61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • kaloz174
    #42945
    A találkozó "rendben" lezajlott.
    Mindenki ott volt, kivéve azt az egy csapattársat, aki előre jelezte, hogy nem tud jönni.
    Remélem, Tomitól megkapjuk a részletesebb beszámolót is.:)
  • kaloz174
    #42944
    Ok, de én a helyszínről tudósítottam.:)))))
  • Gabess8
    #42943
    Szerintem ma ez tájanként változott, de elvileg elég. Egyébként ilyen időben tök jó fürdeni, én már próbáltam (nem ma)
  • kaloz174
    #42942
    2 óra csak elég volt, arról nem beszélve, hogy már tegnap óta ezt hajtogatta minden hírcsatorna.:)
    Különben is! Ilyenkor érdekes fürödni. A levegő 15, a Balcsi 25 fokos!:)
  • Gabess8
    #42941
    Felkészülni fel lehetett csak kérdés mennyi idő volt reagálni, mert ahol én voltam ott olyan gyorsan történt minden, hogy elég volt lereagálni..
  • Gabess8
    #42940
    Ha csak nincs valami apró betűs rész abban a szerződésben, valószínű a Krim meglátott valamit és bejött nekik, legalábbis eddig.
  • kaloz174
    #42939
    Mint írtam, szvsz nem ez lesz a fő elfoglatságuk.:))
  • Mse
    #42938
    kerti party = strandolás? bár igaz, most még medence sem kell hozzá :DDDD ;)
  • kaloz174
    #42937
    Lehet, hogy Zácsik Szandra tényleg beírt egy (NSO) fórumba?? (A jelek szerint lehetséges.)
    Ha ez tényleg így van, nem jól tette, az ilyen névtelen beírásokkal nem szabadna törődni...
  • kaloz174
    #42936
    Miután már dél tájban lehetett látni a buli színhelyén, hogyan alakul majd az időjárás, nem hiszem, hogy ilyen gond lett volna, vagy legalábbis fel lehetett rá készülni.:))
    Igyekeztem segíteni a magam részéről ebben, de egyébként sem gondolom, hogy a strandolás lett volna a mai fő program.
  • Mse
    #42935
    Tomi az igazolásainkról -legalább 1 pletykált név legyen igaz :) - is írhatna :)
  • Isthy
    #42934
    Sztem most már megemlíthetjük Ha minden igaz Tomi írni is fog majd róla a DO-n Hozzánk most ért ide a vihar... Nem semmi, ahogy nyomja...
  • Mse
    #42933
    publikus lett az ünneplés híre? ;) egyébként ma szanaszét áznak -ha kerti partyt akarnának tartani :D

    (kusza, és bőven benne van, hogy van még pár elhallgatott dolog is ;)
  • Isthy
    #42932
    Nicsak ki beszél?

    Elég kusza a dolog, nem egyszerű kibogozni...

    Mindenestre én inkább jó bulizást és méltó ünneplést kívánok a BL 10. évfordulót éppen most a Balcsin ünneplő Dferres csajoknak és akkori stábtagoknak!
  • Mse
    #42931
    húúú, nekem nem világos mostmár hogy is volt ez, most hány szerződése van/volt Szandrának.

    próbálom értelmezni:
    1. volt egy szerződése a Fradinál, ami 2009. június 30-ig szólt.

    2. aláírt egy olyan szerződést, h. 2009. július 1-től a Krim játékosa X évre -még valamikor 1,5 éve.

    3. 2009. tavaszán szóban elígérkezett a Fradinak, de elméletben -SomogyiG szerint- nem írt alá semmiféle szerződéshosszabbítást. (ehhez annyit, h. szóbeli formában is létezik szerződéskötés)

    SomogyiG azt írta, nem előszerződést írt alá -de szerintem ez az, hiszen nem az akkori időszakra, hanem egy későbbi időpontól kezdődő időszakra adta el a játékjogát a Krimnek, ez egy feltétel mellett kötött szerződés, ami függő jogi helyzetet teremtett, vagyis amint lejárt a másik szerződése, beáll az új a Krimmel kötött szerződése, de 2009. július 1-ig nyilvánvalóan a másik szerződése, a Fradival kötött volt érévényben.

