61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #59824
    Debrecenben sikerült elveszítenünk a meccset (plusz nagyon fontos pontokat), pedig megvoltak a lehetőségeink. Az 50. percben még vezettünk 24-23-ra, majd 2,5 perc alatt kaptunk zsinórban 4 gólt, itt ment el a meccs.
    Sajnos borzasztóan egyoldalas a csapatunk, a jobb oldal nagyon rendben van, de a baloldal nem is nagyon létezik. Hiányzik Camilla és Buli sem játszhat, így balátlövőben csak a fiatal Hornyák maradt egyedül. Plusz Meli is már nagyon a "végét járja" sok problémával.
  • kaloz174
    #59823
    Sajnos, ismét kiábrándító volt a csapatteljesítmény. Nem is értem ezt a hullámzást megint. Azt gondolom, hogy még mindig nincs meg az a kapitány, aki a válogatottat megfelelő módon tudja inspirálni, irányítani. Pedig most egy elég ígéretes garnitúra áll rendelkezésre.
  • Gabess8
    #59822
    Valamennyit sikerült látnom a meccsből. A Norvégok teljesen más dimenzió, (ezt eddig is tudtam), a gyorsaság mellett nagyon labda biztosak is. Estében is gyorsan pontosan passzolnak.
  • Isthy
    #59821
    A szünet után sem változott a helyzet, a félidő közepére már 10 gól volt közte. Innen már csak formalitássá vált minden. A norvégok ki is engedtek egy kicsit, többet rontottak a záró negyedórában, így sikerült feljebb zárkózni és kozmetikázni az eredményen.

    Az egész meccsen fikarcnyi esélyünk sem volt, amit leírtam a meccs előtt, azt láthattuk tőlük és érvényesíteni is tudták. Mi nem tudtunk mit kezdeni velük, komoly sebességkülönbség volt a két csapat között és Sagosent sem tudtuk megakadályozni csapata irányításában és vezetésében.
  • Isthy
    #59820
    Gyalázatosan gyengén kezdte a meccset a csapat elöl és hátul is. 7 perc alatt 6-1-re elléptek a norvégok. Ezután sikerült valamennyire tartani az eredményt, majd 12-8-nál lehetőségünk volt 3 gólra feljönni. Ehelyett elöl két eladott labda és egyből büntettek a norvégok és 6 gól lett közte (14-8). Ezután maradt a különbség, sőt 7 gól lett a szünetre (17-10). Az egész félidőben gyenge a védekezés és a kapusteljesítmény, elöl is sok a hiba, esélyünk sincs a meccsen. Amikor lenne azt is elrontjuk, az emberelőnyökkel sem tudtunk semmit kezdeni, nagyon gyengén muzsikál a csapat.
  • Isthy
    #59819
    Nem csak itt nem, hanem máshol sem. Az én 20 %-om másokhoz képest még pozitívnak volt mondható. A csapat szerencsére - helyesen - másképp gondolta és a dánok is besegítettek. Nem játszottak annyira gyorsan és kicsit lekezelően vették a meccset, gondolván hogy úgyis behúzzák a végén. Ez a meccs pont nem a "gyors-eszetlen" kézilabdát hozta, szerencsénkre, mert abban mi nagyon nem vagyunk jók. Sikerült lassítani a dánok játékát ami amúgy sem volt nagyon gyors.
    A ma esti ellenfél viszont tényleg a nagyon gyors kézilabdát játssza, villámléptű szélsőkkel, nagy passzgyorsasággal. Gyorsan járatják a labdát és nagyon gyorsan indulnak, érnek fel a kapu elé. Komoly feladat lesz lelassítani őket, a meccs egyik kulcseleme ez lehet. A fiatal balátlövőjük - Sagosen - játékának a korlátozása lehet a másik. Nagyon figyelni kell, hogy ne nagyon adjunk el elöl labdát, mert azt villámgyorsan megbüntetik. Hátul pedig nagy lábmunkával és pattogósan kell védekezni, hogy követni tudjuk a támadásaikat. Láttam a norvégok egyetlen vesztes meccsét is a franciák ellen, a hazaiaknak is keményen meg kellett dolgozniuk a győzelemért. Kutya kemény meccs vár a csapatra, nem tudom képes lesz-e megismételni a vasárnapi produkciót, mert az nagyon kellene ahhoz, hogy legyen esélyünk a továbbjutásra. Most sem mi vagyunk az esélyesek.
  • ToCsEk
    #59818
    Grimsbö interjú
    http://www.m4sport.hu/2017/01/23/pillantson-be-a-gyor-vilagklasszis-kapusanak-otthonaba/
  • Gabess8
    #59817
    Nem gondolnám hogy csoda történt. Egy épülő csapatban ilyen simán előfordul, sőt lehet kellett hozzá az előző rossz meccs. A mai gyors eszetlen kézilabdában benne vannak szerintem a nagy kilengések.
    Arról nem is beszélve hogy semmi időt nem adunk a csapatnak, néha lehet egy ilyen verseny a későbbi sikerekért be kéne "áldozni".
    Szerintem itt nem sokan bíztak a győzelemben.
  • Breki33
    #59816
  • Isthy
    #59815
    A németek is kiestek, kikaptak a katariaktól. A mi águnkról (C-D csoport) a két csoport negyedik kiverte a két csoportelsőt.
  • Breki33
    #59814
    Nemsemmi volt !

