61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Gabess8
    #43346
    Most volt időm elolvasni, bennem felvetődnek kérdések a Hunnia vezetőinek...
  • kaloz174
    #43345
    Végül sikerült elérni, hogy "szurkolói kérésre" megjelenjenek a múlt heti meccs képei (További galériák...) a helyi újságban.

    Egy a sokból.:) Melegítenek a fiatalabb csapattagok:


  • Gabess8
    #43344
    Természetes, a tv az nem tudja visszaadni az élményt. Én várom a a legjobban, hogy mehessek, vagy mehessünk.
  • kaloz174
    #43343
    Rendben. Azért, ha lesz lehetőséged, gyere el majd meccsre. Mert az más élmény, bárhogy is van, bármi is lesz.
  • kaloz174
    #43342
    "Csabai győzelem a Siófok ellen
    2009. szeptember 30.

    Mondi-Békéscsabai Előre NKSE—Siófok KC 33—19 (15—9) NB I-es női kézilabda-mérkőzés, Békéscsaba, 1400 néző. V.: Árokszállási, Janáky.
    Békéscsaba: TÓTH Zs. — BÓDI 6, NYIKOLAJENKO 7, Rácz 2, Cifra 1, Szekeres 5, KELEMEN 5. Cs.: VERESS (kapus), Takács 3, Kocsis 1, Tóth K. 3, Gávai, Szögi, Hajduch. Vezetőedző: Mátéfi Eszter.

    Siófok: Lajtos — Sterbik 1, KOVÁCS A. 4 (1), Bloj 2 (1), VALOVICS 4 (1), Csuka 1, Szepesi 2. Cs.: Scholtz (kapus), KISS O. 5, Ruppert. Vezetőedző: Varga József. "

    A Siófok elég rutintalan csapat jeleit mutatja nekem a beszámoló alapján, sajnos.
    Hol van az a lendület, ami pl. Újvárosban, vagy a Vásárhely ellen jellemezte őket? (Sterbik 10 gólt dobott az újvárosi csapatnak, pl. Szepi 5-t.)
    Kicsit csalódás, nem az eredmény leginkább, hanem egyes csapattagok visszafogott teljesítménye.
    Kíváncsi vagyok, vasárnap mi lesz a Loki ellen. Ott sem az eredményre, inkább a mutatott játékra.
  • Gabess8
    #43341
    De olvastam őket, de ezek egyenlőre "csak bizakodó mondtok" még akkor is ha nagyon kemény munka van benne, hogy idáig eljutott a csapat, illetve, hogy létezik a csapat, és még legalább ilyen kemény munka kell, ha nem keményebb a megmaradásért.
    Természetesen becsülendő a kitartás és az elvégzett munka, de a sokat emlegettet meccs az csak egy volt a sok közül, tény, hogy nagyon jól sikerült, és biztos fantasztikus élmény volt, mint ahogyan az is hogy adhat valamennyi lendületet a csapatnak.
    Én is bízok a kedvező folytatásban, abban hogy sikerül bent maradni, stabilizálni a gazdasági helyzetet, de a mai Magyarországon sajnos minden megtörténhet, akár pár nap alatt is, nemhogy a bajnokság végéig, ezért vagyok én visszafogott és talán ezért tűnök olykor negatívnak.
  • kaloz174
    #43340
    Nagyon sajnálom, ami a Hunniával is történik. Az ország erkölcsi nívója már nem is értékelhető, annyira mélyen van.
  • kaloz174
    #43339
    Elismerésem a csabai eredményekért, de a hírközlés színvonala még nem tart ott, ahol a csapat.
    Semmit nem lehet tudni a Békéscsaba-Siófok összecsapásról eddig,
  • Isthy
    #43338
    Amit július 13-án leírtam az kezd alakot ölteni. Sajnos megint beválni tűnik a jóslatom...
  • Isthy
    #43337
    Eltiltás

    Mse!
    Sztem Gyulának ezt ki kellene használni.
  • Duby
    #43336
    Veszélyben a Hunnia

    Alább a levelük, melyből kiderül: a csapat megmaradása a tét.

