61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • ToCsEk
    #58184
    OLÉ Veszprém!
  • Gabess8
    #58183
    Igen, gazdálkodni tudni kellett volna, na meg az istenített Mocsai...
  • Isthy
    #58182
    Kati a Digisporton

    Reméljük az, hogy jobban állunk, hosszabb távon is látható lesz, mert az EB szereplésük tényleg jó volt. Az elég érdekes, amit az MKSZ kasszájával kapcsolatban mondott.
  • Isthy
    #58181
    Mondjuk én a bukarestiektől sem féltettem volna az ETO-t a selejtezőben. Meglátjuk mit alakítanak a BL-ben jövőre mint az új román szupercsapat. Túl sokra nem tartom őket, a negyeddöntőig esetleg eljuthatnak.
    Más:
    Damjanovics a Vardarba igazol, a macedónok nagyon akarják a BL-t. Viborgban meg már nem maradt szinte senki a nevesebb játékosok közül.
  • kaloz174
    #58180
    Átigazolási hírek a Loki háza tájáról.
  • primavis
    #58179
    A fiuknál viszont Eklemovics és Tatai román bajnokok, mivel megnyerték a második meccset is (ugyanannyivaL: 26-24). Ami nem sikerült itthon Tatainak, sikerült odaát!
  • primavis
    #58178
    A feltételezésed nem következik be, mert a CSM végig vezetve 20-17-re nyert Nagybányán és 2-0-ra nyerte a bajnokságot! Áll a bál Nagybányán, ők fognak majd selejtezni is, ami a Győrnek nem rossz.
  • primavis
    #58177
    Ez igen valószinű, az EHF-t ismerve....
  • Isthy
    #58176
    Ha netán a nagybányaiak lennének a bajnokok a nőknél, akkor szinte biztos vagyok benne, hogy a CSM "véletlenül" kapna wild cardot az EHF-től a BL-re és selejtezhetne. Sőt, nem lennék meglepve, ha ők kapnák a selejtező rendezésének a jogát is.
  • primavis
    #58175
    ma Bukarestben játszották le a román női ás férfi bajnokság döntőinek első foprdulóját. Mindkét esetben a bukaresti CSM és a nagybányaiak voltak a felek.
    A nőknél a bukarestiek nyertek egy góllal, így a naygbényaiak kerülhetnek a Bl-selejtezőbe ha nem nyerik a következő két márkőzést.
    A fiúknál viszont idegenben nyertek a vendégek, Tatai és Eklemovics vezérletével
    Foci hír: a TAS visszaadta a kolozsvári vasutasok elvett 24 pontját s így azok biztos kiesőből a bronzérmes helyre ugrottak!
  • kaloz174
    #58174
    Amúgy egy felejthető színvonalú meccsen a Siófok végül 2 góllal nyert a Tilingert nélkülöző Fehérvár ellen.
  • kaloz174
    #58173
    Sokan elhagyják az érdi csapatot. Ezek közül külön érdekesség, hogy van, aki külföldre tart. Ma már ez szinte ritkaság.
    Bognár Bogi Viborgba tart...
    Íme.

    Ma voltam az SKC-FKC összecsapáson. Jelen volt Müller is. Azt hallottam, Wörz sem marad Magyarországon. A Siófokból sokan távoznak. Sok tehetséges magyar fiatal. (Majd érkeznek helyettük az újak. Eddig csak külföldiekről szólnak a hírek.)
  • Breki33
    #58172
    Női keret a vb-selejtezőkre

    Németh András szövetségi kapitány kihirdette a magyar női válogatott keretét a júniusi Ausztria elleni vb-selejtezőkre. A párharc győztese jut ki a decemberi dániai világbajnokságra. A magyar együttes május 26-án kezdi meg a felkészülést a június 5-i idegenbeli és a 13-i hazai mérkőzésekre. Bódi Bernadett mandulaműtét előtt áll, ezért ezúttal nem szerepel a keretben.

