61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Gabess8
    #58464
    Ugyan az Veszprém szemszögéből. (nem is tudtam, hogy Simicska is benne van)
    Vajon mi vagy ki áll a háttérben...igen kérdés mi valósul meg.
  • kaloz174
    #58463
    Ígéret már volt eddig is...
  • Isthy
    #58462
    Nocsak

    Azért erre kíváncsi leszek, hogy mi valósul meg belőle.
  • kaloz174
    #58461
    Ma lenne 39 éves a világ legjobb, számunkra legkedvesebb beállósa. Sosem feledjük, sosem feledhetjük.

    Utoljára szerkesztette: kaloz174, 2015.10.02. 14:51:35
  • Isthy
    #58460
    "Persze hátha megint lesz egy pár jó passz Mayernak, ami a felszínen tartja az elképzelést egy darabig... "

    Aki egy kicsit is elemezte a játékunkat, az ezt már régen kifigyelte és lépni fog rá. Gyanítom decemberben ezt tapasztalni is fogjuk.

    Más: október 18-án délután a szokásos tali Dabason?
  • Zóanagyvarázsló
    #58459
    A tavaszi nyilatkozatát akkor sem bírtam volna végighallgatni röhögés nélkül, ha fegyvert szorítanak a fejemhez. Tény, hogy 2005-2007 között fiatalított (tegyük hozzá, ez eleve adta is magát a korábbi rutinos Dunaferre építő mag után), de mindig is megrögzött volt, ami a csapatépítést illeti. Ennek amúgy voltak a múltban előnyei is (a Fradinál), de most én sem úgy érzem, hogy ez a javunkra válik.

    Kovács Annát én is inkább korábban erőltettem volna Planéta helyett, várható is volt, hogy most már nem fog koncepciót cserélni. Ezt valahol még meg is értem, de ezen a cserén aligha veszítenénk. Persze hátha megint lesz egy pár jó passz Mayernak, ami a felszínen tartja az elképzelést egy darabig...
  • Isthy
    #58458
    Végül is a nyilatkozatával csak azt erősítette meg, amit már március óta gyanítottunk. Neki megvan a kerete, csinálhat bárki bármit bárhol. Ezt most csak ország-világ előtt lenyilatkozta, mondjuk sztem nem a legszerencsésebb megfogalmazással, de ez legyen az én problémám.
    Persze júniusban ilyet is mondott:
    "Erről kell szólnia, mert egy válogatott nagyon ritkán stabil, egy válogatott attól válogatott, hogy folyamatosan mindig jön az új és új impulzus, jönnek új emberek, akik megmozgatják az addig beállt dolgokat."
    Mondjuk én nem hittem ezt el, a márciusban tapasztaltak fényében és igazolódott is a "tamáskodásom".
  • Isthy
    #58457
    Mert Kovács Anna olyan öreg a 24 évével? Ő már ráadásul bizonyított is nem csak az NB I-ben, hanem tavaly az EHF Kupában is az Esbjerg és a Rosztov ellen. Már tavaly a keretbe kellett volna kerülnie. Planéta ettől még messze van és csak nem egészen 2 évvel fiatalabb.
  • Isthy
    #58456
    Szokásos pontatlan bulvár cikk (mondjuk a forrás méltó párja neki Romániában). Annyit nyilatkozott, hogy lehetséges az esetleges visszaléptetés.
  • Isthy
    #58455
    A második bekezdéseddel nem tudok vitatkozni, annyit tennék hozzá, hogy ez a nyilatkozata nálam feltette a koronát az egész mostani kapitányi tevékenységére.
    Az utolsó mondatodra: én egy fillért nem tennék Rióra, már egy ideje nem tudok reálisan hinni benne.
  • Zóanagyvarázsló
    #58454
    Kovacsicz Móni most egész jó formában van (mármint az NB I-ben, ami ugyebár nem számít), és sokat bizonyított már nemzetközi szinten. Kár, hogy éppen a válogatottban erre ritkán volt példa. Bódi sem garantáltan betonstabil válogatott szinten, nehéz döntés, hogy mellé egy hullámzó teljesítményt nyújtó fiatal lenne a jó döntés, vagy a rutinos Kovacsicz.
  • Zóanagyvarázsló
    #58453
    Nem látom, hogy miért kellene végletekben gondolkoznom, és valakivel vagy maximálisan egyetértenem, vagy semennyire sem. Már magát a felvetésedet sem tudom hova tenni.

