61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • primavis
    #58544
    Na ez a kérdés! Holnap például végigjátszathatná Ambros, ahogy a hazai bajnokság mérkőzésein is.
    Végül nyertek az oroszok, de nem tűnnek szupercsapatnak, s Lunde is gyengén véd.
  • kaloz174
    #58543
    A Nagybánya 1 góllal vezet az oroszok ellen Rosztovban a félidőben.
  • kaloz174
    #58542
    Tudod, kb. 2 éve volt a veszprémi RK féle kísérlet. Nagyon kellemes ellenfelek voltak, többnyire, mert Planétának kötelező volt lövöldözni. Őt nagyon egyszerűen kivettük a játékból, és már meg is volt a győztes taktika. Ok, persze ez egy leegyszerűsítése a kérdésnek, de megkérdezném, hogy azokkal a feltételekkel, amivel most rendelkezik a nagy ígéret (szint semmi játéklehetőség a klubjában), lesz-e valaha belőle valóban jó játékos?
  • primavis
    #58541
    Igazad van, csak Planétának kellene legyen jövője, Mig Temesnek már kb. csak jelenje és múltja van. A mostani keretben tényleg mindenki benne van s nehéz lesz NA-nak a végleges csapatot kiválasztani.
  • kaloz174
    #58540
    Nem azért, mert nekem személyesen nagy kedvencem, de annyi haszna biztosan lenne, mint Planétának,legalábbis az eddigiek alapján.
    Ez a keret egyébként sokak kedve szerint van, összességében nekem is szimpatikus, de én is meglepődnék, ha lényegi változások történnének...
  • Isthy
    #58539
    28-as vb keret

    Temes??? Beszarás...
    Persze kétségeink ne legyenek, a szűk keretben nem lesz érdemi változás.
  • Gabess8
    #58538
    Sajnos nem láttam, örömmel olvastam. Végre odaért a Fradi hogy meg tudja verni a Győr, ahogy halottam és olvastam a végen nem akármilyen volt. Szerintem a Fradi ezeken a meccseken jobban tud csapatként játszani, ott van különbség.
  • Gabess8
    #58537
    Nem is tudtam hogy Mehlmann Ibolya, ott játszik. Egyébkén a Hypo még mindig egyed uralkodó, vagy van kint normálisnak nevezhető bajnokság?
  • kaloz174
    #58536
    Történelmi vereség
  • primavis
    #58535
    Az ETO-n látszott, hogy nem érzik még egymást a játékosok (újak a régiekkel). Mikor Skopljében szinte csak az újak játszottak, ment is a szekér. Görbe meg Amorim viszont még nem tudott beilleszkedni. Mielőtt baj lesz, jó lenne, ha két sort játszatna támadásban (főleg középen: pl. Amorim-Görbicz-Planéta, illetve Tomori-Groot-Suland). Lassan sikerül összecsiszolódniuk, de ezt ne pl. egy dániai meccsen próbálja megoldani..,
  • kaloz174
    #58534
    Nyilván a presztízs miatt sosem mindegy, mi lesz az eredménye egy rangadónak, de azért jól érezhető volt számomra, hogy ez a meccs inkább egy kiváló labdás edzés volt, felkészülési találkozó a BL-meccsekre.
    Mondjuk a látottak alapján a Fradi jóval előrébb tart a csapatépítésben. (Örültem, hogy végre Szereczés Luca is kapott egy kis játéklehetőséget, vártam, hogy a második félidőben is a pályára kerül, mert nem okozott csalódást, úgy gondolom.) A tétnélküliség őket jobban feldobta, inkább voltak csapat, mint az ETO, pedig ott játszott már Görbicz is, a Fradi pedig nélkülözte irányítóját. Az ETO játéka nagyon darabos, csikorog a gépezet rendesen. Lesz még munkájuk bőven. A Fradinak gratulálok, és azt kívánom, hogy ez a forma kísérje el őket a BL-ben is.
  • Isthy
    #58533
    Gratulálok a Fradinak a győzelemhez!

