61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • kicsijanika33
    #44148
    MI VAGYUNK A LEGNAGYOBBAK
  • kicsijanika33
    #44147
    jövőre dobogó lesz az EB-n
  • Breki33
    #44146
    Szép volt ez a második félidő, ha Tomori mindig így játszana...

    A románoknál meg megy a bűnbakeresés azt olvastam Tadici már jelentkezett, hogy ő visszatérne és rendet rakna :P

    Nem bánnám, ha a németektől is kikapnának, bár azok se a kedvenceim.
  • kaloz174
    #44145
    Ma du. nem akármilyen sztárok jelennek meg Kiskunlacházán.
    De szívesen ott lennék!
  • primavis
    #44144
    gratula a második félidei játékhoz! Lehet hazajönni és pihenni! Végeredményben 5 győzelem, 2 döntetlen és 2 vereség nem rossz mérleg egy Vb-n! Az más tészta, hogy ez csak a 9. helyhez volt elegendő. De lehet ez sokkal jobb is, ha végre több ésszel nyúl a szövetség a dolgokhoz. Mert emberük (játékos, edző) van hozzá, csak akarat kellene.
  • kaloz174
    #44143
    A vége:
    AUSZTRIA - MAGYARORSZÁG 25-41 (15-17)
    Mindenképpen gratulálok.
  • Duby
    #44142
    17:15-ös félidő után elvileg 35:21-re állunk az 52. percben.
  • Duby
    #44141
    Korrekt vélemény. Minden szavaddal egyetértek.
    Továbbra is csak azt hangsúlyoznám ki sokkal élesebben, hogy fejétől bűzlik a hal. Ameddig a szövetség nem a válogatottak iránt elkötelezett, ameddig érdemi munka, érdemi érdekvédelem az irányításban nem létezik, addig ez az egész értelmezhetetlen. Amennyi meccset láttam, abból azt láttam megint, hogy ha az MKSZ komolyan gondolná, a válogatottnak rendelné alá a dolgokat, ahogy egy normálisan működő országban teszik (és nem fordítva), ha tisztességesen fizetné egyáltalán a szövkapot, ha korrekt főállású szakmai stábot tartana mellé, ha a bajnoki rendszert alárendelné, ha több lehetőséget adna a válogatottnak a felkészülésre/összeszokásra, ha ..., ha ..., ha ...
    Akkor olyannyira simán kerültünk volna most is a 4 közé, mint a szél. Ezzel a csapattal is. Alapértelmezés lenne a mindenkori érem.
    De amíg ez a sóhivatal van MKSZ-nek nevezve, addig ez lesz. Vegetálnak a sokkal többre hivatott kiváló sportolóink, akikre tulajdonképpen rá van fogva, hogy szarok vagyunk. Azért vagyunk gyengék, mert nincs tehetség, nincs utánpótlás. Lócitrom!!!
    Csak tessék összehasonlítani mondjuk a vizilabdaszövetség tevékenységeivel, prioritásával mindazt, amit a Sinka Co. művel. A gyomrom felfordult. Korán reggel.
  • Breki33
    #44140
    na holnap korai kelés !
  • kaloz174
    #44139
    FFI MK eredmények

