61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • J u c u s
    #43466
    Köszi Isthy ;)
  • Isthy
    #43465
    Még egy dolog, ami ebből kimaradt. Ez a döntés nem mostani keletű. Nem véletlenül mondtuk már korábban is néhányan, hogy nem megy a VB-re.

    Ha pedig csak szigorúan egy szemszögből nézzük a dolgot: az annyira istenített norvégoknál és másoknál is megszokott dolog, hogy a játékosok kihagynak 1 világversenyt és utána visszamennek. Mégsem köpködnek rájuk és mondják el mindennek őket. Persze itthon ismét bizonyítékát láthatjuk, hogy miért is tart itt ez az ország...
  • Andreeew
    #43464
    Ennyit a nagy tv szerződésről...
  • kaloz174
    #43463
    "Cunder Hírlevél

    Kedves Kézilabda Rajongó!

    Október 21-én, szerdán Győrből közvetítünk élőben, ahol a tabella jelenlegi első két helyezettje találkozik egymással, a Mondi Békéscsabai ENKSE érkezik vendégszereplésre. Másnap ismételjük. Vasárnap Fejér megyei csapatok összecsapásáról jelentkezünk, mert a Dunaújvárosi NKKSE látogat a Köfém csarnokba.

    További részletek lentebb vagy a Műsorban.

    A mérkőzésekhez jó szórakozást, szurkolást kívánunk!

    Üdvözlettel,
    A Cunder.hu csapata

    2009. október 21. (szerda)
    Élő közvetítés a Magvassy Mihály Sportcsarnokból
    18 órától Győri Audi ETO KC - Mondi Békéscsabai Előre NKSE (Nemzeti Bajnokság I.osztály 7.forduló)
    2009. október 22. (csütörtök)
    Ismétlés
    18 órától Győri Audi ETO KC - Mondi Békéscsabai Előre NKSE (A 2009. október 21-én lejátszott mérkőzés ismétlése. NB1. 7.forduló)
    2009. október 25. (vasárnap)
    Élő közvetítés a Köfém Sportcsarnokból
    18 órától Alcoa FKC - Dunaújvárosi NKKSE (Nemzeti Bajnokság I.osztály 7.forduló)"
  • Isthy
    #43462
    Hmmm...

    Akkor majd januárban derül ki minden a nyilvánosság számára.
  • Isthy
    #43461
    Kati világosan megmondta a 2007-es VB után, hogy ez volt az utolsó VB-je, be is tartja. Azt is mondta már 2008 óta, hogy a pekingi volt az utolsó olimpiája és azt is be fogja tartani. Meggyőződésem (talán kicsit több is) , hogy ő Peking után nem akart már védeni a válogatottban. De a "nagy" MKSZ és a szöv. kapitányok mindig visszakönyörögték. Mert nem foglalkoztak az utódlása kérdésével, ahogy pl. Boki esetében sem. Nem ő ácsingózik vissza - meg döntöget össze-vissza - hanem ha kérik, akkor rendelkezésre áll és segít a válogatottnak. Ezt mondta most is, hogy ha kell segít a csapatnak.

    „Nagyon régen húzom magam után a repülőtereken a hatalmas sporttáskát, és nem tagadom, belefáradtam. Ráadásul fiatalabb se leszek, ezért Sydney, Athén és Peking után a londoni olimpiára már biztosan nem utazom el, ugyanakkor a keret munkáját szívesen segítem, ha erre szükség lesz. Az az elvem, hogy most már jöjjenek és bizonyítsanak a fiatalok, akiknek persze továbbra is szívesen segítek."

