61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • kaloz174
    #59544
    Az utolsó pillanatban értem át a Beszédes iskola csarnokába, miután hiába szurkoltam, a Veszprém nem tudta megverni a lengyeleket, pedig nekik állt a zászló. Kezdenek kételyeim lenni az erre a szezonra elképzelt veszprémi koncepcióval kapcsolatban... Mintha szétcsúszna az egész rendszer.

    A női válogatott meccsére szépen megtelt a kis csarnok. Mondjuk ez kb. 500 nézőt jelentett, mellettem még szlovénok is ültek. Érdeklődve figyeltem, ki mindenki nevezetes szövetségi küldött van jelen, na meg vannak-e a kluboktól érdeklődők. Kevés, általam is ismert, arcot láttam. Ott volt pl. az alelnök asszony, Pálinger Kati. Deli Rita Fehérvárról. Aztán az érdi csapatból páran.
    Maga a meccs tökéletesen megfelelt az új kapitány bemutatkozására. Valamint arra is, hogy bemutassa: a játékosok a klubjukban éppen milyen formában vannak. Pl. a Fradisták kimondottan haloványak voltak. Örömmel láttam viszont, hogy Kovács Anna ott folytatta, ahol legutóbb, pont Siófokon, abbahagyta.
    A végén természetesen jött a csapat pacsizni. (Kivéve Annát, aki számolatlanul adta az interjúkat.) A sor végén egyszer csak feltűnt egy mosolygó kopasz figura! A kapitány is a lányokkal tartott, amitől számomra még szimpatikusabb lett.
  • Isthy
    #59543
    Első meccsnek elment ez a szlovénok ellen. Rengeteg munka lesz még, de ezt tudtuk eddig is. Főleg hátul voltak nagy üresjáratok, a második félidő első 12 perce volt a mélypont. Az első játékrész elején sem volt jó a védekezés, de a közepétől feljavult. A szünet utáni "szakadékból" a záró negyedóra ismét jobb volt. Hátul igazából Kiss Éva dicsérhető a kapuban, neki jól ment, nagy része van a 10 gólos győzelemben.
    Elöl ugyanez mondható el Annáról, nagy örömmel néztem a mai játékát, gratulálok neki! Nadine is egész jól teljesített és Dombi Luca is kellemes meglepetés volt. Kár, hogy balátlövőben Klivinyi nem került pályára, mert onnan is kellett volna átlövés veszély, így nagyon féloldalas lett a csapat.
    Nagyon kell majd hátul hármasban Tomori Szekeres mellé, hogy stabilabb legyen a falunk középen. Zsuzsira elöl is szükség lesz a saját helyén, hogy legyen onnan is veszély távolabbról. Klivinyit majd szintén használni kellene, ő is tud messzebbről átlőni és Tris is lőhetne 8-9 méterről. Ha onnan is veszélyesek leszünk, akkor Annának is jobb lesz a másik oldalon és valljuk be, komolyabb csapatok ellen majd csak így lehet esélyünk.
    Remélem Rasmussen is észreveszi, hogy vannak akiket majd le kellene cserélnie a keretben.
  • Isthy
    #59542
    Én is éppen az előbb néztem az EHF oldalon a bírópárosokat. Most már a nők kerültek túlsúlyba 7-5 arányban. A Bonaventura ikrek azért nincsenek nevezve, mert a januári férfi vb-n fognak fújni. A tájékozottság megint magas fokú a cikkírónál...
  • Isthy
    #59541
    Az idény végén sztem távozni fog az ETO kispadjáról, hiába szól a szerződése 2018 nyaráig. Az elnökség mostani megnyilvánulásaiból látszik, hogy nem esznek egymás tenyeréből. Kelecsényi hagyott pár "aknát" az új vezetésnek.
  • Isthy
    #59540
    Bizony ott nem szokták kitölteni az idejüket az edzők. Nem is emlékszem az elmúlt években olyanra, aki csak a közelébe is ért volna, sem a válogatottjuknál, sem a vezető klubcsapatuknál.
  • kaloz174
    #59539
    Már az EB-ről; sporik és program.
  • Gabess8
    #59538
    Szerintem ez nem "hitem" kérdés hanem kőkemény üzlet, más nem tapasztalatot szerez. De ez a legjobb, hogy nincs lehetőség vétózni, ma már ettől azért kifinomultabb eszközök vannak.
  • Gabess8
    #59537
    Szerintem sehol nem az, mondjuk ott pláne.
  • Isthy
    #59536
    Közben kiderült, hogy Tomori térdproblémái valósak és újabb beavatkozásra lesz szükség. Várhatóan idén már nem fog játszani.
  • kaloz174
    #59535
    Azt hittem, legalább súg valaki neki. Azt is hittem, hogy már jobban ismeri a helyi viszonyokat, és legalább a románokhoz nem megy semmiképpen. Mindenesetre fura döntés. Egy elbukott BL-döntő után...Nem értem, miért kell ez neki. De ő tudja. Na meg talán a győriek.
  • Isthy
    #59534
    Felmerült bennem a kérdés, hogy meddig, mert az a poszt nem éppen életbiztosítás. Azután az is felmerült, hogy Rasmussen lehet vezetőedző lesz Győrben.
  • Isthy
    #59533
    Ambros Martin román szövetségi kapitány

