61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • kaloz174
    #43426
    Sajnos, nekünk nem sikerült ilyen arányban nyerni.
    Talán át kellene értékelni a válogatott felkészülési tervét. Bár az is lehet, hogy majd összecsiszolódnak és megnyugszanak a csajok.
    Mert most nagyon nem tudták kezelni Vérten Orsi kiesését. (Akinek ezúttal is jobbulást kívánok.)

    Végül is a győzelem megvan, de ennél sokkal több kell.
  • Isthy
    #43425
    Meg azt is örömmel nyugtáztam, hogy Gabi ma is kitett magáért a lengyelek elleni EB selejtező meccsen. Azért azt nem gondoltam volna, hogy idegenben 10-el verik majd a lengyeleket.
  • Isthy
    #43424
    Rossz hír a Halasról és sokkal jobb a Fradiról. Sajnos úgy tűnik Halason egyre rosszabb a helyzet... A Fradinak viszont ez növeli az esélyeit.
  • Isthy
    #43423
    Láttam Köszönjük! A cikket olvastam én is tegnap és örömmel nyugtáztam.
  • kaloz174
    #43422
    Aki még nem látta, ma este megnézheti a Hunnia elleni meccsét az újvárosi csapatnak.

    Lemondott a Halas edzője. Nincsenek jó érzéseim...

    A Fradi mégis játszik itthon.
  • kaloz174
    #43421
    Természetesn, ha már ez történik, pedig nem is most van a szülinapom.

    (Írtam Gabca fórumába...:))
  • Isthy
    #43420
    Na igen, az a fájdalmasan szomorú 2005. januári esemény... és az a nagyszerű január 29-i győzelem.

    Gondolom pénteken kinn leszel a meccseken és megosztod velünk az ott tapasztaltakat.

  • kaloz174
    #43419
    Természetesen kell tenni. Azonban nem meglepő még, hogy a csapat teljesítménye nem kiegyensúlyozott, ebben biztosan egyetértünk.
    (Egyébként szeretnék én minden meccsen olyan jókat pacsizni a háló mögött, mint a második félidőben, kedves régi Red Alertes szurkolótársammal, annak örömére, hogy "megint alkottak a csajok".:))

    A kupaellenfelekről:
    Viszonylag erős ellenfelek jutottak. A lehangoló azonban az, hogy nem ők a legnagyobb ellenfelek, úgy tűnik, a magyar csapatok számára.

    Sajnos, a Sagunto bennem szomorú emlékeket, de egy nagyszerű győzelmet idéz.
    Egy videó, régről. ;-(

    Hajrá magyarok!
  • Isthy
    #43418
    Fortuna nem volt velünk...

    Fradi-Randers
    Békéscsaba-Sagunto
    Fehérép-Lublin

    Nehéz ellenfelek, komoly teljesítményre lesz szükség mindhárom csapattól.
  • Isthy
    #43417
    Ugye 3x volt egymás után ilyen gyenge első félidő... A Vác ellen nem lehet kötelező győzelem elvárásról beszélni, meg előtte nem is volt tétmeccs. Ott talán az utazási gondok belejátszhattak. A Hunnia és a Halas ellen esetleg igazak lehetnek az általad leírtak. Remélem az illetékesek majd feltárják az okokat és tesznek ellene.

    Kellenek a csapatnak a meccsek, jó lesz a 2 mérkőzés pénteken.
  • kaloz174
    #43416
    Maradjunk annyiban, hogy a felvetés megtörtént, egyelőre nem kaptam érdemi választ.
    Ami azért érhető, talán.
  • kaloz174
    #43415
    Vagy mégis?:)
  • kaloz174
    #43414
    Sajnos, ezt nem láttam, na és nem is fogom már. :(
  • kaloz174
    #43413
    Mint előzőleg már írtam, szerintem 2 oka volt a gyengébb első féidőnek.
    Az egyik a szerdai tétmeccs. (A csapat edzettségi állapotát ismerjük.)
    A másik pedig a "kötelező győzelem" igénye.
    A Halast pedig azért elég rutinos játékosok alkotják.
    De tény: sokat kell még dolgozni.
    Alapként ott van a tudás, ami rendelkezésre áll, nem kis mértékben, azt nem lehet vitatni.
    Na és a gyakorlás csak jót tehet. Ilyen szempontból kellemes ellenfélnek bizonyult a Halas, végül is.

