61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #59584
    28-as keret az eb-re

    Ogu kikerült és ezzel már biztosan nem mehet Svédországba.
  • Gabess8
    #59583
    Vagy úgy is írhatnánk tetű MKSZ nem? Lehet végere dolgozni kéne, és lobbizni a csapatainkért, nem csak a vezér seggét nyalni, hogy többet lehessen lopni állami pénzből....
  • Isthy
    #59582
    Az MK idei lebonyolítása legalább lehetővé teszi, hogy elvileg bejussunk a MK Final Fourba. Mivel a Fradi és az ETO csak ott kapcsolódik a küzdelembe. Most - november 2-án - 8 csapatra szűkül a csapatok köre, majd a IV. fordulóban - január 4-én - 4 csapat marad versenyben. Ebből a 4-ből február 15-én 2 jut a Final Fourba az ETO és Fradi mellé.
  • Isthy
    #59581
    Igen, ezt eddig is tudtuk, hogy szerdán az ETO érkezik hozzánk "felvezetésként" a hétvégére. Kemény lesz az a hét, fel kell kötni azt a bizonyost.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2016.10.25. 18:42:24
  • kaloz174
    #59580
    Jó napunk van.
  • kaloz174
    #59579
    A magyar röhejes kupában meg a Vácot kaptuk...De legalább hazai pályán.
  • kaloz174
    #59578
    Cifrázza a történetet, hogy a kupameccs előtt jön hozzánk az ETO...
  • Isthy
    #59577
    Nem mi vagyunk a párharc esélyesei, de bravúrral sikerülhet.
    Ha mégsem, akkor lehet koncentrálni a bajnokságra. Ha nem jutunk tovább, akkor a január-február könnyebb lesz, mert kiesik 6 db EHF kupa csoport meccs, ami azért könnyebbé teszi a bajnoki menetelést. Mert ugye az EHF kupa 6 db csoport meccsét január 7. és február 12. között kell lejátszani. Erre az időszakra 4 bajnoki meccsünk van kiírva, sorrendben a Fradi (i), az Érd (o), a DVSC (i) és a Mosonmagyaróvár (o) ellen.
  • kaloz174
    #59576
    Érdekes... 9,5 km ide az ehf...El kellett volna mennem...
    Azt hiszem, az idén lehet tovább a csapatépítésre koncentrálni, ami a jelenlegi esélyeket illeti...:(
    Utoljára szerkesztette: kaloz174, 2016.10.25. 12:13:03
  • Isthy
    #59575
    Ők ilyenek... Tavaly a 16 között volt 2 magyar csapat és 3 dán. A két magyart összesorsolták a 3 dánt véletlenül sem. Most volt 3 magyar csapat és 4 dán gárda. A 3 magyarból kettőt összesorsoltak, a 4 dánból egyet sem.
  • kaloz174
    #59574
    Tetü ehf...erről ennyit.
  • Isthy
    #59573
    A gyanúm beigazolódott, az érdiek ellen játszunk a 16 közé jutásért. A fehérváriaknak pedig a Michalovce jutott, amit simán meg kell oldaniuk.
  • Isthy
    #59572
    A hétvégi meccsekből nem láttam semmit, így nem tudok érdemit írni róluk. Az ETO akkor vezetett amikor kell és hogy ez miként alakult a meccsen, az a 2 pont és az utókor szempontjából nem igazán számít. Kellenek a jó végjátékok is, mostanában a rossz oldalon voltak a csapataink ebben a tekintetben. Ahogy látom a Fradi meg biztosan hozta az elvárható győzelmet. A veszprémieknél a hangsúly majd tavaszi szereplésen lesz, a szegedieknek is volt végre egy jól sikerült végjátékuk.

    Viszont a mostani hétvégén már tudom majd nézni a meccseket.
  • Isthy
    #59571
    A kalapbeosztás a holnap 11 órakor kezdődő sorsolásra az EHF Kupa 3. fordulójának tekintetében:

    POT 1
    Hypo Niederösterreich (AUT)
    HC Podravka Vegeta (CRO)
    Viborg HK (DEN)
    TTH Holstebro (DEN)
    Super Amara Bera Bera (ESP)
    Dunaujvaros Kezilabda Akademia DKKA (HUN)
    Indeco Conversano (ITA)
    SERCODAK Dalfsen (NED)
    MKS Selgros Lublin (POL)
    HC Dunarea Braila (ROU)
    IUVENTA Michalovce (SVK)
    Ankara Yenimahalle BSK (TUR)