    Csak sikerült nyélbe ütnie a románokkal a dolgot.
  • Isthy
    #59532
    Sztem Tomori térde Amorim korábbi esete okán "fájdult" meg. A formák alapján történő cseréket alapnak kellene tekinteni. Novemberre kicsit okosabbak leszünk ezen téren is.
  • kaloz174
    #59531
    Siófokon edzőtáborozik a válogatott. Mint olvasom, Tomori térde még mindig nincs rendben, így kényszerű csere volt a keretben. Remélem, később a formák alapján is lesz, nem kényszerű...
  • kaloz174
    #59530
    Ma lenne 40 éves Kulcsár Anita. Hihetetlen. Felfoghatatlan. Ha minden rendben ment volna, már ő is az utánpótlást nevelhetné...



    [IMG]http:// http://s12.images.www.tvn.hu/2011/05/15/16/44/www.tvn.hu_5e92b1b98a48d24db9bdef060a5f97cf.jpg[/IMG]
    Utoljára szerkesztette: kaloz174, 2016.10.02. 11:15:44
  • kaloz174
    #59529
    Megható találkozóra került sor:
    Amál 66 éves. Nagyon sok szépet, boldogságot neki!
  • Isthy
    #59528
    Valóban még sok a "régi maradvány", de adjunk időt neki, hogy tisztuljon a dolog az alapján amit láthat illetve látni fog. Fruzsi kihagyása tényleg probléma, de ő még keveset látta, mi már többet (a tavalyi idény végén ő még nem láthatta).
  • Gabess8
    #59527
    Egyenlőre másként nem lehet. Én azt a kérdést tenném fel, hagyják e dolgozni vagy sem??? Ki kéne már lépni egy kis időre ebből a sehova nem vezető eredmény kényszerből és újra alapozni az egészet, persze ehhez évek kellenek...
  • kaloz174
    #59526
    Vajon mennyi idő kell, hogy ne a régi sablon alapján készüljön a keret?? Ez így most nekem csalódás. Azari Fruzsinak mindenképpen ott lenne a helye, pl.
  • Isthy
    #59525
    Friss Rasmussen interjú

    Érdekes amit Dániáról mondott, ezt eddig nem is tudtam.
  • Gabess8
    #59524
    Én összefoglalóban láttam a Veszprém meccs utolsó két percét, az alapján gyönyörűen megverte saját magát a Veszprém.
  • Breki33
    #59523
  • primavis
    #59522
    18-12-nél az izlandiak úgy gondolták, hogy főszereplőké kell váljanak. Már addig is ok nélkül szórták ki 2-2 percre honfitársukat Palmarsont. (büntetőpercek 8-16, persze a Veszprém kárára). Az egyenlités tényleg buta Gulyás hiba után következet pár mp-el a vége előtt.
    A győri meccsen is eléggé egyenlőtlen volt a faultok megítélése, amit Amorim ki is használt.
  • Isthy
    #59521
    Én egyiket sem láttam, mert Újvárosban voltam a mi meccsünkön. A veszprémiek úgy látszik védjegyükké teszik ezt a bukjunk el sok gólos előnyt a végére dolgot. Jó lenne ha már leszoknának erről, valaki illetékes tehetne már valamit ennek érdekében.

