61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Breki33
    #59704
  • Breki33
    #59703
    http://keziszovetseg.hu/v2h/006/003/p_003.asp?p_hir_kod=1020&p_hir_kod_ev=2016&p_fo_cim=Janurik+megserult%2C+Szikora+erkezik+az+Eb-re
  • kaloz174
    #59702
    Úgy adódott, hogy ez volt az első meccs, amit viszonylag zavartalanul végigszurkoltam.
    Talán az életben ez volt az első meccs, amikor örültem Janurik bravúrjainak. (Eddig mindig az ellenfél kapujában bosszantott. ) Most viszont feltétlenül megérdemli a gratulációt ő is, valamint edzője, Rácz Mariann is.
    Szerintem egyébként abban lépett előre a csapat, hogy úrrá tudtak lenni a görcsösségen, de az akarás megmaradt. Örülök, hogy így történt, vagyis egy viszonylag fegyelmezett játékkal továbbjutottunk, ez már így jobb alap lehet a további építkezéshez.
  • Isthy
    #59701
    Én sem vagyok mazochista, de én végignéztem
  • Isthy
    #59700
    Ezt a továbbjutást köszönje meg a csapat Januriknak, mert egészen parádésat nyújtott
    A 19 védésének kb. a fele ziccer volt, tehát nem volt a védőfal sem olyan hajdejó, mint ahogy a stúdióban is előadták. Szerencsére a fiatalokból álló ellenfél rengeteg technikai hibát vétett, ami komoly segítséget jelentett nekünk.
    A csapat játéka összességében a mezőnyben nem javult számottevően, az előzőekben említett két dolog hozta meg a mostani sikert. Kaptak a játékosok még 3 meccsnyi lehetőséget, hogy együtt fejlődni tudjanak, remélem élni fognak vele és látunk majd biztató jeleket. Teher nem lesz rajtuk, csinálják a dolgukat és fejlődjön a játék a mezőnyben.
  • primavis
    #59699
    Mivel nem vagyok mazó csak időnként néztem bele ( elején s a végén), de fő a győzelem és a továbbjutás. A nehezebb ellenfelek viszont ezután jönnek, viszont már nincs veszteni valónk.
  • kaloz174
    #59698
    Vajon mit tehetne a válogatott, hogy ma esélye legyen? Sajnos, alapból nem mi vagyunk az esélyesek, de esélytelenek sem vagyunk, úgy gondolom. Mindenképpen át kellene lendíteni a gárdát a görcsösség okozta bizonytalanságon. Kellene a keretbe szerintem Zizi, aki nagy küzdő tud lenni, ha úgy érzi, feladata van. Valamint, bár eddig mindig ágáltam ellene, egy bátor Planéta is jól jönne... Számitok Kicsire is!
    Jól jönne "némi" összekapaszkodás a csapattagok között is. Na és hit. Mert az eddig mutatottaknál még ez a csonka csapat is többre képes.
  • kaloz174
    #59697
    Végre egy józan hang!
    Bár természetesen én sem vagyok boldog a válogatott eddig mutatott teljesítményétől, kezd a hócipőm tele lenni attól, hogy egy 4 évre megbízott kapitányt egyesek 2 tétmeccs után el akarnak zavarni. Sokan elképesztően irreális véleményeket fogalmaznak meg.
    Hol voltak pl. a hollandok pár évvel ezelőtt... De említhetnénk másokat is. Az építkezésre idő kell. Azzal pedig ne kábítsuk magunkat, hogy a mi játékosaink a világ legerősebb bajnokságában játszanak! Mert ott, sajnos, tisztelet a nagyon kevés kivételnek, nem ők a főszereplők...
  • primavis
    #59696
    igaz, de nálam lefelejtődött a smájli!
  • Isthy
    #59695
    Sztem egyik sem.
    Egyszerűen képtelenek voltak még végrehajtani normálisan, alig kezdődött még el az együttes munka. Komolyabb sebességű, passzgyorsaságú és dinamikus játékot kell majd játszania a csapatnak, amilyen a mai korszerű kézilabda. Azzal lehet mostanság eredményeket elérni. Ehhez pedig idő kell, mert a mi játékosaink jelenleg láthatóan még nem képesek ezt megoldani. Ezért van rengeteg rossz passz, eladott labda és technikai hiba elöl. Amikor időszakosan néha megy a dolog, meg is vannak belőle a helyzetek, persze azokat még be is kellene lőni. Arra már nem marad koncentráció és energia most még. Idővel majd ezek jönni fognak, ahogyan haladnak előre a munkában. Egyre nagyobb biztonsággal fogják ezeket végrehajtani és akkor marad erő és koncentráció a megfelelő befejezésekre is. Mert nem kell annyi figyelmet és energiát fordítaniuk a játékra a fal előtt, meglesz már a biztonságos végrehajtás rutinja. Most még erre is túl sok energia és figyelem megy el. Komoly hátrányt kell ledolgozni - amit az elmúlt évtizedben sikerült összeszedni - és ez időbe telik (nagyon le vagyunk maradva mind fizikai mind gondolkodás és döntési gyorsaságban).
