61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • kaloz174
    #59784
    Érdekesek a meccs utáni reakciók. A szurkolók nagy csalódásként élték meg a vereséget, ugyanakkor a csapat háza tájáról olyan véleményeket olvastam, hogy ez egy reális eredmény...
  • Isthy
    #59783
    Byasen Trondheim - Rosztov Don 29-24 (18-13)

    Ez komolyan megbonyolítja a helyzetet, nagyon váratlan eredmény.
  • Isthy
    #59782
    35-27-es győzelmet arattak az érdiek, jár a gratuláció!

    Használt a szünet, újra az első félidő eleji érdi csapat jött ki a 2. félidőre. Gyorsan sikerült ellépniük 5 gólra a németektől. Szerencsére ezután már nem jött hullámvölgy és tartották az előnyt, sőt a végére még növelték is. Ez a német csapat nem igazolta a hírét, az érdiek komolyan megfogták a játékukat. Csak az első félidő utolsó 10 percében mutattak valamit, kihasználva a hazaiak hibáit, azon kívül nem sokat láthattunk tőlük.
    Jó ez a nagy gólarányú győzelem, mert lehet jelentősége az egymás elleniben a végelszámolásnál.
  • Isthy
    #59781
    Pazar első 20 percet produkáltak az érdiek, 2 időkérést is kikényszerítve a német edzőből. 21 perc után 15-8-ra vezettek, ezután azonban jött a kapkodás. Sorozatban kaput sem találó átlövések, mellé lőtt ziccerek, ezt a németek jól kihasználták és gyors gólokkal visszazárkóztak a szünetre 1 gólra (17-16).
  • primavis
    #59780
    Ugyanaz makkban, mint mi az EB-n! Ott ki a Sótónyi?
  • Isthy
    #59779
    Ebben a meccsben is jóval több volt, meg lehetett volna nyerni. Sajnos a kispad tevékenysége ezt nem tette lehetővé. Elsősorban Bodó érthetetlen erőltetése Jamali ellenében meg is pecsételte a sorsunkat. Pásztor elég rendesen ki is osztotta a stúdióban Sabate "meccselését".
    Miklernek családi ok miatt haza kellett utaznia, de hétfőn állítólag már ott lesz a chileiek elleni meccsen.

    Naja, a siófokiak... Már megint nálunk akarnak garázdálkodni a "nagy pénzes" ígéreteikkel. Tavaly Tris bedőlt nekik, idén az illetékes nagy valószínűséggel nem fog. Amit Trisnek mondtam az EHF kupa győzelem után a veszprémi csarnok parkolójában az remélem úgy is lesz.
  • Isthy
    #59778
    A lengyel csapat komoly fiatalításon esett át, nem kicsit gyengültek. Persze a kiesésük már a csoportkörben így is meglepetés lenne.
  • kaloz174
    #59777
    Kikaptunk a horvátoktól....Sajnos, vagy szerencsére? nem láttam. 7 Mi történt?

    A női bajnokságban viszont ma volt a meglepetések napja. Triffa Ági megint kivédte a váciak szemét, így a Csaba nyert 1 góllal. A Budaörs pedig otthon verte a siófokiakat. Persze ez nem gond. Jövöre lesz új pénz, új csapat...
  • primavis
    #59776
    Illetve az oroszokat muszáj lenne nekik.
  • primavis
    #59775
    Ha nem verik meg az oroszokat meg a franciákat kiesnek!
  • primavis
    #59774
    Dusebaev temeti a lengyeleket is! ma kikaptak a braziloktól is (24-28).
  • Isthy
    #59773
    Nagy Laci bokaproblémája

