61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Gabess8
    #43506
    "valamint helyi viszonyok között szokatlanul erős biztonsági készülődés. (Ezzel együtt ültek fradisták a mi szektorunkban is.)"
    Nem sok fradi meccsen voltam, de ahol voltam ez általában így volt, a szokatlan biztonsági intézkedést, értem, de mégsem, szerintem itt nem volt érdeke senkinek, hogy balhé legyen... a sima fradi szurkolóktól pedig nem kell tartani, semmivel sem másabbak mint akár a ferr drukkerek.
    Köszönjük mindkettőtöknek a tartalmas beszámolót!
  • SomogyiG
    #43505
    Pár aprósággal lehetne még kiegészíteni, ami nem befolyásolná a lényeget... Bloj Teodóra valóban nagyon jó volt - meg is fordult bennem a gondolat, hogy többet nem megyek Siófok - Fradi meccsre, mert akkor mindig kiemelkedőt nyújt, ha ott vagyok.
    Az egész csapatukra jellemző volt egyébként az a hozzáállás, hogy nagy skalpot akarnak begyűjteni. (a serdülő/ifi edzőjük erről meg is volt győződve, szerencsénkre nem lett igaza)
    Az ifimeccs egyébként az első félidőben nagyon komoly és kiélezett küzdelmet hozott, közel sem volt olyan sima meccs, mint amit a végeredmény mutat. Igaz, ebbe belejátszott az a két szerencsétlen inkubátorszökevény is, akik sárga mezben rohangáltak a csapatok után teljesen tehetetlenül és - valljuk be - értelmetlenül.
    Ami mindenképpen említésre méltó:
    - le a kalappal a Siófok szurkolói előtt, mert derekasan helytálltak, noha végig buzdították az ifimeccset is
    - lehet, hogy Varga József jó edző, érthet a csapatépítéshez is, de meccselnie nem volna szabad. Az a stílus, ahogy a lányokat "irányítja", a szódáskocsisok közé való, nem kézilabdapályára.
  • kaloz174
    #43504
    Értem a célzást, csak kicsit későn tudok neki eleget tenni, azóta már biztosan több helyen lehet olvasni a meccsről.
    Ennek ellenére pár szó a siófoki összecsapásról:

    Zsúfolásig megtelt lelátók, előmeccsnek szoros ifi-találkozó, prominens személyek jelenléte (Hajdú úr, Andorka úr + felesége, aki egy nagyon rendes tanárnő, pl., Gyurka János) jellemezte az előzményeket, valamint helyi viszonyok között szokatlanul erős biztonsági készülődés. (Ezzel együtt ültek fradisták a mi szektorunkban is.)
    A meccs bátor siófoki kezdéssel indult, ami szinte végig jellemezte a találkozót. Sajnos, a bátorság siófoki oldalon sokszor nem járt együtt a jó védekezéssel, néha elaludtak a siófoki csajok. Ezt kihasználva a Fradi mindig kiegyenlítette az eredményt, az első időszakban. Aztán ez nem jött össze nekik az első félidő zárása előtt, így meglepetésre siófoki vezetéssel fordultak a csapatok.

    A 1-2 gólos hazai vezetés megmaradt egészen sokáig, gondoltam is, hogy talán sikerül legyőzni a Fradit. Sajnos, nem lett igazam, mert az utolsó 2 perc már Fradi vezetést hozott, a Siófok nem lőtte be helyzeteit, így ezt sikerült is megőrizni.

    A meccset elég sok technikai hiba jellemezte. Miközben a Fradi mestere egyre kereste csapatát, a Siófokban kimondottan jó teljesítményt nyújtott Bloj Teo, a román átlövő, valamint a kapus, Scholcz Andi. Még Valovics és Szepesi Ivett játékát is dícsérni lehet, elsősorban a küzdőszelleme miatt.
    A Fradiban jó volt Dajka Betti, Gridnyeva. Nem volt rossz Szucsánszki sem, akinek rutinja sokat számított most, valamint Trufán Noémi.
    Kimondottan csalódást okozott viszont Kenyeres Fanni. Nem tudom, mi lehetett az oka mérsékelt teljesítményének.

