61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #58624
    A németeket és a dánokat bezzeg nem sorsolták össze, pedig utóbbiakból még több esély is volt mivel 3 csapatuk van. Micsoda furcsaságok...
  • Zóanagyvarázsló
    #58623
    Sőt, a román csapatokat is.
  • kaloz174
    #58622
    Úgy látom, az oroszokat is összesorsolták...Nem hiszem, hogy ez egy normális rendszer. Ilyenkor még ki kellene zárni, hogy összesorsolják az egy nemzet-beli csapatokat.
  • Isthy
    #58621
    KEK:
    SERCODAK Dalfsen - ÉRD

    EHF KUpa:
    Dunaújváros - Siófok

    Az első meccsek az elöl álló csapatok otthonában. Hogy kapja be aki sorsolt...
  • Zóanagyvarázsló
    #58620
    Ja, így már világos. Nem tudom, hogy a gyerek miatt (amit maximálisan megértenék), vagy azért martadna ki első körben, mert 60 perces formát hozni egy sűrű tornán nem tudna. (Mondjuk más se, ehhez talán Hammersengnek meg Lökének volt emberfeletti fittsége, illetve az utóbbinak talán még meg van, de mostanában többet hibázik.) Én azért úgy gondolom, hogy elférne kezdettől fogva a keretben, de valóban esélyes, hogy csak később vetjük be.

    Janurik kimaradása viszont egyértelmű, szerintem csak akkor megy ő, ha a kapitány direkt meg akar mindenkit tréfálni. A Kiss-Bíró páros most axiómának tűnik, ha van több jó formát mutató kapusunk is.
  • kaloz174
    #58619
    Kovács Annának gratuláltam az egyik meccs után, hogy bekerült a bő keretbe. Megköszönte, de látszott rajta, ha tudja, kb. mire számíthat.
    Sajnos, csoda nem történt. Viszont úgy emlékszem, Planéta már tegnap is dobott , azaz egy gólt...Az biztos, hogy ő lesz a meglepetés emberünk...Mert eddigi teljesítménye alapján az ellenfelek vele meglepő lenne, ha számolnának. Persze, kérdés, hogy mi meglepődünk-e...
    Érdekes, a ffi válogatottban nem robosztus termete ellenére szerepet kap egy Balogh Zsolt...
  • Isthy
    #58618
    Azért emlékeztem meg róla külön, mert benne van pluszban a kérdezett 18-hoz képest. Külön mondatot kapott
    Ahogy írtam is, sztem ő nem lesz benne a 16-os keretben. Rajta kívül az egyik kapus kimarad (nálam Janurik) és valamelyik mezőny játékos.
  • Zóanagyvarázsló
    #58617
    Szani is benne van (mint Szöllősi-Zácsik, tehát nem a végén), ő a plusz egy ember a 18-hoz képest. Szerintem ez így 19 fős elképzelésnek rendben van, fenntartva a korábbiakat (Janurikot keveset láttam, Planéta helyett Kovács jobb lehetőségnek tűnne, Korsós nincs élete formájában, de nincs egyértelműen jobb echte balszélső opciónak). Majd elválik, hogy ez még hogyan fog szűkülni, szerintem péládul két kapus kezdetnek elég, és egyértelmű, hogy melyik kettőre gondolok.
  • Isthy
    #58616
    A 19-es keret

    Amint láthatod egyetlen helyen nem egyezik (Mészáros-Szekeres csere), a többi stimmel. Szani meg sztem majd csak a csoportkör után kerül becserélésre. Legalábbis nagyon remélem, hogy becserélésre kerül.
  • Isthy
    #58615
    Tudom, hogy kaján megjegyzés volt, de na
    Kíváncsi vagyok, hogy a ma esti "Harmadik félidő" kézis részében is ugyanilyen, szinte már savanyú képpel fog-e beszélni a meccsről.
  • kaloz174
    #58614
    Az Eto eléggé a csapatépítés elején jár. A Fradinak viszont nagy gratuláció! Kívánom, hogy ezt a formát sikerüljön konzerválni! Szép volt.
  • primavis
    #58613
    Kíváncsi vagyok, hogy érvényes-e még a minapi 18-as keret, azután ahogy Zácsik és Szikora ma tevékenykedtek? Nagy luxus lenne....főleg Tomoriék mai teljesítményét elnézve...
  • primavis
    #58612
    "franciák" - -:))
  • Isthy
    #58611
    Gratulálok a Fradinak!

