61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #58984
    ÉN láttam őket az utóbbi időben BL meccseken, tegnap viszont nem. Ahogy olvasom a kapuban nem nagyon volt értékelhető produktum és a védelem is szinte átjáróház volt. Ez meg is látszik a kapott gólok számában. Elöl meg Pena és Nadine teljesített, a többiek sehol. Így nem is lehetett esélyük jó eredményre. Nagyon komoly változásra lesz szükség a Rosztov elleni meccsig. A csoport második helye messzire került és a harmadikért a románok lesznek a vetélytársak.
  • kaloz174
    #58983
    Úgy adódott, hogy eddig nem láttam mostanában a Fradit BL-meccsen. Sokkal többet vártam tőlük. Nem tudom, miért, de a tegnapi meccsen nagyon enerváltak voltak. Lebecsülték a Nagybányát? Nem sikerült a formaidőzítés? Kár érte. Remélem, itthon más lesz a felállás.
    Egyébként mintha a nagybányaiak kaptak volna pénzt, ha jól olvastam. Legalábbis a román válogatottjaik...Jól hatott rájuk, a jelek szerint.
  • Isthy
    #58982
    Forduló hétvégén lesz, az ETO onnan hozta előre a BL miatt. A Fradi meg csúsztatta márciusra az FKC elleni meccsét.
  • primavis
    #58981
    Ma nem volt forduló? Olvasom, hogy Korsósnál is térdszalag szakadás van. Meg vannak átkozva az ETO-sok .
  • Gabess8
    #58980
    Igen kellene egy jó kőműves. Ez az egész nekem egy elképzelés nélküli dolog, ahol a zavarosban szépen lehet keresni. Hogy lesz ebből éveken belül minőségi kézilabda...????
  • Isthy
    #58979
    A kapitányi kérdésekről

    12:26-28-nál Ballai az alábbit mondja: "Hosszú távon skandináv kapitányt szeretnénk".
  • Gabess8
    #58978
    Pedig őt kéne elsőként ki...ni onnan.
  • Gabess8
    #58977
    Nem elvi állásfoglalást kéne hozni, ha elkezdeni végre dolgozni...
  • Gabess8
    #58976
    Ideiglenes megoldás a problémák szőnyeg alá söprése és sehová vezető út.
  • [HUN]FaTaL
    #58975
    Sitinek én is örülök, illetve az ideiglenes megoldás sem rossz, amennyiben valóban ideiglenes.

    Mocsait inkább nem kommentálom, a szememben ő lassan a kézilabda Mezey Gyurija...
  • kaloz174
    #58974
    Kicsinek kiemelten örülök. A többit majd meglátjuk. Azt hittem, marad a ffi kapitány Dujsebajev.. Mocsai persze megint "csúcs" volt, ahogy mosakodott, elveszett a részletekben, na és okoskodott...
  • Isthy
    #58973
    Néztem végig az M4-en a sajtótájékoztatót.
    A hat állásfoglalás után várható volt, hogy Talantnak mennie kellett. Az egyszemélyes "Mocsai show"-t pedig most inkább nem véleményezném...
    A lányoknál egy várt ideiglenes megoldás született, Bea szerepvállalása örömteli. Ahogy kivettem ő maradni fog nyártól is a végleges kapitány mellett, amit szintén támogatni tudok.
    A hat ponttal kapcsolatban meg kíváncsi vagyok, hogy mit és hogyan lesznek képesek megvalósítani. Mert vannak kétségeim...
  • Breki33
    #58972
    AZ MKSZ HAT ELVI ÁLLÁSFOGLALÁSA

    Kocsis Máté, az MKSZ elnöke elmondta, hat elvi állásfoglalást hozott az elnökség.

