61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #61504
    Polman 3 mp-el a vége előtt belőtte a dánok győztes gólját és ezzel a csoport második helyére lőtte a csapatát. Miközben a meccsen végig a franciák vezettek.

    A negyeddöntők:

    ETO-CSM
    Metz-Valcea
    Esbjerg-Buducnost
    Brest-Rosztov
  • Isthy
    #61503
    Néztem az EHF Kupában a Thüringer-Podravka meccset, hogy lássam a Fradiba érkező német átlövőket. Bölk jól játszott végig, lőtt vagy 9-10 gólt és kiosztott 5-6 gólpasszt. Stolle viszont elég halovány volt. Sok hibája volt elöl (belemenések, kihagyott helyzetek stb.) miközben 3 gólt szerzett.
  • Isthy
    #61502
    Néztem az EHF Kupában a Thüringer-Podravka meccset, hogy lássam a Fradiba érkező német átlövőket. Bölk jól játszott végig, lőtt vagy 9-10 gólt és kiosztott 5-6 gólpasszt. Stolle viszont elég halovány volt. Sok hibája volt elöl (belemenések, kihagyott helyzetek stb.) miközben 3 gólt szerzett.
  • Isthy
    #61501
    Ma kialakul a BL negyeddöntők mezőnye a nőknél. Ha az Esbjerg otthon nyer a Metz ellen, akkor hármas holtverseny lesz az 1. csoport élén. Ekkor a minitabella dönt a 3 csapat (Esbjerg, Metz, Rosztov) sorrendjéről. Ez esetben az oroszok mindenképpen harmadikak lesznek. Ha a dánok 6 góllal vagy többel nyernek, ők a csoportelsők, kisebb arányú győzelemmel csoport másodikak.
    Ha nem nyernek akkor a csoport 3. helyén végeznek.
  • smith09 #61500
    Kedves lány lehet ez a Szikora
  • primavis
    #61499
    Szikora kb. a társakkal való viselkedése miatt maradt ki,. mert jelenleg tényleg a legjobb formában levő magyar kapus. Kovácsban nem bíznak, beállós három is maradt a 19-ben, Márton szintén az összeszokottság miatt került be. Tomoriért kár, hiányozni fog védekezésben, de ő mindig lutri is egyben. ,
  • Isthy
    #61498
    A szűkített keret
  • Isthy
    #61497
    Tomori műtét

    Ez nagyon nem jó hír az olimpiai selejtezőre, a védelem egyik oszlopa dőlt ki.
  • Isthy
    #61496
    Ezzel a vereséggel a Fradi szinte reménytelen helyzetbe került a bajnoki ezüstérmet illetően. A vesztett pontok tekintetében 2 pontos hátrány, plusz az egymás elleniben is rosszabbak, így tehát igazából a hátrány 3 pont. Mindezek tetejébe nekik még játszaniuk kell Győrben, a Balaton partiak viszont már letudták a bajnok elleni meccseiket. Plusz a Siófok a nehezebbnek tűnő ellenfeleket otthon fogadja.
  • Isthy
    #61495
    Nagy gratuláció a szegedieknek!
    Szép volt ez a 16-22-ről fordítás 32-29-re a PSG ellen.
  • Isthy
    #61494
    A kínaiak helyett a kazahok jönnek
  • Isthy
    #61493
    Női válogatott keret

    Nagyjából az ami várható volt, persze 1-2 vitatható tag van benne. Fodor elfogadható Márton sérülése miatt, Puhalák meg a szűkítéskor biztosan kiesik. Bódi úgy fest már nem akar válogatott lenni, ezért lehetett Faluvégi újra. Kovács Anna kikerült, Keti mellett tették le a voksukat Tomori mellett. Zácsik és Kácsor bekerült és Lakatos is szóba jön Tóth Gabi alternatívájaként. Szikora bekerülése talán indokolt lett volna, ő az aki nálam egyértelműen hiányzik a keretből.
  • Zóanagyvarázsló
    #61492
    Tényleg. Akkor a védők maradtak ki, de inkább nem kötözködöm :) Pláne, hogy Snelder esetében egyik szemem sír, a másik nevet kategória a Szekeressé válás.
  • Isthy
    #61491
    Szerepelt is az általam kiemeltek között (alulról a 3. sorban a második név)
  • Zóanagyvarázsló
    #61490
    Volt 14 is közte (27-13), utoljára komoly csapat ellen a Volgográd ellen vezettünk ennyire, még 2012-ben (22-8 volt, ha jól rémlik, akkor 8 maradt közte a végére).