    Némi csalódás az újvárosi ffi csapat veresége.
  • Psx2
    #44138
    Helo!!Egy olyan kérdésem lenne hogy szerintetek melyik csuka a jobb?Hummel Rebel pio vagy az Adidas glove esetleg vmelyik stabil?Nekem a Hummel nagyon bejön bizti azt veszek,de bizti megéri?Köszi!!!
  • kicsijanika33
    #44137
    remélem megérek még egy Magyar kéziaranyat.DE SZÉP LENNE
  • primavis
    #44136
    háát, én az utóbbi ével egyik leggyengébb világversenyének tartom azt a Vb-t. Minden szempontból!
    1. valamennyi csapat átalakulóban van (fiatalitás vagy kényszerű hiányzások miatt) s emiatt nem játszák azt ami elvárható volna tőlük;
    2. lehangoló az üres lelátók és a buzditás hiánya;
    3. gyenge a közvetités szinvonala, a DigiTv meg kitolt a sportszeretőkkel.Remélem, hogy Teszáriék túlvállalva magukat hamarosan fejre állnak...megvették a Premier Lique-t is!
    4. a megszokottnál is több volt a nemcsak gyenge, hanem kimondottan elfogult biráskodás is;
    5. a mi csapatunk sérülések és nem a legokosabb válogatási elvek miatt teljesitette a minimális elvárást s a rengeteg hiba ellenére is az 5-8-ból, de talán az 1-4-ből is birói tevékenység miatt estünk ki;
    6. ha posztonként vesszük a jövőre nézve a dolgokat, akkor megállapithatjuk:
    - a kapusainkra lehet számitani, de Pálinger szintű (vagy Dinu-szintű) kapusunk jóideig még nem lesz! ŐK ugyanis nemcsak a foghatókat, de a lehetetlen helyzeteket is megoldották és főleg tudtak ellentámadást inditani! Ez a mai kapusokra nem érvényes ( a románok pl. emiatt is szerepeltek gyengébben, hiába védett kiválóan Paula, de a Dinu indtásai hiányoztak);
    - a szélsőkkel nincs probléma, viszont az irányitók képtelenek őket megjátszani, ahogy a kapusok sem; meglepő volt viszont, hogy ellentámadásból, középről, ziccerben mind Bódi, mind Juhász mennyit rontott!
    - átlövőink vannak (Bulath és Zácsik a Vb nagy nyereségei), de rapszódikusak és nem akarnak távolról s főleg felugrásból lőni, ráadásul láthatóan nincsenek felkészülve az ellenfelek kapusaiból (pl. mind a norvég, mind a román kapust az alsó lövésekkel tették naggyá!). Mintha megtanulták volna egyes régiektől, hogya a falba dömöckölve akarják a labdát átvinni..... Mind Tomori, mind Tóth T a Vb nagy csalódásai;
    - beállóink fizikai hiányosságaikat nem képesek fürgeséggel, kiszámithatalansággal kompenzálni, alig kerültek helyzetbe és zárni sem nagyon sikerült nekik. Itt cserére lesz szükség.
    - az irányitók túl fiatalok és rutintalanok, az öszeszokottság hiányában sem a szélsőket sem a beállósokat nem tudták megjátszani, így vagy csak az átlövőket próbálták meg helyzetbe hozni, vagy önmagukat, rengeteg paszt hibáztak el és a büntetőket is jobban megbecsülhették volna! Mellesleg, mig az egyik legtöbb hetessel büntetett csapat voltunk, igen kevés büntetőt kaptunk! S ebből a kevésből már luxus számba ment 2-3-at elhibázni!
    - védekezésünk egyik végletből a másikba esett: vagy áttörhetelennek bizonyult, vagy gyerekes hibákat vétett sorozatban.
    Summa, summárum: a kereten változtani kell, jóval hosszabb összeszoktatási időkre van szükség és nem csak inventiv játékból kellene megélni, hanem nem kellene szégyelni a sematikus északi kézilabda alkalmazását sem. Ehhez azonban a csapatvezetésnél is szemléletváltozásra lenne szükség (+ komolyabb tehnikai háttér biztositására).
    Ha sikerül a mostani hibákat kijavitani és a kimaradtakat beépiteni, pár évre biztositva van az előkellő helyezés. No persze, ha sportdiplomáciánk nem lesz eltelve önmagától és hajlandó kiállni s ha kell az asztalra is csapni a csapat érdekében!
  • kaloz174
    #44135
    Számomra még Detti is, a maga akaratával, küzdenitudásával, sokoldalúságával. Bár most fontosabb dolga van, ez kétségtelen.
    Valamint - név nélkül - egy(kettő) jobb beállós.
  • kicsijanika33
    #44134
    Ez hihetelen,hogy nem mi hanem a Spanyolok vanak a négyben.Ez a csapat jövöre Görbiczel nagyon jo lesz.Én orosz-francia döntőt jósolok,a Norvégok leinditásbol jók csak ,de ezt nem mindenki hagyja. Oroszok nyerik a tornát
  • SZT
    #44133
    Lehet, de én megettem sajnos!!!
  • Breki33
    #44132
    Így jópár mecs után úgy érzem lehet Vérten Orsi-t hiba volt elhozni, lehet jobb lett volna neki ha pihen és kezelik a sérülését, persze utólag könnyű okosnak lenni és lehet emberileg is sokat tudott segíteni a többieknek.

    Reméljük hamarosan teljesen rendbe jön ő is, hisz szükségünk van rá.
  • Breki33
    #44131
    Nekem tetszik ez a VB igaz szerencsére több mecset tudtam élőben nézni.

    Nso-n egy hozzászólásban írta valaki, hogy két gólra voltunk az első négytől, előszőr nem értettem, de elgondolkoztam és mostmár értem legalábbis azt hiszem.
  • Breki33
    #44130
    Ez inkább a Port.hu hibája

    egyébként a holnapi program

    08:00 Kézilabda, női világbajnokság: Magyarország - Spanyolország
    Ismétlés
    10:00 Kézilabda, női világbajnokság: Dél-Korea - Magyarország
    Ismétlés
    12:00 Kézilabda, női világbajnokság: Magyarország - Kína
    Ismétlés
  • SZT
    #44129
    Ja, és azért a csapatunkból bizony hiányzik, de nagyon, egy egészséges, Orsi, vagy Sopi, és ugye Görbe!
  • SZT
    #44128
    Valahogy én is így érzem! Nem az igazi, ez a VB! Persze ehez hozzá járul a túl korai meccs kezdet, a siralmassan kevés néző, és ebből adódóan, a hangulattalan mérkőzések sora!
    Így azért nincs mi az embert lázba hozza!

  • SZT
    #44127
    Köszönöm a rövid összefoglalót! De az utolsó perceket láttam és a kihagyot ziccereknél, bizony téptem a nemlétező hajamat!Bár az utolsó gólt, Szandra maga sem hitte, hogy bevarja, mert nagyon mosolygott! De ahogy hallom volt oka a mosolyra!
    A sógorokat remélem egy felszabadult játékkal, behúzzuk!

