61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #43747
    Sajnos nem lesz kiskőrösi a VB-n... Pedig, hogy szurkoltam neki...

    Juhász Gabi sztem kezdhet készülni, mert nem hiszem, hogy egy balszélsővel menne Mátéfi. Ugye tudjuk, hogy Orsival is mi a helyzet...
  • kaloz174
    #43746

    Nem igazság.
  • Isthy
    #43745
    Pedig sajnos Meli nem megy a VB-re, kézközépcsont törése van...
  • kaloz174
    #43744
    "A közvetítés csúcspontja számomra a Detti-Virág duó szereplése volt."
    Ez nem is lehet vita tárgya. Természetesen számomra is.
  • Isthy
    #43743
    A közvetítés csúcspontja számomra a Detti-Virág duó szereplése volt

    Sajnos Meli úgy tűnik komolyabb kézsérülést szenvedett, de talán Kovacsicsé nem annyira vészes és csak pár napot kell majd kihagynia. Megint kritikus a helyzet a balszélen... Őrület, hogy Orsit játszatni kell majd. Pedig nagyon nem kéne. Inkább nem írok semmit, csak remélem nem fog majd sokba kerülni...

    Látszott a csapaton, hogy az erőnléti edzések közepén tartanak és még kevesebb a taktikai munka. Sok volt a hiba elöl is és hátul is. Mátéfi sokat cserélt, próbálgatta a játékosokat és így még szembetűnőbb volt az összeszokatlanság. Nem sok idejük van rá, hogy összecsiszolódjanak, keményen és sokat kell dolgozniuk, hogy valamennyire megszokják egymást. Kitartást kívánok ehhez nekik! A sérülteknek pedig mihamarabbi gyógyulást!
  • kaloz174
    #43742
    Azért talán kicsit elhamarkodott vélemény, hogy Vincze Melit kellene itthon hagyni.
    Ezt remélem a csapat, a poszt miatt is, valamint leginkább Meli egészsége miatt. Jobbulást kívánok neki.
    Nem lenne jó dolog, ha egy balszélsővel utaznánk.
    Sokkal inkább gondolom, hogy felesleges 3 irányító. Ha a mai meccs alapján nekem kellene dönteni, akkor Bogdanovicsot hagynám itthon, mert egyáltalán nem viselkedett csapatjátékosként, folyamatosan csak maga akart megoldani mindent, nem játszotta meg a beállóst, a csapattársakat.

    Ennek ellenére azt mondom, a mai meccs alapján nem hogy messzemenő, de semmiféle következtetést nem szerencsés levonni. Leginkább azért, amit Mátéfi Eszti elmondott.

    A sérülteknek mielőbbi gyógyulást, a csapatnak meg további eredményes felkészülést.
  • primavis
    #43741
    az utóbbi mérkőzéseken (válogatott)mutatott teljesitménye alapján nem igen értem Trifa kiutaztatását....gyakorlatilag nem fog egy labdát sem!
    Sajnos Misi sérülése nem jött jókor...remélhetőleg nem komoly a dolog.
    Az átlövők teljesitménye Bulath és némileg Zácsik kivételével még mindig katasztrófális. Vincze sérülése megoldja Mátéfi gondját, hogy kit hagyjon ki. EWgyetlen + Bogdanovics szereplése, bár látszik, hogy nincs összeszokva a társak többségével.

    Ha ez a csapat bekerül a 8-ba a Vb-n az nagy eredmény lesz tőlük!
  • Isthy
    #43740
    Igen, még az lehet egy verzió, hogy esetleg az egyik ballövő marad ki.

    Rövid interjú Mátéfi Eszterrel

    A végén az a videozásos dolog elég érdekes. Ennyire kevéssé foglalkozni ezzel a dologgal... Pedig pl. a norvégokat és a románokat most le lehetne videózni a hétvégén a Möbelringen Cup-on. Amit azután lehetne elemezni és esetleg valamit kitalálni. De mi majd csak a VB-n akarunk úgy hirelen ezzel foglalkozni. Mondjuk a VB-re nevezett stáblistát elnézve, nem tudom ott ki fog ezzel foglalkozni... Talán Marczinka, mint másodedző? Miközben mondjuk a norvégok pl. 2 videóelemzőt is visznek. Lehet ez túlzás, de azért legalább egy elkelne valamelyik "jutalomüdülő" helyett... Egyébként a teljes kísérő és csapatlistákat meg lehet nézni az IHF oldalán egy tegnapi cikkben. Tanulságos végignézni...
  • Isthy
    #43739
    Zubaival kapcsolatban nem tudok válaszolni. Benmiloud nálunk Kiskőrösön átlövőben játszott, tehát az emlékeid helytállóak vele kapcsolatban.
  • kaloz174
    #43738
    Jó kérdések. Mivel nem tudom a válaszokat, illetékességből továbbpasszolnám őket.
  • Mse
    #43737
    szöveges közvetítés 2 oldalon is volt, a fan club oldalán és a hivatalos oldalon is! (www.veszprekfc.hu, www.mkbveszprem.eu)