    Nem is vesztegeti a csapat az idejét:

    "A bajnoki szünetet kihasználva, a Siófok KC nem pihenéssel, hanem az edzések mellett mérkőzésekkel is "múlatja az időt".

    Csapatunk október 16-án, pénteken (dupla) felkészülési találkozón fogadja a szintén élvonalbeli Dunaújvárosi NKKSE együttesét a Beszédes József Általános Iskola tornacsarnokában.

    Az első összecsapás 10:00-kor, míg a második 16:00-kor veszi kezdetét."

  • Isthy
    #43412
    Jó volt ma a Sportklubon az 1 órás kézi magazin. Aki nem látta és teheti, majd nézze meg az ismétlést (holnap reggel 7-től 8-ig).

    Adtak összefoglalókat a Fehérép-Veszprém és a Dunaferr-Hunnia MK meccsekről. Az újvárosi után interjú volt Rapatyi Tamással és Takács Dusmátával is. Majd a Békéscsaba EHF meccséről adtak képes összefoglalást. Ezután interjú következett Mátéfi Eszterrel, Konkoly Csabával és Bakó Botonddal az EB selejtezőkkel kapcsolatban a válogatottról. Végül egy kb. 2 perces tudósítás zárta a műsor első felét a Fradi-Csurgó férfi bajnokiról. A reklámszünet után a Hunnia csapata volt a téma a médiacirkusz kapcsán. Megszólaltak csapatvezetők, edző, játékosok és Sinka László is. Majd Simona Spiridonnal egy kis blokk következett a kézis pályafutásáról és a hobbijairól. Zongorázott is egy kicsit. Utána Görbét kérdezték a gyógyulásáról és arról, hogy mikor játszhat (a VB-n szinte biztosan nem, valszeg januárban). A műsort a pénteki DVSC-ETO meccs összefoglalója zárta.
  • Isthy
    #43411
    Azt kell mondjam visszanézve a meccset, hogy tényleg jó lenne, ha mi a 2. félidővel kezdenénk a mérkőzéseket Mostanában nem nagyon tudunk 1. félidőt játszani. Így volt ez a Vác, a Hunnia (MK) és a Halas ellen is. Ezen változtatni kell nincs mese, mert így kezdeni meccseket nem szabad. Sok hiba és pontatlanság a játékban elöl és hátul is. Azután a szünet után most is "helyrejött" a játék és végül simán hozta a csapat a meccset. Sokat kell még dolgozni, hogy összeálljon a csapat tavaszra, de bíztató jelek már vannak.
  • Gabess8
    #43410
    "A pénteki meccsidőpontot szóvá tettem Böbének."

    Köszönjük a tartalmas beszámolót. Mit szólt hozzá?
  • Isthy
    #43409
    Holnap 11-től sorsolás a női EHF kupában.

    1. kalap:
    SK Aarhus Handbold /DEN
    BM Parc Sagunt /ESP
    C.B. Mar Alicante /ESP
    Prosolia SIID Elda Prestigio /ESP
    AC Ormi-Loux Patras /GRE
    FTC RightPhone /HUN
    HC Sassari /ITA
    T+A/VOC Amsterdam /NED
    SPR Lublin SSA /POL
    C.S. Rulmentul-Urban Brasov /ROU
    NP HC Rostov-Don /RUS
    RK Olimpija /SLO
    LC Brühl Handball /SUI
    SKP Bratislava /SVK
    Maliye Milli Piyango SK /TUR
    HC "Smart" /UKR

    2. kalap:
    Randers HK A/S /DEN
    CB Elche-Mustang /ESP
    Handball Cercle Nimes /FRA
    Havre HAC /FRA
    TSV Bayer 04 Leverkusen /GER
    Alcoa FKC /HUN
    Békéscsabai Előre NKSE /HUN
    Omni SV Hellas /NED
    Tertnes Bergen /NOR
    Madeira Andebol SAD /POR
    HCM Stiinta Baia Mare /ROU
    HC "Kuban" Krasnodar /RUS
    ORK Vrnjacka Banja /SRB
    ZRK Kikinda /SRB
    LK Zug Handball /SUI
    IK Sävehof /SWE

