61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #59144
    A veszprémiek megint megszenvedtek a lengyelek ellen egy szoros meccsen. De végül 2 góllal nyertek és maradt esélyük a csoport elsőségre.
  • kaloz174
    #59143
    Ezen a fórumon bevallom, hogy fogalmam sem volt, hogy volt-e tétje a veszprémiek számára ennek a meccsnek. Azt hallottam, hogy a lengyelek már tét nélkül játszottak. A helyi közönség viszont nem tudta elképzelni, hogy kikaphatnak a kedvencek...Pedig ez így nagyon karcsú volt.
  • Isthy
    #59142
    A hétvégén:

    MVM Veszprém - Orlen Wisla Plock (férfi BL)
    2016.03.05. 17:00 Sport1

    KS Vive Tauron Kielce - MOL-Pick Szeged (férfi BL)
    2016.03.06. 18:00 Sport1
  • primavis
    #59141
    Nagybányáról távozik a nyáron Ungureanu és Jezic (CSM Buk.), Pineau (?), Abbingh (Issy) + ??. Ungureanu Pessoa helyére megy (az utóbbi a Vardarhoz).
  • primavis
    #59140
    Azt tudom, csak igazából nem értem! Ezen az alapon előbb-utóbb a mákos tészták is bekerülhetnek a titkolt szerek közé.-:)
  • Isthy
    #59139
    Ha ott kapcsolatba kerültél a doppingvétség fogalmával és eseteivel, akkor tudnod kell, hogy ha kokaint találtak abban a mintájában az doppingvétség. Ami a megfelelő eljárást vonja maga után. Ahogyan a kajakosoknál is történt. Ennyi a történet.
  • primavis
    #59138
    a közelmúltban/nem régen
  • primavis
    #59137
    Táplálék kiegészítőkkel, kozmetikumokkal, orvosságokkal pl. amelyeknek a csomagolásán az összetételnél nincs feltüntetve a tiltott szer! Ezért mentette fel a bíróság nem a közelmúltban Fazekast az athéni diszkoszdobót! S még jó pár eset ismert.
  • primavis
    #59136
    Bocsi, én viszont a testnevelésin oktattam!-:)
  • Isthy
    #59135
    A Siófok-ETO meccs 2016. január 20-án este volt. Azért telt el ennyi idő, mert ugye a mintákat alapvetően a tiltott doppingszerekre vizsgálják. De itthon az illetékes sportszövetségek nagyobb része kéri a kábítószeres tesztek végrehajtását is, amit más ütemben végeznek. Ennek az eredményét is ugyanúgy jegyzőkönyvezik és megküldik az illetékes sportszervezetnek, ha probléma kerül elő. Valamint az MKSZ illetékes fegyelmi bizottsága is csak meghatározott rendben ülésezik - hetente egyszer keddi napon - és csak akkor tud határozatot hozni. Így nőtt szépen az idő és lett belőle 5 hét. Sztem a "B" próba esetében ez nem fog eddig tartani.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2016.03.04. 13:45:01
  • Isthy
    #59134
    A kokaint nem is teljesítmény növelés meg hasonlók miatt használják, a kajakosok sem amiatt fogyasztották. Még egyszer leírom, a doppingvétség nagyon sok tevékenységet - illetve néha nem megtett tevékenységet - is takar. Javaslom ezzel kapcsolatosan a fogalom szakirodalmát elolvasni, én megtettem amikor tavaly a kajakosainknál többször is előfordult.
  • kaloz174
    #59133
    Hogy lehet ártatlanul terítékre kerülni?
    Bár nagyon szurkolok Annának, eddig erre nem emlékszem, hogy lett volna példa. Olyanra igen, hogy valamilyen gyógyszer mellékhatást váltott ki.
    Állítólag a Győr elleni meccsen volt a mintavétel. Több hónapja. Gondolom, akkor a "b" tesztnek is kell ennyi. Anna 1 évet akart még kézizni.
  • primavis
    #59132
    A kokain és sok más szer is csak a hangulatát javíthatja a sportolónak, de a teljesítményét nem! Nem fog tudni például erősebben és pontosabban kapura lőni, vagy gyorsabban futni, stb. Akik ténylegesen és szándékosan doppingolnak azoknak vagy van pénzük olyan szerekre, amelyek még nincsenek a tiltólistán, vagy van orvosi igazolásuk, hogy szedniük kell ezt , azt. Ilyen pl. az asztma is, amire hörgőtágítókat kapnak. Ma már csak a pancserek, vagy az ártatlanul terítékre kerülők buknak le.
  • Zóanagyvarázsló
    #59131
    Igen, a beállóskérdést tekintve nekem is hasonló gondoltaim támadtak.
  • Isthy
    #59130
    Gratulálok a csapatnak az ÉRD legyőzéséhez!
    Nagyon látszott a csajokon a két hétvégi meccs mentális fáradtsága. Szerencsére a végén sikerült megszerezni a győztes gólt és ezzel nagyon fontos 2 pontot begyűjteni. Aminek az értéke még tovább nőtt a Siófok fehérvári vereségével.
    SZE megint nagyot alakított az időkérésével. Legalább egy, de lehet két pontot vett el a csapatától. Amikor letette a táblát a játékosa már tiszta gólhelyzetben volt - pont láttam - amit be is lőtt. Sikerült megfosztania a csapatát egy góltól, 20-20-nál 1:06-al a vége előtt, emberhátrányban. Ha képes lett volna figyelni a saját csapata játékát miközben odasétál a zsűrihez, akkor észlelte volna a helyzetet és biztosan nem teszi le a táblát. Én most illendően meg is köszönöm neki ezt a kedvességet: Köszönjük Edina!
  • Isthy
    #59129
    Kicsit segítek, a kokain fogyasztás doppingvétség. Meg még sok más is az, nem csak a teljesítmény növelő szerek szedése.
  • primavis
    #59128
    Ez furcsa:
    http://www.nemzetisport.hu/kezilabda/noi-kezi-orban-annamaria-doppingolhatott-felfuggesztettek-2487265
    Mivel van némi közöm a sportélettanhoz, nem igen értem, hogy mi fenének és milyen cél érdekében doppingolna egy labdajétékban, pláne kézilabdában résztvevő játékos? Persze, a hülyeséget kizárva! Ugyanis ezekben a sportokban amit nyerne a réven, azt elvesztené a vámon!
    Olyasmi lehet mint anno Benedek Tibor kenőcse. Azt még sem kivánhatják el egy átlagos sportolótól, hogy minden szintétikus anyagokat is tartalmazó élelmiszert vagy kozmetikumot, amit használni akar, ellenőriztessen. Tessék már központilag megakadályozni a forgalmazását! Mert ha a sportolók nem használhatják, akkor a mezei polgár, sőt a gyerekek, igen?
  • Isthy
    #59127
    Ez valóban kétséges, látva az elmúlt éveket.
    Még egy dolog és azután nem ragoznám tovább a Fradit. Idézném EG-t: "Mészáros Rea továbbra is a védekezésünk meghatározó embere, akitől azt várom, hogy lassan-lassan támadásban is helyet követeljen magának."
    Ezt nagyon kíváncsian várom. Snelder minden bizonnyal támad és védekezik is, ha meg elöl pihen akkor - ahogyan eddig is - Piros fog elöl játszani. Rea az ő cseréje lehet ekkor hátul. Mondjuk sztem hátul is kevesebb feladata lesz, mert a Szekeres-Snelder páros is simán megoldhatja a két 3-as védő feladatait. Így a játék is gyorsulna, mert csak a Pena-Szekeres csere lenne.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2016.03.03. 15:19:50
  • Zóanagyvarázsló
    #59126
    Luca és a jobbszélsők egyébként jól működtek együtt tegnap, és Zivkovic is főleg ebben volt használható. De persze Móni Tomoritól is kapott ipari mennyiségű poszt.