    Vagyis teljesen mindegy, hogy mikor írta alá, nem volt két szerződése, legalábbis olyan ami ütné egymást nem.

    Ellenben a szóbeli hosszabbítási szándék, és a most beadott szándéknyilatkozat, miszerint a Fradiban akar játszani,szerintem minősülhet "szerződésnek" a Fradival.
  • Isthy
    #42930
    Ez elég érdekes... Mert ha ezért büntetik, akkor szinte mindenkit kellene...

    Szandra amikor a szerződését kötötte a Krimmel, akkor a Fradi játékosa volt. De meddig érvényes Fradis szerződése volt? Mert szerintem biztos nem 2009. július 1. utánig érvényes (a hosszabbítási szándékból ez következik) akkor itt valami nagyon nem stimmel ezzel a büntetéssel... Ennyi erővel minden játékost el kellene tiltani, aki előre köt szerződést egy másik klubbal, mikor még a réginek a játékosa az ahhoz kötődő szerződése szerint. Tehát ekkor is 2 érvényes szerződés van ami él, de a másik csapattal kötöttben foglaltak később következnek be. Szinte mindenki januárban megköti a júliustól érvényes új szerződését, ami januártól már érvényes és él, de mégsem büntetnek ezért senkit. Pedig kellene ez alapján amit te írsz, mert nekik is 2 érvényes szerzősésük van. Tehát emiatt Szandrát sem büntethetik, ez nem lehet ok nála sem.
  • primavis
    #42929
    ugyan, a Krimmel kötött szerződés értelemszerüen csak az FTC-vel kötött lejárta után léphet érvénybe (kivéve ha fel nem bontják időközben az előzőt). Ha az FTC-vel nincs szerződés megújitása, akkor miféle kettős szerződésről van szó? Hiszen az volt akkor most másfél éve is! Továbbra is értelmetlen az egész. Kivéve, ha a Krim betud mutatni, egy a velük kötött szerződés után megkötött fradis szerződést is. Mivel ilyen nincs, akkor ki érti az egészet?
  • SomogyiG
    #42928
    Egy szerződés az aláírás pillanatától kezdve él, még akkor is, ha későbbi időpontban kell a benne foglaltaknak bekövetkeznie.
  • SomogyiG
    #42927
    Isthynek is:

    Nincs szerződéshosszabbítás, csak egy szándéknyilatkozat Szandi részéről, miszerint nálunk akarja folytatni a pályafutását - egyelőre.
    A két szerződése a nálunk folyó, és a Krímmel ez időn belül kötött.
  • primavis
    #42926
    no igen, de van róla bizonyitékuk?
  • Isthy
    #42925
    Gondolom a Fradi csak akkor tudta meg a Krim szerződést, amikor felajánlották Szandrának a hosszabbítást. Viszont így ezzel a dologgal nagy rizikót vállaltak, hogy mégis hosszabbítottak vele. Azt gondolták, hogy majd megegyeznek a Krimmel és kivásárolják? Megvolt erre a pénzük? Mert sztem máshogy nemigen tarthatták volna itthon Szandrát.
  • primavis
    #42924
    no, ha a Krimmel kötött szerződése csak 2009 julius 1-től érvényes, akkor milyen kettős szerződésről beszélünk? kötött egy újat az FTC-vel is? Ha igen, van, ha nincs akkor meg nincs kettős szerződés sem!
    Ha nem jelentkezik a szlovénoknál az szerződésszegés, de mi köze ehhez az EHF-nek?
    Az biztos, hogy béna társaság az egész brancs (FTC, Krim, EHF), csak az a baj, hogy megint kizárólag csak a maygar kézilabda issza meg a levét.....
  • Isthy
    #42923
    Nyilván arról beszél az EHF, hogy aláírta a Fradival a hosszabbítást is, így július 1-el kettős szerződése van.

    A Krim minden bizonnyal a játékost akarta vagy megfelelő kárpótlást. Az ő gazdasági helyzetük sem rózsás és nem akartak szerintük szinte ingyen kihátrálni. Mert minden bizonnyal a Fradi nem tudott volna annyit adni, amit ők minimum gondoltak. Sztem most meg majd ha Szandra visszamegy hozzájuk az eltiltás után, lehet jó pénzért majd eladják és meglesz a pénzük, csak nem a Fraditól. Lehet így kalkuláltak...
  • Isthy
    #42922
    Próbálom értelmezni a dolgot...