    Az elkövetkezendő 1-2 év megmutatja, hogy képesek-e a játékosok felvenni ezt a kesztyűt vagy még mélyebbre csúszunk a sportágban nemzetközi szinten a válogatottal.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2016.12.08. 20:42:57
  • Isthy
    #59694
    Időt kell neki hagyni, hogy a csapat meg tudja valósítani azt, amit igyekszik játszatni velük.
  • primavis
    #59693
    Probléma az, hogy az elképzeléseit eddig a csapat titokban tartotta, vagy meg sem értette !
  • kaloz174
    #59692
    NA-nak sok ideje volt, mégis hatalmas csalódást okozott. AM-EG pedig csak időkitöltés volt, tét nélkül.
    Nincs más hátra, hinni kell a kapitányban, legalábbis addig, amíg lehetősége lesz egy teljes kerettel, felkészüléssel megmutatni az elképzeléseit.
  • primavis
    #59691
    Mennyivel játszott jobban ez a csapat mint a NA-é, vagy az AM+EG-féle? ?
  • Isthy
    #59690
    Nyerhető meccset sikerült elbukni. Tíz kihagyott ziccer - amiből Anna egymaga 5-t "vállalt" - plusz 4 db elrontott 7 m-es, magunkat okolhatjuk leginkább. Belefért volna a gyenge kapusteljesítmény, a súlytalan beállójáték és a szinte láthatatlan szélsők is. Ennyi hibával nem lehet meccset nyerni még egy dánnál gyengébb csapat ellen sem.
    Történelmi vereséggel kezdtünk a csehek ellen, könnyen lehet, hogy történelmi kieséssel fejezzük be az eb-t - 5 nap alatt - pénteken.
  • primavis
    #59689
    Megismétlődik a cseh meccs, de most még a kapusteljesítmény is nulla. Most már három góllal kell verni a feketehegyieket, hacsak a csehek nem szereznek pontot a dánoktól.
  • Isthy
    #59688
    Mihamarabbi teljes gyógyulást!
  • primavis
    #59687
    Két szoros meccsen eléggé tisztázódtak az állások: a szlovének meglepetésre megverték a svédeket (25-23), míg a franciák megszenvedtek a németek ellen (22-20). A lengyeleknek elégé reménytelen, míg a spanyoloknak nagyon nehéz lett a helyzetük az utolsó forduló előtt.
  • primavis
    #59686
    A tervezett FTC-s mag helyett van egy érdi/exérdi (Klivinyi, Triscsuk, Kovács, Kisfaludy, Schatzl, Szekeres, Janurik) mag, amely elméletileg jól meg kellene értse egymást s mégsem történik ez!
  • primavis
    #59685
    Ez meg is történt, s mindkét csapat nehéz helyzetben van. A spanyoloknak a szlovénokat kellene megverniük, hogy harmadikok lehessenek, míg a lengyeleknek a németeket, de még az sem lenne elég csak nagy gólkülönbségnél, ami szerintem kizárt.
    Ami minket illet, nos sajna megtörtént az amit már írtam: Görbiczet nem értik az újak (átlövők, beállók) s innen a sok rossz passz, bejátszás. Ilyen vegyes összetételű csapatot nem lehet egy-két hét alatt összeszoktatni.
  • primavis
    #59684
    Hát a spanyolok és a lengyelek sem szerepelnek fényesen, ma is kikapnak minden valószinüség szerint.
  • kaloz174
    #59683
    Nehéz megmagyarázni, mi történt ezen a meccsen, miért volt ez a béna kacsa állapot, szinte egészen végig. A stúdióban ülőkkel szemben ezt én inkább támadásban érzékeltem. Bár, elnézve pl. a németek és a hollandok meccsét, az egész csapat sebessége erős aggodalora ad okot, legalábbis számomra.
  • kaloz174
    #59682
    Trombózist kapott Alilovic. Mielőbbi gyógyulást!
  • Isthy
    #59681
    A szünet után 6 perc alatt egy 4-0-ás etappal megfordították a meccset. Ezután nem hogy ebből erőt merítve mennének tovább és eldöntenék a meccset, hanem hibát hibára halmozva az ellenfélnek besegítenek a fordításban. Majd sima vereséget szenvednek.
    Sikerült történelmet írnia a csapatnak a csehek ellen...
  • El Protector
    #59680
    Hát ez kurva gyenge volt, mint egy NB II-es csapat, úgy játszottunk kb 45 percig :( A második félidő első tizenöt percéből sem tudtunk erőt meríteni :(
  • primavis
    #59679
    Annál alacsonyabb nem lehet, hogy már a csoportkörből kiesnek! Mert ezzel a játékkal sem a dánokat sem a feketehegyeiket nem lehet legyőzni! S ha az utóbbiakat mégis, akkor sem sokat ér, mert a csehek mindenképpen megelőznek, őket meg veri Montenegró! A végén Rasmusennel is úgy járunk mint Dusebajevvel Mert ha nem számít az eredmény, akkor miért nem a fiatalok játszanak???
