61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Breki33
    #42905
    ??

    Én csak bemásoltam a hivatalos hírt :)
  • Gabess8
    #42904
    "Ha a csajok az 5-8. hely valamelyikén végeznek, akkor én nagyon elégedett leszek."
    Szerintem nem te leszel az egyetlen, legalábbis ha valaki nyitott szemmel nézi a történéseket.
  • Gabess8
    #42903
    Ne kezd már te is ezt a szokásos mentalitást "Durva csoportban a női kézisek a vb-n" inkább örülj neki, hogy ilyen sorsolást kaptunk, ettől sokkal rosszabb is lehetett volna!
  • primavis
    #42902
    no, nem rossz ez így! az 5 lényeges ellenfél ellen (mármint a középdöntőben) 2-3 győzelmet mindenképpen illene szerezni és az már a továbbjutást jelentheti! Hogy 1-4-be vagy 5-8-ba az már sokmindentől függ. Továbbjutni a középdöntőbe nem szabadna problémának lennie.
  • Isthy
    #42901
    Hidd el sokszor nagyon nem örülök én sem, hogy nagyrészt beletrafálok...
  • Isthy
    #42900
    A-csoport: Németország, Franciaország, Svédország, Dánia, Kongó, Brazília
    B-csoport: Oroszország, Angola, Ausztria, Ukrajna, Thaiföld, Ausztrália
    C-csoport: Norvégia, Románia, Magyarország, Tunézia, Chile, Japán
    D-csoport: Spanyolország, Korea, Kína, Elefántcsontpart, Argentína, Kazahsztán

    Sztem meg kerülhettünk volna ennél sokkal rosszabb helyzetbe illetve csoportba is. Persze összejöhetett volna ennél könnyebb is valami óriási szerencs folytán, de sztem nem rossz ez.
    Ha az A-ba kerülünk az a halálcsoport, még a 12-be jutáshoz is bravúrok kellettek volna. Ha a B-be, akkor a csoport ugyan jó, de középdöntő meg brutális lett volna. Sztem erről az ágról esélyünk nem lett volna a 8-ba kerülésre.
    Ha a D-be kerülünk, akkor ugyanúgy mint a B-nél a középdöntő lett volna brutális. Én azt mondom nem rossz ez a sorsolás. A 12-be jutás biztosra vehető, mert a csoport 3. hely biztosan meglesz. A románokkal játszhatunk a csoportban a 2. helyért és a tovább vihető pontokért. A középdöntőben meg a D-ből jövőkből egyet sztem elkapunk és talán a spanyol-koreai kettőstől is tudunk pontot szerezni. Így talán meglehet a csoportban a pozíció a 8-ba kerüléshez.
    Sztem a 4-be kerülésről nem igazán érdemes álmodozni. Ha a csajok az 5-8. hely valamelyikén végeznek, akkor én nagyon elégedett leszek.
  • Breki33
    #42899
    Durva csoportban a női kézisek a vb-n

    A második legkeményebb csoportba került a magyar női kézilabda-válogatott a decemberi kínai világbajnokságon. Legalább két bravúrra lesz szükség, hogy a nyolcig eljusson.

    Már hónapokkal korábban kiderült, hogy a kiemelésnél a harmadik kalapba került a magyar női kézilabda-válogatott a kínai világbajnokság előtti besoroláson, ami egyúttal azt is jelentette: két nehéz ellenfél vár Görbiczékre.

    A szerda délutáni baseli sorsoláson kiderült, mindkét erősebb kalapból a legerősebb ellenfelet kapja a vb-nyolcadik csapat. Az olimpiai bajnok Norvégia nagyon kimagaslott a mezőnyből az elmúlt két évben, a románok négy között voltak a legutóbbi vb-n, a pekingi olimpián viszont sikerült őket legyőzni a nyolc között.

