61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #59184
    Kézis program:

    Magyarország - Lengyelország (női EB selejtező)
    2016.03.13. 18:30 Sport1
  • Isthy
    #59183
    A spanyolok visszavágtak a hollandoknak egy 32-29-es győzelemmel, nem kell őket leírni. Nézem a dán-oroszt és Trefilov igencsak erős hangja simán betölti a csarnokot Simán túlkiabálja a tapsoló dán közönséget végig az egész félidőben. A szünetben 8-14 az állás, a sok dán hibát szépen használják ki az oroszok, még a két kihagyott 7-es is belefért nekik. Toft a nemrég engedélyezett fejvédőben véd, kicsit szokatlanul néz ki benne.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2016.03.12. 17:56:50
  • Gabess8
    #59182
    "Azért nem ártana néha pl. pár labdát is venni a gyerekeknek..."
    Miért az is kell hozzá, ugyan már az kit érdekel azt nem lehet így bemutatni, nem lehet ekkorát kaszálni vele. Sajnos szerintem mindannyian sejtjük mi van a háttérben.
  • Gabess8
    #59181
    Na végre valami jó hír tök impozáns épület lesz, végre méltó helyük lesz a fiataloknak. Avagy sógor koma jó barát és a TAO...,
  • kaloz174
    #59180
    Azért nem ártana néha pl. pár labdát is venni a gyerekeknek...
    Arról nem beszélve, hogy a városban jelenleg is több helyen van olyan szálláshely, amit - mivel nem volt rá igény - átminősítettek kollégiumból....
    Pr-ban mindig jó volt ez az egylet...Ha rosszmájú vagyok, a hír sima figyelemelterelés. Arról nem beszélve, mi a véleményem arról, ha valaki teljesen kívülállóként belefog egy ilyenbe..."Üzleti" vállalkozás...

    Az új csarnokot pedig majd elnevezik Kiss Szilárdról. Pedig neki semmi köze a siófoki kézilabdához, szemben Kiss Ferenc tanár úrral, aki évtizedeket dolgozott azért - szerelemből - hogy Siófokon minőségi kézilbda legyen, női vonalon.
    Méltatlan dolog.
    Utoljára szerkesztette: kaloz174, 2016.03.11. 16:14:01
  • Isthy
    #59179
    Siófokon dübörög a kézilabda minden téren

    Kíváncsian várom, hogy a nyáron valóban elkészül-e vagy úgy jár mint a csarnok.
  • Isthy
    #59178
    Szintén átmeneti megoldás, ahogy várható volt.
    Amit még az év elején gondoltam és néhány szurkolótársamnak mondtam is, az egyre inkább valósággá válik. A Digi Reggeli Start műsorában egyik reggel már szinte ki is mondták: az olimpia utáni "zavarosban" fog halászni az MKSZ mindkét válogatottunk leendő kapitánya esetében.
  • primavis
    #59177
    A WADA és fiókjai elérték a nevetségesség határát, ha nem sírni kellene miatta!
    A román Sah és a Bridzs szövetség is megkapta a hazai antidopping szervezettől az értesítést és figyelmeztetést a meldonium doppinglistára rakásáról! Következik a darst és a biliárd.
    Sarapova egyik főszponzora viszont meghosszabította a szerződést a sportolóval!
  • Breki33
    #59176
    Xavi Sabaté az új szövetségi kapitány

    Xavi Sabatét, az MVM Veszprém spanyol vezetőedzőjét nevezte ki a magyar férfi válogatott szövetségi kapitányának a Magyar Kézilabda Szövetség. A tréner megbízatása a Magyarország-Szerbia vb-selejtező párharc végéig, azaz 2016. június 15-ig szól, a szakember munkájával párhuzamosan továbbra is ellátja teendőit klubjánál.

