61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • primavis
    #59744
    ja. ja, de akkor is kapaszkodtak, amikor a norvégok másztak utánuk!-:)) Csak nem eléggé hatékonyan tették.
  • Zóanagyvarázsló
    #59743
    Engem a védekezésük hatékonysága végig zavart, még amikor viszonylag ment a szekér, akkor is sok gólt kaptak, én már akkor bosszankodtam, hogy baj lesz :) (Az Eb-n többször azt láttam, hogy a második félidőben otthagyja az ellenfelét Norvégia, mi szinte a kivétel voltunk.) Persze tempós meccs volt, de egymás szétfutása nélkül és jó kapusteljesítményekkel meglepően sok volt a gól. A norvégokról néha elhangzik itt is, hogy nem olyan jók már, mint régen, de felállt fal ellen is meglepően jók tudnak lenni. Volt pár "klasszikus" felállásuk, mely ebben egy arasszal nem volt jobb.
    Utoljára szerkesztette: Zóanagyvarázsló, 2016.12.18. 20:17:47
  • Isthy
    #59742
    Az első félidőben a norvégok kapaszkodtak. A hollandok a 40-44. perc között bukták el a döntőt. 20-21 után 3x eladták elöl a labdát majd kihagytak egy büntetőt és a norvégok ekkor elmentek 21-26-ra. Ez az 5 perc megalapozta a norvégok győzelmét. Ettől kezdve kellett a hollandoknak kapaszkodni. A végén lett egy esélyük egyenlíteni, de az érdekes bírói ítélet a jobbszélsőnél elvette az esélyüket. Az utolsó 4 mp-ben meg elrontották a szabaddobást, sztem már fejben nem tudtak odafigyelni.
  • Zóanagyvarázsló
    #59741
    A holland szélsők mai "teljesítménye" után nem tudom úgy felhúzni magam a magyarokén se, mint eddig.
  • primavis
    #59740
    Szegény narancsosok, hiába kapaszkodtak egész meccsen, csak alulmaradtak a dörzsöltebb északiakkal szemben.
  • primavis
    #59739
    Mivel leveszem a hangot, nem tudtam, hogy románok voltak a bírók. Érthető, megbosszulták a kiverésüket az elődöntőből!
  • primavis
    #59738
    Nyertek a franciák (25-22), mondhatnám megérdemelten, bár a dánok jópárszor feltámadtak. Csak azt nem értem, hogy miért kaptak a csigaevők megint annyi birói segítséget, mint minden eddigi meccsükön?
  • Isthy
    #59737
    Én a döntőt szerencsére látni fogom. A norvégokat tartom esélyesebbnek, de szorosabb meccsre számítok mint legutóbb.

    A hollandok a legutóbbi 3 világversenyen végérvényesen bekerültek az elitbe. Vb döntő, olimpiai elődöntő és most eb döntő, jár a gratuláció nekik.
  • Isthy
    #59736
    Nyilván ez más lesz, csak úgy elgondolkodtam, hogy nem kell annyira könnyen venni. Meg kell tisztelni az ellenfelet azzal, hogy komolyan elverjük
  • kaloz174
    #59735
    A vidámság eredeti forrása az volt, hogy nem jött be a kapitány félelme. (Ugye a lengyelektől tartott.) Na meg őszintén: azért az ellenfél a verhetőbb gárdák közé tartozik számunkra is. Az egyik, amiben javulnunk kell, a hit, egyébként...

    Ma döntők lesznek. Azt hiszem, nem látom majd őket élőben. A norvégokat tartom esélyesnek, pont a mentalitásuk miatt, pedig most nem olyan jók. A holland kézilabda előtt viszont le a kalappal. Bármi lesz, csodálom őket.
  • primavis
    #59734
    Jó jó, de ez már azért oda- s visszavágó lesz, s két történelmi meglepetés kellene hozzá!
  • Isthy
    #59733
    Még szerencse, hogy a szállóigét ilyen vígan vesszük
    Mondjuk ha belegondolunk az egyik felük éppen nemrégen írt történelmet ellenünk az eb első meccsén. Azt is előtte simán behúzhatónak vártuk. Júniusban a másik felük jön szembe, nem kell több "történelem".
  • primavis
    #59732
    A cseheknek meg a szerbeknek májzlijuk van, a lengyeleknek, macedónoknak, osztrákoknak pechjük, a többi meg a sima ....
  • kaloz174
    #59731
    Jönnek a csehszlovákok... Ja nem, természetesen. Tótország lesz az ellenfelünk.
    VB-selejtező:
    A sorsolás...
    Utoljára szerkesztette: kaloz174, 2016.12.17. 16:05:06
  • Isthy
    #59730
    Nyilván egyszerre kell kezelni mindkettőt, nem mondtam mást én sem. Szép kis feladat lesz egy évtizednyi hátrányt megpróbálni leszűkíteni.
  • Isthy
    #59729
    Rasmussen szerint: „Nagyon nem szeretnék a lengyelek ellen játszani, szóval biztos őket fogjuk kapni…”

