61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • primavis
    #59024
    Igaz, de nem árt ha a lányok felpörögnek a Larvik ellen is. A meccsek végét rendszeresen elrontják mostanában.
  • Isthy
    #59023
    Arról beszéltem - olvasd el még egyszer - hogy kellett volna a másik pont is a Fradinak az oroszok ellen a majdani második helyhez. Mert ebben az esetben elég lett volna itthon legyőzni a románokat és a Larvik elleni meccs érdektelen lett volna. Tök mindegy, hogy az egyéb meccseken mi az eredmény.
  • kaloz174
    #59022
    Valahogy úgy jött le nekem, hogy Görbe előbb visszatér. Bár még van idő, de elég érdekes a helyzete jelenleg. Visszaillesztése sem tűnik egyszerűnek a csapatba. Vagy csak én látom ezt negatívan?
  • primavis
    #59021
    Mivel a Larvik nyert idegenben, s akár a Fleurynek iis visszavághat ha azoknak már nincs sanszuk továbbjutni, nem lenne mindegy a norvégiai eredmény a Fradinak, mert könnyen a negyedik helyen találhatná magát ha nem szereznek pontot(okat) a nagybányaiak ellen!
  • Isthy
    #59020
    A győriek nagyon elszúrták a meccs első negyedóráját, túl sokba került ledolgozni a 6 gólos hátrányt. A végére ennek a következménye mutatkozott meg a koncentrációs hibáknál. Mindentől függetlenül ennyi hiányzóval a Bud otthonában ez szép eredmény, főleg úgy, hogy 2x is visszajöttek a meccsbe. A FF hazai pályán lesz és addigra visszatér Görbe és Tóth Gabi, több lesz a variációs lehetőség, nőnek az ETO esélyei.
  • Isthy
    #59019
    Csakhogy akkor a norvégok ellen idegenben akármilyen eredmény belefért volna, így meg nagyon nem.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2016.02.14. 20:46:51
  • primavis
    #59018
    Akkor is meg kellett volna verni a Bányát, míg a Larvikkal ugyanaz amit az előbb írtam.
  • primavis
    #59017
    A bányaiak az utolsó másodperben lőtt góllal nyertek a franciáknál.
    Ergo, a Fradinak meg kell vernie őket és meg van a második hely, ha nem kapnak ki három góllal vagy többel a Larviknál, ( ha azok nyernek a Fleuryvel!)
  • Isthy
    #59016
    A hétvégi eddigi meccsekből (két férfi és egy női BL) nem láttam semmit, mert nemrég értem haza. A Fradi meccsét vissza fogom nézni, kíváncsi vagyok rá. Kellett volna a másik pont is nagyon a majdani 2. helyhez.
  • Isthy
    #59015
    Sokkal több "ha" van... Mert a Larvik még lehet második a Fradi előtt. A Fradinak a 2 pont sem lenne elég a 2. helyhez a románok ellen, ha kikapnak Larvikban több mint 3 góllal és a norvégok nyernek a franciáknál. Sok ismeretlen van itt még.
  • kaloz174
    #59014
    Köszönöm mindkettőtöknek.
  • primavis
    #59013
    folyt. feltéve ha nem szerez pontot ma a Nagybánya a franciáknál. Ha igen, akkor muszáj legyőzni őket!
  • primavis
    #59012
    Még legalább egy pont kell a két meccsen a második helyhez!
  • Zóanagyvarázsló
    #59011
    Szerintem jó meccs volt és jól játszottunk, de ez ellen a gyors, erős, magas és hosszú ksipaddal rendelkező orosz csapat ellen nem egyszerű sem jól, sem a Larvik-meccs első félidejét idézően letaglózó játékot játszani. Nyilván hiányzott , hoigy most nem volt kvázi világklasszis teljesítmény, sőt Dodó már emccsek óta formán kívül van (korábban ő nyújtott jó produkciót a legkonzisztensebben), de több kimondottan jó teljesítmény is volt, és egy első félidei fennakadást követően az elvárható hatékoynsággal birkóztunk meg Lundéval is.

    Kár, hogy a kapusok ma nem tudtak sokat hozzátenni, a második félidőben több volt védekezésben a hiba, Penán kissé érezhető volta sérülése, és a végére el is fogytunk. Játszhattunk volna még jobban (még többen jobban), de egyedül az bosszantó, hogy nekünk állt a meccs, mégsem jött össze, de a végén a hetes-emberhátránynál ez eldőlt. Nem ez a maximumunk, de nagyjából ez a realitás, ezzel együtt lehet keresnivalónk Larvikban, csak nem a rosztovi vagy a nagybányai játékkal, mert az tényleg rossz volt.

    Külön örülök, hogy a vb utáni gyengélkedés után Szani ismét határozottan jön fel, Nada is meccsről meccsre jobb (már játékidőben is egyértelműen első számú balszélső, megérdemelten), és továbbra is jól megy a "hetespárbaj". Úgy gondolom, hogy az előrelépés egy nemzetközi szintű beállós/hármas védő nélkül ellképzelhetetlen.