    HAJRÁ CSAJOK!!!!
  • kaloz174
    #44126
    Valahogy mintha azt érezném, hogy már elveszett a motíváció. Ami ugyan nem szabadna, hogy így legyen, de sok szempontból érhető.
    Egyébként meg valahogy nekem ez az egész VB valahogy nem az igazi. Lehet, hogy azért, mert túl távol van? Bár az olimpia is messzi volt.
    Inkább azért talán, mert nagyon sok csapat használja kísérletezésre, így a színvonal elég vegyes, legalábbis eddig.
  • kaloz174
    #44125
    Köszi! Reméljük a lehető legjobbakat.
  • Isthy
    #44124
    A győzelemhez gratulálok a csapatnak!

    Finoman fogalmazva sem ez volt a legjobb meccsük a VB-n. Mintha kicsit fásultan és tompán játszott volna ma a csapat. Kevés dinamika elöl és hátul is. Csak pár percre villant fel valami igazi kézilabda. Ma több volt a hullámvölgy, mint a hegy. A 38. és az 53. perc között 3 gólt sikerült lőni a kínaiaknak, ez volt a mélypont. Herr Orsit és Szandrát tudnám igazán kiemelni a csapatból.
    Mondjuk ezzel a játékkal is sikerült behúzni a 2 pontot, csütörtökön jöhetnek a sógorok a 9. helyért. Azért jó lenne, ha ennél többet mutatna a csapat az utolsó VB meccsén.

    HAJRÁ MAGYAROK!!!
  • SZT
    #44123
    Hogy szakadjon meg a DigiSport!!!!
    A Port.hu-n 20.45-re van írva, az ismétlés!!!
    Erre 1/2.9-kor oda nézek, van még hátra 10 perc!
    Bár az utolsó 10 percet látva lehet, hogy jobb is, hogy csak ennyit láttam!
    Bocs akit a "#44101" beírással félre vezettem, de nem volt szándékos!
  • Isthy
    #44122
    Arra, hogy világversenyen lesz még válogatott, nem nagyon mernék fogadni. Arra látok nagyobb esélyt, hogy pár egyéb meccsen még pályára lép. Persze kérdés, hogy lesz-e rá szükség egyáltalán a bevallottan Londonra készülő keretben.

  • Isthy
    #44121
    Küldtem neked mailben egy kis olvasnivalót
  • Breki33
    #44120
    Énis láttam, köszi hogy figyelmeztettetek.

    De ugye Detti lesz még válogatott?
    Hogy lubickolhatott volna most irányítóban.
  • Isthy
    #44119
    Nézd meg mindenképpen, tetszeni fog
  • Isthy
    #44118
    Nem láttam, de megnézem. Kíváncsi vagyok, hogy tudtunk 13 ziccert kihagyni. Legalábbis a stat szerint ennyit sikerült 6 m-ről, szélről, gyors lerohanásból és lefordulásból kihagynunk.
  • Isthy
    #44117
    Ezt a meccslefolyást előre lehetett látni. A szünetben -6-nál is biztos voltam a norvég győzelemben. Kár, hogy nem tudtam innen a melóból fogadni, mert a szünetben 4-szeres pénzt adtak a norvégokra. A spanyoloknak már nem volt tétje a meccsnek, Begona Fernandez például nem is lett nevezve.
  • Breki33
    #44116
    Úgy néz ki fordítanak
  • Breki33
    #44115
    Erre 6-1-et produkálnak a Norvégok, Spanyol időkérés
  • Breki33
    #44114
    Hajrá Spanyolok, eddig eléggé verik a Norvégokat
  • primavis
    #44113
    hogy miért kell egy ilyen gyenge ellenfél ellen is küzsködni...azt csak a lányok tudják megmondani (főleg Tóth T, Tomori, Bódi meg Juhász)!
    Érthetelen, hogy az irányitók képtelene megjátszani a szélsőket, s ha ők meg mégis ziccerbe kerülnek ellentámadásnál, miért képtelenek egy ilyen kinai kapusnak gólt dobni? Beállós játék még egy ilyen csapat ellen sincs, akkor mikor lesz és ki ellen?
    Ráadásul semmiféle betanult sémát nem lehet feléfedezni a támadásban.Minden e véletlenen és a rögtönzéseken alapul.Sajnos...
  • Breki33
    #44112
    Aki nem látta az csak az eredmény ismeretében nézze, különben......

    Majdnem Korea II lett
  • Breki33
    #44111
    Egyenlőre az eredmény jobb mint a mutatott játék.
  • kaloz174
    #44110
    Sokan érzünk így, szerencsére.

    A gála szimapatikus arca

    Bár én másképp képzeltem a jubileumi megemlékezést, legalább ott, messzi, az ország másik felén ez megtörténik.
    Sajnálom, hogy csak ott.
  • SZT
    #44109
    Végülis, elmondták, hogy sokat köszönhetnek a városnak, a csapatnak és mindenáron segíteni szeretnének!
    Számomra ez tiszteletre méltó!!