61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #61544
    Igen, oda.
    Ez az EHF időpont erőlködés a nyári befejezésekkel sok problémával fog járni. Egyik "érdekesség" a nyári játékos igazolásokból adódhat majd. Lesznek nem kevesen akik más csapathoz kerülnek július 1-el. Az ugye ismert mindenki előtt, hogy egy játékos egy idényben csak egy csapatnál szerepelhet az adott sorozatban.
  • smith09 #61543
    Nem jön be a link : (
    Közben a Bukarest meg csődbe megy

    Jól emlékszem Nora Mork is oda igazolt legutóbb?
  • Gabess8
    #61542
    Kiderülnek majd szép lassan a dolgok. Mivel a sportot is érinti ezért raktam be.
  • Isthy
    #61541
    Az EHF piszok optimista ezzel a júniussal, sztem ez esélytelen. Ha netán július második felében sikerülne beindítani a nk-i kupaküzdelmeket, akkor talán az általuk mondott új FF időpontok összejöhetnek. Bár a férfiaknál mind a BL, mind az EHF kupa menetrend így is nelég zsúfolt lenne.
  • smith09 #61540
    Szeptemberre halasztották a bl négyes női döntőjét.
    Várható volt ez a dátum.
    Júniusban indulhat újra a kézilabda élet az ehf szerint.
  • Zóanagyvarázsló
    #61539
    Igen, férfiaknál szinte reménytelenül necces, de női BL-nél ugye heti egy versenyhétvégével is "csak" három hét. Az reálisabban teljesíthető - ha amúgy minden jól alakul.
  • Isthy
    #61538
    A nk-i kupadöntők esetében nehezítő tényező, hogy még a nyolcad-, negyed-, elődöntők (hol melyiknél tartanak) sem mentek le. Tehát elég sok meccset kellene játszani a végső fázis előtt. Nem lenne ez egyszerű még a nyár végén sem.
  • Zóanagyvarázsló
    #61537
    A formaidőzítések miatt érdekesek lennének a nemzetközi finálék, de ha megoldható, akkor inkább legyenek, mint ne. Mindazonáltal az engem leginkább érdeklő női BL-t ebben a formátumban amúgy sem éreztem lefutottnak.

    (Nekem fel sem tűnt a korona, nyilván mert magam előtt is próbálom letagadni a köröm :)
  • smith09 #61536
    Szerintem sem, de ebben a formában értelme sem lenne sajnos.
    Az olimpia elhalasztása is azt mutatja sajnos, hogy ebből bőven nyár lesz, mire elkezdődik valami mozgolódás a sportban,
  • Isthy
    #61535
    Sztem esélyes, hogy nem lesz ebben az idényben már bajnoki és MK meccs. A kupára nagyon esélyes, hogy nem hirdetnek eredményt. A bajnokságot vagy lezárják a mostani eredménnyel (sztem ez a kevésbé valószínű) vagy nem lesz bajnoki végeredmény és bajnok sem. Utóbbi esetben majd az MKSZ megbeszéli az EHF-el, hogy mely csapatokat és milyen kritériumokkal neveznek a következő idényben a nk-i kupákra.
    Annak esetleg még van némi esélye, hogy a három FF és a nk-i kupadöntők a módosított időpontban (aug. vége-szept. eleje) esetleg megtarthatóak lesznek.

    (Látom közben háromkoronás lettél a napokban. Holnaptól én is ugrok egyet, megkapom a második csillagom. Öregszünk )
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2020.03.24. 17:53:06
  • Zóanagyvarázsló
    #61534
    Valljuk be, több értelme van így, mint a lebegtetésnek és a sok szövetséggel való huzavonának. Az utóbbira így legalább tényleg hosszú hónapok lesznek.
  • Isthy
    #61533
    No akkor az olimpia jövőre, lesz idő kisakkozni a dolgokat. Idénre az egyetlen kérdés, hogy milyen és mikor lesz a szezon zárása.
  • smith09 #61532
    Hát ez az, hogy senkit nem érdekel.
    Talán ezért is van ennyi sérülés a sportban, mert rengeteg meccset játszanak a klubok. Régen is sok volt de ez annál is több.
    Én egy percig sem sajnálom egyik szövetséget sem, legyen az fifa, uefa, vagy akármilyen sport szövetség. Abból nyerészkedtek, hogy teljesen kihasználták a helyzetüket, és folyamatosan túlhajszolták a klubokat.