    Egyébként szerintem Nada sem volt túl rossz :)
  • Isthy
    #61489
    Hatalmas gratuláció a Fradi lányoknak!
    Pazar első félidőt produkáltak, jó védekezés hátul és eredményes, sokoldalú támadójáték elöl. A szünet után tudták folytatni ezt és gyorsan - rögtön a félidő legelején - elejét vették annak, hogy a románok esetleg felzárkózhassanak. Ott el is dőlt minden a 40. percre, utána már csak tartották taktikusan az eredményt. Amikor bejöttek a cserék volt egy kis visszaesés így lett 10 gól a 13-ból, de a legvégén ez meg is maradt.
    A Blani, Nada, Noni, Keti négyes vitte a prímet, de mindenki hozzátett valamennyit ehhez a szép győzelemhez. Azért az üres kapura lövéseket gyakorolják, mert a 4 kimaradt elég sok (most nem számított, de lehet legközelebb majd fog).
    Szép volt lányok!
  • smith09 #61488
    Hansent mindig is csíptem, de egy ideje anynit nemt ud hozzátenni, mint korábban szerintem.
    Veronica K visszatérése mondjuk jót tett a Győrnek.
    A Siófoknak egyébként gratula!
  • Isthy
    #61487
    Ahogy láttam rengeteget hibáztak elöl is a győriek, hátul meg szinte nem is volt védekezésük. Ez már nem először fordult elő velük az idényben (Siófok otthon, Fradi és MTK idegenben), de eddig mindig sikerült megoldaniuk. Most azonban az ellenfél egyrészt jó erőkből állt, másrészt nagyon jól játszott szinte végig a meccsen. A szünetre összeszedett 9 gólos hátrányt egy ilyen csapat ellen már nem tudták ledolgozni a tegnapi állapotukban. Danyi meg mintha nem is erőltette volna a dolgot, mert az elején a 7. percben kért időt és utána egyáltalán nem. Mintha beletörődött volna, hogy ezen a meccsen nem tud mit hozzátenni az időkéréseivel. Mostanában már néha úgy beszélt, mintha azt gondolná, hogy kapjanak már ki egyszer és legyen vége ennek az állandóan emlegetett veretlenségi sorozatnak. Most megtörtént és nem is volt különösebben hatással rá, akár meg is könnyebbülhetett, hogy nem hallja tovább.
    Ez az idényük eddig elég érdekes, mert többen még elég haloványak. Hansen egész idényben szinte csak kóvályog a pályán, keresi magát. Edwige elöl szinte észrevehetetlen, hátul segít valamennyit, de az eddig kevés. Minko a várt szertelen játékot hozza. Bulatovics is halovány, ahogyan Amorimnak is csak néha ven 1-2 jó meccse. Kristiansen és Kurtovics most kezd visszajönni a sérüléseikből, előbbi tegnap már hozzá tudott tenni. Oftedal és Bratsett cipeli a hátán leginkább a csapatot, ha nekik nem megy akkor komoly baj van. Utóbbinak ráadásul nincs értelmezhető cseréje támadásban, így sokat játszik és folyamatosan fárad az idényben. Várható volt, hogy ha lesz egy komolyabb ellenfél aki jól is játszik, akkor jönni fog a vereség, most ez meg is történt.
  • primavis
    #61486
    Vagy nemtörődömség, vagy akár kitolási szándék az FTC-vel. A bajnokságot már nem veszíthetik el.
  • smith09 #61485
    Győr audi eto hosszú idő után elszenvedte az első vereséget,
    véleméményetek szerint mi volt az ok, hogy ma nem ment nekik a bicikli?
  • Isthy
    #61484
    A mai meccsen egy fizikailag is és főleg mentálisan fáradt csapatot láttam. Esélyes, hogy ez volt már a tegnapi záró 10 percben is, azért sikerült az olyan rosszul. Sok kihagyott ziccer, eladott labdák emberelőnyben stb. Ennek ellenére egészen 22-20-ig nagyjából partiban voltak a portugálokkal, onnantól azonban megint nagyarányú vereség lett belőle.