    amúgy unalmas meccs volt, semmi hangulat, semmi játék... Sulic, Peric és Nándi kb. ennyi jó teljesítmény volt tőlünk, talán még Gergő és Csárli, de ők is elég sokat hibáztak. Sulic meg majdnem megverte Kopcot :D az a srác mindenkinél kihúzza a gyufát, kissé alattomosan védekezik. A Dunaferr elég halvány volt, egyébként hova tűnt Zubai Gabi a csapatból, sérült? vagy eligazolt? Yassine nem átlövő volt valaha, én emléxem rosszul?



  • kaloz174
    #43736
    + még egy blövő is maradhatna, esetleg, ahogy elnézem a keretet.
    Nem könnyű ez, mert Eszti inkább vinne még játékost - ha lenne megfelelő jelölt - szerintem.
    Már előre félek, milyen stílusú szukolói vélemények jelennek majd meg, természetesen figyelmen kívül hagyva a jelenlegi keret adottságait, lehetőségeit.
    Mert a partvonalról mindig könnyű bekiabálni.
  • kaloz174
    #43735
    Én sem akartam elhinni, hogy nem lesz közvetítés.
    Még netes linket sem találtam.
    Az eredmény viszont papírforma:

    MKB Veszprém - Dunaferr SE: 35-24 (19-10)
  • Isthy
    #43734
    Nemrég egy másik sportág Ágija miatt néztem az m1-en a 6 órai tea című műsort. Sikerült egy másik Ágival készült riportot is megnéznem közvetlenül utána. Farkas Ágival volt egy pár perces riport arról, hogy miként is telnek a napjai mostanában. Érdekes volt fúrni-faragni-csiszolni látni. De azért még ott van a kéziben is, az Építőknél foglalkozik a lányokkal. Az m1 videótárában akit érdekel, majd visszanézheti a műsort.

    Azt viszont elképedve tapasztaltam, hogy egy Veszprém-Dunaferr férfi meccs nem érdekes a tv-s sportcsatornák számára... De remélem Mse majd beszámol nekünk róla
  • Gabess8
    #43733
    Bravó amennyiben így lesz.
    Vajon meddig kell arra várni, hogy ebben az országban legyen egy hír amely arról szól, hogy pozitív, jó irányba mutató döntés született???????? Szerintem még nem most lesz...
  • Isthy
    #43732
    Három kapussal a VB-re

    Sztem így 1-1 irányító és beállós fog kimaradni. A "divatossá vált" 1 balszélsős keretet nem hiszem, hogy Mátéfi bevállalná a jelenlegi helyzetben.
  • Isthy
    #43731
    Vujin gyógyulása

    Nagyon remélem, hogy jól érzi és nem lesz korai ez a visszatérés.

    A hírek szerint a Veszprém szarajevói BL meccsének közvetítését átteszik a TV6-ra. Megint elkezdik a szórakozást...
  • Isthy
    #43730
    Bár nekünk lennének ilyen gondjaink, mint Bakó Botondnak... Sztem vállalnánk ennek a hátrányait

    Off:
    Luca! Írtam privit!
  • Mse
    #43729
    ha Detti és Gyula is szerepel benne, akkor már érdemes ;) majd szerdán hátha elkapom :)
  • kaloz174
    #43728
    Detti nyilatkozatának lényege, hogy lesz újabb alapozás. Valamint hogy természetesen előrébb szeretnének végezni a táblázaton.

    A riportból kiderült, hogy a kupameccs 29-én kerül sorra Újvárosban.