  • kaloz174
    #59175
    "hasznát", term. :)
  • kaloz174
    #59174
    Anna most használ látta, hogy a Kohászban védekezik is.
  • Isthy
    #59173
    Azért Erdősi pl. hátul messze volt a jótól, elég sokszor helyzetbe kerültek a szélsői, mert fenn védekezett 7-8 m-en és eléggé a 2-es pozíció közelében. Ha rajta múlik, ott kaptunk volna 7 gólt, amiből végül csak 4 lett. Szerzett egy labdát és egy kipattanót (ez utóbbi nagyon gyenge volt a meccsen az egész csapatnál, a kilenc kipattanóból kettőt sikerült megszerezni). Elöl a 3 gól már nem annyira rossz, de egy sem felállt fal ellen született. Nálam ez nem külön említésre méltó teljesítmény, bár amit az utóbbi időben előadott annál jóval jobb (persze ahhoz képest nem volt nehéz). Annán valóban látszott az elején, hogy kicsit még bátortalan és minden új neki. A szünet után már jobb volt gólpasszokkal és góllal, plusz védekezett is sokat a második félidőben, egészen elfogadhatóan. Fejlődhet tovább vasárnap, remélem így is lesz. Piros valóban túl sokat volt pályán, elég kevés eredménnyel. Kisfaludy viszont meglepően jó volt elöl és hátul is, valamint Klivinyi nagyon jól szállt be a meccsbe. Kiss Éva - lassan sajnos szokás szerint - sok peches gólt kapott, meg védhetőeket is, de a szünet után már jobban ment neki. Szerencsére sokat lőttek a kezeihez, ami segített ebben.
  • Isthy
    #59172
    Sztem ennyire ne. Mondjuk az elég sokat mond a csapatról, hogy a 21 gólból 9-et Pena szerzett. A hollandoknál meg Snelder volt a legeredményesebb 7 góllal. Nem rossz hírek ezek a Fradistáknak
  • kaloz174
    #59171
    4 nap felkészülés után ez nagyon szép eredmény, végre nem egy elgörcsölt meccs.
    Tetszett végre Erdősi Ildi is, aki most tehetségének megfelelő teljesítményt nyújtott. Kovács Annán nagyon érződött az elején, hogy még újak a társak, később belelendült, remélem, ez folytatódik. A rutinos csapattagok többnyire hozták magukat. Egyedül Piroska nem kapott volna tőlem ennyi játékpercet. Kiss Évit, későbbi feljavulása ellenére is, cseréltem volna a szünetben.
    Utoljára szerkesztette: kaloz174, 2016.03.10. 09:39:38
  • kaloz174
    #59170
    Volt egyszer egy spanyol női kézilabda? Vagy ne legyek ennyire negatív?
  • Isthy
    #59169
    A lengyeleknek is lejtett, konkrétan ami nagyon feltűnő volt, hogy rengeteg 7 m-est nem fújtak be ellenük.

    Nekem egy másik eredmény tűnt fel, leginkább a győzelem aránya: Hollandia-Spanyolország 31-21
  • Isthy
    #59168
    Gratulálok a csapatnak a győzelemhez!

