61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Gabess8
    #42784
    Szerintem ezen a szintem ez nem kérdés, hogy tudnak e, inkább az lehet a kérdés, persze a kettő összefügg, hogy az EHF kit szeretne látni inkább a trónon...
  • Gabess8
    #42783
    Szerintem jól sikerült interjú.
  • Isthy
    #42782
    Gin interjú

    Bár kicsit hosszú, de nagyon érdemes végigolvasni.
  • Duby
    #42781
    Ha a Ciudad is ki tud állítani két ilyen részrehajló bírót, mint a németek, akkor béelgyőztesek lesznek.
    Csak végeredményben itt sem a sportérték a döntő, nem a pályán dől el, legalábbis a játékosok által, hanem a sportdiplomáciának keresztelt sportmaffia háttérben zajló harca alapján.
  • Isthy
    #42780
    Nekem nagyon tetszett, jó iramú és szinvonalú meccs volt, fordulatokkal.

    A Ciudad többször is feljött és egyenlített, de az utolsó 5-6 percben elrontottak szinte mindent. Omeyer ekkor többször bravúrral védett és a Kiel tudott lerohanni, ami a kedvenc fegyverük. Nem tudom a Ciudad kapott-e valaha 39 gólt egy meccsen.
    A 2 dán spori azt hiszem nem lopta be magát a spanyolok szívébe. Szinte semmiért nem adtak büntetőt a spanyoloknak, pedig Rutenkát "aprították" rendesen a német védők.
    A németek lépéselőnybe kerültek, nagyon nehéz lesz a spanyoloknak otthon. Össze kell kapni nagyon a védekezésüket, ha meg akarják védeni a címüket.
  • Breki33
    #42779
    Mit szóltok a Kiel-Ciudad Real első mecshez?

    Csak belenéztem de a németek elég meggyözőnek tűntek, bár nekem talán a spanyolok szimpatikusabbak.
  • Isthy
    #42778
    Bár nem kaptam választ a kérdésemre Lucától, de a vasárnapi bajnoki meccsen Orsi válaszolt nekem a biztoskezű 7-es értékesítéseivel. Most mondjam azt, hogy a BL döntőn mit nem adtunk volna ezért?...
  • Isthy
    #42777
    A VB selejtező 24-es keret
  • Isthy
    #42776
    [URL=http://handball.hu/2009/05/26/bemutatkozott_az_uj_vac/]Bemutatkozott az "új" Vác[/URL]
  • Isthy
    #42775
    MKB Veszprém-Pick Szeged 30-29 (17-13)

    Gratulálok az MKB Veszprémnek a 100 %-os bajnoki címhez!

    Nagyon nehéz meccsen, egy kiválóan küzdő Pick ellen sikerült nyerniük. Megérdemelten lett övék a bajnoki cím.
  • Isthy
    #42774
    Tegnapi női eredmények:

    DVSC-FTC 31-29 (17-19)
    Fehérép-Nyíradony 31-29 (16-15)
    Vásárhely-Dunaferr 45-27 (20-13)

    A Loki a győzelmével egyelőre még megakadályozta a Fradi ezüstérmét. Erre várni kell még a Békéscsaba elleni hazai meccsükig a zöld-fehér lányoknak.

    Ma kora délután történelmet írhat az MKB Veszprém. Férfi csapat még nem nyert 100 %-os teljesítménnyel bajnoki címet Magyarországon. Azt gondolom ez csak mostanáig igaz, mert délutántól már nem lesz az.

    Jó pezsgőzést Mse!
  • Duby
    #42773
    ...hát, gyakorlatilag már a "hozzánk" sem egy értelmezhető fogalom...
    max csak formailag, de tulajdonképp...
  • Gabess8
    #42772
    Na az nem akármilyen hír lett volna...
  • Isthy
    #42771
    Jönnek haza a volt játékosaink...

    Csak sajnos nem hozzánk... Viszont Csucsunak ezek jó hírek
  • Isthy
    #42770
    A lyukast úgy gondoltam, hogy gyengébb

    Szted Gyula marad?
    Mert sztem ő távozni fog és úgy gondolom, hogy a Vilovszki-Sulics duó lesz, az új szerzemény pedig megy kölcsönbe.
  • Mse
    #42769
    a beállós lyukas poszt biztos nem lesz, ugyanis 4 ember van 2 helyre, valakiktől meg kell válnunk :(

    Ha nem is remek játékkal -bár az első félidőben produkáltunk pár jó percet- de megvan a győzelem, és ez a lényeg, na meg az h. Vilovski ismét bizonyított, ahogy Liszkai is. Hihetetlen milyen tartalék van még ebben a csapatban, Vilovski, Liszkai, Korazija...

    már alig várom, hogy vasárnap "délben" pezsgőzhessek :D
  • Isthy
    #42768
    Pick-MKB 24-25 (13-17)

    Igazi döntőhöz méltó meccs volt, mindkét csapatnak kijár a gratuláció!