    Zizi nélkül is az lett A Szikora, Zácsik, Hornyák hármas vezetésével sikerült a győzelem a Fradinak. Úgy fest Szani egyre jobban belelendül, ami örömteli a válogatott szempontjából. Az ETO nem volt az igazi illetve Szikora ma kifogott rajtuk.
  • primavis
    #58532
    29-28-ra mentek! S Zizi meg játszhat szombaton. Ma Zácsik, Szikora, Hornyák és végre Pena is remekelt.
    Az ETO-nál valami nem működik, illetve igen, de csak rapszódikusan.
  • kaloz174
    #58531
    Zizi nélkül azért nem tűnik igazinak ez a rangadó. A Fradinak azonban nyilván jó lehetőség lemérni, hogy mire mennek nélküle.
  • Isthy
    #58530
    Mai tv-s program:

    FTC-Rail Cargo Hungaria - Győri Audi ETO KC (Női NB I)
    18:00 M4 Sport
  • Isthy
    #58529
    Semmit nem láttam az egész kézilabda hétvégéből más program miatt. Ahogy látom BL csapataink nyertek, úgy fest a Fradi viszont egy időre elveszti Zizit. Ami a bajnokságban nem vészes - még akkor se, ha szerdán ETO elleni rangadó lesz - de a BL-ben számíthat. Remélem mihamarabb rendbe jön.
    Szomorúan értesültem róla, hogy a csapatom ismét csak 40 percig volt képes elfogadható teljesítményt nyújtani, utána teljes zavar...
  • primavis
    #58528
    Ma BL dömping volt s ki is élveztem, főleg a Fradi győzelmét, de szép kis körbeverés van az ETO csoportjában is. A hab a tortán a Bud bukaresti meccse volt, amelyen a 6 gólosnál nagyobb vereségtől (22-28) csak Pessoa és a bírók mentették meg a bukaresti mérgezett egereket. Megint bebizonyosodott hogy tucatnyi kiváló játékos még nem jelent okvetlenül kiváló csapatot is.
  • Gabess8
    #58527
    Teljesen jól emlékszel. Ez valahol szerintem 22-es csapdája, valójában egy csapatos magyar bajnokság, szerintem BL trófeára hajtó, de nyerésben még nem reális csapat..., jó kérdés, melyik lenne jobb SEHA, vagy hazai???
  • primavis
    #58526
    Mondjuk, ezeken a meccseken felfigyelhetnek egyes fiatal tehetségekre, mint a tegnap is a vajdaságiak balkezes átlövője.
  • kaloz174
    #58525
    Szimpatkikus megoldás: mindkét meccs Siófokon.
  • kaloz174
    #58524
    Tegnap meccs, gyenge csapat ellen. Ma meccs még gyengébb csapat ellen...
    Nem vagyok túlzottan tájékozott ffi vonalon, de mintha az lett volna az indok a SEHA liga indulás esetében, hogy így magasabb szintű sorozatban edződhet a magyar bajnok a BL-re... Ezek a meccsek gyengébbek, mint a magyar bajnokik, szerintem...
  • Isthy
    #58523
    Pedig nem ártana, ha ott lenne a keretben.
  • Isthy
    #58522
    Tartozásuk az tényleg van a Fradival szemben. Még Lipcse előtt talán 3-4 évvel Szlovákiában is pofátlan módon megverettek benneteket egy KEK vagy EHF kupa meccsen. Meg akkoriban szintén Szlovákiában egy szlovák-magyar női válogatott mérkőzésen - ahol személyesen jelen voltam (Partizanske) - szintén látványosan ellenünk fújtak.
    Borsost meg inkább hagyjuk is, maga a borzalom. Főleg amikor franciák vannak a pályán és ebben volt részünk háromszor is a hétvégén. Néha már szinte a hányinger kerülgetett...
  • kaloz174
    #58521
    Ffi válogatott keret a Provident kupára. Lékai Máté, sajnos, itt is háttérbe szorult. Remélem, csak aktuálisan.
  • Zóanagyvarázsló
    #58520
    Hátha kompenzálni akarnak :) A minősített balfékeskedésüket elég olcsón megúszták, de azt tudtuk eddig is. Végül is az inkriminált esetet leszámítva elég jól vezettek Lipcsében, és az utóbbi időben nem szoktak magyar csapatok ellen fújni (van is mit kompenzálniuk, ha már ezzel kezdtem), így alapvetően nem tartok tőlük, ha van eszük, akkor nagyon jól szeretnék vezetni ezt a meccset. Remélhetőleg nem is lesz olyan extrém helyzet, mely ismét kemény diónak bizonyulhatna nekik :)

