61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • kaloz174
    #44468
    Ha jól gondolom, a most zajló, halasi bajnokira sem tudtál menni...
    Mert különben biztosan jelezted volna.

    Hajrá Újváros!
  • Breki33
    #44467
    Pont most akartam kérni egy hétvégi műsort :-)
  • Isthy
    #44466
    Léderer nekem egyáltalán nem fog hiányozni, már anno a Forma 1-nél sem bírtam elviselni.

    Az pedig, hogy a saját országunkban mások határoznak meg nekünk bizonyos kereteket már régen elkezdődött és tart folyamatosan... Persze kiabálhatunk ellene és akár tehetnénk is, de célt nem érnénk vele, mert nem engednék. Megásnánk a saját sírunkat. Persze így is ez történik... De ez már egy máshová való téma, befejezem.

    A hétvégi kínálat:

    Larvik-Győri Audi ETO, szombat: 14.10 Viasat3
    MKB Veszprém-Chambery szombat: 16.55 Viasat3

    Krim-Leipzig szombat: 16.30 Eurosport2

    Természetesen a neten lehet a cunder.hu-n illetve az ehftv.com-on egyéb meccseket is nézni.
  • Duby
    #44465
    Na éppen ez okozza itt a problémáink jórészét.
    Az eset úgy indult, hogy a mi fiunk a földre került, a korong már régen a közelbe sem volt, mikor az ellen(fél) ütővel simán orrbavágta.
    Gergő felkelve ezért vonta kérdőre, amiből verekedés, sőt - van igazság - verés lett.
    Végre valahára el kéne felejteni ezt a sehova sem vezető "ha megdobnak kővel, dobd vissza kenyérrel" mentalitást, és igen is fel kéne kelni a földről, és megvédeni magunkat, kiegyenesedni, és férfi módjára intézni a dolgainkat. Mert egy olyan környezetben, ahol gond nélkül belerúgnak abba, aki a földön fekszik, ott nincs más út.
    Hogy Léderer Ákos a saját ostobasága ill. kisszerűsége miatt szurkolt hangosan ebben az esetben, vagy tudatában volt az aljas előzményeknek (ami legalább akkora sportszerűtlenség volt, mint a verés, ha nem nagyobb!) az nem érdekel.
    Azt akartam kihangsúlyozni, hogy a mindenható - ez esetben - német vezetés dönti el, hogy én magyar mit láthassak egy magyar tévében, nekem mi tetsszen, vagy mi ne. Az pedig a legmesszebbmenőkig üldözendő - per pillanat - hogy a jogos önvédelemről bármilyen viszonylatban is szó essen.

    De azon a szinten, amelyen ezen a fórumon bele lehet menni, Neked van igazad. Én - már nem idevaló távolságra - elrugaszkodtam a sporttól. Igyekszem a jövőben mellőzni ezt itt.
  • Mse
    #44464
    megszokott,de nem megengedett, mert büntetés járt érte... tehát sporttal nem összeférő magatartás.
    nem az a baj, hogy kinek szurkolt, hanem hogy SZURKOLT egy sportszerűtlen, nem pályára -még hokipályára sem- való dolognak.

    bár lehet csak nekem vannak utópisztikus elképzeléseim ezzel kapcsolatban:)