    A mi meccsünkről:

    A meccs első 15-20 perce nem a miénk volt. Nem volt jó védekezés és kapusteljesítmény sem. Elöl meg eladtunk 7 labdát 20 perc alatt, plusz Herrt is sikerült naggyá tenni. Volt olyan, hogy 15 mp alatt két lerohanás ziccert lőttünk bele. Szerencsére hátul jött a változás a félidő második felében, Ogu elkapta a fonalat és a védekezés is javult, elöl sikerült picit pontosabbnak lenni, így döntetlenre hozta a meccset a csapat a szünetre. A 2. félidőben szerencsére még job lett a védekezés, Ogu kiválóan védett, 20 perc alatt mindössze 2 gólig jutottak a fehérváriak. Elöl pedig sikeresebbek voltunk a befejezésekkel, Herr teljesítménye visszaesett, a cseréje Sipeki sem tudott hozzátenni. Anna és Fruzsina jól és eredményesen játszottak, az ő vezérletükkel végül sikerült 4 gólos győzelmet aratni.
    Elég sok hibával és kihagyott helyzettel tarkított mérkőzés volt, egy jó 3-4 perces flúgos-futammal is tarkítva, ahol mindkét csapat sorra hagyta ki a ziccereket. Szerencsére mi jöttünk ki jobban ebből, így sikerült megszerezni a 2 pontot. A fehérváriak kerete komolyan megerősödött, nagyon értékes ez a győzelem ellenük. Bár Mayer sérülés miatt hiányzott náluk, de nálunk meg két komoly hiányzó volt Kudor és Karnik személyében.
    Jár a gratuláció a csapatnak, szép volt csajok!
  • primavis
    #59520
    Beindult!
    A Fradi az öltözőben felejtkezett szünet után...Amorimnak meg sikerült megtizedelnie őket.
    A Veszprém megint el szórakozta a meccs végét.....
    A két bírópáros meg csapnivalóan és elfogultan vezette a mérkőzést....
    Lassan leszokok arról hogy kézilabdát nézzek miattuk. A fenének hiányzik az idegeskedés az én koromban.
  • Isthy
    #59519
    Beindul lassan a "kézilabda élet" a hétvégén:

    Győri Audi ETO - FTC Rail Cargo Hungaria
    Női NB I 2. forduló
    2016.09.24. 16:00 M4 Sport

    SG Flensburg Handewitt - Telekom Veszprém
    Férfi BL A csoport 1. forduló
    2016.09.24. 17:30 Sport1

