61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • primavis
    #58824
    Jó, hogy a hollandok nyertek, mert az 5-8 helyért folyó harcban nem valószínű, hogy a franciák 8. lesznek. Ahogy a montenegróiak sem, ha kikapnak a norvégoktól. Az oroszok és a dánok kell még győzzenek ma.
  • Isthy
    #58823
    Az 53. percben 24-20 a hollandoknak, eddig jól játszanak. Kérdés, hogy bírják majd a végjátékot a franciák ellen, akik nagyon jók ebben a műfajban.
  • primavis
    #58822
    Lám egy oroszt is hordágyon visznek ki...
  • Isthy
    #58821
    A hollandok tartják 3 gólos előnyüket (20-17) a 44. percben úgy, hogy már kétszer voltak emberhátrányban, a franciák pedig egyszer sem.
  • Isthy
    #58820
    Most írták ki a 34. percben (16-13-nál) hogy 57 %-os a holland kapus (Wester) mutatója.
  • Isthy
    #58819
    Itt
  • primavis
    #58818
    Hol nézed?
  • Isthy
    #58817
    A hollandok 15-12-re vezetnek a szünetben a franciák ellen, úgy hogy a félidő legvégén lőtték a franciák a 12. góljukat. A holland kapus elképesztően jól véd, 50 % felett. Ziccereket, átlövéseket is. Sőt volt egy olyan védése, amikor a megkül. mezes helyett annak lőtt gólja után visszarohanva a francia középkezdésből kapura lőtt labdát érte be a hatoson belül repülve és ütötte ki. Egyébként a hollandoknak volt olyan emberhátrányuk amikor a megkül. mezes holland játékos 2 gólt is lőtt és csak egyet kaptak belőle, mert nem tudott lefutni és ő volt a kapus.
    Leynaud se véd rosszul, de a holland sokkal jobb.
  • primavis
    #58816
    Ahogy látom a lengyelek ugyanazt a dúrva, kiméletlen, alattomos játékot művelik mint ellenünk s aminek áldozatául esett: Tomori, Görbicz, Planéta és Triscsuk.
  • primavis
    #58815
    A holland-franciát sem adja semmi.
  • primavis
    #58814
    bocsi, Kiss
  • primavis
    #58813
    Szerintem az is igaz, hogy pont a közös felkészülés szűkös ideje miatt azok a csapatok tudták a saját nívójukat hozni, amelyek egy klubcsapatra épültek (oroszok, norvégok, montenegróiak, de koreaiak, japánok, angolaiak, stb. Nálunk is adva volt a Fradi révén, de NA-ék nem merték felvállalni, hogy egy teljes Fradi sort játszassanak (maximum 1-2 "idegennel"). Mellé kellett/lehetett volna építeni egy másik sort a többiekből. "Anno" - pár hónapja - írtam is erről.
    Az sem elég ha valaki jó kapus, ha nincs összeszokva a védelemmel. Ez jól látszott Kis és Biró esetében is.
  • primavis
    #58812
    Kb. hasonló a helyzet mint egy tanár és egy iskolaigazgató esetében.
  • primavis
    #58811
    Az ő szemszögéből igaza van, hiszen elismeri, hogy nem neki való a szövetségi kapitányság. A klubedzőség és a kapitányság kétféle karaktert kíván meg, kevés embernek sikerül mindkettőt jól csinálnia. S ez minden sportágra érvényes.
  • primavis
    #58810
    Főhet a feje Ambrosnak, hiszen Kovacsicsot behozhatja Groot mellé irányítónak, de akkor kell egy balszélső Korsós mellé. Amorim cseréjének a helye meg teljesen üres, oda is kellene egy ember, aki mind a támadó, mind a védő feladatot eltudná látni. DE ilyenkor ki és honnan?
  • Isthy
    #58809
    Az IHF videóbíró blamájáról

