61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #58744
    Nagyon úgy fest, hogy a lengyelek jönnek nekünk a 8-ba jutásért. Utána minden valószínűség szerint az oroszok. A montenegróiaknak meg Angola és utána a norvégok.
  • kaloz174
    #58743
    Úgy tűnik, a dánoknak nem használt a pofon. Nem nagyon számíthatunk arra, hogy megverik Bulatovicékat... (Félidő: 12-7 - nem a hazai csapatnak.)
  • primavis
    #58742
    Félidőben 18-12 a norvégoknak ( a 15. percben még 9-8 volt).
  • primavis
    #58741
    Érdekes lesz a brazil-román meccs, hiszen a fél brazil csapat Romániában játszik.
  • Isthy
    #58740
    Hacsak a svédek nem verik 34 góllal a kubaiakat, amire esély nem nagyon van.
  • Isthy
    #58739
    A brazilokat brutálisan "megnyomták" a sporik az utolsó 2 percben. Ettől függetlenül a franciáknak meg lehetett volna a döntetlen, de a megkül. mezes francia játékos az egyenlítő gólját ünnepelte és későn kapott észbe, hogy neki le kellene rohannia. Így a brazilok a középkezdésből gólt tudtak lőni az üres kapuba 2 mp-el a vége előtt és ezzel nyertek. Ha döntetlen, akkor a franciák a csoport elsők, így a brazilok nyerték a csoportot.
  • kaloz174
    #58738
    Ez igaz, de az is, hogy a románoknál mindig ez van. Ha van tét, ha nincs. Legalábbis amikor én láttam őket, szinte mindig visszaestek egy idő után.
  • Isthy
    #58737
    Figyeltem én is a második félidő eredményének alakulását, nem volt ott semmi esélyük a lengyeleknek.
  • primavis
    #58736
    Ezzel a B. csoportban kialakult a végleges sorrend: Hollandia, Svédo, Lengyelo, Angola. 10 óra után megtudjuk ki jutott nekünk az utolsó kettőből. A lengyelek valószínüleg tartalékoltak a második félidőben.
  • Isthy
    #58735
    A meccsnek abszolút nem volt semmi jelentősége egyik félnek sem. Az oroszok mindenképpen csoport elsők, a románok pedig negyedikek bármi az eredmény.
  • primavis
    #58734
    57.percben 30-19.
  • kaloz174
    #58733
    A románok több góllal vezettek is egy ideig az oroszok ellen, akik akkor nem nagyon tűntek motiváltnak. (Még Szűcs Gabi is gólt lőtt ebben az időszakban.) A végén azonban megint jött a román visszaesés, rossz megoldások tömege, így aztán az oroszok éltek a lehetőséggel és begyűjtötték az újabb 2 pontot. A végén csak azért nem lett nagyobb a különbség, mert Paula lehúzta a rolót.
  • Isthy
    #58732
    Nincs ott kétség nagyon elverik a lengyeleket.
  • primavis
    #58731
    A hollandok 14-9-re vezetnek a szünetben.
  • primavis
    #58730
    Mivel Angola megverte Kinát, ők jönnek ha elsők vagyunk. Ha nem, akkor Lengyelország (kérdés, hogy mi lesz a Holland-Lengyelen)..
  • Isthy
    #58729
    Szünet után nőtt az előny előbb 10, majd 12 gólra. Az utolsó percekben visszajöttek 10 alá a japánok, de a legvégén Triscsuk bombagóljával csak meglett a 10 gólos győzelem.
    Ezzel kiderült, hogy elsők vagy másodikak leszünk a csoportban.
  • primavis
    #58728
    Sőt a végére kialakult a tíz gólos győzelem is, a cserék ellenére is.
  • Isthy
    #58727
    Mindketten tévedtünk Zó, nem olyan a mérkőzés mint vártuk. Negyedóra alatt eldöntöttük a meccset (11-4). Utána jöttek a tömeges cserék és velük a japánok már tudták tartani a lépést. Így a félidőre nem nőtt tovább az előny.
  • primavis
    #58726
    Igen, ahogy a norvégok, brazilok, lengyelek sem olyanok mint két éve voltak. Jönnek fel viszont az oroszok, hollandok, svédek. Náluk már lezajlott a generációváltás.
  • kaloz174
    #58725
    Eddig abban a hitben éltem, erősebbek a dél-koreaiak. Úgy tűnik, tévedtem. Mint ahogy több csapat teljesítménye is visszaesett az előző évekhez képest. Valószínűleg generációváltások várhatóak? Érdekes helyzet ez, így olimpia előtt. Mondjuk, tudomásom szerint, elvileg Dánia az egyik, ahol ez már megtörtént, mégsem lehet mondani, hogy a régi fényükben tündökölnének...(Eltekintve a mi ellenünk elszenvedett vereségtől, egyébként sem azt gondoltam róluk, hogy milyen lehengerlő formában vannak, az eddigiek alapján.)
  • primavis
    #58724
    Háát, nem túl acélos ez a mostani norvég csapat! Megverték a románokat, az igaz (26-22), de nem volt meggyőző a játékuk. A meglepetés viszont a németek fölényes győzelme a dél-koreaiakkal szemben (40-28)! Holnap érdekes meccsek lesznek (orosz-román, norvég-spanyol, brazil-francia, stb).
  • Gabess8
    #58723
    Sajnos a meccset nem láttam, csak az eredmény hallottam, no meg a véleményeket. Valóban jár a dicséret!
  • Isthy
    #58722
    Ezeket én is láttam még hétfőn az EHF oldalán. Akkor tudatosult bennem, hogy nem tudok elmenni a Fradi-Larvik meccsre, pedig szerettem volna. Mivel az időpontja totálisan ütközik a mi siófoki EHF kupa visszavágónkkal. Akkor azt mondtam, hogy jó lesz a Rosztov elleni itthoni meccs is helyette. De annak időpontjával is lehet baj, mert ha továbbjutunk - remélem így lesz - akkor a következő EHF forduló egyik meccse azon a hétvégén lesz és amilyen "szerencsém" van, mi majd megint pont akkor fogunk játszani. Úgy fest könnyen lehet, hogy tavasszal nem leszek "kabala" a Fradinak.
  • kaloz174
    #58721
    Már a következő év (nk.kupa programok):