    A teljes meccs

  • Isthy
    #59813
    Már a németek és a horvátok ellen is látszott, hogy több van bennük, de akkor a kispad vezetésével sikerült elrontani. Ma viszont nem, a pályán és a kispadon is rendben voltak a dolgok. Sabate talán egyetlen hibát vétett, Lékait korábban le kellett volna cserélni Császárra. Akkor sztem nem adjuk el a 3 gólos előnyünket és simábban (3-4 góllal) nyertünk volna.

    Vajon a norvégoknak eszükbe jut a foci "álomsorsolás" nyilatkozat anno az eb selejtező kapcsán?
  • primavis
    #59812
    Nem biztos, de lehet hogy kiszámolták a fiuk, hogy nem kellene győzelem esetén a franciák ágára kerülni! A dán vagy svéd meg majdnem mindegy volt.
  • Isthy
    #59811
    27-25 Nagy gratuláció a csapatnak!
    A szünet után sikerült ismét jól kezdeni és még növelni az előnyt egészen 4 gólosra (20-16). Az 51. percben 23-20-nál emberelőnybe kerültünk, de ekkor jött egy hullámvölgy. A dánok 3 perc alatt kiegyenlítettek, itt úgy tűnt, hogy elrontottuk a meccset. Lékait korábban kellett volna cserélni, jöttek tőle a hibák. Szerencsére a végére jött Császár és a sorsdöntő 2 góljával hozta a meccset. Persze Mikler bravúros teljesítménye nélkül erre sor sem kerülhetett volna.
    Azért jegyezzük meg, hogy a meccsen nem igazán nekünk fújó sporik nem állították ki Rolit piros lappal, pedig ki kellett volna. De lehet nekünk is néha ilyen "szerencsénk".
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2017.01.22. 17:47:47
  • kaloz174
    #59810
    Akkor megtörtént a csoda? Eddig altattunk? Az biztos, hogy több volt ebben a gárdában, mint amennyit eddig mutattak.
  • primavis
    #59809
    Arról már nem is beszélve, hogy nem a franciák jönnek, hanem a norvégok! Nem becsülöm le őket sem,de egy otthon játszó francia csapat túl kemény dió lehetne! A svédek meg élvezzék a diót!
  • primavis
    #59808
    Írtam a minap, hogy nem biztos, hogy jobb lenne a svéd mint a dán válogatott! Pár hete már kiismertük őket!
  • Isthy
    #59807
    13-12 ide a félidőben a dánok ellen.
    Az első 16 perc nagyon jó volt (8-5), sajnos ekkor Laci kiállítása felhozta a dánokat és egyenlítettek. Ezután a szünetig 1 góllal vezettünk vagy döntetlen volt. A bal oldalon hátul párszor elváltottuk magunkat, ott javulni kellene. A dánokat Hansen tartja meccsben, Landin eddig nem villogott. Sajnos utóbbi gyanítom javulni fog, főleg ahogyan majd fáradunk.
  • Isthy
    #59806
    Ahogyan tegnap az érdieké is Janurik kiválása után. 24 percig jól játszottak és 5 gólos előnyre tettek szert (15-10). Ekkor Janurik szokásos kifutása rosszul sült el és piros lappal kizárták. Ezután a csapat fokozatosan esett vissza. A szünetben még két gólos előny volt (17-15), majd a norvégok egyenlítettek a második félidő elején. Majd 20-20 után teljesen szétesett a csapat elöl is, gyorsan 20-26 lett az eredmény és a végén 7 gólos vereség lett belőle (28-35). A cserekapusuk nem nagyon találkozott a labdával, persze csoda is lett volna ennyi idő és játéklehetőség után. Úgy tűnik Janurik kiesése elöl is felőrölte a csapatjátékot és rengeteget hibázva a norvégok kezébe adták a meccset. Még nagyon sokba is kerülhet ez a nagy arányú vereség.
  • kaloz174
    #59805
    Nagyon elkeserítő volt ez a csapatteljesítmény. Az egész olyan volt, mintha nem is igazán érdekelné a társaságot, hogy mi lesz a vége. Kispadostól együtt.
  • Isthy
    #59804
    Az egész meccsen halovány teljesítményt nyújtott a csapat, sikerült is kikapni a fehéroroszoktól...

