61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • kaloz174
    #44068
    Ez szinte kódolva volt, mégis: a mutatott játék alapján, most, niányérzetem van.
    A válogatott sokkal jobban vizsgázott, mint amire számítottam, megmondom őszintén.
  • Isthy
    #44067
    Miután már sok éve dolgozott a csapatával és voltak eredményei is. Addig nem nagyon volt ráhatása, mert egyetlen komolyabb eredményét a hazai pályának köszönhette. Előtte és utána évekig nem sok mindent tudott felmutatni.
  • kaloz174
    #44066
    Na igen, viszont a végén bevinni akkor már nem kellett volna inkább. Ha próbálkozik Eszti vele, akkor előbb kellett volna.
    (De nyilván innen és utólag könnyű okosnak lenni.:))
  • Isthy
    #44065
    Csak 2 meccsünk lesz, a keddi kínaiak elleni és a helyosztó. A többivel egyet tudok érteni. Sinka szerint nekünk kiváló a sportdiplomáciánk. Láthattuk az elmúlt 2 meccsen, hogy mennyire az...
  • Isthy
    #44064
    Látod mindennek van magyarázata
  • Isthy
    #44063
    A csoportban előttünk állók közül már senkit sem előzhetünk meg, a csoport 5. helyén végezhetünk. A 9. helyért játszhatunk majd, ha megverjük a kínaiakat.
  • kaloz174
    #44062
    Akkor ez megmagyarázza valamennyire, miért nem hozta be előbb Eszti.
  • Isthy
    #44061
    Sopinak vállproblémái vannak.
  • kaloz174
    #44060
    Buli teljesítményét, mentalitását sokan elismeréssel illetik.
    Miért is van az, hogy én valahogy ezt veszem természetesnek.
  • primavis
    #44059
    azért Breivik tudott imponálni nekik, ha nem is őrjöngött!
  • primavis
    #44058
    végeredményben, a lányoknak 3 az eddigieknél könnyebb meccs következik (ha lesz helyosztó, nem tudom), becsülettel helytálltak egy tartalékos csapattal, s pozitiv élményekkel térhetnek haza. A 8-ba kerülés nemcsak rajtuk, hanem a szlovák és francia birók roszindulatán is múllott!
    A lyukas posztokat (még egy - de balkezes - átlövő), tapasztalt irányitó (Görbicz), masszivabb beállós (Szamoránszki+ Balogh)betöltve, egézséges Vértennel és esetleg Pálingerrel kiegészülve már jövőre kompetitivebb csapattal lehet kiállni bárki ellenében is.
    De mi lenne ha Sinka + Andorka is megpróbálna hazai érdekeket is védeni és érvényesiteni?
  • kaloz174
    #44057
    Igen, én is így vagyok vele, örökre, azt gondolom. Legalábbis kézilabdában biztosan..

    handball.hu, üzenőfal:
    "2009. december 13. 12:57:30
    Mátéfi Eszter

    Nagyon szépen köszönjük a szurkolóknak a biztatást, ami nagyon jól esik nekünk. Ebből is erőt merítünk! Nagyon jóleső érzés, hogy otthon mennyien szurkolnak a magyar válogatottnak, mi meg mindent megteszünk a pályán, hogy jó és eredményes játékkal mindezt megháláljuk.

    Tisztelettel,

    Mátéfi Eszter "
  • Isthy
    #44056
    Én eddig sem, mától ez csak tovább erősödött.
  • Isthy
    #44055
    Az oroszok képesek voltak 20-15-ről 23-24-re kikapni a franciáktól...

    A németek pedig 29-26-ra verték az osztrákokat.
  • kaloz174
    #44054
    Nem nagyon tudtam ma a franciákkal szimpatizálni...
  • Breki33
    #44053
    És a franciák megnyerik ezt a meccset......
  • Breki33
    #44052
    Orosz-Francia jelenleg 20-19

    nemsemmi mecs !
  • Isthy
    #44051
    A norvégok pedig nagy köszönettel tartoznak nekünk, hogy a koreaiaktól és a spanyoloktól is pontot raboltunk. Nem kicsit segítve nekik az elődöntőbe jutásukat, azután, hogy ők kikaptak az ázsiaiaktól.
  • Breki33
    #44050
    Teljes mértékben egyetértek