    "női BL, középdöntő:

    1. forduló:
    Rosztov Don (orosz) - FTC-Rail Cargo Hungaria, január 9., 14.00
    Győri Audi ETO KC-Buducnost Podgorica (montenegrói) január 9., 16.00

    2. forduló:
    FTC-Larvik (norvég), Syma Csarnok, január 16., 16.00
    Sävehof (svéd)-Győr, Partille, január 17. 16.15

    3. forduló:
    Baia Mare (román)-FTC, Nagybánya, február 5., 19.00
    Győr-CSM Bucuresti (román) február 6., 17.00

    4. forduló:
    FTC-Rosztov Don, Syma Csarnok, február 13., 15.00
    Podgorica-Győr, február 14., 19.00

    5. forduló:
    Larvik-FTC - még nincs pontos időpont
    Győr-Sävehof, február 19., 19.00

    6. forduló:
    FTC-Baia Mare, Syma Csarnok, február 27., 15.30
    Bucuresti-Győr, Bukarest, február 28., 15.00

    női EHF Kupa, nyolcaddöntő:

    1. mérkőzés: Dunaújvárosi Kohász KA-Siófok KC, január 10., 16.00
    visszavágó: Siófok-Dunaújváros, január 16., 15.45

    női KEK, nyolcaddöntő:

    1. mérkőzés: Dalfsen (holland)-Érd, január 9., 19.00
    visszavágó: Érd-Dalfsen, január 16., 18.30"
  • Zóanagyvarázsló
    #58720
    Kontinesnenként is osztogatnak teljesítményért járó helyeket, és Brazília a világbajnoki címével így elvitte az első helyet Amerikának, amit az ottani második megkapott mögötte. Korábban ez gyakorlataliag az Európa-bajnok (vagy Eb-ezüstérmes) második kimelését jelentette, más kontinensekről érkező bajnokok esetében viszont efféle agyrémet. Nekünk most jó, mert a kubai ágra kerültünk. Nem hiszem, hogy ezért egyébként bárki is fizetett, egyszerűen ez egy buta szabály. Norvégia pedig Európa-bajnokként lett második (ugye Brazília mögött európai csapatok végeztek), Dánia pedig valóban házigazdaként.