    A magyar női válogatott kerete:
    Kapusok: KISS Éva (Fehérvár KC), BÍRÓ Blanka (Ipress Center Vác), JANURIK Kinga (Érd)
    Balszélsők: ERDŐSI Ildikó (Siófok Galérius Fürdő), SCHATZL Nadine (Érd)
    Balátlövők: TRISCSUK Krisztina (Dunaújvárosi KKA), BULATH Anita (Dunaújvárosi KKA), HORNYÁK Dóra (Ipress Center Vác)
    Irányítók: KOVACSICS Anikó (Győri Audi ETO), SZUCSÁNSZKI Zita (FTC Rail Cargo Hungaria), TÓTH Gabriella (Mosonmagyaróvár)
    Beállók: MÉSZÁROS Rea (FTC Rail Cargo Hungaria), MAYER Szabina (Fehérvár KC), SZAMORÁNSKY Piroska (FTC Rail Cargo Hungaria)
    Jobbátlövők: TOMORI Zsuzsanna (FTC Rail Cargo Hungaria), PLANÉTA Szimonetta (Győri Audi ETO)
    Jobbszélsők: KOVACSICZ Mónika (FTC Rail Cargo Hungaria), SUCH Nelli (Siófok Galérius Fürdő)

    Szövetségi kapitány: NÉMETH András

    Női világbajnoki selejtezők:
    1. mérkőzés:
    2015. június 5. 20:25, Stockerau: Ausztria-Magyarország
    Visszavágó:
    2015. június 13. 13:30, Győr: Magyarország-Ausztria

    A párharc győztese vehet részt a 2015. december 5-20. között Dániában sorra kerülő olimpiai kvalifikációs világbajnokságon.
  • Gabess8
    #58171
    Talán a lehető legjobbkor hagyta abba, ezt is tudni kell. Sokat tett le arra a bizonyos asztalra, és egy dolgot nagy tud, megtanult szerintem értékelni a dolgokat, és tenni a dolgokért, ezt ma Magyarországon 10-ből, 3 vagy 4 ember tudja csak...
  • kaloz174
    #58170
    A DO oldalán megjelent írás. Valamiért érződik, hogy jól ismeri a szerző riportalanyát. Ennek ellenére nagyon nehezen fogadom el, hogy Detti visszavonul, még akkor is, ha tudom, már nem történhet másképp...
  • primavis
    #58169
    Gratula a Veszprémnek! DE borzalmas volt a birói tevékenység, megspékelve a szokásos szegedi durvaságokkal.
  • kaloz174
    #58168
    Az ő esetében nem kérdés, hogy marad a klubnál.
    Ha nem is ment neki úgy a játék, mint ahogy azt maga is szerette volna, hiszen magasan volt a mérce, mindig tartást adott a csapatnak. Biztos vagyok benne, hogy ez a jövőben is így lesz, ha más is lesz a szerepköre.
  • Isthy
    #58167
    Ferling Detti a Digisporton

    Az utolsó játékos azok közül, akikkel a szurkolói pályafutásom kezdődött 1998-ban. Hála és köszönet!
  • primavis
    #58166
    Ebben van igazság, de abban is,hogy a kiállitások viszont igencsak könnyen adódtak veszprémi részről, Robredó meg m,ehetett volna fürödni, miután kiakarta csavarni Nagy Laci lövő kezét dobás közben...
  • Isthy
    #58165
    A veszprémiek végül megérdemelten nyertek. Azért a 2. félidőben a sporik besegítettek nekik, több "érdekes" belemenés ítélettel a kritikus szakaszban. Ezt talán nem kellett volna...
  • primavis
    #58164
    A rossz Veszprém 3 góllal gyengébb volt a jó Szegednél, viszont a jó Veszprém 9 góllal jobb volt a rossz Szegednél!
    Persze, az utóbbi szurkolói begőzőltek szokás szerint és a Kielnek drukkolnak majd. Jövő kedden valszeg lincs hangulat lesz a szegedi csarnokban.
  • Zóanagyvarázsló
    #58163
    Egye fene, beismerem, hogy ebben igazad lett

