61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #61464
    Van még egy dolog, ami érdekes. Észak Korea esete, mert állítólag az is megeshet, hogy őket nem engedi az IHF a kvali tornára. Ebben az esetben azt mondják, hogy egy európai csapat is kerülhetne a helyükre. A németeknek "véletlenül" megint mázlijuk lesz?
  • Isthy
    #61463
    Rasmussen felfüggesztve

    Az IHF Végrehajtó Bizottsága felfüggesztette mindenfajta (nemzeti és nemzetközi) kézilabdás edzői tevékyenységtől. A továbbiakról az IHF Etikai Bizottsága dönt amennyiben szükséges lesz.
  • primavis
    #61462
    S akkor mi van a többi 3 ezer orosz sportolóval akit a WADA határozata súlyt? Mint írtam, a kézilabdázó nők mind otthon játszanak, ergo a RUSAD ellenőrizte őket is!
  • primavis
    #61461
    IHF eljárás pont amiatt a zsüris nő miatt van,aki a lapját kezdeményezte! Nos, gondolom annak a jogosságát is meg kellene vizsgálni!
  • Isthy
    #61460
    Az IHF fegyelmi eljárás eredménye befolyásoló tényező és talán az MKSZ-nél kényelmes ok is lehet az eltávolítására. Nem látunk a dolgok mélyére, csak elméletek és teóriák gyártása folyik, így fogalmam sincs, hogy melyik verzió az esélyesebb. Sztem, ha nincs az IHF eljárás az MKSZ nem távolította volna el.
  • Isthy
    #61459
    Én nem lennék meglepve, ha az oroszok indulhatnának (akár olimpiai zászló alatt). A sportági világszövetségek döntése is bejátszik. Nincs itt még semmi sem lejátszva.
  • [HUN]FaTaL
    #61458
    Nagy esélyt kaptunk, jó lenne kijutni és ismét kézit nézni az olimpián. :)

    Vajon Kim marad?
  • primavis
    #61457
    Nem véletlen nyilatkozta Ambros tegnap, hogy a világbajnokot nem zárhatják ki az olimpiáról! Nos, nem lesznek azok, ergo ki lesznek zárva! Ugyanis a WADA csak azokat az orosz sportolókat engedi szerepelni az olimpián, akik nincsenek rajta az orosz doppinglabor listáján! Mivel minden orosz kézilabdás lány a válogatottból valamilyen orosz csapatban szerepel ( a Rostovban 8-an is), őket otthon ez a labor ellenőrzi évek óta! S ha kizárják őket borul a jelenlegi sorrend, minden VB 3-8 helyezett előbbre lép, aminek a németek fognak nagyon örülni. Mi meg megkapnánk a szerbek helyett a svédeket! Az ő helyükre meg beülnének a könnyű első selejtező csoportba a németek!
    Az index kézlabda fórumának belterjes gittegylete kollektíven felháborodott, hogy ezt a lehetséges változatot felmertem hozni! S a hülye módijuk is ráadásul engem marasztalt el! Kész kabaré a világ!
  • Isthy
    #61456
    Nézem a hollandok eredményeit az utóbbi években:

    2015-ben vb ezüst
    2016-ban eb ezüst és olimpiai 4. hely
    2017-ben vb bronz
    2018-ban eb bronz

    Most pedig a vb-n ismét minimum ezüst (pedig már nincs Groot és Broch). Ezzel vagy biztos olimpiai szereplés vagy a leggyengébb olimpiai kvalis csoport. Nem gyenge fél évtized...
  • Isthy
    #61455
    Ezt a taktikát majd máskor is vesd be
    Az oroszok kapcsán még valóban lehet kavarás, meglátjuk mi lesz a sorsuk.
  • Isthy
    #61454
    Gratulálok a svédeknek!