  • kaloz174
    #59678
    Siófoki körökben 2 dolog került szóba róla:
    - sokat kértek érte,
    - pocsékul védekezik.
    Egyébként simán odaadták egyik alapemberüket, tehát a pénzt többre becsülték, mint a szezon bajnoki helyezését, ami kb. annyit jelent, hogy szinte 0 esélyük van akár egy 5. hely, tehát nk. indulási jog megszerzésére is...El tudom képzelni, mindennek milyen visszhangja lesz drukker-körökben. Egyébként is fura viszonyok kezdenek kialakulni a város és a klub között...
  • Isthy
    #59677
    Az új ETO beállós Siófokról

    Az egyik legesélyesebb verzió jött be.
  • kaloz174
    #59676
    Régen volt ennyi negatív előjel, de régen volt ennyire alacsony az elvárás is a válogatottal szemben. Legalábbis én így érzem.
  • Isthy
    #59675
    Triscsuk vállproblémája tovább bonyolítja a helyzetet. Nem mondhatjuk, hogy az égiek velünk vannak ezzel az eb-vel kapcsolatban.
  • primavis
    #59674
    Szikora a másik kimaradó.
  • Isthy
    #59673
    Zizinél talán a második csoportkörre van némi esély, az még 1 hét. Az viszont meglepett, hogy a gyermek után - amit jövőre tervez - nem látja magában azt, hogy képes lesz újra válogatott szinten játszani. Pedig nagyon sok példa bizonyítja, hogy anyaként is lehet, sőt néha még jobban is. Tokióra 33 éves lesz, még az is beleférhetne neki, ha már nagyon fájlalja, hogy nem tudott olimpián szerepelni.
  • primavis
    #59672
    Zizire is kevés az esély, behívták Planétát!
    Azt nem értem, hogy eddig miért nem akart senki Planétából beállót csinálni? Kb. olyan lenn mint Cozma volt férfiben. Nehéz elnyomni, a magas labdákat kiválóan leszedi a védők elől s vagy bedobja vagy kiadja szélre. Átlövőnek túl lassú és kevéssé mozgékony.
  • Isthy
    #59671
    Állítólag az M4-en a mai kézis műsorban 16:15-től Zizivel lesz riport. Hátha annak kapcsán megtudunk majd valamit a mai kivizsgálás eredményéről.
  • primavis
    #59670
    A győzelem jól esett, a játék sok része nem.
    - nem tudom mi a terv Mészárossal, de a ami két beállóval nem sokra megyünk támadásban;
    - a szélsők számos ziccert hagytak ki;
    - látszik, hogy Görbicznek nincsenek csapattársai támadásban, nem értik, hogy mit akar s ma is legalább három gólhelyzetet adtak a románoknak;
    - jobb átlövőben gólképtelen a csapat, jó lenne ha Kovács azt játszana amit a klubjában, Hornyák meg amit az utóbi meccseken mutatott a Fradiban.
    Kovacsiccsal meg van az egyik kieső, ki lesz a másik?
  • Isthy
    #59669
    Ez a mai győzelem sokba került. Kovacsics nem tud menni az EB-re és Zizi is orrtörés gyanús. Azért remélem mégsem az és tud menni majd a csapattal Svédországba.
  • Isthy
    #59668
    Kemény edzéshét végén egy felkészülési meccs, jelentősége szokás szerint nem sok. Ahogyan a mai is ilyen lesz a románok ellen. A részfeladatoknál látott tanulságokat persze értékelni kell és később kamatoztatni.
  • kaloz174
    #59667
    KÁRPÁT-KUPA
    Elődöntő
    MAGYARORSZÁG–HOLLANDIA B 30–26 (12–13)

    Lesz mit megbeszélni...

  • kaloz174
    #59666
    Válogatott hírek. (Szokásos bulváros címadással. Remélem, nincs komoly baj.)
    A kimaradókkal egyetértek. Kelemen Éva beválogatása szerintem inkább gesztus-jellegű volt, egyébként is.
  • kaloz174
    #59665
    Puskáztam:
    "- a negyeddöntőket sorsolják
    - oda-visszavágó rendszerben zajlanak
    - csoport másodikok játszanak csoport elsőkkel
    - az elődöntőket a negyeddöntőkkel együtt sorsolják
    - oda-visszavágós rendszer
    - a döntő hazai visszavágó jogát sorsolják"

    Eszerint volt még, aki nem tudta, rajtam kívül is.
    Utoljára szerkesztette: kaloz174, 2016.11.25. 09:14:19