    "2009. június végével alakult meg egyesületünk, amelyet Hunnia Kézilabda Sport Klubnak neveztünk el. Tettük mindezt azért, mert fontosnak gondoltuk, hogy, mint a csapatot működtető gazdasági társaság tagjai, lehetőségeinkhez képest tegyünk annak érdekében, hogy csodálatos hazánkban biztosítsuk a mozgás feltételeit a sportolóknak és sportolni vágyó fiataloknak és gyerekeknek. Ezáltal más alternatívával is szembesülhetnek, mint a televízió és a számítógép előtti folyamatos semmittevés, a drogok és az alkoholban való kiútkeresés a mindennapok égető problémái elől.
    Csapatunk címerével és nevével próbáltuk tudtára adni az embereknek, hogy mi, a csapat vezetői milyen irányvonalat és értékeket tartunk fontosnak, és lehetőséget kínáljunk a fiataloknak arra, hogy a segítségünkkel újra számos sportsikerrel és programokkal örvendeztessék meg a hétköznapok problémáitól fásulttá vált magyar társadalom egy részét.
    Elindítottuk sportszervezetünket, mert számos embertől kaptunk biztatást és lelkesítő szavakat arra vonatkozóan, hogy amit gondolunk, az jó, helyes irányt mutat és perspektívát kínál az ifjúságnak! Indulásunkkor anyagi támogatásáról biztosított minket számos magánszemély és üzleti vállalkozás is. Tekintettel arra, hogy a női kézilabda Magyarországon sikersportágnak számít, első osztályú csapatunk szervezésébe és megformálásába lendületesen, hittel, reménnyel és buzgalommal telve vágtunk bele a magunk mellé összeválogatott szakmai stáb segítségével. Az elmúlt hónapok kőkemény edzésmunkái és erőt próbáló küzdelmes hétköznapjai után nehéz helyzetbe kerültünk!
    Nehéz helyzetünket az okozhatta, hogy megbélyegzettek lettünk! A médiumok ránk sütötték a kirekesztő, nacionalista és antiszemita jelzőket, pusztán csapatunk neve és a címerünkben megtalálható rovásírás miatt!
    Mondvacsinált okokat kerestek, hogy alátámasztva érezzék kényszerképzetüket, és, ezt minél szélesebb közönséghez eljuttatva, újra farkast kiálthassanak a politikai közéletbe! Egy szorgalmasan és lelkiismeretesen a kitűzött célért dolgozó csapat tagjait rágalmazták meg, nem törődve azzal az energiával és odaadással, amit a csapat tagjai minden nap tesznek a sikerért. Az egyesületünk és a jövőképünk sikeréért!
    Azok a támogatóink, akik korábban pénzügyi hátteret biztosítottak volna egyesületünk működtetéséhez, rendkívül nehéz helyzetbe kerültek, és nehéz döntést hoztak. Számukra ebben a nehéz gazdasági helyzetben nem felvállalható az az áldozat, hogy őket is mondvacsinált okokkal megbélyegezzék és működésüket ellehetetlenítsék.
    A médiumokban megjelent alattomos támadások hatására felmondták a formálódó, vagy már korábban aláírásra került támogatói szerződéseket és ezzel egyesületünket rendkívül nehéz helyzetbe hozták. Játékosaink béreinek, valamint a csapatnak helyet adó Vasas Sportcsarnok bérleti díjának kifizetése és a járulékos költségek olyan terhelést jelentenek a vezetőség számára, amelyet nem tud egyedül felvállalni a továbbiakban.
    Az elmúlt hetekben 3 zuglói iskolában kezdtük meg a gyermekek kézilabda oktatását, ahol közel 50 gyermek sportolási lehetőségeit biztosítjuk. További 2 iskola tanulói az elkövetkezendő másfél hétben kezdenék meg a kézilabdaedzéseken való részvételüket.
    Kétségbeejtően nehéz helyzetbe került a csapatunk! Amennyiben nem tudunk előállni záros határidőn belül olyan pénzügyi támogatókkal, akik biztosítják részünkre a lányok és a szakmai stáb munkájáért járó anyagi hátteret és pénzügyi fedezetet, akkor hamvába hal kezdeményezésünk, és az egyesületünknél foglalkoztatott közel 100 sportolónak kell új helyet találni, ahol megvalósíthatja álmait, és profi körülmények között versenyszerűen sportolhat.
    Segítségért folyamodunk mindazokhoz, akik úgy érzik, hogy segíteni tudnak! Akik fontosnak érzik és találják azoknak a lehetőségeknek és képzésnek a támogatását, amit mi itt az ifjúságnak biztosítani tudtunk, tudunk, és szándékaink szerint fogunk is a jövőben...
    Bár semmi nem indokolja, mégis lelkesek vagyunk, és bizakodva tekintünk a jövő felé, mert tudjuk, hogy jó úton haladunk. Nagyon viszontagságos, számos nehézséggel és ármánykodással teli hepe-hupás úton. De hiszünk abban, hogy a kezdeményezésünk másokban is szimpátiát vált ki, és lehetőségeikhez képest biztosítják számunkra a támogatásukat!
    Nem áll szándékunkban kuncsorogni, és nem kívánunk leszegett fejjel vesztesként elkullogni pusztán azért, mert bizonyos körök jó politikai lehetőséget látnak abban, ha velünk riogatnak! Sportolásra és mozgásra buzdítunk, nem politizálásra vagy társadalmi csatározásra!
    Gyermekeink egészséges fejlődése és jövőbeni érvényesülése a tét!
    Egyesületünk támogatóinak és szimpatizánsaink jelentkezését és esetleges felajánlásait várjuk a honlapunkra (www.hunniakezilabda.hu) és az [email protected] email címre!