    Tehát nem ő veszi el a fiatalok elől a lehetőséget. Persze a "csodálatos" magyar mentalitás itt is szépen megnyilvánul mindenütt a hírnél a kül. portálokon. Meg szokás szerint az újságírók is hozzák a formájukat...
  • kaloz174
    #43460
    Nagy Laci nem jön, sérült
  • Duby
    #43459
    ...meg nemcsak teljes mértékben megbecsült (fizetett) szövkapokat, hanem komplett edzői stábokat, elkötelezett szövetségeket. Semmi értelme a részletekkel foglalkozni.
  • primavis
    #43458
    szerintem Kati reálisan felmérte a helyzetet a mostani két meccs után. Mivel a keret nem változhat lényegében, nem látja értelmét annak, hogy újabb plussz munkát végezzen, várható eredmény nélkül. A jelenlegi keret vele sem lenne éremesélyes, hát még nélküle! A kudarcokból meg valószinüleg elege van. Sajnos kapus poszton senki sem fenyegeti a lehetőségét sem annak, hogy akkor térjen vissza amikor csak akar. Akkor amikor ténylegesen szükség van rá (pl. majd a svédek elleni meccseken!). Úgy ahogy pl. Kulcsár utódját sem sikerült megtalálni 4 év után sem! S Bokiét sem. Kati előtt ott volt Farkas, majd Sugár és Sirina, de utána? A többi poszton még vannak mostani ászok, no meg igéretes tehetségek, de ezen a hárman sajnos.....S ha megnézzük pl. a román vagy a német, orosz (norvégról már nem is szólva) kereteket, rendszerint két-két jó kapust, jobbátlövőt vagy beállót találunk!
  • Mse
    #43457
    Pálinger Kati eldönthetné végre válogatott akar-e lenni, vagy sem...egy zseni a "kézilabdakapusság" terén a csaj, de ezzel együtt sem hiszem, hogy vissza-vissza térő vészkapusra lenne szüksége a magyar válogatottnak, előrefele kellene nézni, és azzal építkezni ami van... ráadásul nem fair a többi kapussal szemben, hogy ők végigcsinálnak felkészülési ciklusokat, majd egy beugró kapus miatt kihagynak meccseket...
  • kaloz174
    #43456
    Közben megjelent a beszámoló a Do oldalán...
  • Isthy
    #43455
    Sztem ez nyáron készülhetett, mert olyan utalások vannak benne, amelyek csak akkor történtek meg.

    Pl.
    "A Dunaferr Női Kézilabda csapatát mőködtető Kft. anyagi csődbe jutott. A női
    szakágat megmenteni igyekvő egykori helyi kézilabdások háttérként létrehozták a
    Dunaújvárosi Női Kézilabda Közhasznú Sport Egyesületet."

    De van több is. Vagy esetleg ezeket utólag toldották bele abba a kevésbe. Úgy tűnik ezzel együtt írták le őket.

    Remélem bonyolódni fog, mert különben a női kézinek annyi lesz Újvárosban rövid időn belül...
  • kaloz174
    #43454
    Sajnos, teljesen hasonlóan látjuk a helyzetet.
    Így szereznek a ffi csapatnak, önhibáján kivül, ellendrukkereket. (Miközben ez az érzés nem is tudatos.)

    Ráadásul az egésznek, mint ahogy már megfogalmaztam előzőleg, ninxs semmi racionális értelme. Mert egyrészt: honnan lesz az az említett összeg, másrészt mire jutnak vele?

    Egyben reménykedem. Valahogy az az érzésem, hoy ők eleve leírták a női csapatot. Ahhoz képest viszont történt március 13! (Azt gondolom, a "tanulmány" még előtte készült, ki tudja, kinek a közreműküdésével.)
    Aztán pedig visszatértek azok a játékosok, akik igazi tartást adnak a csapatnak.
    Tényleg nem egyszerű a helyzet. Sőt, remélhetőleg még bonyolódni is fog!
    De kell is neki.
    Hajrá csajok!
  • Isthy
    #43453
    Kati nélkül a VB-n

    Ahogy várható volt, legalábbis részemről.
  • Isthy
    #43452
    Végigmentem nagyjából az egészen, a minket érintő dolgokat teljesen elolvasva.