    A lengyelek egyszer vezettek a meccsen, a legelején 1-0-ra. Azután mindvégig nálunk volt az előny. Mindkét félidő első 11 percében összeszedtünk 5 gólnyi előnyt, amit az elsőben 8 perc alatt el is adtunk. Igaz ehhez kellett egy szinte folyamatos 4 percnyi emberhátrány is, amit 4-0-ra nyertek a lengyelek. Szerencsére a szünet után nem adtuk le az előnyt és végig kézben volt a meccs. A cserék közül is többen hozzá tudtak tenni, ami segített ebben. Igazából mindenki hozzátette a magáét és végül biztosan hozta a csapat a mérkőzést a második félidőben.
  • primavis
    #59167
    A románok megverték a norvégokat,akik elég gyengén játszottak. Igaz, igencsak lejtett a hazai pálya...
  • primavis
    #59166
    http://www.nemzetisport.hu/egyeb_egyeni/rio-2016-nem-engednek-az-orosz-atletak-reszvetelet-2488437
    no persze, ki kéri ezt? nem más, mint Dick Pound kanadai gyanús figura...a WADA mindenható elnöke...a WADA labor (boszorkánykonyha) egyik állítólagos tulajdonosa...
  • primavis
    #59165
    Kiegészítésként: a WADA a meldoniumot tette a tiltólistára, miközben Sarapova az orvosa által felírt Mitronat nevű gyógyszert szedte! Ez utóbbi is meldoniumot tartalmaz. Tehát, ha elolvassa azt a bizonyos decemberi emailt sem lesz tőle okosabb, hacsak nem gyógyszerész/biokémikus/orvos! S tudjuk, hogy nem az...
    A meldoniumot a lettek fejlesztették ki még a hetvenes években, főleg katonák részére, ma is ők gyártják, de Oroszországban igen leterjedt az alkalmazása. Vajon mikor látunk a tiltólistán az USA-ban kifejlesztett gyógyszert doppingként?
  • kaloz174
    #59164
    Olvastam a neten egy ilyen tartalmú - határozottan kijelentő - mondatot. Ha nem igaz, elnézést. Annak tűnt.
  • primavis
    #59163
    Minden hatóanyagnak megvan az az adagja amikor optimálisan hat, de ez ráadásul még egyedre is szabható. Ahhoz, hogy ténylegesen növelje a sportoló teljesítményét ez mindig jóval több mint amennyi a normális, a gyártó által ajánlott anyag. Olyan mint. hogy míg az elalváshoz pl. elég egy-két tabletta a gyógyszerből, az öngyilkos félmarékkal vesz be belőle, de még akkor is sokszor meg lehet menteni. De a legtöbb legálisan gyártott gyógyszernél nemcsak egy hatóanyag van bennük, ergo nem igen lehet kockázat nélkül tömni magukba.
    A Wadának és híveinek tudomásul kellene venni, hogy a sportolótól elvárt követelmények egyúttal a mezei polgártól eltérő gyógyszerezést is igényelnek. A céllövők anno "célzóvízet" ittak, a súlyemelők szalamiákszeszt szagoltak, srtb. stb. Nem doppingként, hanem az optimális versenyzési lehetőség elérése miatt. Egyszerűen non sens elvárni egy félmázsás női súlyemelőtől hogy mázsás súlyokat emelgessen, miközben megteszik! Normális esetben szét mennének az ízületei, innai, izmai. De nem mennek, mivel felvannak turbózva, De hasonló a helyzet a többi erősportnál is, a WADA meg fut a helyzet után és elkapdossa - bizonyítva hatékonyságát - a felelőtlenebbeket, hanyagabbakat, szegényebbeket. S nagy ritkám - amikor a sportágon belüli konfliktusokban egyes felek pártjára áll - akkor nagyobb madarakat is fog (ld. Amstrongot, vagy egyes amerikai, kanadai futókat, stb). A távolkeletiek viszont igen ügyesen kerülik ki az ilyen csapdákat. A csapat/labda sportoknál a fokozott ízületi sérülékenység mutatja, hogy az igénybevétel messze meghaladja a normálist. Ezt nem lehet mezei orvosi megelőzéssel kivédni. S ha a WADA az egyik ország orvosai által használt szereket tiltja, a másikét meg engedi, akkor alaposan befolyásolja a tényleges sporteredményeket, nemzetek közti versengést. Nem ez lenne a feladata.
  • Zóanagyvarázsló
    #59162
    Ezt így én elfogadom, csak tényleg ne azért kössünk bele valamibe, mert WADA, hanem mert WADA és tényleg rossz, amit csinálnak. Ugye ha igazad van, akkor az utóbbi halmazból is el lehet lenni bőven, nem kell van rajta WADA, nincs rajta WADA játék is mellé.
  • Isthy
    #59161
    Egy kis kézilabda:

    Lengyelország - Magyarország (női EB selejtező)
    2016.03.09. 20:30 Sport1
  • Isthy
    #59160
    Ezt honnan lehet tudni? Mert ilyen hivatalos hírt sehol nem láttam.
  • primavis
    #59159
    Sarapova be is ismerte a hanyagságát. Én a WADA módszereit kritizálom. Ahogy Tiszekerrel is folytattam anno levelezést a Kovács Ági ügyben. Az a probléma (az ismeretlen inditékokon túl), hogy rugalmatlanok, merev bürokraták. Mintha a sportolók lennének értük és nem fordítva!
  • Zóanagyvarázsló
    #59158
    Amúgy, honnan is tudták, hogy vele ezt tudatni kell?

    Ha jól értem, az érintettek nagyjából hírlevélszerűen megkapták, hogy 2016-ra mik lesznek a tiltott cuccok. Máskor is meg szokták kapni, és mások is. Az azért fel tud tűnni, ha új esztendő jön, és egy élsportoló tudja, hogy mennyire kényes ez a kérdés.