    Szóval érdekes lett volna, ha mondjuk Haiti rendezi a vb-t (na, ez már tényleg "fizetős bulinak" hangzana), akkor más kontinesről már csak Norvégia fért volna be az első kalapba.
  • ToCsEk
    #58719
    nem kell ezen meglepődni ihf logika :D (manni manni maniii, kurvasok millió euró :D)

    Kuba 2015-ös Pánamerika-bajnokság, második

    ami jár az jár :D

    "Kuba

    Szerintem nincs akit ne botránkoztatott volna meg Kuba első kalapos (!) besorolása, csak azért mert Brazília a címvédő. Komolyan, ki az az elvetemült aki íháeféknél a kalap besorolásokat csinálja? Ismervén őket, gondolom a pénz a fő mozgató rugó ebben az esetben is. Kuba, legutóbbi VB szereplésükön (ami nem vicc, 2011-ben volt) 22. helyen (!) zártak. Na, ezzel a veretes címmel kerültek ők egy kalapba a brazilokkal, dánokkal és norvégokkal. Bravó! Azért megnyugtatok mindenkit, csoportgyőztesek talán nem lesznek, de még talán az állóvizet sem fogják tudni megkavarni. Húzónevük nincs, gondolom sok lelkes játékos alkotja őket, szvsz ezeket én csak „higítóknak” nevezem (nem megsértve őket), mert tényleg csak a VB színvonalát gyengítik." -Hatosfal

    Utoljára szerkesztette: ToCsEk, 2015.12.10. 10:09:28
  • Lammer
    #58718
    Nem kellett volna megneznem a kiemelesi rangsort, mert akkor:
    ad1: nem neznek hulyen ki a fejembol
    ad2: nem kerdeznek egy szamotokra biztosan egyertelmu, de szamomra: WTF??? kerdest :)

    MI A PEKET KERES KUBA az elso POTBAN???

    pot1: Brazil (ok, cimvedo), Cuba (WTF???), Norvégia (Ok biztos IHF listat vezeti noknel, vagy masodik BRA utan, nem neztem meg) Dania (ok, rendezo) stbstb...

    valaki vilagositson mar fel :D
    Utoljára szerkesztette: Lammer, 2015.12.10. 09:50:10
  • Isthy
    #58717
    Én is így gondolkodtam a nyolcaddöntővel kapcsolatban. A lengyelek azért veszélyesebbek lehetnek, anno nemrég is a kieséses szakaszban táltosodtak meg. A kínaiak és főleg az angolaiak már messze nem a régiek. A holland-svéd párost meg úgy fest sikerült elkerülnünk, mert az valóban rizikósabb lett volna. Messzebb én még nem tekintenék, de legelőször legyenek meg a japánok pénteken. Én is úgy gondolom a meccset ahogyan te, hogy az első 35-40 perc lehet szorosabb, utána eldönthetjük a 2 pont sorsát.
  • Isthy
    #58716
    Zizi a mai teljesítményét megkoronázta a nyilatkozatával, ahogyan a csapatról (kiemelten Görbéről) beszélt
  • Isthy
    #58715
    Nem lett igazam, kell foglalkozni vele. Nem bántottad (Zó) a dánokat, ahogy ígérted, úriember vagy
    Persze arról, hogy ilyen teljesítmény nyújtottak a mi csapatunk is bőven tehet.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2015.12.09. 23:06:13
  • Zóanagyvarázsló
    #58714
    Ter mondtad, hogy nehezebbet kapnánk :) Az egykutyával inkább egyetértek, a négybe jutásért már csak végső győzelemre esélyes csapat jöhet, ott már tényleg az dönt (ha eljutunk oda), hogy aznap tudunk-e extrát hozni, és az ellenfél milyen napot fog ki. Négy éve is nagyon kevés hiányzott a vb-t végül simán behúzó brazilok ellen, pedig az is egymeccses világverseny volt részünkről.