    Az, hogy mikor indul be valamelyest a sport élet az teljesen kiszámíthatatlan jelenleg.
  • Isthy
    #61531
    Az, hogy ki mit kíván a háta közepére mellékes dolog lesz. Ha úgy alakul és szükség lesz rá, akkor mindenki játszani fog július és augusztusban is. Ahogy az F1-ben is már régebben eldöntötték, hogy nem lesz nyári szünet.
    (mindez persze egy nagyon-nagyon optimista forgatókönyv lehetne)

    Egy érdekesség: az előző tokiói olimpiát 1964-ben október 10-24. között rendezték meg.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2020.03.24. 10:35:13
  • Gabess8
    #61530
    Nem jól fogalmaztam, arra gondolok, hogy akkor kezdik elengedni, így lehetne nyáron kvalzni. Mert nyilván a sportban nehezebb lesz vissza állni, mint az egyéb munkában. Én egyébként ma Május közepét halottam, nyilván senki nem tudja mikor lesz, csak reménykedünk...
  • smith09 #61529
    Egyre jobban tolnak ki minden sport eseményt ami azt jelenti hogy júniusnál korábban nem terveznek.
    Se foci se f1 , se más.
    na majd kiderül.
    nyáron meccseket játszani totál hülyeség, a háta közepére kívánja mindenki, ez igaz lesz a kézilabdára is szerintem.
  • Isthy
    #61528
    Sokoldalú vagyok
    A kicsiket ugyan nem említettem, de nem feledkeztem el róluk, csak nem vettem már annyira terjengősre. Így is annyit kapunk már az arcunkba, ragozzák ugyanazt százezer variációban.
  • Zóanagyvarázsló
    #61527
    Apokaliptikus hangulatban éppen nem vagyok, és nem is tartom ezt irreálisnak, de szerintem ez az optimista forgatókönyv. Eddig nem tudtam, hogy ezt is szereted forgatni :)

    Nem mellesleg a nyáron lennének korosztályos versenyek is, például a junior világbajnokság (ahol az esélyesek közé számítunk). Valószínűleg onnan nem érint tömegeket az olimpia, de nem szabad megfeledkezni róluk.
    Utoljára szerkesztette: Zóanagyvarázsló, 2020.03.22. 11:06:30
  • Isthy
    #61526
    Sztem egyértelmű, hogy minden FF (női BL, férfi BL, férfi EHF) bukott az eredeti időpontban. A bajnokságok befejezése is igencsak kérdéses, talán egy rövidített lezárás lehetne júliusban, majd augusztusban a két kvali esemény, majd FF-ok. Így az októberi olimpiára is fel lehetne készülni.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2020.03.21. 19:31:58
  • Isthy
    #61525
    Korainak gondolom amit írsz, nálam a normalizálódás hónapja június. Ha ez így lesz, akkor lehetne olmipia októberben.
  • smith09 #61524
    Szerintem az egész tavasz " kuka " .
    Nem lesz itt sportverseny nyárig, nekem az a véleményem.
    Boldog lennék ha mennének ugyanúgy a sportversenyek a tv ben, de úgy érzem ez elérhetetlenül messze van még. Lehet majd májusban sport rendezvényt tartani, legyen ez bármilyen sport csak értelme nem lesz.
    Amennyiben odafigyelne mindenki magára akkor azt mondom május vége, de így szerintem nem lesz final four.
    És akkor a kézi szövetség azt mondja hogy nem jó az hogy így van vége a férfi bajnokságnak?
    kíváncsi lennék milyen megoldáson jár az eszük.
  • Gabess8
    #61523
    Akár így is lehetne, kérdés mikor engedik el ezt az egészet, amennyiben bő egy hónap múlva, tehát Április vége, május elején vissza áll a normális élet akkor nyáron lehet kvótázni. Napi portálokon egyébként egy két pozitív hír már napvilágot látott...
  • Isthy
    #61522
    Az elmaradást kizártnak tartom. Jelenleg úgy gondolom, hogy kb. az októberre halasztás lehetne jó döntés. Így a nyáron meg lehetne tartani a még hiányzó kvótás versenyeket és normálisan fel is tudnának készülni a versenyzők addigra. Már volt ősszel olimpia, legutóbb Sydneyben 2000-ben.
  • Gabess8
    #61521
    Ez nem hír a médiának, ezzel nem lehet káoszt és bizonytalanságot csinálni. Sajnos szakmából adódóan érezzük a hisztériát, és csak most kezdődött, már elég is lenne, de hol van még a vége...Az szerintem is túl nagy globális üzlet ahhoz, hogy elmaradjon!
  • Isthy
    #61520
    Lám ezt alkalmazva a francia orvos is sikeresen gyógyított: eredményes kezelés