    Nagy mentés volt két jó meccsel kiigazítani a kisiklott szezont. Így Tomori emelt fővel mehet Győrbe, és a többi távozó, visszavonuló is egy örök élménnyel lett gazdagabb, ahogy mi szurkolók is a helyszínen. (Ami azt illeti, én jobban szeretek idegenben ünnepelni, sikerült már alaposan hozzászokni az utóbb három trófeánkkal). Várom a következő szezont, és jó érzés, hogy már most jól állunk a BL-ben :)
  • Isthy
    #58162
    Mai tv-s program:

    MKB-MVM Veszprém - MOL-Pick Szeged
    Férfi bajnoki döntő első mérkőzés - Veszprém
    2015.05.16. 18:00 Duna World
  • Isthy
    #58161
    A teljes videó a #58157-ben említett cikkben megnézhető.
  • Isthy
    #58160
  • Breki33
    #58159
  • Breki33
    #58158
  • kaloz174
    #58157
    Dettiről írt az "újság".

  • kaloz174
    #58156
    Ha jól láttam, Andorka Miklósék vezettek. :) Nem sokat néztem a meccsből, mert volt egyéb érdekes sportközvetítés a TV-ben. :)
    Mindenesetre gratulálok a Fradinak! Azt hiszem, ez Győrben a "parasztbácsi eset". Erre mégsem számítottak.
  • Gabess8
    #58155
    Ez ám a meglepetés Bajnok a Fradi végre valahára megtört a Győr!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Hatalmas gratuláció a Fradinak!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Isthy
    #58154
    Zó!
    Tudom én, hogy mit mikor kell csinálnom Megmondtam a csütörtöki meccs után is, hogy én hazai pályán vagyok jó kabala. Eszem ágában sem volt menni Győrbe, hiába hívott Piros. Igazam is lett újfent és meglett a bajnoki címetek. A Fradista haveromnál - akivel csütörtökön voltam - néztük Kiskőrösön a meccset és ez így volt jó. Ne tessék kételkedni bennem!
  • Isthy
    #58153
    A 2 spori a szünet után valóban szerepet vállalt az ETO felzárkózásában.
  • Isthy
    #58152
    Tomori betartotta az ígéretét, ráadásul a legértékesebb címmel mehet Győrbe.
  • Isthy
    #58151
    Gratulálok a Fradinak a bajnoki címhez!
    Teljesen megérdemelt a mai győzelmük, amivel megszakították az ETO 2004. szeptembere óta tartó hazai veretlenségét. Végig vezettek a meccsen, a győriek csak az eredmény után futottak. Tomasevics megint nagyon alkotott a kapuban és a belső hármasból valaki mindig a legjobbkor tett hozzá. A győrieknél a védekezés megint gyengébb volt a szokásosnál és Martin sem volt a helyzet magaslatán.
  • primavis
    #58150
    Gratula a fradinak, ráadásul megszabadultak végre a selejtezőktől! A játékvezetők a második félidő közepétől eldöntötték, hogy szombaton is akarnának vezetni!
  • ToCsEk
    #58149
    Bajnok a Ferencváros. 25:27 MEGÉRDEMELTÉK!