    Én nem azt mondom, hogy Sarapova doppingolt, vagy hogy én eltiltanám, és a konkrét szerről sem tudok nyilatkozni, nem értek hozzá. Az is egyértelmű, hogy mindig vannak egyenlőbbek a WADA-nál is. De jelen esetben a megbukott sportolók hibáztak, és ennyiből szerintem más az eset, mint amikor eltitkolt összetevőről van szó, vagy az éttermi példádnál (az utóbbiról mondjuk még nem hallottam megtörtént esetet, de talán csak nem figyeltem). Szóval nem kell olyasmivel vitatkozni, amit nem állítottam, nem gondoltam. Viszont éppen arra, amit korábban vitattam (a mennyiségekről), nem is reagáltál, pedig laikusként érdekelt volna a válasz.
  • primavis
    #59157
    S azt a kérdést nem teszed fel, hogy hogy hirtelen megjelent ez a szer a tiltólistán? Nem véletlenül azért mert több orosz sportoló is szedte, (ráadásul Sarapova több mint 10 éve az USA-ban él), míg a nyugatiak nem (vannak nekik mások, amelyek csak akkor kerülnek a tiltólistára mikor már ők lecserélik!). Amúgy , elolvastam alaposan a hatását, nos semmi olyan sincs ami károsítaná a szervezetet! Márpedig a doppingolás tiltásának ez a legfontosabb! Az nem lehet, hogy mert segíti a sportolót, hiszen akkor minden jó minőségű ételt, vagy hatásosabb gyógyszert be kellene tiltani, azon az alapon, hogy nem minden sportoló jut hozzá a világ végén s nem egyenlőek a sanszaik!
    Ez az egész nem egyéb mint az oroszok ellen indított amerikai hidegháború része. A tesztekből a wada jól tudja, hogy mi van a vérükben, vizeletükben s amiből soknál volt, azt hirtelen tiltólistára tették. Karácsony előtt közvetlenül emailban jelezni is pofátlanság, hiszen a sok spam miatt sokan meg sem nézik a postájukat. Amúgy, honnan is tudták, hogy vele ezt tudatni kell?
  • kaloz174
    #59156
    Sharapova 1 év eltiltást kapott...
  • Zóanagyvarázsló
    #59155
    Na jó, de ha valamiből csak keveset mtuatnak ki, az utalhat korábbi doppingra is. Sok esetben nem a versenyek alatt éri meg keményen nyomni, hanem a felkészülésnél. Itt az a kérdés, hogy rá lehet-e fogni adott szernél, hogy beletették az ember fogkrémjébe vagy véletlenül került szopogatta ela kakasos nyalókával akkor is, ha keményen csalt. Mert ha igen, akkor igenis érdemes komolyan venni, ha meg mindig egyértelmű, hogy nem doppingoltak szerencsétlenek, akkor nyilván nem kell súlyosan büntetni a hanyagságot, balesetet. Amíg erre nem tudsz meggyőző választ adni, addig beláthatod, hogy képtelenség egyetértenem veled, mert elbeszélsz mellettem.

    Jelene setben Sarapova 10 éve szedte a szert, és tudott hatóanyagról, az e-mailre meg nem kttintott rá, és a stábja sem segített be ebben. Tehát szerinte is mulasztás történt.

    Nem azt mondom ezzel, hogy nagyon távol áll tőlem, amit mondasz, de az álláspontod ennyi alapján leegyszerűsítőnek, végletesnek tűnik. Nem kell ehhez a WADA-ról jól véleménnyel lennem.
    Utoljára szerkesztette: Zóanagyvarázsló, 2016.03.08. 10:43:00
  • primavis
    #59154
    Gondolod, hogy Benedek Tibor anno attól a bizonyos kenőcstől polózott jobban az átlagnál?
    Ezek a marhák a WADA-nál készítettnek egy listát a hatóanyagokról, majd megnézik,. hogy milyen készitményekben (gyógyszerek, kozmetikumok, táplálékkiegészitők) fordulnak elő s hopp, tiltólistára teszik. Mivel nem minden ilyen készítményre írják fel az összes alkatórészt egy mozgó labort kellene magad után vonszolj élsportolóként. Akármelyik vendéglőben, vagy vendégségben benyelhetsz valamit, amiről nem is tudsz! Ha a WADA sportszerűséget követel meg a sportolóktól, akkor magától is követelje meg és a tiltott szereinek ne a minimálisan kimutatható mennyiségét keresse, hanem azt a mennyiséget amely már bizonyítottan képes teljesítmény növelésre!
  • primavis
    #59153
    Azokból a gyógyszerekből amelyből valamilyen ható anyag doppingra is jó, nem lehet annyit szedni, amennyi doppinghoz hasznos lenne. Ugyanis a többi hatóanyag már káros lehet a szervezetre! Jó vicc, hogy ez a gyógyszer már évtizedek óta forgalomba van, de csak 2016.jan.1-től lett rátéve a listára! Irtam már, legközelebb a mákos tészta is szerepelheta listán, hiszen van benn valamennyi ópium. Igaz, nekünk akik megesszük nem árt, semmiféle teljesítményünket sem növeli, de szabál az szabál, ugyebár? Fő, hogy a WADA meg a MACS eredményt tudjon felmutatni! Hiszen onnan jön a pénz (s honnan? főleg a gyógyszergyártóktól!). Főleg az USA-ban s azért nekik van a legkevesebb doppingoláson elkapott sportolójuk, már ha egyáltalán engedik a tesztelést.
  • Zóanagyvarázsló
    #59152
    Nyilván ha úgy történt, ahogy mondja, az erkölcsileg más eset, de éppen ezen a szinten kellene már stáb mögötte, aki foglalkozik ezzel. Eleve élsportol valaki, dollármilliókat keres, táplálékkiegészítőt szed, és nem egyeztet erről orvossal?

