61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #58664
    Mire gondolsz? Az utolsó 3,5 perc gól nélküli játékára illetve az utolsó perc "flúgos futamára"? Vagy 1-2 érdekes bírói ítéletre?

    Mondjuk erről a meccsről a meg nem adott gól lett az emlékezetesebb. Az IHF közleménye meg igen érdekes. A video rendszer kezelője vajon mit csinált? Mert ezen eseményekben ő a hibás elsősorban. Ezért mindenkit eltiltani kissé megmosolyogtató. Az alapvonali spori egyből gólt jelzett - a franciák is felálltak egyből a középkezdéshez - de azután jött a video elemzés.

    Jut eszembe, az IHF csarnok követelményei mintha mások lennének mint az EHF esetében.
  • Isthy
    #58663
    Azt olvastam, hogy már a norvégok elleni meccsen is ilyen nyugodt volt. Lehet valami eü probléma miatt nem húzhatja fel magát? Mindenesetre óriási a kontraszt a korábbi önmagához képest.
  • ToCsEk
    #58662
    az utolsó 5 percet magyarázza el valaki
  • Zóanagyvarázsló
    #58661
    Loreal vagy vlaamelyik ránctalanítókrémes igazán beszervezhette volna Trefilovot ezen meccs alapján, annyira nyugodt volt magához képest. Mondjuk Németh András sem a fiatal önmagát idézi, azt majd a vb után meglátjuk, hogy ez jó vagy sem.
  • Isthy
    #58660
    Nem tartok attól, hogy az ígéreteddel kelljen foglalkoznunk. Bár ne legyen igazam és kelljen
  • Isthy
    #58659
    Jó kis meccs volt az orosz-spanyol, szinte végig szoros volt az eredmény. A végjátékot nagyobb részét jobban játszották az oroszok és 4 góllal elléptek. Amit a legvégén kettőre csökkentettek a spanyolok előnyben. Mangue kiválása jelenthette azt a kis hátrányt a spanyoloknál amivel azután éltek az oroszok.
    A norvégok után a spanyolokat is megverték, most úgy fest esélyesként kell velük számolni. Trefilov milyen nyugodtan meccselt, rá sem lehet ismerni.
  • Zóanagyvarázsló
    #58658
    Én tegnap megnéztem a Dánia-Tunéziát is, hát esélyes skandináv csapatot hazai világversenyen ilyen rosszul még nem láttam játszani. Ha nem veszik ki Chebbah-t, talán még izgalmas is lehetett volna. Tartok tőle, hogy ellenünk nem a tegnapi sótlan arcukat mutatják majd, de ha mégis, akkor biztosan nem fogom őket bántani ezért, ezt megígérem.
  • Isthy
    #58657
    A mai szünnapon úgy látom este érdemes lesz egy meccset megnézni a másik ágról. Az orosz-spanyol jó csatának ígérkezik.
  • Isthy
    #58656
    Ezen én is jót mosolygok már egy ideje. Ma reggel a DigiSport műsorában ismét előadták ezt Deli Ritával az élen. A cseréket meg ésszel kellene használni, nem jégkorong módra. Ha Görbe pályán van akkor Bódival kellene legyen egyszerre, mert ő képes megoldani sokkal jobban a kettes védő pozíciót. Bulatovics ellen kíváncsi leszek mi lesz a B2-es védőposzton.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2015.12.07. 10:39:48
  • Zóanagyvarázsló
    #58655
    Már tegnap is húztam a szám a bezzeg nekünk mennyi cserénk van megközelítés kapcsán. A Fradiból megzsoktam, hogy ezek a remények hamar elillanak szezon kezdet után, bár idén éppen jól állunk. Nem lebecsülni akarom perszea cseréket, csak látni kell, hogy Görbicz kettesbe beállva csúcsformájában is visszalépés lenne védekezésben, és a Bulath-Triscsuk páros sem tudja megoldani a hármast úgy, mint Tomori és Szekeres (bár ma a visszarendeződés mellett al egerősebb védősorunk is ijesztően sok gólt kapott). Támadásban sem tudunk összeszokott klasszisokból álló BL-élcsapatot idéző sort összeállítani, csak egyet, hiába próbáltunk minőségi felkészülés során a rettegett ukránok ellen összeszokni.