    – mindenkori magyar kapitánynak életvitelszerűen Magyarországon kell tartózkodnia.
    – ki kell dolgozni a magyar és külföldi játékosok arányára való szabályozást, hogy több magyar játékos kaphasson lehetőséget, itt a ligának lesz fontos szava
    – újjá kell szervezni az edző és utánpótlás bizottságot, hogy megerősített kompetenciával rendelkezzenek
    – elvárás, hogy a magyar válogatott a jövőben többet tudjon együtt dolgozni
    – szükséges egy tudományos munkacsoport létrehozása
    – klubok jelentősebb összeget fordítsanak az utánpótlásukra. A jelenlegi pénzügyi helyzetük ezt lehetővé teszi.
  • Breki33
    #58971
    A Magyar Kézilabda-szövetség (MKSZ) elnöksége úgy határozott, hogy a női válogatott irányítását ideiglenesen a két topklub vezetőedzője, Elek Gábor (FTC-Rail Cargo Hungaria), illetve Ambros Martín (Győri Audi ETO KC) veszi át, és mellettük Siti Bea (Fehérvár KC), a nemzeti csapat korábbi másodedzője is a stáb tagja.
  • Isthy
    #58970
    A 2017-es franciaországi férfi vb selejtezőjében a szerbekkel kell játszanunk, a visszavágó lesz hazai pályán.
  • Isthy
    #58969
    Az elmúlt 10 évben nem nagyon volt normális utánpótlás nevelés egyik nemnél sem. A lányoknál valamiféle volt, de az is messze van a szükségestől. Persze azért ők az utánpótlás versenyeken messze jobban is szerepeltek. A NEKA nevezetű Mocsai "szülemény" sem a jó megoldás. A kluboknál kellene ezt megfelelően támogatva megoldani. A cikk végén említett pénzekkel kapcsolatban sem lehetnek kétségeink, hogy hol fognak kikötni. Amíg a szemlélet nem változik meg gyökeresen - mind a szövetség mind az edző-szakmai kar esetében - addig nem lesz itt komoly eredmény.
  • Gabess8
    #58968
    Elemzés a bukás okairól, de könnyen lehet ebből még nagyobb baj is.
  • Isthy
    #58967
    Egészen elképesztően alakultak a mai meccsek az EB-n. Ha valaki azt mondja nekem ma délelőtt, hogy sem a dánok, sem a franciák, sem a lengyelek nem jutnak a 4 közé, annak igencsak megkérdőjeleztem volna az ítélőképességét. A mai nap olyan volt, mintha egy női versenyt látnánk, ahol minden megtörténhet mindenféle előzmény nélkül. A norvégok és a németek elődöntőbe kerülése komoly meglepetés minden bizonnyal mindenki számára.
  • Gabess8
    #58966
    Egyet értek a #58965-tel, nem rendkívüli helyzet szerintem sem, most jött ki a semmit tevés és az hogy nem megfelelő kapitányok vannak, Dusebajevv-nek, szerintem sok idő kell még nem ő a hibás. Nem tudom egyébként mennyi zseton van, de ha tényleg van és ésszerűen (ettől nem félek) bele teszik akkor is hosszú évek mire lesz eredmény.
  • bakkerman
    #58965
    Most lehet jo anyagi helyzetben van a magyar kezilabda,de sajnos 10 eve nem volt. Marpedig akkor kellett volna igazan beleolni a penzt az utanpotlasba,hogy az akkor 10-12-13 eves sracok olyan kepzest kapjanak,hogy ma 2016-ban ne verjenek minket bucira,es esetleg ottlegyunk az olimpik gémszen...ez nem ma lett elbaszva,nem is az EB alatt hanem akkor amikor leszartak az utanpotlas nevelest,es legyintettek ra. Mert van egy Veszpremunk meg egy Szegedunk,minek ide utanpotlas...
  • kaloz174
    #58964
    Nem akármilyen helyzet. Sosem volt, állítólag, ilyen anyagilag kedvező helyzetben a sportág, mégis mindkét csapatunk lemarad az olimpiáról...
    Persze, ez ennél sokkal bonyolultabb, de mégis. Nagyon rosszul esik.
    Az pedig különösen, ahogy mindkét csapat leszerepelt.
  • Gabess8
    #58963
    Valószínű nem fogalmaztam elég jól, a nincs anyagot klubcsapatokra értettem. Mondjuk egy BL FF4, hez, vagy annak megnyeréséhez. Egy jó válogatottam az itthon játékosokból össze lehetne hozni, csak kéne jó karmester.
  • Isthy
    #58962
    Amint láthatod az IHF oldalán Uruguay és Mexikó szerepel résztvevőként. Nekünk kapitányunk sincs, értelemszerűen stáb és kialakult terv sincs, hogy is készülhetnénk bármire.
  • Isthy
    #58961
    Azért egy normális kapitánnyal és stábbal a csajoknál a hazai anyagból is lehetne reálisan éremesélyes csapatot kialakítani (KEB be is bizonyította majdnem ugyanezzel a kerettel). A fiúknál ez nehezebb dió lenne, mert sajnos "atyaúristen professzorunk" ténykedése óriási hátrányba hozta a válogatottat. Náluk kellene türelem és sok munka akár Dusebajevvel is Tokióig.
  • primavis
    #58960
    Mexikó meg Uruguay jelezte már a részvételét, vagy készülhetünk?
  • Gabess8
    #58959
    Tévedés ebben nincs semmi elkeserítő, ez a realitás! Talán dolgozni kéne az MKSZ-ben, és nem sógor koma, mutyi barátot játszani. Hát persze, hogy a Veszprém, Győr, Szeged, csak a siker érdekli, ahhoz pedig légiósok kellene, mert itthon nincs anyag...
  • Isthy
    #58958
    Hivatalos az olimpiai kvali a nőknél.
    Érdekesség, hogy az oroszok Asztrahanyban rendezik, akik ellenünk nem vállalták a hazai rendezést az EHF kupában.
  • primavis
    #58957
    Nekik nagyon örvendtem, mert a budapesti kvalifikációs versennyel is húzós lett volna kijutni. A franc se érti miért így szervezik az okosok, hiszen Európán kiv ül 3-4 jó válogatott van még s azok Kanadán kívül kvalifikálták már magukat. Az EB miért nem elég?
  • Isthy
    #58956
    A fiúk elköszöntek Riótól, de ez igazából várható volt.

