61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #43306
    Lesz pályázat...

    Már elmondtam erről a véleményemet korábban. Megy minden tovább, a sportág meg sűllyed...
  • kaloz174
    #43305
    Hírek a siófoki csapat házatájáról:

    "Közbeszóltak a sérülések - két játékossal erősített a Siófok KC!

    Az elmúlt napokban - elsősorban sérülések okán - töréntek változások élvonalbeli felnőtt csapatunk játékoskeretében. Mint ismert, Tóth Zsuzsanna hosszú időre harcképtelenné vált, hozzá csatlakozott Vasas Edina, aki Veszprémben kezét törte, ...a Siófok KC színeiben folytatja pályafutását az Olaszországból hazatérő, ex-dunaferres Szűcs Viktória, valamint az évekig Dániában légióskodó Tóth Mária egyaránt."
  • Mse
    #43304
    azért a mai meccsen megmutatták a játékos tudnak ők mentálisan az MKSZ alá is süllyedni... küzdeni lehetne, ha már játszani nem megy...
  • kaloz174
    #43303
    Elképesztő, megdöbbentő volt olvasni ezt az eredményt. (A meccset nem láttam - szerencsémre.)
    Mégis abban reménykedem, hogy legalább ennek a KO szintű dolognak lesz valamiféle pozitív hatása is, ami a válogatott felkészülését, felkészítését illeti, az igazán jelentős világversenyekre.
    Hiányoltam annakidején én is a komolyabb meccseket, felkészülési időszakban is. Így azonban, hogy semmit nem készül együtt a csapat előtte, ennek nem sok értelme van, ez most sajnos, nagyon erős bizonyítást nyert.
  • primavis
    #43302
    a mai mecs után azért elég furcsa ilyen aprehendálást olvasni, nem gondolod? Tudtommal, a társaság jórésze nem máról-holnapra túlélő klubban játszik, ma meg az ország szineit képviselték, ugyebár?
    A szakszövetségnek megvan a maga sara, nem vitás, de ne tessék már a lélektelen játékot is az ő nyakukba varni.....
    Veletek szemben én még emlékszem azokra a sportolókra, akik nem a sportból éltek, s ha alibiből is de be kellett járniuk a munkahelyükre, legtöbb tanulás mellett sportolt s jóval rosszabb felétételek közt értek el tisztes eredményeket!
  • Isthy
    #43301
    Szép lassan ő is rájön, hogy mibe keverték...
  • Isthy
    #43300
    Elnézést, ez a #43293-ra ment.
  • Isthy
    #43299
    Sajnos azt kell mondjam, ebben az országban nem kell félteni őket...
  • Mse
    #43298
    rossz volt Eszti arcát látni...
  • Andreeew
    #43297
    Kiváncsi vagyok ezt az eredményt Sinkáék hogyan magyarázzák ki...
  • Gabess8
    #43296
    Éppen az fogalmazódott meg bennem, hogy mi vajon egy országban élünk e, mert ha igen akkor valamelyikünk csukott szemekkel és fülekkel éli mindennapjait, különben nem született volna meg e remek hozzászólás!
    Egy meccs után ilyet számon kérni a kapitánytól... Az Északi mentalitást meg szerintem ne forszírozzuk, mert értelmetlen.

