61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Gabess8
    #57944
    Szerinted mitől ébrednének fel?????
  • kaloz174
    #57943
    Ilina nagy tehetség, szerintem is. Érdekes viszont, hogy engem inkább Szucsánszkira emlékeztetett a játéka.
  • kaloz174
    #57942
    2004. Szerintem ez volt az utolsó év, amikor az illetékes, döntéshelyzetben lévő szakembereknek lépni kellett volna, hogy a magyar kézilabda szakmailag megújuljon...Ha akkor megteszik, ma már talán normális, az ország hagyományaihoz méltó mederben zajlik a történet. Nem tették, azóta csak vergődés van, véletlenszerű eredmények, v éppen eredménytelenségek.
    Ez a hétvége jó lehetne arra, hogy ébresztőt fújjon...! Ha nem történik belátható időn belül lényeges változás, akkor csak pénzen vett eredményeink lehetnek a jövőben. Bár azokat én nem érzem a magaménak.
  • kaloz174
    #57941
    Aggódom. Nem a fociért! A sportért...
  • primavis
    #57940
    Nekem is feltűnt Ilina mozgása, játéka. Alkatra és mozgásra is Görbiczre hasonlit.
    Megjegyzem a csapataink játékát erősen meghatározza, hogy :
    1. nincsenek magas és erős átlövőink (Tomori és Zácsik kivételével, Planéta, Szekeres és Deáki nem váltotta be a reményeket támadásban, Soós, Szekercés, Kovács, Klivinyi, Bulath s még pár fiatal meg nem mindig képes megbirkózni a magas vagy a kemény és mozgékony védőkkel);
    2. nincs tudatos szélső és beállós játékunk sem, pedig mind a szélsőink, mind a beállósaink és főleg az irányitóink felveszik a versenyt a külföldiekkel..
    3. a védelmek tehetetlenek a távoli átlövésekkel és a gyors, mozgékony befutásokkal szemben.
  • Isthy
    #57939
    Ahogy írtam is a két kisebb kupameccsre vonatkozóan vontam le a következtetést, nem csak a Fradira. Ugyanez látszott az érdiek meccsén is az oroszok ellen. Plusz ezt láthattam a mi rosztoviak elleni meccseinken is. Ráadásul az oroszok még csak annyira nem is relevánsak nemzetközileg, bár jövőre a BL-ben már láthatjuk őket komolyabb szinten. Erősítenek is szépen, ahogyan a híreket hallani (már ellenünk is feltűnt nekem Ilina kiváló játéka, most is ugyanezt láttam tőle Érden. Nagy jövő áll előtte, szuper kis játékos lehet belőle).

    "Betoncipőben sétálunk, betonkesztyűt hordunk"

    Igen, ez van sajnos. Plusz a fejekben is erősíteni kellene.
  • Zóanagyvarázsló
    #57938
    Értem én, csak kiemeltem, hogy ez nem az FCM-ről szól (mint tavaly áltathattuk magunkat, talán nem is teljesen alaptalanul), hanem bármely nemzetközileg releváns csapatról. Betoncipőben sétálunk, betonkesztyűt hordunk.
  • Isthy
    #57937
    Nem is a "szétindítás"-ra gondoltam. Megfogalmazom részletesebben, a gyorsaság és dinamika terén a hiányainkat amire utaltam:
    A játékosok mozgása a pályán, a passzgyorsaság és a passzok futás közbeni elkapása és továbbítása, reagálás gyorsaság (a játék gyorsasága). Pluszban ehhez a lábmunka lassúsága, ami a felállt fal elleni támadásoknál és a falban történő védekezésben is elég látványos (megfelelően dinamikus és gyors lábmunka nélkül nincs korszerű játék). Nem tudunk villámgyorsan reagálni az adódó szituációkra, gyorsan döntést hozni és azt kivitelezni (gondolkodás és mozgás gyorsaság). Improvizációs képességbeli lemaradások is vannak, valamint nem tud együtt mozogni az egész csapat és mindenki - minden poszton - megfelelő dinamikával és sebességgel bekapcsolódni a játékba.

