61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #43025
    Dokics gyorsan talált új klubot

    Várható volt, ahogy ezt a 43016-os hozzászólásomban sejteni engedtem

    Szandra játszhat

    Ez egy jó hír, de kérdés, hogy így mi lesz vele klubszinten...
  • Breki33
    #43024
    Igen Isthy már korábban említette.

    Boki jól néz ki szerintem simán játszhatna :)
  • Isthy
    #43023
    Lentebb a 42980-as hozzászólásom
  • kaloz174
    #43022
    Na és Te ismered ezt?

    A női junior kézilabda EB oldala
  • kaloz174
    #43021


    Illusztráció a szünethez.:)
  • kaloz174
    #43020
    Ott voltam ma a válogatottak meccsein Bogláron, ahogy ígértem is.
    A juniorok szerintem eléggé fáradtak voltak, miközben az A válogatott könnyedén, tét nélkül játszva, érvényesítette kétségtelenül nagyobb rutinját.
    A junioroknak szükségük lesz egy kis pihenőre, aminek segítségével feltöltődhetnek, úgy gondolom.
    Tetszettek Drávai Gyöngyi, Deáki Dóra átlövései, valamint Tamás Kriszti akarása.
    A felnőtt csapat meglepően gördülékeny játékott produkált. Jó volt Pasi, amíg védett, sajnos, megsérült, Vérten Orsi, Tomori.

    A meccs előtt gratuláltam Esztinek, aki éppen Hajduval beszélgetett.
    Meglepetésemre Boki is megjelent a meccsen, köszöntötték a szünetben.
    Viszont nem voltak ott a sérült felnőtt kerettagok, ami kicsit fura volt nekem.

    A juniorok kicsit enervált játékára magyarázat lehet a hosszű összezártság, a terhelés. Remélem, a formaidőzítéssel nem lesz gond!
    Változatlanul nem tudom megérteni és támogatni a játékosok alázását szakvezető részéről.

    Ezután a meccs után játszott a B válogatott a svájci csapat ellen. Örömjátékkal biztosan nyertek a lelkes, de nem túl acélos ellenféllel szemben. Az egyik kiemelkedő Valovics volt, de Baba is jó volt az első félidőben, valamint Szegedi Orsi, Baross Zs, Szekeres K.
  • Breki33
    #43019
    Öt év eltiltás a román férfi kézilabda-válogatott kapitányának


    Öt év eltiltást kapott Aihan Omer, a román férfi válogatott szövetségi kapitánya és Petre Palau, a helyi sportági szövetség volt alelnöke az Európai Kézilabda Szövetségtől (EHF), miután bebizonyosodott egy dán bírópáros vádja, miszerint megpróbálták őket lefizetni egy mérkőzés előtt. Az EHF honlapján csütörtökön közzétett határozat szerint az eltiltottak a következő években nem vehetnek részt egyetlen nemzetközi tornán sem. A Román Kézilabda Szövetségnek 27.500 euró büntetést is ki kell fizetnie.

    Egy dán lap márciusban azt írta, hogy a románok megpróbáltak pénzt adni a két dán bírónak tavaly júniusban, a Montenegró elleni mérkőzés előtt, amelynek tétje a világbajnokságra való kijutás volt. Végül Románia került ki győztesen az összecsapásból, de az EHF megállapította, hogy az eredményt nem befolyásolták a játékvezetők, hiszen visszautasították a megvesztegetést. Az EHF négy évig megfigyelés alatt tartja a román szövetséget, és amennyiben ismét hasonló eset fordul elő, kizárják a nemzetközi versenyekről a férfi kézilabda- válogatottat. Az érintetteknek és a román szövetségnek 21 napja van a fellebbezésre, a döntés még nem jogerős. (MTI)
  • Breki33
    #43018
    Újabb előállítás a Cozma-ügyben
    MTI