    "valamit nyújtani is kellene azért a kevésért is amit kapnak!" Ezt pont a kézis csajokra mondani, hát ez nem semmi.
    Ja egyébként én a magam részéről semmit nem várok ettől a tornától, legalábbis ami az eredményt illeti!
  • Isthy
    #43295
    Sztem meg észre kellene venni, hogy ami Norvégiában az ottani játékosokkal és környezetben működik az a magyar környezetben Breiviknek sem menne. Itthon az ilyen mentalitású sportvezetési, sportpolitikai, szurkolói, társadalmi környezetben (fertőben) esélye sem lenne. Ez a környezet hatással van a játékosokra is és ilyen körülmények között ezerszer nehezebb azt a teljesítményt hozni, amit várhatunk tőlük és várnak ők is maguktól. Keveseknek ez sikerül még ezek ellenére is. De ők tényleg kivételes egyéniségek és emberek.
    Ezt már az elmúlt 2-3 évben többször leírtam itt is, most teszem meg utoljára. Remélem egyszer majd eljön az is, hogy erről már csak mint a sötét múltról kell említést tennem. Bár egyelőre nem látok rá sok esélyt...
  • Isthy
    #43294
    Leírtad azt amiről én is beszéltem, csak én finoman fogalmaztam. Nekem sincsenek nagy elvárásaim, mert ilyen környezetben nehéz nagyot teljesíteni. De ugyanezt írtam már tavaly ősszel is, az EB előtt sem voltak komoly elvárásaim és igazam is lett. Ma is ugyanez a helyzet, nem tudom rózsaszínben látni a kézilabda jövőjét, amíg komoly változások nem lesznek a környezetben.
  • primavis
    #43293
    persze, jórészt igazad van, de a játékosoknak is kell legyen egészséges önérzete és mivel a sportból élnek, valamit nyújtani is kellene azért a kevésért is amit kapnak! nem 6 Breyvikre, hanem csak egyre lenne szükség, hogy ezeket az állandóan visszatérő gödröket/6visszaeséseket elkerüljük, illetve valaki képes legyen a társaságot kihúzni belőle.
    Szerintem, lehet valaki a világ legtehetségesebb sportolója is, ha nincs elég tartása, nem képes mozgósitani belső energiáit végszükség esetén! Illetve, képes kell legyen a túlpergéstől is megóvni magát. A sportolóink kiválasztási rendszerében láthatóan a lelkialkati/személyiségi jellegek jóval kisebb szerepet játszanak, mint a fizikai adottságok! Ellentétben pl. az északi országokéval, vagy éppen a balkáni népekkel. Nem tehetségesebbek/sportra termettebbek az ő sportolóik sem mint a miéink, de sokkal több önbizalom/tartás/soha fel nem adás szorult beléjük, mint a mieinkbe. Ez főleg a csapatsportokban mutatkozik meg, ahol egymást biztatva ez a lelki állapot ragadósá válik nálunk. Nálunk meg a letargia ragályos....
  • Duby
    #43292
    Nem akartam ebbe beleszólni. De Isthy véleményét egy kicsit szélsőségesebben magaméként megfogalmazva: a kutyát, macskát nem érdekli a válogatottak szereplése azon körökben, akik bármit is tudnának érdekükben tenni. Az MKSZ másodállásban, jelképes pénzért foglalkoztat szövkapokat, szvsz a személyzet többi része grátisz. A szövetségnek csak nyűg és minimalizálandó veszteség a válogatottak kapcsán fellépő idő-, pénz-, és energia veszteség. Az elsődleges céljuk a zsebtömés, vízfejtartás.

    Ilyen primér környezetben, kvázi szarból kristálypalotát, lehetetlen építeni. Erre csak jönnek a játékos-minőségromlás, hiányposztok, utánpótlás-problémák, merítési lehetőség szűkülése és egyebek.

    Arról beszélgetni, azt megszakérteni, a jelenlegi körülmények között, hogy adott meccsen ki mit hibázott, ki volt jó, milyen taktika volt jó, ki kinek (nem) passzol, ki mennyit fut, ki mennyit tud, stb, stb, bármikor, bármilyen meccs után teljesen felesleges. Ülhetne 15 Marit Breivik is a magyar kispadon, pályára léphetne 6 Görbe és egy Gin, amíg az érdemi fórumokon a válogatottak kvázi mostohagyerekek, addig itt csak a szar kenegetése folyhat.

    (Elnézést kérek a stílusért, mindenki sípolja ki magának, amit úgy gondol.)
  • primavis
    #43291
    persze, bármikor lehet, csak akkor már esetleg eső után köpönyeg! Mint irtam, nem azt látom problémának, hogy nincsenek összeszokva, nincsenek formában, hiányoznak alapemberek, hanem azt, hogy láthatóan semmit sem tudott tenni a csapat összezuhanása ellen! A második félidő közepén még vezettünk! De már látható volt, hogy baj lesz! Az első félidő húzóemberei elfáradtak... Kovacsics is csak akkor lépett pályára.......Tóth kinlódott ....Trifa nem fogott semmit.....
    Ha elmegy az EB és rosszul sikerül a Vb, utána már mind lehet elemezgetni a semmit....
  • kaloz174
    #43290
    [URL=http://hirszem.hu/2009/09/22/az_quotuetosquot_oetoes]Az "ütős" ötös...[/URL]

    (Láttam, hogy nyilatkoznak a csajok, de azt nem tudtam, melyik csatornának.:))