    De ennek az egészhez semmi köze, mint írtam, nem értek egyet a nyilatkozat kikockázásával, mert önmagában nem lenne vele nagy gond, én a tetteket kifogásolom. Hogy ebben mi a politikusi megközelítés, azt nem tudom.
  • kaloz174
    #58452
    Én még nem láttam Planétát akárcsak 20 percig elfogadhatóan játszani. Játéka egyébként is borzasztóan kiismerhető. Kovács Anna, hozzá képest, szinte semmi bizonyítási lehetőséget nem kapott. Igen, pl. Such Nelli is alkalmasabb lenne Kovacsicz helyett.
  • Gabess8
    #58451
    Tehát játszhatsz te baromi jól, ha nem vagy valakinek a valakije esélyed nincs nálam, jól értem?
    Tényleg van olyan személy aki alkalmas lenne kapitánynak, mert nekem nem nagy jut eszembe senki? Persze normális közeg sem ártana...
  • Gabess8
    #58450
    Lehet hogy késő van már, és nem értem amit írtál de nekem ez politikusi hozzáállás, egyet is értesz meg nem is???
  • primavis
    #58449
    Mióta Planétát kezdi játszatni Ambros, azóta láthatóan fejlődik és hosszú távon egyedüli fiatal balkezes jobbátlövő akiből lehet valaki.
    Amúgy meg, lehessen egy válogatott kapitánynak 2-3 kedvence. Jobb szélen Orbán hiányában nem igen van más (Such, Lukács?), beállóban ki lehetne Szamoránszky helyett?
  • kaloz174
    #58448
    A magam részéről elsősorban Planéta Szimonetta, Szamoránszky Piroska, Kovacsicz Mónika helyére építenék be új embert. Mészáros Rea sem abba az irányba "fejlődik", ami nekem szimpatikus.
  • kaloz174
    #58447
    Sajnálatos nagybányai hírek.
  • primavis
    #58446
    Lehetnétek konkrétebbek is: ki az akinek be kellene kerülnie a 18-as keretbe és ki helyett?
  • Zóanagyvarázsló
    #58445
    Nem túl elegáns, de maga az elhangzott mondat teljesen ésszerű: a bajnoki brillírozás gyakran alig konvertálható át nemzetközi ereményekre, és bizonyos szintig érthető, ha a saját kialakított keretére támaszkodik egy kapitány, akikre tényleg számít. Ez nem mindig az xy db legjobb formában lévő, pláne nem az NB I-et tekintve. (Most vonatkoztassunk el attól, hogy úgy véljük bizonyos konkrét játékosokra vonatkozik, akikre ez nem igaz.)

    A probléma inkább az, hogy egyelőre Németh Andrásnak ez a két és feledik kapitány inkább csalódást, mint reményt keltő, és többek között a válogatási elveivel is nehéz azonosulnom. (Ha eddig azt láttam volna, hogy biztatóan működik a koncepciója, akkor persze a válogatását is kénytelen lennék elfogadni, de így kevésbé szoklgálnak alátámasztásul.) Szóval szerintem a tágabb kontextus nélkül nem is lenne nagyobb bajoma nyilatkozattal, azzal emg akkor is gond lenne, ha meg sem szólalt volna.