    Jó lesz az a csapat Görbével Vérten Orsival és még több együtt végzett munkával , tapasztalattal !
  • kaloz174
    #44049
    Egyetértek. Mint ahogy a csapatnak is, neki is időt kell adni.
  • Isthy
    #44048
    Sztem is kellene egy jobb szakmai segítség. De sztem Eszter is egyre jobban belejön. Breivik sem hőbörgött soha a bírókkal mégis eredményes volt.
    Egyébként meg ne várjuk már el, hogy azonnal mindent jól csináljon. Neki is fokozatosan bele kell rázódnia és tanulnia, ahogy a csapatnak is.
  • Isthy
    #44047
    Abban a "kifújásban" vastagon benne volt a 2 kettős emberhátrányunk és egyéb megmozdulásaik miatti többlet terhelés is. Persze mi is rontottunk, de a hibák nem mindig maguktól jönnek, még ha fiatal és rutintalan is a csapat.
  • kaloz174
    #44046
    Tényleg elkelne egy teljes értékű segítség, ez már bebizonyosodott, más edzők esetében is.
    Mondjuk, lehet, ha így történt volna, akkor ma már nem csak 2. helyünk lett volna...
    De AA is beszélt ennek fontosságáról.
  • Isthy
    #44045
    Gratulálok a csapatnak a pontszerzéshez!

    Az első félidőben kiválóan játszott a csapat védekezésben és támadásban is. Hátul sok mozgással levédekeztük a koreaiakat, elöl pedig jó átlövésekke,l a nyitottabb ellen pedig sok mozgással feltörtük a védelmüket. Nagyot játszott a csapat, öröm volt nézni a játékát. Megmutatták, hogyan kell játszani a koreaiak ellen. HIába kért időt a koreai edző, nem tudott a csapata mit kezdeni velünk.
    A második félidő elején hátul kicsit lassabbak lettünk, nem tudtuk azt a gyors lábmunkát hozni, mint az elsőben. Sajnos elöl is is kevesebb lett a labda nélküli mozgás a nyitott koreai ellen, így elöl sem voltunk annyira eredményesek. A koreaiak rohantak és feljöttek 2 gólra. Szerencsére túléltük ezt és újra el tudtunk menni 5 góllal, annak ellenére, hogy sorra kaptuk a kiállításokat. Sajnos később ez sokba került, mert sokat kivett a csapatból a sok hátrányban töltött perc. A félidő vége felé kiélezett szituációkban sajnos többször kapkodtunk, rossz megoldásokat választottunk és több technikai hibát vétettünk. Kiütközött a fiatalság és a rutintalanság a csapaton, volt 1-2 felesleges megmozdulás, ami miatt kaptunk 2 percet és több abszolút ziccert rontottunk el. Nagyon hiányzott Vérten Orsi játéka és rutinja... A koreaiaknak ráadásul többször is szerencséjük volt, mázlis gólokkal és a hozzájuk lecsorgó labdákkal, ami ráadásul ziccerben találta őket. Éltek a lehetőséggel és egyenlítettek a végjátékra. A végén szerencsére az egyik pontot sikerült megtartani. Nagyot küzdött a csapat és kiválóan helytállt, megérdemelték volna a győzelmet. Sajnos a 2 rohadt csigazabáló ribanc a 2. félidőben elképesztő szemét módon mindent megtett, hogy ez ne sikerüljön... A mi hibáink mellett azért elsősorban nekik köszönhetik a koreaiak a pontszerzést.
    Egyre jobb a csapat, látszik a fejlődés. Ahogy egyre többet lesznek majd együtt, megszerzik a rutint, kiegyensúlyozottabb lesz a teljesítményük, úgy várhatunk egyre jobb eredményeket majd tőlük. Csak hagyják őket dolgozni és jó csapatunk lesz 1-2 éven belül.

