61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • primavis
    #59064
    Az ETO szinte egyszerre játszik a Larvikkal vasárnap, mig az FTC már szombaton lejátszotta a magáét. Tudnak ellenfelet választani maguknak. DE mikor játszik a Vardar a Savehoffal?
  • primavis
    #59063
    Csak éppen ez évek óta folytatódik, s a mostani 12 Bl középdöntős csoportbelieknek szinte mindnek van jó balkezes jobbátlövője!
  • primavis
    #59062
    Úgy néz ki, az ETO csoportjában eldőlt a végső sorrend, mivel a Vardar megverte a Budot. Hiába nyert a Bukarest a dánoknál, negyedikek maradnak s várhatják a Rosztovot. Az ETO-nak nem 13 pontja van már?
  • Isthy
    #59061
    A Vardar megverte a Budot 26-24-re, így még versenyben vannak a csoport második helyéért. Amikor 20-22-ről fordítottak 24-22-re az volt a kulcsmomentum. A végjátékban megtartották a 2 gólos előnyt. A kispadjukon a másodedző már egy ideje David Davis (anno a Ciudad Reallal 3x BL győztes volt), ő az aki meccsel és vele láthatóan jobban megy nekik az utóbbi meccseken.
    A győrieknek így legalább egy pont kell Bukarestben a második helyhez.
  • Isthy
    #59060
    A bukarestiek bebiztosították a negyedik helyüket a dániai győzelmükkel. Szkopjéban fej-fej mellett halad a Vardar és a Bud, ha nem győz a Vardar akkor az ETO már most csoport második.
  • Isthy
    #59059
    A veszprémiek támadójátéka nagyon leült a szünet után, így a vége nagyon szorossá vált. A szegediek jól helytálltak Barcelonában, nekik a jövő hétvégi hazai Vardar elleni meccs a fontos.
  • Zóanagyvarázsló
    #59058
    Igen, ez általános probléma, de nálunk talán az említetteknél a legsúlyosabb, akik ráadásul szinte csak védekezésben vannak a pályán. Cifi még szokott valamennyit támadni, Rea nem nagyon.

    Én mondjuk azt sem értem, hogy Lucát miért nem játszattuk kedden (illetve nem akkor kellett volna elkezdeni, még ha tudom is, hogy ősszel próbálkoztunk vele, és nem ment neki), ha sokáig szoros is volt a meccse belefért volna, más se volt annyira jó. Larvikban sem vallott szégyent. Viszont sajnos ő is érintett a lábmunka kérdésében.
  • Isthy
    #59057
    Sajnos a még nagyobb gond az, hogy a magyar játékosok legtöbbjét simán verik lábbal a komolyabb ellenfelek. Nincs megfelelően kezelve nálunk az elmúlt évtizedben a lábmunka fontossága. Pedig a védekezésben annak dinamikája elengedhetetlen. Mert ha nincs, akkor jön a "pótcselekvés" kézzel és a kiállítások sokasága. Persze nem árt ha fejben is ott van a játékos, mert az a másik fontos összetevő.
  • Isthy
    #59056
    Zizi álma is a román csapat volt, ezt közölte is múlt hétfőn a Sport1 műsorában. Azután kedden kiderült, hogy a románok minden bizonnyal negyedikek lesznek, így ők már nem jöhetnek szembe. Nehéz lesz a románok elleni meccs, mert ők feljövőben vannak. Zizi már egy ideje nem találja helyét a pályán támadásban, Szani meg egy-egy meccsen jó, másik három-négyen meg mintha ott sem lenne. A "szemmel védekezést" meg nagyon sürgősen el kell felejteni, mert ha nem, akkor a Bud jön szembe.
  • Zóanagyvarázsló
    #59055
    Viszont alapvetően extrémnek tartom a beállítást, hogy egy csapatnak az a legnagyobb problémája, hogy nincsen nemzetközi szinten komoly balkezes J2-es védője. Eleve kevés ilyen játékos van a világon is. Amikor működött a védekezésünk (régen volt, tán igaz sem volt), akkor megoldottuk a mostani játékosokkal is. Jó védő sosem árt, de nem abban látom a problémát. Ennél az is jóval nagyobb gond, hogy a hármasaink közül Cifit vagy Reát játszva megverik lábbal - inkább mint bal kézzel.
  • primavis
    #59054
    No az sem árt! Pl. egy balkezessel szemben .
  • Zóanagyvarázsló
    #59053
    Védekezéshez nem kell balkezesnek lenni ;)
    Utoljára szerkesztette: Zóanagyvarázsló, 2016.02.20. 23:50:30
  • primavis
    #59052
    Támadás, támadás, de a védelem átjáróház volt, főleg a baloldalon.
  • Zóanagyvarázsló
    #59051
    Szerintem kár a balkezes lövő hiányára fogni a 37 kapott gólt. Persze, jó lenne, de egy klasszis beállós, aki sok gólt szerez és leköti a falat, többet hozhat. Igaz, Piros belőtte ma a helyzeteit, de nem akkor voltak ezek főleg, amikor még volt esély.