    Megjegyzem, a mai meccsen is úgy tűnt mintha az egyik oldalon jóval hamarabb jött volna a passzív jelzés, mint a másikon. És még van néhány helyzet, amit kíváncsian vissza fogok nézni..
  • kaloz174
    #59010
    Ahogy a Fradi ebben a szezonban megindult, többre számítottam tőlük. Kicsit csalódás ez a döntetlen.
    Ez mit jelent, a továbbiakra nézve? Várom szakértő tájékoztatásotokat.
  • ToCsEk
    #59009


    nocsak nocsak
  • Gabess8
    #59008
    "MAGYAR kézilabda érdekében akar tenni"
    Miért szerinted valójában akar tenni?? Bár ezek szerint elindult egy folyamat és minden rendben a NEKA mindent jó csinál és a szövetség is, bár az ügyvezető úr szerint nem biztos..., fele igaz régen szar, amit az igényekről mond, brutális lehet előbb teljesíteni kéne.
  • kaloz174
    #59007
    Ahogy figyelem, borzasztó rosszul kommunikálja a Szövetség a szükséges változásokat, amit a MAGYAR kézilabda érdekében akar tenni. Ha magukat a különböző lépéseket is ilyen káosz veszi körül, sok jóra nem számíthatunk...
    Pedig már ideje lenne, vagy már inkább legalább 10 évvel ezelőtt ideje lett volna átgondolni, átbeszélni, egységes szerkezetben rögzíteni, majd végrehajtani, amire szükség van, a sportág érdekében. (Álmodom...)
  • primavis
    #59006
    Ronaldó, Messi kb. 300 millió Ft-ot keresnek HETENTE! A többi valamivel kevesebbet. A PL-ben az alig játszók is kereshetnek heti 50.000 fontot (kb. 20 millió Ft).
  • Gabess8
    #59005
    Hát a magyar férfi és női vonalon szerintem sokkal sokkal kevesebbet, a magyar focistákat meg hagyjuk mert a fele is sok lehet mint amit keresnek... Az Angol Premier League ben viszont ettől sokkal brutálisabb heti fizetések vannak, de szerintem a Bundesliga is jól fizet. Egyébként szerintem ezek a játékosok, nagyon túlfizetettek.
  • kaloz174
    #59004
    Igazából számomra ez a hír csak azért érdekes, mert mostanában szó volt a fizetésekről a magyar bajnokság viszonylatában is. Persze, ettől függetlenül, viszonyítani azért nem tudom. Sok-sok pénz, a biztos, viszont fogalmam sincs, pl. egy focista mennyit keres...Vagy egy másik sportág szereplője...
  • primavis
    #59003
    Mivel Planéta tudja a legjobban megjátszani, vele együtt kihagyták....
  • Zóanagyvarázsló
    #59002
    Nem tudom, a beállósból annyira nem állunk jól, hogy ne tudnék bárkit hiányolni, aki nemzetközi szinten értelmezhető. Az persze igaz, hogy Mayer is túlértékelt azok körében, akik toronymagas magyar csúcsot látnak benne, de támadásban eddig ő tűnt a legjobbnak. A vb óta viszont nem láttam játszani.
  • Zóanagyvarázsló
    #59001
    Jogos, gondolhattam volna, nála az átlövő túlzás volt, ha a jobb nem is :)
  • primavis
    #59000
    Kíváncsi vagyok, hogy Zderics megkapja a pirosért az egy meccses eltiltást?
  • kaloz174
    #58999
    Termėszetesen Hornyák belemenés Ági volt, aki nálam mindig kiverte a biztosítékot, ha így nevezték...
  • kaloz174
    #58998
    Nem is Dodóra céloztam. Bocs, hogy nem egyérteműsítettem.
    Utoljára szerkesztette: kaloz174, 2016.02.08. 16:52:42
  • Isthy
    #58997
    Ellenben amit Cvijics művelt tegnap az FCM elleni meccsen - ezen a videón látható - az messzemenően kimeríti a piros lap fogalmát. Egészen elképesztően brutális mozdulat (könyékkel nyakra lendületből) és a sporiknál ez mindössze 2 percet ért. Ez piros lap lenne jelentéssel minden normális helyen.
  • Isthy
    #58996
    Sztem ne cserélgessünk Viszont nekem annyira nem hiányzik Mayer.
  • Isthy
    #58995
    Ezzel kapcsolatban idézek "A kézilabdázás játékszabályai" című brossúrából:

    8:9
    e) pont: "a dobójátékos szabaddobásnál eltalálja a védő fejét, miközben a védő feje nem mozog a labda irányába"