    Annak én sem örülök, hogy nincs balkezes lövő, akármennyire is Pena és Dodó oldotta meg a posztot idén is. Mondjuk nagyon nincs is kit leigazolni, aki annyira jó is és elérhető is,a magyar fiatalok közül pedig már Kiss Nikivel is elszúrtuk. Én a külföldiek közül például Burgaard játékát kedveltem a feltörekvő generációból, de nem tudom, hogy nálunk mennyire lenne megoldás, mostanában elég rossz formát produkált, bár nem látom annyit, mint a viborgi éveiben. Vagy érdekes lenne a jobb szélre is egy Kovacsics (Vjahirjeva) :)

    Egyébként még így is kétséges a keretet nézve, hogy a benne helyet kapó fiatalok elég lehetőséget kapnak-e, leszámítva a széleket.
  • Isthy
    #59125
    Köszi a kiegészítést!
    Jól látom, hogy balkezes lövő most már nincs is a keretben? Persze lehet anélkül is, de az a nehezebb út és a két fiatal szélső helyzetbe hozását nem könnyíti. Szarkát a rokoni szálai jól bebetonozták, mert a teljesítménye nem annyira.
  • Zóanagyvarázsló
    #59124
    Ősszel kezdetben sok lehetőséget kapott, de nagyon nem ment neki, és mivel védekezésben is cserélni kellett, a visszatérő Szanit is fel kellett hozni, így körön kívül került - vagyis lecövekeltük a kispadra, illetve a 7 hétméteres dobás vonalára.