    mindenesetre annyira nem bánom hogy egyideig nem Ákit kell hallgatni :)
  • Isthy
    #44463
    Vannak olyan aspektusai dolognak, amik nem váltanak ki osztatlan lelkesedést belőlem sem.
  • kaloz174
    #44462
    Felemás érzéseim vannak. De értem. Az ETO-t is, meg Gint is.
    (Mindenképpen nyerni már - végre...)
  • Isthy
    #44461
    Ha idén nem lesz meg, ezzel jövőre még komolyabb esélye lesz az ETO-nak a BL győzelemre. Kati BL győztesként szeretne visszavonulni, így nagyobb az esély, hogy ez megtörténjen Főleg, ha nyárra tényleg sikerül azt a klasszis jobblövőt is leigazolni.
  • Isthy
    #44460
    Én is ezt fejtegettem itt 1-2 napja. A dánok vissza akarják hozni a válogatottjukat a világelitbe.
  • Isthy
    #44459
    Most az a véleményem, hogy 2011-ig marad, ha csak nincs komoly gond a vállával vagy valami más. Sztem az utolsó év már nem lesz.
  • primavis
    #44458
    ez nem kézilabda, vagy foci! látod, hogy milyen nyugodtan nézi a biró közelről az eseményt? mit tenne egy kézi-vvagy focibiró ilyenkor?
    mert ez a hokiban megszokott, csak korcsolyát és boto tilos hasznéálni, no meg egy az egy ellen kell megküzdeni! Az meg hogy LA a magyar hokisnak szurkolt csak egy fafejü németnek lehet furcsa! Gondolom egy német-horvát bunyóban ő is a németnek drukkolna! Csak kibicként látta másként....
  • Gabess8
    #44457
    Én szerintem nem erről van szó, amennyiben fel akarják hozni ismét a Dán kézilabdát a világelitben, akkor teljesen normális dolog, mert másképp nem fog menni.
  • Gabess8
    #44456
    Nem akármi egy ilyen játékost megszerezni. A riport egyébként nagyon jó szerintem. Bízok benne, hogy egyszer személyesen is megtekinthetem, akár pár centiről is...
  • Gabess8
    #44455
    Az elején leszögezem hogy nálam akadozott, de amit levetem belőle az az, hogy drukkolt verekedés közben a magyar játékosnak.
    Ebben az estben örüljön, hogy nem rúgták ki azonnal a német vezetők, szerintem egy bunyót nem így kellene közvetíteni.
  • kaloz174
    #44454
    Aláírt!

    Van benne kalandvágy, az biztos.
  • Mse
    #44453
    "Magyarországon, magyarnak merészelt szurkolni...
    Itt tartunk, Abszurdisztán, 2010."

    ezt most nem értem, szerinted így kellett leközvetíteni az ominózus jelenetet?
    egy hokis bunyóban szurkolni kell a sportriporternek?
    sőt, biztatni, dicsérni kell, hogy milyen szépen odavágott Nagy Gergő?
    ugye nem?




  • Duby
    #44452
    Találtam egy érdekes hírt:

    A február 2-i SAPA Fehérvár AV 19–HK Acroni Jesenice jégkorongmérkőzésen történt verekedés közvetítéséért három hónapra eltiltotta az RTL Klub Léderer Ákos sportriportert - adja hírül a Mixonline.

    Az IKO Kábeltévé és az RTL Klub Léderer Ákost három hónapra eltiltotta a képernyős munkától, a tévés kommentátor így a Sport Klub, és az RTL Klub egyik műsorában sem fog szerepelni a következő negyedévben.

    Ezért:


    A tévétársaság német vezetősége azonnal meneszteni akarta a kommentátort, a magyar részleg azonban csökkenteni tudta a következmények súlyosságát.

    Magyarországon, magyarnak merészelt szurkolni...
    Itt tartunk, Abszurdisztán, 2010.
  • Duby
    #44451
    Azért elég nagyot zuhanhatott a "norvég sztárok" árfolyama, ha tömegesen kiadták az útjukat a dán bajnokságban. Meg ha már ott nem tudják ill. akarják megfizetni őket, akkor máshol tuti nem fogják.

    Hja kérem, a nagyság átka...

    Szerencsétlen norvég kézilabdázó most átérzi az egyszeri több diplomás magyar munkavállaló mindennapi problémáit: "Ne haragudjon, de nem tudom felvenni, mert erre a munkakörre ön TÚL KÉPZETT!"
  • Mse
    #44450
    hát igen Ginnek sokat köszönhetünk, de ez az élet rendje, jönnek újak :)
    bár Ogu nekem nem tűnik akkora kapusnak -mentségére szóljon, hogy szinte esélye sincs a felnőttben védeni.

