61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • kaloz174
    #58584
    Semmi meglepő:

    "Magyar Kupa női IV. forduló sorsolása:
    Pilisvörösvári TKSK - Békéscsaba ENKSE
    Budaörs KC - FTC-Rail Cargo hungaria
    Eszterházy KFSC - MTK Budapest
    DVSC KKFT - Ipress Center-Vác
    Csurgói NKC - ÉRD
    Mosonmagyaróvári KC SE - FKC
    NEKA - Siófok KTC KFT
    Győri ETO KC - Dunaújvárosi Kohász KA
    Hivatalos játéknap: 2016. január 27., szerda"

    Utálom...
  • primavis
    #58583
    a fenét a múlté.... elnéztem
  • primavis
    #58582
    bocsi, az már a múlté....most a svédek jönnek a HCM-nek
  • primavis
    #58581
    Feltéve, ha a Larvik megveri a hétvégén a Nagybányát!
  • Isthy
    #58580
    Nem lenne elég, mert a norvégok úgy is megelőzhetik. Ha a Larvik a Fradi elleni idegenbeli meccsén kívül a többit hozza, akkor 14 pontja lesz. Tőlük is kellenének még plusz pontvesztések a Fradi második helyéhez.
    De egyelőre legyen meg a győzelem vasárnap a franciák ellen, a többire ráérünk utána.
  • Isthy
    #58579
    Nyilvánvaló, hogy jobb a komolyabb csapatokat továbbvinni, akiknek lesznek pontrablási esélyeik.

    Nem gondoltam volna, hogy fogok még mostanában Dabasra nk-i kupameccsre menni. De könnyen előfordulhat, hogy februárban mehetek, csak nem Fradi meccsre
  • primavis
    #58578
    Ha a Fradi megveri a franciákat, akkor a magával vitt 7 pont és az itthon megszerezhető 6 (=13) már elég lehet a második helyhez, bár a szembejövő 4 egyaránt erős, de mondjuk az ETO-t és BUD-ot el lehetne kerülni.
  • Zóanagyvarázsló
    #58577
    Valóban :)

    A Nagybányában erősen benne a van pontszórás, de mindig szoktak meglepetésszerű pontvesztések lenni. Ez a német és a francia bajnokkal esélyesebb. Der mindenképpen jobb, hogy olyan csapatokat viszünk magunkkal ellenük, akik ellen figyelni kell, nem elég lötyögniük a velünk játszott találkozókat kivéve tavasszal.
  • Isthy
    #58576
    A középső mondatod elég érdekesre sikeredett
    A németek talán a románoktól tudnának otthon pontot elcsenni, a norvégok és az oroszok ellen nem gondolnám. Ugyanígy vagyok a franciákkal is. Bár női kéziben bármi megtörténhet.
  • Zóanagyvarázsló
    #58575
    Egyébként is úgy kell nekünk a THC tavasszal, mint egy falat kenyér. Ha kicsit erősebb csapattal tudnának kiállni, szerezhetnének értékes pontokat a riválisainktól. Még a Fleury kiesése sem volt nekünk jól, hiába vesztettünk ott pontot, ha a kaproncaiak a középdöntőben kevesebbet tudnának "segíteni". Csak ugye a franciákat még meg kell verni a következő hétvégén.
  • primavis
    #58574
    Amúgy, nem is volt semmi jelentősége az eredménynek, mivel kötve hiszem, hogy a vegetások nyerni tudnának a németeknél.
  • Isthy
    #58573
    Nem lett volna probléma a "lejtéssel" sem, ha a szélsők a 2. félidőben nem rontják el a helyzeteiket sorozatban. Így azonban a kettő együtt kicsit izgalmasabbá tette a mérkőzést. Bár egyértelműen látszott, hogy amikor kellett a Fradi el tudott lépni és végül behúzni a győzelmet.
  • primavis
    #58572
    Megoldotta, de nyögve-nyelősen. Igaz, eléggé lejtett a hazai pálya a második félidőben. Zizin, Pirón, Szikorán és - az utolsó 10 percben - Penán kivül nincs is kit kiemelni.
  • Isthy
    #58571
    A veszprémiek végig uralták a meccset és simán hozták az elvárt győzelmet. Remélem a Fradi is ugyanígy megoldja a feladatát Kaproncán.
  • Isthy
    #58570
    Ma nem láttam egyik BL mecset sem, de ahogy látom az ETO izgalmak közepette a végén behúzta, a Pick pedig hozta az elvártat és simán nyert.
    A mi EHF Kupa meccsünkről inkább nem írnék véleményt...
    Zovko meccs utáni nyilatkozata mindent elmond:
    "Hiába nyertünk ilyen nagy különbséggel, nagyon szomorú vagyok, mert ma nem akartunk kézilabdázni, s én nem ehhez szoktam, én az ilyet nagyon nem szeretem. Az első félidő katasztrofális volt, gyakorlatilag nem védekeztünk, s bár a második félidő első tíz perce nagyjából rendben volt, utána ugyanazt láttam, amit az első harminc percben és ez elfogadhatatlan. Ma sajnos nem játszottunk csapatként, s ez nagyon bánt" – fogalmazott a Kohász szakvezetője.
  • kaloz174
    #58569
    Igen, én is hasonlóan látom. Kicsit meredeknek tartottam az ötletet. Különben is legalább akkora gond a játékvezetők gyatra működése, mint a szabályok kétértelműsége, tökéletlensége. Vagy talán még nagyobb. Legalábbis véleményem szerint.
  • Zóanagyvarázsló
    #58568
    Tehát a Rosztov, a Larvik vagy mi (mivel a többiek sok pontot vesztettek, ezt is számítba kell venni :) jöhetnénk nekik. Nem látom, hogy ez az FF-re esélytelenné tenné őket, az águkon vannak papíron ezeknél erősebb csapatok. A második csoportkör egyébként is lemegy elvileg február végégig (és már január közepe előtt elkezdődik, tehát még összejöhet egy-két váratlanabb ponthullajtás), a negyeddöntő pedig már április, mondhatni messze van.