    Nem tudom, hogy a konkrét a szer, mennyire alkalmas doppingra, de éppen több és szigorúbb odafigyeléssel lehet kiszűrni, hogy a valóban csalók nem tudják beállítani áldozatnak amgukat a jóhiszeműségre építő meséjükkel. Nem mondom, hogy minden szavát iszom a WADA-nak vagy a MACS-nak, de nem mennék át a másik végletbe.

    Persze ahol tényszerűen megállapítható, hogy figyelmetlenségről van szó, ott tényleg enyhébb és kevésbé megbélyegző büntetéseket célszerű adni. Vélem én sportkedvelő laikusként.
    Utoljára szerkesztette: Zóanagyvarázsló, 2016.03.08. 08:16:21
  • primavis
    #59151
    Na erről írtam a minap! Hirtelen kirázza valaki az ujjaiból, hogy mától doppingszer az ami eddig nem volt az, s aki nem figyel, ráfizet! Bohózat, ha nem kellene inkább sírni miatta...
    http://www.blikk.hu/sport/egyeni/doppingbotrany-orokre-eltunhet-a-palyarol-a-szexi-teniszcsillag/w2t1v70
  • Isthy
    #59150
    A Randers EHF kupa meccsén van élet a pályán még a meccs legvégén is


    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2016.03.07. 11:18:56
  • Isthy
    #59149
    A szegediek kezében volt a győzelem a végén, a lehozott kapussal emberelőnyben támadva volt 17 mp játékidejük. Azonban az erőltetett, ráadásul korai rossz bejátszást elcsípték a lengyelek és volt még 6 mp bedobni az üres kapuba a győztes gólt. Amit meg is tettek és győztek.

    A veszprémieknek a Motor Zaporozhye lesz az ellenfele a nyolcaddöntőben. Utána pedig a Vardar-Plock párharc győztese a FF-ba jutásért. A szegediek ezzel az elrontott végjátékkal megkapták a Kielt. Ha valami csoda folytán továbbjutnak akkor a PSG következne a FF-ba kerülésért.
  • kaloz174
    #59148
    A Szeged megnyert meccset bukott el, szerintem csúnyán. A lengyelek sokkal jobban akarták a győzelmet, meg is érdemelték. A szegedieknek számtalan lehetőségük volt, amit elkönnyelműsködtek.
  • Isthy
    #59147
    A PSG 5 góllal vezet 3 perccel a vége előtt, ez a meccs már megvan nekik. A veszprémiek így a csoport második helyén végeztek. Az első fordulóban elszórakozott 1 pontjuk a csoport győzelembe került nekik.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2016.03.06. 18:34:21
  • Isthy
    #59146
    A félidőben Párizsban 16-16 az állás a PSG-Flensburg meccsen. Ezzel a döntetlennel kiegyeznék a végére is
  • Isthy
    #59145
    Ugyanilyen "karcsú" volt a zágrábiak ellen is két hete hazai pályán, azután a következő meccsen Flensburgban meg egy szép bravúrgyőzelem sikeredett. Itt igazából a 2 pont volt a fontos, hogy legyen miért szurkolni holnap a Flensburgnak a PSG ellen. Ha nem nyernek a párizsiak akkor a veszprémiek a csoport győztesek.