    Bő 2 és fél óra múlva kiderül.
  • primavis
    #59728
    A románok közölték a VB selejtező két "urnáját":
    Urna 1: Cehia, Spania, Ungaria, Muntenegru, România, Rusia, Slovenia, Serbia şi Suedia
    Urna 2: Croaţia, Polonia, Austria, Belarus, Italia, Macedonia, Slovacia, Turcia şi Ucraina.
    2017 júniusában lesz a sorsolás után a két mérkőzés.
    Kíváncsi vagyok, hogy kit kapunk a második kalapból? Elméletileg a horvátokon kívül mindegy akármelyik, bár pl. Olaszország csemege lenne!
  • kaloz174
    #59727
    Ffi válogatott bő keret.
  • kaloz174
    #59726
    Szerintem pedig, bár vannak biztosan gondok az erőnléti felkészítésben is, a mentális lemaradást én sokkal erősebbnek érzem. Együtt kell kezelni mindkét szempontot, mindkettőben korszerűbb módszerekre lenne szükség, én úgy gondolom.
  • ToCsEk
    #59725


    Solberg azért durván védett
  • Isthy
    #59724
    Bejött, amit szerettem volna, megismétlődik a tavalyi vb döntő norvég-holland meccse az eb döntőben. Remélem a hollandok most sokkal jobbak lesznek. Akkor az első nagy verseny döntőjük volt, meg is látszott a játékukon, nagyon sima norvég győzelem született. Azt gondolom most sokkal izgalmas finálét fogunk látni vasárnap este.
  • Gabess8
    #59723
    Akkor javaslom türelemmel várj mert ez nem kettő perc lesz. Szerintem is jól értékel és jók az elképzelési, de ehhez megfelelő erőnlét és ahogy ellőttem szóló írta mentális felkészülés is, sőt azzal kezdődik szerintem. Erőnlétben van rendesen elmaradásunk az látszik. Az tény hogy sok volt a sérülés, de egy szűkebb keret is fel lehet készíteni a sorozta terhelésre, persze nem ennyi idő alatt.
    Remélem hagyják dolgozni, és szerintem jönni fognak szép lassan az eredmények.
  • Isthy
    #59722
    Márpedig sztem igaza van, csak kicsit mögé kell látni mire gondol. Pontosan arra, amiről mi is beszéltünk itt. Mind fizikai mind mentális elmaradásban vagyunk, amit az elmúlt évtizedben szedtünk össze (ennek okairól már írtunk itt is eleget). Ha megnézed amit a #59695-ben írtam, szinte az köszön vissza Rasmussen szavaiból.
  • kaloz174
    #59721
    Ragozzák itt több fórumonon a kapitány megállapítását arról, hogy nem volt megfelelő a válogatott keret erőnléte. Ez a megállapítás önmagában biztos nem áll meg, szerintem. Annál keményebb alapozást pl., mint ami Dunaújvárosban zajlott, nehéz elképzelni. Talán inkább az lehetett a gond, hogy a sorozatterhelésnek valóban nem felelt meg ez a kényszerűen szűk keret.
    Mert egyrészt az első meccsen voltunk a leggyengébbek, másrészt a magyar bajnokság csapataiban szereplő légiós játékosoknak nincsenek erőnléti gondjaik...