    Elvileg a Fradi összekerülhet a másik 2 csapatunk egyikével. Azért remélem elkerülik egymást és mindhárom csapatunk olyan sorsolást kap, amivel bejuthatnak a 16 közé.
  • Isthy
    #43408
    Az EB selejtezős 16-os keret:

    PASTROVICS Melinda (Alcoa FKC)
    HERR Orsolya (Váci NKSE)
    PÁLINGER Katalin (Győri Audi ETO KC)
    ZÁCSIK Szandra (RK Krim Mercator)
    VÉRTEN Orsolya (Győri Audi ETO KC)
    SZUCSÁNSZKI Zita (FTC-RightPhone)
    KOVACSICS Anikó (Győri Audi ETO KC)
    VINCZE Melinda (Alcoa FKC)
    BULATH Anita (DVSC-Aquaticum)
    SZABÓ Valéria (DVSC-Aquaticum)
    TÓTH Katalin (Mondi-Békéscsabai ENKSE)
    TÓTH Tímea (Váci NKSE)
    BÓDI Bernadett (Mondi-Békéscsabai ENKSE)
    ORBÁN Adrienn (Győri Audi ETO KC)
    HORNYÁK Ágnes (Győri Audi ETO KC)
    TOMORI Zsuzsanna (Győri Audi ETO KC)

    Kabala nélkül nem megy...
    Csütörtökön megnézem, hogy muzsikálnak a csehek ellen.
  • Isthy
    #43407
    Akkor ma 6-tól a laptop előtt a helyem
  • kaloz174
    #43406
    "Cunder Hírlevél

    Kedves Kézilabda Rajongó!
    A bajnokság szünetel a héten, ezért ismétléseket láthatsz nálunk szerdáig, az utolsó három fordulóból. A hét második felére figyelmedbe ajánljuk az EB-selejtező mérkőzéseit, mi is szurkolunk Mátéfi Eszter csapatának!
    Részletes programunk lentebb vagy a Műsorban.

    Jó szórakozást!
    Üdvözlettel,
    A Cunder.hu csapata

    2009. október 12. hétfő
    18 órától Dunaújvárosi NKKSE - Kiskunhalas NKSE A 2009. október 9-én lejátszott mérkőzés ismétlése. NB1. 6.forduló

    2009. október 13. kedd
    17.30 órától ASA-Consolis-HNKC - Váci NKSE A 2009. október 10-én lejátszott mérkőzés felvételről. NB1. 6.forduló
    19.30 órától Győri Audi ETO KC - Veszprém Barabás KC A 2009. október 2-án lejátszott mérkőzés ismétlése. NB1. 5.forduló

    2009. október 14. szerda
    16 órától Alcoa FKC - Kiskunhalas NKSE A 2009. szeptember 30-án lejátszott mérkőzés ismétlése. NB1. 5.forduló
    18 órától Dunaújvárosi NKKSE - Hunnia KSK A 2009. szeptember 18-án lejátszott mérkőzés isméltése. NB1.4.forduló []
    20 órától ASA-Consolis-HNKC - Győri Audi ETO KC A 2009. szeptember 19-én lejátszott mérkőzés ismétlése. NB1.4.forduló"
  • kaloz174
    #43405
    Vajon miért is nem divat felénk a kapusteljesítmény és a gólpasszok értékelése?
    Ez most csak úgy, de term. nem véletlenül, eszembe jutott.
  • kaloz174
    #43404
    De azért 2x leírni, hogy Rapatyi tanítványok...
    Ki kinek is lehet a tanítványa, jelenlegi felállás szerint?
  • kaloz174
    #43403
    Van itt egy "hivatalos" változat is. Képekkel.
    A DO beszámolója
  • Isthy
    #43402
    Köszi a beszámolót és az egyéb híreket!
  • Isthy
    #43401
    Chambery-Veszprém 19-29 (10-16)

    Gratulálok a Veszprémnek a győzelemhez!