    A csoport többi tagját – Japán, Chile, Tunézia – illik nagy különbséggel verni, de egy bravúrra minimum szükség lesz azért, hogy ne nulla ponttal menjünk a középdöntőbe. A középdöntőben a tizenkét továbbjutó két hatos csoportban folytatja.
  • Duby
    #42897
    Hunnia: Jönnek, vagy nem jönnek?
    (2009. július 14. 14:00 handball.hu)

    A handball.hu Miltényi Zoltánt, a Hunnia Kézilabda Sport Kft. ügyvezetőjét kérdezte azzal kapcsolatban, mik a legfrissebb információk a Hunnia KSK NB I-es indulási jogával kapcsolatban.
    Hunnia: Jönnek, vagy nem jönnek?
    "A múlt héten kaptunk egy olyan levelet az MKSZ-től, amelyben például a sporttörvényre hivatkozva jelzik felénk, hogy nem biztos, hogy érvényes az NB I-es nevezésünk, ám mi teljes mértékben annak rendje módja szerint jártunk el" - kezdte Miltényi Zoltán.


    handball.hu: Mit gondolsz, miért utasítja mégis el a szövetség a papírokat?
    Miltényi: Nem látok racionális érvet rá, hiszen a szövetség által írt levélben hemzsegnek az olyan állítások, amely nem csak a sporttörvény, de az MKSZ alapszabályzatába is ütköznek. A múlt hét pénteken hivatalosan is aláírattuk a szövetséggel, hogy átvették tőlünk azokat a papírokat, amelyek igazolják, hogy már a nevezési határidő végén rendelkeztünk az összes szükséges irattal. Jelenleg éppen az ügyvédnél voltunk, hiszen a sportbírósághoz adjuk be ma azt a keresetet, amelyben a szövetség levelét valamilyen szinten igyekszünk hivatalossá tenni, próbálunk előrébb lépni. Szeretném tudni, mi lehet az a valós ok, amely akadályozná az indulásunkat.

    handball.hu: Elképzelhető, hogy a csapat címerében olvasható rovásírással, vagy a magyar nemzeti zászlóval vannak a problémák?
    Miltényi: Az is lehet, hogy a Hunnia név a zavaró, vagy az lehet a gond, hogy személyes sértettség áll az ügy hátterében, hiszen a korábbi technikai igazgatónk, Nádori Pál az Újbudánál maradt és köztudott, hogy kenyértörés volt az Újbuda és közöttünk. Arról nem beszél senki, hogy milyen furcsa és meglepő, hogy az Újbuda vezetősége, pontosabban Nádori Pál nem adja ki a játékosaink igazolványait, hanem bizonyos feltételekhez köti azt. Ezt mind a sporttörvény, mind pedig az MKSZ szabálykönyve abszolút tiltja, hiszen ez a kézilabdázók tulajdona, így teljesen jogtalanul tartják maguknál az okmányokat. Mi többször is felszólítottuk őket, kértük az MKSZ segítségét is, de egyelőre semmilyen előrelépés nem történt az ügyben.

    handball.hu: Mihez tudtok kezdeni ilyen helyzetben?
    Miltényi: Jelenleg már az összes játékos és szponzor a rendelkezésünkre áll. Épp ma olvastam az MKSZ versenyigazgatójának, Katona Sándornak a nyilatkozatát, amely szerint mennyire rossz lesz a csapatoknak, hogy csak tizenegy résztvevős lesz az NB I, hiszen minden alakulat egy hét pihenőre szorul. Kérdem én: ha minden szabálynak megfelelünk, akkor mi lehet a gond? Úgy érzem, hogy csupán akadékoskodás folyik, hiszen jogilag semmilyen kapaszkodójuk nincsen, ezért is fordulunk bátran a sportbírósághoz és ha kell, a végsőkig elmegyünk. Az MKSZ ugyan felülbírálhatja a korábbi határozatát, de mivel hivatalos határozatot nem is hoztak, nem tudom, hogy mit bírálhatnak felül. Le szeretnénk ülni Sinka Lászlóval, miután hazatér a szabadságáról, és neki is meg akarjuk mutatni a dokumentumainkat.

    handball.hu: Mi történik, ha sajnálatos módon muszáj jogi útra terelni a történetet?
    Miltényi: A polgári peres eljárás három-öt évet is igénybe vehet. Ennyi idő alatt egy összeállt csapat, amely jelenleg is folyamatosan készül, megsemmisül. Ezzel teljes mértékben tönkrevernék az egész egyesületet, illetve annak résztvevőit, például a nagy játékosmúlttal rendelkező Varga Márta edzőnőt, illetve a számtalan fiatalabb és rutinosabb hölgyet. Örülünk, hogy a Dunaferr el tud indulni az első osztályban, de a szabály szerint törvénytelenül, hiszen gazdasági társaságból gazdasági társaságba nem lehet az indulási jogokat átvinni. Mi sporttársaságból gazdasági társaságba alakultunk, ezt megengedi a sporttörvény, nekünk ennek ellenére mégsem engedik meg az indulást. Sajnos nem érezzük az egyenlő feltételeket.