    Válogatott meccseket nem nagyon tudom nézni, mivel nincs s1 nálunk. Tegnap az időpont is elég kedvezőtlen volt. Az eredmény alakulása arra enged következtetni, hogy Esztinek lesz elég gondja-dolga a csapattal.
  • kaloz174
    #43289
    Reggel azért menj el iskolába!:) Hátha találsz valamit, ami nem kamu.
  • werkfilm
    #43288
    kamu ez a sport kb mi találtuk ki hogy legyen valami amiben nem szar magyarország
    máshol még biztos nem hallottak róla
  • Mse
    #43287
    így van, 1 közös edzés után lejátszott 1. válogatott meccs volt, ebből semmi nem derülhet ki...remélem Esztinek lesz ereje és ideje végigvinni az elképzeléseit, mert akkor tényleg lehet egy harcos, meg nem alkuvó, mindig küzdő válogatottunk -aztán hogy ez mire lesz elég, meglátjuk!

    Egyébként láttok arra esélyt, hogy Detti visszatérjen a válogatottba, baba mellett szerintetek bevállalná, ha hívnák? (nem állunk jól góllövő ügyileg) Mert az kétségtelen tény, hogy szülés ide, kihagyott hónapok oda, ha fizikailag összeszedi magát, ő lenne az egyik oszlopa a válogattotnak!
  • Isthy
    #43286
    Két EB selejtező meccs lesz a VB előtt és ahogy írtam, én majd a VB után fogom értékelni az új stábot és a csapatot. Mert addigra már lehet érdemben, jogosan véleményt formálni.
  • primavis
    #43285
    no, addig még lesz egy EB selejtező is, ugyebár?
  • Isthy
    #43284
    Ez a torna egy felkészülési állomás, ahol legalább együtt vannak a játékosok. Lehet gyakorolni és összecsiszolódni. Persze nem itt kellene, dehát ez is jellemző... Mert ugye nem sok idő van erre válogatott szinten és a válogatott itt nálunk nem különösebben fontos... Az utóbbi 2-3 évben nem nagyon jut idő a normális felkészülésre és ennek látszik is az eredménye a vlágversenyeken...
    Ezért nem is várok sokat ettől a tornától, csak annyit, hogy sikerüljön valamennyire összegyúrni a mostani csapatot. Ezt a tornát leginkább ennek tükrében fogom nézni. Az értékmérő majd az év végi VB lesz. Az ott mutatottak alapján fogom majd véleményezni a csapatot, a játékosokat és az új kapitány és a stábja munkáját.
    A mai meccs hűen tükrözte a jelenlegi áldatlan állapotokat, de az idő múltával lesz ez még jobb is. Én sok erőt és kitartást kívánok a csapatnak és a stábnak. Szükségük lesz rá...

    HAJRÁ MAGYAROK!!!
  • primavis
    #43283
    na megvolt a bemutatkozása az új keretnek! Biztató első félidő után, katasztrófális második! Számomra nem az az aggasztó, hogy vannak lyukas posztok, formán kivüli játékosok, hanem elsősorban az, hogy Mátéfi képtelennek látszik a gödörben levő csapatot kiemelni belőle!
    Sajnos továbbra sincs jobb átlövőnk, Bulath bár elfogadhatóan játszott, nem az igazi megoldás. A beállós, a balszélső poszt megoldódhat a hiányzók visszatértével, a többiek közül sajnos Trifa - ahogy Sopronyi sem - továbbra sem tud élni a felkinált lehetőséggel.
    Ráadásul újra igazolódik, hogy a légiósaink töbségének nem használ a külföldi szerződés. Szűcs és Tóth (még őt is ide számitom, hiszen csak a nyáron jött vissza) árnyékuk önmaguknak, de ez látható volt Siti Esztinél és Borbásnál is, no meg jól kivehető volt ma K.Mónikánál is.
    Kiváncsi vagyok, mire mennek holnap a norvégokkal, akik ma a tipikus játékukat játszák továbbra is.
    Érdekes volt, hogy a ruszkik is ugyanabba a verembe sétáltak bele mint mi, igaz kisebb mértékben.
  • kaloz174
    #43282
    Megnézhettem volna...Ha nem lettem volna béna.:) Így csak a 2. félidőt láttam.
    Ami késik, nem múlik. Pótolni fogom.
    A lényeg, hogy láttam élőben. Na és egészen onnan, időben is, ahonnan csak kevesek.
  • kaloz174
    #43281
    Elég meglepően - nem volt.
    Sajátos kézis világképük van.
  • Isthy
    #43280
    Kíváncsi leszek, hogy lesz-e a magazinban valami interjúféle Bokival.
  • Isthy
    #43279
    Mindjárt kezdődik, most megnézheted kívülről
  • kaloz174
    #43278
    Cunder hírlevél:

    2009. szeptember 21. hétfő
    Ismétlés
    17.30 órától Dunaújvárosi NKKSE - Hunnia KSK (A 2009. szeptember 18-án lejátszott mérkőzés isméltése. - NB1.4.forduló)
    19.30 órától ASA-Consolis-HNKC SE - Győri Audi ETO KC (A 2009. szeptember 19-én lejátszott mérkőzés isméltése. - NB1.4.forduló)
    2009. szeptember 22. kedd
    Ismétlés
    17.30 órától Győri Audi ETO KC - Váci NKSE (A 2009. szeptember 2-án lejátszott mérkőzés ismétlése. - NB1.1.forduló)
    19.30 órától Mondi Békéscsabai ENKSE - ASA-Consolis-HNKC SE (A 2009. szeptember 2-án lejátszott mérkőzés ismétlése.-NB1.1.forduló)
    2009. szeptember 24. csütörtök
    Ismétlés
    16.00 órától Dunaújvárosi NKKSE - Siófok KC (A 2009. szeptember 6-án lejátszott mérkőzés ismétlése. - NB1. 2.forduló)
    18.00 órától Alcoa FKC - DVSC-Aquaticum (A 2009. szeptember 6-án lejátszott mérkőzés ismétlése. - NB1. 2.forduló)
    20.00 órától ASA-Consolis-Hódmezővásárhelyi NKC - FTC-Rightphone (A 2009. szeptember 5-én lejátszott mérkőzés ismétlése. - NB1.2.forduló)
    2009. szeptember 25. péntek
    Ismétlés
    17.30 órától Győri Audi ETO KC - Dunaújvárosi NKKSE (A 2009. szeptember 13-án lejátszott mérkőzés ismétlése. - NB1.3.forduló)
    19.30 órától Alcoa FKC - Váci NKSE (A 2009. szeptember 12-én lejátszott mérkőzés ismétlése. - NB1.3.forduló)
  • kaloz174
    #43277
    Kézis több poszton - Detti.:)
  • kaloz174
    #43276
    műrokok=műsorok :)
  • kaloz174
    #43275
    Mai kézis műrokok, Sportklub:

    17:00
    Kézilabda (ism.)
    Női NB1, DVSC - FTC

    19:00
    Kézilabda Magazin (élő)
    élő
  • Isthy
    #43274
    Az MKSZ oldalán szerepel a neve a mérkőzésre nevezettek között.
  • Mse
    #43273
    a meccset közvetítő szerint már bevethető állapotban van/volt, és ő (riporter) várta, hogy bemutatkozzon -vagyis gyanítom a padon ült, és nevezve volt, de mivel nem voltam a helyszínen és nem láttam a jegyzőkönyvet sem, így nem bizti :)
  • VMan
    #43272
    azt hittem Boki is nyilatkozott dunának... :s
  • VMan
    #43271
    Polli már nevezve volt?
  • kaloz174
    #43270
    "élvezetem"=élveztem
  • kaloz174
    #43269
    Igen, bizony ott a riport. Mivel még Pesten vagyok, nekem már sikerült megvennem. Talán majd online is olvasható lesz később.

    A Duna TV sportműsora (09.18) Természetesn előtte kicsit focit kell nézni. Ha csak nem lapozol 1,37-hez.:)

    [URL=http://www.nemzetisport.hu/kezilabda/radulovics-nagyon-elveztem-a-jatekot-2000593http://www.nemzetisport.hu/kezilabda/radulovics-nagyon-elveztem-a-jatekot-2000593]Az NSO ajánlója - "Nagyon élvezetem a játékot"[/URL]
  • Isthy
    #43268
    A mai papírsportban interjú van Bokival, remélem valahogy skerül majd elolvasnom. Megnéztem a Duna TV műsortárában a sporthírekben a rövid tudósítást a meccsről, tényleg szép pillanatokat vágtak össze
  • Isthy
    #43267
    Köszi a beszámolót