    Tomori a Reggeli Startban
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2015.04.07. 11:14:31
  • Zóanagyvarázsló
    #57936
    Nekem úgy jött le, hogy nem annyira a szétindítással nyírtak ki minket, ráadásul rengeteg gólt lőttek felállt fal ellen. Én inkább azt mondanám, hogy a nemzetközi élmezőnyhöz közeli csapatok ellen nem tudunk játszani, nem azt, hogy az FCM ellen. Ettől persze nem fekszik nekünk a stílusuk, az is igaz, de lassan már örülnék, ha "csak" ennyivel el lehetne intézni.

    Támadásban meg nem lehet 2015-ben úgy játszani, hogy állva vagy bealudva várjuk a passzokat. Komoly váltás nélkül nem lesz itt már megoldás, ez kijelenthető.
  • Isthy
    #57935
    Igazság szerint az érdi eredmény nálam a "várható volt" kategória, testközelből láttam 2 hónapa a rosztoviakat. A Fraditól viszont sokkal többre számítottam, főleg a vereség mértéke a nem várt. Nem tanultak meg az FCM ellen játszani még mindig...
    Az ETO meg rengeteg hibával játszott (5 kihagyott büntető és tucatnyi elszórt labda) így nem lehetett más a vége egy kissé komolyabb csapat ellen. Persze a vereség mértéke itt is nagyon nem várt. De még így is azt mondom, nekik maradt egyedül esélyük továbbjutni.

    A két "kisebb kupa" meccsén szépen lemérhető volt, hogy mennyire el vagyunk maradva a korszerű kézilabdától. Gyorsaság (fizikai és szellemi is) és dinamika terén komoly a lemaradás. Ez látszik a válogatott játékán is, nem ártana felébredni minden illetékesnek.
  • primavis
    #57934
    Igaz amit írsz, de az is az, hogy évek óta nincs balkezes jobbátlövő, mivel Soós sem vált be. Tomori akkor volt hasznos jobbátlövőben amikor jó fromában volt, másrészt Zácsikkal folyton tudtak oldalt cserélni, zavarba hozva az ellenfelet.
    DE a jó balkezes átlövő országos hiánycikk évtizedek óta, Radulovicsot is importból szereztük be.
  • Zóanagyvarázsló
    #57933
    Mondjuk nehéz olyan komolyabb múltó válogatottat találni, ahol az oroszoknál is jobban ég a ház.
  • Zóanagyvarázsló
    #57932
    Jobbátlövő Tufán óta nincs,

    Ugyan, Trufi többször beszállt hasznosan, de nagy meccseken az Alicante elleni dabasi meccset leszámítva szinte csak percekre (persze előtte, amikor az ötödik hely is bravúr volt, többet játszott, de csak nem arra gondolsz). Tomori meg jórészt jobblövőként utána BL-gólkirálynő.

