61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #58864
    Ezek szerint csak tudod nézni?
    Sajnos a franciák borzasztóan gyengék, ha nem kapják össze magukat csúnya verést fognak kapni.
  • primavis
    #58863
    Ez már biztos! De az is, hogy elég ráfújni egy oroszra a vonalon, s jön a koreaiaktól a büntető!
  • Isthy
    #58862
    Elkezdem a szurkolást, remélem eredményes lesz. A franciáktól tartok leginkább, azt gondolom, hogy rajtuk fog elmenni az olimpiai szereplésünk.
  • Gabess8
    #58861
    "Meg, hogy most is a magyar edzőképzés csodájára jár Európa."

    Lehet, hogy ide járnak néha tanulni, mert akkor legalább látják,hogyan ne csinálják. Mert ugye szart sem ér az egész edzőképzésünk az látszik, nincs egy normális edző, aki haladt volna a korral...
  • primavis
    #58860
    Drukkoljatok az első kettőn, mert én nem tudom nézni....-:)))
  • Isthy
    #58859
    Holnap komoly délután-este várható a Sport1-en:

    13:15 Franciaország-Oroszország
    15:45 Montenegró-Dánia
    18:00 Hollandia-Lengyelország
    20:45 Norvégia-Románia
  • Isthy
    #58858
    Ki tudja, hogy tényleg külföldi lesz-e a befutó. Micsoda "ágálás" ment szegény KEB ellen is folyamatosan...
    Ma reggel a Digisporton (Prof. Dr. h. c.) Mocsai is osztotta az észt rendesen. Ment a szokásos tudományos szakzsargonja, meg a hazai szakemberek hozsannázása, persze leginkább arról, hogy az ő idejében milyen szuper is volt minden. Meg, hogy most is a magyar edzőképzés csodájára jár Európa.
    Amit meg a rotációról mondott égnek állt a hajam, főleg a példáitól az indoklásában. Egyre meredekebb ez az ember...
  • Zóanagyvarázsló
    #58857
    Kifogást keresni tényleg fölösleges, de értékelésként helytálló. Én sem a védelmében jegyeztem meg (a kollégának), bár nem is ellene, csak szigorúan leíró jelleggel. Illetve a jövőre nézve is érdekes, az utód kiválasztása miatt. Bár most nyilván külföldi jelölt lehet a befutó, ami talán a legjobb megoldás lesz a helyzetet tekintve.
  • Isthy
    #58856
    Azt mondják most is volt öltözői örömtánc a hollandoknál, de erről most nem lesz semmilyen látható anyag. Mivel a tánc meztelenül zajlott...
  • Isthy
    #58855
    A helyosztókon meg szurkolhatunk a franciáknak meg a montenegróiaknak. Egyik csapat sem a szívem csücske, hogy finoman fogalmazzak.
  • Isthy
    #58854
    A románok továbbjutásával a norvégok győzelmének esélyei nőttek. Viszont a francia-montenegrói páros esélyei nehezebbé váltak.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2015.12.16. 22:38:19
  • primavis
    #58853
    Akkor van egy szép kvartet az 5-8-ra: Montenegró, Dánia, Franciaország, Oroszország! Míg az első négyben a lengyelek és a románok!!!
  • primavis
    #58852
    Igen, de a dánt vagy a románt verik, mig a döntőben kb. a hollandokat is. A franciák meg a montenegróiak ne legyenek rosszabbak 7-nél.
  • Isthy
    #58851
    Persze, de ez volt az első feltétel a többihez. Talán a legnehezebb akadályon léptek most túl.
  • Isthy
    #58850
    Mi volt itt a dán-román végén... Hosszabbítás lesz.
  • [HUN]FaTaL
    #58849
    Az egész VB-t nyerniük kell.
  • primavis
    #58848
    Az első feltétel teljesült! Nyert Norvégia.
  • Isthy
    #58847
    26-25-re nyertek a norvégok
  • Isthy
    #58846
    3 perccel a vége előtt Solberg 7-est védett 25-23-as norvég vezetésnél. Ellentámadásnál Mörk gólt lő így már 3 gólos a norvégok előnye bő 2 perccel a vége előtt. Ezt már okosan ki kell játszaniuk.
  • Isthy
    #58845
    Most meg fújják a belemenéseket a montenegróiak ellen, azok sem mind azok. Elég össze-vissza vezetnek.
  • Isthy
    #58844
    Valamint Lökére nagyon utaznak a bírók, rengeteget fújnak ellene támadásban és már 2x is kiállították 40 perc alatt.
  • Isthy
    #58843
    A sporik elkezdtek kompenzálni és szórják kifelé a norvégokat rendesen. Jellemző eset: a norvég szélsőnek egy oldalra lépésnél kifordul a bokája és elesik, emiatt pont beesik a montenegrói szélső elé, akit így akadályoz a lövésben. Erre büntető és 2 perces kiállítás az ítélet. Az első rendben, de a második megmosolyogtató.
  • Isthy
    #58842
    Ritka pillanat mindkét csapat 4-4 mezőnyjátékossal van a pályán.
  • Isthy
    #58841
    Lazovics arcon könyökölte az egyik norvégot és azonnali pirossal kiszállt.
  • Isthy
    #58840
    Azért ha úgy alakul, remélem legalább 3-4 személy tekintetében lesz változás a mostani kerethez képest. Görbe meg március közepén már játékra alkalmas lesz és lesz némi játékideje is a pályán.
  • Isthy
    #58839
    Egyelőre a románok végig vezetve hozták az első félidőt a dánok ellen. Kérdés, hogy bírják-e majd a végig, mert az nem szokott annyira menni nekik.
    Én sem nagyon élem bele magam a dologba, sok itt a variáció és a nőknél bizony még több. Az esély nagyon-nagyon halovány, piszok nagy mázli kellene a selejtezőhöz.
  • Isthy
    #58838
    Sztem meg nem ezzel kell védekezni, hanem nem elvállalni mindezek tudatában immár harmadszor.
  • Isthy
    #58837
    Az eredmény számít nem a körülmények, megint megcsinálták. Az egyebekre senki nem fog emlékezni, csak arra amit véghezvittek.
  • Isthy
    #58836
    A montenegróiaké volt az első 10-12 perc (3-5, 5-7) majd a norvégok feljebb kapcsoltak és fokozatosan fordítottak, majd 4 gólos lett az előnyük a 25. percre (12-8). Azután 13-9-nél emberelőnybe kerültek, de ezt nagyon elrontották elöl, miközben hátul kaptak egy nagyon peches gólt (Jovanovics kapufát lőtt, a kipattanó labda arcon találta Grimsböt - akit le is kellett cserélni - és onnan bepattant. A legvégét megint elrontották és kaptak még egy gólt így 13-11 a félidő a norvégoknak.
  • primavis
    #58835
    vagyis Tomori biztosan nem épül fel.
  • primavis
    #58834
    Én sem élem bele, de amúgy is a selejtezőkre Tomori biztosan, Görbicz meg nem valószínű, hogy felépül s teljes értékű harcos lesz. S nem igen van kivel ő pótolni őket, főleg Tomorit. Akárki is lesz az új edző, nagyon nagy választéka neki sem lesz. Ugyanabból a nyersanyagból kell főzzön ő is, legfeljebb jobb recept alapján!
  • Zóanagyvarázsló
    #58833
    Dánia akár a mai győzteseként, akár annak veszteseként beleköphetne a levesünkbe. A helyosztókon pedig nem mindig megfelelő az erősebb csapatok motivációja. Montenegró a rövid kispad miatt akár el is fáradhat addig annyira, hogy a saját játékát ne tudja megfelelően hozni. Sok a változó ebben az egyenletben, és a nők mindig szeretnek meglepetéseket szeretni a kézilabda-szurkolóknak.

