61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • kaloz174
    #43226
    Köszi a gratulációt, át fogom adni az illetékeseknek.
    A győri meccsért nem kár, hogy nem láttad. Sajnos, Detti nélkül különösen, az ETO ellen nem sok esélyünk volt.
    De legalább túl vagyunk rajta, mint egy foghúzáson.
    Az eredmény, ebben a helyzetben, reális volt.
    Jó lenne, ha innen már felfelé vezetne az a bizonyos út...

    A Csabának én is gratulálok, ma a Loki nekem elég haloványnak tűnt.
    Mint ahogy tegnap a Vác is, szemben a Fehérvárral.
  • Isthy
    #43225
    Gratulálok a Siófoknak a győzelemhez! Most ők vannak a tabella élén

    Sajnos egyelőre nem tudom nézni a győri meccsünket... 3 napig csapatépítő tréningen voltam és a LAN partyk miatt átállitgattam pár dolgot a gépen. Most próbálok mindent visszatenni, remélem a 2. félidőre sikerül. Mondjuk sokat nem veszítek, mert sajnos kapunk egy nagy verést.

    A Békéscsabának gratulálok a győzelemhez, megérdemelten verték meg a Lokit. Össze kell még szokni a debreceni lányoknak, a komoly ellenfelek ellen ez szépen látszik.
  • Isthy
    #43224
    Ivettnek személyi szponzora van
  • Isthy
    #43223
    Ezt a marhaságot ki találta ki? Gondolom valaki ügyeletes "jólértesült"...
  • kaloz174
    #43222
    A siófoki csapat, végig vezetve, meggyőző, korszerű játékkal verte a nekem kényelmesnek, lassúnak tűnő vásárhelyi csapatot.
    Annak ellenére, hogy viszonylag kevés cserélt Varga mester, a csapat végig nagyon nagy lendülettel, lelkesedéssel játszott a csapat.
    Pedig a - véleményem szerint - legjobb átlövő, Bloj Teo, csak védekezésben volt pályán, valamint a 2 beállós közül a jelenleg kezdő Tóth Zsuzsa nem játszott sérülés miatt.
    Az a véleményem, hogy a Vásárhely úgy gondolta, elég eljönni erre a meccsre, már megvan a győzelem. Aztán, amikor világossá vált, hogy ez nem így van, mert egy nagyon jól felkészített ellenféllel találták magukat szemben, már nem tudtak újítani.
  • kaloz174
    #43221
    Friss hírek!!

    Siófok-Vásárhely: 31-28!!!
  • Mse
    #43220
    az indok meg még meglepőbb lenne...
  • kaloz174
    #43219
    Meglepő lenne, ha igaz lenne, persze, semmi sem kizárt.
  • Mse
    #43218
    most olvastam a handball.hu egy cikkjénél, hogy "Nagy Ivett visszaigazolt Vásárhelyre, az ok szinte már prózai: nincs pénze a dunaújvárosiaknak." ???!!! valaki tud erről valamit?
  • Gabess8
    #43217
    Nem az nincs ebbe semmi elképesztő, sajnos ez ma kis országunk...
  • Gabess8
    #43216
    "akik kb. annyit tudnak a kézilabdáról hogy labdával játszák..."
    Na pont ezekre gondoltam...

    Egyébként egyetértek, a véleményeddel, beszélni kell róla, de ne azért mert ő játszott, tudom másként meg nem fognak róla, az hogy vezető hír legyen ahhoz sajnos lábbal kellene, hogy játszák...
  • kaloz174
    #43215
    Ellopták Görbicz Anita méregdrága Audiját

    Azért elképesztő, hogy a mai világban még egy ilyen - saját szűkebb hazájában különösen ismert és tisztelt - sportoló tulajdonát sem tisztelik.
  • kaloz174
    #43214
    Ennek a képnek leginkább az az érdekessége, hogy a régi honlapról származik, ami még részben működik.
    Az új csapatoldal, tudtommal, készül ugyan, de még sajnos teszt verzió sem látható.
    Az biztos ugyanakkor, hogy nem ez a legfontosabb megoldandó probléma - gondolom.
  • Mse
    #43213
    najó igazad van, nem adjuk alább Vacsora csata, meg Barátok köztnél, úgyis azok a legnézettebbek manapság :DD
  • kaloz174
    #43212
  • kaloz174
    #43211
    Már előre mondom: biztosan lesz olyan meccs a versenynaptárban, amiért nem utaztam volna el, de most el fogok menni.