    Izgalmas meccset vívott a 2 csapat végig, bár elég sok volt a technikai hiba, a kihagyott helyzet.
    A Siófokot mindenképpen dícséret illeti, nem csak ezért a meccsért, hanem eddigi teljesítményükért is, mert hogy úgy mondjam, felnőttek a feladathoz, vagyis egyenrangú ellenfelei a Beszédes iskola csarnokába látogató csapatoknak.
    A végén nagyon szomorúak voltak a vereség miatt, pedig nincs okuk szégyenkezni, mert közel álltak ahhoz, hogy meglepetést okozzanak ma este.
    A Fradista vezetésen és a csajokon is némi megkönnyebbülés látszott.

    (Remélem, Gábor jó képeket készített, a fényviszonyok ellenére. Nem lenne rossz, ha esetleg ő is írna pár szót, más szemszögből.
    TV-sek is voltak, talán lesz a heti összefoglalóban a meccsről összeállítás.)

    A helyi közönség megtapsolta csapatát, mert tényleg megérdemelték.
    A viszonylag szűk tér ellenére nem volt semmiféle gondja a szervezőknek.
  • Isthy
    #43503
    Tegnapi bajnokin: Vác-Veszprém 40-21 (21-9)

    A győzelem nem, de annak aránya azért meglepő.

    Mai bajnokik:

    17:00 Hunnia-DVSC (lehet utoljára léphetnek pályára a hazaiak...)
    18:00 Siófok-FTC (valami azt súgja, hogy erről a meccsről lesz beszámolónk )
    18:00 Kiskunhalas-Hódmezővásárhely

    Mai női BL meccsek:

    15:15 Byasen-Viborg
    18:00 Metz-Krim
    18:00 Buducsnost-Larvik (ezt nézni fogom )
    19:00 Itxaco-Valcea (ETO csoport másik meccse)
  • Isthy
    #43502
    Én már csak ilyen vagyok, merészeket gondolok a haverommal együtt

    Még egy Kati interjú

    Sztem a tervek szerint 2011 nyara a vége.
  • Isthy
    #43501
    Vannak érdekes párosítások, a váciak biztos örülnek.

    Mi meg nem lépünk tovább, viszont a jelenlegi helyzetben tényleg jó, hogy nem kell utazásra költeni.

    Rossz hír: úgy tűnik hétfőn dől el a Hunnia KSK további sorsa és az előjelek nem kedvezőek...
  • Mse
    #43500
    végre :) hajrá!!!
  • Mse
    #43499
    Pistrui a Szeged megmentője, hova gondolsz? :D
    egyébként ideiglenesen Lele Ambrus fog a padon ülni, hűha :P .... csak egy nóta jut eszembe róla: ...Óvjad meg, óvjad meg! Lele Ambrus, óvjad meg!.. :DD bocs, de ezt nem lehetett kihagyni :)

    komolyra fordítva a szót, Maticnak már régen mennie kellett volna, ő inkább szurkoló volt a padon, mint edző.
  • Gabess8
    #43498
    Na ezt nevezem meglepetésnek! Vannak itt jól értesültek, azt tudja valaki mi a fenne történt az utóbbi bő fél évben a Szegeddel mert azt nem gondolnám, hogy a Kecskemét ennyire jó, hogy a Pick sehol nincs azt látom, csak nem értem, bár nem kell nekem mindent érteni..
  • kaloz174
    #43497
    "Kézilabda: a férfiaknál és nőknél is sorsoltak a kupában
    A Magyar Kézilabda-szövetség elkészítette a férfi és női Magyar Kupa következő fordulójának párosítását.

    A továbbjutás egy mérkőzésen dől el. A férfiak találkozóit november 25-én, a nőkét december 28-án rendezik.

    KÉZILABDA, MAGYAR KUPA FÉRFIAK, 3. FORDULÓ

    Ercsi SE–Orosházi FKSE
    Tatai HAC–Balatonfüredi KSE
    Győri ETO–Tatabánya Carbonex KC
    Dabas-Diego KC–FTC Cityline
    Gyöngyösi KK–DKSE - Hotel Lycium
    Szigetvári KSE–Uniqa-Pécsi VSE
    Le Belier KK Ajka–Várpalotai Bányász SK
    Nyíregyházi KSK–Hajdúböszörményi KSE
    Siklósi Takarék–Csurgói KK
    Diósgyőri KC-Miskolc–Mezőkövesdi KC
    Dunaharaszti MTK-Hunyadi KSK–DOGERITA Ásványvíz Ceglédi KKSE
    CLAAS-Törökszentmiklósi KE–Budapest Bank Kecskemét KKSE