    Csodás Pick kezdés (7-4), majd óriási gödör (7-12) és az MKB a félidő végéig megtartotta az előnyt. A 2. félidőben Marjanac pazar teljesítménnyel visszahozta a Picket a meccsbe és ha a végén Andjelkovics nem kapkodja el a befejezést akkor meg lehetett volna nekik a döntetlen. A 7-es párbajban pedig akár nyerhettek is volna megtartva a reményt. Így azonban vasárnap minden bizonnyal bajnokavatás lesz a Veszprém Arénában. Lehet pezsgőzni Mse

    Vilovszki egyre jobban teljesít beállóban, ma is jól játszott, főleg az 1. félidőben. Megvan a remény rá, hogy nem lesz lyukas posztja jövőre ez a Veszprémnek.
  • Gabess8
    #42767
    Kintről nézve, tényleg úgy tűnik, valakiknek nem érdeke, hogy Újvárosban magasabb szinten működjenek a csapatsportok, de szerintem ez nem csak kintről tűnik így...
    Azt, hogy a Dunaferr NK összeomlásának mi köze van a gazdasági válsághoz, na ez jó kérdés, nem is nézik hülyének a kedves olvasót...
  • Isthy
    #42766
    Konkoly végre kimondta azt, amit én már egy jó ideje mondtam nektek. Részlet Herr Orsi értékeléséből:

    "A válogatott keret kapusaként meg kell küzdenie Pastrovics Melindával, Kiss Évával azért, hogy első számú hálóőr legyen ott, mivel Pálinger visszamondta a nemzeti csapatban való szereplést."
  • Isthy
    #42765
    Sztem ez nem lehet kérdés, számára csak egy csapat létezik. Még ha arról jelenleg nem is tudni, hogy lesz-e egyáltalán jövőre.
  • Isthy
    #42764
    Gondolja a rosszseb, annyira nem érdekel
  • Breki33
    #42763
    Tíz éve még mindenki irigyelte sportjáért Dunaújvárost, mára viszont végleg eltűnt az egykori bajnok futballcsapat, ifikkel kénytelenek kiállni a 99-ben BL-t nyert női kézisek. Az öt éve privatizált Dunaferr egyre inkább kihátrál a klubok mögül, de még így is százmilliókat ad. Az önkormányzat nem tud többet a sportra áldozni, már most is több mint félmilliárdot költ évente. A városban nem annyira pesszimisták a helyi sport jövőjével kapcsolatban, mint a kívülállók, de az biztos, hogy a korábbi sikereket képtelenség lenne megismételni.

    http://sportgeza.hu/sport/2009/05/18/nem_vettuk_komolyan_a_rendszervaltast/
  • Breki33
    #42762
    Lehet tudni, hogy hova tér vissza?

    Ő még ennek a Győrnek is hatalmas erősítés lenne azt hiszem, bár én nem tudom máshol elképzelni.
  • kaloz174
    #42761
    Az igazság az, hogy nem számoltam utána, ezért elnézést. Tehát akkor ebben az esetben 7=6.
  • kaloz174
    #42760
    Nem Kingtől származik a stat.
  • kaloz174
    #42759
    Kire gondoltál?
  • Mse
    #42758
    nem-nem, gondold át újra, szerintem van még más aktív is ;)))
  • Isthy
    #42757
    Csak nem a "King" néven a handball.hu-n irogató egyén? Akkor nem csodálkozom... Mondjuk én mindíg átugrom az ő "beírásait", már amikor egyáltalán elolvasom a hozzászólásokat.

    Orsi egyáltalán nem szokott 7-est dobni? Vagy legalább gyakorolni? Az ő fantasztikusan biztos keze jól jött volna szombaton.
  • Lucapanna
    #42756
    Jós? Ááááá, csak egy elmebeteg király.
  • Isthy
    #42755
    Sztem sincs vele gond, elmondta azt amit a csapata érzett és megtett a meccsen illetve azzal kapcsolatban.
    Bár ő valóban nem sok szerepet játszott ebben a sikerben, de a gratuláció jár neki. Most ő az egyetlen aktív BL győztes magyar játékos. Persze ha Detti visszatér akkor már nem így lesz Minő fintora a sorsnak, hogy annak idején 1999-ben neki sem sok szerepe volt abban a BL győzelemben.
  • Isthy
    #42754
    Egyetértek!
  • Isthy
    #42753
    Ezt a statot valami jós írta?