    Budapest, 2009. szeptember 29.

    Miltényi Zoltán
    a Hunnia KSK ügyvezető igazgatója
    "

    Többen nem lepődünk meg ezen itt. Nem keresem vissza miket írogattunk, mikor a szövetség nagy kegyesen áldását adta az indulásra.
    Egy kis pénzügyi ellenszél a már annyiszor jól bevált módszer szerint...

    Nem csak remélem, hogy inkább előbb, mint utóbb jobbra fordul a Hunnia sorsa (is).

    Erről a helyzetről jópáran tudnánk itt mesélni, a zöldtől a pirosig. Sajnos arra is jócskán megvan az esély, hogy mesterségesen gerjesztett pénzügyi ellenszél nélkül is hasonló állapotba kerül a még mindig ingatag lábakon álló (?) Újváros is.
    Asszem ez az idény is sűrű lesz az ilyesfajta történésektől. Győzhetünk segíteni mindehova, ahova csak bírunk.

    ...persze a nőikézi az sikersportág, az tökéletesen erős színvonal, világelit. ...legalábbis sinkáék szerint bármikor.
  • kaloz174
    #43335
    Érdekesen alakul ez a dán kézis élet is.
  • Isthy
    #43334
    Végül 25-17-re nyert az FCK, kicsit feljebb engedve a Viborgot.
  • kaloz174
    #43333
    A belinkelt írás tartalmazott még 2 videónyilatkozatot, pl. valamint a csapat jelenlegi helyzetéről bizakodó mondatokat.
    Mintha ezeket nem hallottad, olvastad volna.
    Lehetőségem volt azóta visszanézni a felvételt a meccsről. Így is nagyon érdekes, de azt a hangulatot, amit akkor éreztem, amikor a meccset testközelből láttam, azokat a különleges pillanatokat, amiket a kamera egyszerűen nem tud befogni, egy ilyen "konzerv" anyag, bármilyen hálás is vagyok érte, hogy megkaptam, nem adja vissza.
    A fórumokon megjelenő, nem csak Dunaferr-szurkolók által írt, vélemények azonban azt igazolják, hogy mások is elismerik a "retró" csapat teljesítményét.
    Igen, logikusnak tűnik, hogy még idő kell ahhoz, hogy pl, Detti teljesen visszaszerezze formáját, hogy a csapattagok jobban megismerjék egymást, de ezen a meccsen a mutatott teljesítmény, a meccs hangulata azért most is nagyon ígéretes volt.
    Sok dolognak kell még összejönni, hogy a helyzet stabilizálódjon, de becsüljük meg már most is azt, amit eddig sikerült elérni, valamint azokat is, akik ezért mindent megtesznek, amit csak tudnak, én azt javaslom.
  • Isthy
    #43332
    Azt a mindenit! Az FCK nagyon durván veri a gyengült Viborgot!

    A félidőben 12-5-re vezettek Anjáék, most a 40. percben 17-7 az állás. Ez nem valami jó hír a Fradi híveknek. Mert ugye hétvégén BL selejtezőjük lesz többek között Anjáékkal...
  • Isthy
    #43331
    Szinte biztos voltam benne, hogy valahol Görögországban voltál
  • Isthy
    #43330
    Pü-ben megírtam, sokat nem mulasztottál.
  • Gabess8
    #43329
    "Azt viszont kérem, hogy ne csak bizonyos - általában negatív - mondatokat hallj meg a híradásokból."
    Ezt egy kicsit pontosítanád, hogy mikre gondolsz?
    Igen jól gondolod sajnos meccsre nem járok, pedig jó lenne mert hiányzik, de erről szerintem én tehetek a legkevésbé, talán majd Tavasszal amennyiben összeáll úgy a csapat ahogyan azt mindenki szeretné, természetesen én is.
  • Breki33
    #43328
    Erre