    Nemzetisporton trollok hozzák magukat

    "Szegény Tomori jővőre blt nyer a Fradi"
    :D:D:D
    Utoljára szerkesztette: ToCsEk, 2015.05.14. 19:41:00
  • ToCsEk
    #58148

    1 félidő lement, rém gyenge ez a Győr most :( remélem Fradi nem bénázza el és megnyeri.
    Utoljára szerkesztette: ToCsEk, 2015.05.14. 18:43:51
  • kaloz174
    #58147
    Valóban így történt, ahogy írtad, sajnos! :(
    Azt viszont tudtam, hogy csak akkor lesz esélyünk, ha többen sokat javulnak. Mert akkor rendes játékidőben dőlhetett volna el a meccs. Sajnos, ez elmondható volt pl. Viviről, de pl. Buliról, sajnos nem...
    A legnagyobb gondom az egésszel az, hogy ez volt Detti utolsó tétmeccse. Azért ő majd csak feldolgozza. Szerencsére csodás pályafutás áll mögötte, amiből erőt tud meríteni, hosszú távon, ha most még fájnak is az utolsó percek.
  • Isthy
    #58146
    Csütörtök után ma ismét egy büntetőkkel eldőlt mérkőzés...
    Ezzel már harmadszor veszítünk büntetőpárbajban az érdiek ellen, a tavalyi 2 bronzmeccs után. Az elég hihetetlen, hogy a csapatban nem tudnak számolni és ezért sikerül elveszíteni a találkozót. Azt hittem a tavalyinál nem tudunk bénábban elbukni egy meccset (pont ugyanúgy hazai bronzmeccset). Akkor fél perccel a vége előtt 1 góllal vezettünk és labdát szereztünk. Ahelyett, hogy megálltunk volna és kényelmesen támadva lefuttatjuk az időt Bogi előrerohant és kihagyja a ziccert, majd az ellentámadásból a meccs végén az érdiek gólt szereztek és döntetlenre mentették a mérkőzést. A büntető párbajt meg elbuktuk, Dusi hagyta ki a sorsdöntő büntetőt.
    Ma meg bravúrral egyenlítünk 3 mp-el a vége előtt, majd ismét jöhettek a büntetők. 3 lövés után 3-1-re vezetünk (Vivi kivédett kettőt is) erre elkezdünk ünnepelni. Csak értetlenkedtem a lelátón, hogy mire fel? A csapat tagjai nem tudnak számolni és ez lett vesztük. Az ünnepléssel elment az adrenalin és a koncentráció, így nem is lehetett más a vége. Ezt sajnos már akkor éreztem a lelátón és így is lett. Mindkét hátralévő 7 m-t kihagytuk és egyenlő lett 5 lövés után. Az újabb sorozatnál kaptunk még egy esélyt, mert Vivi ismét védett, de megint eltékozoltuk a kapott lehetőséget a győzelemre. A következő párban azután ismét szegény Dusi rontott, ahogyan tavaly is és ezzel az érdieké lett a bronzérem.
    A sípos sporttársak meg menjenek oda, ahová gondolom... Triscsuk második büntetőjénél (amivel nyerhettünk volna) Gridnyeva egyértelműen megsértette a 4 m-es vonal szabályt és ugye a büntető kimaradt. Ezt mi többen, a lelátó másik kapu előtti részéről, a 9 m-es vonal magasságában a 4. sorból is egyértelműen láttuk. A sporinak ezt kb. 5-6 m-ről nem sikerült észlelnie...

    Idézek a szabálykönyvből:
    "14:9
    Ha a kapus átlépi a kapus-határvonalat (4 m-es vonal), (1:7, 5:11) mielőtt a labda a dobó játékos kezét elhagyta, a 7 m-es dobást meg kell ismételni, amennyiben nem esett gól – a kapus személyes büntetése azonban nem szükséges. Az első eset után a kapust szóban figyelmeztetni kell (ez legyen jól látható). Ha ezt követően ismét előrelép, jogos a progresszív büntetés (8:7 c)."

    A szabályok szellemében történő intézkedésre azonban nem került sor, mert a sporik valamiért ezt egészen közelről képtelenek voltak észrevenni...

    Egyébként pedig ma az égiek sem akarták a győzelmünket, mert a rendes játékidőben az érdiek 5 alkalommal is hatalmas "mákkal" szereztek gólt, nálunk 1 ilyen eset volt.
  • Isthy
    #58145
    Jan Pytlick

    Tanulságos interjú, érdemes elolvasni.