    Kár, mert az ETO ellen bizonyított ősszel pár remek góllal, és kiscsapatok ellen is rendre jól játszott, de a siófoki meccsen is jó volt, hogy aztán itthon pihenjen, holott a BL-ben bevetésre szántakat kellett volna inkább kímélni. Úgy érzem, a BL-ben tavasszal is voltak olyan momentumok, amikor több részfeladatot rá lehetett volna bízni, és addig megoldható lett volna a cseréje. De azok már tényleg nagyon éles meccsek, érthető, ha nem ez volt a prioritás, mégis, talán még segíthetett is volna ezzel a csapaton.
  • Isthy
    #59123
    Luca egyértelműen nem kapott elég lehetőséget, hogy bizonyítson a Fradiban. EG a cserék sokaságával magyarázta a dolgot. Reméljük az új klubjában lesz pályán eleget, hogy fejlődhessen.
  • primavis
    #59122
    Szekercésen csodálkozom. Siófokon egészen jól muzsikált a saját posztján is, mig az FTC-ben megintcsak nem tudott bizonyitani. Büntetőlövőként meg gondolom nem akarta nyugdíjba menni. Most hova megy? No meg kíváncsi léeszek Planéta "feltámadására" Thüringenben! Müller megtanítja átlőni? -:)
  • Isthy
    #59121
    Ma az átigazolási hírek napja van: ETO, Fradi és Vác bejelentések voltak. A két nagy csapatnál szinte semmi meglepő nincs, mindenről voltak már infók. De sztem mindkét csapat esetében lesznek még további igazolási hírek is.
  • primavis
    #59120
    Bocsi, ez aléink a jó:
    http://www.nemzetisport.hu/kezilabda/noi-kezi-biro-blanka-3-kovacsics-2-evre-irt-ala-a-fradihoz-2487191
  • primavis
    #59119
    No it vannak a Fradi hirek:
    http://www.nemzetisport.hu/nso_cikkhozzaszolas/?cikk_id=2487191
  • Isthy
    #59118
    Detti a Digisporton

    Egyetértek, inkább az EHF Kupa!
  • Gabess8
    #59117
    Persze hogy meg, egyébként benne van az írásodban is: "Csak az a kérdés, kinek vastagabb az arcán a bőr?"
    Ez az egész egy két kivételtől eltekintve vagy inkább próbálkozástól, már baromi régen nem a sportról szól, sehol a világon miért lenne pont nálunk kivétel...
  • kaloz174
    #59116
    Biztos megértetted, miről írtam?
    Amúgy az, hogy máshol mi van, nem mentség.
  • Gabess8
    #59115
    Kedves Kaloz174, ugyan írj légy szíves egy profi sportágat, itthon vagy külföldön ami a sportról szól valójában és nem másról...
  • kaloz174
    #59114
    Túl sok köze megint nincs ahhoz a sporthoz, amit én valóban annak tartok, ami a női kéziben történik. Mi az, hogy kiosztunk egy zsák pénzt a csapatok között (szövetség), feltételek nélkül???
    Csak az a kérdés, kinek vastagabb az arcán a bőr? Siófokon ebből nem csinálnak gondot, máris nyúlják le a jövő évi keretet...Állítólag Liscevicet is megszerezték.
    Lesz új balkezesük is. íme
    Utoljára szerkesztette: kaloz174, 2016.03.01. 18:33:40
  • Isthy
    #59113
    Kapusposzton Kiss Éva felé megvan a bizalom, pedig mostanában nem sok szerepet kap, amikor meg kapott azt olvastam, hogy nem teljesített fényesen.
    A jobbszélen nincs Kovacsicz Mónit, úgy látszik kezdik elhagyni. Lehet Such még itt szóba jöhetett volna Lukács helyett, de most így döntöttek.
    Szinte el sem hiszem, hogy Anna végre lehetőséget kaphat nemzeti mezben.
    Beállóban nagyok a kérdések, a legproblémásabb poszt, itt is lehetne Móni példáját követve Pirost "kivezetni" a keretből.
    Balszélen sem látom Erdősit olyan jó megoldásnak, amilyennek gondolják az illetékesek.

    Amely posztokról nem írtam külön, ott mondhatjuk, hogy egyetértek a választásokkal.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2016.02.29. 15:06:27
  • kaloz174
    #59112
    "Elek Gábor és Ambros Martín, a magyar női kézilabda-válogatott szövetségi kapitányai kihirdették a nemzeti csapat 18 fős keretét a márciusi Lengyelország elleni Európa-bajnoki selejtezőkre.