    OFF: viszont a vízilabdás lányok beköszöntek Rióba!
  • Zóanagyvarázsló
    #58955
    Régebben is volt "Veszprémünk" és "Győrünk", messzebb a végső sikertől, de több magyar játékosperccel. És idevehetjük a Szegedet is.

    Összehasonlítani tehát össze lehet, de a fordított arányosság nem véletlenül jön ki, akkor sem, ha nyilván van más is a képletben, és mindig lehet vitatni, hogy mi volt az ok, és mi az okozat. Aki nézi a klubcsapatokat vagy követi a sportág eseményeit, az nem lepődött meg, de bőven követtek elég hibát közvetlenül a válogatottak körül is az elmúlt években.
  • kaloz174
    #58954
    Na de valahol összefüggenek ezek a dolgok. Amíg a klubérdek ennyivel előtte van a válogatott csapat érdekénél, akkor ez szinte törvényszerű. (Arról nem beszélve, hogy mennyire tud azonosulni egy egész ország kézis tábora a légiósokkal teletűzdelt csapatok sikereivel.)
  • bakkerman
    #58953
    Nem lesz kezi csapatunk Rioban...ezt is megeltuk,amikor ott van egy Veszpremunk meg egy Gyorunk. Persze nem lehet osszehasonlitani a klub meg a valogatott kezit,de elkeserito
  • primavis
    #58952
    "Csurgó" megint simán kikapott a németektől (29-19).
  • kaloz174
    #58951
    Volt egy olyan érzésem, hogy a kapitány nem ismeri igazán a csapatát...Csak videókról. De ez ugye, lehetetlen...
    Mondjuk van egy dolog, ami nekem sosem jött be. Mégpedig az, hogy valaki klubedző-kapitány felállásban ténykedik. Itt pedig még nem is a magyar bajnokságban.
    Mindennel együtt érthetetlen az egész számomra.
  • primavis
    #58950
    A fő hibás Sótonyi, ő vitte be az embereit a csapatba s hozta létre azt, hogy nincs jobbszélsőnk, nincs Lékai és nincs Illyés, akik hiányoznak a csapatból. Dusebajev felült hazai segédjének és ez az eredménye!
  • kaloz174
    #58949
    Eddig nem volt lehetőségem a ffi meccseket követni, de ilyen gyengén, elképzelés nélkül játszó magyar válogatottra nem emlékszem. Nem egészen értem, mi történt.
  • kaloz174
    #58948
    Vajon ki lesz az utód?
    Távozik a váci női csapat edzője.
  • Isthy
    #58947
    Van 3-4 válogatott játékosuk, én 50-50 %-os esélyt adok mindkét csapatnak a továbblépésre. Előny a hazai visszavágó, hátrány az utazás az orosz télben a világ végére és a várhatóan hideg csarnok.
  • Isthy
    #58946
    Már több mint 1 hónapja nálunk edzett, ideje volt, hogy végre dűlőre jusson a volt a csapatával és a szövetségi illetékesekkel.
  • Gabess8
    #58945
    Nem ismerem őket, de írásodból ítélve szerintem nem mi vagyunk az esélyesek, jól gondolom?