    A fáradtabb németek ellen odatették magukat és végül simán nyertek. Így mehetnek a könnyű kvali csoportba, nekünk pedig adtak még egy esélyt. Csak az a kérdés képesek leszünk-e valamit kezdeni vele.
  • primavis
    #61453
    8-4-es német vezetésnél lefeküdtem aludni, mikor felébredtem már 21-14-es svéd vezetés volt! Minden jó, ha vége jó, most már csak össze kell rakni a csapatot márciusra s összeszoktatni, hogy a két európai ellenfélből (egyik Szerbia) egyiket megverjük s jöhet az olimpia!
    De ez a beosztás is változhat, ha eldől az oroszok sorsa!
  • primavis
    #61452
    Várom a svéd-német meccset, de nem értem, hogyha az oroszokat kitiltják az olimpiáról (akár világbajnokok lesznek, akár csak a 2-7-ben végeznek a VB-n), akkor a 2(3)-8 helyzet automatikusan a kvalifikáló meccsek első 6 helyére kerül. A maradék 6-ra meg az afrikai, ázsiai, dél-amerikai 2. mellett még marad 3 hely, amelyikből egy a románoké, de a második a miénk kellene legyen az EB alapján, nemde?
  • Zóanagyvarázsló
    #61451
    Úgy hagyták ki a heteseket és a helyzeteket, rontottak passzokat a svédek, hogy még Laurencz Laci bácsi is csak lesett volna. Majdnem olyan rossz volt nézni a meccset, mintha svéd lettem volna. Szurkolok, hogy könnyű selejtezőcsoportba kerüljenek.
  • Isthy
    #61450
    Nehéz ügy lesz ez a svédeknek, még ha az a nagyon jó 7. helyezés motiváló is lehet (mert akkor könnyű kvali csoportba kerülnek és a vb ezüstérmessel szinte kisétálnak kéz a kézben Tokióba). De ma talán nagyobb motivációjuk volt – győzelemmel az elődöntőbe jutottak volna - és ez lett belőle. A németeknek meg a meccs élet-halál lesz Tokió tekintetében, a svédeknél meg ugye még ott az a lehetőség, hogy az eb helyük alapján úgyis ott lesznek a kvaliban (csak jóval erősebb csoportban). Ja és ne feledkezzünk el arról, hogy kéziben a német válogatottaknak komoly „hátszele” van rendszeresen. Igaz, leginkább a férfiaknál jellemző ez.
    A németek jóval esélyesebbnek látszanak, de bízzunk abban, hogy ez női kézilabda
  • primavis
    #61449
    Kíváncsi vagyok, hogy Oroszország kizárása az olimpiáról mit jelent a kvalifikálás tekintetében?
  • primavis
    #61448
    Shatzltot nem dicsértem, de nem is marasztaltam el, bár gyengébb volt mint a Fradiban szokott lenni..
    Ahogy látom az öt lehetséges csapat közül 4-.nek (Oroszország, Hollandia, Norvégia, Svédország - utóbbinak szurkolni kell holnap a románok ellen!) reális esélye van a legjobb 7-be kerülnie s ezzel meg lehet a pótselejtező!
  • primavis
    #61447
    Egy beállónak két feladata van: gól lőni és jól zárni az átlövőknek. Tóvizi az utóbbit úgy ahogy, az elsőt meg sehogy sem teljesítette. Védőként sem remekelt. Ahogy Faluvégi, Klujber, Háfra, ő sem tudott felnőni a feladathoz. Ettől persze a jövő reménysége maradt. mint a másik három is (+ Vámos, Pásztor és a jelen nem levők: Kácsor, Kuczora, stb). .
  • Zóanagyvarázsló
    #61446
    Isthyhez kell csatlakoznom: szerintem is rendben volt Tóvizi, és mindkét sok lehetőséget kapó beállónk biztató a jövőre nézve, és Pásztor is, csak több lehetőség kell neki a Fradiban. Csak irányítók és átlövők kellenének melléjük.

    A szélsők közül én Shatzlt sem dicsérném, ha jól rémlik, a csoportban 66%-kal lőtt, míg Lukács és Márton 78-cal. Nem csak érzésre volt sok a hiba. Persze tavaly Martin talán még ennél is rosszabb lövőszázalékkal került all-starba, de ezt most nem minősítem, megtettem akkor. Ez a legrutinosabb szélsőnktől a legjobb esetben is gyenge közepes.

    Kovacsicsot se dicsérném, egyszer ugyan egy közepes irányítójátékra és 0 gólra lett a mezőny legjobbja a román meccs előtt, de addig nem ment neki. Lehet, hogy az utolsó csoportmeccs nem rajta múlott, de a spanyolok és a montenegróiak ellen éppen tőle is több kellett volna. Nagyon remélem, hogy a javuló formáját át tudja menteni.