    Itt egyértelműen arról van szó, hogy az önkormányzat a mostani Dunaferr SE-t akarja támogatni, az oda jelenleg nem tartozó sportágak a perifériára szorulnak. Mivel a férfi oda tartozik és a női nem, így náluk ez határozza meg a dolgot. Nem a korábbi eredményesség és a városnak szerzett hírnév a döntő. Bár erről is odaböktek egy-két mondatot, mintha ezt is figyelembe vennék, de látszik, hogy ez nem történt meg. Nyilvánvaló, hogy akik ezt kidolgozták azok a mostani Dunaferr SE "emberei" a város és sportvezetésben egyaránt. Így az ő prioritásaik érvényesülnek benne.
    A női kézi szakosztályt max. a jelenlegi szinten akarják (?) megtartani, a kézit tekintve itt a férfiakon van a hangsúly. A szándék nyilvánvaló...
    Bár az utánpótlás akadémia tekintetében mindkét nemről beszélnek, de minden bizonnyal ott is érvényesülnek majd ezek a prioritások. Meg láthatóak ezek a megrendezendő kézieseményeknél is, csak férfi kézis dolgokról van szó.

    Nagyon nem irigylem Dettiéket... Ez a női szakág számára vegetálást jelent... És ki tudja meddig bírják... Mert ugye a helyi és a környékbeli szponzorok is meg lesznek dolgozva ezen prioritások mentén az ezt képviselő egyének által... Így nem sok lehetőség maradhat nekik szponzort szerezni és az érdekcsoport eléri célját...
  • Isthy
    #43451
    Sajnos ez így alakult, hogy 2005 végétől "egyéb tényezők" miatt nem kellett itthon. Az évek folyamán keresett más megoldást és végül most úgy tűnik megtalálta a megfelelő helyet. Nagyon nem örülök neki, hogy külföldön és nem magyar válogatott mezben, de sajnos ez van... Azért szerencsére nekem van egy ereklyém a "szép időkről", a 2004-es hazai EB válogatott melegítője

    Most pedig nekiállok elolvasni ezt sportkoncepciót amiről itt a nagy diskurzus folyik
  • kaloz174
    #43450
    Bocs!
    Gapca=Gabca, term.
    (egyébként meg tudom, hogy Gabi, de a régi reflexek:))
  • kaloz174
    #43449
    Örülök nagyon, hogy olyan helyet talált magának Gapca, ahol szükség van rá, ahol megbecsülik.
    Továbbra is a régi barátsággal gondolok rá. Természetesen nagyon szorítok neki, hogy jól alakuljanak a dolgai.
  • kaloz174
    #43448
    Elképzelhető, hogy félreértettelek.
    Kicsit nagyon pipa voltam, mivel én nem csak az első oldalakat olvastam el ebből a fogalmazványból.
    Sajnos azt a részt is, ahol egyszerűen agyagba döngölik a női kézicsapatot, ráadásul elbagatellizálják az eredményeiket, nem említik nagyszerű egyéniségeiket, miközben sorolják az egyébként tényleg nagyon ügyes fiatal srácokat - akik azóta már régen nincsenek Újvárosban, persze. (Ebből gondolom pl., hogy ez az egész anyag már több hónappal ezelőtt készült, na és az senkit sem érdekelt, hogy legalább aktualizálja.)

    Egyébként a "dokumentum" említ valamiféle pénzügyi forrásokat. Azt viszont nem látom, milyen titkos mecénást nevez meg arra, hogy ez a forrás rendelkezésre is álljon.
    Ami azonban leginkább elkeserít engem, az az, hogy az emberektől elvették a hitet, hogy egyáltalán érdemes ilyen ügyben megszólalni, esetleg tényleg tenni is azért, hogy ne egy szűk csoport érdeke érvényesüljön. Reménytelenség, letargia az egész országban...
    Pedig csak mi tudunk változtatni, ennek még szándékát sem érzem, látom.
  • Gabess8
    #43447
    Szerintem félreértettél vagy én nem voltam elég világos mire gondolok.
    Szeretném leszögezni, hogy a 3.oldalt és a 4. oldal felét olvastam el.
    A te szemszögedből teljesen igazad van, egy is értek veled. Szerintem és ne legyen igazam, de ez a tanulmány marhára nem arról szól mint amiről szólnia kellene hanem egészen másról. Az egyenlő elbírálást pedig hagyjuk (persze dehogy hagyjuk) de rég volt soká lesz.
    Nekem ne jöjjön most Újváros, hogy milyen fontos a városnak a sport, a frászt fontos ha az lett volna nem itt tartana ahol most van, pl a női kézilabda de mondhatnék mást is..
  • Isthy
    #43446
    Gabit nagyon tisztelik társai

    Úgy látszik Gyula is hasonlóan vélekedik Gabi védőmunkájáról mint én. Vagy lehet hogy ő is nagyon elfogult?
  • Isthy
    #43445
    Senki sem lehet tökéletes, még én sem

    Nem elfelejteni, ma 19:00-tól a Sportklubon a szokásos 1 órás kézimagazin!!!