    Parga, nagyjából Korfuval szemben, Jón szigetek, Lefkada Acheron folyó stb.
  • kaloz174
    #43327
    Köszi!:) Megkaptam, de nem voltam TV-közelben.
    Volt valami érdekes újdonság a műsorban?
  • kaloz174
    #43326
    Azt hiszem, bár nagyon féltettük legtöbben Bokit, pontosan ez a meccs cáfolt rá arra, hogy hiba lett volna visszatérnie a pályára.
    Aki azt a meccset látta (na és ismeri pályafutását), nem kételkedik benne, hogy már ezért az egy meccsért is megérte.
    Azt gondolom, nincs olyan kézibarát, aki látta a meccset, legyen az bármelyik csapat szurkolója, aki azt mondaná, ezt nem kellett volna. Bizony kellett!!!
    Neki is, a csapatnak is!
    Már ezzel nagyon sokat segített. Ez egyértelműen érzékelhető beszélgetésekből, riportokból, egyéb jelekből a csapat házatáján.

    Hogy mi lesz a jövő, az más kérdés. (Boki is kijelentette, hogy nem tervez előre. Segít, amennyit tud - mert azt szeretne.) Ez az élmény - a meccs a Hunnia ellen, Boki visszatérésével - azonban jelenleg nagyon is pozitívan hat az egész újvárosi női kézilabda világára.
    Ezt nem csak hiszem. Tudom is, mert meggyőződtem róla.
    Véleményedet tudomásul vettem. Nem kell többet hangsúlyoznod. Azt viszont kérem, hogy ne csak bizonyos - általában negatív - mondatokat hallj meg a híradásokból.
    Mostanában nem jársz meccsekre, ha jól sejtem. Ez valahogy, már ne haragudj, de érződik.

    ps: Boki térdével a gond, hogy úgy mondjam, nem újkeletű. Sajnos, majdnem egyidős pályafutásával. Ellenben ennek köszönhetjük, na meg Katona Sándornak, hogy Magyarországra került.
    Amiben mégis egyetértünk: mielőbbi gyógyulást neki, természetesen! Na és türelmet hozzá!
  • Isthy
    #43325
    Sms-t megkaptad? Tudtad nézni?
  • Isthy
    #43324
    Én meg a vasárnapiakat nem követtem. Merre volt az a külföld?
  • Breki33
    #43323
    A döntőben meg a Románoknak ezis fura volt, de örültem, hogy megmutatták őkis verhetőek.
  • Breki33
    #43322
    Köszi szépen.

    Hát igen.

    Amúgy a vk mecsen az volt fura, hogy a Dánoknak szurkoltam.
    Ez talán még sosem fordult elő velem, de a németeknél még őkis szimpibbek voltak most nekem.

  • Gabess8
    #43321
    Most írjam azt, hogy ez sajnos várható volt. Továbbra sem tartom jó ötletnek a szereplését, ennek ellenére természetesen mihamarabbi gyógyulást kívánok neki!
  • kaloz174
    #43320
    Piga Párizsból
  • kaloz174
    #43319
    Üdv. itthon.:)
    Jó régen nem láttunk már. Most aztán van, mit olvasnod.
  • Breki33
    #43318
    Hát a világkupából én külföldi üdülés miatt csak a mai mecseket követtem igazán, de azok fantasztikusak voltak szerintem.
  • kaloz174
    #43317
    A VK-t megnyerték a románok. Végre van egy kis sikerélményük ezzel a csodagenerációnak tartott csapattal.
    Szerintem a norvégok ma nagyon magul alatt voltak, mintha erre a meccsre már nem igazán tudták volna a figyelmüket összpontosítani.
    Időnként mintha még azt is felfedeztem volna rajtuk, hogy stresszelnek. Gondolom, inkább csak képzelődtem. Azt viszont látni lehetett, hogy tudnak azért ők is elég sok technikai hibát véteni, ha úgy adódik. Magyarul: ők is emberből vannak azért.
  • kaloz174
    #43316
    Már így is a csoda kategória volt, hogy így bírta a meccset, ennyi felkészülés után, gyakorlatilag alapozás nélkül.
    Természetesen én is nagyon aggódtam, meg is mondtam neki a meccs után, előtte meg szólni sem mertem hozzá nagyon.
    Ennek ellenére azt mondom: a lelkének nagyon kellett ez a meccs.
    (Na meg a Csapatnak is.:))
    Remélhetőleg már ismeri a regeneráció legjobb módját. (Mint ahogy azt is tudta, hogy meccs előtt pihennie kell.) Azt hiszem, hosszú éveken keresztül kellett, hogy ebben folyamatosan gyakorlata legyen. Ha csak a kezdetekre gondolunk, még az is kérdéses volt, hogy képes lesz játszani, az első nagy sérülések után.
    Mindenesetre ez a dolog remélhetőleg arra inti a csapatvezetőket (na és őt is), hogy akkor és annyit játsszon, amennyit feltétlenül kell és tud.