    Ahogyan várható volt a szünet után már jöttek a cserék és lehetőséget kapott szinte mindenki. Ennek ellenére a különbség nem csökkent, a végére még 1 góllal több is lett. A franciáknak kb. 5 percig volt esélyük, utána csak momentumok jutottak nekik.
    (Borsosnak nagyon nehezére esett a franciákat rommá alázva látni, nem nagyon lelkendezett a Fradi teljesítményén a stúdióban)
  • Isthy
    #58610
    24-12 a félidőben a Fradinak

    A franciák nem számoltak Szanival aki kintről szétlőtte őket az első negyedórában. Utána próbáltak feljebb jönni, de akkor meg szélről kapták a gólokat illetve betörésből vagy bejátszásból. Klasszis támadójátékot mutatott be a Fradi ebben a félidőben. Nyilván nem megy ez így tovább, de ezzel megalapozták a győzelmet és most már csak okosan kell gazdálkodniuk ezzel az előnnyel.
  • Isthy
    #58609
    Szépen felállt 6 gólos hátrányból az ETO és átvették a vezetést 2 góllal. Megvolt az esélyük a győzelemre, de kétszer is sikerült elrontaniuk. Egyrészt 2 gólos előnynél (20-18) Löke tisztán - a legközelebbi védő 1 m-re volt - lőhetett ziccert a vonalról de kihagyta (rengeteget ront mostanában), ez volt a meccslabda. A gyors ellentámadásból gól és kiállítás lett. Plusz a végén 10 mp alatt nem voltak képesek egyetlen megállító faultot sem csinálni, hagyták 7 m-ről tisztán kapura lőni a dánokat. Persze ha a meccs összképét nézem akkor jogosnak is tűnhet a döntetlen. De ugye a meccseket nem összképre játsszák.
    Jó szoros lesz a középdöntő csoport a Bud mögött, lesz versengés rendesen a továbbjutó helyekért.
  • kaloz174
    #58608
    Szubjektív du. program:

    "2015. november 22. 15:10 Sport2
    FC MIDTJYLLAND-GYŐRI AUDI ETO
    Női BL, C-csoport, 6. forduló

    2015. november 22. 17:00 Sport2
    FTC RAIL CARGO HUNGARIA-FLEURY LOIRET
    Női BL, B-csoport, 6. forduló"
  • Zóanagyvarázsló
    #58607
    Én úgy gondolom, hogy a Buducnost hagyományosan erős a csoportkörökben, sok pontot is visznek, előrébb járnak az ETO-nál formában, így ők nyerhetik a középdöntős csoportot. Őket viszont jó lenne elkerülni, mert közveszélyesen képesek játszani, és a Moracában sem mindig kiegyensúlyozatlan a bíráskodás. Azt mondjuk nem tudom, hogy a Varvari tényleg felhagyott-e a támogatásukkal, de tőlük tartok a legkevésbé.

    Summa summarum: az első három hely valamelyikét lenne jó megszerezni (ha ma nyerünk, a 3. hely reálisan elérhetőnek tűnik), és ha nem is biztosan, de jó eséllyel a Buducnost elkerülését jelentené (egy második hely pedig biztossá tenné). Amúgy csak bitang erős csapatok jöhetnek szembe a negyeddöntőben (sőt, azon az ágon nem négy, öt ilyen van), nem kell ott már az esélyesség terhe miatt görcsölnünk, az biztos :) (Az FCM verhető lenne, ha feküdne nekünk a stílusuk, és a CSM-nél is bármikor beüthet krach, hiszen ez nemzeti sajátosság arrafelé. De ezzel most nincs értelme tervezni.)
  • Isthy
    #58606
    Sztem meg teljesen mindegy. Talán jobb, hogy a románok totál messze vannak a Fraditól. A középdöntőben sztem szinte mindegy, hogy a Fradi hol végez (2-3-4. hely), mert a másik csoportból mindenképpen durva ellenfél jön.
  • Isthy
    #58605
    "Ha a Kohász elképesztően peches sorsolási szériája mögött van hátsó szándék, az inkább a többi 3-4. helyen álló csapat - vagy közülük valamelyik bizonyosnak - a szekezének a tolásáról szólna szerintem, nem az ETO-ról."