    Van még sok feladat, és talán a két legkönnyebb meccsen vagyunk túl, de a csoportban dánokon kívül a többi csapat ellen esélyesek lehetünk, ha az elvárt szinten megoldjuk a részfeladatokat, és akkor közel kerülhetünk a legjobb nyolchoz.
  • Isthy
    #58654
    Én inkább azt mondanám, hogy a jobb oldalukat kellene megfogni, mert Bulatovics és Joka viszi őket a hátukon. Ők ketten 33 gólt lőttek - a többiek összesen 24-et - az eddigi két meccsükön.
  • Isthy
    #58653
    Én a pályára nem engednék reklámfeliratot, van hely körben bőven. De ugye nem a játékosok számítanak hanem a pénz.
    Igen, jól láthatóan megtörik a csapat játéka amikor elkezdődnek a cserék, ez így volt mindkét eddigi meccsen. Görbe egyelőre piszok messze van még a régi önmagától. Jó, hogy Blanka pályára tudott lépni, nagyon kellett a második félidőben az ő jó teljesítménye.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2015.12.06. 20:29:28
  • primavis
    #58652
    Holnapután remélem hasonló lesz a végeredmény, bár csak ha Bulatovicsot és Jovanovicsot sikerül semlegisiteni. No meg nekünk kedvező játékvezetői felfogás mellett.
  • kaloz174
    #58651
    Mit mondjak? Elég érdekes meccs volt. Ezzel a taktikával NA mintha elbizonytalanította volna a kispadon ülőket. Legalábbis szinte mindenki, aki csereként került a pályára, nagyon lámpalázasnak tűnt. Amit persze nem egészen értek, de a látottak alapján ez volt az érzésem. Még Görbe is ebbe a csapdába esett, pedig ha valaki, ő aztán rutinos.

    Mellesleg ezek a reklámcsíkok nagyon veszélyesek. Jó lenne, ha ebben az ügyben történne valami!
  • Isthy
    #58650
    Ezt a szerb csapatot egy nyugodt meccsen 8-10 góllal lehetett volna verni. A 20. percben úgy tűnt így is lesz. Azután 10 perc alatt visszaengedtük a meccsbe a szerbeket. Az ő mentalitásukat ismerve ez hiba volt, ennek ittuk a levét a 2. félidőben jó 20-22 percig. Szerencsére a végjáték ezúttal jobban sikerült és így végül sima győzelem lett a vége. Van tanulsága a meccsnek bőven, jó lenne ha az illetékesek ezt hasznosítanák is.
  • primavis
    #58649
    Sajnos a lányoktól is! Görbicz beállása után leromlott a játék. A szerbek szándékos durvaságait meg nem torolják meg a bírók.
  • Isthy
    #58648
    Jó első 18-20 perc után egy gyalázatos záró 10 perc jött a szünetig. Sikerült a 7 gólos előnyt 2 gólra redukálni...
  • Isthy
    #58647
    Sokadik rossz végjáték a veszprémiektől az idén. Valahogy tényleg nem pörögtek rendesen. Ezzel a csoport elsőség elúszott nekik, játszaniuk kell majd a nyolcaddöntőkben.
  • kaloz174
    #58646
    Bizony ők megérdemlik a dícséretet. Szemben a veszprémiekkel, akik sok hibával játszottak, a végét nagyon csúnyán elrontották. Valahogy egyéként az ő szemükben nem láttam azt a megszállottságot, mint a szegedi játékosokéban. Profin tették a dolgukat, de nem éreztem azt a pluszt, ami jó lett volna egy ilyen helyzetben.
  • Isthy
    #58645
    Óriási gratuláció a szegedieknek!
    Ez egy nagyon szép és remélhetően sokat érő győzelem tőlük a Bundesliga éllovas ellen
  • primavis
    #58644
    Háát elég furi egy meccs volt! A szerbek jól kezdtek, majd egy túl szigorú piros lap lefékezte őket (kiváncsi vagyok játszhat- e ellenünk a kiálitott balátlövőjük?). Tíz perccel a vége előtt még 4 góllal is vezettek (24-20) a feketehegyeiek, de elhülyülték a végét (két perccel a vége előtt is két gólos előnyük volt)..Átkapcsoltam az úszásra s visszajőve láttam, hogy már egyenlő!
  • Isthy
    #58643
    Meglepődve láttam a szerbek pontszerzését. A meccset nem láttam, mert úszást néztem. Most elvileg ez nekünk jó lehet, meglátjuk később is marad-e ez a helyzet.
  • Isthy
    #58642
    Az afrikaiak sokkal gyengébbek voltak, mint vártam. A második félidőnek nem sok értelme volt, csak le kellett játszani. Meg is látszott a csapat "védekezésén". Mindkét félidőben rengeteg volt a kihagyott ziccer, ez most belefért, máskor nem fog.
    Remélem Blanka sérülése nem komoly és nem kell cserélni.
  • kaloz174
    #58641