    Egyébként most sajnos látszott, hogy ha egyhelyben állunk támadásban és védekezésben is, nincs kapusteljesítmény, Tomori és Pena sem villog... szóval ez a -7 szinte bravúr. Ettől függetlenül még szánalmas volt. Más szó sajnos nincs erre a játékra, egyszerűen védhetetlen, amit produkáltunk. Ettől függetlenül úgy gondolom, hogy a KEK nem volt kötelezőnek elkönyvelve, az FCM-mel igenis lehetett számolni, ellenük nem lenne szégyen kiesni normális játékkal. Valószínűleg rajtuk kívül meg is vernénk mindenki mást (persze most már ez sok csapatot nem jelent), de ezzel a kerettel ez a minimum is.
  • kaloz174
    #57931
    A válogatottról jut eszembe. Nekem szimpatikus az a szabály, ami az oroszoknál jelenleg még érvényben van. 3 légiós játszhat egy meccsen max. Ha jól értettem...
    Valószínűleg igaz az, hogy ahol bizonyos arányokat meghalad a légiósok száma, az a nemzeti csapatra egyáltalán nincs jó hatással, na és az meg biztos, szerintem, hogy a légiósok egyáltalán nem garantálják egy ország kézilabda életének megerősödését...
  • primavis
    #57930
    KIvel? Hiszen ma is 11-en játszottal (ebből csere: e gy kapus, egy szélső és két beállós). Jobbátlövő Tufán óta nincs, a védelem átjáró ház, Tomori két éve árnyéka önmagának, a kapusok rapszódikusak.S sajnos, a fradi adja a válogatott gerincét is.
  • kaloz174
    #57929
    Ez a vasárnap eléggé hidegzuhany eddig...
    Az Érdnek is lehetett volna esélye, mert volt lehetősége felkészülni az oroszok ellen, de az ő esetükben a papírforma max. egy hazai győzelemre volt elég előzetesen, de a Fraditól mindenképpen jobb teljesítményre számítottam. Ha jól emlékszem, amikor kiestek a BL-ből, akkor alapnak gondolta mindenki, hogy a KEK-et mindenképpen illik megnyerni. Úgy tűnik, nem így lesz... - 7 gól, hazai meccsen, az szinte lehetlen kategória a továbbjutásra - szerintem.
  • primavis
    #57928
    Ahogy látom , nemterem az idén babér egyik női csapatunknak sem! Az FTC is kiábránditóan játszik,. Tomori ismét nulla védelemben s főleg támadásban egyaránt. Az ETO legalább kap ősztől egy jó átlövőt: Groot-ot, vagy Tomorit is? Ugyanis mind a hát rom csapat gyenge pontja az átlövők teljesitménye, no meg a hetesek értékesitése.
  • kaloz174
    #57927
    A Nagybánya meccsének első félidejét láttam. Nem tudtam elképzelni, hogy nyeri fognak. Valahogy túl jó embernek tűnik ehhez a sok elkényeztetett sztárhoz Tiselj. Persze, lehet, hogy csak messziről tűnik úgy.
    Az ETO-t évek óta nem láttam ilyen gyengén játszani. Egy csapatban mindig akadt pár gyengébb teljesítmény, de vannak, akik átlag felett játszanak, és ezt kiegyenlítik. A győrieknél most nehezen lehetett volna ilyet találni, inkább többeket a görcsös akarás jellemzett, ami nem vezet semmi jóra, mint tudjuk, sajnos.
    Ennek ellenére képesnek tartom őket a hátrány kiegyenlítésére hazai pályán, bár ilyen helyzetben mostanában nem voltak. Igaz, a sikerhez céltudatos, alázatos teljesítményre lenne szükség.
  • Breki33
    #57926
    Női kézi BL: Sok dolgunk lesz, de nem adjuk fel - Martín

    http://www.nemzetisport.hu/kezilabda/noi-kezi-bl-sok-dolgunk-lesz-de-nem-adjuk-fel-martin-2405413
  • ToCsEk
    #57925
    sehogy :D
  • Zóanagyvarázsló
    #57924
    Gros szlovén, és bár jó ideje nem láttam, de sosem tűnt fel, hogy túlszárnyalta volna bárhol is az ETO-s szintjét. Szép kilátásai voltak talán a Krímben még sokak szerint, de ennyi.