    Inkább ez tűnik reálisabbnak számomra is, tavaly konkrétan tippem is volt erre az akkori helyzet tükrében. Idén viszont egyelőre nem tudom beazonosítani, hogy kinek érdeke ennyire. Éppen lehetne ismét a tavalyi is, előre nagyon biztosra menve.
  • primavis
    #58604
    Igen, a végét jól elszúrták a nagybányaiak. A Fradinak egy döntetlen vagy akár bányai győzelem jött volna jobban. De minek nekik Szűcs a válogatottban, amikor a klubcsapatban alig van a pályán?
  • Isthy
    #58603
    Bizony itt a klub is sáros, nem is kicsit. Ugyanis a weboldalukon is - nem csak a magán a bérleten - azt írták a nyáron, hogy az ARANY bérlet a BL középdöntőkre és a negyeddöntőkre is érvényes. Igaz azóta "véletlenül" már nem ez áll az oldalukon. Azonban voltak előrelátóak akik anno - 2015.07.28-án - megörökítették az eredeti állapotot és abból kiderül minden feketén-fehéren. Igaz, többen voltak olyanok akik számára ez már augusztusban kiderült és tudták, hogy ez csak az őszi idényre szól, ahogyan korábban is.
    Nekem egyébként az a gyanúm, hogy valaki csak átmásolta a tavaszi bérlet szövegét egy az egyben figyelmetlenül. Azután ezt a hibát takargatták és magyarázzák utólag.
  • Gabess8
    #58602
    Alakul a Győri bérlet balhé, vajon kinek van igaza (mit ír az apró betű és honlap).
  • Isthy
    #58601
    Végül "csak" 7 gól lett közte (31-24), de volt 11 gól is az előny. Várhatjuk a keddi sorsolást, remélem nem járunk úgy mint tavaly.
  • Isthy
    #58600
    Megverték, így 4 pontot visznek magukkal a középdöntőbe, a románok meg nulláról indulnak.
  • Isthy
    #58599
    Annak fényében meg főleg az, hogy az MTK-ból hiányzott több alapember is. Mondjuk másik három csapatnak - köztük mi is - ez nem jött rosszul.
    Ahogy látom Olaszországban a fiatalok sok lehetőséget kapnak, sőt megy a kísérletezgetés komoly posztvariációkkal. Így lehet 10 gólon belül maradnak az olaszok.
  • kaloz174
    #58598
    Mai bajnoki: Vác-MTK 20-21 (13-15)
    Nem kicsi meglepetés, azt hiszem.
  • primavis
    #58597
    Az Érd simán győzött az első meccsen, de Janurik nem győzött meg arról, hogy a válogatottban lenne a helye. Ami kapura ment, szinte mind gól volt.
  • Zóanagyvarázsló
    #58596
    Nekem meghaladja a fantáziámat, hogy elképzeljem azt, az MKSZ-ben azon agyalnak, hogy mikor tudják úgy összesorsolni az ETO-t és a Kohászt, hiogy az előbbit megmentsék. Ráadásul hiába a hazai pálya előnye, az iksz már rossz nekik - persze ezzel csak viccelek.

    Én ha az ETO mellett és a Kohász ellen konspriálnék, akkor a Fradival hoznám össze őket, valószínűleg keisnek, de ha mégsem, akkor még veszélyesebb ellenféltől sikerül megszabadulni. A nézettségnek persze nem tenne jót. Egyébként tavaszra szerintem összeállnak, Görbicz és Amorim is formába lendülhet addig, és eleve akkora kell nekik formát időzíteni. Tehát én sokkal inkább attól tartok, nyílni fog az olló köztük és a többi magyar csapat között, nem záródni. Persze ne legyen igazam :) (És persze a többi sorozatbeli történések vagy az esetleges sérülések beleszólhatnak a történetbe.)