    Tehát megint visszakanyarodunk a válogatott felkészítésére...
  • kaloz174
    #59720
    Nyilván lesznek még, de már az első itt is van, a helyzetértékelések közül.
    Nagyon várom, hogy végre megtanuljuk a szükséges leckét!
  • Isthy
    #59719
    Ezen a meccsen bajban voltam, egyiket jobban "szeretem" mint a másikat. Végül a dánok mellett döntöttem - a románok mégis csak románok - és sikerült is nekik nyerni. A dánok védekezéséhez jár a gratuláció, megmutatták, hogy kell Neagut semlegesíteni, tiszta ideg is volt a meccs második felében.
    A dánok játszanak a másik csoportelső hollandokkal, a norvégok meg igen nagy valószínűséggel a franciákkal.
  • primavis
    #59718
    Sikerült kiszurkolnom a dán győzelmet, bár a fekete bíró szinte egész meccsen csak a románok javára döntött! Milyen nációjú volt ez a mocsok, francia, svéd? A németek is nyertek a svédekkel (28-22) de ennek csak akkor lesz értéke, ha a szerbek valami csodát tesznek a franciákkal szemben!
  • primavis
    #59717
    Igen, 19-16-nál is átkapcsoltam a holland-spanyolra, erre fel mire visszatérek, már az oroszok vezetnek! Bármennyire is hajtanak ezek a lányok, a hiányzók nélkül nem lesznek eredmények. S el kellene kezdeni beépíteni a fiatalokat, ahogy ezt a többi csapat már meg is tette. De ehhez persze játszaniuk is kellene, magasabb szinten s nem az MTK-nál vagy más kis csapatnál.
  • Isthy
    #59716
    Pont erről beszéltem, hogy komplexen kell fejleszteni.
    Idézem:
    "Ezen nem csak azt értem, hogy felépítjük a megfelelő izomcsoportokat, hanem azok struktúrájára is figyelmet fordítunk. Azoknak az izmoknak pl. megfelelően tapadniuk is kell"
  • Isthy
    #59715
    Megint sikerült egy nyerhető meccset nem megnyerni. 19-16-nál 3x támadhattunk a 4 gólos előnyért, mindegyik alkalommal eladott labda vagy technikai hiba lett belőle. Ezután az oroszok 1,5 perc alatt egyenlítettek, majd fordítottak 23-21-re. Szerencsére ők is sokat rontottak, így végül sikerült egyenlíteni. Sajnos hiába voltak jobbak a kapusaink nem tudtunk élni vele, a fontos pillanatokban rendre rontottunk.
    A tapasztalatokat le kell szűrni az eb szereplésből és hasznosítani a jövő szempontjából.
  • primavis
    #59714
    Az izmok és az inak fejlettsége normális terhelésnél szinkronban van, de ha az izomrostok száma megnő s az izom erősebb lesz azzal az őt csonthoz tapasztó in/ínszalag nem tud lépést tartani s könnyen beszakadhat, elszakadhat, letépődhet. Ergo, a kettőt párhuzamosan, szinkronban szabad csak erősíteni.
  • Isthy
    #59713
    Nem kicsit hajlik...
    A rehabilitáció egy dolog ami szükséges lehet, de előtte más alapokat kell megszerezni. Mert ha azok normálisak, akkor a rehabilitációra nem is nagyon lenne szükség. Csak fenntartó és megfelelő regenerációs tevékenységre. Fiatal korban ki kellene alakítani a megfelelő edzésmunkával és életmóddal az alapokat fizikálisan és mozgáskultúrában (az alapokat valóban az iskolai testnevelésnél kezdve). Ezen nem csak azt értem, hogy felépítjük a megfelelő izomcsoportokat, hanem azok struktúrájára is figyelmet fordítunk. Azoknak az izmoknak pl. megfelelően tapadniuk is kell stb.(pl. rengeteg olyan izom van aminek kisegítő feladata van, azokra is kell komolyan figyelni). Ha ezek megvannak, akkor ezt megfelelően gondozni kell, regeneráció stb. Ha mégis történik valami baj - aminek sokkal kisebb lenne az esélye - akkor jöhet a megfelelő szintű rehabilitációs munka, hogy visszaállítsuk a helyes állapotot. A megfelelő sportorvosi háttér ezt mind együttvéve jelenti.
  • Isthy
    #59712
    Ma egy egészen elfogadható meccset játszottunk a norvégokkal. Igaz a norvégok nem éppen a legjobb napjukat fogták ki. Ezt egy kicsit jobban odafigyelve ki lehetett volna használni. De sajnos a fontosabb pillanatokban rendre komoly hibákat vétettünk, így csak egy szoros meccsre futotta.
  • Gabess8
    #59711
    Szerintem ebben sok igazság lehet, alap nélkül semmi sincs. Mint tudjuk az oktatási rendszer főleg, koncentrálva itt a tesi órákra, gyönyörűen szert lett verve. Jó néhány éve láttam erről egy riportot ahol azt pedzegették milyen nagy gondok lesznek ebből. A sportolók rehabjára csak tippelni tudnék, hát... Az viszont tapasztaltból tudom a lábaim által, annak idején céloztak rá, hogy nem ugráljak mert később évek múlva megkapom a számlát érte.
  • kaloz174
    #59710
    Mondhatni: minden szentnek maga felé hajlik a keze.
    Laikusként azt gondolom, hogy nem ilyen bonyolult ez a kérdés, úgyanakkor sokkal összetettebb. Azzal egyetértek, hogy fontosak a megfelelő alapok. Ennek megteremtését azonban az iskolai testnevelés következetesebb megszervezésében látom. Mert ez az, ami jelenleg nagyon változó képet mutat, függően attól, hogy milyen erős a hivatástudata az adott pedagógusnak, illetve nevelői környezetnek.
    Nyilván ehhez aztán tartozhat, szerencsés esetben, megfelelő sportorvosi stáb is.