    MOL-Pick Szeged - Rhein Neckar Löwen
    Férfi BL B csoport 1. forduló
    2016.09.25. 17:00 Sport1
  • Isthy
    #59518
    Már most intézni kell érdemben az előkészítő dolgokat, hogy jövőre a látványos elemek - építkezés, átalakítás - mehessenek a választások előtti évben.
  • Gabess8
    #59517
    Hátha most pont azért jön ki a lépés, ki tudja talán idén szerencsénk lesz!!!
    "Ha már építkezés, akkor a csarnok ügye is haladhatna már tényleg előre."
    Még picit várjuk vele, még korán van ekkora bizniszhez...
  • Zóanagyvarázsló
    #59516
    Én örülnék a legjobban egy csúcsformában játszó Szaninak, aki még balkezes is. Nem tudom, hogy mennyire működőképes, és megpróbálták-e már akár más sportágakban. Akár még Szani is próbálhatta edzéseken, és lehet, hogy nem jött be (bár kétlem, ez esetben biztos láttuk volna ennek nyomát, illetve hallottuk volna hírét).
  • primavis
    #59515
    Ráadásul az ő esetében prszichés ok is rájátszik abban, hogy nem meri használni a jobb vállát. Fél s félne ha 100%-san meggyógyulna is!! A bal esetében ez már nem lenne.
  • primavis
    #59514
    Van ilyen is persze. De figyelembe kell venni azt is, hogy amig a jobbkeze semmire sem használható addig a balt tudja akár lövésgyakorlásra is használni, no meg azt is, hogy az erőgyakorlatokat, fejlesztéseket rendszerint mindkét kézzel végzik. Nem biztos, hogy nála bejön, de mit lehet vesziteni rajta ha megpróbálnák?
  • Isthy
    #59513
    Ez már a harmadik műtét, nem sok jót várok már tőle. Orvosi csoda lenne, ha ezután tudna vele klasszis szinten teljesíteni az átlövések terén. Nem véletlen volt már eddig sem, hogy alig lőtt távolról, inkább a betöréseket erőltette.
  • Isthy
    #59512
    Az EHF úgy döntött, hogy újabb 3 évig maradhat a női BL Final Four Budapesten.
  • Zóanagyvarázsló
    #59511
    Érdekes amit mondasz, és talán igazad is van. Született balkezesként, gyakorló kétkezesként hadd tegyek viszont hozzá nagyon szubjektívan annyit, hogy én sosem tudtam átszokni. Komoly sérülés után sem, egyszerűen ballal nem megy a lövés. Nem vagyok élsportoló, sőt szerintem tömegsportoló sem, de nem megy. Pingpongra 5 perc alatt át tudtam állni, folyékonyan írok a bal kezemmel, a labdát is tudom használni, dartscal is tudok célozni, de lőni egyszerűen nem tudok kézilabdával. Valószínűleg jobbal se lettem volna ász soha, de akkor is más.
  • primavis
    #59510
    Zácsikot megint megműtötték megint a jobb vállát! Minimum 4 hónap szünet.
    Szerintem ez a váll sohasem lesz már olyan mint amilyen Brejvang "odanyúlása" előtt volt!
    Anatómusként sem értem, hogy miért nem próbálják ki, hogy balkezes legyen! Ha Takács Károly olimpiát tudott nyerni kézváltással pisztolylövésben, akkor a kézilabdában sem lehetetlen! A több hónapos szünet alatt meglehetne próbálni bejáratni. Ha nem is lesz olyan mint az eredeti jobbkéz, de annál csak jobb lehet, mint egy leromlott. Mit lehet veszíteni rajta? De ha bejön, ő is, a csapat is, a válogatott is csak nyerne. Pláne, hogy Tomori is kérdéses.
  • Isthy
    #59509
    Igen, az idei szezon kemény lesz, több szempontból is. Egyrészt minden meccs számít, mivel csak alapszakasz van. Másrészt az EHF Kupa is majd több meccset jelent a csoport rendszer miatt, ami plusz terhelést hoz. Ez mind fizikailag, mind mentálisan plusz igénybevételt jelent a csapat számára. A tetejébe a közvetlen riválisok erősödtek, nálunk meg szinte újra kell építeni a csapatot a sok új játékos miatt. A "csak alapszakasz" miatt szinte nincs is mozgástér a csapatépítés komolyabb fokára, variálgatásra, kísérletezgetésre.
    Amikor jobb lehetőségeink voltak akkor volt rájátszás, amikor meg nem akkorra ezt eltörölték. Az elmúlt években az alapszakaszt érmes helyen zártuk, de végül a rájátszásokban mindig hiányzott egy pici. Most változtattak, amikor nem vagyunk olyan jó helyzetben és jobban járnánk a rájátszással. Sosem jövünk ki jól ebből...
    Idén valóban a csapat összerakása és felépítése lehet a legfőbb cél, az eredményt annyira nem tartom égbekiáltóan fontosnak. Lehet, "csak" az 5-8. hely valamelyikén végzünk majd, de álljon össze a gárda, lehetőleg most már minél kevesebb sérüléssel.
    Ha már építkezés, akkor a csarnok ügye is haladhatna már tényleg előre.
  • kaloz174
    #59508
    Kellett ez a sikerélmény, azt hiszem. Szinte mindenki kicsit megijedt, szerintem a játékosok is, az elmúlt napokban, hogy mennyire nem állt még össze az új csapat, ráadásul jöttek a sérülések...Annak ellenére, hogy józan ésszel nem lehet várni, hogy ott folytassuk, ahol az előző szezonban abbahagytuk, a változások miatt.
    Bármi lesz, legfontosabb az építkezés, jelenleg. Még akkor is, ha ez a bajnokság nagyon kemény menetnek tűnik.
  • Isthy
    #59507
    Ez a tv-s program tetszett, különösen a 2. félidő

    Az elején a megszerzett 3 gólos előnyt (5-2) sajnos gyorsan eladtuk, de szerencsére a szünetre sikerült újra felépíteni egy gólos vezetést. A szünet után ezt sikerült fokozatosan növelni és a félidő közepére már 10 gól volt közte. Ezután a meccs végéig nagyjából maradt is ez a különbség és egy nem várt arányú, nagyon sima győzelem lett a vége. A védekezés és a kapusteljesítmény jobb volt, mint amit a felkészülési meccsek alapján várhattunk, különösen a 2. félidőben. Kezdésnek ez jó volt, ha visszatérnek a sérültjeink akkor lehet ez még jobb is.

    Szép volt csajok!
  • Isthy
    #59506
    Mai tv-s program:

    MTK - Dunaújvárosi KKA
    Női NB I 1. forduló
    2016.09.18. 16:30 M4 Sport
  • Isthy
    #59505
    Így még "szebb" a dolog...