    Ha a Kohász elképesztően peches sorsolási szériája mögött van hátsó szándék, az inkább a többi 3-4. helyen álló csapat - vagy közülük valamelyik bizonyosnak - a szekezének a tolásáról szólna szerintem, nem az ETO-ról.
  • Zóanagyvarázsló
    #58595
    Számomra ebből csak Zácsik kimaradása lenne a meglepő, Németh Andrást már régóta ismerjük jól.
  • Gabess8
    #58594
    Miért olyan hihetetlen? Mivel a döntőkben bármi megeshet,(ugye volt már olyan eset ahol a Győrnek esélyes sem volt, és még a sporik sem tudtak segíteni) láttunk már csodát, ezért szerintem most ősszel hazai pályán nyilván nem kérdés az eredmény, mint ahogy láttuk is a héten.
  • Isthy
    #58593
    Azt láthatjuk, amiről már sokszor írtam, neki már régóta megvan a kerete és az azon alapuló koncepciója. Ne várj tőle lehetetlent
  • Isthy
    #58592
    A lényeg az utóbbi két idény amikor már viszonylag erősebb csapattal rendelkezünk. Egyből a két legerősebb csapatot kaptuk és idegenben, nehogy még ellenük is netán meglepetést okozhassunk. Nincs helyünk náluk az MK végjátékában, ez itt lényeg.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2015.11.20. 10:04:03
  • Zóanagyvarázsló
    #58591
    Mire gondolsz? Úgy takarítják el az ETO elől a Kohászt, hogy összesorsolják őket?
  • Zóanagyvarázsló
    #58590
    Janurikot nem láttam mostanában túl sokat védeni, így nem tudom összevetni Szikorával, de az utóbbi mellőzését könnyebben megérteném, ha két kapus lenne, amely természetesen a Kiss-Bíró páros lenne. Mészáros helyett Szekeres, Planéta helyett Kovács egyértelműen jobb választás lett volna, de biztos nagyon fontos most az olimpiai kvalifikációs vb előtt beépíteni a kevésbé jó formájú fiatalokat, pláne ha az ETO sem erőlködik ezzel, illetve a Fradiban is ritkán van lehetőség bekerülni a támadósorba.

    Balszélsőben mondjuk nincs egyértelműen jobb választás a BL-ben is szereplő Korsós helyére. Kovacsiczt múltkor emgvédtem, de azóta inkább romlott vagy stagnál a formája az idény elejihez képest, a többi játékosnál látott természetszerű formába lendüléshez mérten. Jelenleg Lukács Vica is jobb, de ő még nem elég rutnios. Such Nelli mondjuk a bő keretből is kimaradt, így ez volt a várható.

    Ami igazán meglepő, az Zácsik kihagyása, de őt talán később akarja becserélni a kapitány, tekintve, hogy még nem 100%-os egy tornához (nyilván Görbicz sem). Nagy hiba lenne teljesen mellőzni a legklasszikusabb átlövőnket, akit már védelemben sem kell mindenáron cserélni.

    Egyébként hivatalos ez a keret? Sehol sem látom még.
  • Gabess8
    #58589
    Miért meglepetést vártál? Egyértelmű el kell takarítani akit csak lehet a Győr elől, elég ha az ott van aki tud nyalni, meg persze tud élmi a nokiás dobozzal...
    A válogatott keret pedig annyira vicc kategória mint a szövetségi kapitány személye.
  • primavis
    #58588
    Szikora, Szekeres, Kovács kihagyása nagy hiba. Mészáros és Korsós, no meg Planéta nem mutat jó formát, míg Szikora magasan jobb Januriknál.
  • kaloz174
    #58587
    Ettől sem lesz jobb a kedvem:
    "1. Kiss Éva
    2. Bíró Blanka
    3.Janurik Kinga kapusok
    4. Erdősi Ildikó
    5. Korsós Dorina balszélsők
    6. Triscsuk Krisztina
    7. Bulath Anita balátlövők
    8. Kovacsics Anikó
    9. Szucsánszki Zita
    10.Görbicz Anita irányítók
    11. Mészáros Rea
    12. Mayer Szabina
    13. Szamoránsky Piroska beállók
    14. Tomori Zsuzsa
    15. Planéta Szimonetta
    16. Hornyák Dóra jobbátlövők
    17. Bódi Bernadett
    18. Kovacsicz Mónika jobbszélsők"

    A kapitányt tényleg nem érdeklik olyan "közönséges" szempontok, mint a napi forma. Persze, tegnapi, csőlátásúnak tűnő kommentálása után már semmiképpen nem lepődtem meg, ha még reménykedtem volna is a csodában.
    Hiába volt a bajnoki szakkomentátora, ő csak a válogatott szemszögéből nézte. Mondjuk, mivel Kovács Anna a bő keret tagja, gondoltam, legalább megemlíti, mivel ő volt a mezőny egyik legjobbja. De nem! Amikor pályára lépett megúnhatatlan kedvence, Planéta....

    Kiábrándító volt. Ha valóban valamilyen jobb eredményt érünk majd el a VB-n, akkor azt egyértelműen a szerencsének tudom majd be.
  • kaloz174
    #58586
    Nem számoltam, de kb. x-szedszer kapjuk az etot az utóbbi időben. Valaki nagyon nem szeret bennünket ebben az illetékes bizottságban...
  • Isthy
    #58585
    Tavaly a Fradi idegenben, most az ETO idegenben. Nehogy véletlenül beleszólhassunk az MK végküzdelmeibe.