    A nyolcaddöntőben én előzetesen is úgy gobndoltam, hogy a lengyel-angolai-kínai ellenfelek közül mindegyiknél esélyesebbek vagyunk, a holland-svéd páros pedig neccesebb. Jó lenne minél könnyebb ellenfelet kapni, de szerintem már csoportmásodik hellyel is egész jók az esélyek (ami persze még mindig csak selejtezőt ér Rióba, nem jegyet). Előbb azonban Japán ellen még észnél kell lenni. Hasonló meccset várok ellenük, mint amit a szerbek játszottak velük.
  • Zóanagyvarázsló
    #58713
    Arra számítottam, hogy javulunk, de a védekezésben nyújtott az eddigi a meccsek alapján szinte a semmiből jött, erre a montengrói meccs előtt sme számítottam volna. Végül is csak partnerek voltak ebben a dánok is, de inkább magunknak köszönhetjük a sikert.

    A skandináv játékvezető-választás érdekes volt, és az első félidőben kapott három kiállításból kettővel nem tudok egyetérteni, de ezt leszámítva összességében következetes felfogásban fújták a meccset, ami nekünk jött jól, mert ez a mi napunk volt.

    Zizi nagyot játszott, és a második félidőben is hasznos volt, ha nem is gólerős, Görbe pedig fegyelmezettebbre béklyózva és védekezésben nem erőltetve igencsak hasznos volt. Örömteli, hogy a beállóink is jól teljesítettek.

    Szép volt, jár a gratuláció! Remélem, hogy szép lesz a folytatás is, de egy jó meccstől azért nem szabad, hogy a fejünkbe szálljon a siker.
  • primavis
    #58712
    igaz, de egykutya, ha másodikok lennénk akkor az oroszok, ha elsők, akkor kb. a norvégok.
  • Isthy
    #58711
    Csoportgyőztesek csak az elődöntőben találkozhatnak. Az A1-B4 győztese a C3-D2 győztesével fog játszani a negyeddöntőben.
  • primavis
    #58710
    A vége még jobb. Kiváncsi leszek a pénteki dán-montenegró meccsre. Ami érdekes:
    - ha elsők lennénk (dán győzelemnél), akkor könnyebb ellenfelet kapnánk (B4 - Angola)
    a 8-ba kerülésért, viszont nehezebbet a 4-be kerülésért : valamelyik csoportgyőztest a másik ágról), viszont ha 2-ikok vagyunk akkor nehezebb ellenfél a 8-ba kerülésért, de könnyebb a 4-be!
  • kaloz174
    #58709
    Hihetetlen történet. Nem tudok mást tenni, mint gratulálni. Ez szép volt.
  • Isthy
    #58708
    Szerencsére a szünet után semmi sem változott. Nálunk maradt a jó játék, a dánok pedig rengeteget rontottak elöl. Mindkét irányítójuk borzasztóan gyengén játszott, jól akadályoztuk a mozgásukat és sokszor kényszerítettük hibára őket. A védekezés sokkal jobb volt és elöl sikerült jól megoldani a helyzeteket. Igazából a dánoknak esélyük sem volt a győzelemre, ezt nem gondoltam volna. De ilyen a női kézilabda, láthatjuk egyik pillanatról a másikra totál ellenkezőjébe fordulhat minden.

    A mai játékhoz jár a gratuláció a csapatnak!

    (Egyetlen negatívum, hogy az emberelőnyös játék nem ment, mindegyikből kaptunk gólt vagy gólokat)
  • Isthy
    #58707
    3 gólos előny a szünetben.
    Zizi ihletett formában lő és szerencsére a dánok sokat hibáznak elöl (labdaeladás, technikai hiba).
  • Gabess8
    #58706
    Egyébként oda sem kellett volna hogy kerüljön, de brutál átlátszó!!! Szerintem ott sem volt amikor ezt írta az újságíró, megmondta a szerkesztő milyen cikket vár.
  • Gabess8
    #58705
    Na az ilyen felfogástól tart ott a sport ahol tart!