    Egyébként sme panaszkodnék, tegnap is korrekt fújást kaptunk, sőt a véleményes szituációkban még talán többször is döntöttek a mi javunkra, mint a franciákéra, és be mertek fújni olyanokat mellettünk, amiket máskor nem szoktak, pedig a szabálykönyv szerint illene. Persze Borsos ennél tovább ment, mondhatni Egri-utat nyert tegnap, ami egy-egy szituáció megítélését illeti. Örülök, hogy egyikőjük sem vezet nekünk meccset, jobb nekünk a Maric, Masic.
  • Isthy
    #58519
    Mit látok az EHF oldalán? A vasárnapi németországi meccseteket kik vezetik? A Marics, Masics páros. Kísért a lipcsei múlt?
  • Isthy
    #58518
    Köszönöm az infokat az ETO meccsel kapcsolatban!
    Amiket máshol olvastam, azok is erről szólnak. A jól működő csapat felesleges szétbontásáról Görbe és Amorim formába hozása kedvéért. Ami azután ezzel a következménnyel járt, Ambros ebben úgy tűnik komoly szerepet vállalt.
  • primavis
    #58517
    Hasonló a véleményem ami Görbicz és Amorim szerepeltetését illeti. Mondjuk várhatott volna vele a Hypo elleni meccsig. DE Görbiczre szükség van az EB-n. Látszik, hogy nincsenek még beilleszkedve az újak közé. Tomori egy talány. De végül is, ha hiányzik is majd ez a két pont a közép körben a Bud és a CSM ellenében, a FF-hoz úgy is meg kell tudni verni mindenkit aki az útba jön.
  • Zóanagyvarázsló
    #58516
    Az nagyon csúnya volt. Úgy nézett ki, hogy tarolni fognak, aztán vezetésnél összeomlottak fejben. A cserék után már nem tudták magukat összeszedni a gyors FCM-hez. Pedig pontosan ugyanazt csinálták, mint mindig, én sajnos láttam tőlük eleget...

    Görbicz amúgy adott szép passzokat, de kettesben hozzá jártak gólt lőni. Majd miután lecserélték akkor is, Burgaard előtt folyamatosan szétnyílt az ETO-fal, mint a Vörös-tenger. Löke borzalmas helyzetkihasználást produkált, Tomori meg hozta a fradista formáját, csak nem a BL-gólkirályit, hanem a tavalyit. Englert jól védett, de naggyá is tették, Kiss Éva pedig nem védett kimondottan rosszul, de tehetetlen volt az előtte folyó szernecsétlenkedés miatt, és néha mellé is nyúlt, tehát a kapusok között is volt különbség. A pályán folyó káoszt pedig jól példázza, hogy a vészkapusozó dánok ellen nemhogy egyből nem küldték kapura a labdát, de nekiálltak passzolgatni nekik felállt fal ellen. Görbicznek elgalább volt arra esze, hogy ilyenkor azonnal gólt szerezzen. A második félidő egyébként úgy indult, hogy a játékrészbeli második gólját a 14. percben szerezték a győriek. Ezután nagyjából fleváltva lőttéka gólokat, és ez a vendégeknek bőven elég volt.

    Én mondjuk nem törnék pálcát Martin fölött, mert pályára küldte Görbiczet és Amorimot, elsőre nem is tűnt úgy, hogy ők rosszak lennének, csak később tűnt úgy, hogy a nagy lendület megtöréséhez kellett a váltás. De az nem járja, hogy ha cserél az edző, az baj, ha nem, akkor meg az. Egyébként sem biztos, hogy máshogy alakult volna az eredmény, de ilyen szintű fegyelmezetlenkedést, szétesést én még az ő csapataitól nem láttam.
  • Zóanagyvarázsló
    #58515
    Érdekes volt ez a tegnapi BL-nap, nem egészen azt kaptam a női csapatoktól, amit elvártam, bár a saját lányainakt ismerem annyira, hogy meglepni már nehezen tudnak :)

    20 perc és 7 gól előnyt adni a Fleurynek nagy hiba volt, félelmetes volt, ahogy Nere és Zizi elszórták a labdákat. Egyedül Szikora volt fejben és testben is a pályán, illetve Szani elég jól, ésszel szállt be, labdákat lopott, remek passzokat adott, gólokat is szerzett. Egyre nehezebb meccseket játszunk, ő meg egyre jobb, már ezért megérte lejátszani a mérkőzést. Sajnos Zizinek nem nagyon sikerült összekapnia magát, de Pena később szép gólokat és passzokat varázsolt, így legeredményesebb játékossukként legalább nullszaldóval zárt, ez is kellett az ikszhez. Azt mondjuk nem csodáltam, hogy ez ellen a gyors csapat ellen Rea tehetetlen volt (azért azt nem kellett volna hagynunk, hogy Barbosa ennyore hülyét csináljon belőlünk), illetve Lucát csak hetest lőni engedtük be. Összességében örülök a bravúros pontszerzésnek, legalább izgalmas volt, és kiakasztottuk a franciákat, de ennyire centizni nem szabad, ezt Lipcse óta tudhatnánk. Tetszett még, hogy Piros megoldotta védekezésben a feladatait, és a kezdeti pontatlanság után eredményes tudott lenni, szélsőgólokat szereztünk, mert bátrán megjátszottuk Lukács Vicát a hibái után (ö négyet lőtt, összesen hetet szereztünk a meccsen), és az őrült utolsó percekben a perememberek (Nada, Cifi) a döntő pillanatokban belőtték a helyzeteket. Sokat jelentett volna tavasszal a két pont, de a nulla is nagy veszteség lett volna az egyhez képest.
  • Isthy
    #58514
    A veszprémiek Nagy Laci és Zeitz nélkül szépen helyt álltak Párizsban, mondjuk erről leginkább Alilovics "tehetett". A hajrában volt esélyük egy döntetlenre is, de egy labdaeladás miatt ez elúszott. A jelen helyzetben - a két fontos hiányzóval - ez nem rossz eredmény a franciák ellen idegenben.
  • Isthy
    #58513
    Mi a francot csinált az ETO?
    Mikor ott kellett hagynom a meccs nézését az első félidőben még 3 góllal vezettek (asszem 9-6 volt).
  • primavis
    #58512
    A végén - mint Dabason -kipukkadtak: 21-27!
  • primavis
    #58511
    Félidőben a Podravka 13-11-re vezet a Thüringer ellen.
  • Isthy
    #58510
    A Fradi meccsének csak a második félidejét láttam. Nem játszottak jól, finoman szólva sem. Ahogy olvasom a borzalmas kezdés (1-8) levét itták egész meccsen. De a végjáték szerencsésen sikerült és egy pontot sikerült megmenteniük. A küzdés végül is meghozta a jutalmát, később még fontos lehet ez a pont.
  • Isthy
    #58509
    Nagyon sima Siófok verés, gratulálok, szép volt csajok!