    POT 2
    NFH – Nykøbing Falster Håndbold (DEN)
    Randers HK (DEN)
    Brest Bretagne Handball (FRA)
    Nantes Loire Atlantique HB (FRA)
    SG BBM Bietigheim (GER)
    TuS Metzingen (GER)
    VfL Oldenburg (GER)
    Alba Fehérvár HC (HUN)
    Érd HC (HUN)
    Byasen Trondheim (NOR)
    Handball Club Lada (RUS)
    Kuban (RUS)

    Az elmúlt évek alapján él bennem a gyanú, hogy valamelyik magyar csapattal összesorsolnak minket. Meg benne van az is, hogy visszakapjuk vagy a tavalyi elődöntős vagy a döntős ellenfelünket.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2016.10.24. 13:55:20
  • primavis
    #59570
    Az Érd és a Fehérvár is továbbjutott! Mindketten nyertek a visszavágón is. A Fradi simán nyert, de a visszavágó necces lehet. Jó ez a fiatal orosz csapat+ Posztnova.
  • primavis
    #59569
    Na megkaptam a válaszokat a múlt heti kérdésekre!
    1. az ETo-nak ha nehezen is, de sikerült legyűrni az oroszokat;
    2. a románok (már amennyi az közülük) viszont Dániában sem remekeltek.
    A bukaresti CSM-ETO igen érdekesnek ígérkezik.
  • kaloz174
    #59568
    A Veszprém, mint mondják, elfogadható eredményt ért el. Igen ám! De ha nincs az a gyalázatos első félidő, valamint nem hagyják ki a ziccerek sorát, akkor még Nagy Laci nélkül is nyerhettek volna. Így maradt a 3 gólos vereség.
    A nagy csalódás azonban a Loki kiesése az EHF kupából. Egyértelműen nyeretlen 2 éves módjára veszítettek. Talán jobban elviselném, ha még mindig a "magyar" keret játszana. Így azonban, a légiósok hadával, kicsit kevésbé.
  • kaloz174
    #59567
    Ma mákja volt a győrieknek a 2 kimaradt hetes kapcsán, mert egyébként túl sok elképzelés nem volt a játékukban. Örülök Bódi Berni sikeres visszatérésének.
  • kaloz174
    #59566
    Ilyet még nem hallottam. Egy szurkolói csoport bedobja a törölközőt, pont annál a csapatnál, amelyiknek a legnagyobb a szurkolótábora országosan...
    Bár mostanában én is csalódottan tapasztaltam, mennyire elmarad a hangulat a régi időktől...
  • Isthy
    #59565
    Ahogy olvasom a legvégén sikerült eladni a 6 gólos előnyből kettőt. Hogy mire lesz elég? Náluk sosem tudni, képesek sok gólos előnyről is kiesni. Meg már többször előadták az idegenben lőtt kevesebb góllal kiesnek figurát a nk-i kupákban az utóbbi 3-4 évben.
  • Isthy
    #59564
    Oda sem kellett volna engedni vagy már régen meg kellett volna válni tőle. Nem véletlen, hogy mindig raktak mellé egy segítőt, aki inkább hozzátett mint ő.
  • Isthy
    #59563
    Még nem láttam, mert ma egész nap a fővárosban voltam, 1 órája értem haza. De holnap pótolni fogom.
  • kaloz174
    #59562
    Utólag is köszi!
  • primavis
    #59561
    Megnéztem a CSM Buk - Rosztov meccset is.4 góllal nyertek a "románok". nem bűvöltek el vele, ráadásul a hazaiak megkaták a birói segítséget is, az oroszok meg adtak nekik 3 üres kapus gólt. A románok keret gyengült, míg az oroszoké erősödött, de ez nem látszott a meccsen. A Győrnek nem lesz könnyű dolga velük idegenben, de otthon remélhetőleg igen. Kérdés, hogy a dánok beletudnak-e szólni a játszmába? Jövő szombaton a románokat fogadják, meglátjuk, mig a győriek élvezhetik a rosztoviak vendégszeretét!.
  • primavis
    #59560
    Az Érd ellőtte megint a végét, ennyi kapufával még a 4 gólos siker is jó. Kérdés mire lesz elég a visszavágón?
  • primavis
    #59559
    Ki is rúgták az edzőnőt!
  • banok
    #59558
    15.30 Érd-Issy Paris (Női kézilabda EHF Kupa selejtező, 2. forduló, 1. mérk.) tv: Sport1 hu
    17.30 Vardar Skopje - MOL-Pick Szeged (Férfi kézilabda BL) tv: Sport1 hu
  • kaloz174
    #59557
    Ma meg nem lesz semmiféle tv-s meccs? Mindent tegnap rendeztek??
    Egyébként már fent van a szokott helyen a Kohász örömjátéka, de talán már láttad.
  • Isthy
    #59556
    Csak az ETO meccsre kerültem haza a tv elé, azt szerencsére láttam.
    Igazából az első félidőben eldöntöttek mindent a győriek, a dánoknak esélyük nem volt. A szünet után volt két 3-4 perces megingásuk, amikor a dánok közelebb zárkózhattak. De mindkétszer gyorsan visszaállították a korábbi különbséget, sőt a utána még növelni is tudták. Többen is jól játszottak a csapatból elöl és hátul is jó volt a védekezés, az élén a kapuban kiválóan teljesítő Grimsbovel.
  • kaloz174
    #59555
    Gratulálok a Fradinak. Mintha a hazai sztárcsapat kicsit elbízta volna magát.
    Utoljára szerkesztette: kaloz174, 2016.10.14. 23:39:32
  • Isthy
    #59554
    Jár a gratuláció a Fradinak a szkopjei pontszerzéshez!