    Bakó Botond természetesen ugyanazokkal a gondokkal küzd, amivel a mi csapatunk is, régebben. A keret szinte sosem tud együtt készülni, a válogatott-beli elfoglaltságok miatt.
    Mit mondjak:gondok ezek, de kellemes gondok. Mivel azt jelenti, hogy válogatott szintű játékosai vannank. Igaz, ennek hátrányaival együtt.
  • Isthy
    #43727
    Csak nehogy az az újvidéki orvos a szerb válogatott EB szereplése miatt legyen ezen a véleményen. Azután az EB-n meg majd nem bírja és annyi...
  • Isthy
    #43726
    Sajnos csak az utolsó mondatot kaptam el, így nem tudok érdemben írni róla. Holnap reggel 7-8-ig és szerdán 13.30-14.30-ig ismétlés, esetleg majd ott megnézhetjük.
  • kaloz174
    #43725
    Vujin sorsáról a jövő héten döntenek
  • kaloz174
    #43724
    Egyébként leírnád, mit mondott Detti? (Legalább a lényegét.)
  • kaloz174
    #43723
    Nem tudom, hogy ugyanaz-e a nyilatkozat, de az Alföld TV-ben is volt ma este Detti, amit nem láttam, viszont megismétlik 22,15-kor.
    Érdeklődve várom, mert nem csak a meccsről volt szó.
  • Isthy
    #43722
    Már több helyen, több szurkolótól olvastam, hogy Szandra jövőre történő visszatéréséről beszélnek a Fradiba. Elsősorban Gábortól szeretném kérdezni, hogy van ennek valami alapja? Mert annak idején keringtek olyan dolgok, hogy erre (2010 nyarától történő esetleges visszaigazolása) valamiféle megegyezés (netán aláírással ellátott dokumentum) született. Vagy ez csak szurkolói vágyálom?
    Mindenesetre az biztos, hogy Szandra már most nagyon jól teljesít a Krimben és igazából ő az első számú balátlövő a csapatban. Nem tudom mennyi realitása lehet a visszajövetelének...
  • Isthy
    #43721
    Detti ma volt a Sportklub 1 órás magazin műsorában is, nyilatkozott a debreceni meccsről.

    Msenek külön érdemes lenne visszanézni a műsort, Gyuláról volt egy hosszú riport benne


    Úgy látom Mse után te is "rátaláltál" Mr. Kézire...
  • Isthy
    #43720
    Köszi!

    Nekünk is feltűnt a félidő végi felállásos tapsolás. Meg is jegyeztük a tv előtt, hogy lényegében már ott vége volt a meccsnek, tehát valahol jogos volt a dolog
  • kaloz174
    #43719
    Megnéztem ma az Alföld TV-n a meccset. Semmi drámai nem volt benne. (Rapatyi összeomlásról beszélt.) Egyszerűen jobb volt a Loki. Igen,a végén volt néhány, számunkra kedvezőtlen szitu, amitől aztán kicsit nagy lett a különbség.
    Ez azonban ebben a meccsben, ebben a helyzetben, sajnos, benne volt.
    Igen, előre kell nézni.

    ps: a Sztárspotban egyébként Boki, BB, Gabó és Detti szerepel, a csemetékkel.
  • Mse
    #43718
    Pick egészen jól tartotta magát, Djukics munkája már nyomokban fellelhető (ahogy a mogyoró a pirospöttyösben :D), többen is elszántan küzdöttek, végre nem csak Katirtz akart, de azért még a 2 szélső (Luka és Valentin) már összeszedhetné magát.
    Liszkai néha egészen fantasztikus dolgokat művelt, bravó!!
  • Mse
    #43717
    hűű, a hangulat az fantasztikus volt, a fiúk az első félidei paradés védekezéssel és az abból kialakuló gyorsindítás gólokkal megadta az alaphangulatot. ehhez jött még hozzá, a két új szurkolási "forma", a 3,2,1 Veszprém és az álééé kezdetű most debütált, amit mindenki nagy lelkesedéssel gyakorolgatott :)

    Egyébként az elég vicces volt, ahogy a félidő vége előtt pár perccel mikor már tizenakárhány góllal mentünk, a B közép felállásra buzdította a hosszúoldali lelátókon és a szembeni lelátókon ülőket, majd állva tapsolással és "szép volt fiúkkal" kísérte az öltözőbe a játékosokat félidőben, úgy ahogy máskor a meccs végén szokta :))))

    kicsit a fiúkat is elkapta a bulihangulat a pályán a második félidőben, a koncentráció nem igen ment, egy alkalommal mikor hullámzott az Aréna az volt az érzésem mindjárt Gulyás Peti is beáll az ünneplő közönséghez :DDD Ezenkívül végre az eddig hiányolt rotáció is szépen működött, így a nagy elgédettségben egy igazi fieszta sikerült így szombat délutánra.

    igazán jól éreztem magam, szerintem a fiúk is. :))

  • primavis
    #43716
    no, nemcsak a Pick kapott ki, hanem a Konstanca is , otthon 7 góllal az oroszoktól!
  • Isthy
    #43715
    Úgy tűnik 40 percig bírtuk a Loki ellen, azután elfáradtunk és szétestünk. Kár, hogy ilyen nagy lett a kül. a végére... De dolgozni kell tovább a bajnoki szünetben és tavasszal jobban összeszokva jöhetnek még a szép eredmények.
  • Isthy
    #43714
    Gratulálok a győri lányoknak!

