61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • kaloz174
    #42623
    Teljesen egyetértünk. Én is ezt a kérdést tettem fel kicsit rövidebben és kicsit előbb.
    A Bokis történetet is azért kérdeztem elsősorban, mert azon gondolkodom, mennyi esélye van mégis annak, hogy Görbe a pályán lehessen. Igazságtalan lenne, ha nem lehetne, úgy gondolom.
    Szerintem a lehetőségeket ki kell akkor használni, amikor adódnak. Az ETO-nak pedig eddig nagy esélye volt...
    Jövőre? (Sokan ezt mondogatják.) Az még odébb van.
  • kaloz174
    #42622
    Lovi térde sem volt rendben Zágrábban, ha jól emlékszem...
  • Isthy
    #42621
    A sérülésről majd holnap megtudjuk a valóságot. De beszakadt szalaggal se játszogasson senki...

    Én meg azt mondom, hogy egy csapat vagy játszon végig úgy, hogy fontos neki a meccs és mindenki végig legyen ott vagy ha eldöntötték, hogy nem annyira fontos, akkor meg játszon végig a tarcsi. Ez a félmegoldás most úgy tűnik nagyon sokba került...
    Én azonban feltennék egy kérdést: miért volt olyan fontos ezt a meccset most lejátszani? Nem lehetett volna a BL döntő utánra halasztani? Már szinte semmi nem múlt rajta az ETO szempontjából. Az illetékeseknek, élen az MKSZ-el talán figyelni, gondolkodni és lépni kellett volna. De persze ne várjunk ezektől ilyet...
    A dánoknál a Viborg a bajnoki döntőket a BL után fogja játszani, ők a héten már csak a BL-re készülnek. Ott úgy látszik tudják a helyén kezelni a dolgokat.

    Ezzel jelentősen nőttek a Viborg esélyei. De talán az önbizalmuk is és egy kicsit könnyebbnek is gondolják majd a dolgot. Remélem így tudunk majd meglepetést okozni nekik.

    Úgy tűnik a sors azt akarta, hogy mindkét csapat elveszítse a legjobbját (Bojana és Görbe) és így játszák le a BL döntőket. A világ két legjobb játékosa nélkül...
  • kaloz174
    #42620
    "...a második félidőben térdsérülést szenvedő Görbicz Anita állapotáról pontos diagnózis a holnapi kontrollvizsgálat után várható. Helyszíni jelentések alapján Görbicz bal térdében a külső oldalszalagok sérültek meg."
    Konkoly Csaba elkövette, sajnos, azt a hibát, hogy nem küldte sokáig pályára Görbét, na és aztán, amikor kinézett egy vereség lehetősége, akkor már ezt nem szerette volna, és mégis beküldte a legjobbját. Viszont ez az ücsörgés nem tett jót Anitának, úgy tűnik... Persze, sajnos, a sérülések mindig rosszkor jönnek...Vagy még rosszabbkor. Ez már csak ilyen dolog.
  • Isthy
    #42619
    Én is remélem... De nem tudok hinni benne, hogy Görbe tévedne, valszeg jól érzi...

    Már nem emlékszem igazán mi volt annak idején Boki térdével, de valóban csak a döntőn játszott, előtte a Hypot még nélküle kellett megvernünk. De úgy emlékszem nem volt annyira súlyos a dolog.
  • kaloz174
    #42618
    Remélem, Görbének nem lesz helyes az öndiagnózisa. Ennek kapcsán elmesélnéd, mi is volt Boki térdével a BEK-döntő előtt?
    Mert annyit tudok, hogy a Hypo ellen nem játszott, a döntőn sem végig. (Igaz, amikor aztán játszott, nagyon fontos és szép gólokat szerzett. )
  • Isthy
    #42617
    Csatlakozom a gratulációhoz!

    A legfrissebb hírek szerint Detti és Virág is rendben vannak, semmi probléma nincs.
  • kaloz174
    #42616
    Sajnos, bár ne legyen úgy, de Görbe térde megsérült!!

    Miért is kell ezeket a hülye tétmeccseket BL-meccsek előtt játszani ???
  • kaloz174
    #42615
    Szívből gratulálok Ferling Dettinek kislánya születése alkalmából!