    Elég érdekes dolgok hangzanak el. Többek között az új szabályok be nem vezetésével kapcsolatban is. Nem piskóta ez az IHF...
  • Isthy
    #58808
    Kicsit részletesebben a dologról:
    Kocsis sikeresnek nevezi az elmúlt 2 évet. Mégis hogyan és mitől volt az? A felsorolt statisztikai mérleg jól mutat, de milyen ellenfeleink is voltak leginkább? A 2 világversenyen mutatott játék és az elért eredmény szintén nem ezt mutatja. Meg nem volt szerencsénk... Persze politikus a lelkem.
    NA szerint nem volt elég ideje a megfelelő munkához. Másnak sincs több, ennyit enged a nk-i program. A tetejébe nálunk nincs idegenlégiós, itt van a keze ügyében mindenki, lehet velük kommunikálni, dolgozni és irányítani őket egész évben. Ráadásul a tervezett - általa ideálisnak vélt - munkából is visszavett, nem végezték el annak is csak a kb. 2/3-át. Most a vb-re ráadásul nagyrészt olyan játékosokat kapott, akik egy sikeres őszön voltak túl, jó mentális állapotban. Ha ő klubedzőnek megfelelő - neki az a metódus jó - akkor miért csinálta a válogatottat már harmadszor is. Lássuk be, nagy tévedés volt ez az egész...
    Kocsis a jövővel kapcsolatban mondott pár dolgot, nála érdekes módon előkerült, hogy a játékosok itthon vannak, ezt ki kell majd használni. Ez a kvóta dolog érdekes lenne, bár nem hiszem, hogy sikerülni fog keresztül vinniük. Az új kapitánynál egyértelműen utalt rá, hogy a határok nincsenek lezárva. Az ő lemondása kapcsán: sztem neki nem sok köze volt ehhez a 2 évhez, április vége óta van csak hivatalban, az idei dolgokat - program, keret stb. - is már jóváhagyta az elnökség január-márciusban még Vetési alatt. Neki innentől lesz igazán komoly felelőssége.
    Kati kapcsán: ő sem tündökölt a stábban, a kapusokkal jól foglalkozott, mert ők viszonylag jó teljesítményt nyújtottak. Persze a hivatalos feladata nem is ez volt, abban sajnos úgy fest nem dolgozott megfelelően. Amiket mond, azok közül némelyik elég meredek. Vajon miért nem mondta, hogy "ezt már ne". Nekem már anno is fura volt, hogy ő elvállalta ezt a dolgot NA mellett. Meg ez a mondat: "Olyan szakemberre van szükség, akinek tekintélye van, akit nem esznek meg reggelire." Ejha!

    Sajnos történelmi "tett" közelébe jutottunk. Könnyen előfordulhat, hogy egyik válogatottunk sem fog szerepelni az olimpián, ilyen pedig még soha nem volt. Lenne dolga mindenkinek, minden szinten bőven.
  • Isthy
    #58807
    Németh András távozott

    Mert máshol több ideje van a kapitányoknak? Ha megnézzük a versenynaptárt látjuk, hogy nem.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2015.12.16. 11:56:52
  • Isthy
    #58806
    Nézem a Sport TV oldalán a műsorban a mai kézi közvetítéseiket és mit látok? Még véletlenül sem azt a meccset közvetítik este, amin valamennyire érintettek vagyunk (norvég-montenegrói), hanem egy totál érdektelent (dán-román). Eszetlen banda...
  • Isthy
    #58805
    Mihamarabbi teljes gyógyulást mindkettejüknek!

    Ezzel az ETO BL tavasza jó nagy fülest kapott... Tomori nem lesz, Görbe meg majd áprilisban a negyeddöntőkben. Martinnak megint fel lett adva a lecke rendesen. Így már nagyon nem lesz egyszerű ez a 6 csoportmeccs nekik. Az irányító és a balátlövő poszton nem sok játékosuk lesz.
  • [HUN]FaTaL
    #58804
    A "fura" nem éppen a megfelelő szó volt, tudom miért volt így, inkább a szokatlant kellett volna használnom :)
  • ToCsEk
    #58803
    Tomori Zsuzsit és Görbicz Anitát ma már Győrött az ETO csapatorvosa, Dr. Balogh Péter vizsgálta, és az alábbi diagnózist állapította meg: "Zsuzsinak teljes elülső térdszalag szakadása van, amely műtétre szorul. A beavatkozásra csütörtökön kerül sor, és hat hónapos felépüléssel jár. Görbe térdében is sérülés van sajnos, bár szerencsére kissé enyhébb: részleges belső oldalszalagszakadás. Ez az eset nem szorul műtétre, Anita 5 hétig külső rögzítést visel majd, és várhatóan 6-8 hét után tud visszatérni a csapatba."

    Mielőbbi gyógyulást kívánunk a lányoknak!
  • Isthy
    #58802
    Pontosan azt mondja NA, amit várhattunk tőle...
  • Isthy
    #58801
    Dehogy mond le. Ha a norvégok kikaparják a gesztenyét - ahogyan az eb-n is benne voltak a 8 közé jutásunkban - akkor jövő tavasszal is "élvezhetjük" a kapitánykodását.
    Forradalom? Itt ebben a környezetben? Komoly kétségeim vannak...
  • ToCsEk
    #58800
    le hát végre

    „Németh András sportszerű ember, egy szövetségi kapitánynak ilyen helyzetben pedig csak egy sportszerű lehetősége van, az, ha lemond” – tudatta Kocsis Máté a Nemzeti Sporttal.