    Ugyanakkor láttunk már olyat, hogy Mörk a torna első felében gyenge volt, aztán meg kb. MVP. Sajnos a mi játékosaink nem engedhetik meg ezt a luxust.

    Kiss Niki amúgy jöhetett volna nemcsak Kovács, de Klujber vagy egy kapus helyett is (ez utóbbi esetben akár alapból is logikus lehetett volna).

    Nyilvánvalóan nem vagyok elégedett, vannak gondok, de fiatalok jönnek még, most inkább azokat az éveket nyögi a keret, melyekben alig voltak fiatalok. Mindenesetre az is elgondolkodtató, hogy a rendelkezésre álló többség formán kívül játszott.
  • Isthy
    #61445
    Tóvizit illetően nem értünk egyet, sztem az ő teljesítménye egyáltalán nem okozott csalódást.

    Ma a svédek megmutatták, hogy meg lehet csinálni a visszazárkózást a spanyolok ellen. A hispánok most is ugyanúgy visszaestek a 2. félidő közepétől mint ellenünk. Mi nem tudtunk élni az eséllyel, a svédek igen. Ráadásul ők sokkal nagyobb hátrányból indultak, hiszen a 42. percben 9 góllal (12-21) vezettek az ibériaiak.
  • primavis
    #61444
    Ja, Vámos és Pásztor túl keveset játszottak, hogy értékelni lehessen a teljesítményüket.
  • primavis
    #61443
    Most már csak az a kérdés maradt, hogy mások kikaparják-e számunkra gesztenyét, vagyis a pótselejtezőt. Kevés rá az esély, de létezik.
    Összegezve az eddigieket, a fiatalok közül Háfra, Klujber, Faluvégi, Tóvizi várakozáson alul szerepelt, míg idősebbek közül Kiss Éva,Trifa, Kovács és Tóth Gabi. Dicsérhető Bíró, Tomori, Kovacsics, Szabó, meg a szélsők (bár ők sok ziccert elrontottak). Kovácsnak csak felvillanásai voltak, egyértelmű, hogy a válogatottban nem tudja a debreceni formáját mutatni, Kiss Niki az argentinek ellen igazolja, hogy rá inkább lehetett volna számítani. A jövőre nézve - akár lesz olimpiai szereplés, akár nem - a leszerepelt idősebbek helyére újakat kell behozni és beépíteni, s remélhetőleg Planéta is visszatér.
  • Isthy
    #61442
    Az első félidőben semmi védekezés és kapusteljesítmény, a 18 kapott gól rengeteg. Ennek ellenére az 5 gólos hátrány lehetett volna kevesebb is, mert szépen felzárkózott a csapat 11-6-ról 14-12-re, de ekkor jöttek sorban elöl a hibák.
    A szünet után Bíró elkezdett védeni, megteremtve ezzel az esélyt a csapatnak, a spanyolok játéka is visszaesett Barbosa kiválásával. De elöl továbbra is rengeteg volt a hiba, sok belemenés, elszórt labda, így nem lehetett utolérni a spanyolokat. Megint sikerült feljönni 2 gólra, de azután ismét hibák elöl és visszaállt az 5 gólos különbség. A spanyolok egy gyengébb második félidei játékkal is szinte megtartották az előnyüket a végére, mert mi nem tudtunk soorozatban élni a kapott lehetőségekkel.
  • Isthy
    #61441
    Az első 5-6 perc problémái után belelndült a csapat és nagy különbségű győzelmet aratott egy nem túl acélos ellenfél ellen. Felhozó meccsnek jó volt.
  • Isthy
    #61440
    Rasmussen a csapatról

    Kiss Niki és Pásztor Noémi maradt ki.
  • Isthy
    #61439
    Elnézve a tegnapi EHF kupa csoportkör sorsolásának eredményét, azt kell mondanom, hogy akár mindhárom csapatunk bejuthat a negyeddöntőkbe. Ehhez a csoportban az 1-2. helyen kell végezniük, ami elérhetőnek látszik.
  • Isthy
    #61438
    A vb keret

