61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • primavis
    #44388
    mondjuk én találtam több mint 2 gyengébb csapatot is (litván, svájc, szlovák, román, stb), de szerintem nem rossz. Az meg biztos, hogy szlovén birók nem fogják vezetni egyik meccset sem!-:)))
    Csak szlovákokat vagy szerbeket ne kapjunk! Andorka olvtárs, tetszett hallani??
    Olvastam a Nagy Lacival készitett interjut, s abból elképzelhető, hogy mégis csak marad és ezt a két meccset már nem mondja le. S akkor már sokkal biztatóbba helyzet. Csak Csoknyai optimizmnusát kellene egy kicsit feltúrbózni, mert láthatóan ragadós a borulátása a játékosokra is....
  • Breki33
    #44387
    Marian Cozmát maffiózónak nézték támadói

    http://index.hu/bulvar/2010/01/31/marian_cozmat_maffiozonak_neztek_tamadoi/
  • Duby
    #44386
    a franciák földönkívüliek.

    ...erre a hatalmas különbségre más magyarázat nincs.
  • kaloz174
    #44385
    Köszi!:)
  • Isthy
    #44384
    Ez azt jelenti, hogy a szlovénokkal kell megküzdenünk egy oda-vissza meccsen a 2011-es svédországi VB részvételi jogáért 2010 júniusában. Ha az oda-vissza meccsen jobbak leszünk, akkor játszhatunk a VB-n, ha nem akkor készülhetünk a 2012-es EB-re.
    Kaphattunk volna több nehezebb ellenfelet is, meg talán 1-2 könyebbett is. A szlovénok most a 11. helyen végeztek az EB-n. Nem lesz könnyű, komolyan oda kell majd tennie magát mindenkinek.

    A franciák nyerték az EB-t, miután a döntőben 25-21-re megverték a horvátokat. Ezzel végrehajtották a férfi kézilabda történetében először a mesterhármast. Mindhárom címet (olimpiai, világ és európa bajnok) ők birtokolják.
  • kaloz174
    #44383
    A szlovénok jönnek.
    Ez vajon mit jelenthet? Kicsit elvesztettem a fonalat a ffi válogatott dolgaiban!
  • kaloz174
    #44382
    Igazából, első ránézésre, azt hittem, az jobb nekünk, ha a Siófok nyer (érzelmi alapon?::)), de így utánagondolva tényleg nem rossz ez így, már csak rajtunk a sor, hogy amit lehet, kihozzunk ebből a helyzetből.
    Meglátjuk. Ha a csapat folyamatosan, minden játékossal együtt tudott volna készülni, nagy esélyünk lenne erre, de így, az ismert feltételek mellett azért nagyot kell küzdeni, azt gondolom. Tényleg nagyon sűrű lett a mezőny.
    Siófokon egyébként, fura módon, áll a bál... Nem szimpi, ami történik.
  • Isthy
    #44381
    Nem vagyok boldogtalan emiatt, mert így még akár a 6. helyet is megcsíphetjük. Persze a lényeg, hogy benn legyünk a 8-ban. Amúgyis a Siófok mindkétszer legyőzött bennünket, mert éppen mindig "megmenekültek" Boki játékától. Ősszel még éppen nem játszott ellenük, tavasszal meg éppen ellenük hagyott ki először meccset. Vele nem kétséges, hogy mindkettőt behúzzuk, így is éppen csak 1-el nyertek mindkétszer.

    Most már nagyon szoros a középmezőny, a 6-10. hely között csak 4 pont van.
  • kaloz174
    #44380
    - neki.:)
    (ma egész nap fáj a fejem:))
  • kaloz174
    #44379
    A Siófok pedig megint nem tudott győzni a régi mumus, a Veszprém ellen.
    Pedig most szerintem jobbak, de a Veszprém sokkal fegyelmezettebben, jobb taktikával játszott.
    G.Reninek, aki vezéregyénisége volt csapatának, külön gratuláltam neki.
    A Siófok álmosan kezdett, lehetőségeiket elkapkodták, védekezésük nem állt össze, ráadásul szerintem egy nem elég hatékony csapattal támadtak, amiből csak labdatologatás lett. Az egész meccsen nem sikerült átvenniük a vezetést, a Veszprém okos játékkal megnyerte a meccset.
  • Isthy
    #44378
    Az EB elődöntőkben:

    Franciaország-Izland 36-28
    Horvátország-Lengyelország 24-21

    Egy sima és egy szoros meccs. A franciák a 2. félidő elején 10 perc alatt eldöntötték a meccset. A lengyelek pedig nem voltak elég erősek ahhoz, hogy megakadályozzák az "akaratot". Ez utóbbit szépen képviselte a 2 norvég sporttárs. A 2. félidőben már több hibát vétettek és ezt a horvátok kihasználták.
  • Isthy
    #44377
    Gratulálok a Fradinak a bravúros győzelemhez!

    Bár nem sokat láttam belőle, mert a csúszás miatt szinte párhuzamosan ment a francia-izlandi férfi elődöntővel.

    A mi lányaink pedig simán hozták a papírformát: Hunnia-Dunaújvárosi NKKSE 18-44 (10-21)

    Remélem jövő pénteken nekünk is összejön egy ilyen bravúr, mint ami ma a Fradinak
  • kaloz174
    #44376
    Meglepő Fradi-győzelem született, úgy gondolom. Azonban megérdemelte a Fradi, úgy gondolom, így gratulálok nekik.
  • kaloz174
    #44375
    Akit érint és érdekel:

    A sportklub adja a Fradi-Lokit
  • kaloz174
    #44374
    Női NB I
    15. forduló

    2010. 01. 30. 12:50: FTC-DVSC-KORVEX
    2010. 01. 30. 15:00: Hunnia-Dunaújváros
    2010. 01. 30. 18:00: Alcoa-Fehérvár-Mondi-Békéscsaba
    2010. 01. 30. 18:00: Siófok-Veszprém-Barabás
    2010. 01. 30. 18:00: Vác-Kiskunhalas
    2010. 01. 31. 18:30: Győri Audi ETO-ASA-Consolis-Hódmezővásárhely
  • kaloz174
    #44373
    Hétvégi TV-s meccsek:

    Dánia – Spanyolország
    Férfi Európa-bajnokság, az 5/6. helyért - Bécs / Wien
    S1 2010.01.30. 11:30
    FTC RightPhone – DVSC-KORVEX
    Női NB I., 15. forduló - Budapest
    RTL 2010.01.30. 12:50
    Izland – Franciaország
    Férfi Európa-bajnokság, Elődöntő 1. - Bécs / Wien
    2010.01.30. 14:00
    Horvátország – Lengyelország
    Férfi Európa-bajnokság, Elődöntő 2. - Bécs / Wien
    2010.01.30. 16:30
    Mérkőzés a 3. helyért
    Férfi Európa-bajnokság - Bécs / Wien
    2010.01.31. 15:00
    DÖNTŐ
    Férfi Európa-bajnokság - Bécs / Wien
    2010.01.31. 17:30
    Győri Audi ETO KC – ASA-Consolis-HNKC
    Női NB I., 15. forduló - Győr
    Sportklub 2010.01.31. 18:30

    ps: SZT?
  • Isthy
    #44372
    Ezzel már foglalkozni sem érdemes...
  • kaloz174
    #44371
    Ha valaki még követni tudja:

    Nagy László: Sohasem tárgyaltam a spanyolokkal
  • Isthy
    #44370
    Azért ebben a szereplésben mások is vastagon benne vannak, nem csak a csapat. Mondjuk ez semmiben nem menti fel őket...
  • kaloz174
    #44369
    MK: A Csaba behúzta a kötelezőt.
    Az Érd, ahol nem játszott Németh Helga, jól küzdött.
    A vége azért +5 lett, a Csaba végig vezetett.
  • Gabess8
    #44368
    Vagy inkább a pocsék volt fiúk!!!!!!!!!!!!!!!-on
    De ez találó amit kiírtál, nekem nagyon bejön. (persze kicsit később a szép volt fiúk még jobban bejött volna...)
  • Breki33
    #44367
    ja énis gondolkoztam egy szép volt fiuk???????????? on
  • Isthy
    #44366
    A média már csak ilyen

    Breki!