    NŐK, NYOLCADDÖNTŐ

    Siófok KC–Mondi Békéscsabai ENK SE
    Váci NKSE–Győri Audi ETO KC
    VKL SE Győr–Alcoa Fehérvár KC
    ÉTV-Érdi VSE–Főgáz-Gázművek MTE
    UKSE Szekszárd–FTC RightPhone
    Ferbonex-Gyulai SE–Bugyi SE-Újbuda
    Dunaújvárosi NKKSE–DVSC-Aquaticum
    Hajdúnánás Termál SC–ASA-Consolis-HNKC "

    Siófokon nem kell külön kívni csapatot az évvégi sportnapokra.
    Az Újváros viszont legalább otthon fogadja a Lokit.
    2 ünnep között tétmeccset rendezni szerintem nem fehér embernek való, bár tudom, nem újkeletű ötlet, sajnos.
    A kupának amúgy szerintem már semmi tekintélye nincs, értelme sem sok.
  • Isthy
    #43496
    Végre tud majd valahol játszani is. Ugye a válogatottban számítanak rá és formába kellene lendülnie januárra.
  • Isthy
    #43495
    Ma már fel is állították Maticsot a kispadról. Mondjuk a szegedi Pick szurkoló haverom szerint máshol is takarítani kellene...
  • kaloz174
    #43494
    Gyula bányász lett?:)
    Én is az voltam valaha.
  • kaloz174
    #43493
    Meglepetés a ffi bajnokságban
  • Isthy
    #43492
    Győrben az 1. félidőben mindkét csapat borzalmas támadójátékot mutattott be, a védelmek a kapusokkal ezt jól megoldották. Szünet után az ETO hatalmasat fejlődött elöl, a Békéscsabának ez nem sikerült. Ráadásul a győri kapuban Gin továbbra is hozta a jó formáját, ezért lett ekkora a győzelem aránya.

    Az az FCK inkább FKC Természetesen gratula Babának is
  • kaloz174
    #43491
    Gratulálok az ETO-nak, valamint a Fradinak a győzelemhez.
    Győrben valami nagyon eltérő félidők lehettek.
    Meglepett a Csaba visszaesése a második játékrészre. Minhta nem lenne náluk vezéregyéniség.
    A Fradi-FCK-ból keveset láttam, azt viszont igen, hogy a holnap szülinapos Baba 7! góllal ünnepelt.
  • Isthy
    #43490
    FTC-Fehérép 33-28 (17-14)

    Ahogy olvasom a Fradi végig vezetve hozta a meccset. Melinek pedig gratulálok a pazar teljesítményéhez!
  • Isthy
    #43489
    Bejött egy 7-est értékesíteni, jobb is, hogy még pihent.
  • Isthy
    #43488
    Végül az ETO 27-15-re nyert. Gratula nekik!

    A 2. félidő elején 12-10 után elléptek a győri lányok és egyre növelték az előnyüket. Kati jól védett, hozta a formáját, elöl pedig kezdett működni a hazai támadójáték. Voltak átlövésgólok és jól játszották meg a beállót is. 23-13-nál jött a számolás és pörgött az ETO. A Békéscsaba mintha fel is adta volna a félidő utolsó 10 percére és megérdemelten nyerte az ETO a meccset.
  • Gabess8
    #43487
    Miért gondolom én, hogy ebből nem biztos, hogy jól jövünk ki...
  • Gabess8
    #43486
    Nagyon soké, valahogy nem lepődtem meg, pedig egyszer úgy szeretnék... Az jut eszemben, lehet visszagondolni az Atlantai olimpiára, amikor a Görögöknek járt volna mégis az Amerika rendezte, na vajon melyik Amerikai óriáscég nyúlt zsebbe...
    Ja és a Lengyel-Ukrán pályázat sem véletlen nyert fociban, bár ott gondok vannak, de várjuk ki a végét.
    Egyetértek Kaloz véleményével, ez az egész egy hatalmas lobbi és természetesen üzlet, mely hosszú évekig befolyásolja az adott ország gazdasági lehetőségeit, nyilván ez ügyben bizonyos ajtókat ki kell nyitni.
  • Isthy
    #43485
    Egyelőre nem lépett pályára, valszeg majd csak akkor játszik ha nagy szükség lesz rá.