    Egyrészt akkor most július 1-el lépett érvénybe a Krimmel kötött szerződése, amit még 1,5 éve kötött. Ugyanakkor aláírt hosszabbítási szerződése is van a Fradival, amit mondjuk a tavasszal kötött. Ha ez így van, akkor a kettős szerződéskötés tiszta sor és vele járó büntetés és eltiltás is. Ha jól emlékszem ugyanezért Lungu anno 1 év eltiltást kapott...
    Másrészt meg Szandra akkor jelenleg a Krim játékosa, a Fradival kötött szerződése semmis.

    Remélem jól értettem a dolgot. Ha nem akor javíts ki légyszíves.
  • SomogyiG
    #42921
    De igen, ráadásul a 2. szerződés jó előre kizárta az esetleges folytatás lehetőségét a nevelő klubjával - annak tudta nélkül.
  • Duby
    #42920
    Ha "Ezáltal egyidőben 2 szerződése létezett, bár a második az első lejárta utáni időszakról szólt." akkor gyakorlatilag egy időban csak egy szerződése létezett, mert a Krimes szerződés nyilván nem kavart bele az éppen futó Fradisba. Tehát akkor miről beszélünk dupla szerződéssel, k...g EHF???
    Zácsik a jelenleg érvényben lévő - Krimmel kötött - szerződését szándékozik egyoldalúan felbontani, ez a tényleges helyzet, ha közben nem írt alá még semmit a Fradival a köv szezonra. Hülye Krim is 100x jobban járt volna, ha belement volna a kétoldalú szerződésbontásba. Pénze is lett volna, meg ideje is egy odakívánkozó játékost nézni.
    De valami tuti megbújik a háttérben, amit nem ismerünk, mert valami nem stimmel a sztoriban.
    Szerintem.
  • SomogyiG
    #42919
    Az érvényben levő szerződésének lejárta előtt másfél évvel Szandi kötött egy profi szerződést a Krímmel - NEM ELŐSZERZŐDÉST. Mivel még nem volt felnőttkorú, így a szülei is aláírták. Ezáltal egyidőben 2 szerződése létezett, bár a második az első lejárta utáni időszakról szólt.
    Időközben javult a klubunk anyagi helyzete, más lett az edző, és más a közösség. Ezen változások hatására a közben nagykorúvá vált Szandi úgy döntött, hogy szívesebben maradna itthon. Amikor hosszabbítási ajánlattal kereste meg a Fradi, Szandi örömmel mondott igent, de közölte, hogy van egy szerződése a Krímmel, ahová viszont nincs szándéka távozni - ezt tudatta a szlovénokkal is.
    Az EHF állásfoglalását mindkét klub közösen kérte, miután kiderült, hogy a Krím mindenképpen az EHF-hez fordul. Jelenlegi ismereteink szerint az EHF a kettős szerződés miatt sújtotta Szandit az eltiltással és a pénzbüntetéssel. Ha ez valóban így van, akkor a 2. szerződés automatikusan semmissé válik.
    Szandi (Lajos) azért nyújt be fellebezést, hogy az eltiltás mértékét csökkentsék - a Krím ugyancsak jelezte fellebezési szándékát az eltiltás mértékének növelése érdekében.
  • Isthy
    #42918
    Hát ez az... Sajnálatos, hogy mostanában nem nagyon ír itt semmiről véleményt...
  • Isthy
    #42917
    Hát ez egy marhára zavaros ügy lett... Válogatott szinten is sz*r következményekkel...