    Sztem le kéne venni a fiúkat, sajnos már nem aktuális.
  • Duby
    #44365
    Alja média! Hogy rágalmazhatnak ilyen széplelkű, tisztaéletű talpig becsületes szaktekintélyeket, amilyenek például a kézilabda világában dolgoznak? Főleg a nemzetközi kézilabdában. Hát ezeknek már semmi se szent?
  • kaloz174
    #44364
    Kézilabda: sikkasztott a szövetség elnöke?
    Sikkasztott??
  • primavis
    #44363
    ugyan, ezen az alapon a Hypo-nak, a Krim-nek vagy Kielce-nek semmi keresnivalója nem lehetne a BL-ben! Csak másként készül fel egy csapat egy sorozatra ha gyengék az ellenfelei és másként ha erősek! Mindkettőnek megvan a jó és gyenge oldala, a jót kell kihasználni!
    Mellesleg, a legtöbb légiósunk gyengén szerepel a válogatottban, pedig spanyol, német, dán, francia bajnokságokban játszanak.
  • Isthy
    #44362
    Csehország-Szlovénia 37-35 (21-12)

    A végére feljöttek a szlovénok az emberelőnyeiket kihasználva, de esélyük nem volt, csak kozmetikázni tudták az eredményt.
  • Isthy
    #44361
    50 perc után 34-28, de kettős előnyben a szlovénok. Ez még meleg lehet a cseheknek, nem biztos, hogy bírják végig.
  • Isthy
    #44360
    Pfff... A 42. percben 30-20 a cseheknek...
  • Isthy
    #44359
    A csehek, akiket illet volna verni, most piszokul oktatják a szlovénokat... 21-12-re vezetnek a félidőben

    A játékosok neve bizony nem minden, csapatot kell alkotniuk minden vonatkozásban. Na ezzel is baj volt nálunk...
  • Isthy
    #44358
    Üdv. újra itthon

    Örülök, hogy jó időtök volt és kisíelted magad minden probléma nélkül.

    Jó meccsnézést!
  • Gabess8
    #44357
    Mert a magyar a "komoly" bajnokságokat nézve, komolyan fel lehet készülni egy Bl szintű küzdelemre...
  • Gabess8
    #44356
    Nálam ez az Eb értékelhetetlen...
    Azért arra kíváncsi lennék mi az oka annak, hogy úgy tűnik elfelejtettek kézilabdázni.
  • kaloz174
    #44355
    Először is: mindenkinek üdv. újra itthon.
    Cca. sikerült képbe kerülnöm végre, ami a kézis híreket illeti.
    Elsőnek is szomorúan írom: "Sosem feledünk KULCSÁR ANITA."



    (Az újváros helyi újság egy galériával emlékezett. http://kepek.dh-online.hu/cgi-bin/kepek/index.cgi?view=galeria&gID=8028)

    Úgy tűnik, a magyar ffi kézitörténelem újabb sikertelen időszaka következik. Írhatnám, hogy kevésbé sikeres, mégis inkább a sikertelen jelző az, ami számomra jobban jellemzi ezt az időszakot. Ez azért is elkeserítő, mert nem látom az okát. Valahogy számomra nem következik a helyzetből, még akkor sem, ha általában gyengültek a sport pozíciói.
    Újra csak visszaköszönni látom azt az igazságot, hogy - különösen ilyen időkben - nem kirakatemberekre, dumagépekre van szükség, hanem igazi, lehetetlent nem ismerő, áldozatkész szervezőkre.

    Örömmel látom, hogy végre sikerült közhírré tenni az újvárosi női csapat új honlapjának címét. Merthogy magától valahogy mégsem derült ki, hogy már létezik.
    Hajrá csajok!

    A női bajnokság elég érdekesen alakult. A Fradisták nagyon panaszkodnak a bírókra. (DT) Mondjuk érdekes, hogy ez a páros megint elfelejtette a jelek szerint, hogy a közszereplőknek többet kell bírniuk, úgy olvastam.

