61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Gabess8
    #58904
    Gyárfás nem érti, mi a baj a rendszerrel.
    Katinka, a szövetség nem érti mit kérek.
  • kaloz174
    #58903
    DKKA-M.óvár félidő: 17-11
  • kaloz174
    #58902
    Egyáltalán nem vagyok nagy híve a légiósok olyan arányú alkalmazásának, mint ami az a jelenlegi bajnokságban tapasztalható. Löke azonban valóban az a klasszis, aki a fiataloknak példa lehet, valamint posztja egyértelműen hiányposzt. Így őt el tudom fogadni.
  • primavis
    #58901
    Löke hosszabbított egy évvel!
  • Isthy
    #58900
    Az új ETO játékos
  • Isthy
    #58899
    Csatlakozom!

    Hogy egy kézis hírt is írjak: a dortmundi vezetés nem engedte el Wolteringet a BL-be a Budhoz. Tehát a 2. csoportkörben nem fog szerepelni náluk. Persze a negyeddöntőre és a FF-ra még változhat a helyzet.
  • kaloz174
    #58898
    Boldog új évet mindenkinek! :)




    Utoljára szerkesztette: kaloz174, 2016.01.01. 01:42:45
  • kaloz174
    #58897
    Csatlakozom. :)
  • Isthy
    #58896
    Minden fórumtársnak Boldog és minden szempontból tartalmas Karácsonyt kívánok!

  • Isthy
    #58895
    Ez nem erről szól, hogy még pénzt akar maguknak. Javaslom ezt elolvasni, majd meghallgatni a ma esti teljes adást 2x10 percben itt.
  • Gabess8
    #58894
    Minden kedves fórumtársnak Békés Boldog Karácsonyt és jó pihenést kívánok!
  • Gabess8
    #58893
    Na hirtelen lett zseton az úszóknak. kíváncsi vagyok ez mennyire paraszt vakítás. De ezek szerint működik a kettős mérce ha Cseh Lászlónak minden jó...
  • primavis
    #58892
    Az oroszok ellen is azt csinálták, érdekes a románok ellen nem merték. A hollandok meg nem tudták.
  • Isthy
    #58891
    Sajnos mi is rosszul jártunk azzal a meccsel, nem csak az ETO. Gyógyuljon meg teljesen, csak utána lépjen újra pályára.
  • Isthy
    #58890
    Dehogy borult ki, csak elmondta azt amit már el kellett. Aki olvasta a könyveit az tudja, hogy mit is szeretne (akar) valójában. A második könyvének utolsó fejezetében tökéletesen le van írva az, hogy miként vélekedik a sportágról és az azzal kapcsolatos dolgokról, feladatokról, teendőkről kinek-kinek a saját portáján Én biztos voltam benne, hogy előbb vagy utóbb nyíltan színre is lép vele. Nem az ő világa a "langyos vízben evickélgetés".

    Egyébként a "mi" sportágunk szövetségének is kijárna egy hasonló.
  • kaloz174
    #58889
    Hosszú Katinka kiborult. Elképesztő ez is. Az úszószövetségben is sokan jól megélnek...
  • kaloz174
    #58888
    A lengyelek nem lettek a kedvenceim, már ami a női kézicsapatukat illeti. Mint kiderült, Triscsuk Kriszta is olyan sérülést szenvedett, ami kérdésessé teszi, hogy az év legfontosabb időszakában a Kohász rendelkezésére álljon.
    A csapatoldal híre.
    Mielőbbi felépülést kívánok!!
  • Zóanagyvarázsló
    #58887
    Igen, a kapusok között látványos volt a különbség. Bár a felállt fal ellen azt is lehetett érezni az elsőp félidőben, hogy a norvégok tényleg minden idegszálukkal koncentrálva pörögnek elöl-hátul, mint a mérgezett egerek, jobbak voltak ezáltal mezőnyben is, tudtak blokkolni eleget. Ez is hiányzott a hollandokból. A kapusoknál főleg a szélsők egyenrangú helyzeteinél éreztem fájóan az elején, hogy Grimsbö mindent fog, Wester meg semmit, az átlövéseknél még jobban szétkenhető a felelősség.