    Az eltiltás fél évre adott, de kit is büntettek meg és miért? A több cikk ami megjelent többfélét ír... Egyik szerint a klubot büntették, másik szerint meg Szandrát, csak a klub átvállalja a büntetését... Miért büntették Szandrát? Tudják, hogy ténylegesen aláírta a Fradinál a hosszabbítást? Van erre bizonyítékuk? Azért nem büntethetik, hogy július 1. után nem ment a Krimhez, mert az EB-re felkészüléshez elvileg kikértük a válogatottba. A Fradit miért büntetnék? Érthetetlenül zavaros az egész...
    Mondjuk az EHF fél évre minden meccstől eltiltotta, de mi van az év végi felnőtt VB-vel? Mert elvileg még akár ott is játszhatna és az IHF rendezvény, az EHF-nek semmi köze hozzá. De az eltiltása meg érvényes lenne? A junior EB-s csapatunk meg elszenvedett egy komoly veszteséget a hazai verseny előtt, válogatott szinten jól megszívtuk ezt a kavarást... Gratulálok az ötlet kiagyalójának...

    Ha jól tudom érvényes szerződése szerint július 1. óta a Krim játékosa. Azzal a szerződéssel mi van? Gondolom érvényes és ősztől ott kellene játszania. Ezzel most megkérdezném, hogy minek kellett ez az egész EHF-esdi? Nem lett volna egyszerűbb megegyezni a Krimmel és fizetni nekik. Vagy nem volt rá pénz? Vagy egyesek azt hitték, hogy el tudják majd intézni? Hát jó nagyot szívott ezzel a variálással mindenki... Szandra, a Fradi és a válogatott is...

    Hej, de kíváncsi lennék most ezzel kapcsolatban SomogyiG véleményére...
  • Gabess8
    #42916
    Ahogy írtad, ő koncentráljon csak az MKB Veszprémre!
    Szerintem lesz neki véleménye, csak kérdés megosztja e velünk.
  • Gabess8
    #42915
    Hú most mi lesz, és pont hétvégére kellett ez megtudnom:(((

    "Eddig a szakmai igazgatói munkára jutott kevesebb időm és energiám, mostantól viszont teljes lendülettel erre szeretnék koncentrálni” – indokolta elhatározását" hogy ennek páran hogy fognak örülni
  • Breki33
    #42914
    Hát ez már nem igazán jó hír
  • kaloz174
    #42913
    Botrány: fél évre eltiltották a Fradi legjobbját!

    Ez engem meglepett. Azt hittem, sikerül a Fradinak elintézni ezt az ügyet, vagyis kivásárolni Zácsikot.
  • Isthy
    #42912
    Nem is hiszed mennyire az vagyok Majd túlteszem rajta magam valahogy

    Viszont az utódlás érdekes lehet, Mocsai illetve Kovács P. személyében. A prof. biztos megint cirkuszt generálna a Pick részéről, így lehet KP lenne a legjobb. A prof. meg koncentráljon csak az MKB BL szereplésére. Vajon veszprémi topictársunknak erről sem lesz véleménye?
  • Breki33
    #42911
    Hátha a Hypóhoz megy Prokop fönökének akkor nem
  • kaloz174
    #42910
    [URL=http://www.nemzetisport.hu/kezilabda/hajdu-janos-nem-hosszabbit-szakmai-igazgatoi-feladataira-koncentral-246767.html]A sokoldalú "sikeredző" távozik[/URL]

    Remélem, szomorúak vagytok.
  • Breki33
    #42909
    semmi gond :)
  • Gabess8
    #42908
    Nem baj, nem történt semmi, ettől nagyobb bajom, bajunk ne legyen! Egyébként az idézőjel zavart meg, illetve hogy itt olvastam először. Remélem nem sértettelek meg, ha igen elnézést érte!
  • Breki33
    #42907
    igen ebben igazad van

    csak mikor indítottam a fórumot akkor először még csak hireket másoltam be és megszoktam, hogy berakom és ez esetben elfelejtettem idézőjelet tenni
  • Isthy
    #42906
    Sztem azért gondolta, hogy a te véleményed, mert nem utaltál rá, hogy ezt valahonnan vetted. Illetve nem írtál saját kommentet hozzá, amiből levehette volna, hogy mit gondolsz a dologról.

    Én már megszoktam az idők folyamán ezt a fajta idézgetést tőled, de ő még fiatal "motoros" itt

    Vajon mi lehet veszprémi topiktársunk véleménye a sorsolásról? Mostanában sajnos nagyon leszokott rólunk...