61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • primavis
    #58504
    Ja persze, nem elfelejtve a Rosztovot és a teljes Larvikot sem (+ FTC) s megvan a legjobb hatos, s ebből csak 4 jut a FF-ba!).
  • primavis
    #58503
    Szerintem nem fognak sok vizet zavarni a következő körben sem. Viszont a bukarestiek az ETO és a BUD mellett a legerősebb csapatnak tünik (Jörgensen, Rodriguez, Gulden, Varzaru, stb), komoly erőt képviselnek támadásban s érdekes lesz a párviadaluk a BUD-dal, majd az ETO-val. A védelmük viszont nem túl acélos.
  • kaloz174
    #58502
    A Nagybánya teljesítményén nagyon látszik, hogy a csapatnál gondok vannak. Fejben nagyon gyengén teljesítettek, kiszolgáltatott helyzetbe hozva kapusaikat. A Larvik egyből megérezte, hogy van kerenivalója. Északi hűvösséggel és precizitásal használták ki lehetőségeiket.
    Szűcs Gabit keveset láthattuk. Ennek alapján nehezen érthető meghívása a román válogatottba. Igaz, amikor lehetőséget kapott, védekezésben, szerintem jól élt vele.
  • Isthy
    #58501
    Az előbb kezdődött Nagybányán a Larvik BL vendégjátéka és a meccs előtt a BL "himnusz" után rögtön ugyanúgy lejátszották a román himnuszt is a hangosításon keresztül. A pofám leszakad...
    Nem is olyan régen nálunk azért is megfenyegette a mocskos EHF a csapatainkat ha a szurkolók merték énekelni. Ezeknek meg ilyet is lehet?
  • Isthy
    #58500
    Úgy látom visszatértünk a Retek Klub színvonalhoz az M4 Sport által...
    A hétvégi Siófok elleni nagyon fontos bajnoki időpontját meg kellett változtatni miattuk. Ünnepi hétvége vasárnap déli 1 óra kellett nekik. Igazi nézőbarát időpont. Menjenek oda ahová gondolom
  • Isthy
    #58499
    Kellemes délutáni-esti kikapcsolódás volt a helyszínen
    Az egyik pozitívum, hogy Zácsik értékelhető "életjeleket" mutatott az átlövések tekintetében.
    Meg a Hyponak ugyanígy...
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2015.10.19. 16:00:28
  • kaloz174
    #58498
    Gratulálok a Fradinak is. Azt hiszem, ennél ideálisabb felkészülési meccset nem lehetett volna szervezni.
    Ilyenkor arra gondolok, miért is jó egy Podravka jellegű csapatnak a BL-ben indulni...?
  • Isthy
    #58497
    A rosztoviakra jó lesz figyelni a BL-ben, főleg a Fradinak. Mi már tavaly is megtapasztaltuk, hogy milyen jók, mostanra meg pluszban lett egy kiváló kapusuk is. Ilina ismét igazolta azt amit mi már tavaly is mondtunk róla.
    Persze a Larvikból hiányzott Wojtas és Edin, de sztem velük sem nyertek volna tegnap.
  • Isthy
    #58496
    Jól bizony!

    Ps: megkaptam az értesítést róla még péntek este.
  • kaloz174
    #58495
    Gulyás Péter elképesztő. Érdekes, hogy ő inkább szélső akart lenni annakidején. Nagyon jól jön ő most csapatának.

    Ps : írtam privit...
  • kaloz174
    #58494
    Gratulálok a Veszprémnek és az Etonak én is.
    Gulyás Péterék, nem akármilyen hiányzóik ellenére, igazi profiként küzdve, megszerezték a 2 pontot. Hiányoltam a pályáról viszont Lékait.
    Az Eto esetében megint tökéletes volt a formaidőzítés. A Vardar részéről el sem akarták hinni, hogy ezen az estén ennyire alárendelt szerepet játszanak. Külön örültem, hogy Kiss Éva, akiről sokan lekicsinylően írtak, szintén megállta a helyét.
    A Szeged most kisebb csalódást okozott. Remélem, nem lesznek ők is 1 félidős csapat...
  • Isthy
    #58493
    Gratulálok a győrieknek!

    Magabiztos győzelem, néha már-már tanári játékkal.
  • Isthy
    #58492
    Túl sok hibával játszottak a szegediek és ez egy jó csapat ellen nem fér bele. A szünetben még döntetlenre álltak, de a térfélcsere után el tudott húzni 3-4 góllal a Löwen. A vége előtt 5 perccel 2 gólra visszajött a Pick (25-27), de a végjátékban megint hibázások elöl-hátul és sima lett a vége.
  • Isthy
    #58491
    Grat a veszprémieknek!