    Az esetről készült fotón látható, hogy a sorfalban lévő játékos felugrott és úgy találta fejen a lövés. Tehát a játékvezetők téves ítéletet hoztak.
  • Isthy
    #58994
    Amit én írtam az a biztos, az nem függ semmi mástól és rajtuk múlik.
  • Zóanagyvarázsló
    #58993
    Hornyák Dodó többnyire jobbátlövőt játszik a BL-ben és a bajnokságban is, hiába nem balkezes. De már a Lokiban is sokat szerepelt azon az oldalon, amikor ott Sopronyi volt a konkurencia. De elcserélheted Planétára ;)

    Mayer Szabina és Such Nelli kimaradása viszont tényleg igencsak meglepő és érthetetlen, a lábadozó ETO-s irányítók formáját pedig meglátjuk, az Eb-selejtezőkön mondjuk nem lehet nagy gond.
    Utoljára szerkesztette: Zóanagyvarázsló, 2016.02.08. 15:30:34
  • kaloz174
    #58992
    Mayer kimaradása érthetetlen. Such Nellinek is ott lenne a helye.
  • kaloz174
    #58991
    Nem tűnik rossz összeállításnak, de Kovacsicz és Szamoránszky már szerintem felejtő, másrészt, bár személyesen örülök Németh Csilla listára kerülésének, nem értem a szándékot. Igaz, ahogyan Hornyák jobbátlövő lehetett....
    Na, majd kiderül, kik maradnak.
  • primavis
    #58990
    A MAGYAR NŐI VÁLOGATOTT 28 FŐS KERETE
    Kapusok: Bíró Blanka (Ipress Center Vác), Janurik Kinga (Érd), Kiss Éva (Győri Audi ETO KC), Szikora Melinda (FTC-Rail Cargo Hungaria)
    Jobbszélsők: Kovacsicz Mónika (FTC-Rail Cargo Hungaria), Lukács Viktória (FTC-Rail Cargo Hungaria), Orbán Adrienn (Győri Audi ETO KC)
    Jobbátlövők: Hornyák Dóra (FTC-Rail Cargo Hungaria), Kiss Nikolett (Mosonmagyaróvári KC SE), Kovács Anna (Dunaújvárosi KKA), Németh Csilla (Siófok KC)
    Irányítók: Görbicz Anita (Győri Audi ETO KC), Kovacsics Anikó (Győri Audi ETO KC), Szucsánszki Zita (FTC-Rail Cargo Hungaria), Tóth Gabriella (Győri Audi ETO KC)
    Beállók: Cifra Anita (FTC-Rail Cargo Hungaria), Dakos Noémi (MTK Budapest), Kisfaludy Anett (Érd), Mészáros Rea (FTC-Rail Cargo Hungaria), Szamoránsky Piroska (FTC-Rail Cargo Hungaria),
    Balátlövők: Klivinyi Kinga (Érd), Szekeres Klára (FTC-Rail Cargo Hungaria), Triscsuk Krisztina (Dunaújvárosi KKA), Walfisch Mercédesz (EUbility Group Békéscsabai ENKSE), Zácsik Szandra (FTC-Rail Cargo Hungaria)
    Balszélsők: Erdősi Ildikó (Siófok KC), Hársfalvi Júlia (Győri Audi ETO KC), Schatzl Nadine (FTC-Rail Cargo Hungaria),

    Szövetségi kapitány: Elek Gábor, Ambros Martín
    Szövetségi edző: Siti Bea
  • kaloz174
    #58989
    A BL-meccsek árnyékában sor került pár bajnokira is. A Vác-Kohász találkozót én így láttam.
  • primavis
    #58988
    A nagybányaiaknak egy nyerésre van esélyük , a Larviknál még az sem biztos hogy megverik idegenben a németeket, a Fleury nyerhet kétszer is s 10 pontja lehet, ergo az FTC még egy nyert meccsel is már a második maradna! S jó lenne ezt a jövő hét végén megtenni!
  • Isthy
    #58987
    Larvik - Fleury 26-31 (14-15)

    Ezzel a Fradinak visszajött az esélye a csoport második hely elérésére. Ehhez elég a két hazai meccsét megnyernie.
  • Isthy
    #58986
    Gratulálok a győrieknek!
    Ennyi sérült játékossal 6 góllal verni a Bukarestet bizony szép teljesítmény. Szinte egy komplett sor hiányzik most az ETO-nál: Korsós, Tomori, Görbicz, Tóth Gabi, Planéta és Bódi. Grimsbo jól védett és a védekezés is nagyjából rendben volt. Támadásban volt sok eladott labda, kihagyott helyzetek és büntetők, de ez is belefért. Elöl még sokat kell fejlődni felállt fal ellen, de ha visszatérnek páran akkor ez is jobb lehet áprilisban.
  • primavis
    #58985
    A románok nem igen lesznek, hamarabb az ETO! Illetve lehetnek a bukarestiek is ha az FTC megőrzi a második helyét, amihez nyerni kell itthon a Rostov és a Nagybánya ellen s legalább döntetlent szerezni Larvikban. DE ha a Bukarestiek még botladoznak 2 meccsen,akkor biza csak 4-ikek lesznek.