    Azt, hogy újra lássam együtt játszani Bokit, Dettit, na és még ugyanakkor BB is ott lehet a pályán, nem szeretném kihagyni, ha már ilyen ajándékot, ilyen lehetőséget (én annak gondolom) kaptunk a sorstól.
    A fiatal játékosok pedig + egy legendával járhatnak edzésre, tanulhatnak tőle. Mert van mit, még ma is, biztos vagyok benne. Ugyanis ő nem csak átlövéseiről, hanem pl. gólpasszairól is híres volt. Valamint hihetetlenül jól látott a pályán, annak ellenére, hogy nem játszott kimondottan irányítót.
    Azt meg, ahogy összhangba került a beállóssal, tanitani kellene, különösen ma.

    Valaki írta, na és igaza van, hogy az újvárosi utánpótlás számára tényleg megvalósul az akadémaiai szintű képzés, ha belegondolunk, milyen klasszisoktól leshetik el, tanulhatják meg a szakmai titkokat.
  • kaloz174
    #43210
    Ennyit a nimbuszáról és személyes presztizsének féltéséről:

    "Nem tart attól, hogy a ragyogó múltja, a Világ Sportcsillaga kitüntetettjének nimbusza csorbát szenved?
    - Ez engem nem érdekel. Lehet, hogy nem sikerül, de remélem, igen. Mindenesetre megpróbálom. Úgy gondolom, tudok segíteni."

    Csak azért, mert egyik oka féltésünknek pontosan ez volt. Tudomásul kell azonban venni, hogy itt most nem ez a tét.

    A tét az, hogy a fiatal korosztály számára sikerül-e megteremteni a feltételeket; hogy dolgozhat-e tovább a csapat.

  • Isthy
    #43209
    Így van, egyetértek. Viszont azokat a műsornak nevezett valamiket inkább kerülje el...
  • Mse
    #43208
    hála az égnek...nem lesz az olyan rossz neki...
  • Mse
    #43207
    "Az hogy vannak akik csak Bokiért jönnek meccsre inkább nem kommentálom... "

    pedig ez van, Boki az egyik ikonja a kézinek, a magyar sportnak, őt még azok is ismerik, akik kb. annyit tudnak a kézilabdáról hogy labdával játszák... és most az kell a csapatnak, h. a neve miatt beszéljenek a csapatról, hátha ez elindít valamit...ha meg még valamennyire menne is neki a játék, az a sporthiradók vezető híre lenne, sőt netán még a Fókuszban -Aktívba is bekerülne ;)))
  • Gabess8
    #43206
    Ahogy írtad, végre vége. Szerintem normális megállapodás született, csak arra leszek kíváncsi marad e amatőr...
  • Gabess8
    #43205
    Természetesen annak örülök, hogy Boki segít a csapaton, biztos vagyok benne, hogy tud is segíteni, hisz már a jelenléte is sokat segít, de nem tatom jó ötletnek, hogy pályára is lépjen, azt meg pláne nem, hogy esetleg az ö góljával nyerjünk meccset. A kiesés elkerülése pedig ha azon múlik hogy ö játszik e vagy nem, akár pár percet is akkor szerintem nagyon nagy baj van, ennek a csapatnak tavasszal Boki nélkül is kellene lennie olyan erősnek, hogy bent marad!
    Az hogy vannak akik csak Bokiért jönnek meccsre inkább nem kommentálom...
  • Isthy
    #43204
    Lezárult Szandra ügye