    A média hisztéria hadjáratába persze ezek nem férnek bele és az ilyen híreket nem tolják az arcunkba naponta folyamatosan szinte óránként. Pedig lehetne a pozitív dolgokat is terjeszteni (mert van ám belőlük), de náluk ez nem fér bele. Ahogy a cikkben is szerepel, a franciáknál sem foglalkoztak a professzor nézeteivel, aki esélyes, hogy olvasta a kínaiak február eleji tesztjeit - amit ide is belinkeltem - illetve utána a sikeres alkalmazásukat. Szerencsére ő másként gondolkodott mint az illetékesek és megtette amit kell.
    A nagy hisztériában tájékozódni is kellene és gondolkodni, ami persze nem egyszerű, mert igyekeznek erről leszoktatni bennünket.
    Amit a #61508-ban írtam, azt továbbra is fenntartom.
  • smith09 #61519
    Pontosan!
    Sajnos tudomásul kell venni hogy jó pár hónap kell ahhoz hogy egyáltalán beinduljon valami a sportéletben.
    Reméljük a legjobbakat!!
  • Zóanagyvarázsló
    #61518
    Persze, hogy nem ez a legfontosabb, de azért a topikot nem törölném. Itt nyilván az a releváns, hogy a kedvenc sportágunkat miképpen érinti a helyzet.

    Mondjuk az én életemben eddig tényleg a meccshiány a legnagyobb változás, az lenne az optimális, ha így is marad (mármint nem a meccshiány).

    Tavasszal nem lesz már semmi, és az olimpia is kuka lesz szerintem.
  • smith09 #61517
    Véleményem szerint , attól függetlenül, hogy én is imádom a sportot, sokad rangú kérdés hogy lesz a bl meccs még tavasszal vagy ki lesz a bajnok éppen..
    Szerintem 2 hónapi itt semmiféle bajnokság nem lesz, nem gondolnám, hogy bármi értelme is lenne folytatni.
    ősztől ujra indul a bajnokság, a bl t pedig ellehet indítani sportdimplomáciai megbeszélések alapján szerintem.
  • Zóanagyvarázsló
    #61516
    Én tavaly voltam. Remélem nem az utolsón :)
  • Isthy
    #61515
    Nagy nehezen úgy döntöttem tavaly ősszel, hogy idén májusban először megnézem a haverokkal milyen ez a BL FF a helyszínen. A jegyeket is megvettük még anno a legelső árusításkor. Erre nagyon esélyes, hogy nem lesz májusban megrendezve. Időzíteni tudni kell
  • Zóanagyvarázsló
    #61514
    Az EHF számításainál is érdekes lehet. Például, hogy ki kapja az EHF-kupabeli szereplés utáni automatikus kvótát. (A dánok álltak jobban, de nem ismerjük a számítási metódust.) Nagy jelentősége ennek nincsen. A negyeddöntők és a Final Four azért érdekelt volna, és az MK is izgalmas lehetett volna. Még "jó", hogy nem jutottunk a BL-8-ba FF-esélyekkel, megütne a guta, ha így úszna el.

    Ráadásul ha mégis lenne FF, de eltolva, az a formaidőzítések miatt is érdekes lenne. Nyáron átmenne Szuperkupába :)

    A bajnokság látszólag elöl-hátul lefutott, de a matematikailag lehetséges mozgásokon túl a harmadik helytől lefelé még érdekes (volt?) szintén a helyzet.
    Utoljára szerkesztette: Zóanagyvarázsló, 2020.03.15. 23:39:57
  • Isthy
    #61513
    Kicsit off, de: tanulmány
    A végén az utolsó két bekezdésben van megfogalmazva a lényeg. Nem csoda, hogy ez alapján sikeresen kezelték Kínában a betegeket február második felében. Persze ezt nem szajkózza harsogva a média... Vajon miért? (a kérdés költői)
  • Isthy
    #61512
    Szinte bizonyosan nem sok minden. Azt is elképzelhetőnek tartom, hogy nem is lesz ebben az idényben több bajnoki és MK találkozó (esélyes, hogy nk-i kupameccs sem). Az MKSZ meg majd eldönti, hogy miként tekintsen erre az idényre és hogyan nevezzen a nk-i kupákba a következőre.
  • Isthy
    #61511
    Fradi értékelés
  • Zóanagyvarázsló
    #61510
    És az MKSZ is. Kíváncsi vagyok, mi lesz ebből a szezonból.
  • Isthy
    #61509
    Mostanra az EHF és az IHF minden meccset törölt. Olimpiai kvali tornát, eb selejtezőket, női és férfi BL, EHF és Challenge kupa meccseket amelyek április közepéig voltak kiírva.
  • Isthy
    #61508
    Azt én is remélem, hogy kijutunk. Sztem az olimpia nem kerül elhalasztásra.
  • Zóanagyvarázsló
    #61507
    Mire kiderült, hogy tudnék menni, elfogytak a jegyek. Mire próbálnék szerezni, zárt kapus lesz. Remélem, mire kiderül, hogy halasztják az olimpiát, kijutunk.
  • Isthy
    #61506
    Most már hivatalos: zárt kapus lesz az olimpiai selejtező Győrben
  • Zóanagyvarázsló
    #61505
    Gréti szerintem ebben a szezonban jobb, mint Nada. És tavaly tavasszal is jobb volt, miután Nadáékból elfogyott az Eb-lendület.