    Vajon lesz benne valami a válogatott kapushelyzetéről? Mert ugye elvileg ma megbeszélték az illetékesek Gin további sorsát.
  • kaloz174
    #43444
    "Ezt majd megtudom"

    36-32!
  • kaloz174
    #43443
    Köszi az alapos beszámoló sorozatot.
    Egy dolog nincs benne: a Siófok II. biztosan nyert itthon a Szigetszentmiklós ellen.
  • kaloz174
    #43442
    Ez a tanulmány egyrészt - nekem úgy tűnik - a legalább fél évvel ezelőtti helyzet alapján íródott.
    Másrészt nem hiszem, hogy megoldás lenne, ha arra a gyerekre, amelyik egyébként is sérült (nehezebb helyzetű) még adnék egy ólommellényt is, ha elindítom őket egy úszóversenyen. Különösen nem, ha mindegyik az én gyerekem!
    Ez a vitaanyag egyébként nem csak a női kézivel, hanem a többi sportággal szemben is igazságtalan javaslatokat tartalmaz, úgy gondolom.
  • kaloz174
    #43441
    Semmit sem lehet elérni???
    Na ezt nem gondolod komolyan. Pontosan ez az időszak nagyon fontos abból a szempotból, hogy alapot adjon a jövőre.

    Másrészt a ffi csapat mit érhet el??? Max. annyit, hogy a felnevelt tehetséges fiatalok jó helyre tudnak igazolni, miután az újvárosi költségvetésből szponzorálták a képzésüket.
    Egyébként meg semmi esélyük a bajnokságban az unalmas 3.helynél előrébb végezni. Onnan pedig, mint ahogy most is ez van, semmi esélyük a nk. kupákban komolyabb eredményekre.

    Miközben a női csapat még 1 szezonnak ezelőtt is ezüstöt tudott szerezni. Arról nem beszélve, hogy én pl. azt hallottam, hogy a lány utánpótlás kiválóan szerepelt, de a fiúkról ilyen hír nem jelent meg, tudomásom szerint.

    Egyébként meg az egész anyag megpróbálja elbagatellizálni a lányok eredmémyeit. Senkit a klasszisok közül meg sem említ. Miközben sorolja - az azóta már eligazolt - ffi játékosokat.

    Dunaújváros neve a sportközvélemény előtt nem a fiúkkal fönódik össze.

    Egyébként nem gondolom, hogy a lányokat kellene kiemelni. Mindössze azt gondolom, hogy egyenlő elbírálásra lennének jogosultak. Na és nem feltétlenül csak a mültbeli eredmények kapcsán, hanem az utánpótlás nevelés, a fiatalok bevonása miatt is.
  • Gabess8
    #43440
    Köszönöm szépen a beszámolókat, éppen most írtam volna be, hogy valaki legyen kedves írni valamit az eredményen kívül a tegnapi meccsekről, de látom beelőztél.
  • Isthy
    #43439
    Végig fogom olvasni amint lesz időm rá és megírom majd a véleményem.
  • Isthy
    #43438
    Senkinek semmi véleménye a hétvégi meccsekről? Úgy látom tunyul a topic...

    Akkor itt az enyém:

    Constanca-Pick 32-30 (17-16)

    A Pick szuper első 20 percet játszott Katzirz és (végre) Nenadics vezetésével. Azután viszont egy borzalmas 30 perc következett... Az utolsó 10 percre megint összekapták magukat, de ez csak a szoros végjátékra volt elegendő. Sajnos kapusteljesítmény sem nagyon volt... Kemény csoport ez, nehéz lesz a 4. helyet is elérni, nagyot kell majd harcolni érte a Picknek.