    A középdöntőben 1. vagy 2. helyre várom az ETO-t, de ha nem végeznek ott, akkor is bárki ellen 50% fölötti esélyük lehet sérüléshullám nélkül a végjátékra. Úgy gondolom, össze fognak még állni tavasszal, és így ránk is nagyon nehéz meccsek várnak majd ellenük, ki tudja hány fronton. Persze áprilisban is úgy játszanak majd, mint ősszel, akkor pórul járhatnak, de miért számítanánk erre?
    Utoljára szerkesztette: Zóanagyvarázsló, 2015.11.11. 20:02:55
  • primavis
    #58567
    Igaz, de számításba vettem, hogy az első két helyezett az utolsó kettőt kapja a másik középdöntőből! S ehhez kell a 15 pont!
  • Isthy
    #58566
    A VB-n nem lesznek új szabályok

    Nem tudom kik voltak akik ellene szavaztak, de jól tették. A legjobb az lenne, ha maradna az eredeti elképzelés és csak az olimpia után vezetnék be, ha már mindenképpen be akarják.
  • Isthy
    #58565
    Az EHF már csak ilyen, ez a kluboknak visszaosztott pénzekből is látszik már jó ideje. Persze nekik tellett az új székházra.

    Ettől függetlenül, ha az előírt határidőt nem tartották be a franciák, akkor ezt kellett tenniük, betartva a szabályaikat. Mondjuk feltehetjük a kérdést, hogy más szabályokat és előírásokat illetően is ilyen következetesek? Sajnos már láthattuk, hogy nincs ez mindig így.
  • Isthy
    #58564
    A negyeddöntőben nekik lesz a könnyebb dolguk, főleg ha addigra tényleg összeáll a csapatuk. A két középdöntős ág ereje között komoly különbség van, ahogy erről EG is beszélt a belinkelt beszélgetésben. Mondjuk én nem zárok ki egy Fradi-ETO negyeddöntőt, simán összejöhet.
  • Gabess8
    #58563
    Klub "barát" szervezet: EHF, mi lenne ha nem csak a lóvé érdekelné őket...
  • Zóanagyvarázsló
    #58562
    Lesz negyeddöntő is FF előtt, és ha nem is végeznek a saját águkon az első kettőben, nincs a miénken verhetetlen csapat, ha addigra formába lendülnek. Nagyon érdekes lesz, hogy tavaszra ki mennyit tud előrelépni (vagy vissza).
  • primavis
    #58561
    ha ezeket nem nyerik meg , akkor hogy akarnak a FF-ba kerülni? Oda a középdöntő végén kb. 15 pont kell!
  • primavis
    #58560
    Ez az előírás, a + 12-ből lehet válogatni ha cserélni kell.
  • Gabess8
    #58559
    Azért kell +12 játékos, ugyan hagyjuk már a parasztvakítást, teljesen értelmetlen.
  • Isthy
    #58558
    Elek Gábor a DigiSporton
  • Isthy
    #58557
    Ez akkor lehet jó a győrieknek, ha képesek lesznek megnyerni mindkét hátralévő csoportmeccsüket. Nagyon kemény lesz az a középdöntő csoport, össze kell szedniük magukat rendesen. Persze előtte még azért a két csoportmeccs is komoly feladat lesz.
    Ahogy látom tegnap olyan eredményt értek el a Hypo ellen ami elvárható volt tőlük.
  • primavis
    #58556
    Na a Bud meg a CSM (23-23) bebiztosították, hogy ne legyen 8 pontos csapat az ETO középkörében. Az ETO-n múlik hogy hány pontot visz magával.
  • primavis
    #58555
    Sérülés esetén pl. belőlük lehet behívni a cserét.
  • primavis
    #58554
    A vége meg 25-15 a Vardar javára! A második félidőben a dánok 4 (!!!!) gólt lőttek, a másodikat pl. a 18-ik perc végén.
  • primavis
    #58553