    Őszintén remélem, hogy decemberben és jövő nyáron rám cáfol, de inkább nem teszem fel a megtakarított fityingeimet az olimpiára való kijutásunkra.
    Utoljára szerkesztette: Zóanagyvarázsló, 2015.10.01. 13:42:14
  • Isthy
    #58444
    Gyanítom erre gondoltál:

    "Ott vagyok a bajnokikon, figyelem mindenki teljesítményét, de azért tudni kell, hogy vannak olyan játékosok, akiknek hiába megy bármennyire jól az NB I-ben, a következő szintet nem feltétlenül tudják megugrani. Szóval legnagyobbrészt összeállt a keret decemberre is."

    Nem semmi...
    Azért van köztük olyan játékos is aki a nk-i kupában komoly csapatok (holmi dán és orosz bajnok) ellen is bizonyított.
    Emlékszel mit mondtam neked nemrég azzal kapcsolatban, hogy mi a véleménye róla az egyik Fradi játékos apjának? Egyetértek vele.
    Csak remélni tudom, hogy amíg engedik a "ténykedését" addig súlyos károkat nem okoz.
  • kaloz174
    #58443
    Olvasva NA nso-ban megjelent szinte cinikus nyilatkozatát, miszerint hiába teljesít valaki jól a bajnokságban, az a szemében nem számít, azért felháborodtam. Gyakorlatilag egyes fiatal sportolókat, zsarnoki módon, megfoszt attól, hogy hazánkat képviseljék világversenyeken, ami az élsportolók nagy álma szokott lenni...
    Arra gondolok, milyen etikátlan dolog is ez! Valamint arra, hogy azért mégis szólhatna neki valaki, hogy ez nem kiskirályság!
  • Isthy
    #58442
    Egyértelmű, hogy tőle nem várhatunk mást.
  • kaloz174
    #58441
    Reménytelen...
  • kaloz174
    #58440
    "Nekem megvan a keretem." (Betonba vésve.)
  • kaloz174
    #58439
    Az indexről ollózva:
    "Németh András kerete az EB-selejtezőkre:
    Kapusok: KISS Éva (Győri Audi ETO), BÍRÓ Blanka (Ipress Center-Vác), JANURIK Kinga (Érd)
    Mezőnyjátékosok: BULATH Anita, TRISCSUK Krisztina (valamennyi Dunaújvárosi KKA), MAYER Szabina (Fehérvár KC), HORNYÁK Dóra, KOVACSICZ Mónika, MÉSZÁROS Rea, SZAMORÁNSKY Piroska, SZUCSÁNSZKI Zita (valamennyi FTC-Rail Cargo Hungaria), BÓDI Bernadett, GÖRBICZ Anita, KORSÓS Dorina, KOVACSICS Anikó, PLANÉTA Szimonetta, TOMORI Zsuzsanna (valamennyi Győri Audi ETO), ERDŐSI Ildikó (Siófok)

    A nyári összetartáshoz képest kikerült a keretből Tóth Gabi (mivel megsérült) és Zácsik Szandra. Helyettük a Győrből vannak ketten: Görbicz és Korsós."

    Eszerint Mayer mégis bocsánatot nyert...
    Utoljára szerkesztette: kaloz174, 2015.09.29. 13:32:41
  • Isthy
    #58438
    Mai tv-s program:

    DVSC-TVP - Siófok KTC (női NB I)
    18:00 M4 Sport
  • kaloz174
    #58437
    4-6 hét kiesés....Túl a műtéteno
  • kaloz174
    #58436
    Tartottál Bíró Blankától. Nem ok nélkül. Szerintem ezen az estén Ogu jobb volt, időnként sikerült annyira elképeszteni a váci drukkereket, hogy még azt az ormótlan nagy dobot is elfelejtették verni. Igaz, vannak még figyelmetlenségei, de egyébként egyre jobb. Látszik Samy munkája. A slusszpoén persze az volt, Amikor Évike is megfogta a maga hetesét.
  • Isthy
    #58435
    Dunaújváros -Vác 29-26 (16-10)