    Akkor elkezdődött. Szerbia-Montenegró 28-28. Várom szakértőnk véleményét.
    Utoljára szerkesztette: kaloz174, 2015.12.05. 17:43:35
  • Isthy
    #58640
    A két kimaradó

    Várható volt, hogy Janurik és egy átlövő lesz.
  • kaloz174
    #58639
    Túl az első edzésen.
    Utoljára szerkesztette: kaloz174, 2015.12.04. 19:02:15
  • kaloz174
    #58638
    Kovacsics több poszton is bevethető. Talán ez döntött. Sokadrangú kérdés ez már...
  • Isthy
    #58637
    NA 18-as kerete

    Várható volt Korsós kimaradása, hiszen NA-nál Kovacsics balszélsőként jön számításba.
  • kaloz174
    #58636
    Azt hiszem, az utolsó mondatrész a döntő... Más kérdés, hogy szerintem annak a pénznek inkább a magyar sportolókat, szakembereket kellene szolgálnia. Az ő előrelépésüket. Fura világban élünk. Mintha csak a jelen lenne fontos.
  • Isthy
    #58635
    Nem elégedettek az idei eredményekkel, pénz meg van rá ezek szerint.
  • ToCsEk
    #58634
    hátha valakit érdekel
  • kaloz174
    #58633
    Ezen én meglepődtem... Vajon mi történt a Lokinál?
  • Isthy
    #58632
    Most tudtam megnézni a tegnapi meccset, gratulálok a veszprémieknek!
    Kiváló első 10 percet játszottak (8-2), utána azonban a franciák visszajöttek a meccsbe, amikor tudtak egy kicsit rohanni. A szünetig kiegyensúlyozottá vált a meccs 2-3 gólos veszprémi előnnyel. A 2. félidőben egészen pazarul védekeztek a veszprémiek, a franciák nem tudtak mit kezdeni támadásban. Plusz Mikler is komoly teljesítményt nyújtott, így a párizsiak az egész félidőben 6 gólt tudtak lőni. Egy ilyen csapatot ezen a szinten tartani nagyon nagy fegyvertény.
    A jövő héten - az idei utolsó BL meccsen - Kielben hasonlóra lesz szükség, hogy meglegyen a győzelem, ami nagyon kellene a csoportgyőzelem esélyének megtartásához.
  • Isthy
    #58631
    A 2. félidő meg olyan lett amilyet egy ilyen nulla értékű meccshez illett. NA időkérései sem semmik, az egyik már egyenesen élményszámba ment. A csajokban bízzunk, hogy ők képesek lesznek jól megoldani a dolgokat, mert ez rajtuk fog múlni.
  • Isthy
    #58630
    21-9 a félidőben, egy harmatgyenge ellenfél ellen. Ennek a meccsnek nem sok értelme van, ahogyan a holnapinak sem.
  • Isthy
    #58629
    Szani végig ott lesz. Ma olvastam a papírsportban, hogy mi lesz a baba felügyeletekkel. Görbe babája végig itthon lesz. Szanival megy a baba a nagymamával együtt és ott lesznek végig a csoportmeccsek alatt. Azután a kieséses szakaszban amikor utazni kell másik helyszínre, akkor hazajönnek mindketten.
  • Isthy
    #58628
    Magyarország - Ukrajna
    VB felkészülési mérkőzés
    M4 Sport 16:00
  • Rosa90
    #58627
    Remélem, hogy a csajok kijutnak az olimpiára, mert én már elkezdtem gyűjteni a multipontokat a Prímában! Nagy álmom teljesülne, ha kijutnék Rióba. :)
  • Gabess8
    #58626
    Nem lehetne, hogy a senkiházi f...kalap MKSZ-nek a pofázáson kívül dolgozni is kéne most már??????????????????
  • Isthy
    #58625
    Nálam is elférne végig a keretben, de én úgy gondolom, hogy a felsorolt okok miatt is nem lesz ott végig. Bár Görbe ugyanebben a cipőben jár.