    Félidőben vezet a Vardar 12-11-re Dániában.
  • Gabess8
    #58552
    Tartók tőle nem is fogunk! Mivel nem a tudás számít (első sorban) ezért, a már régen fejben lévő játékosokat fogja hívni. Ahogy Isthy is írta a valaminek lenni kell papíron is, ami aztán a kutyát nem érdekel, főleg hogy NA -ról van szó. Bár szerintem a többi sem kivétel.
    Költői kérdés, egyáltalán minek 28 fős keret...
  • Isthy
    #58551
    Fenntartom a véleményem, a 16-os keretbe szinte csak azok fognak kerülni, akik már eddig is ott voltak az NA féle összetartásokon tavasztól. Nyilván Görbe és Zácsik ha vállalják, akkor ott lesznek.
  • Isthy
    #58550
    Még valami a tegnapról:
    Gratulálok Penának, nagyon jól beszél magyarul!
  • primavis
    #58549
    Hááát, ott van pl.a Fradi teljes első sora+ Mészáros és Szekeres, az már eleve 9 játékos!-:)) és akkor még nem beszéltünk a győriekről, a dunaújvárosiakról, Biróról...
  • kaloz174
    #58548
    Végül a magam részéről inkább a helyszini élményt választottam, vagyis megnéztem a Vác siófoki vendégjátékát. Egy közepes, sok technikai hibával tarkitott meccsen meglepetésre inkább a vendégek vezettek többnyire. Azt gondoltam, amikor ez megfordult a 16.percben, hogy innen nem lesz kérdés a hazai győzelem. Ehhez képest egészen az utolsó percekig váci vezetést jelzett az eredményjelző. Mivel azonban ez nem volt több 1-2-3 gólnál,szinte biztos voltam benne, hogy hazai pályán Orbán Annáék forditanak a végéig. Igy is lett. Ezzel együtt megdöbbentett, milyen könnyelműen, meggondolatlanul veszitett Vác, kihagyva az esélyt a meglepetés győzelemre és a 2 pont megszerzésére.
    Két, légiósokkal teletűzdelt csapat állt egymással szemben. Az egyiknek a játékmestere egy magyar. Orbán Anna személyében. Ráadásul a kis túlzással kötelező meghalni nekik hazai pályán. Ha a Vác nyerni akart volna, akkor ezeket kompenzálnia kellett volna...Ez pedig az ő hozzáállásukkal,amit a meccs utolsó perceiben mutattak, lehetetlen volt.
    Ezzel együtt a siófoki csapat jelenleg még kevesebbet mutat, mint ahogy azt előzetesen sokan megelőlegezték nekik.
    (Érdekes lesz az érdi meccsük. Ott megmutathatják. Mindenesetre szakvezetőjükkel találkoztam, amikor mi ott játszottunk,)
  • Isthy
    #58547
    Egyik sem jobb a másiknál szerintem, egyiknek sem kellene ott lennie. De Temes már a múlt, neki főleg nem, erőteljesen kifelé megy a pályafutásából. Ráadásul van középen játékosunk elég.
  • Isthy
    #58546
    Dehogy lesz nehéz, az már megvan neki régen. Most kellett egy 28-as keret, amit be kellett nevezni hivatalosan. Majd figyeld a 16-os keretet, amivel ténylegesen kimegy Dániába. Ez csak azért történt, mert ebből lehet majd a vb ideje alatt becserélni 2 játékost a 16-os keretbe, ha ilyenre szükség lesz.
  • Isthy
    #58545
    Grat a Fradinak!

    Nagyon simán és magabiztosan hozták le a meccset, a németeknek semmi esélyt nem adva. Az utolsó 3 perc totál dekoncentrált játéka engedett egy kis felzárkózást a vendégeknek, de ennek jelentősége nincs.
    Sopinak szólhattak volna, hogy a Fradi 7 ponttal megy a középdöntőbe ha nyer a franciák ellen, nem 5-el. Háromszor mondta el rosszul.