    A meccs elején nagyon idegesek voltak a csajok és jöttek a hibák, vezetett a Siófok 4-2-re. Azután sikerült megnyugodni és fordítani az eredményen. A szünetre már 4 gólos előnnyel mehettünk. A 2. félidőt is ugyanúgy hibákkal kezdtük, 2 gólra zárkóztak a vendégek. Ezután azonban ismét "helyreállt a rend" és fokozatosan elhúztunk. 7 perccel a vége előtt már megvolt a "közte 10" A végén egy picit közelebb jöttek a siófokiak, de így is nagyon sima lett a vége.
    A védekezés és a kapusteljesítmény rendben volt és elöl is sokszor megtaláltuk a vendégek védekezésének ellenszerét. Dalmose is segített nekünk ezzel a folyamatos kapus lehozatallal, amit nagyon jól kihasználtunk. Orbán "kivétele" Meli által szinte megbénította a siófokiak támadójátékát, Dalmose pedig nem tudott erre érdemben reagálni.
  • Isthy
    #58508
    Óriási csatában végül kiharcolták a szegediek a győzelmet, grat nekik!
    Nem nagyon volt kapusteljesítmény, így nagyon nehéz volt győzni. A végén Sierra azért hozzátett egy bravúrt, ami kellett. Elöl sem ment igazán a játék, nagyon hiányoztak az átlövések, nem tudom Ancsin miért nem kapott semmi szerepet. Végre teljes kerettel indulhatott csatába a Pick, erre most Ilyés dőlt ki a sorból, nagyon peches idén a szegedi gárda.
  • Isthy
    #58507
    Erős kézilabda hétvége lesz a tv-ben (leginkább vasárnap):

    MOL-Pick Szeged - Montpellier HB (férfi BL)
    2015.10.24. 17:00 Sport1

    Dunaújvárosi Főiskola-DKA NKFT - Siófok KTC (női NB I)
    2015.10.25. 13:00 M4 Sport

    Fleury Loriet Handball - FTC-Rail Cargo Hungaria (női BL)
    2015.10.25. 15:15 Sport2

    PSG Handball - MVM Veszprém (férfi BL)
    2015.10.25. 17:00 Sport2

    Győri Audi ETO - FC Midtjylland (női BL)
    2015.10.25. 19:00 Sport2
  • Isthy
    #58506
    Sztem sem, bár talán megint lehet szerencséjük és becsusszannak a középdöntő csoport 4. helyére, ahogyan tavaly. A bukarestieknél megint problémák vannak, lehet nem sok idejük lesz valamit alkotni. Az ETO és Bud mellett azért vannak még aspiránsok bőven. Ahogyan később írtad is, a teljes Larvik, a Rosztov és a Vardar (őket valahogy kihagytad) nekem legalább olyan erősnek tűnik mint ők. A Fradit nem érzem elég erősnek, náluk a negyeddöntő lehet a végcél.
  • Isthy
    #58505
    Paulának nem sok segítséget adtak a társai. Jól láttam, hogy ő meg "be volt drótozva"?
    A norvégok sokat játszhatták kedvenc játékukat a lerohanást, így sikerült is megnyerniük a meccset, annak ellenére, hogy a végére már rendesen elfáradtak.