61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #43988
    Itt az ideje, hogy kezdjenek szép lassan felnőni a nagy elődhöz, mert sztem Katit világversenyen már nem fogjuk látni a kapuban. Örömmel látom, hogy ő is és Herr Orsi is eddig jó teljesítményt nyújtanak.
  • Isthy
    #43987
    Egy sok hibával tarkított meccsen, jó utolsó 15 perccel hozták a csajok a meccset és a továbbjutást.

    Jól kezdtünk és sikerült elhúzni, annak ellenére, hogy ziccereket is rontottunk. Azután 10 perc után egyre jobban visszaestünk, leginkább védekezésben. A bal oldal nagyon gyengén muzsikált hátul és ezt a japánok kihasználták így szoros lett a félidő vége.
    Szerencsére a 2. félidőre ez a védekezési probléma megszünt, igaz középen meg problémák jöttek elő, mert sokszor átlőttek a kis japánok minket. Szerencsére elöl javultunk, főleg az utolsó negyedórára, valamint Triffa Ági varázsolt a kapuban. Így biztos győzelem lett a vége, kb. azzal a különbséggel amire számítottam. Én is azt éreztem amit NA is mondott, hogy kicsit fáradtan és fásultan játszottunk, de szerencsére így is "izomból" behúztuk a kötelezőt.
    Holnapra jó pihenést és kikapcsolódást a lányoknak! Vérten Orsinak pedig teljes gyógyulást!
  • Breki33
    #43986
    Triffa Ágnes: "A világbajnokság előtt nagyon beteg voltam, 39 fokos lázzal küszködtem, ez lelkileg nagyon megviselt, talán éppen ezért örülök a mai teljesítményemnek. A második félidőben Herr Orsolya kapott pár olyan gólt, ami után a szövetségi kapitány becserélt. Boldog vagyok, hogy hozzá tudtam tenni a magamét a diadalhoz. A labdaéhségem látszott a produkciómon, belülről, a kapuból nem volt nehéz dolgom, ellenben a lányok rettenetesen nagyot küzdöttek a fürge japánokkal. Bízom abban, hogy Magyarországon mindenki boldog, hiszen továbbjutottunk, ezzel talán kevésbé jutnak el hozzánk bizonyos negatív hangok. Természetes, hogy a szurkolók hiányolják a válogatott nagy sztárjait, de most mi vagyunk itt, nekünk kell bizonyítanunk."

    Tóth Tímea: "Nem volt zabszem-effektus a csapatban, a norvég meccs után látszott, hogy meg tudjuk oldani a feladatot. A dac is dolgozott bennem, hiszen a norvégokkal szemben nem tudtam úgy játszani, ahogyan azt magamtól elvárom és ahogyan elvárják tőlem. A spanyolokkal folytatjuk, majd jön Korea és Kína. Utóbbi meccset hoznunk kell, a másik kettőn is mindent megteszünk. A pénteki szünnap jól jön, kell a regeneráció. Hosszú ideje vagyunk már együtt Kínában, sokat gondolok az otthoniakra, de még nagy feladatok várnak ránk ezen a világbajnokságon."
  • kaloz174
    #43985
    Nincs mindenkinek lazítás holnap :)

    Na és biztos, hogy magyar győzelem születik majd.
  • Breki33
    #43984
    Mátéfi Eszter: "Most már bevallhatom, nagy kő esett le nemcsak az én, hanem a játékosok szívéről is, hiszen az alapcélkitűzést, azaz a csoportból való továbbjutást sikerült teljesíteni. Kellemetlen stílusban játszottak a japánok, nehéz volt felvenni a ritmust. A csapatmunka igazi diadala volt ez. Már az elején elhúzhattunk volna, ekkor sajnos, kimaradtak a ziccerek. Ám a második félidőben látszott, mekkora morális tartása van az együttesnek. A folytatásban a spanyolok, a dél-koreaiak és a kínaiak következnek, nehéz lesz, de nem annyira, mint a románok és a norvégok voltak. Csak az elvégzett munkában bízhatunk, a hitünk megvan ahhoz, hogy a középdöntőben is jól szerepeljünk. Arra a produkcióra kell alapoznunk, amit a norvégok elleni első 45 percben, illetve a románokkal szemben a második félidőben mutattunk."
  • kaloz174
    #43983
    Na igen. Elég változatos formát mutatnak a csapattagok.
    Talán a kapusok teljesítenek megfelelően.
  • primavis
    #43982
    érdekes meccs volt! Várható volt, hogy a japánok nem birják végig, de azért az első félidőben megspórolhattuk volna a rengeteg hibát és a szinte nulla szélső ée beállós játékot. A második félidőben ezek is feljavultak s meg is volt az eredménye. Maradok a véleményemnél, hogy Mátéfi Szekeres preferálásával Balogh ellenében nagyot hibázott.
    Az elődöntőbe kerülés szinte lehetetelen a norvégok és a románok formáját látván, de a másik trióból el lehet kapni két csapatot.
  • SZT
    #43981
    Remélem innentől a lányok felszabadultan, és nagy kedvel játszanak, teher nélkül!
    Én szorítok nekik, és Esztinek is, hogy minnél jobb eredményt érjenek el!!