    Maga Németh András a következőképpen vélekedett a kialakult helyzetből.
    „Ahogyan a csapatnak is elmondtam az öltözőben a meccs után, a szerződésem addig él, ameddig van esélyünk az olimpiai kijutásra, utána megszűnik a megbízatásom. Matematikai esély van, más nem igazán.”
  • kaloz174
    #58799
    Vajon lemond-e végre Németh András? Bármennyire magyar lenne a kedvesebb számomra, most én is inkább külföldi edzőben látnám a megoldást. Pl. a Pytlick-Siti párost el tudnám képzelni. Forradalom kell! Úgy érzem. Amúgy ellenfélként nagyon unszimpi nekem a dán, de most ő a javaslatom. Kicsivel!
  • kaloz174
    #58798
    Igen, az időjárás...Mert így még a Geminidákat sem lehetett látni...(Legalábbis itt, egy határral odébb.)
    Olyan volt az egész este, mint egy rémálom. Ahhoz képest, hogy azt szajkózták nagyon sokan, hogy megesszük reggelire a lengyeleket. Sajnos, a csapat el is hitte, hogy így lesz.
    Sokan írják: nem is érdemeltük meg az olimpiát. Valóban. Ezzel én is egyetértek most. Ezzel viszont a sportág pozíciója romlik, úgy gondolom. Megítélése a közvélemény szemében biztos.
  • Isthy
    #58797
    Az ő idejében normális stábja volt a válogatottnak, úgy tűnt elindulhat valami jó irányba. Azután sajnos ő távozott, majd kicsivel utána a többi is. Jolly Joker Jánosunk még tudta használni az örökségét, de utána nem volt már szükség azokra az elvekre (jut eszembe: érdekes módon Thord munkája mintha az idei Fradin is meglátszana).
  • [HUN]FaTaL
    #58796
    Tudom, jópár éve nézek kézilabdát, ezért is volt fura a KEB (isten nyugosztalja :( ) válogatott idején, hogy jobban használtuk a széleket.
  • Zóanagyvarázsló
    #58795
    Nem is feddésnek szántam, csak ki akartam fejezni a dühömet. Sajnos meglepetés nélkül is fel tudott bosszantani rendesen.
  • Isthy
    #58794
    A várható norvég-montenegrói negyeddöntő komoly téttel bír majd számunkra az utolsó szalmaszál szempontjából.
  • Isthy
    #58793
    Én azért megengedem magamnak azt, hogy ha van min mosolyogni, akkor azt megteszem.
  • Zóanagyvarázsló
    #58792
    Nekem viszont valahogy nehezemre esik ma este a szórakozás. Az időjárás miatt lehet.
  • Isthy
    #58791
    Sok minden félrecsúszott itt az elmúlt 1,5-2 évben... A Planétával kapcsolatos mondatodon viszont nagyon jól szórakoztam
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2015.12.14. 20:38:45
  • Isthy
    #58790
    Nekem ez az érzésem már nyár óta megvan, ahogyan ezt be is írtam ide még akkor.
  • Isthy
    #58789
    Évek óta probléma a magyar csapatoknál. Csak vissza kell lapozni itt a fórumban, már lassan fél évtizede irkáljuk be ide ezt a dolgot évről-évre.
  • Zóanagyvarázsló
    #58788
    Egyébként az egész vb-n középen erőlködtünk,

    És ez volt most is a taktika: a második félidei időkérésnél a kapitány külön kérte, hogy erőlködjünk középen. Persze ha eddig is ez volta védjegyünk, nyilván mástól nem is várhattunk gólt.

    A mentális és fizikai felkészítés nagyon félrecsúszott, az utóbbi nyilván már a vb előtt megpecsételte a sosunkat. A norvégok kitakarítása a válogatott környékéről nem igazolta vissza a döntés helyességét.

    Lehet persze azt mondani, hogy Angola ellen több esélyünk lett volna, de normál esetben ezt a meccset hozni kellett volna. Így nem érdemeltük meg a nyolc közé jutást, de sokadik önáltatásnak jó lett volna. Remélem, hogy bárki is lesz a következő kapitány, a 2020-as olimpiára már beépíti Planétát, mert nyilván ez a siker záloga, láthattuk.

    Tomori sérülése pedig nagyon sajnálatos, tartok tőle, hogy a szezonban már nem játszik. Jobbulást neki!
  • kaloz174
    #58787
    Erdősi Ildit vajon miért utaztatták, pl? Páholyból nézte a többieket...Ha ennyire nem volt felé bizalom, talán mást kellett volna vinni.
  • kaloz174
    #58786
    Ez mind igaz. Az viszont, hogy káosz volt a pályán, mert a kapitány folyamatosan kísérletezett, csak nekem volt az érzésem??
  • primavis
    #58785
    A férfi keret is igen érdekes. Kíváncsi vagyok, hogy mire mennek az EB-n? Az a sejtésem, hogy a MOB nem kell sokat költsön a riói csapatsportokra (jó ha a polós fiuk kijutnak). De legalább nem fognak gyomorfertőzést kapni.