    Ma este az első és utolsó 4 perc gyalázatosan gyenge volt - mindkettőt 0-3-ra buktuk - de a köztes 52 percben rendben volt a csapat. Mondjuk a végén volt benne 2 perc emberhátrány is. Igaz az utóbbiban két abszolút ziccert így is megcsináltunk a vonalra középre, de mindkettőt kihagytuk.
    Összességében uraltuk a meccset, a váciaknak nem volt esélyük a pontszerzésre. A rossz kezdés után az a 9-1-es roham elég komoly volt, a váciak nem tudtak mit kezdeni a játékunkkal.Az ekkor megszerzett 5 gólos előnyt szinte végig nagyjából tartottuk, a legvégén zárkóztak fel a vendégek 6 gólról.
    Ogu végre jól védett, a védekezés is nagyjából megfelelt, elöl is mutattunk szép dolgokat. Mintha az első 4 meccs után egy teljesen más csapat lenne a pályán, játékban és gyorsaságban is. Maradjon is így, mert "4 pontos" meccsek jönnek sorban (Fehérvár, Siófok, Érd).
  • Isthy
    #58434
    Tudom, a mondatot azért is kezdtem úgy, ahogy
  • Breki33
    #58433
    Igen :-) jól
  • kaloz174
    #58432
    Nekem is, természetesen. Csak igyekeztem másik csapat drukkereire is tekintettel lenni. Pl. ha jól emléksze, ritkán látott házigazdánk is a fővárosi zöldeknek szokott szurkolni.
  • Isthy
    #58431
    Nekem leginkább az a fontos, hogy mit kezdünk majd ma este Bíró Blankával. Sok fog múlni ezen a meccs végkimenetele szempontjából.
  • Isthy
    #58430
    Ez sajnos azt jelenti, hogy sem a Kiel elleni itthoni, sem a PSG elleni idegenbeli meccsen nem fog tudni játszani.
  • kaloz174
    #58429
    A tegnapi Fradi-FKC a hírek szerint a Fehérvár tv-n visszanézhető lesz, a mai, Eto elleni meccset viszont a budaörsi tv élőben adja. (Fórum-beírások alapján.)
  • kaloz174
    #58428
    Sajnos, nagy áldozattal járt a tegnapi meccs. Nagy Laci keze végül is eltört. mielőbbi gyógyulást kívánok!
  • Isthy
    #58427
    Gratulálok a veszprémieknek a győzelemhez!

    A meccs nagyobb részében uralták a játékot és megérdemelten győztek. A diadal értékét növeli, hogy Nagy Laci a sérülése miatt a szünet után csak nagyjából 5-6 percet tudott játszani. Hátul nagyon jól megoldották a helyettesítését, elöl már nagyobb problémát jelentett a hiánya, kicsit akadozott a támadójáték nélküle. A kapusok jól teljesítettek és a védekezés is elég jó volt, a Flensburgot 24 gólon tartani szép produkció.
    Sokkal többet forgatta a csapatot Sabate és az eddig keveset játszók jóval komolyabb szerepet kaptak. Nem is lett elrontva a végjáték, sőt ők voltak a jobbak.
    A németek lassabbnak tűntek mint egy hete a franciák ellen, nem tudtak úgy rohanni mint szoktak. A szerdai Bundesliga rangadójuk minden bizonnyal nyomokat hagyott bennük. A szerencse viszont nagyon sokszor velük volt, 5-6 góljukban is tevékeny szerepet játszott a "mázli-faktor". Az orosz bírók sem igazán ellenük fújtak, főleg a szünet után.
  • Isthy
    #58426
    Hétvégi tv-s menü:

    MVM Veszprém - SG Flensburg-Handewitt (Férfi BL A csoport)
    2015.09.26.17:30 Sport1

    HC Vardar Skopje - MOL-Pick Szeged (Férfi BL B csoport)
    2015.09.27. 17:30 Sport1
  • Isthy
    #58425
    Egyetértek mindennel amit írtál. Ez egy pozitív üzenetű mérkőzés volt
    (a Fradi pontmentésében Szikorának is nem kevés szerepe volt az utolsó 10 percben)