    HAJRÁ CSAJOK!!!!
  • Isthy
    #43980
    Sajnos a németek óriásit betliztek a 2. félidőben, így a franciák továbbjutottak velük és a dánokkal.
  • Isthy
    #43979
    Én sem láttam, szintén erre az ismétlésre várok De már most gratulálok a csapatnak a győzelemhez és a továbbjutáshoz!
  • SZT
    #43978
    A meccset sajnos nem láttam, de gratula a csapatnak a győzelemért!!
    A meccset 18,45-kor ismétli a DigiSport!
  • kaloz174
    #43977
    Ha máskor is így tesszük, inkább maradjunk a hagyományosnál.
  • Breki33
    #43976
    A német csoportban azért voltak ma meglepatések
  • Breki33
    #43975
    Triffa Ági 2003-as évjáratú Pálingert ivott :)

  • Breki33
    #43974
    Na most mi voltunk a tegnapi Norvégok
  • Breki33
    #43973
    15:14 elszórakozzuk a helyzeteinket
  • Breki33
    #43972
    Szép zöldben játszunk
  • banok
    #43971
    most nagyon kell a japánok elleni győzelem.
  • kaloz174
    #43970
    live
  • Breki33
    #43969
    Az új magyar aranycsapatig P
  • kaloz174
    #43968
    A norgék 1 góllal verték a románokat. (25-24)
    A közvetlen előzmények alapján inkább a románokra fogadtam volna.
    A román csapat vajon meddig lesz az örök ígéret csapata?
  • SZT
    #43967
    Köszönöm!
    Remélem tényleg nem komoly a baj!
  • Isthy
    #43966
    OK, leesett
    De megmondom őszintén, hogy én teljesen más témákban gondolkodtam. Hiába no, tényleg van még nyoma a tegnapi bulinak
  • Isthy
    #43965
    "Azt hittem, a meccset követve du., hogy -3-nál nagy hiba volt, hogy Eszti nem kért időt. Sosem fogjuk megtudni, mi lett volna, ha kikéri, de a helyzet az, hogy a támadásaink addigra annyira vérszegények lettek, hogy akkor sem tudtunk volna megújulni, ha előbb kér időt - most úgy láttam."

    Pont ugyanezt gondoltam én is délután, mikor csak az eredményt tudtam követni. Mondjuk én akkor vártam az időkérést amikor a norvégok átvették a vezetést 15-17-ről 19-17-re. Utólag pedig én is ugyanerre a következtetésre jutottam, mint te.
    Sopi nem került pályára az utolsó 10-12 percben, így nem tudta a csapatot elöl segíteni. Én is hiányoltam, csakúgy, mint ahogy Mse is megjegyezte ezt.
  • kaloz174
    #43964
    Na de kérlek! Ki szokta nekünk hozni a fradis infókat?
  • kaloz174
    #43963
    Köszi szépen a lehetőséget, természetesen a legnagyobb gond, hogy munkaidőben vannak a meccsek. Ezen, sajnos, nem tudok segíteni.
    Szerencsére a mai meccset szinte hiánytalanul leadta a Digi.
    Így láthattam, hogyan is történt az, hogy végül csak majdnem sikerült meglepetést okozni.

    Ennek ellenére elismerésem a csapatnak. Tényleg sokat léptek előre. Grat. Herr Orsinak, ragyogó napot fogott ki, na és Bulinak, Zácsiknak, Kovacsics Anikónak a jó teljesítményért, Zizinek pedig a csupaszív játékáért.

    Azt hittem, a meccset követve du., hogy -3-nál nagy hiba volt, hogy Eszti nem kért időt. Sosem fogjuk megtudni, mi lett volna, ha kikéri, de a helyzet az, hogy a támadásaink addigra annyira vérszegények lettek, hogy akkor sem tudtunk volna megújulni, ha előbb kér időt - most úgy láttam. Végül is volt még vagy 10 perc vissza, amikor kikérte. Ennek elégnek kellett volna lenni a eredményes hajrához, rendesen, szerintem. Sajnos, nem volt, aki akkor erre igazán képes lett volna. Most pl. Tóth Timi passzívitását nem értettem. Ő az egyik legrutinosabb csapattag, az egyik legeredményesehb magyar átlövő. Nagy szükség lett volna arra, hogy aktivizálja magát, nem értem, miért nem tette.
    Term. még számtalan oka van, hogy kialakult a - szerintem ma túlzott - 6 gólos különbség, de ez volt az egyik lényeges, úgy gondolom.