    Kapusok: BÍRÓ Blanka (FTC-Rail Cargo Hungaria), KISS Éva (Győri Audi ETO), TRIFFA Ágnes (DVSC Schaeffler)
    Jobbszélsők: FALUVÉGI Dorottya (Győri Audi ETO), LUKÁCS Viktória (FTC-Rail Cargo Hungaria)
    Jobbátlövők: KISS Nikoletta (Érd), KLUJBER Katrin (FTC-Rail Cargo Hungaria), KOVÁCS Anna (DVSC Schaeffler)
    Irányítók: KOVACSICS Anikó (FTC-Rail Cargo Hungaria), TÓTH Gabriella (Érd), VÁMOS Petra (DVSC Schaeffler)
    Beállók: SZABÓ Laura (Érd), PÁSZTOR Noémi (FTC-Rail Cargo Hungaria), TÓVIZI Petra (DVSC Schaeffler)
    Balátlövők: HÁFRA Noémi (FTC-Rail Cargo Hungaria), TOMORI Zsuzsanna (Siófok KC)
    Balszélsők: MÁRTON Gréta (FTC-Rail Cargo Hungaria), SCHATZL Nadine (FTC-Rail Cargo Hungaria)

    Nagy eséllyel minden idők legfiatalabb átlagéletkorú kerete.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2019.11.11. 19:47:17
  • Isthy
    #61437
    Háfra Noémi

    Sok sikert neki hozzá!
  • Isthy
    #61436
    Nem vagy egyedül, én is azt gondolom, hogy Nikiben megvannak a lehetőségek, nem kellene hagyni elveszni. Bár még nagyon fiatal, de láthattuk, hogy ez sem Háfrát, sem Ketit nem zavarta 18-19 éves korában. Hornyáknak lehet kisegítő szerepe ha visszatér, mondjuk Keti mögött J2-ben. Nikit pedig az eredeti helyén lehetne játszani B2-ben vagy középen. Amennyit a norvég és Klivinyi eddig hozzátett, azt nem lenne nehéz felülmúlnia a jövőben.
  • Gabess8
    #61435
    Látom már eléggé kiveséztétek a témát, de ez a nyilatkozta nem Elekre vall. Ez nekem olyan magyarázom a bizonyítványom mert nem tudok mit kezdeni a helyzettel nálam. Mostanában lehet nem mennek jól a dolgok a felső vezetésben....?????
  • Gabess8
    #61434
    Nyugodjék békében!!
  • Zóanagyvarázsló
    #61433
    Én nem látom, hogy Hornyák miben lehet megoldás. Persze várom vissza szeretettel, ráadásul a nagy átlövőhiányban mindenkire szükségünk van, és ki tudja, lesznek-e a sérülések, formaingadozások, de én Nikiben több perspektívát látok.

    Idén szükség is lesz rá, de ha véletlenül túl jó lenne a keretünk jövőre, akkor még mindig kölcsön lehet adni egy időre. Mindenképp azt várom, hogy Christensennél, Klivinyinél és Hornyáknál többet tud segíteni egy-két éven belül. De a mostani Kovacsics sem megugorhatatlan léc, Zizit pedig még nem tudjuk. Eltékozolni dőreség lenne egy ilyen tehetséges játékost, hogy igazoljunk egy kevésbé szép reményűt.
  • Zóanagyvarázsló
    #61432
    Ez számomra váratlan és szörnyű hír. Nyugodjék békében!
  • Isthy
    #61431
    Ha már az irányító-átlövő játékról beszélünk, akkor felmerül a kérdés: Vajon mi lesz Tóth Niki sorsa? Főleg annak fényében, hogy Zizi és Hornyák is visszatérhet.
  • Isthy
    #61430
    Sajnos egy szomorú hírt kell közölnöm: kalóz174 fórumtársunk szombaton távozott közülünk és most már az égi lelátóról figyeli az eseményeket...
  • Zóanagyvarázsló
    #61429
    Persze Zizi messze van még, és kérdőjeles, mire lesz képes, de az ő jó teljesítménye és rutinja hiányzik középről (is). Nem tudtuk őt pótolni (Pena váratlan megoldásai és hullámhegyei sokat jelentettek, de sok szempontból hendikepes volt), Kovacsicsot nagyon becsülöm, jó játékos, de a korábbi ikonikus irányítóink magasra tették a lécet, és közben a szurkolói elvárások még nőttek is (Final Four, ETO-verés).