    A probléma nem vészes, de lehet pihentetni kéne a csoportmeccseken. A nyolcaddöntőben viszont már egészségesebben teljesítsen.
  • Isthy
    #59772
    Ami viszont ugyanúgy nem tetszik, mint a hölgyeknél: képtelenek vagyunk észrevenni és megvalósítani az üres kapura történő játékot kapura lövéssel.
  • Isthy
    #59771
    Nekem is ez a véleményem, az általam vártnál többet adott a csapat, a fiatalok is jól helytálltak.
  • kaloz174
    #59770
    Egyértelműen voltak ígéretes momentumok. Van fantázia ebben a társaságban, úgy érzem.
  • Isthy
    #59769
    A szünet után az emberelőnyök alatt kihagytunk 2 ziccert és egy 7-est, ezek után mégis visszajöttünk 1 gólra. A védekezés összeállt hátul és Mikler is jól védett. Sokáig szoros volt a meccs, még az utolsó percben is 2 gólos hátránynál a kipattanó nem hozzánk került, nem tudtunk visszajönni 1 gólra. Az utolsó perc játéka sajnos nagyon gyenge lett és 4 gólos vereség lett belőle.
    A 2 spori nem kevés büntetőt nem ítélt meg javunkra, a németeknél bezzeg. Nem volt egyenlő elbírálás kicsit sem.
  • primavis
    #59768
    Én megkiméltem az ideigeimet és a Debrecen-FTC meccset néztem. 17-26. Végig rendkivül sima volt.
  • Isthy
    #59767
    16-11 a németeknek a szünetben.
    Az első negyedórában tartották a lépést a fiúk a németekkel. Azután 8-7-es állásnál fokozatosan jöttek a cserék, amivel sajnos mind elöl, mind hátul nagyon visszaesett a csapat játéka. A németek fokozatosan elhúztak és biztosan vezetve mehettek a szünetre. Heinevetternek nem lefelé kellene lőni, ott nagyon erős.
  • Isthy
    #59766
    Igen, őt is. Azért jóval kisebb volt még akkor. Ivettnek lehettek volna még nagyobb sikerei is valóban, de a civil élet kárpótolja az ott keletkezett hiányt.

    Ha már szélsők. A szűkített férfi válogatott keret kapcsán szépen kiderült, hogy nálunk a szélsőjáték nem érdekes. Gratulálok az illetékeseknek...
  • Isthy
    #59765
    Meg a februári is hasonló lesz,.Ráadásul ott már nem csak az EHF kupa miatt hiányzó érdiek nem lesznek, hanem a BL miatti hiányzók sem.
  • kaloz174
    #59764
    Bizony! Meg Artúrt is. Beszélgettünk is. Ivett elmesélte, hogy Kornélt milyen szinten elfogadták a csapatánál, szinte etalon lett. (De Ivettért kár...mármint a kézis pályafutásáért. Igaz, a magánélet kárpótolja, szerencsére.)
  • Isthy
    #59763
    Bizony!
    Eszembe jut Detti búcsúmeccse, akkor láthattuk Ivettet.
  • Isthy
    #59762
    Sztem te is tisztában vagy vele, hogy ez egy "még nézzünk meg pár lehetséges jelöltet" keret.
  • kaloz174
    #59761
    Két nagyon szimpatikus, szívünknek kedves sportolóról szól az írás.


    Utoljára szerkesztette: kaloz174, 2017.01.13. 10:29:20
  • kaloz174
    #59760
    "Új" válogatott keret.
    Különösen beállós poszton éthetetlen számomra Cifra és Szabó Laura behívása...Mondjuk ez most inkább csak egy rövid találkozó lesz...
  • Isthy
    #59759
    Férfi vb

    Azért ez a 8 közé jutás erős elvárás. Persze nem megoldhatatlan, de jelenleg én annak látom nagyobb esélyét, hogy nem, mint annak, hogy igen (mondjuk 65-35 %).
  • primavis
    #59758
    Köszi, de időközben sikerült megtalálni!
  • banok
    #59757
    Fradi-DKKA
    https://www.youtube.com/watch?v=zc728N-8Ee0
  • primavis
    #59756
    Közvetiti valami a Fradi -Dunaújvárost?
    Látom az Érd elszúrta a 14-22 perc közötti időt, hétgólos hátrányba kerülve pár perc alatt.
  • Isthy
    #59755
    A fiúk egészen biztatóan teljesítettek az olimpiai bajnok ellen. A két svéd sporinak kellett besegíteni, hogy nyerjen a hazai csapat illetve mi is elfáradtunk kicsit a legvégére.
    Meglátjuk tartósabb terhelésnél a vb-n mire lesz képes a válogatott.
  • kaloz174
    #59754
    Hírek Zácsik Szandráról.
  • Isthy
    #59753
    Sok(k) volt a buli
    BUÉK minden fórumozónak!
    Ma már kezdődik is a férfi válogatott dániai tornája melynek mérkőzéseit az M4 Sport fogja közvetíteni (ma, pénteken és vasárnap).
    Közben szombaton a Sport1-en délután megnézhetjük az érdi hölgyek rosztovi vendégjátékát az EHF kupában.
  • kaloz174
    #59752
    Mindenki világgá ment?
    Azért BÚÉK 2017. !
    Egy hír a ffi válogatottról.
  • kaloz174
    #59751