    Azért összességében ez egy az általam vártnál sokkal jobb eredmény lett az eb-n és gratulálok ennek a fiatal gárdának. Sok tapasztalatot szereztek és sikerélményeik is voltak. Jó alap lehet ez a szereplés a jövőre nézve.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2020.01.22. 18:50:36
  • Isthy
    #61483
    A tegnapi meccs kimaradt, más elfoglaltság miatt. Ahogy olvasom az utolsó 12 percre lenullázódott a csapat támadásban.
  • Isthy
    #61482
    Újabb nagy gratuláció a fiúknak!
    Ma is a 2. félidei teljesítmény hozta a győzelmet. Talán jó lenne ha az összes meccsünk csak a szünet után kezdődne, akkor jók vagyunk
  • Isthy
    #61481
    Tegnap a fiúk gyalázatos első 20 percet produkáltak (18 perc alatt meglett a közte 10). Azután próbáltak kapszkodni, sikerült is visszajönni 4 gólra (23-19), de ezután a norvégok ismét elléptek és nagyon simán nyertek.
  • Gabess8
    #61480
    Szerintem ezekre az eredményekre még senki nem számított a szurkolók közül, lehet még a játékosok is csak titokban!!
  • Isthy
    #61479
    Pazar szünet utáni játékkal sima győzelem az izlandiak ellen. Le a kalappal a fiúk előtt!
  • Isthy
    #61478
    Hatalmas gratuláció a fiúknak!
    Nagyon pici hiányzott az óriási bravúrhoz, de végül 1 pont lett belőle. Ezt nem gondoltam volna, hogy ez a csapat így fog tudni játszani és a dánoknak ennyire feladja a leckét. A végén a két spori komoly segítsége kellett ahhoz (több mint 1 percig támadhattak), hogy a dánok ne kapjanak ki.
  • Gabess8
    #61477
    Gondolom meg lett az tervezve, hogy mindenki jól járt volna, ha nem veszti el a fejét...
  • Gabess8
    #61476
    Én nem gondolnám, hogy Danyit az Audi ETO, engedné főállásban. Mondjuk én biztos nem engedném.
  • Isthy
    #61475
    A franciák a portugálok után kikaptak a norvégoktól is, így kiestek.
  • Isthy
    #61474
    Grat a fiúknak az oroszok elleni győzelemhez!
    A hajrában sikerült eltékozolni a 4 gólos előnyt - az 5 gólosért is támadhattunk az 53. percben - de a legvégén Mikler védésével meglett a győzelem. Igazából én úgy indultam neki az eb nézésének, hogy talán az oroszokat megverhetjük a fiatal csapatunkkal. Ez sikerült, a többi már nekem innen hab lehet majd a tortán. Szerezzenek tapasztalatot a fiatalok, amit később majd hasznosítani tudnak.
  • smith09 #61473
    Egyetértek.
    Az olimpiai selejtező után talál kicsit okosabbak leszünk, hogy mennyire is a dán szakember volt a hunyó....
  • Isthy
    #61472
    Nyilván ez a páros csak átmeneti megoldás.
    Azért az nem semmi, hogy az MKSZ "sunyiban" még a vb előtt újabb 4 éves szerződést kötött vele. Miért is? A szerződése az olimpiáig szólt és az oda történő kijutás volt a cél. Ezektől még messze voltunk novemberben mind időben, mind a cél teljesülése - vagy nem teljesülése - tekintetében. Az MKSZ -nek is szét kellene néznie a saját háza táján, mert ott is lenne bőven mit változtatni.
  • smith09 #61471
    Sorsszerű volt szerintem az ő elküldése. A történtek után nem számítottam arra hogy a szövetség kiáll mellette. A vb elért eredmény inkább realitás szerintem, mint a az kudarca. Akiktől kikaptunk jobbak is voltak nálunk. A románok ha nem is voltak jobbak, mindenki látta a különbséget a kettő csapa közt.
    Elek - Danyi párosról cikkeznek sokan, de szerintem végleges megoldás a két klubedző egyszerre történő alkalmazása nem lehet végleges megoldás, inkább valami tűzoltó munka szerintem.
    Kell egy kapitány akit minden körülmények közt a szövetség támogat és mellette kiáll. Ja és persze koncepció!!
  • Isthy
    #61470
    Az az esetleges kijutás már Rasmussen nélkül lesz.
  • smith09 #61469
    Majd az idő eldönti.
    Mert a szerencse több szempontból is mellettünk volt. 4. ek lettünk a csoportban decemberben ha jól emlékszem.
    Hazai pályán , valószínű telt ház előtt újra lehetőségünk van kijutni az olimpiára. Hát. nem tudom kíváncsi leszek..
    Remélem kijutunk.
  • Gabess8
    #61468
    Pálinger a válogatottról.
  • Isthy
    #61467
    Az oroszok fellebeztek - ahogyan várható volt - így a döntés a CAS-ra marad.
  • primavis
    #61466
    Megkaptuk a rendezési jogot, élni kell vele márciusban. A románok sírnak, hogy Podgoricában kell selejtőzenek a norvégokkal meg a feketehegyiekkel, hát még ha a németek is oda kerülnének!
  • Isthy
    #61465
    Fordulatos és drámai végjátékban a hollandok lettek a világbajnokok (Groot és Broch nélkül), jár a gratuláció nekik.

    Barbosa fegyelmezetlen volt és túl korán lőtte el illetve a spanyol játékosnak sem kellett volna megpróbálni azt a blokkolást, hanem visszafutni nagyon gyorsan. 7 mp volt hátra amikor Wester dobni akarta előre a labdát, még lett volna lehetőségük megakadályozni a hollandokat, mert voltak már hátul védők többen és a kapus is a kapuban volt.
    Az nem semmi, hogy egy csapat úgy lesz vb győztes, hogy közben összeszed 3 vereséget a tornán. Az oroszok meg közben minden meccsüket biztosan nyerték, de összeszedtek egyetlen 1 gólos vereséget és bronzérmesek.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2019.12.15. 16:08:18