    MKB Veszprém-Kielce 33-26 (16-11)

    Gratulálok a Veszprémnek! Végig biztosan vezetve hozták a fiúk a meccset, a lengyeleknek esélyük se nagyon volt. Elég jó volt a védekezés és a támadás is. Bár voltak kisebb hullámvölgyek is, de az most simán belefért. Vujin nem semmi mélységből jött fel a végére. A veszprémi közönség is hozta a jó formáját. A lengyelek edzője is dícsére a közönséget és a veszprémi csapatot is. Szavai szerint a Final Fourra is van esélye a Veszprémnek ezzel a játékkal. Én egyelőre a 8-ba kerülést várom el tőlük, azután minden a sorsoláson múlik.

    Azerbajdzsán-Magyarország 15-31 (6-16)

    Mondjuk azt, hogy ez egy könnyű edzőmeccs volt. A vendéglátók igencsak tanulják még ezt a játékot, talán 1-2 játékosuk üti meg a középszintet. Kb. az elején 5 percig voltak ellenfelek, azután érvényesült a papírforma. Szinte mindenki pályára léphetett a csapatból és majdnem mindenki szerzett is gólt. A pályára lépéssel kapcsolatban felmerül a kérdés: vajon meddig látjuk Gint a válogatott kapujában? Elvileg keddre kiderül a válasz. Vérten Orsi pedig remélem teljesen rendbejött, mert a BL-ben nagy szükség lesz rá, nem úgy mint ma.

    Tegnap sikerült a neten megnéznem élőben egy másik EB selejtezőt is:

    Montenegro-Oroszország 28-28 (19-16)

    Nem semmi meccs volt... Szinte végig a hazaiak uralták a mérkőzést, az oroszok 5 perccel a vége előtt tudtak először egyenlíteni. A hazaiak az utolsó 10 percre elfáradtak és a jobb cserékkel rendelkező orosz válogatott így meg tudta szerezni az egyik pontot. Bojana Popovics végig jól vezette és irányította a hazaiakat, de még ő sem bírja a visszatérése után végig a tempót, noha csak támadásban volt pályán. Szavics ma nem tudott annyit hozzátenni, mint a lengyelek ellen. Gabi nagyot jót nyújtott védekezésben (elcsent bejátszások és blokkolások) és támadásban is voltak jó megmozdulásai (átlövésgól, gólpasszok, kiharcolt büntetők és kiállítás). De voltak hibái is elöl, ezeken még van mit javítania és remélem fog is. Mondjuk a lengyelek ellen szerdán elöl is nagyon jó volt, de az ugye egy más szint.
    Ezzel a montenegrói válogatottal sztem komolyan számolni kell az elkövetkezendő években. Ha Knezevics is felgyógyul év végére és jövőre már Bulatovics is játszhat, jó eredményekre lesznek képesek. Gyenge pontjuk a beálló poszt és talán a kapusaik sem félelmetesek, de a többi posztokon elég jól állnak.
  • Gabess8
    #43437
    "Egyenlő elbírálást!"
    Jó lenne ha így lenne, de ez szerintem, kicsiny hazánkban nagyon régen volt, és baromi soká lesz!
    Az számomra egyértelmű, hogy jelen helyzetben kiemelt támogatásra nem számíthat a női csapat, a csapat múltbéli eredményei, játékosai, mind nagyszerű dolgok, és nagy teljesítmény volt, ám ebben a helyzetben a kutyát nem érdekli!
    Ne értsd félre, de velük igazándiból most semmit nem lehet elérni, legalábbis azon a szinten, és érdekekkel ami miatt szerintem e tanulmány létrejött, ami benne van az adott oldalon az szép dolog, lehet nagy hülyeséget írok, de nekem egy dolog jutott eszembe, mindenik tisztában van vele mi lesz jövő tavasszal...
  • Isthy
    #43436
    Csak fenntartással bízz a pasik ígéreteiben
  • kaloz174
    #43435
    miket írok, ha álmos vagyok:)
    "semmiben"!:) na mindegy, ez már ilyen.:)

    a linkek egyébként:
    A DO írása
    A vitaanyag
    (Vajon Bene volt a társszerző?)
  • kaloz174
    #43434
    Ma ezt írtam fel a Dunaferr iwiwes oldalára:
    "A hír:
    Sportkoncepció: vitára fel!
    http://www.dunaujvaros.com/sport.php?show=1&rid=3739
    A téma:
    http://www.dunaujvaros.com/letoltes/sportkoncepcio_vegleges.pdf

    Vajon csak én érzem úgy, hogy ez az elemzés igazságtalan, a ffi kézicsapat lobbiérdekein alapul? (3. oldal.)