    Azért jó volna, ha nem jönne be minden jóslatod mindig.
    Nem részletezem, hogy mennyire felháborít a szövetség, és a hasonszőrűek efajta tevékenysége az országban. Csak egy költői kérdés: a sorozatos ilyen húzások hatására ki csodálkozik azon, hogy folyamatosan bővül azon gondolkodó magyarok köre, akik a nemzeti radikalizmusban látják az egyetlen lehetséges kivezető utat?
  • Isthy
    #42896
    Sztem meg a libsi-bibsi országnyomorítók nem fogják hagyni, hogy "szent városukban" egy nemzeti érzelmeken nyugvó csapat működjön és szerepeljen az 1. osztályban... Meg fogják találni a módját, hogy megakadályozzák az indulásukat...
  • Isthy
    #42895
    Ha emlékeim nem csalnak, akkor szerdán lesz miért izgulnunk. Sorsolás az év végi kínai VB-re délután 2-től Baselben.

    1. kalap:
    RUS
    NOR
    ESP
    GER
    2. kalap:
    ROU
    FRA
    KOR
    ANG
    3. kalap:
    AUT
    HUN
    CHN
    SWE
    4. kalap:
    UKR
    DEN
    CIV
    JPN
    5. kalap:
    THA
    ARG
    CGO
    TUN
    6. kalap:
    BRA
    KAZ
    CHI
    AUS

    Jó lenne valami normális csoportba kerülni. Ne legyen a legkönnyebb, de ne legyen halálcsoport se.
  • Gabess8
    #42894
    Az jobb is, hogy vannak dolgok amit mi nem tudhatunk sőt ez szerintem így van rendjén. Én el tudom képzelni, hogy inkább megvannak a szakmai dolgok a Dunaferrnél mint a válogatottban, a válogatott szerintem eléggé másodlagos dolog (sajnos).
    Az hogy gyengül a csapat, ez majd elválik a bajnokságban, szerintem viszonylag szinten tudnak maradni, egyébként az egész magyar kézilabda gyengül sajna, persze vagy egy két szép példa, de ettől még gyengül.
    "Árnyaltabb kép ugyanarról" nálam ez a cikk illetve újság nem tartozik a hiteles és említésre érdemes hírek közé még akkor sem ha idézet látható rajta.
    Egyébként nyilván leendő munkaadóját fogja pozitívabb színben feltüntetni, mindannyian ezt tennénk.
  • kaloz174
    #42893
    Árnyaltabb kép ugyanarról
  • kaloz174
    #42892
    Mondjuk ezen meg sem lepődtem.

    Másrészt nem tudom, mennyire lesznek meg azok a bizonyos szakmai feltételek a Dunaferrnél, mert egyre-másra gyengül a csapat.
    Vannak dolgok, amiket mi nem tudhatunk, azt gondolom.
  • Gabess8
    #42891
    Miért mi baj van vele, én látok benne semmi különöset?
  • Duby
    #42890
    Nem csak én fogok az új csapatnak nagyon szurkolni. Ezúton is nagyon nagyon sok sikert kívánok, Isten hozott HUNNIA KSK!

    Hunnia - Egy hazafias kézilabdacsapat a női NB1-ben! (Exkluzív infókkal)

    Mint nemrégiben cikkünkben írtuk, Hunnia néven új kézilabda csapat alakult, mely egyből a legfelső bajnokságban mutatkozik be. Ez ebben a formában így kissé furcsán hangzik, az okokat elmagyarázza a Hunnia ügyvezetője, Miltényi Zoltán.


    Miltényi Zoltán, a Hunnia Kézilabda Sport Kft. ügyvezetője bevezetőjében felvázolta a csapat múltját (Goldberger, Újbuda TC) és jövőjét (Hunnia). Elmondta, az elmúlt években az Óbudai Goldberger SE fejlődésében komoly változásokra került sor. 2008-ban az egyesület támogatói együttműködést kötött az Újbuda Torna Club-bal, melynek keretei között a csapat felvette az ÚTC nevét a bajnokságban. Névadó támogatói együttműködésük idén lejárt, és ezt közös megegyezés alapján nem hosszabbították meg.