    Végig kiélezett meccs volt és a végjátékban sikerült megnyerni a meccset. Csapatmunka volt, mindenki hozzátette a magáét, de azért Gulyás jobbátlövő játéka külön kiemelést érdemel. Nagy Laci és Zeitz hiányában ez egy értékes győzelem.
  • Isthy
    #58490
    A hétvégi tv-s menü:

    MVM Veszprém - THW Kiel (férfi BL)
    2015.10.17. 15:15 Sport1

    Rhein-Neckar Löwen - MOL-Pick Szeged (férfi BL)
    2015.10.17. 17:30 Sport1

    Vardar Skopje - Győri Audi ETO (női BL)
    2015.10.17. 20:15 Sport1

    FTC-Rail Cargo Hungaria - Podravka Vegeta (női BL)
    2015.10.18. 17:15 Sport2
  • Isthy
    #58489
    Női válogatott

    Ugyanaz van, mint eddig, semmi különös. A keret megvan, két sor lesz, nem lesz nk-i torna, itthon gyakorol a csapat a vb-re.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2015.10.16. 13:37:06
  • Gabess8
    #58488
    Nem ez az egész cikk annyira jellemző, ezek úgy hülyék ahogy vannak. Koncepció nélküli az egész....
    Ami különösen tetszik:
    "Az mindenképp tanulság, hogy amit nem gyakoroltunk az összetartáson, azt a mérkőzéseken nem tudjuk előhívni, mint a lerohanásokat vagy védekezésben ezt-azt."
    Hát ha ez tanulás neki akkor nem tudom mit keres a helyén????
  • Isthy
    #58487
    Női válogatott

    Az az utolsó bekezdés, annyira jellemző...
  • kaloz174
    #58486
    Akkor mégis Zovko... Íme a hír. Remélem, ellenérzéseimet nem igazolja! Végül is, ha végre játszanak a cserék is, ha sikerül beépíteni fiatalokat, ha tudásának megfelelő teljesítményt nyújt a csapat, akkor megkövetem előzetes bizalmatlanságomért...
  • Isthy
    #58485
    A finnek elleni válogatott meccsre szót sem vesztegetnék.
    A veszprémiek hozták a kötelezőt, bár elég sok hibával. A szegediek néha show elemekkel tarkítva a játékukat a általam vártnál simábban nyertek Dániában. A következő BL meccse mindkét csapatnak két kategóriával nehezebb lesz. Pluszban végre a nők is elkezdik a hétvégén a BL sorozatot.
  • Isthy
    #58484
    A szlovákok tegnap már nem voltak annyira tartalékosak mint ellenünk és az edzőjük lenyilatkozta a mi meccsünk után, hogy ők a lengyelek elleni szombati meccsre készültek leginkább, az a fontos nekik.
    Nekem továbbra is a véleményem, hogy a csütörtöki ellenfelünk tényleg nem volt valami acélos.
  • Isthy
    #58483
    Mai tv-s program:

    Finnország - Magyarország (női EB selejtező)
    13:00

    MVM Veszprém - Besiktas (férfi BL)
    15:00

    KIF Kolding - MOL-Pick Szeged (férfi BL)
    16:50

    Minden meccs a Sport1-en lesz látható.

  • primavis
    #58482
    Ezt a harmatos ellenfelet a lengyelek csak 2 góllal tudták legyőzni Szlovákiában....
  • Gabess8
    #58481
    Amennyiben hosszabb távban gondolkodnak akkor ki sem kellett volna nevezni. Ő nem igazán vezetőedzői és kapitány típus, neki más jellegű munkát kell adni.
  • kaloz174
    #58480
    Ez lenne ám még a csalódás.
    Zovko lenne Máéfi utódja! Egy nyugger, nem magyar, eredmény nélküli "szakember"...
    Ezért kár volt Esztert elküldeni.
    Utoljára szerkesztette: kaloz174, 2015.10.10. 14:02:55
  • kaloz174
    #58479
    Igaz. Csak igazából ez annyira harmatos ellenfél volt, hogy az egész nem mérvadó. Mindegy, végül is ők lesznek. Aztán majd az igazi erőpróbán lehet bizonyítani. Természetesen örülnék, ha sikerülne.