    A félidőben 8-7 az ETO javára. Ez a meccs eddig a védekezésről és a kapusokról szól, a támadások elég vérszegények mindkét oldalon. Az átlövőknek nagyon nem megy egyik csapatban sem.
  • Isthy
    #43484
    Ahogy látom Orsi már ma is játszik, remélem remekül
  • Isthy
    #43483
    Nem, de nem is kell mindig

    Mint ahogy már írtam is, ezt talán leginkább nem rajta kellene számon kérni. Nekem sem tetszik igazán a dolog, mert sztem az olimpia után be kellett volna fejeznie a válogatott dolgot. Ha jól tudom ezt ő is így szerette volna, jöjjenek az utódok és érjenek be Londonra. Persze "nagyjaink" (szövetségestől, kapitányostól, mindenestől) mindent megtettek azért, hogy mégsem így legyen és ha visszaemlékszel a tavalyi EB előtt fújtam is emiatt, hogy hagyják már békén. Ezzel az egésszel Katinak ártanak a legtöbbet, mert rajta csattan az ostor, nem azokon akik az egészben a főkolomposok. Persze ő is lehetett volna durván kemény, talán abból értettek volna. Ennyiben talán lehet neki is valamit felróni. Persze ez is hozzáállás kérdése. Egyébként meg ez volt eddig szinte az élete, nem olyan egyszerű ám egy pillanat alatt otthagyni a válogatott mezt, amiért nem egyszer az egészségét is kockára tette. Viszont annál egyszerűbb a billentyűzet mögül okosakat mondani, mint ahogy szinte minden fórumon sokan meg is teszik.
    Azt gondolom ezzel most már teljesen kifejtettem a véleményem, nem rágom tovább a csontot Inkább nézem a bajnoki rangadón, hogy miként teljesít.

    Luca!
    Nagyon Boldog Névnapot Orsinak!!! Remélem vasárnapra teljesen meggyógyul és a BL-ben újra csodálhatjuk a játékát a pályán.
  • Isthy
    #43482
    Helyes!

    Te leszel a szurkoló én meg a fotelszurkoló De ne fekete pólóban
  • kaloz174
    #43481
    Hajrá!!!
  • Mse
    #43480
    remélem végre 25én eljutok meccsre :)
  • Mse
    #43479
    hát ebben most nem értünk egyet... :)) ne legyenek beugró kisegítő játékosok, legyenek állandó válogatott tagok, oldják meg ők, ha nem tudják, akkor nem, és kész. Szerintem annak semmi értelme, hogy Katival kijutunk valahova, majd ott "szanszét verik" a csapatot nélküle... én nem bántom, megérteném, ha már nem motiválná a válogatottság, és másra szeretne koncentrálni -tegye azt, de ez a kisegítő szerepe nekem nem tetszik.
  • Isthy
    #43478
    "Sic transit gloria mundi!"

    Egyedül autózni Fehérvárra innen oda-vissza elég drága dolog a mai időkben.
  • Isthy
    #43477
    Ezek a hagyományok sztem már 3 évtizedesek a NOB-nál és az egyéb nk-i sportszervezeteknél.

    Egy kapcsolódó hír: tegnap Mo.-ra érkezett Hasszan Musztafa az IHF elnöke és megbeszélést folytat Sinka Lászlóval is. Egyeztetni kell, nincs mese...
  • kaloz174
    #43476
    Na és a [URL=http://www.dunaujvaros.com/sport.php?show=1&rid=3745]"koncepció"-ról[/URL] mi a véleményed?
  • kaloz174
    #43475
    Sok boldogságot!
    Remélem, a hétvégén módom lesz személyesen is átadni a gratulációt.:)
  • kaloz174
    #43474
    Biztos vagyok benne, hogy az egész, úgy ahogy van, egy nagy maffia, azzal a céllal, hogy karriert és köznapi ember számára álomjövedelmet biztosítson azoknak, akik körön belül vannak. Céljaikat és eszközeiket leginkább ennek az állapotnak a fenntartása motíválja, mint ahogy nagyon sok nk. szervezetét, úgy gondolom.
  • Duby
    #43473
    Remélem nem veszitek offnak, de ezt most idéznem kell itt. Így már kicsit érthetőbb, hogy az MKSZ, EHF, IHF milyen hagyományokat is követ, milyen "értékek" mentén tevékenykednek a különböző szervezetek a sportban is. A legkisebbtől a legnagyobbig.