    Azért legalább sikerült megcibálni az oroszlán bajuszát, ami dícséretes, a jovőre nézve pedig biztató.
  • Isthy
    #43962
    Ibi ugye szült és még babázik. A dán csapatába sem tért még vissza az edzésekre sem.
  • Isthy
    #43961
    Ajjajj... Komolyan mondom, fogalmatlan vagyok ezügyben. Lehet a tegnap esti születésnapozás még mindig tompítja az agyam
  • Breki33
    #43960
    Én úgy látom a védekezésünk kezd összeállni
    és ez azért biztató mert voltak világversenyek korábban nagy sztárokkal ahol mindig a védekezést szidtuk mert nem működött.

    Egyébként mi van Mehlmann Ibi-vel rég halottam róla
  • kaloz174
    #43959
    Inkább kire.:)
  • Isthy
    #43958
    Gratulálok a csapatnak, jól helytálltak a norvégok ellen!

    46 percig (18-19) jók voltunk, tartottuk a tempót a norvégokkal, sőt vezettünk is többször. Az utolsó negyedórára sajnos elfogyott a csapat és végül simábban nyertek a norvégok. Sokan azt mondják, hogy gyengén játszottak a norvégok, azért lett ilyen a meccs. Én meg azt mondom, hogy volt egy ellenfél is a pályán, akik nem hagyták őket játszadozni. Nem tudták a meccs nagy részében lövöldözni a könnyű lerohanásgóljaikat és a felállt falunk ellen sokáig nem mentek sokra. A fal mögött pedig Herr Orsi a kapuban parádézott. Komoly porszemek voltunk a gépezetükben, nem is nagyon vigyorogtak a pályán, csak a legvégén. Sok bíztató momentum volt a mai meccsben és persze sok probléma is. Alakul a csapat, ahogy egyre többet vannak együtt, látszik a fejlődés. Menni kell tovább, dolgozni és idővel meglesz az eredménye. Mondjuk mindjárt holnap a japánok ellen

    HAJRÁ MAGYAROK!!!
  • Mse
    #43957
    Vali jó volt védekezésben és támadásban is -bár utóbbiban még nem elég labdabiztos, elviszi az erejét a birkózás, de benne sokkal több van mint Tóthban, aki épkézláb zárást nem tudott összehozni, nem véletlenül nem voltak átlövéseink mikor ő pályán volt, főleg úgy hogy Eszti inkább Zácsikot tette be, akire lendületbőli átlövés jellemző, amihez kell neki leginkább a kettős zárás, de még egyes sem volt... Tóth Timinek inkább feküdt volna, aki a falra rámászva, a gyors csuklójának (meg a súlylökőmúltjának :D) köszönhetően talán tudott volna kezdeni valamit...
  • Mse
    #43956
    kalóz, nekem van unibetes számlám, ott szokott live lenni a meccsekről (videó :) ) nem tudom a magyar meccsek mennek e, de megadom a felhasználónevet és a jelszót, és akkor talán tudod nézni a meccseket! (vagy a munkahelyeden úgyse menne? csak mert olvasom h. nem láttad a meccseket!)

    a válogatott szereplésében én egy csomó pozitívumot fedeztem fel,pl. Zácsik bátor játéka, Buli harcossága és kapura irányuló játéka, Herr Orsi remek formája -a potyáktól eltekintve- és Juhász elsöprő lendülete! nekem ennyi elég, meg az is, hogy nem vertek rommá minket a norvégok! Eszti jó úton halad, csak Tóth Katát hanyagolhatná!

    hajrá csajok a japcsik ellen is!
  • Isthy
    #43955
    Mire gondolsz?
  • Isthy
    #43954
    Nálam ez a szóösszetétel már-már pejoratívvá vált
  • kaloz174
    #43953
    Era biztos az, de így leírva, hogy "NSO-szakértő", na az volt vicces.
    Annyira hiteltelen már a "szak"lap.
  • Breki33
    #43952
    Miért Era nem szakértő?
  • kaloz174
    #43951
    Várnék egy megerősítést valakitől, de csak nem olvasom sehol.
  • kaloz174
    #43950
    Ne nevetess.:) NSO SZAKÉRTŐ?:)
  • Breki33
    #43949
    Női kézilabda-vb: Még pontok is voltak ebben a meccsben - NSO-szakértő


    A magyar női kézilabda-válogatott hatgólos (25–19) vereséget szenvedett az olimpiai és Európa-bajnoki címvédő Norvégiától a Kínában zajló világbajnokság negyedik csoportmérkőzésén. Kirsner Erika, a Nemzeti


    Sport Online vb-szakértője szerint roppant fájdalmas egy olyan mérkőzésen hatgólos vereséget szenvedni, amelyben ő pontszerzési, sőt győzelmi esélyt is látni vélt.

    http://www.nemzetisport.hu/nso_hirek/noi-kezilabda-vb-akar-pontok-is-voltak-ebben-a-meccsben-nso-szakerto-2009602