    A vb előtt azt írtam, hogy nálam 35 % az esélye a 8 közé jutásnak. Látva az eddigieket ez mostanra 20 %-ra csökkent.
  • primavis
    #59803
    Új szokásom szerint csak követem az eredményt. Írtam, hogy nagyon nem volt jó nekünk a chileiek veresége! Bár a fene se tudja, hogy miért lenne jobb a svédekkel játszani, mint a jobban ismert dánokkal? Ha kijön a lépés őket is megverhetjük, ha meg nem, akkor ezektől a féhérruszkiktól is simán kikapunk...
  • kaloz174
    #59802
    Egyszerűen nagyon gyengék vagyunk. Nem is értem...Félidőben -2-re állunk...
  • primavis
    #59801
    No ez a szaudi győzelem nem esett jól! Igaz, hogy negyediknél rosszabbak már nem lehetünk, de valószínűtlen volt, hogy 5 góllal kikapjunk a fehéroroszoktól s akkor megvan a harmadik hely, így meg muszáj legalább döntetlent játszani velük!
  • kaloz174
    #59800
    Sosem feledjük, sosem felejtünk.

  • Isthy
    #59799
    Már 12 éve...

    Azóta sincs klasszis beállós itthon...
  • Breki33
    #59798
  • Isthy
    #59797
    Rasmussen interjú

    Érdemes megnézni, kiderülnek belőle dolgok azzal kapcsolatban, hogy miben látja a lemaradást az élvonaltól. 2018-ra akarja összerakni és a taktikájához formálni a csapatot, utána már csak finomításokat szeretne.
  • primavis
    #59796
    Lehet, hogy a lengyeleknél nem csinált akkora marhaságokat a válogatásnál. A mostani magyar csapatban is a többség tapasztalatlan, de olyan niemandok azért nincsenek mint a Sótónyi félében.
  • Isthy
    #59795
    2016-os európai nemzeti ranglisták

    Nem lehetünk büszkék a 2016-os szereplésre, van min javítani.
  • Isthy
    #59794
    A lengyelek a nagymérvű fiatalítással elkezdték az építkezést a jövőre. Most ennek ez a vb szereplés áldozatául esett. Meglátjuk 2-3 év múlva hol fognak tartani. Dusebajev nálunk nem kapott türelmet, meglátjuk a lengyeleknél fog-e. Mondjuk ott könnyebb dolga van, hiszen ott edzősködik náluk, jobb rálátása van egész évben a bajnokságban szereplőkre is.

    A chileiek ellen nyertünk, ez volt a lényeg tegnap. A védekezés és a kapusteljesítmény terén van hová javulni, mert tegnap ez halovány volt.
  • Isthy
    #59793
    Igen, ez igazából már a vb kezdete előtt is kimondható volt.
  • primavis
    #59792
    Mivel nyertek a horvátok, nekünk a szaudiakat kell verni és nem szabad 4-nél többel esetleg kikapni a fehéroroszoktól és megvan a 3. hely.
    Az oroszok nyertek 24-20-ra, ergo a lengyelek kiestek!
  • primavis
    #59791
    Megtaláltam! Az oroszok vezetnek 4 góllal az első félidő után.
  • primavis
    #59790
    Neten hol lehet nézni?
  • primavis
    #59789
    Kb. a svédek a nyolcba kerülésért!
  • Isthy
    #59788
    Nagy Laci nélkül a vb-n

    Azért így már nagyon nehéz lesz az a nyolcaddöntő.
  • Isthy
    #59787
    Én nagyon kíváncsi voltam a beharangozott német csapatra. Nem mutattak nagyon sokat.

    A kupagyőzelemre gondolsz? Arra van pár jelentkező, talán mondhatjuk ők is köztük lehetnek.
  • Isthy
    #59786
    Nem a csapat háza tájával értek egyet. Nyilván ezt mondják, nem mondhatnak mást.
  • kaloz174
    #59785
    Ez a meccs nálam nem vitte át az ingerküszöböt, vagyis egyszerűen elfeledkeztem róla. Tudom, nem szép dolog.
    Ahogy alakulnak az eredmények, az érdiek esélyesek a végső sikerre?