61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • kaloz174
    #42985
    Gratulálok a Dunaferrnek. (Még akkor is, ha ez így nem teljesen jogszerű névhasználat.?:))Tudom, egy meccsből nem lehet messzemenő következtetéseket levonni, de mégis jó érzés, hogy ez a - tulajdonképpen történelmi - találkozó ilyen szép eredményt hozott.
  • Isthy
    #42984
    Így van, pontosan ma 75 éves!

    Egy kis olvasnivaló róla

    Sok sikert és erőt egészséget kívánok neki!
  • Isthy
    #42983
    Itt elolvashatod
  • Breki33
    #42982
    Ha jól tudom ma ünnepeli szülinapját Laurencz László
    akit nemrég Vácon a „A város sportjáért” kitüntetést kapta.

    Gratulálunk és erőt egészséget Laci bácsi !



  • Breki33
    #42981
    vhol olvastam, hogy a neten állítólag lehet nézni a mecseket
  • Isthy
    #42980
    Junior EB

    Ha esetleg még valaki nem ismerné az oldalt
  • Isthy
    #42979
    Egy kis Dunaferr

    Még kellene legalább 1 átlövő és meglenne a középmezőny a tavasszal visszatérő Dettivel.
  • kaloz174
    #42978
    Mocsai újabb változata ua. témára:
    Mocsai Lajos: az ezüstérmeket is meg kell becsülnünk

    Holnap edzőmeccsek. De. a Dunaferr-Halas, du. Siófok-Loki. Sajnos, csak egyiken tudok ott lenni.
  • Isthy
    #42977
    Ahogy vártam, a profnak az MKB BL szereplésére kell koncentrálnia. KP marad a törököknél, kíváncsi leszek az új jelöltre. Ha jól tudom holnap MKSZ ülés lesz, meglátjuk lesz-e valami elképzelésük. Lehet mégis előkerül megint a jolly joker a kalapból?
  • Breki33
    #42976
    Mocsai nem lesz a férfiválogatott kapitánya

    http://sportgeza.hu/kezilabda/2009/07/28/mocsai_lajos_nem_lesz_a_ferfi_valogatott_kapitanya/
  • Gabess8
    #42975
    Még szerencse, hogy nem rajtunk múlik. Egyébként ha csak azt nézem, hogy válogatott szinten mit tudna itt, ott elérni akkor már nincs is kérdés szerintem, egyértelmű Spanyolország, de ez a kérdés ennél jóval összetettebb. Én megérteném ha Spanyolok mellett döntene.
    Abban azért bízok, hogy a szövetségi kapitány kérdésben amennyiben úgy alakul az Veszprém vezérkarának is lesz beleszólása!
  • kaloz174
    #42974
    Legalábbis nem szeretnénk. Nem esne jól.
    De ha csak egyoldalúan néznénk, sokakat nem ismertünk volna - akár a kézisek közül sem, csak mint ellenfelet.

    Egy régebbi írás - ugyanarról az oldalról

    Ennek ellenére természetesen nagyon örülnék, ha Nagy Laci magyar válogatott maradna. Ha ezt a döntést tudná hozni.
  • Breki33
    #42973
    Lazlo Nagyot nem akarjuk megismerni

    http://sportgeza.hu/sport/marodiaklistaja/2009/07/28/lazlo_nagyot_nem_akarjuk_megismerni/
  • Gabess8
    #42972
    Sajnos az..

    Jé milyen érdekes pont mostanában, és pont ebben a "hiteles szennylapban" kellett megjelennie...
  • Gabess8
    #42971
    Én ezt nem egészen úgy látom, hogy megint elvesznek tőlünk valamit. Miért vennének el, nem ők veszik el hanem nálunk az illetékesek, "dobják" el, Isthyvel értek egyet, olyan lehetőséget kellett volna teremteni, hogy ez nem forduljon elő!
    A Spanyolok na ná, hogy élni fognak a lehetőséggel, lám van egy ország amelyik előretekint, és építkezik, példát kén venni róluk...
  • Isthy
    #42970
    Bizony, sok mindenre megvan már a forgatókönyvük...