    A győzelemmel életben tartották a továbbjutási esélyeiket és még akár csoportgyőztesek is lehetnek. A jelenlegi körülményeik között (sérülések, betegségek, éppen csak visszatérő játékosok) ez nem semmi. A védekezés már nagyon kezd a tavalyira hasonlítani (amikor meg gond van Gin lehúzza a rolót), de a támadójáték még nagyon halovány. Reméljük januárra az is fejlődni fog és akkor meglesz a biztos továbbjutás. Meg nagyon remélem, hogy Vérten Orsi sérülés sorozata is véget ér már végre...

    A Zvezda legyőzte a Valceat és ezzel szorosabbá vált a csoport. A románok csak az elején vezettek, de utána végig csak az eredmény után futottak.
    A Viborg meccsét is láttam, nem mondhatnánk, hogy csúcsformában vannak. Kiszenvedték a döntetlent Lipcsében és láthatóan örültek neki. A Hypo szinte végig hátrányban játszott és végül kikapott. Nekik nagyon jól jön most a szünet, hogy valamennyire összszedjék magukat és kivívják a továbbjutást az otthoni meccseiken.
  • Isthy
    #43713
    Gratulálok a Veszprémnek!

    Pazar előadást produkáltak az első félidőben és ezzel le is rendezték a meccset. Szinte gálaelőadáson érezhették magukat a nézők. Remélem Mse majd beszámol a hangulatról A 2. félidőben már csak tartották az eredményt, nem erőltették meg magukat, a cserék is sok szerepet kaptak.
  • Isthy
    #43712
    De milyen meccsen!

    Az első félidőben végig szoros volt, de a végén 1 perc alatt lőtt 2 góllal 12-9-re a Dinamo vezetett. A szünet után zárkózott a Buducnost és 14-14-nél utolérték az oroszokat. A 47. percben 18-16-ra a Podgorica vezetett. Azután egy 5 perces hazai rövidzárlat és már 18-21 lett a vendégeknek. 2 perccel a vége előtt a Dinamo vezetett 24-21-re és még 1,5 percig emberelőnyben is voltak. Elképesztő rohamba kezdett a Buducnost és fél perccel a vége előtt kiegyenlítettek 24-24-re. 1,5 perc alatt emberhátrányban 3-0, nem semmi. De még hátravolt egy őrület. Az oroszok 8 mp-el a vége előtt eladták a labdát, a hazaiak lerohantak és középről a 6-osról ziccert lőhettek 2 mp-el a vége előtt. De a fiatal játékosuknak megremegett a keze és egy gyenge ejtést akart a kapus feje felett, akinek a fenn lévő kezeiben elakadt a labda. Szegény utána a pálya közepén lerogyott és fekve sírt vagy 2 percig, hiába vígasztalták a többiek. Ezzel az újabb pontvesztéssel a Buducnost BL továbbjutási esélyei szinte a nullára csökkentek, csodára lenne szükségük. Reálisan most a KEK részvétel néz ki nekik.
  • primavis
    #43711
    semennyi!-:))) mert én irtam rosszul a Buducnost:Volgográd= 24-24!
  • Duby
    #43710
    kétszer is 20:20-as döntetlen egy fordulóban?

    bakker, mekkora ennek az esélye?
  • primavis
    #43709
    úgy néz ki, hogy a spanyolok feladták a Bl-t és a spanyol bajnokságra koncentrálnak. Csütörtökön 20-20 volt a Pretigio elleni debi!
    Ha Mravikova/Tomori/Bradeanu/Kovacsics nem hibáznak ziccerben még tisztább lehetet volna a győzelem. Szerencsére az utolsó előtti fordulóban játszunk az oroszokkal - miközben Valcea fogadja a spanyolokat - s csak utolsó mérkőzésen a Valceaval.
    Valcea meg a román bválogatott bajban van, elfogytak a balszélsőik! Avadanei ma operálták szallagszakadással, de a másik kettő is sérült.Legfeljebb Bese térhet vissza.
    mai eredmények: Metz-Hypo: 28-26; Buducnost-Volgorad 20-20; Leipzig-Viborg 20-20.-
  • kaloz174
    #43708
    Kicsit - visszaemlékezve a mi vesszőfutásunkra a kint meccsen - tartottam a Győr meccsétől.
    Szerencsére azonban a sporik most nem lettek főszereplők, az ETO pedig okosan játszott, így biztos győzelmet aratott a szerintem most gyenge spanyolok ellen.
    Gratulálok.