    Én már inkább elbukottnak tekintem az olimpiát, úgysem lehet saját csapatnak szurkolni érte, persze most van reális esély, de inkább nem élem bele magam ebbe az utolsó, megalázó szalmaszálba.
  • primavis
    #58832
    No igen, de az EB-n nem elég csak átvészelni a csoportot a negyedik helyen, majd a 8. döntőben szétverni az első szembejövőt! Ott a második kör a lényeges.
    Ha a montenegró kikap, akkor a románokkal játszik az 5-8-ban s simán megveri őket. A franciák meg ha kikapnának az oroszoktól, akkor is képesek megverni a románokat! Ergo, megvan mindkettőnek az 5-7 hely egyike! A norvégok meg meg kell verjék a hollandokat.
  • Zóanagyvarázsló
    #58831
    Bevallom, az előző vb-n lemaradtam a jó meccseikről, talán ezért is reménykedtem abban, hogy egy szívós csapat ellen érvéynesíthetjük a papírformát. Bár ez is történt: Németh András érvényesítette a felkészülés és az Eb tapasztalatai alapján félt papírformát egy szívós csapat ellen.

    Tisztelem amúgy a lemondott kapitányt a múltjáért, de én is éppen ezt magyaráztam ma a kollégának (egyebek mellett), hogy inkább klubedző, így nem tartom alaptalannak ezt a védekezését, ha ez nem is ad választ mindenre.
  • Zóanagyvarázsló
    #58830
    Montenegró legjobb hétben végzése így egyre nehezebb lesz (már ha ma a kedvünkért kikapnak), viszont Norvégia vb-elsőségére növekszik az esély. Nem hinném, hogy meglepetéscsapatok ellen ne kapnának hátszelet, és a hollandoknak nincs rutnjuk válogatott tornán végjátékban, a lengyelek pedig ismét elfogyhatnak.

    Arra, hogy nem a keretünk kevés a vb-4-hez (ha nincs is a legjobb négy között), arra jó példa, hogy a lengyeleknek kétszer egymás után összejött, és ha a köztes Eb-n nem is ment nekik annyira, mégiscsak egy halálcsoportból mentek tovább ott is.
  • primavis
    #58829
    OK, de ehhez a játékvezetők engedékenysége is kell. A belemenéseiket alig -alig fújják le, az arcra menő ütéseikért járó pirosak elmaradnak, az ellenfél térdének/combjának rugdosását szinten nem veszik észre.
  • Isthy
    #58828
    Ajánlom figyelmetekbe a #58748-as hozzászólásomat. Az abban leírtak valóra váltak a lengyeleknek ismét. Pontosan ugyanazt csinálták, mint 2 éve a vb-n Szerbiában.
  • primavis
    #58827
    Na megint nyertek a lengyelek....szép kis társaság gyűl össze az 5-8 helyért!
  • primavis
    #58826
    Na a második orosz sérül le...
  • Isthy
    #58825
    A hollandok bírták a végjátékot, pedig a franciák az utolsó 6 percben kijöttek kettős emberfogásos nyitott védekezésre. Fel tudtak jönni 2 gólra, de végül a hollandok 28-25-re nyertek. A holland kapus a végjátékban 2 gólos előnyben lerohanás ziccert védett, amivel nagyot segített a csapatának. Ha jól láttam 47 %-os mutatóval zárta a meccset.
    Teljesen megérdemelten nyertek a hollandok, jó csapatot alkotnak. Van egy jó kapusuk, vannak átlövőik, használják a széleket és a beállót, gyorsak és dinamikusak, vannak lerohanásaik is.