    Sokkal könnyebb lett, mint vártam. Az első 10 perc (3-6) után felébredt az MKB és nagyon simán behúzta a meccset. Sokkal jobb védekezés és kapusteljesítmény, mint a múlt héten és végre elöl a szélsőket is használták. Mondjuk az ellenfél is gyengébb volt, én többet gondoltam a franciákról. Ezt elnézve már nem is tartom akkora meglepetésnek a múlt heti szarajevói vereségüket.

    Szép volt fiúk!
  • kaloz174
    #43400
    Nyugtalan voltam a meccs előtt, mint ahogy egyébként szinte mindig. Most az aggasztott, hogy egy kötelező győzelmet várt mindenki, miközben azért a mi csapatunk még "nem kész", ezt tudjuk, na és volt az a meccs hétközben, amiről nem tudtam, mennyit vett ki a csapatból.
    Az ellenfelet ismertem. Tudtam, hogy van egy nagyon jó kapusuk (csodálom, hogy még mindig Halason), egy rutinos irányító (Rábai), valamint egy gólerős átlövő, a Nagyatádot és Veszprémet is megjárt Karsai Dóra személyében. Mivel tapasztalt játékosok alkották a Halast, gondoltam, hogy nem lesz könnyű ellenük, viszont azt is sejtettem, hogy elfogy az erejük, bár ezt pl. pontosan Siófokon nem következett be.
    A meccs első féidejében, különösen az első szakaszban, kicsit kapkodott az Újváros támadásban, a védekezés nem állt össze. Meg is látszott az eredményen. Aztán ahogy sikerült megbecsülni a labdát, meglett az egyenlítés, onnan pedig elkezdtek a szó nemes értelmében játszani a "nagyasszonyok". :) Öröm volt pár lépésről nézni, hogyan ment a labda, hogy aztán az éppen legjobb helyzetben lévő csapattárs gólt lőhessen.:) Rapatyit dícséret illeti, mert figyelt arra, hogy ebben a fiatalabb korosztály is részt tudjon vállalni.:) A héten a második tétmeccs volt, így külön jó érzés, hogy ezt is így bírta csapat.:)
    Jókai Nóra, örömömre, egyre inkább beépül a csapatba, eddig ezt hiányoltam.
    Az ellenfélnél Guiu jól védett az első félidőben, a másodikban azonban nem ment neki olyan jól, én úgy láttam, hogy egy olyan gól után, amiről úgy gondolta, számára is elfogadhatatlan, ő maga kérte a cserét. Sportember!
    Sajnos, Karsai Dórát talán csak én ismertem (bár term. ez nem igaz, mert Győri Ági is, ezt megkérdeztem), mivel rendesen megszórt bennünket. Ezt azonban sikerült támadásban kompenzálni, szerencsére. (Ezzel arra is szeretnék célozni, hogy a meccs elején megint nem működött igazán jól a védekezés, na és ha Rapatyi keresi az okokat, valamint olyanokat mond, hogy jobb lenne már, ha a második félidővel kezdenénk, talán erre kellene, de nagyon, végre odafigyelni.)
    Érdekesség, hogy most nem ment Győri Áginak, szerencsére azonban Pisák Reni ziccereket hárítva nagyon jól helyettesítette.

    A pénteki meccsidőpontot szóvá tettem Böbének.
    A csapatoldal - állítólag - alakul. (Gáspár Gabó)
    Na és a királynők közül 1 valaki tényleg kedveli a rizses csokit.

    (Egyéb kérdés?:))

    Köv. meccs: Fehérváron!! Na és NEM pénteken.
  • Gabess8
    #43399
    Ugyan már Andorkát marhára nem érdekli az ami a magyar csapatokkal történik, azt nézi hogyan árthat nekik, nyalja az EHF seggét, és zsebreteszi a nagy lóvékat.
  • primavis
    #43398
    elég lett! sőt, megduplázták az előnyt!
    A Pick egy rejtély! láthatóna Andjelkovics nélkül képtelen folyamatosan jól szerepelni. Ami elrontott labdájuk volt ma is....gondolom a frászt hozhatják Maticsra és a szurkolóikra! Mivel a koszttnacaiak megverték a Montpelliert, bonyolódik a helyzet ebben a csoprotban , mondjuk a spanyolok és az oroszok továbjutása nem kérdéses.
    Békéscsabán dekoncentráltak voltak a hazaiak és a mérkötzés egyetlen érdekessége hogy a két szőke szerb p...a isméltelten bizonyitotta egyrészt fafejüségüket ami a kézilabda ismeretét illeti, másrészt a nyilvánvaló magyarfóbiájukat is! Ezt folyvást vigyorogva hozták nyilvánosságra. Andorka merre jár vajon?