    A helyezést én is így gondolom. Nem is nagyon tartom fontosnak, hogy most ez hogyan alakul. Sokkal inkább lényeges, hogy stabilizálódjon a Csapat helyzete, úgy a pályán, mint a pályán kívül.
  • Isthy
    #43315
    Mihamarabbi jobbulást Boki térdének! Sajnos éreztem, hogy ez a gyors visszatérés nem lesz problémamentes, nem véletlenül aggódtam. Azért remélem pénteken tud majd segíteni a csapatnak. Detti sztem a jővő évi EB selejtezőkön segíthet majd a csapatnak, ha behívják. Meg az év végén az EB-n.
    Az tény, hogy tavaszra állhatunk össze igazán, de azért sztem maradjunk annyiban, hogy inkább a 7-8. hely tűnik reálisabbnak. Sok minden történhet még az idény végéig. Ha netán ennél feljebb végeznénk az óriási bravúr lenne.
  • kaloz174
    #43314
    + illusztráció:)
  • kaloz174
    #43313
    Újvárosi riport - videóval:)
  • Gabess8
    #43312
    Teljesen rendben van a nyilatkozat, összehasonlítani nem lehet, de eszembe jutott az idei nő Bl döntő, ahol gyakorlatilag a 2. perctől érezhető volt, hogy esély sincs a győzelemre.
    Ez az egész kb olyan lehet mint amikor valakivel történik valami, adott pillanatban, onnantól fogva egész nap jobb ha nem csinál semmit, persze ha teheti, mert ugyebár ez munkahelyen fordul általában elő ott meg dolgozni kéne..
    Megmagyarázni meg nem egyszerű ilyenkor, hogy mi történt...
  • kaloz174
    #43311
    VK:

    Kicsi - számomra - figyelemre méltó és mérvadó véleménye
  • primavis
    #43310
    a mai mérközés azt a különbséget mutatta, ami a letargia és a küzdenikarás közt van!
    egyébként szintén rengeteg eladott labda, tehnikai hiba és a védőfal előtti szöszmötölés volt...
    nyilvánvaló, hogy ezek jórésze az összeszokatlanság miatt vannak, ennek a strassznek viszont nem szabad kitenni a csapatot egy olyan tiornán, ahol a világ legjobb csapatai képviseltetik magukat. Egy hazai turnén igen, lehet kisérlezetni, próbálkozni. De repülőre ülni és a játék szinhelyén tréningezve egyet, képezni csapatot 5-6 csapatban játszó játékosokból, akik először játszanak ebben a felállásban!
    Gratula Herr Orsinak és Bulath-nak mai játékukért, de tetszett Bódi és Tóth Kata is s némileg (védelemben) Szabó V. is. Persze, Vérten amig a pályán volt. Továbbra is kérdés, hogy Tóth Timea, Szűcs Gabi mikor lesznek újra formában. A fiatalokról vagy jót vagy semmit....a többiek meg felejthetők.....
    Kérdésem, hogy amikor biztos, hogy Görbére nem lehet számitani a közeljövőben, akkor Orbán Annamária miért nem jön számitásba? Debrecenben egyre jobban teljesit mióta viszatért...
  • Gabess8
    #43309
    Ez megint egy ésszerű döntés volt...
  • Gabess8
    #43308
    Ne legyen igazam, és ez csak egy meccs volt amit el kell felejteni, de a kettő összefüggésben van sajna...
    Megint csak nem legyen igazam, de szép lassan, vagy nem is olyan lassan a kettő közelít egymáshoz, mint ahogyan eddig is tette, csak lehet sajna felgyorsul...
  • Isthy
    #43307
    Sztem kb. azt nyújtották amit az itthoni környezetük... Lementek arra szintre...