    Utoljára szerkesztette: kaloz174, 2015.10.08. 21:37:57
  • Isthy
    #58478
    Egy tartalékos és nem igazán acélos ellenfél ellen egy nagyobb arányú győzelem, rengeteg hibával. Sok következtetést levonni belőle nem igazán érdemes. Ugyanez vonatkozik a vasárnapi finnek elleni meccsre.
    Úgy látom NA ellen most már mindenki "hülyéskedik" és alkalmazza a 7 a 6 ellen játékot, ami ellen most sem nagyon brillírozott a csapat. Jó lenne már értelmesen felkészülni rá, mert komolyabb csapatok ezt ennél sokkal jobban fogják csinálni.

    Mondjuk ez a végeredmény a következő dabasi meccsre jövő vasárnap megfelelne, igaz Zó?
  • primavis
    #58477
    Nos, a puding próbája.....ma az általad kifogásolt játékosok (főleg Szamoránszky és Kovacsicz) egészen jól teljesítettek, amúgy az egész csapat is. A cseréknél nem látszott különbség a lecseréltek teljesítményéhez viszonyítva. Nincs extra egyéni játék, viszont van csapatjáték, még ha időnként döcög is. Szerintem jó úton jár a csapat!
  • Isthy
    #58476
    Médiatobzódás

    Igazából ennek már volt előjele, mostanra viszont teljesen megérett a dolog. Több oka van, amik együttesen vezettek idáig és úgy fest szükséges is volt. Mondok egyet: az eredmény hajszolás és az akadémiai célok nem összeegyeztethetőek.
  • Isthy
    #58475
    Felelős lenne bőven, csak olyan nincs aki elszámoltatná. De ugye ebben az országban szinte mindenütt ez van, a számonkérés és a felelősségre vonás nem divat.
  • primavis
    #58474
    Mi van Mátéfi felmentése körül?
  • Gabess8
    #58473
    Igen tényleg költői kérdés, elolvastam a hozzá szólást is, és picit egyet értek vele. Nem feltétlenül csak kor alapján kell, megítélni a dolgot, nyilván 20 év körül nem sok rutin van, mitől is lenne?
    De én kíváncsi lennék az oktatási rendszer mennyire hatékony...
  • kaloz174
    #58472
    Költői kérdés:
    Ki ezért a felelős?
  • Gabess8
    #58471
    Igen mindkét csapatnak jár a dicséret.
  • Gabess8
    #58470
    Azt hiszem nálad a pont, marketing dumának nagyon jó az tény. Tehát nagyban függ majd melyik klubvezető milyen viszonyban van az éppen regnáló politikai erővel, netán miniszterelnökkel vagy jobb kezével. Illetve az aktuális elnök mennyire szereti a sportot.
    Kívánom, hogy nem legyen igazunk...
  • Isthy
    #58469
    Gratulálok a szegedieknek, nagy csatára késztették a Barcelonát

    Kisit több is volt ebben, a pontszerzés meg lehetett volna. Sajnos a szünet után már nem volt kapusteljesítmény és a J2-es védekezés nagyon gyenge ponttá vált, rengeteg gólt kaptak onnan. Plusz az utolsó 5 percben a fontos pillanatokban 2x is eladták a labdát, amit a spanyolok kihasználtak.

    Ahogy olvasom jár a gratuláció a veszprémieknek is a győzelemhez

    Laci után az elején kivált Ilics, majd később Zeitz is. Nélkülük ez az eredmény komoly siker Zágrábban, ahol mindenkinek nagyon nehéz dolga lesz.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2015.10.04. 18:50:15
  • Isthy
    #58468
    Hétvégi tv-s program:

    2015. október 3. 14:00 M4Sport
    SIÓFOK-FTC RAIL CARGO HUNGARIA
    Női NB I, 7. forduló

    2015. október 3. 20:00 Sport1
    PPD ZAGREB-MVM VESZPRÉM
    Férfi Bajnokok Ligája, A-csoport, 3. forduló

    2015. október 4. 17:00 Sport2
    MOL PICK SZEGED-FC BARCELONA
    Férfi Bajnokok Ligája, B-csoport, 3. forduló
  • Isthy
    #58467
    A személyek közötti érdekmutyi helyett állami-politikai mutyi lesz a klubtámogatás?

    Ugyanerről

    Már csak az utolsó bekezdés miatt is linkeltem be: "Szeretnénk, ha legalább négy kiemelt csapat lenne a férfiaknál és a nőknél is."
    Ez is egy érdekes dolog, hogy mely csapatok lennének ezek, ki és hogyan dönt róluk plusz mit jelent a kiemeltként kezelés.
  • Zóanagyvarázsló
    #58466
    Ki nem hagynám!
  • kaloz174
    #58465
    Ehhez kapcsolva.