    Varga Márta, Miltényi Zoltán és a Hunnia meze

    A Sporttörvényben foglaltak szerint egy gazdasági társaságot alapítottak, amelyben tagként az Óbudai Goldberger SE is szerepel és az indulási jogát, szindikátusi szerződés keretében az újonnan alapított Hunnia Kézilabda Sport Kft.-nek átengedte. Nevezésüket a Magyar Kézilabda Szövetség feltételeiben foglaltak szerint hiánytalanul (APEH és VPOP nullás igazolásokkal), időben beadták és azt a Szövetség át is vette. A nevezés beadását követően, semmilyen hiánypótlásra nem kaptak az MKSZ-től felszólítást. A múlt hét folyamán azonban az MKSZ jogi képviselője telefonon felhívta a figyelmüket, hogy a gazdasági társaságuk tevékenységében tévesen szerepelnek adatok, így azokat még azon a napon tisztázták és megküldték a frissített, a nevezés beadásának napján már hatályos tevékenységi köröket.

    Tekintettel arra, hogy maradéktalanul teljesítették a nevezés feltételeit, indulásuknak jogi akadálya nincsen! Erről telefonon keresztül biztosított a Hunnia vezetőit az MKSZ jogi képviselője.

    A frissen megalakult gazdasági társaság a Hunnia Kézilabda Sport Kft. nevet viseli, és indulásukat a Szövetségben ezen a néven adták be.

    Hunnia: az Új Erő (rovásírással)(!)

    A cég tulajdonosi szerkezetében Miltényi Zoltán mint tulajdonos és ügyvezető igazgató szerepel. A sportszervezet másik tulajdonosa, Tömör-Tones Zsolt (a Jobbik Sportkabinetének vezetője) mellett az Óbudai Goldberger SE is tagja a kft-nek.

    A felnőtt csapat vezetőedzője Varga Márta lett, aki korábban játékosként is kimagasló sikereket ért el a Vasas SC színeiben.

    Varga Márta a Hunnia keretéből az alábbi játékosokat emelte ki:
    - Mária Makarenka
    - Selenka Szilvia
    - Németh Nedda
    - Hódosi Eszter
    - Kolos Dorottya
    - Takács Orsolya
    - Ádám Orsy

    A vezetőedző hozzátette: jelen pillanatban további 6-8 játékos áll a szerződések aláírása előtt.

    Ifjúsági csapatuk vezetését továbbra is Sellei Zoltán látja el, ahogy tette ezt már az előző szezonban is nem kis sikerrel.

    A serdülő csapat irányítására Kovács Nórát kérték fel. Az ifik edzőjével az ő feladata lesz az utánpótlásképzésüket elindítani azokkal az iskolákkal, amelyekben az alsó és felső tagozatosoknak szivacs- és normál kézilabda oktatását fogják elindítani. Tőbb iskolával is megállapodást kötöttünk már, hogy szeptembertől elkezdjük a gyerekekkel megismertetni a sport és a kézilabdázás szépségeit.

    Tekintettel arra, hogy az Újbuda Torna Club-bal kenyértörésre került sor, a felkészülésüket a Stadionok területén, a Körcsarnokban fogják megkezdeni.

    A Hunnia KSK célkitűzése az NB1-ben rövid és hosszú távon

    A Hunnia vezetői a 2009/10 –es idényben a 8-9.-hely megszerzését tűzték ki célul, azzal a nem titkolt szándékkal, hogy 2-3 év elteltével szeretnének nemzetközi szereplésre jogosító pozíciót elérni a tabellán.

    A Hunnia meze elölről

    Július 20-tól Hunnia felnőtt csapata edzőtáborba vonul, ahol napi 3 edzéssel fog készülni a bajnokságra.

    Augusztus 21-23-ig egy nemzetközi kupa megszervezését tervezzük, ahol 3 ország kézilabdásaival mérettetik meg magukat a lányaink.