    Társadalmilag egyébként sokkal általánosabbak és súlyosabbak a gondok, minthogy a gondokat az élsportra korlátozzuk.
  • Breki33
    #59709
    Erről mi a véleményetek?

    Most egy szakmai véleményt közölnék arròl, hogy mi a valòságos probléma a magyar női válogatott serülés sorozata mögött és amögött, hogy miert nem tudunk eredményesek lenni igazábòl most.....-egészségügyben rehabilitácioban tevékenykedem mozgásterapeutaként, illetve minden szintet megjartam kézilabdában-....kezdjük az elején: Addig, amig kiskorban,utánpòtlásban nem biztosîtjuk a gyerekeknek, fiataloknak azt a rehabilitacios Team-et,hogy minden csapatban legyen masszőr,gyògytornász.stb..,aki felkészîti és rehabilitálja a fiatal szervezetet a kézilabdás terhelésnek megfelelően....akkor ne lepődjünk meg azon,hogy mire felnőtt játékosunk lesz,olyan játékost kapunk,aki minden îzületén rögzitőt, Kinesio Tape-et...stb kell viseljenek.....ne lepődjünk meg azon, hogy olyan játékosok mennek világversenyre cîmeres mezben, akiknek fájdalma van és x meccs után kiesnek majd a többi után sorban.....a rehabilitacios Team minden csapatban szükségszerű lenne NB2-tol NB1ig minden korosztályban de leginkabb kicsiknel.....ha külföldi nagyágyùkat fizetünk, de erre nem költünk, akkor soha nem lesz jo kézilabdásunk aki egészséges mentálisan fizikailag.....és ez nem kiváltság,hanem alap feltétel kellene legyen.....es a Kézilabda Szövetseg látszat megoldasa a külföldi edző.....de ezt a problémát nem kepes befolyasolni.....egyedül! A fiatalok pedig nem kapnak kellő segîtséget sem egészségügyileg, sem szakmailag amìg a padot koptatják külföldi játékosok mellett valòdi egészsegügyi mentális segìtség nélkül....és inkabb eltitkolják, ha fáj valami mind a mai napig a jatékosok....csak, hogy, nehogy ne kapjanak esélyt a játékra! És ezektől lelkileg is sérülnek az évek alatt folyamatosan! Ez a szomorù valòsag ma Magyarországon....2016 van, es a Szövetseg munkája legalabb olyan rossz,mint az Ùszò Szövetségben.....elavult, régi mòdi felkészîtéssel és nem a magyar utánpòtlas az első amire épît! Szétmennek a játékosok felnőtt korra.....ezen kellene változtatni! Ha fontosak lennének a játékosok, a kézilabda valòjában! Nem szégyenlem leîrni a véleményem erről.....És mitol bîrják a norvégok és a dánok....stb....????.mert ott kiskortòl alkalmaznak minket és az ő szervezetük felkészül erre a terhelésre.....nálunk meg kiégnek a játékosok....mert tönkretesszük őket ezzel,hogy csak edzo van masszor gyogytornasz mozgasterapeuta kineziologus.....stb nincs.....és a legkisebb rossz lépésből ezek a játékosok keresztszalag szakadást,vállproblémát....szakadásokat kapnak mindenütt kesobb! Ezen az EB-n sikerult annyira tönkretenni a lányokat évek alatt,hogy már nincs olyan játékosunk,akinek valamilyen sérülése ne lenne.....és ez miért van???,?Mert nincs meg az a speciális izomcsoport, amelyet csak speciális gyogytornával lehet kialakîtani évek alatt nekünk szakembereknek....amely megvédi az izületeket: a kézilabdában jelen lévő terheléseknél! Mert erre egy kanyit nem áldoz a Szövetség vagy ha áldoz is nem ellenőrzi ténylegesen van- e rehabilitacio a kiosztott pénzből,mert ehhez rendelet kellene????! Elnézést az ékezetért telefonròl irtam! Köszönöm a figyelmet! Anna Kisbalázs Central Gyógyítás

    https://www.facebook.com/groups/410991062316558/permalink/1190180431064280/
  • Isthy
    #59708
    Triscsuk is kiszállt
  • Isthy
    #59707
    Továbbra is az látszik amit a #59695-ös hozzászólásban írtam.
    Kaptak még 3 meccsnyi lehetőséget, hogy fejlődjenek, jó lenne hasznosan eltölteni. Persze majd a teljes kerettel (sérültekkel kiegészülve) is végig kell járni ugyanezt, de legalább most többen már érezhetik, hogy mi kellene majd a későbbiekben.
  • primavis
    #59706
    ami meg is történt, sajna. Ettől a csapattól az is szép eredmény, hogy bekerült a középdöntőbe, a többi ráadás, tanulás, tapasztalás.
  • primavis
    #59705
    Megint csak az elején néztem, de látom kezd elúszni a hajó....