    Végre vége, kompromisszum köttetett.
  • J u c u s
    #43203
    Én nem féltem Bokit és nem is aggódom. Tudja ő, hogy mennyit bír és mit miért tesz. Egyszerűen arról szól szerintem a dolog, hogy jövőre is legyen csapat és ne essünk ki az első osztályból. Nem bajnokságot akarunk nyerni, nem a Győrrel, Lokival kell felvenni a kesztyűt, hanem az alsóházzal.
    Nekem maximális a tiszteletem minden egyes játékos előtt, aki ma felveszi a dunaújvárosi mezt. Nem nagyon tudnék most olyan nevet mondani, aki hasonlóan tenne, ha csapata bajban lenne...rég tudtam én, hogy van "dunaújvárosi szív"
    Aki ért, az ért!
  • Duby
    #43202
    Én csak annyit fűznék hozzá, hogy tegnap több rég nem látott ismerősöm is jelentkezett, hogy hol, hogy és mennyiért lehet jegyet venni nőikézi meccsre, mert Bojana újra pályára lép. Innen tudtam meg, először azt hittem szivatnak.
    ...Mivan, milyen meccsre? Milyen Boki? Miről beszélsz? ...

    A magam részéről nagyon leleményes, empatikus, leírhatatlanul rokonszenves lépésnek tartom a dolgot. Így kell leleményesen klubot vezetni kevés forrásból, persze ilyet csak az tud, akit érdekli a klubja. Mind a vezetőségnek, és természetesen mind Bokinak hatalmas elismerésem, és nagyon de nagyon kívánom, hogy mindenki csak profitáljon a huszáros húzásból!
    Itt senkinek nem kell ecsetelni, hogy mit jelent egy Radulovics Bojana jelenléte egy csapatban. Még ha pályára sem lép, még ha 5-10 percekre is. Mit jelent ez játékosnak, vezetőnek, szurkolónak, szponzornak, ellenfélnek...

    Azért is roppantul szimpatikus húzás ez nekem, mert szerintem ez az egész ország ilyen mentalitással, ilyen mozzanatokkal lehet csak képes kimászni abból a hatalmas bajból, amiben van.
  • kaloz174
    #43201
    Rákerestem:
    kapásból, egyszerű feltétel (név) megadásával +18 hír jött elő a napi hírcsomagból a "nap hírére".
  • Mse
    #43200
    én is abból a szempontból közelíteném meg, amit Kalóz leírt a második bekezdésében, vagyis, hogy jön segít, és ezzel példát mutat, megmutatja, hogy az a közösség ami anno BL-t nyert, nem csak sikerben, de bajban is együtt van, és még ennyi év után is megvan a csapat, a város , szurkolók iránti elkötelezettség. másrészről nagy segítség lehet az ő személye szponzort találni, nem kis név ő még ma is a kézilabdában. (persze benne van, hogy már nincs abban a formában mint régen, de nem hiszem, hogy ez rontana bármit is a megítélésén,az elismertségén, a hírnevén, mert itt elsősorban most nem a játékán van a lényeg, ezt ő is tudja, szerintem!)
  • kaloz174
    #43199
    Két érzés kavarog bennem.
    Az egyik természetesen az öröm, hogy őt újra pályán láthatom, együtt Dettivel, BB-vel, ugyanakkor tény, hogy a miatta való aggódás volt az első reakcióm nekem is.