    Miltényi szerkesztőségünknek elmondta, hogy az augusztusi kupára felvidéki, erdélyi és délvidéki csapatokat fognak vendégül látni.

    forrás: barikád.hu (2009.07.08.)
  • kaloz174
    #42889
    Egy riport Imre Vilivel

    Bennem némi csalódást kelt.
  • Mse
    #42888
    ;) biztosan fogok a Dunaferrnek szurkolni ezután is, csak legyen csapat ;)
  • kaloz174
    #42887
    Igen, van egy név. Remélem, csapat is lesz hozzá.
    A bajnoki nyitány messzi van. Szerintem addig sok még a teendő. Másrészt: majd jól elvitatkozgatok magammal meccs közben.

    Van mára egy szomorú hírem is. Elhunyt Katona Sándor, akinek köszönhetjük, hogy Boki Magyarországra került. Mint ismert, ő hívta annakidején a Caolába, egyébként is nevelőedzője volt.
    Nyugodjék békében.
  • Isthy
    #42886
    Kíváncsi vagyok rá, hogy mostanában itt igencsak passzív, bár máshol meg eléggé aktív topictársunk november 8-án Dunaújvárosban melyik csapatnak fog szurkolni? Bár abból ki fog derülni, hogy milyen pólóban jön majd

    Meg modjuk arra is, hogy egy másik topictársunk szeptember 6-án a Siófok újvárosi látogatásakor melyik csapatnak szorít majd?
  • Isthy
    #42885
    Látod itt a válasz a 2 nappal ezelőtti kérdésedre. Most már tudjuk a várható csapat nevét (Dunaújváros NKKSE) és hogy a debütálás a Fradi ellen lesz a Népligetben. Jó kis kezdés...
  • kaloz174
    #42884
    Sorsoltak...:

    Bajnoki menetrend, 2009-2010
  • Duby
    #42883
    Szerencsétlen lelkibeteg öregember.
    Mikor nagyban vörösödik a feje, és látszik rajta, hogy remeg az idegtől, már azt várom mikor esik össze habzó szájjal...
  • Gabess8
    #42882
    Hehe, szerintem képes rá! De mért nem kérte fel Anjat szerintem frankón megfértek volna egymás mellet
  • Isthy
    #42881
    Az ideális Hypo edző

    Prokop rátalált a számára legideálisabb edzőre Remélem "ezt" is kiosztja és elmondja majd mindennek, ha nem jönnek az eredmények
  • kaloz174
    #42880
    Egy fórum-beírásból:

    "...július 7-én, kedden lesz a sorsolás és szeptember 2-án, szerdán lesz az első forduló."

    Nem tudom, így van-e?:)
  • Gabess8
    #42879
    Szerintem meg, ha én lennék az ETO helyében akkor egész egyszerűen nem engedné Konkolyt kapitánynak, ugyan így Mátéfit sem mert ezzel úgy sem lesz megoldva semmi.
    Inkább az egészet újra kellene gondolni amire per pillanat esélyt sem látok...
    Az hogy nincs kivel az egy nagy baromság, csak nem akarásnak nyögés a vége!
  • primavis
    #42878
    szerintem felesleges sokat vacakolni és új kézekre bizni a dolgot. December ahhoz túl közel van. Ott van Konkoly meg Mátéfi, vihetik tovább. eddig is jelen voltak minden keret tevékenységen, ezután is lehetnek. Az ETO amugyis szinte a felét adja a keretnek, s biztosan a felét a csapatnak..kár lenne új emberkékkel próbálkozni. No meg nem is igen van kivel...
  • Gabess8
    #42877
    Egyre gondolunk, erre próbáltam utalni az eső részben, a másodikban pedig az edzőkre gondoltam, ahogy írtad ilyen környezetben persze, hogy így döntött!
    Azért egy valamiért nagyra becsülöm Vilit, ő legalább kimondta, hogy a kettő együtt nem megy, sőt be is tartotta ez pedig manapság nem akármi, mondjuk akkor lepett volna meg, ha nem így tesz.
  • Isthy
    #42876
    Én talán inkább úgy fogalmaznék, hogy az elsőrendű az egészen más a szakmai csúcsszervben dolgozóknál... Persze abban is van valami, hogy a klubérdekek is eléggé előtérbe tolódnak.
    Amíg pedig ez a szemlélet nem változik a szövetségnél, addig lehet akárki a szöv. kapitány, ilyen "környezetben" nem fogja sokra vinni...
  • Gabess8
    #42875
    Pedig nincs ebben semmi meglepőm! Egész egyszerűen Sinka "Úréknak" nem célja,hogy a válogatott élére megfelelő ember kerüljön, ezért nem is akarják megfizetni, illetve nem teremtenek megfelelő körülményeket, ennyi, az edzőknek pedig ezért nem éri meg hosszútávon kapitánynak lenni (legalábbis a normálisabbaknak)
    De azt is írhatnám, hogy a klubszint az elsőrendű, a válogatott csak másodsorban van, és ez csak fokozódni fog... Ezért nincs már jó ideje normális válogatott sem, most lehetett volna, de valakiknek nem érdeke.
  • kaloz174
    #42874
    Igen, igazad van. Végül is ez az egyik, nagyon is valószínű megfejtése a történetnek.
    Nem mondom, hogy vidám lettem tőle, hogy megint csak szembesülni kellett a mai magyar viszonyokkal. Mert valahol ez a dolog is jelzés értékű, sajnos.
  • Isthy
    #42873
    Nem jó felől közelíted a dolgot. Inkább a másik lehetőség körülményei azok, amelyek sztem ezen döntés meghozatalára kényszerítették. Sztem inkább rájött az elmúlt pár hónapban tapasztaltak alapján, hogy mibe csöppent... Valahol megértem, hogy megismerve a "környezetet és a lehetőségeket" inkább a fiúkat választotta.
  • kaloz174
    #42872
    Kicsit meglepődtem ezen. Nem értem, mi az a nagyszerű lehetőség a fiúk mellett most, ami erre a döntésre bírta.
    Valahogy nem kerek nekem ez a történet...