    A női kézicsapat eredményeit, válogatottat megjárt tagjait teljesen semmiben veszi a tanulmány készítője.

    Hétfőn erről állítólag nyilvános vita lesz, legalábbis a fenti írás szerint.

    Egyenlő elbírálást!"
  • kaloz174
    #43433
    Jó, hogy írtad a műsort, legalább nem felejtem el. (Szoktam...:))
    Csak azt nem tudom, hogy aki régebben szokta beírni, mikor szándékozik újra aktivizálni magát. Tett egy ígéretet.
  • Isthy
    #43432
    Köszi a beszámolókat Fiatalos rohanás volt

    Hétvégi kézis programok:
    Ma:
    Constanca-Pick BL meccs 15:15-kor a Viasat3-on, majd utána rögtön Veszprém-Kielce BL meccs szintén a Viasat3-on.
    Holnap:
    Azerbajdzsán-Magyarország EB selejtező 14:00-tól a Sportklubon.

    (Köszi a privit neked is és Dubynak is Remélem a másik kettőt is utoléri a végzete mihamarabb)
  • kaloz174
    #43431
    Du. felk. meccs:
    Siófok-Újváros: 38-38.
    Az első félidőben akadozott a játék, igaz, egyre javuló tendenciát mutatott.
    A második félidőben azonban az Újvárosi fiatal csapat egyszerűen szétfutotta a nem lassú Siófokot. Igaz, a Siófok, elég reménytelenül, egyre csak kísérletezik új átlövőjével. Majd kiderül, mire jutnak.
    Du. a Siófokban nem játszott Kovács Adrienn, na és az igazsághoz hozzátartozik, hogy van két sérültjük, egy beállós és egy irányító. Mindenketten meghatározó szerepkört töltöttek be eddig.

    Végül is azt hiszem, mégis jó meccseket sikerült játszani mindkét csapatnak, amelyek jól szolgálták a bajnoki szezonban beállt szünet kitöltését.

    (Ivettről írtam, hogy de gyengébb volt, mint bajnokikon. Ennek oka az lehet, hogy kisebb sérülése van.)
  • Gabess8
    #43430
    Válogatott tegnapi szereplése az közepes, illetve gyenge. A védekezés az szerintem jó volt, a támadójátékot azt inkább hagyjuk, nálam kritikán aluli, azt egyet aludva rá sem értem, hogy Sopi mit keres a válogatott keretben, a heteseket jól lőtte, de azt más is tudja, azon kívül semmit nem csinál, a bal oldalt pedig nem ismeri, az, hogy papíron ő lett a meccs legjobbja nálam kivágta a biztosítékot, gondolom valakinek ez volt az érdeke, más okot nem tudok.
    Komoly javulás kell a támadójátékban mert egy komolyabb csapat ellen ez nagyon kevés! Ehhez kívánok sok sikert minden játékosnak, és edzőnek, kapitánynak!
  • kaloz174
    #43429
    Az Újváros felkészülési meccsen Siófokon győzött a helyi csapat ellen. A Siófok kezdte jobban a meccset, talán 8-2-re is elhúzott. A újvárosi csapatban egyedül Boki ébredt időben, mert talán csak ő vitte az elején a csapatot támadásban. A Siófok sokkal frissebb játékot mutatott. Ez jellemezte az első n.órát. Aztán a Siófok talán elhitte, hogy ez a meccs már megvan, én pedig azt gondoltam, az újvárosi csapatnak nem volt érdemes eljönni egy zakóért Siófokra, edzőmeccs ide, edzőmeccs oda.
    Szerencsére csak én gondoltam így, mert Dettiék is felébredtek , egyre jobban kiegylített lett a játék és az eredmény is. A félidőt egállal zárták a csapatok.
    A második fédidőben az Újváros egyre meggyőzőbb lett, Boki változatlanul nagyon ambíciózusan játszott, na és már a többiek is egyre jobbak lettek, különösen Detti.
    Ami még tetszett, az az, hogy egyre nagyobb harmóniát mutatott a különböző korosztályok összjátéka. Pl. Boki->Detti->Dusmáta. Na és úgy ment a labda, hogy sokan nézhettek ámulva.:)
    A klasszisok bizonyítottak, annak ellenére, hogy természetesen Bokin is, Dettin is látszik, hogy még nincsenek csúcsformában. De már jó úton vannak.
    BB, "munkahelyi elfoglaltsága" miatt felmentést kapott. A helyén Erdősi Ildi is egyre ügyesebb, na és most végre belőtte a ziccereit.