  • Isthy
    #43397
    Várom a beszámolódat az újvárosi meccsről és remélem, hogy a Cunderen később én is vissza tudom majd nézni. Gratulálok a csapatnak a győzelemhez!

    Mai meccsek:

    16.00: Izmir-Fehérép EHF kupa
    17.15: Pick-Szaloniki BL (Viasat3 élő)
    18.00: Békéscsaba-Minszk EHF kupa (Sportklub élő)

    A Fehérépnek piszok kemény meccse lesz, nagyon kevésnek tűnik a 3 gólos előny. Nagyon össze kell kapniuk magukat, hogy ne legyen kudarc a vége. A Picknek és a Csabának simán hoznia kell a meccset.

    HAJRÁ MAGYAROK!!!
  • Isthy
    #43396
    Akkor már kezdem érteni, hogy miért ez a nagy fotelszurkolás Viccet félretéve az a szomorú, hogy lassan idén én is azzá válok Dunaújváros téren

    Egyébként meg a Digiről van itt valaki, aki tudna "szépeket" mesélni és ahogy látom alább jelezte is ezt. De a Sport TV ugyanez pepitában a tavalyi kb. 3 közvetítésével az ingyen jogával együtt. Szép firma mindkettő... Utóbbinak az előnye, hogy sokkal többeknek van lehetősége jelenleg nézni.
  • Gabess8
    #43395
    Szerintem nem most kellene keresgélni a megoldásokat, eddig kellett volna tenni az ügy érdekében.
  • Gabess8
    #43394
    Mi a f. van, hogy nem sül le pofáján az a vastag bőr!!! Így próbálnak nyomulni ezek a tetves férgek, tudnék róluk mesélni...
  • kaloz174
    #43393
    MA:

    Dunaújvárosi NKKSE - Kiskunhalas: 18:00

    DVSC-Győri ETO: 18,30

  • Duby
    #43392
    "regenerálódik a magyar a nagy agyelszívásból"
    így akartam
  • Duby
    #43391
    én meg a lakosság 40-60%-ához hasonlóan nem bírom megfizetni már a kábeltévét, nemhogy digi, de semmi se lesz jövő héttől.
    Hozzáteszem nagyon gyorsan: inkább azért kellene a falba vernem a fejem, hogy ezért a dologért idáig ennyit kihúztak a zsebemből.

    Legalább regenerálódik a magyar nagy agyelszívásból, meg tán elkezd kijárni ilyen helyekre, ha érdekli...
  • Mse
    #43390
    nekem másodlagos, az összes magyar sportcsatornám van, hála a diginek ;) az upc monnnyon le :D
  • kaloz174
    #43389
    Hogyan maradhatna Nagy László magyar?
  • kaloz174
    #43388
    Nem jó ez a pénteki időpont általában senkinek, ezért ezt meg is kérdezem most, ha találkozom valamelyik prominens vezetővel.
    Azt tudom elképzelni, hogy a női kézicsapat alkalmazkodni kénytelen a többi csapathoz, sportághoz. De ez csak feltételezés.
  • Isthy
    #43387
    VB közvetítés

    Egy mondatot kiemelnék:

    "A nézőket természetesen leginkább az érdekli, láthatja-e a mérkőzéseket, hogy melyik csatornán, ebben az esetben másodlagos."

    Mi vaaaaaaaaaaan??????? Már, hogy a jó büdös francba lenne másodlagos??? A csatorna meghatározza, hogy mennyien láthatják!!! A tizenszázalékos Digin biztosan rengetegen nézhetik majd... Persze tudjuk ez megint miről szól... Komolyan hányhatnékom van már egyre többször attól ami itt megy...