    Az első félidőben 25 percig fej-fej mellett haladtak a csapatok, sajnos az utolsó 4 percet elrontotta a Fradi így 3 gólos hátrányba kerültek a félidőre. A szünet után egy ideig a Vardar ment elöl, de a Fradi tapadt rájuk és sikerült egyenlíteniük. Többször át is vehették volna a vezetést, de egy ideig ez nem sikerült. Azután a végjátékban igen, de sajnos a kiállítás nem segített a végén. De még így is megvolt az esély a végén a győzelemre is, sajnos a kapufa a legvégén a hazaiakkal volt.
    Többen is jól teljesítettek a Fradiban elöl illetve hátul Bíró beállítása jó húzás volt, a védései kellettek ehhez a jó eredményhez. Úgy látszik a Vardarhoz az első fordulóban kell mennie az aktuális magyar csapatnak, amikor még nincsenek formában. Majdnem sikerült a Fradinak megismételnie az ETO tavalyi sikerét.
  • Isthy
    #59553
    Egy csapatnak legyen legalább 2-3 védekezési variációja, ez ma már elengedhetetlen a komolyabb szerepléshez.
  • kaloz174
    #59552
    Nagy dumagép. Általában egyetértek, de azzal a hatos fallal kapcsolatban örülök, hogy mások döntenek ebben. Remélem!!
    Utoljára szerkesztette: kaloz174, 2016.10.13. 11:48:07
  • Isthy
    #59551
    A Loki játéka középre koncentrálódik, a széleket szinte nem is használják. Ha ott rendszeresen megakasztják őket, akkor bajba kerülnek.

    Igen, mindkettőnek javulnia kell, nem lesz könnyű dolguk, jó ellenfeleket kaptak.
  • Isthy
    #59550
    A női válogatottról

    Érdemes megnézni, vannak benne figyelemre méltó dolgok is.
  • kaloz174
    #59549
    A Loki nagy esélyt szalasztott el, taktikai fegyelmezetlenség miatt, a végén. Ha jobban koncentrálnak, annak ellenére nyerhettek volna, hogy végig inkább az Érd vezetett. Az viszont nem tetszik, hogy mennyire egysíkú a támadójátékuk, ráadásul tehetséges magyar fiatalok ülnek a padon...Pedig a légiósok ma nem igazolták a bizalmat, kivéve a fehérorosz irányítót.
    A kupameccsekre mindkét csapatnak javulni illene, szerintem.
  • Isthy
    #59548
    Azt gondolom igazságos pontosztozkodás történt Debrecenben. Kisvárdán viszont megszületett a szezon eddigi legkomolyabb meglepetése a fehérváriak vereségével.
  • Isthy
    #59547
    Akit érdekel, mai tv-s program:

    DVSC-TVP - Érd
    Női NB I 5. forduló
    2016.10.12. 20.30 M4 Sport
  • Isthy
    #59546
    Ez az idei veszprémi koncepció a hatalmas kerettel, a sok frontos játékkal nekem nem látszik biztatónak. A sok nem feltétlenül több... Főleg, ha nem is használják őket rendesen.
    Rasmussen teljesen más mentalitású edző mint azok akiket az utóbbi időben errefelé láttunk. Reméljük lesz ok és lehetőség rá, hogy sokáig láthassuk őt és a munkája eredményét.
  • Isthy
    #59545
    Jovanovics a Fradiban

    Az elmúlt 2-3 évben többet volt sérültként játékon kívül mint játékban. Idén február óta nem játszott meccset sérülés miatt. Kíváncsian várom, hogy ezek után mit nyújt majd a pályán és nem csak a nevével lesz-e erősítés. Mondjuk ezzel valószínűleg Monori játéklehetőségei egészen kicsire szűkültek.