    Az még a történethez tartozik, hogy mindkét csapatnak megvoltak a céljai, a felk. meccsen. A Siófok esetében pl. hogy sikerüljön az új átlövőt beépíteni. (Idő kell még, az biztos.) Az Újváros esetében nyilván a meccshiány, na és Detti és Boki formába hozása, valamint a csapat összeszoktatása lehetett a cél.

    Du. sajnos, Boki és Detti már nem játszanak. Nem maradtak, érthető okokból.
    Most a fiataloknak lesz még több lehetősége és feladata, az újvárosi csapatnál.

    Az eredmény?
    Ezt majd megtudom du, de talán +3-4. (34-31?) Végül is nem ez volt a lényeg.

    Du. meccs 15,30-kor.
  • kaloz174
    #43428
    Köszi a beszámolót. Örülök, hogy végre eljutottál meccsre.
  • Isthy
    #43427
    Nem bizony... Ilyen támadójátékkal nem lehet, még a csehek ellen sem.

    Viszont a másik kedvencem szintén kitett magáért Nélküle nagyon nagy bajba kerültünk volna, megdolgoztatták rendesen. Szerencsére élőben, a helyszínen láthattam a remeklését. Egész jó volt a hangulat a csarnokban, nem sok hangom maradt. Voltak Újvárosból is, Yoccáék és még páran.
    Orsi sérülését nagyon sajnálom, mert addig nagyon jó volt, mihamarabbi gyógyulást neki. Sopi jól lőtte a büntetőket. A védekezésünk viszonylag megfelelő volt (persze Katival együtt tekintve). Ezzel asszem vége is a pozitív résznek.
    A támadójátékunk borzasztó volt. A széleket szinte nem ismerjük, a beállót csak az utolsó 5 percben sikerült érdemben 2x megjátszani. A középső hátsó 3 ember erőlködött belül, próbált meg a falban nyomulni és valahogy áttörni. A ballövőnk képtelen balra nézni és labdát adni a szélre, inkább visszapasszol befelé illetve arra is mozog. A cseheknek jobbszélen nem is kellett védekezni, nyugodtan felsegíthettek középre. A jobb szél sem kapott sok labdát, de oda néha legalább eljutott a játékszer. Nem nagyon tudtam felfedezni figurákat, esetleges, egyéni játék folyt sokszor, rengeteg hibával tarkítva. Azt kell mondjam jelenleg nincs megfelelő irányítója a csapatnak. Orsi kiválása után nem tudtunk eredményes lerohanásokat és gyors labdafelhozatalokat csinálni, amit jól be is fejeztünk. Belehibáztunk a passzokba, elejtettük illetve néha kidobtuk a labdát. Görbe hiányában nincs játékos, aki látva a pályán, megtalálná a jó megoldást és végrehajtaná a jó passzt.
    Ennél bizony sokkal több kell, mert ez iszonyúan halovány volt. Rengeteget kell dolgoznia a keretnek és Mátéfi Eszternek is. Sokszor figyeltem a kispadon és láthattam amint majd felrobban a méregtől és bizony volt is miért osztani a játékosait. Azt kell mondjam komoly feladat előtt áll, nem kis erőpróba lesz a VB-re eredményesen felkészíteni a csapatot. Kívánok sok erőt és kitartást neki ehhez.