  • Gabess8
    #42614
    Én változatlanul azt mondom ezzel várjunk még nem lesz ez olyan egyszerű feladat majd a végén ha már lefújták a meccset és van okunk ünnepelni!!
    Azt hiszem alapvető különbség közöttünk, hogy te sokkal mélyebben és régebben vagy Dunaferr szurkoló mint én, én ebben látom a különbséget így már nem annyira meglepő a mondatod. Ami a jegyek körül kialakult, az várható is volt, de én egyben kicsit túlzottnak tartom, ami tény kétszer ekkora csarnok sem lett volna elég ugyanúgy mint az MKB meccsen.
    Sajnálatos hogy így áll az ország létesítményekkel hogy egy komoly nemzetközi kupadöntőre alig van normális csarnok ami megfelel.
  • kaloz174
    #42613
    Ebben a szezonban újra megtanultam, sajnos, kényszerből, hogy nem csak az első helyekért, az érmekért vívott meccsek lehetnek "nagy meccsek".
    Tegnap ez klmondottan kellemes élmény volt, mindenfajta mellékzönge nélkül.
    A siófoki csapat, ahol szép számmal játszanak volt Kohász-játékosok, egészen sziporkázó játékkal nyerni tudott riválisa otthonában, Szekszárdon. (Ott meghatározó játékos most Fauszt Éva, akinek tegnap - talán azért, mert túlzottan ráépítik a játékot, vagy talán sérülés miatt, nem ment olyan kiemelkedően jól, mint máskor. Igaz, erős órizetet is kapott.)
    Néha egészen kiválóan játszott a Siófok. Ha ezt állandósítanák, akkor nem lenne túl merész gondolat az első osztály, tényleg.
    Igaz, jó lenne még kapust és játékosokat igazolni, vagy a cseréknek kell sörgősen előrelépni, mert az nem lenne jó, ha az alapcsapatnak kellene szinte végig pályán lennie. Mint ahogy tegnap. A Szekszárd ellen ez még működött, de egy sorozatban, erősebb csapatok ellen nem lenne szerencsés.
    Izgalmas, magas színvonalú mérkúzés volt.
  • kaloz174
    #42612
    Mi ebben a meglepő?
    Először is, bár mint magyar csapatnak, szurkolok az ETO-nak, de nem az én csapatomról van szó. Ráadásul az a herce-hurca, ami a jegyek körül alakul, nem tesz jót a hangulatnak, úgy érzékelem.
    Biztosan elfedi majd ezeket az érzéseket a győzelem, a kupaátadás örömünnepe. (Remélem, lesznek legalább kivetítók azoknak, akik ha nem is a csarnokban, de legalább a csapatukkal szeretnének ünnepelni.)
    Ennek ellenére nem tudok elvonatkoztatni attól a helyzettől, ami most jelenleg a magyar kézilabdázást jellemzi, élen, sajnos a Dunaferr sorsával.

    A győzelem, aminek érzésem szerint (a dánokat is láttam) egyértelmű esélyese a győri csapat, majd elfeledteti pár pillanatra, órára a gondokat, de attól azok még nem szűnnek meg.
    Ettől függetlenül természetesen én is örülni és gratulálni fogok, különösen azért, mert van egy olyan véleményem is, hogy nem elég egy jó csapathoz a megfelelő, kiegyensúlyozott anyagi háttér, legalább olyan fontos a hozzáértő, megszállott szakmai munka. Az ETO sikere pedig erre is bizonyonyíték. (Mint ahogy pl. az MKB VEszprémé is.)
  • Gabess8
    #42611
    "Ezért téged sokan irigyelnek, ahogy a történet alakul. Én nem."
    Bár Isthy-nek írtad engem megleptél vele.
    Azért azzal az egyértelmű eséllyel szerintem óvatosan bánjunk,nem becsüljük le a Dánokat, pokolin nehéz két meccs lesz ez, először kint kell megfelelő eredményt elérni, aztán jöhet a folytatás.
  • kaloz174
    #42610
    Ezért téged sokan irigyelnek, ahogy a történet alakul. Én nem. Sokkal jobban a 10 évvel ezelőtti élményért.

    Egyértelműen a Győr az esélyes. Csalódás lenne, ha nem lenne részed újabb kupaátadásban.

    Ezzel együtt nem arra az ünneplésre gondoltam. Természetesen.
  • Isthy
    #42609
    Azért én megtaláltam egy módját: újra BL döntőn leszek és remélem hasonló végeredménnyel

    1999. május 9. Dunaferr-Krim 25-23
    1999. május 16. Krim-Dunaferr 26-26

    Tehát napra pontosan 10 év telik el a döntők között. Nem rossz előjel
  • Gabess8
    #42608
    Amennyibe így lesz, az jelzi az MKSZ amúgy is "igen magas színvonalát"
  • Duby
    #42607
    Legújabb MKSZ határozat: csak győrieket engednek be a Fradi-ETO-ra.