    HAJRÁ MAGYAROK!!!
  • primavis
    #44044
    Mátéfi jól fel tudja késziteni a csapatot, de rosszul vezeti a plyán! Nem jól cserél s láthatóan nőiesen elfogult egyes játékosakkal szemben. Felrázni a csapatot , kihozni a gödörből, a birókat befolyásolni nem képes. Ahhoz a Trefilov/Prokop/Tadici stilus szükséges.
    Marczinka választása ezért csőd, mert nem képes kompenzálni Mátéfi hiányosságait. Se nem hús, se nem .
  • primavis
    #44043
    a fenét, maximum a 9-re! Pont ezért léptek müködésbe a birók a második félidőben! Mivel ha kikapnak a koreaaiak, akkor csak a 9-re lett volna esélyük, hacsak meg nem verik a románokat!
    Mégiscsak Ázsiában van a vb, a kinaiak, japánok leszerepeltek, legalább az 5-8-ban legyen csapatuk-alapon!
  • kaloz174
    #44042
    Handball.hu fórumon azt írták, hogy ez ellen a játékstílus ellen (Korea) sok a játékéban a hibalehetőség.
    Ennek ellenére én előbb kipróbáltam volna, mert a végén már végzetes volt a hiba, amit vétett.
    Zizi beállításával én zavart éreztem a csapatjátékban.
    Nyilván azonban Eszti él együtt a csapattal.
  • SZT
    #44041
    Bizony igazad van. A beállós játék, Kulcsi óta nagy kérdése a capatnak!
  • Breki33
    #44040
    Igen arra énis, már előző meccsen se játszott túl sokat.

    Most ha verjük Kinát akkor a 7. helyért mehetünk valószínűleg?
    Vagy van esély az ötödikre?
  • SZT
    #44039
    Ezt a meccset azért sajnálom, mert az első félidő egyszerüen csodálatos volt!
    Csak nem letörni, hanem HAJRÁ CSAJOK!!!!!!!!
  • SZT
    #44038
    Sajnos nem csak a bírók, a hunyók, mert bizony a végére piszokul kifújt a csapat!
    Én azért kiváncsi lennék, hogy Tóth Timivel mi a hlyzet?
  • Breki33
    #44037
    Akartam mondani, hogy egész korrekten fújnak erre a végén amit elkezdtek művelni.
  • kaloz174
    #44036
    A szemét vrancia bírók elvették a győzelmünket. Ennek ellenére szuper volt a csapat.
    Talán én Zizit nem erőltettem volna, inkább előbb próbálkoztam volna Sopival.
  • kaloz174
    #44035
    Ha még lenne beállós játékunk, na és vérten Orsi is ott lenne...
  • kaloz174
    #44034
    Egy bemutató mérkőzés képei



    (így sáncol, aki nem tud védekezni:), avagy együtt a korosztályok)
  • Breki33
    #44033
    Akkor lehet benne valami

    REmélem holnap már nekünk fújnak nem úgy mint legutóbb.....
  • Breki33
    #44032
    Női kézilabda-vb: Minden dicséretet megérdemelnek a lányok - Mátéfi
    Szoros mérkőzésen 21–21-es döntetlent játszottunk az Eb-ezüstérmes spanyolokkal a Kínában zajló női kézilabda-világbajnokság középdöntőjében. Mátéfi Eszter szövetségi kapitány szerint megérdemli a dicséretet a válogatott mai teljesítményéért.




    „Nagyon küzdelmes mérkőzést vívtunk a másik csoport győztesével, az Eb-ezüstérmessel. Tőlük csak hárman hiányoztak abból a csapatból, így jóval összeszokottabbak voltak. A meccs elején az öltözőben maradtunk, de aztán magunkra találtunk, és visszakapaszkodtunk. A végén jól harcoltunk, a lányok minden dicséretet megérdemelnek a döntetlenért" – mondta Mátéfi.
  • Isthy
    #44031
    Era véleménye is egyezik a miénkkel:

    „Nem szoktam a bírókkal foglalkozni, de ma nem egyenlő mércével ítélték meg a szabálytalanságokat a két oldalon. Több tiszta faultos lövésünket is elengedték, valamint a hétmétereseknél sem ugyanúgy látták az eseteket. Körülbelül három büntetőgyanús helyzet kellett nekünk, hogy egyet meg is adjanak, pedig benne volt a mérkőzésben a győzelem is."
  • Breki33
    #44030
    A bírókat énis így láttam, de mondom biztos elfogult vagyok, hogy mindig úgy érzem nem nekünk fújnak.
  • kaloz174
    #44029
    Igen, a bírók több gólunkat elvették pl. azzal, hogy nem várták végig a támadást.
    Buli elleni belemenést a végén, kritikus helyzetben, ellenünk fújták.
    Egyébként is sokszor fújtak összevissza.

    Ezzel együtt ezért a meccsért, ismerve a körülményeket, hatalmas dícséret illeti a csajokat.