    Kínai leleplezés: korrupció a Nemzetközi Olimpiai Bizottságban

    Kidőlt egy büdös bili a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (International Olympic Committee) lausanne-i székházában. A bili egyik fülét Juan Vei-min volt kínai sportminiszter emelte magasba, és a kiömlő folyadék alaposan ráfröccsent Rogge elnök úrra.


    Ugyanis Juan elvtárs megírta az emlékiratait "Yuan Wei-min and the Sports World" címmel, és a hálátlan kínai kommunisták úgy döntöttek, hogy azt angol nyelven is kiadják. A könyv ma került forgalomba Svájcban, és ezzel a belga ortopédus számára kínos percek-órák kezdődtek.

    Juan elvtárs nem köntörfalazott, hanem egyszerűen megírta, hogy mi történt a 2001-es moszkvai NOB ülésen. Azt állítja könyvében, hogy az ülés előtt titkos találkozókon egyeztettek Rogge úrral: abban állapodtak meg, hogy a kínai delegáció támogatni fogja Jacques Rogge elnökjelöltségét, ha a belga doktor rábeszéli európai társait arra, hogy a 2008-as olimpiát Peking kapja.

    És láss csodát: a végső olimpiai szavazáson Peking 56 szavazattal győzött a 22 pontos Toronto előtt. Nagy meglepetéssel zárult az új olimpiai elnök személyére kiírt szavazás is: Rogge, aki addig az Európai Olimpiai Bizottság elnöke volt, a második körben 59 szavazattal utasította maga mögé a 23 pontos dél-koreai és a 22 pontos amerikai elnökjelöltet.

    A kínai delegáció - az ígéreteik ellenére - nem támogatta kivétel nélkül Roggét, mert egy renitens elvtárs, He Csen-liang a dél-koreai mellett tette le a voksát, de a volt belga vitorlás így is biztos elsőként hajózott be az öbölbe.
    A nyolc évvel ezelőtti moszkvai ülés előtt Rogge hónapokon keresztül azzal kampányolt a világ olimpiai bizottságainál, hogy vele más lesz, mert ő határozott kézzel fog véget vetni a NOB házatáján kiirthatatlannak tűnő korrupciónak.

    Jacques Rogge-t, a sportban eluralkodott korrupció élharcosát Koppenhágában ebben a hónapban további négy évre újraválasztották a Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnökének.
    (Jack Corn, Szent Korona Rádió)

    (forrás: kuruc.info)

    Ezeket tényleg már csak kiröhögni érdemes. Elmehetnek az antidoppingos-, aranyéremelvevős-, antirasszista jó édesanyjukba!
    A délafrikai focivébé vajon hány véres gyémánt hatása lett végül?
  • Breki33
    #43472
    Somogyi Gábornak Boldog Születésnapot !

    HAJRÁ FRADI
  • kaloz174
    #43471
    Fotelszurkoló lettél??
    A szerdát még értem, de a vasárnapot nem egészen. Sajnálom, hogy nem tudsz jönni. :( Érdekes találkozónak ígérkezik. A szó konkrét és átvitt értelmében is.
  • Gabess8
    #43470
    Naná főleg ha ott sem tudja nézni!!
  • Isthy
    #43469
    Köszi!

    Szerdán és vasárnap is a net előtt a helyem. Ugye a fotelszurkolók így szokták
  • Gabess8
    #43468
    Én a részemről hasonló döntést vártam, de bevallom kicsit egyetértek MSE véleményével is, az tény hogy északi országokban ilyen nem ritka eset.
    Én Ginről csak jót tudok írni, az egyik kedvenc játékosom a mai napig is, de valahol nem bánnám ha kicsit erősebb lenne (persze tudom MKSZ- nek ezt nem olyan egyszerű mondani) és azt mondaná ennyi és nem több a válogatottság, valahol a saját érdekében is, persze tudom akkor is lehordanák mindennek, de még idejében vonulna vissza...
    Egy biztos érdemei vitathatatlanok, vele szegényebb lesz a válogatott, de ennek is meg kell történnie.
    Amennyiben jó tudom egyébként ő már nem akar sokáig aktívan kézizni.
  • Isthy
    #43467
    Nincs mit