    Azóta valahol már olvastam is, hogy újra be kell nyújtaniuk egy csomó papírt stb.
  • Isthy
    #42969
    Igen, az.

    Csak egy bajom van vele... Vajon miért nem egy sportújságban jelent meg? Sajnos egyértelmű, hogy kik és milyen célzattal jelentették meg...
  • Isthy
    #42968
    Itt a teljes interjú

    Sajnos abban a környezetben amit ebben az országban teremtettek, bizony nem szabad csodálkozni ezen... És ugye a 2012-es olimpiát nézve a spanyolok most akarnak lépni. Mert ugye a 3 év akkorra telne le...
  • kaloz174
    #42967
    Elgondolkodtató ez is...

    Kolonics György és a tapasz

    Na és változatlanul nagy fájdalom, term.
  • kaloz174
    #42966
    Ma reggel hangos sípszó verte fel a környéket. Bakó Botond ébresztő edzést tartott csapatának.
  • kaloz174
    #42965
    Spanyol lehet...

    Vegyes érzéseim vannak. (Keserű vagyok, meg is értem. Aztán meg nem is, na és ez dominál...Sterbik számomra hazátlan, pl.) Megint elvesznek tőlünk valamit...
  • Gabess8
    #42964
    Egyet értünk. Szerintem azok az eszközök illetve tervek már nagyon régen megvannak, esetleg azon kell törni a buksit egy kicsit, hogy éppen melyiket vegyék elő, vagy hogyan párosítják, hogy pont jó legyen...
  • Duby
    #42963
    Hát én se lélegeztem fel, és nyugodtam meg a szövetség látványos áldásától. Ha a háttérben a szándék továbbra is markánsan fenn áll (márpedig de még mennyire fenn áll), akkor az azt képviselők eszközeiből, stílusából kiindulva mindent meg fognak tenni "okosba", hogy elérjék a céljuk. A szövetség pedig széttárhatja kezét, hogy "mi mindent megtettünk, engedélyeztük, nem rajtunk múlott". Félek, hogy már meg is van a tervük, amihez már nem kell az MKSZ, és a nyílt tiltás se.
  • Isthy
    #42962
    Ha nem, hát nem

    Sajnos így lemaradtál Gabcáról... De lesz ez még így se!
  • kaloz174
    #42961
    A csapatoldalon érdekes információt kaptam az elmaradó, legalábbis Siófokon elmaradó, meccsről...Na mindegy, nem kommentálom inkább. ("Bumbika" már megtette az egyik kézis oldalon.:))
    Mindenesetre tavaly több élcsapatnak megfelelt - felkészülési tornán - a csarnok.
    (Akit érdekel, egyébként Tatabányán lesz a mérkőzés: ETO-Buducsnoszt.)
  • Gabess8
    #42960
    "Esztinél ma jobb választás nem volt, szerintem sem. Igen, én is nagyon remélem, hogy megkapja a támogatást, mert ez össznépi érdeknek tűnik.
    Igaz, a volt kapitányok sem kapták meg."

    Bár így lenne, ezzel egy bajom van, ezeket baromira nem érdekli, hogy mi az össznépi érdek, sajnos...
  • kaloz174
    #42959
    Mit mondjak?:) Az kevésbé poénos - számomra. Arról nem beszélve, hogy valamivel több, mint 300 m.
    Esztinél ma jobb választás nem volt, szerintem sem. Igen, én is nagyon remélem, hogy megkapja a támogatást, mert ez össznépi érdeknek tűnik.
    Igaz, a volt kapitányok sem kapták meg.
    Ma egyébként ezt 3 válogatott (1 volt+2 jelenlegi kerettag) jelenlétében vitattuk meg. Ezt csak dícsekvésnek írtam. Mindhármukat kedvelem, így ez igazán kedvemre való időtöltés volt.
  • Gabess8
    #42958
    Szerintem ahogyan a többiek is, azaz sehogy, de legalább elmondhatja magáról, hogy volt kapitány!
    Természetesen szurkolok neki és ne legyen igazam.
  • Isthy
    #42957
    Erről a változásról én még nem hallottam. Mindenesetre neked tényleg rossz hír... Esetleg Dabason pótolhatnád.