  • kaloz174
    #42606
    Ez egy érdekes dolog. Nagyon szuper, hogy a magyar bajnok BL-döntőt játszik. Most fura módon mégsem szívesen lennék törzsszurkolója ennek a csapatnak, mivel nagyon nehezen tudnám elhinni, hogy nem nézhetem csapatom legfontosabb meccsét élőben.

    Nem irigylem a győri drukkertársakat, akik végül is lemaradnak a Meccsről. Nagyon utálnám, ha mindez velem történne.
  • kaloz174
    #42605
    Sajnos, én sem látok megoldást. A baj az, hogy azok sem, a jelek szerint, akik ténylegesen segíteni tudnának. Marad a csodavárás, a hit - és az emlékezés. Azt nem veheti már el tőlünk senki.

    Valamilyen módját legalább nekünk, szurkolóknak meg kellene találni a jubileumnak...
  • Isthy
    #42604
    DVSC-ETO 23-34 (12-13)

    A 45. percig tartotta magát a Loki, azután simán felülkerekedett az ETO. Ráadásul ha jól láttam Vérten Orsi nem is lépett pályára. Vajon mi lehet vele? Remélem nem sérülés, csak valami kisebb probléma.
    Kedden az ETO egy népligeti győzelemmel be is gyűjtheti a bajnoki címet. Érdekes lenne zárt kapuk mögött... A Fradi fellebbezett, döntés hétfőn várható.
  • marxell
    #42603
    Sajnos én nem látom élőben a győrieket :( Még ha Győrben lett volna megyek.
  • Isthy
    #42602
    Sajnos a jelenlegi csapatunk most ennyire képes ezzel az ifi-junior felállással. Én sem lennék meglepődve, ha tényleg elmennének a tehetségesebbek. Amíg ez a 3 féreg nem takarodik el, addig én nem várok semmi érdemlegeset.
    Persze, hogy nem működik a csapatoldal, őket is ugyanúgy kezelik, mint annak idején Tomit. Pedig ő már akkor figyelmeztette őket, mikor elkezdték. Mostanra ők is rájöttek, hogy mi az ábra és elegük lett.
    A 3 mocsok marhára nem foglalkozik a BL évfordulóval, mint ahogy sok minden mással sem. Az a baj, hogy látni sem látok egyelőre semmi bíztatót arra nézve, hogy valamilyen módon el lehetne távolítani őket a csapattól. Márpedig anélkül sötét jövő elé nézünk...
  • Gabess8
    #42601
    Bocsánat és az akkori játékosokat kivéve?
  • Gabess8
    #42600
    Nem ez már régen nagyon gáz! Kit érdekel, miért szerinted a Dunaferr csapatát már ha ezt még annak lehet nevezni (szerintem nem) az kit érdekel, azok közül akik tehetnének ez ügyben, SENKIT! Évforduló szerinted a szurkolókon kívül valakit érdekel??? Ugyan már!!
  • kaloz174
    #42599
    Szerencséjük volt, hogy a Békéscsaba még nagyon rutintalan élcsapatnak,
    Mintha még mindig nem fognák fel, hogy hol is vannak. Vagy nem bírják a sorozatterhelést?
    Van még munkája Esztinek bőven.

    A Dunaferr-ifi-serdülő kicsit sok gólt kapott Nyíradonyban. Ez most lényegtelennek tűnik, de - ha sikerül elindulni a köv.szezonban - szeptertől ez már elég gáz lenne.
    Na és abban sem hiszek, hogy ezek a játékosok, legalábbis az ügyesebbje ne menne el, ilyen kilátások mellett. (Ugyanis Böbe tett egy ilyen értelmű kijelentés.)
    (Közben csapatoldal nem működik, helyi hírforrások első számú híre a Fradi x. évfordulója. Na és? Kit érdekel? Miközben azt kellene olvasni, hogy a BEK-győzelem évfordulójára készül Újváros...)
  • Isthy
    #42598
    Békéscsaba-FTC 22-25 (15-14)

    A Fradi megérdemelten nyerte a meccset. A 2. félidőben kiválóan összeállt a védekezése (Baba hathatós segítségével) és Gridnyeva is nagyon jól védett mögöttük. A Békéscsaba támadójátéka teljesen elhalt a szünet után rajtuk.
    A győri nagy verés után szépen összekapták magukat és ezzel a győzelemmel komoly lépést tettek az ezüstérem felé.
  • Isthy
    #42597
    Tetszett, én is azonnal felfigyeltem rá

    45 percig jól tartoták magukat a fiúk, azután érvényre jutott a nagyobb tudás és a reális különbség. Sesum szépen tért vissza a 2. félidőben