    Sajnos Zizinek és Szaninak nem ment ballövőből és középről sem (Szaninak túl gyorsan lement a kedve sajnos), inkább ez volt a baj támadásban. Luca és Dodó is rendben volt jobblövőből, és a szélsők is jól teljesítettek, Pena remek. Az utóbbi három meccs alapján a balszélső az egyik legerősebb posztunk :)
  • Zóanagyvarázsló
    #59050
    a norvégok pedig 1 nappal később játszanak, így ők már tudni fogják, hogy melyik helyezéshez milyen eredményt kell elérniük a már kiesett franciák ellen.

    Pontosan, nem fognak hibázni még egyszer a franciák ellen, akik ma borzalmas teljesítmény nyújtottak. És mi is védekezésben, de a Larvik is jó volt önmagához képest, Mörk elemében volt, Stange meg túlszárnyalta önmagát. Mi néztük. Nehéz lesz az utolsó csoportmeccs, de abban bízom, hogy a harmadik helyet behúzzuk, tehát a legnagyobb eséllyel az ETO-val játsszuk a negyeddöntőt. Én inkább a Vardart választanám, de az álmom, a Bukarest már úgyis ugrott rég :)
  • Isthy
    #59049
    Mivel Újvárosban voltam bajnokin - amit szerencsére megnyert a csapat - így sem az Érd sem a Fradi meccsét nem láttam. Ahogy olvasom az érdiek az utolsó 10 percet nem bírták, így lett az 5 gólos előnyből 1 gólos győzelem a végére. Ez nagyon soványnak tűnik a visszavágóra, de ugye a nőknél bármi megtörténhet és annak az ellenkezője is
    Hogy a Fradi miként tudott 37 gólt kapni a nem éppen acélos támadójátékú Larviktól azt nehezen tudom elképzelni. Hacsak nem az történt, hogy nem érdekelt senkit a védekezés és ismét előadták a nagybányai produkciójukat. Ezzel három 10 pontos csapat lett a csoportban és a Fradi a 2-4. hely bármelyikén végezhet. A Fradi meccse szombaton délután lesz a románokkal, a norvégok pedig 1 nappal később játszanak, így ők már tudni fogják, hogy melyik helyezéshez milyen eredményt kell elérniük a már kiesett franciák ellen.
  • primavis
    #59048
    A rossz nyelvek szerint nemcsak a nagybányaiak, de a franciák is bajban vannak. Mindkét csapattól megvonta az önkormányzatuk a támogatást! S ez lehetséges a bukarestieknél is a választások után!
    Abban azért igaza van Tóth Timinek, hogy itthon a bajnokságban az ETO-nak és az FTC-nek is meg kell kinlódnia a pontokért hét közben féltucat csapat ellen, míg a a többi főtáblásnak gyakorlatilag nincs ellenfelük a saját bajnokságukban vagy csak 1-2 (románok, németek, franciák)!
  • primavis
    #59047
    Azért kiváncsi vagyok, hogy mi lesz a jövő héten a Fleury-larvik meccs eredménye! A franciák minden reménye elszállt, de megtréfálhatják ismét a norvégokat s akkor a bányaiak elleni győzelem már megint 2. helyet ér a Fradi számára!
    Élvezem , hogy a NS "szurkolói" milyen tájékozatlanok! Nem hiszik, hiogy a Fradi 10-el verheti a Nbányát? DE minek a tiz, 1 is elég! Hiszen akkor már 12 pontja lesz, mig a Nbányának marad a 10!
  • primavis
    #59046
    Nekem van egy sanda gyanúm, hogy a Fradi direkt az ETO-t-akarja ellenfélnek a negyeddöntőben! Ha már a MK-ban is játszanak velük kétszer majd még 3x a bajnokságban. -:) Ez a "vágyuk" a jövő héten teljesülhet a nagybányaiak elleni győzelem esetén! Nincs kizárva, hogy ez a szövetség vágya is, hiszen így biztosan lenne egy magyar csapat a FF-ban! S nem lennének megint üresek a lelátók, mint tavaly.
  • primavis
    #59045
    Mivel nem vagyok mazo 12-8-tól már csak a NS-on követem az eredményt! Egyszerűen érthetetlen amit a csapat művel. S eközben az egész érthetetlen játék csupán azon múlik, hogy a vezetőség nem akar az istennek sem egy épkézláb balkezes átlövőt szerződtetni, ezért kell bénázniuk sorra a többieknek ezen a poszton, megkönnyítve az ellenfelek sorsát. Minden más posztra van 2 jó játékos, erre meg 1/2, hiszen szekercés legfeljebb egy félnek számít. Ha ma 3-nál többel kikapnak (még ha el is érik a 27 gólt) akkor biza könnyen negyedikek elehetnek s várhatják a Bud-ot. Bár másodíkként az ETO, vagy harmadikként a Vardar sem nagy öröm.
  • Isthy
    #59044
    A győriek kb. negyedórán keresztül védekeztek normálisan (25-40. perc), elöl meg a meccs három negyedéig voltak rendben. A 2. félidő közepén 10 gólos előnynél Martin megkavarta a támadó csapatot, amiből egy nagyon eredménytelen játék született 10 percig (26-16, 29-26). A végére visszajött a kezdő felállás és velük újra komolyabb lett a győzelem aránya. A meccs pozitívuma annyi, hogy meglett a 2 pont és nem történt újabb sérülés.
  • primavis
    #59043
    Az ETO csapnivalóan játszott időnként (32-26). Kis meg sokszor Herrt is alulmúlja.
  • Isthy
    #59042
    Már elég régen írtam ilyet (mert mindig valamerre jártam) de most éppen itthon vagyok:

    Győri Audi ETO KC - IK Savehof (női BL)
    2016.02.19. 19:00 Sport1

    ÉRD - Issy Paris (női KEK)
    2016.02.20. 17:00 Sport1

    HK Larvik - FTC-Rail Cargo Hungaria (női BL)
    2016.02.20. 19:00 Sport1

    MVM Veszprém - HC PPD Zagreb (férfi BL)
    2016.02.21. 15:00 Sport1

    FC Barcelona - MOL-Pick Szeged (férfi BL)
    2016.02.21. 17:00 Sport1
  • Isthy
    #59041
    Ez volt a bajnoki felvezető a mai EHF Kupa meccsükhöz (meg a jövő heti visszavágóhoz).
  • kaloz174
    #59040
    Kár...
  • Isthy
    #59039
    Mert hangosak
  • Isthy
    #59038
    Az elődöntőben lesz az ETO-Fradi összecsapás idén az MK-ban Szigetszentmiklóson.
  • Zóanagyvarázsló
    #59037
    Érdekes véletlen, hogy mostanában elég sokan véljük már hallani a fapapucsok kopogását :)
  • Isthy
    #59036
    Sztem az a beállós a Fradiba a nemzetiségét tekintve észak felől fog érkezni, vagy inkább ÉNY felől. Ha konkrét akarok lenni akkor az én tippem Hollandia.
  • kaloz174
    #59035
    Németországból:
    TusSies Metzingen vs. HC Leipzig: 26-23
  • kaloz174
    #59034
    Na igen. Annakidején Erdősi Ildiről is ezt mondták, pedig lehetett tudni, hogy 1+1 évet írt alá akkor, amikor távozott tőlünk. Más kérdés, hogy sajnos, őt is megszédítették Siófokon, így maradt. Ez az ő dolga, viszont, mivel klasszikusan saját nevelésű játékosról volt szó, a mi szomorúságunk volt. Siófokon sokszor élnek nagy szavakkal, csúsztatásokkal.
  • Zóanagyvarázsló
    #59033
    Azt én is hallottam, tagadhatatlanul előrelépés lenne nekünk, de én más opcióban reménykedem, ha már erősíteni akarunk ezen a mostoha poszton. Kár, hogy a meglévő játékosokat nem sikerült felhozni a kívánt szintre, az a válgatottnak se jött volna éppen rosszul.

    Egyébként a Siófok 2 éves szerződéssel harangozta be a játékost, de néha az 1+1 éves szerződést is így adják be csapathonlapon, nálunk is voltak már homályos dolgok.
  • kaloz174
    #59032
    Persze, kérdés (költői), honnan?
  • kaloz174
    #59031
    Az terjedt el a zuhanyhíradóban, hogy a tunéziai hozzátok tart, bár máshol pedig azt olvastam, hogy még van 1 év szerződése.
    Dalmose és a tulajdonos szép páros...Bár biztos van az a pénz, amiért ezt is el lehet viselni.
    Utoljára szerkesztette: kaloz174, 2016.02.17. 15:45:56
  • Zóanagyvarázsló
    #59030
    Egész meccsen őrjöngött, Elghaouit egyszer úgy kapta le a pályáról, hogy talán még Cvijic is elégedetten csettintett volna. Mondjuk a tunéziai év igazolása ezen a meccsen éppen annyi gólt szerzett beállóból, mint a hajrában őt váltó Deáki Dóra.
  • kaloz174
    #59029
    Dalmose viselkedésétől hangosak a fórumok. Tény, hogy a mi meccseinken is folyamatosan csinálta a cirkuszt.
  • Isthy
    #59028
    Mivel a Fradi nem tudott nyerni a Rosztov ellen, így fontossá vált a larviki mérkőzés, ahol legrosszabb esetben 2 góllal kaphatnak ki (vagy 3 góllal, ha 27 gólnál többet dobnak). Tehát fel kell pörögniük a meccsre nincs mese (nem úgy mint ma a bajnokin a siófokiak ellen).
  • Isthy
    #59027
    Igen, így a helyes. Ezzel a románok kiszálltak a 2. helyért folyó versenyből. Ha az ETO hétvégén itthon nyer a svédek ellen - ami nagyon esélyes - a Vardar pedig hazai pályán nem veri meg a Buducnostot, akkor a győrieknek már megvan a csoport második helye.
  • primavis
    #59026
    bocsi, 30-25-re
  • primavis
    #59025
    A Vardar 20-25-re nyert Bukarestben, végig vezetve.