    Eszti lett a kapitány

    Kíváncsi leszek, hogy tud majd megbírkózni a "környezettel"... Mindenesetre szurkolok neki!

    Hunnia mégis?

    Látod Duby nincs mindenben igazam Mondjuk én majd csak akkor leszek ebben biztos, amikor elkezdik a pályán az első meccsüket...
  • Breki33
    #42956
    "Mátéfi Eszter lett a női kézilabda-kapitány

    # Index - [email protected],
    # MTI

    Imre Vilmost másodedzőként segítette az Eb-n, mától hivatalosan is a sportág történetének első magyar női szövetségi kapitánya Mátéfi Eszter. A Békéscsaba edzője az olimpiáig írt alá, évente újratárgyalható szerződést kötött.

    Mátéfi Eszter a magyar női kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya – így döntött szerdai ülésén a szövetség elnöksége. A békéscsabai edző megbízatása 2012. augusztus 31-ig tart, de minden évben július 1. és 15. között bármely fél következmény nélkül felbonthatja a szerződést.

    Mátéfi segítője Konkoly Csaba, a Győr trénere lesz. Az új kapitány elődje, Imre Vilmos július 2-án mondott le, a Dunaferr férficsapatánál folytatja a munkát. A decemberi Európa-bajnokságon már Konkollyal segítették a kapitány munkáját, Mátéfi a felkészülés során az Indexnek elmondta, hosszú távú célja, hogy szövetségi edző legyen.
    hirdetés

    Az erdélyi Bándon született, 43 esztendős edző a magyar válogatottal 1995-ben vb-ezüstérmes, 1996-ban olimpiai harmadik lett. Magyarországon a Debrecen, a Győr és a Dunaferr játékosa volt, a dunaújvárosiakkal BL-t és EHF Kupát nyert. Kétszeres magyar bajnok, kétszeres Magyar Kupa-győztes.

    "Már az megtiszteltetés volt, hogy egyáltalán szóba került a nevem lehetséges kapitányként. A válogatottat nagyon szeretik szerte az országban, az elvárás is nagy. Szeretném a bizalmat meghálálni, és a csapatot a világ élmezőnyében tartani. Ígérem, egyszerre leszek megfelelően demokratikus és autokrata. A hitvallásom alapján rend a lelke mindennek, az elvégzett munkában hiszek" – mondta az MTI-nek.

    A szakember hozzátette: augusztus 3. és 7. között Zalakaroson lesz összetartás a válogatott számára, ám a külföldön játszók nem lesznek jelen. A 15 meghívott névsorát várhatóan a napokban hozza nyilvánosságra a frissen kinevezett kapitány.

    Mátéfi Eszter kinevezése egyedülálló helyzetet teremt, ő a sportág történetének első edzőnője. Szakvezetőként dolgozott a Dunaferrnél Kiss Szilárd segítőjeként, majd a női juniorválogatott kapitánya lett. 2007 óta a Békéscsaba trénere, a csapattal az előző bajnokságban negyedik lett, a szakma egybehangzó véleménye szerint a legjobban védekező csapatot hozta össze."
  • kaloz174
    #42955
    Köszi, igen, ezt én is olvastam. Term.

    Úgy volt hogy itt játszanak Gabcáék az ETO-val, de a helyi csapatoldal szerint mégsem itt lesz a meccs. Még nem derült ki, hol.
  • Isthy
    #42954
    ?????
  • Isthy
    #42953
    Az a beszámoló 1-2 napot csúszni fog, de addig is itt van ez
  • kaloz174
    #42952
  • kaloz174
    #42951
    Veszprémi kézis hírek

  • kaloz174
    #42950
    Sajnos, Gabca nem jön...
  • kaloz174
    #42949
    A viharról.:))
  • Mse
    #42948
    "Ok, de én a helyszínről tudósítottam.:))))) "

    a fentit értettem akkor félre ;)
  • kaloz174
    #42947
    Mit kerestem volna én ott? (Sajnos, nem voltam csapattag. )
  • Mse
    #42946
    ott voltál velük? :DDD