    A magyar csapat március 5-én tartja első közös edzését, március 9-én Koszalinban, majd 13-án Érden lép pályára vb-4. helyezett ellenfelével szemben, amely búcsúztatta a decemberi világbajnokság nyolcaddöntőjében.

    A MAGYAR NŐI KÉZILABDA-VÁLOGATOTT KERETE
    Kapusok: BÍRÓ Blanka (Ipress Center-Vác), JANURIK Kinga (Érd), KISS Éva (Győri Audi ETO)
    Jobbszélsők: LUKÁCS Viktória (FTC-Rail Cargo Hungaria), ORBÁN Adrienn (Győri Audi ETO)
    Jobbátlövők: HORNYÁK Dóra (FTC-Rail Cargo Hungaria), KOVÁCS Anna (Dunaújvárosi KKA)
    Irányítók: KOVACSICS Anikó (Győri Audi ETO), SZUCSÁNSZKI Zita (FTC-Rail Cargo Hungaria)
    Beállók: KISFALUDY Anett (Érd), MÉSZÁROS Rea (FTC-Rail Cargo Hungaria), SZAMORÁNSKY Piroska (FTC-Rail Cargo Hungaria)
    Balátlövők: KLIVINYI Kinga (Érd), SZEKERES Klára (FTC-Rail Cargo Hungaria), TRISCSUK Krisztina (Dunaújvárosi KKA), ZÁCSIK Szandra (FTC-Rail Cargo Hungaria)
    Balszélsők: ERDŐSI Ildikó (Siófok KC), SCHATZL Nadine (FTC-Rail Cargo Hungaria)

    Szövetségi kapitány: ELEK Gábor, Ambros MARTIN
    Edző: Siti Bea
    A VÁLOGATOTT PROGRAMJA MÁRCIUSBAN
    EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐK
    3. forduló – március 9., 20.30, Koszalin: Lengyelország–Magyarország
    4. forduló – március 13., 18.30, Érd: Magyarország–Lengyelország
    Az 5. és 6. fordulót júniusban rendezik, a magyar válogatott Szlovákiában szerepel, majd Finnországot fogadja.
    A csoport állása: 1. Magyarország 4 pont (70–44), 2. Lengyelország 4 (52–33), 3. Szlovákia 0 (40–55), 4. Finnország 0 (37–67)
    A csoport első két helyezettje, valamint a 7 selejtezőcsoport legjobb harmadik helyezettje vehet részt a 2016 decemberi svédországi Európa-bajnokságon. "
    Utoljára szerkesztette: kaloz174, 2016.02.29. 14:24:49
  • Isthy
    #59111
    Ha ma nyertek volna a szegediek, akkor minden bizonnyal ők a harmadikak a csoportban és a negyeddöntőben magyar párharcra került volna sor itt is, ahogyan a nőknél is történni fog.
  • Isthy
    #59110
    Sztem a B csoport harmadikja a Vardar lesz papírforma szerint, így ők jöhetnek a veszprémieknek a negyeddöntőben. Mert a makedónok a Montpelliert fogadják otthon az utolsó fordulóban, a Löwen pedig Barcelonába látogat.
  • primavis
    #59109
    Ahogy nézem, igen.
  • Isthy
    #59108
    A csoda nem történt meg, 31-29-re nyert a Vardar. A szegediek rengeteg ziccert hibáztak, ez a vereség egyik fő oka. Ezzel viszont úgy fest, hogy az 5. helyen fognak végezni a csoportban, ami a nyolcaddöntőben a Kielt jelenti ellenfélként.
  • primavis
    #59107
    S miv el csodák nincsenek....Úgy néz ki, hogy a Veszprém a La Rioja-Zapaorozsie nyertesével, majd kb. a Löwennel játszik a FF-ba kerülésért
    A Szegednél nehéz még megjósolni.
  • Isthy
    #59106
    Az első félidőben jól bírták a szegediek, vezettek. De a szünet után sajnos elúszni látszik a hajó Zubai kiválásának is köszönhetően. 10 perccel a vége előtt most 5 gólos a hátrányuk, innen már csoda kellene.
  • Isthy
    #59105
    AZ ETO hasonló meccset játszott, mint tegnap a Fradi. Kiváló első félidő után egy gyengébb második következett. De igazából ugyanúgy nem volt veszélyben az ő győzelmük sem.
    A negyeddöntőben meg játszhatnak egymás ellen az EHF vezetők nagy örömére...