    Steinbach védekezése már a Leverkusenben is gyenge, volt a válogatottban meg cserélték. Támadásban viszont nálunk sem volt rossz, az egyik legeredményesebb lövőnk volt a kevés játékideje ellenére, de a nagy meccseken ritkán tudott ennek megfelelően teljesíteni. Ennek az okát én laikusként részint abban látom, hogy neki komolyabb zárások kellenek, míg a "Fradi-stílusú" irányítók és lövők (Zizi, Szani, Tomori, Pena) mind jól cseleznek és törnek be, egy az egyben is veszélyesek, nem csak a gondosan előkészített lövésekből.
  • primavis
    #57923
    Hogy fogja megverni ezt a Vardart 7 góllal Győrben az ETO az a nagy kérdés!
  • primavis
    #57922
    5 hetest kihagyni a Vardar ellen a luxus netovábbja!
  • primavis
    #57921
    Az ETO kinlódását is kinos nézni. Mi a francnak hozunk német átlövőket, amikor egyik sem akar ténylegesen játszani és gólokat lőni a fizetéséért? Sem Gros, sem Steinbach, sem Müller nem hozta még az átlagos formát sem, miközben a válogatottjukban vagy más csapatban sziporkáznak.
  • primavis
    #57920
    A Nagybánya kinkeservesen nyert, g főleg az oroszok utolsó percekbeli hibáinak köszönhetően. (25-23). Nem lesz könnyű nekik Volgográdban.
  • primavis
    #57919
    A Nagybánya kinkeservesen nyert, g főleg az oroszok utolsó percekbeli hibáinak köszönhetően. (25-23). Nem lesz könnyű nekik Volgográdban.
  • Gabess8
    #57918
    Bár nem erről szól, de én nem mondanám bukott edzőnek Halas miatt. (ezzel az erővel Mocsai is bukott, csak ő tud nyalni) A cikkből az derül ki Ő nem teljesítette a vállalását (tök mindegy ki lett volna az edző, nem rajt múlott).
    Nem biztos, hogy a tehetségek születésével van gond sokkal inkább a nevelésével, és a magyar edzők minőségéről, edző képzésről nem beszéljünk mert siralmas.
    Egyébként attól, hogy Ő tényleg világklasszis, nem biztos hogy jó edző, ez a kettő ritkán teljesül szerintem.
  • kaloz174
    #57917
    Tanulságos történet.
    Jellemzően tetten érhető benne, hogy sikertelenségünk olyan okai, mint például nem becsüljük értékeinket, a sikert azonnal akarjuk, széthúzunk...
    Pedig egyre kevesebb arra az esély. hogy olyan korosztályok születnek, akik szinte magukban hordozzák a sikert.
  • Isthy
    #57916
    Kocsis Máté tervezett MKSZ Elnöksége
  • Isthy
    #57915
    Azt mondják a magyar embert a foci érdekli leginkább, mindig ezt hozzák fel indoknak a sokszoros mértékű költekezésre. Ez egyáltalán nincs így, ahogyan a nézőszámok is igazolják.

    Nézőszám statisztika
  • Isthy
    #57914
    Igen, ez jó kérdés. De erre a határozatra nem találtam sehol indoklást.
  • kaloz174
    #57913
    Na, ennek vajon mi az oka?
  • Isthy
    #57912
    Egyébként ebben a cikkben van egy másik határozat is, amiről nem nagyon beszélnek sehol. Ez pedig a címvédő BL győztesek indulási jogáról szól a következő évadban.

    "In both the VELUX EHF Champions League and Women’s EHF Champions League, to ensure the defending champion is able to participate in the next season, also where the team does not qualify directly from its own domestic league, or where a national federation cannot request an additional place, the national federation will have the right to request an additional place for this club in the respective competition."
  • Isthy
    #57911
    Igaz, ennek van kockázata, de úgy látszik bevállalják. Csak azután bírják a szalagok...
  • Gabess8
    #57910
    Pedig Ő legalább ért hozzá, és gondolom tudná mit kellene csinálni. Én egy kicsit túlzottnak látom ezt az optimizmust főleg a TAO-s pénzek jó helyre kerülését...
  • kaloz174
    #57909
    Ráadásul, bármilyen demokratikusnak is tűnik, hogy van legalább 2 jelölt, kérdés, mennyire lenne célszerű, hasznos "széllel szembe" menni...Sajnos, ma ez jogos felvetésnek tűnik számomra.
  • Isthy
    #57908
    Most úgy tűnik Zizi játszhat majd vasárnap, nem kell kihagynia a meccset.
  • Isthy
    #57907
    Az EHF versenybizottsága ezt már tavaly kitalálta, most pedig jóváhagyták. Követik a férfiakat és ugyanúgy minden bizonnyal itt is Final Four lesz a végjáték.

    Farkas Ági

    Nem sok esélye lesz a "vezérpárt" reprezentánsa ellenében.
  • kaloz174
    #57906
    A 2016/17-es szezontól a női EHF és a KEK összevonásra kerül.
  • Isthy
    #57905
    Nem tudok vitatkozni, ennél sokkal több kell a hétvégén. Ugyanez vonatkozik az érdiek bronzmeccsen mutatott "teljesítményére" is. Reménykedjünk a "rossz főpróba-jó előadás" szlogenben