    Békés karácsonyt mindenkinek! Nyugalmat és szeretetet!
  • Isthy
    #59750
    Nyilván, ha fel akarnak érni a norvégok helyére akkor a védekezésüket magasabb szintre kell hozni. A kérdés, hogy Thomsen milyen ezen a területen. Illetve kellene még több tartósan komolyabb teljesítményre képes játékos, leginkább a széleken.
  • Isthy
    #59749
    Azt tudom írni, amit Rasmussen kinevezése után is írtam. Ha hagyják dolgozni az ő meglátásai szerint akkor eredményes lehet. Persze a "címhalmozó félisten és társai" alakulatnak el kellene már tűnnie a sportágból végleg. Ha ez megtörténik, akkor lesz esélye.
  • Zóanagyvarázsló
    #59748
    Tudom, hogy nem a védekezésükről híresek, de éppen emiatt volt komoly hiányérzetem. Ezen a szinten óhatatlanul előjöhetnek rossz periódusok a támadásban, és még ha a jók alatt is szép számmal kapják a gólokat, akkor ebből nehéz jól kijönni. Lásd az első félidőben gyorsan elolvadt négygólos előnyt, vagy a második félidőben a norvégok elhúzását.
  • Gabess8
    #59747
    Szép szöveg, kíváncsian várom mi valósul meg belőle. Volt itt már fű, fa és bokor is...
  • kaloz174
    #59746
    Új szakmai igazgató az MKSZ-ben.
    Nagy reményekkel, lendülettel vág neki, minden feltétel adott is részéről hozzá. Hogy mennyire indokolt egy ilyen - valós tartalommal megtöltött - tevékenység, azt nem is lehet kifejezni. Sok éves lemaradást kellene behozni, úgy gondolom. Csak annyit tudok mondani, hogy HAJRÁ, mindent bele!
  • Isthy
    #59745
    A védekezés nem éppen a legerősebb pontjuk, szinte minden meccsen jóval több gólt kaptak, mint a legerősebb ellenfeleik (norvégok, franciák). Ők a támadójátékra fektetnek nagyobb hangsúlyt nem véletlenül voltak az eb legjobban támadó csapata. A norvégoknak is messze a legtöbb gólt lőtték. A védekezésük nagyrészt és a támadójátékuk is Wester védési hatékonyságán múlik. Belőle "táplálkozva" kapnak kevesebb gólt vagy indulnak iszonyatos gyorsasággal előre (még a kapott gól után is). Felállt fal ellen pedig Groot a kulcsember, sőt sokszor a lerohanásokban is. Ha ő nincs pályán elöl láthatóan visszaesik a támadások hatékonysága. Ennek következtében is rengeteget játszik, még nézni is elképesztő, hogy miként bírja elöl-hátul folyamatosan a sok meccset ilyen rövid idő alatt.
    Valóban tempós meccs volt, ilyen kell jelenleg a közvetlen élvonalhoz (amihez Kim szeretné felhozni a csapatát, de ehhez sajnos egyelőre még nincs meg a fizikai és mentális felkészültség). Nem volt tényleg szétrohanva az egész, bár volt azért nem kevés lerohanás gól is mindkét oldalon (mondjuk mindkét csapat piszok gyorsan tud visszazárni is, ez is kellett hozzá). De túlnyomórészt felállt fal ellen kellett játszaniuk és ebben ez a mostani norvég csapat tényleg elég jó volt. Annak ellenére, hogy pl. Oftedal a két utolsó meccsen nem villogott annyira.
    Élvezetes és jó döntő volt, kár hogy jv-k érdekes ítélete miatt nem élvezhettük tovább egy hosszabbítással.