    Na és hogy most ki lesz a kapitány! Legszimpibb választás Eszti lenne nekem, de igazán kár lenne, ha most félbehagyná a Békéscsabán elkezdett munkát.
  • Gabess8
    #42871
    Isthy, mi kicsiny hazánkban ilyen vezetés mellett bármi előfordulhat!!

    A magam részéről teljesen egyetértek Imre Vilivel, saját magának köszönheti a döntést az MKSZ- nek nevezett Sinka féle seggnyaló senkiházi férgek gyülekezete. Végre volt egy normális szakmailag is kiváló kapitányunk, de ez neki nem kellett, nem baj, majd a sok okostojás csodálkozik miért nincs válogatott, sem női sem férfi vonalon...

    Csak egyben bízom, ha netán bejönne kedves ellőttem szól hozzászólása (örömmel vállalná mind a kettőt abban biztos vagyok)Netán csak a hölgyeket vállalná, remélem Vili nem kaparja ki a gesztenyét neki, égjen csak egyedül!!
  • Isthy
    #42870
    Ismerve az MKSZ-t még az is lehet, hoy polihisztor Jánosunk mindkét válogatottat megszerzi magának. Legalább lesz mivel kitöltenie az egész évét...
  • Isthy
    #42869
    Vili a Dunaferrt választotta

    Ahogy ez számomra már nyilvánvaló volt egy ideje...
  • Duby
    #42868
    ...és felcsillan a reménysugár!

    ŐSZTŐL MEGYÜNK MECCSRE!!!!!!!!!!!


    remélem
  • Isthy
    #42867
    Egy nagyon szükséges lépés a jó irányba. Mondhatnánk VÉGRE!!!

    A nagy kérdés valóban az, hogy meg tudják-e szerezni a csajok a megfelelő hátteret. Nagyon kíváncsi leszek arra, hogy a Zeneca visszajön-e. Mert ha azon a szinten fogják támogatni az új csapatot is, mint a régit, akkor jók az esélyek.

    HAJRÁ CSAJOK!!!
  • Gabess8
    #42866
    Én a magam részéről akkor hiszem majd el amikor tényleg működni kezd, lesz csapat, pénz, rendszeres fizetés, stb...
    Természetesen sok sikert kívánok nekik, a tervekhez, azt hiszem mindannyian jól járnák, a csajokról nem is beszélve!!!
  • Gabess8
    #42865
    Teljesen egyetértek a véleményeddel, nem látok esélyt a rendezésre, valószínű abban van a titok, hogy valamiért innen többet tudnak lenyúlni, a nyalizásért cserében...