    Mert ezek szerint az ETO jövőre is döntőbe fog jutni és elbukja azt is... Egyelőre 6 kupadöntőt vesztettek el.
  • Isthy
    #42752
    A meccs egészére nézve is leginkább egyetlen dolgot mondanék róluk: gyávák voltak bevállalni azt, amit meg kellett volna tenniük. Skovot úgy ki kellett volna zavarni pirossal a 2. félidő elején, mint a huzat. Jurack esete is igencsak véleményes és ott sem lett volna meglepő a piros lap.
    Az egyéb hibáik meg sokszor előfordulnak más meccseken is más bíróknál, azokkal nem foglalkozom.

    De nem ezen ment el a BL győzelem.

    Ma este 20:30-tól a Sportarénában a Duna TV-n lesznek ETO-s vendégek!
  • Gabess8
    #42751
    A látottak alapján teljes mértékben egyetértek Kovacsicz Mónikával, főleg az utolsó résszel.
    Gratulálok neki.
  • Mse
    #42750
    mi a gond az interjúval, az hogy T/1-ben fogalmazott? jó hogy, hiszen a csapatáról beszélt, aminek ő is részese. szerintem semmi kivetnivaló nincs ezzel az interjúval. (de ha vicces akarnék lenni, mondhatnám azt hogy pont egy Kovacsicznyi volt a különbség a 2 csapat között ;) )
  • kaloz174
    #42749
    Mit mondjak? Elég érdekes, bár talán valamennyire érthető Móni viselkedése. Ugyanis elég kevés része volt csapata ETO elleni győzelmében, úgy láttam.
    Azért grat. neki.
  • Breki33
    #42748
    Kovacsicz Mónikáék tudták, hogy jobb csapatuk van, mint a Győrnek

    Északiasan, vagyis egy-két sörrel, visszafogottan hangoskodva, azaz nem parttalanul tombolva és túlhevülten ünnepelte szombaton Veszprémben BL-győztes csapatát az a száz dán drukker, aki elkísérte a Viborgot a visszavágóra. A továbbiakról már Kovacsicz Mónikától, a trófeát elhódító vendégegyüttes válogatott jobbszélsőjétől értesültünk vasárnap.

    http://www.nemzetisport.hu/kezilabda/kovacsicz-monikaek-tudtak-hogy-jobb-csapatuk-van-mint-a-gyornek-236822.html
  • Mse
    #42747
    az első meccsen jól játszott, a másodikban szerintem abszolut nem, sőt 2 db 2 perces büntetése buta, felesleges szabálytalanságból született... bár az is igaz, h. ő legalább odaért szabálytalankodni és megpróbált visszafutni, nem karját széttárva búslakodott...
  • kaloz174
    #42746
    Hornyák Ági esetében nem értek egyet veled, nekem más a véleményem vele kapcsolatban.
    Pár éve felfigyeltem rá, amikor a Vácban játszott, hogy milyen ügyes játékos.
    Amikor azonban elkerült az ETO-ba, akkor olyan feladatokat bíztak rá, elismerem, sokszor kényszerből is (sérülések), amire ő igazából nem alkalmas. (Azóta elég idő telt el, lehetett volna más megoldásban gondolkodni. Akár, alternatívaként, Herr Anitának több lehetőséget adni, pl. ebben a szezonban.)
    Szerintem ő egy jó kiegészítő ember, nem több.
    Támadásban nem átlövő, védekezésben sokszor lemarad, ami azt eredményezi, hogy sokat szabálytalankodik, amivel csapatának árt. (Meglepő talán, amit mondok, de gyenge lábmunka jellemzi, véleményem szerint, innen a késések.)
    Játéka egysíkú, kiismerhető, ezt az ETO ellenfelei sokszor ki is használják.

    Az ETO-nak is érdeke lenne szerintem egyébként, mint a BL-döntő is mutatja, hogy igazi kreatív, sokoldalú támadó játékost találjon a helyére.
    Különösen, ha javítani akarnak azon a statisztikán, ami az elvesztett kupadöntőiket mutatja.

    Természetesen lehetnek egyéb szempontok is egy csapat életében, amit távolról egy külső szemlélő nem tudhat, elismerem. :)

    ps:
    Idegen tollakkal ékeskedve:
    "egy kis statisztika a nemzetközi kupák magyar döntőseiről (EHF, KEK, BEK-BL, Szuperkupa:
    Debrecen 7 döntő 2 győzelem
    Dunaferr 5 döntő 4 győzelem
    ETO 7 döntő 0 győzelem
    Fehérvár 1 döntő 1 győzelem
    FTC 6 döntő 2 győzelem
    Spartacus 2 döntő 1 győzelem
    Vasas 7 döntő 1 győzelem"

    forrás: handball.hu fórum
  • Breki33
    #42745
    EGY AJÁNLOTT FÓRUM HÁTHA VKIT ÉRDEKEL





    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1242592016