    A veszprémi Napló információi szerint [1] a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság nyomozói újabb embert állítottak elő a február 8-án elkövetett Marian Cozma-gyilkossággal kapcsolatban szerdán. Úgy tudják, hogy az enyingi férfi a gyilkosság helyszínén tartózkodott. Lehetséges, hogy R. Jánost az üggyel kapcsolatban a kihallgatása után meggyanúsítják. Az ügyben jelenleg nyolc gyanúsított van, heten előzetes letartóztatásban várják a nyomozás lezárását.
  • Duby
    #43017
    Dokic, Herr és Buli jöjjön Újvárosba!
    Remek hangulat, csodálatos csapategység, elkötelezett vezetők. Sztárgázsi ugyan nincs, de ha ilyen csapat összejönne a felelős vezetés keze alatt, pár év múlva mindenki jól járna. Addig meg kárpótol a családias hangulat.
  • Isthy
    #43016
    Sajnos egyre több ilyen van... A Lada is csehül áll és a Hyponál is vannak gondok...

    A játékosokat finoman szólva is kellemetlen helyzetbe hozták... Herr Orsi meg most szerződött oda... Vajon hol kötnek ki a játékosok? Nem nagyon tudom elképzelni, hogy hasonló szintű csapathoz tudnának szerződni. Bár egyet tudok ahová mehetnének és minden bizonnyal fizetni is tudnának nekik Kérdés, hogy szükségük lesz-e közülük valakire.
  • Isthy
    #43015
    Igen, ismerem.
  • kaloz174
    #43014
    Igen, term.:)
  • kaloz174
    #43013
    Egy elég megdöbbentő mai hír:

    "A horváth Podravka nagyon komoly anyagi gondokkal küzd, és ennek tudatában a mai nappal felbontották az összes légiós szerződését. Távozik Ana Dokic, Herr Orsolya, Natalia Todorovska, Julia Portyanko és Bulath Anita is."
  • Breki33
    #43012
    Ezt az oldalt ismeritek?

    http://www.worldhandball.com/
  • Duby
    #43011
    Hát igen. Ez is egy vicc kategória, amin sírni lehet. A magyar női kéziválogatott szövetségi kapitányi posztját A SZÖVETSÉG MÁSODÁLLÁSBAN TUDJA FINANSZÍROZNI.
    Gyerekek, én ekkora baromságot el sem tudtam volna képzelni. Az MKSZ-nek nincs pénze egyetlen szövkapot normálisan megfizetni, miközben akkora vízfej apparátusa van, annyi ingyenélő semmit nem csináló vén nagyfejűt hízlal, mint egy jóféle sertéstelep.
    Jelenleg az MKSZ-nek másodlagos, és mellékes kérdés a válogatott szereplése lévén, hogy nem szándékoznak a szakmai irányítására egy teljes értékű szakembert felvenni. Gyakorlatilag Magyarisztán szövetségének csak egy kellemetlen mellékszál a válogatott "üzemeltetése". De itt jön az ezernyi kérdés? Akkor minek is van az mksz? Miért felelős? Ja, hogy csak a jogokat bitorolja, és a pénzeket szedi be? Ez a fő tevékenység? A fő profil, hogy a sportágon élősködő semmihez sem értő, semmi tevékenységet nem végző, sportolóink verejtékén dőzsölő nagyfejűek zsebét tömje?
    Hát ezen (is) most (megint) kiakadtam. Egy szövetség, aki nem fizet szövetségi kapitányt a válogatott élére. Hihetetlen hogy itt már minden mennyire ki van fordítva, mennyire abszurd ez az egész ország. Működik itt még valami úgy, ahogy elvileg annak a józan ész szerint kéne? Amiért van? Én már nem hiszem.
  • Isthy
    #43010
    Mátéfi interjú
  • kaloz174
    #43009
    Ez igazán figyelmes volt tőled.
    Átadom. Sajnos, most nem tudom másképp, csak üzenetben.
  • Isthy
    #43008
    Fradi BL selejtező

    Egyelőre úgy tűnik Ungváron lesz a selejtező, ami a Fradinak igencsak kedvező. Persze várjuk ki a végét, mert Anjáéknál sosem lehet tudni...
  • Isthy
    #43007
    Tedd azt és számolj majd be róla.