    Sajnos tévében nem nagyon van időm meccseket nézni, így már szinte el is felejtettem Borsos létezését. Kellett az eszembe juttatnod!
  • Isthy
    #61428
    Kovacsics már mutatott valamiféle életjeleket a Podravka ellen a szünet után. Na ezt kellene fokoznia és tartósabbá tennie. Zizi visszatérésére érdemben még sokat kell várni, majd tavasszal lehet komolyabban számolni vele.
    Klivinyi valamiféle külön kategória most a Fradiban. Mintha valami "szent tehén" lenne, szó sem esik róla amikor a gyengébb teljesítményeket elemzik. Sem a klubnál sem a "szakértőknél" (Borsos, Sopi). Pedig mint átlövő teljesen veszélytelen, szinte mindíg betör vagy passzol. Mintha tényleg valamiféle pótirányító lenne, de annak is gyenge a teljesítménye ebben az idényben. Miközben Ketit - a teljesítménye ellenére - rendszeresen megtalálják. Amit Borsos előad ebben a műfajban az már szinte gyomorforgató... (legutóbb a horvátok ellen talán Klivinyi is mutatott már egész elfogadható dolgokat, ahogyan Kovacsics is)

    A csapat szerkezete is rossz, akik ezt így összehozták erre az idényre, azokon is lenne mit számonkérni.
  • Zóanagyvarázsló
    #61427
    A valóban továbbra is kiváló Háfrának és Klujbernek is voltak gyengébb periódusai, de ez érett világklasszisoknál is megesik, ők túlteljesítenek, ezért erre hivatkozni egy szerkezetileg hendikepes csapatnál eléggé fura. Ugyanakkor tény, hogy vannak más "gyerekek" is a keretben, de Pásztort éppen Elek adagolta lassan, a fiatalabb szélsőinkkel is mintha ő bánt volna nagyon óvatosan a szezon elején, és az egyébként egyre vagányabb megoldásokat mutató Tóth Nikinél is elmondható ugyanez.

    Van egy olyan érzésem, hogy mindez már Zizi jövőbeli visszatéréséhez kapcsolódik. Nem csak az életkora hiányzik a pályáról, hanem az irányítói képességei, a góljai (a válla miatt ez kérdéses lehet, de reméljük a legjobbakat) és a védekezése (ez meg ugye pláne nem egyéni dolog, össze kéne rakni) is. Mert az viszont teljesen igaz, hogy az elvileg vezér Kovacsics már huzamosabb ideje gödörben van.

    És akkor még nem beszéltünk arról, hogy az egyetlen rutinos átlövőnk (?) a szintén irányítgató Klivinyi, aki időnként meg tud lepni ellenfelet és saját játékost is a passzaival (pl. a legutóbbi BL-meccsen az egyik horváttal gólpasszt adatott).
  • Isthy
    #61426
    Elek interjú

    Bár én nem Fradi szurkoló vagyok, de azért két észrevételem lenne (vannak itt autentikusabbak, remélem ők is reagálnak majd).

    „Tudomásul kell venni, ez egy fiatal átlagéletkorú csapat, ha a vezéreknek gyengébb időszaka akad, akkor a gyerekek nagyon elanyátlanodnak.”

    Nekem nem úgy tűnt, hogy Háfra és Klujber elanyátlanodott volna. Ők vitték leginkább a hátukon a csapatot az elmúlt 3 BL meccsen.

    "Azaz kell még két jó légiós, és meg kell tartani a fiatalokat?
    Igen, körülbelül ez a feladat."

    Sztem inkább három az a kettő. Snelder mellé kellene még a többi. Meg őt is felhozni, mert ebben az idényben látványosan gyengébben teljesít mint korábban.
  • Isthy
    #61425
    A legvégén - utolsó perc - a sporik besegítettek a döntetlenbe. De még így is nyerhettek volna a franciák, de a kapufa megmentette a norvégokat. Nektek nagyon nem lett jó ez a pontosztozkodás. Meg kell verni itthon a norvégokat, hogy legyenek továbbvitt pontjaitok.