    Perics viszont megsérült a meccsen, műteni kell. De a bajnoki döntőben már játszani akar.
  • kaloz174
    #42596
    Ha valakit érdekel. sikeresen folyik a kísérleti Hunnetes közvetítés Békéscsabáról, igaz, felvételről. (Csaba-ETO)
  • kaloz174
    #42595
    Először is: köszi, hogy szóltál!
    Jó kis meccs volt, bár a Veszprémen lehetett érezni az elején, hogy nem BL-meccset játszik.
    Kár, hogy a fiúk (Dunaferr) a végére kicsit 9sszezuhantak. Ennek ellenére érdekes megoldásokat láthattunk, még akkor is, ha nem volt vitás egy pillanatig sem, hogy melyik csapat nyer. Grat.!
    Szívszorító, de jó érzés volt Sesumot újra pályán látni.
    Sajnáltam, hogy nem Törő lett a meccs legjobbja, igazán megérdemelte volna.
    Na és a "technikai perfekció"? Remélem, nektek is tetszett.
  • Gabess8
    #42594
    Ez várható volt sajna,kijött, hogy bizonyos arcoknak a média miatt szerepelni kell... remélem utolsó előtti mondatodban lesz igazság...
  • Isthy
    #42593
    Valóban előjött a szokásos hazai ügyintézés ebben is. Tele lesz a csarnok öltönyös sógor-koma-haver-"celeb" sikkből megjelenő népséggel. Sajnos az igazi szurkolók rovására...

    Ma este 18:45-től a Sport2-n MKB-Dunaferr férfi meccs!
  • kaloz174
    #42592
    Arra, hogy az ETO megnyeri a BL-t, azért is gondoltam, mert szurkolótábora nagy segítséget tud adni neki.
    Elképedve olvasom, hogy erre inkább idegenben számíthat, mert itthon valószínűleg elég kevesen jutnak be a törzsszurkolók közül. Ez pedig nem jó így. Remélem, csak a látszat csal. Mint annyiszor.
  • Táncos ETO
    #42591
    Mindezt úgy, hogy az első helyezett játszott a másodikkal..

    Ezzel együtt úgy gondolom a jelen helyzet nem az ETO hibája, szakvezetőink, lányaink óriási dícséretet érdemelnek, s remélem pályafutásuk megkoronázásaként a BL-trófeát is magasba emelhetik.

    Így legyen, hajrá ETO!
  • Isthy
    #42590
    Nem volt egy súlycsoportban a 2 csapat...

    ETO-Fradi 34-13 (19-7)

    Gin ott folytatta, ahol a BL-ben abbahagyta A Fradi ma nagyon gyenge napot fogott ki és történelmi vereséget szenvedett.
  • banok
    #42589
    Győr-Fradi most!
    mms://media.hunnet.hu/eto
  • kaloz174
    #42588
    Biztosan találkoztatok ezzel a cikkel, de az én életemben ez az esemény különös jelentőséggel bírt, ezért belinkelem ide is:

    Egy nagyon kedves, szívszorító, de mégis felemelő emlék 2004-ből :)

  • kaloz174
    #42587
    A távozázók közül Mörci meglepetés számomra. Úgy tűnt, sikerül beilleszkednie. Triffa már régebben úgy nyilatkozott, hogy abból sejteni lehetett, hogy szívesen váltana.
    A Fradit elég rosszul érintheti Zácsik ügye. Ráadásul úgy tűnik, a szponzori (BB) támogatáson is osztoznia kell talán 3 csapatnak is.
    Sehol sem egyszerű az anyagi helyzet szinte. Még Dániából is olyan hírek jönnek, hogy kevesebb a pénz. Persze minden relatív.
  • Isthy
    #42586
    Szandra ügye lehet az EHF elé kerül?

    Nem lesz egyszerű jó megoldást találni...
  • Isthy
    #42585
    Közben a Dferres fiúk eléggé alázzák a Kecskemétet a Sport1-en, 17-7 a félidőben. Az elkövetkezendő pár napban keddig lesz 3 férfi meccs élőben a Sport1-en. Nem rossz ez, de hol a női rájátszás közvetítése? Vasárnap este lesz az ETO-Fradi, nem hiszem, hogy nem lenne elég nézője. De helyette láthatjuk a "nagy" Sport1-en a Gyirmót-Felcsút NB II-es falábú labdakergetők meccsét. Inkább nem kommentálom... Még szerencse, hogy van HunnetMédia és ők adják.
  • Isthy
    #42584
    Sajnos fogalmam sincs...