    OFF:
    Boldog Születésnapot a nagylányodnak!
  • Isthy
    #43006
    Ahogy mondtam, csak ma tudtuk meg.

    Most ez van, meglátjuk a VK-ra miben fog változni. Mert az már teljesen a VB felkészülés jegyében fog zajlani.
  • kaloz174
    #43005
    Lehet, hogy elmegyek, megnézem a csütörtöki meccset.
  • kaloz174
    #43004
    A keret

    Csalódás. Úgy tűnik, nem szabadulunk.
  • kaloz174
    #43003
    Ez a cikk is csak kapcsolódik.
  • Isthy
    #43002
    Én sem, ezért kérdeztem. Mondjuk nem lennék meglepődve, ha csak hétfőn tudnánk meg.
  • kaloz174
    #43001
    Nem láttam sehol, pedig körülnéztem.
    Talán holnap megtudjuk, végül is csak 3-án kezdődik az edzőtábor, ha jól tudom.
  • Isthy
    #43000
    Valaki látta már valahol Mátéfi Eszter válogatott keretét a jövő heti edzőtáborra?
  • Psx2
    #42999
    Igen köszönöm!!!FÉRFI!!!
  • Breki33
    #42998
    Nem írtad, hogy férfi vagy női :P
  • Psx2
    #42997
    Helosztok!!!Kézilabdázok,Nb2-ben a Dunakeszi Vse/Magyarság csapatában!!!Azért írok,mert kapusposzton problémáink akadtak,várom azok jelentkezését akik esetleg szeretnének kapusok lenni,illetve már kapusok:)!!!Ifi csapatról lévén szó,legidősebb 90-es születésü lehet!!!!Ha érdekel erre az e-mail címre írj:[email protected]
  • Gabess8
    #42996
    Most vagy tényleg összeesküvés, amit kevésbé hiszek, vagy nem értem miért voltak ennyire naivak, szerintem ilyen dolgokat manapság másként is el lehet intézni mint bőrönddel szórakozni...
  • Gabess8
    #42995
    Én ezzel már régen nem foglalkozom, de nem biztos hogy Zácsik annyira ártatlan, persze lehet az is, mert eddig semmilyen hivatalos információ nem látott napvilágot, abban a bizonyos szerződésben pedig ki tudja mi van leírva pontosan.
  • kaloz174
    #42994
    Ha jól gondolom egy fórumbeírásból: Vác-Siófok 31-28...
  • kaloz174
    #42993
    A Fradi - Zácsik nélkül - 2x kikapott Csabán.
  • kaloz174
    #42992
    Kellene átlövő, mindenképpen. Ha Lepasova Halasra igazol, amire van esély, akkor azzel sokat lépnek előre, szerintem. A Csabában nagyon gólerős volt.
  • kaloz174
    #42991
    Hasznos ez így. A szép győzelem megadta a hangulatot, most viszont látható, hogy nincsenek csodák.
    Tanulni kell a vereségből, mindenkinek.
  • Isthy
    #42990
    A mai halasi meccsen meg állítólag simán kikaptunk 36-30-ra. Kérdés, hogy kik játszottak és mennyit... De ezekből a felkészülési meccsekből bármilyen következtetést levonni tényleg felesleges.
  • Isthy
    #42989
    Én már rég nem foglalkozom ezzel, mert halvány fogalmunk sincs, hogy mi is lehet a helyzet valójában. Ugyanis az EHF-től még mindig semmilyen hivatalos papír vagy bármi más nem olvasható erről sehol sem. Az egész csak össze-vissza értelmetlen és logikátlan nyilatkozgatások egyvelege. Olyan magyaros...
  • Duby
    #42988
    "kéz kezet mos világ" igazságszolgáltatása:

    Befellegzett az olimpiai és vb-döntőt is vezető német párosnak
    A Lemme, Ullrich bíróduó bőröndben vitte ki Oroszországból a megvesztegetési pénzt. 2014-ig nem vezethetnek újra. (link >>)

    Két szerencsétlen balfék bűnbak. Ezzel persze a szövetség le is tudta a "megtisztulást". Pedig hol lenne az még, te jó ég, belegondolni is szörnyű...
  • Duby
    #42987
    Na most már végképp nem értem ezt az egész Zácsik-ügyet. Az EHF azért bünteti féléves eltiltással, mert miközben ervényes szerződése volt a Fradival, ő aláírt egy másikat a Krimmel (ami azonban semmit sem kavart bele az érvényesbe, tehát szvsz abszolút nem jogos hogy két helyre szerződött egy időben, de mind1, "gondolkodjunk" a kocka EHF-es fejekkel). Erre miután Szandra beint a szlovénoknak, hogy mégse akar odamenni, inkább felbontaná a már aláírt szerződést, és maradna a Fradinál, ERRE A KRIM FELNYOMJA A JÁTÉKOST AZ EHF-NÉL AKIVEL MIKÖZBEN EGY CSAPATTAL ÉRVÉNYES SZERZŐDÉSE VOLT, AZ ÉRINTETT CSAPAT TUDTA NÉLKÜL SZERZŐDÉST KÖTÖTT.
    Namármost: hogy erre egy vízfej EHF egyből rávágja, hogy "két szerződés egyidőben -> játékoseltiltás, fúj, fúj". Igen ám, de mi a bánat történik ilyenkor a Krimmel? Semmi? Miért nem? Őket miért nem bünteti meg a szövetség, amikor ugyanolyan rosszhiszeműen jártak el - a Fradival szemben - miközben a játékos klubjának háta mögött bármilyen papírt is Zácsik elé tettek. Ugyanolyan hunyó a második klub is, aki nagyon jól tudta, hogy a játékosnak érvényes szerződése van, mint Zácsik.
    Csak sejtem, hogy a Krim semmi büntetést nem kap, mert akkor miért jelentette volna fel Zácsikot? De még mindig tele van az ügy logikátlan és következetlen dolgokkal, úgyhogy tuti van ott valami.
    Gábor, légyszi világosíts fel, ha nem jól értek valamit, de én már tulajdonképpen semmit nem értek.
  • kaloz174
    #42986
    Ma volt a Siófok-Loki is. Hullámzó játék jellemezte, még erősen érződött a csapatokon, hogy alapozási időszak van.
    Ennek ellenére láttunk pár ötletes megoldást, amit a szép számú közönség tapssal értékelt.

    Mindenképpen kijött az a különbség, ami a 2 csapat játékos-állományában van. Annak ellenére, hogy Mörci, Juhász Gabi (sérülés), valamint Lovric nem játszott.
    Mindkét edző próbálta gyors játékra ösztönözni a pályán lévőket. Az első percekben felváltva estek a gólok, de egy idő után a Loki elhúzott, és ezt az előnyét a félidő végére bebiztosította.
    A gólok jó része esett védekezési hibákból, ami arra utal, hogy mindkét gárdának időt kell még szentelnie a védekezés hatékonyságának javítására.
    Jó benyomást tett rám a Lokiból Bognár Bogi, Slakta Petra, Kazai, Borbás Rita, a Siófokből Lajtos Nóra, Tóth Zsuzsa (remélem, jól írom:)), Valovics. Az irányítónak még meg kell ismernie a csapatot, úgy tűnik, nekem ebben a szerepkörben Szepi meggyőzőbb volt, aki most a szélen kapott szerepet, de ott nem érvényesült túlzottan.
    Az eredmény ellenére úgy gondolom, a Siófok nem játszott alárendelt szerepet, remélem, sikerül továbblépni és jobb formába kerülni.

    Az eredmény: 23-31. Grat. a Lokinak.