    Azt azonban csodálattal veszem tudomásul, hogy félretesz minden egyéni presztizst, azért, hogy SEGÍTSEN csapatának.
    Nem gondolom, hogy akár ő, vagy játékostársai azt hinnék, hogy Boki majd akár zágrábi, vagy 2004. évi EB formában tud majd játszani.
    Viszont teljesen egyetértek Isthyvel, hogy az ő személye még így is hatalmas segítség azoknak a céloknak az elérésében, amit ebben a szezonban a csapat reálisan kitűzhet magának.
    Bármilyen ellentmondásnak tűnik ez, a jövőt segíti ezzel megalapozni, ami most a legfontosabb Újvárosban.
    Ennek fényében újra csak nagyon tisztelem őt, mint ahogy döntését is, amit nyilván nem egyedül és átgondolva hoztak meg Dettiékkel.
  • Isthy
    #43198
    Az általad leírtakkal egyetértek, kivéve az utolsó félmondatot. Az a dolog 1 meccsre szólt, ez elvileg többre fog. Ha úgy érzik, hogy tud segíteni a csapatnak, akkor tegye nyugodtan. Ennek a társulatnak nagy szüksége van a segítségére.
    Annak idején nagyon hadakoztam az utolsó éve miatt, de ez most más helyzet. Itt azokkal a csapatokkal szemben, akikkel most versenyeznünk kell ezzel a kerettel, sokat jelent majd a játéka még ha nem is lehet a régi. Azonban az ő mentalitása és játékintelligenciája hatalmas segítség lehet a pályán. A legnagyobb kérdés számomra, hogy ő maga milyen követelményeket támaszt majd magával szemben, mert ugye ismerjük a habitusát és maximalizmusát. Remélem megtalálja majd a megfelelő utat és csak annyit játszik majd amennyi nem megy saját lehetőségei rovására. Különös tekintettel a vállára...
  • Isthy
    #43197
    Most néztem meg az ismétlést és egyetértek az értékeléseddel. Egy dolgot azért megjegyeznék kiegészítésképpen: hogy finoman fogalmazzak a 2 sípmester nem állt igazán a mi oldalunkon...
  • Gabess8
    #43196
    Mit mondjak, nem mondhatnám, hogy ennek a hírnek különösképpen örülnék, de minden tiszteletem az övé, nem akármilyen pályafutás volt az övé!!
    Az hogy ott van a csapat mellet és segít a csapaton az dicsérendő és a neve is sokat számít a mind a szponzoroknak, mind a fiataloknak, de azzal hogy ő is pályára lépjen nem feltétlenül értek egyet ahogyan tavasszal böbe játékával sem értettem egyet.
  • J u c u s
    #43195
    Boki visszatér :))))

    Edzésbe állt
  • kaloz174
    #43194
    Detti! :)
  • kaloz174
    #43193
    "Cunder Hírlevél

    Kedves Kézilabda Rajongó!
    ...

    Kedden este hasonló időpontokban a Dunaújváros NKKSE- Siófok KC és Alcoa FKC - DVSC-Aquaticum összecsapásokat ismételjük meg.

    Élőben a hétvégén jelentkezünk az alábbiakkal:
    2009. szeptember 12. (szombat)
    17 órától Alcoa FKC - Váci NKSE (Nemzeti Bajnokság I.osztály 3.forduló)
    2009. szeptember 13. (vasárnap)
    18 órától Győri Audi ETO KC - Dunaújvárosi NKKSE (Nemzeti Bajnokság I.osztály 3.forduló)

    A mérkőzésekhez jó szórakozást és szurkolást kívánunk!
    A Cunder.hu csapata"

    Bár kikapott az Újváros, mégis érdemes megnézni a meccset, ha van időtök, mert pl. Detti most lépett először pályára hosszú idő óta.
    Nem tudom ugyan, hogy az a csibészes mosoly, amit az első megmozdulásával kiharcolt hetes után lehetett látni az arcán, érzékelhető-e a közvetítésben, de mégis hatalmas tiszteletet és örömet éreztem, hogy újra ott volt a pályán.
    Bár nagyon csalódott volt a meccs végén, mégis: többek között miatta gondolom azt, hogy ez csak egy út eleje, ahogy haladunk előre, egyre jobb lehet a "Kohász".
    A másik meccs is biztosan érdekes lehet, mint hallom jó küzdelmet hozott.
  • Isthy
    #43192
    Köszi a beszámolót!
  • Duby
    #43191
    Köszönöm!
  • kaloz174
    #43190
    Most nézem a gólszerzőket. Árulkodó statisztika. A Siófok góljainak nagy részét a 2 szélső szerezte.
    Azt hiszem, rosszul sikerült az a védekezést összerakni erre a meccsre.
    (Szemben a Siófokéval, mivel ők időnként egészen jól teljesítettek ezen a téren.)
  • kaloz174
    #43189
    Beszámoló II:

    Saját szubjektív beszámolóm:

    Szomorú vagyok. Pedig örömre is van okom. Azonban annyira sajnálom, hogy Dettiéknek nem sikerült nyerni ezen a meccsen. (Még akkor is, ha saját volt csapatom nyert ezáltal, ami másképp öröm, term:))
    Merthogy nagyon értékelem, becsülöm amit ez a gárda most küzd a fennmaradásért, a csapat újjászervezéséért.
    Sajnos, igaz az, amit már Isthyvel beszéltünk; csak tavaszra várható, hogy a csapat igazából Csapat lesz.

    A mai meccsről:
    Valaki nagy tévedésben volt, mert a Hírlapban valami olyan jelent meg, hogy porrá kell zúzni a Siófokot, vagy valami hasonló abszurd hülyeség.
    Már akkor gondoltam, hogy nagyon örülnék én az 1 gólos győzelemnek is.
    Ugyanis a Siófok egy gyors csapat, valamint rendesen végigdolgozta a felkészülési időszakot, ráadásul sikerült egy elég jó gárdát összeszedniük. (Mint meg is írtam lentebb itt.)
    Valahol "vette az adást" Rapatyi mester erről a lendületes játékról, mert a mieink, annak ellenére, hogy az átlagéletkor, még az ifik ellenére is, az Újváros javára billent, felvették a kesztyűt. Jellemzően Ivett már a középkezdés után szinte azonnak az ellenfél hatosánál volt.
    Azonban ez a taktika visszaütött hosszú távon, pedig volt már több gól előnye is az Újvárosnak.
    Ugyanis sokszor vétettünk technikai hibát, többször eredményezett a sietség kapkodást.
    Ebből az a Siófok, amelyik a múlt héten még lámpalázasan kezdett, rendre gólokat tudott szerezni.
    Így adódott, hogy a második félidő vége felé megfordították az eredményt, elmentek 2 góllal.
    Az utolsó perc, 2 hetes révén, döntetlent hozott, de az Újváros nem figyelt, a Siófokban Valovics megszerezte a győztes gólt.
    Ők érthetően nagyon örültek a győzelemnek, miközben az Újváros szomorkodva hajolt meg a nézőknek, akik szerencsére elég nagy számban voltak jelen. Csak remélni merem, hogy megérezték, mekkorát küzdöttek Dettiék, és azt mondják a vereség ellenére, amit azért többen is:

    Fel a fejjel! Lesz ez még jobb is, csajok!
    (Mivel úgy gondolom, nem akármilyen sportemberekről van szó, ebben teljes joggal bízhatunk.)

    Egyébként még annyit magához a meccshez, hogy nem értettem, miért nem cserélt bátrabban Rapatyi. Pl. Ivett, akinek a válla fáj, kaphatott volna egy kis pihenőt. Ráadásul neki van is cseréje. (Erdős Ildikó)
    Ezt a tempót bírni kellett, szerintem jobb cseretaktikával nem fáradt volna el a csapat ennyire. Bár még így is meglepően jól bírták.
    (Detti majdnem végig játszott!)

    Volt a meccsnek egy érdekessége is: a nézőtéren megjelent Radulovics Bojana.
  • kaloz174
    #43188
    Beszámoló I:

    DO
  • Duby
    #43187
    Ehh, nagyon el vagyok havazva. Már a második forduló van? pff repül az idő
    Légy szíves írj egy kis beszámolót, ha lesz kis időd!