    A bajnokik több, számomra, váratlan eredményt hoztak. A siófoki csapat, sajnos, idegenben még mindig csak ritkán teljesít tudásának megfelelően. Szerintem Vásárhelyen is esélyesek voltak, mint ahogy majdnem sikerült is egy jó hajrával kiegyenlíteni. Kicsivel több hit kellett volna.
    A Fradi döntetlenje annak ellenére meglepetés szerintem, hogy sérülések és távozások miatt eléggé meggyengültek. Kíváncsi lennék egy pártatlan véleményre, hogy mi és hogyan történt a veszprémi meccsen.
    A Cunder egyébként hét elején ismétel, úgy látom. Így majd valamennyit pótolni tudok abból, amit nem láthattam.

    off:
    Erre jártam a múlt héten. :)
    A felhők akkor nem tartózkodtak a helyszínen. 5 napig, szerencsére. Na és a térdem is bírta.
  • Mse
    #44354
    ááá, veszprém-fradi döntetlen, és én kihagytam a meccset, pedig kaptam a meccsre bérletet is :( legközelebb megiszok egy bödön kávét és elmegyek, bár akkor tuti valami hatalmas zakó lesz :))

    újvárosi csajoknak és nagyasszonyoknak gratulálok a tisztes helytálláshoz, Detti lassan megint válogatott formában játszik hétről hétre, ez azért nem semmi :)

    a fiúkról inkább nem írok semmit...ilyen játékosokkal azért a cseheket verni kellett volna...lehet tényleg mindegy hajdujanik vagy csoknyaipisták ülnek e a padon :(
  • primavis
    #44353
    na, bejött az elvárásom!A veszprémi (és szegedi) szerbek is nyugodtan tudnak készülni a magyarokkal együtt a BL meccsekre! Ott kiköszörülhetik a mostani csorbát!
  • primavis
    #44352
    a magyar férfi válogatott nézése a kardiológusok számára szolgáltat munkaalkalmat csőstől! Már a tavaly a szlovákok ellen gyakoroltáka forró=hideg zuhany biztositását! Őszintén szólva, örülök, hogy nem kell rám jöjjön a frász ismét három mérkőzésen! Sőt, a Veszprém érdekében örülnék ha a szerbek is kiesnnek és így nyugodtan készülhetne a csapat a BL-re!
    Sajnos a csapatnak sem avédő, sem a támadójátéka nem volt rendesen összerakva!
    1. nem tudtuk fogni a szélsőket/viszont alig használtuk a sajátjainkat
    2. nem tudtunk védekezni a beállók ellen/Gál alig kapott labdát s azt sem mindeig használta ki
    3. minden ellenfelünknek volt egy-egy átlövője , aki azt csinált amit csak akart ellenünk (Karabatici, Enterios(ok), végül Jicha/a mieink meg csak egy-egy meccsen remekeltek (Ilyés+Krivokapics, Katzirtz)
    4. Eklemovics teljes csőd, Császár meg csak a cehek ellen villogott s hiába védtek jól vagy naygon jól a kapusok, ennyi kevés volt.
    5. Mivel gyakorlatilag a lehetőségek a vélogatáshoz ki vannak merülve, ennek a scapatnak a tagjaiból kellene egy folyamatosan jól játszó együtest öszegyúrni! remélem elég erős ébresztő volt ez a EB és legközelebb egy más szellemben, mentalitással felálló csapatot fogunk látni! Most, ez a csapat képtelen lett volna a középdöntőbe való jutásnál magasabb célt elérni. Ez sem sikerült, de lehet, hogy ennek meg lesz a haszna...
  • Isthy
    #44351
    A mai női bajnoki meccseken:

    DVSC-Békéscsaba 28-21 (13-12)

    A jobb végjátékkal nyert a Loki.

    Dunaújvárosi NKKSE-Győri Audi ETO 29-34 (14-16)

    A Bokit és Jókait nélkülöző, sok fiatallal felálló csapatunk jól helytállt a bajnok ellen. Amikor az 52. percben "csak" 27-28 állt az eredményjelzőn, nem hittem a szememnek. A Győr végig uralta a meccset, nekem néha úgy tűnt annyit adtak ki magukból, amennyi a győzelemhez kellett. De ennek ellenére gratulálok a csapatnak, jól küzdöttek és megérdemlik a dícséretet.
    Szép volt lányok, asszonyok!
  • Isthy
    #44350
    Simán nyertek a csehek, esélyünk sem nagyon volt...

    Az EB-n volt egy jó meccsünk a franciákkal, a másik 2 meccsen nem sok jót mutattunk. Ennyi...
  • Breki33
    #44349
    hát ez a meccs