    Érdekes, hogy a két legnagyobb sztár (Mörk, Groot) lövőformája nem volt ma az igazi, a második félidei Polman meg nagyon hiányzott az első játékrészből.
  • Isthy
    #58886
    A norvégok simán nyerték a vb döntőt. A hollandoknak 8 percig (4-5) volt esélyük, utána a norvégok robogtak és végig a biztos előnyüket tartva nyerték a meccset és jutottak ki Rióba a világbajnok jogán. A spanyolok ezzel kijutottak az olimpiára egyenes ágon az eb döntőjük miatt. A többieknek Európából marad márciusban az olimpiai kvalifikáció.
  • Isthy
    #58885
    A hollandoknál nincs kapusteljesítmény, nem tudnak gyorsan indulni, így az eddigi legnagyobb fegyverük nem létezik. A norvégoknál meg Grimsbo nagyon jól véd, náluk ebből megy a szekér. Ez okozza az óriási kontrasztot a két hasonló játékrendű csapat között. Nagyon úgy fest a norvégok gálázva nyerik ezt a vb döntőt.
  • Isthy
    #58884
    A románok nagyon simán behúzták a bronzmeccset. Végig uralták a mérkőzést, a lengyeleknek összesen néhány jó percre futotta, a kapusaik ma nem tudtak hozzátenni.
    Szűcs Gabi 10 év után újra vb bronzérmes lett, de most már más ország mezében.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2015.12.20. 16:35:52
  • Isthy
    #58883
    Ahogy az eredményt nézem, úgy látom a montenegróiak most sem voltak motiváltak. A franciáknak meg a döntő jv. párosát elnézve fontos volt a 7. hely megszerzése. Mert az ikrek vezetik a döntőt és a francia 7. hely mellé a jó riói kvali fényében norvég győzelem kell, akiket amúgy is eléggé kedvel a francia bírópáros. A 7. hely pedig azt jelenti a franciáknak, hogy olyan csoportba kerülnek, ahol rajtuk kívül csak egy európai csapat lesz.
    Ennek fényében kiemelt figyelemmel lehetünk a működésükre a döntőn. Most úgy néz ki, hogy a hollandok esélyei még jobban csökkentek, pedig jó lenne ha ők lennének a világbajnokok, mert a norvégok már nyertek eleget.

    A dán-oroszból csak a 2. félidőt láttam. Az oroszok a dánok hibáit szépen kihasználva egyenlítettek, majd fordítottak és nyertek. Az oroszoknak egyetlen gyengébb meccsük volt, de az a legrosszabbkor és ez a vb érmükbe került.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2015.12.20. 14:00:07
  • kaloz174
    #58882
    Akkor a karácsonyi készülődésben rendesen elnéztem a naptárt. De legalább nem késtem le semmiről.
  • ToCsEk
    #58881
    ma 0 meccs lesz
  • kaloz174
    #58880
    Ismerve őket, ez a meccs valóban egy vizsga lesz nekik. Meglátjuk. (Talán még én is, mert rájöttem, hogy ma, nem holnap lesznek az éremosztók. )
  • primavis
    #58879
    Nem tudod, hogy mit kaptak a játékosok a román szurkolóktól a csoport meccsek után! Azóta dacból, dühből "csak azért is" alapon játszottak. Szerintem a bronzmeccsen kipukkadnak.
  • kaloz174
    #58878
    Elgondolkodtató, hogy szinte ugyanabból a keretből, miközben a játékosok nem lettek fiatalabbak, mennyivel jobb csapatot épített az új kapitány, a románok esetében.
  • Isthy
    #58877
    Beugrás...

    Ez nem semmi...
  • Isthy
    #58876
    A norvégok nagy nehezen behúzták hosszabbításban. A románoknak jár a gratuláció, nagyot küzdöttek.
  • Isthy
    #58875
    A hollandok végig vezetve, simán megoldották a meccset. A szünet után már többet hibáztak, a kapusteljesítményük nagyon visszaesett, de ez is belefért nekik. A lengyelek küzdöttek, de igazán közel nem tudtak kerülni a hollandokhoz.
  • primavis
    #58874
    A fele már összejött! Minő érdekes, a lengyelek nem tudták hozni a brutális védekezésüket a higganymozgású hollandok ellen is.
  • Isthy
    #58873
    Igazából talán így is van rendjén, ne mások harcolják ki nekünk, ha már mi képtelenek voltunk rá. Most már csak az a kérdés, hogy a fiúk képesek lesznek-e rá. Nehéz dolguk lesz, mert a "címhalmozó félistennek" köszönhetően komoly hátrányból indulnak.

    Akkor mostantól én már csak egy holland-norvég döntőnek szurkolok. Ha összejön, akkor ott meg az esélytelenebb hollandoknak.
  • primavis
    #58872
    De nem is ölik meg magukat (értünk). Elszálltak az utolsó....szalmaszálak is. Legalább megspóroljuk a kvalifikációs tornát, ami a mostani körülmények közt minden csoportban eleve 3 európait jelent. No meg lesz egy nyugodt nyaruk a lányoknak -:)))
  • Isthy
    #58871
    Egyelőre nagyon úgy néz ki, hogy a montenegróiak sem éppen koncentrálnak. Plusz nincs a kapuban Barjaktarovics, a védekezésben Klikovac, a védekezésük agresszivitása messze van az eddig megszokottól. Úgy tűnik nekik sem nagyon fontos a helyosztó meccs.
  • Zóanagyvarázsló
    #58870
    Valójában eleve inkább afféle cinikusan legyintős viccnek szántam.

    Komolyra fordítva: Montenegró szerintem egyértelműen erősebb csapat, de a torna hajrájához közeldve egy házigazda skandináv (játékvezetés, ami Adzic miatt nem mellékes, erőnlét, többsorosság) csapattal szemben módosulnak az esélyek. A dánoknak eleve más a "motivációs bázisuk", hogy én is fogalmazzak rektor urasan hangzóan :) Odahaza játszanak, nagy közönség lesz, nekik mindenképpen kell még meccset nyerni az olimpiához, ráadásul ők talán jobban is tudnak értékelni egy sima helyezést, mint az aranyközpontúbb délszlávok. (Ugyanakkor a dánok is lehetnek csalódottak, és ugye hosszabbításos meccs sokat kivehetett belőlük.) Plusz statisztikailag az a jellemző, ha két csapat egy világversenyen kétszer találkozik, akkor nem nyer mindkétszer ugyanaz :)

    Szóval az a kérdés, hogy Montenegró van-e annyival erősebb, hogy elbírja a felsoroltakat, melyekből nem tudjuk előre, hogy melyik mennyire kap szerepet. Kétesélyes, de a kincstári pesszimista énem az erősebb, ha másokban kell bízni, nem magunkban. Viszont ha Montenegró meg is veri a dánokat, a franciák esélye még rosszabbak ellenük. 10% alattiak az olimpiai selejtezős esélyeink.
  • Isthy
    #58869
    A franciák teljesítményéről mindent elmond, hogy 31 gólt kaptak. Az oroszoknak pedig megvan az olimpiai kvalis hely.
  • Isthy
    #58868
    Elég keményen fogalmaztál, de nincs okom vitatkozni veled.
  • Isthy
    #58867
    A dánokat esélyesnek gondolod a montik ellen? Persze otthon biztos segítik majd őket, de vajon ez elég lesz nekik? Én nem vagyok biztos benne.
    A hollandok nagyon jók eddig, de én is úgy gondolom, hogy a norvégok be fogják húzni.
  • Zóanagyvarázsló
    #58866
    Hátha a következő meccsre felszívják magukat, és megverik Montenegrót. Persze akkor nekünk már ma délutántól nem kell izgulnunk, és valljuk be, ez nagyon is benne van a pakliban. Legalább nem kell majd a norvégoknak szurkolni, viszont így nincs ki megállítsa őket (Hollandia szerintem nem rendelkezik a szükséges rutinnal, de meglátjuk).
  • Zóanagyvarázsló
    #58865
    Vállalhatatlan, amiket mondott, és ezt egy laikus is könnyen beláthatja. Mintha egy csillagász azzal állna elő, hogy a Föld lapos. Nem kell hozzá szakembernek lenni, hogy lásd: megzápult az agya. Sajnos ennél finomabban megfogalmazni ezt nem lehetett, mert csak torzított volna az elhangzottakon és az érzéseimen.
    Utoljára szerkesztette: Zóanagyvarázsló, 2015.12.18. 13:52:09