    arra gondoltam Isthy, hogy kitölti e a szerződését 2011ig Kati, mert azért két ilyen kaliberű kapust anyagilag sem egyszerű eltartani, na meg a magyar bajnokságra felesleges is. ahogy én hallottam elég biztos Haraldsen érkezte - de ugye biztos csak akkor lesz, ha már itt véd :))

    mindenesetre annak örülök, hogy anyagilag megteheti az ETO hogy akár ide is tudja/tudná csábítani a norvég sztárokat. hogy ez utánpótlás, válogatott szempontjából jó e, az más kérdés.
  • Gabess8
    #44449
    Nekem sem szimpatikus, ugyanakkor szerintem egyszerűen nincs más választása, ráadásul szerintem ebben a kérdésben a nemzeti válogatottat nyugodtan elfelejthetjük, mert a kutyát nem érdekli, persze rajtunk szurkolókon kívül.
    Az eredmény kényszer meg akkor is meglenne, ha saját játékosunk lenne, csak ebben az estben egész más lenne a szponzorációs kérdés...
    Egész egyszerűen a klubok menedzserélésében addig elképzelhetetlen bármilyen pozitív változás, ameddig nem jön egy olyan kormány (talán idén) amely a sport mellé áll, elsősorban az utánpótlás és a szabadidő sport mellé, ha ez megtörténne szépen lassan fel lehetne építeni az egész magyar sportot úgy ahogy van, és megint lennének játékosok!
    Az igaz, hogy Gin nélkül más lesz, de nem ez az baj, mert ez így természetes, hanem az, hogy nincs más helyette...
  • kaloz174
    #44448
    Abban, amit írtál, ott vannak azok a félmondatok is, amik egyáltalán nem szimpatikusak az ETO menedzselésében, annak ellenére, hogy ezen a téren is az egyik legjobb magyar csapatnak tartom.
    Kezd már a magyar bajnok egy zsoldos seregre hasonlítani, amit egy átlag magyar kézidrukker egyre kevésbé tud magáénak érezni, adott esetben.
    Ráadásul a dánok példája mutatja (már én is régen felfigyeltem rá), hogy mennyire veszélyes is egy nemzeti válogatottra, ha a klubérdekek ilyen szinten dominálnak, vagyis a bajnokságot telizsúfolják idegenlégiósokkal.
    Tudom, az Eto-nál is - egyre inkább - megvan az eredmény-kényszer. (Ennek következtében hiába olyan kiváló az utánpótlás nevelés Győrben, mégsem saját nevelésű játékosaik játszanak kezdőként az első csapatban, tisztelet a kivételnek.) Nyilván ez az oka, hogy ilyen megoldásokat választanak.
    Ennek ellenére, mint magyarnak, egyáltalán nem szimpatikus dolog ez történet számomra, elismerve, hogy Lunde kiváló kapus, szintén.
    (Na és az sem mellékes, bár érzelmi alapú megközelítés, elismerem; amit valaki írt egy másik fórumon: Gin is azok közé a játékos egyéniségek közé tartozik, akik nélkül ez a kézilabda már nem ua. az a kézilabda lesz.)
  • Breki33
    #44447
    Az ikrek már külön csapatban is játszanának?

    Eddig mindig együtt akartak, ha jól tudom.
  • Isthy
    #44446
    Nicsak, egy eltévedt vándor a topikban

    Persze, hogy befejezi! Mondjuk az időpont lehet még kérdéses Viccet félretéve...
    Úgy fest, hogy talán a Viborg nem akar annyit áldozni, mint amennyit Lunde szeretett volna. Inkább a hazai játékosokat akarják felhozni. Az FCM-ből is elmennek Groék, a Viborgból a Lunde ikrek. A dánok vissza akarják hozni magukat a világ közvetlen elitjébe és ennek fényében ez érthető. A saját játékosaikat preferálják, gondolom a szövetséggel karöltve. A sokat kereső nagy sztárok helyett a sajátjaikra fordítják a pénzt és az energiát. Ha ez igaz akkor ez a győri - sztem a Viborg felé kicsit nyomásgyakorló tárgyalásnak szánt - utazás előtérbe kerülhet számára. Ha jól tudom vannak más kérők is, meglátjuk hogy dönt Katrine.
    Ha jól tudom Ginnek valamikor jövő év elején kell eldöntenie, hogy a 3. évet vállalja-e 2011 nyarától 2012 nyaráig. Lehet már most közölte, hogy csak 2011 nyaráig lesz és Vanyusék előre gondolkodnak. Mert klasszis kapust jövőre lehet már nem bírnak majd szerezni, csak kivásárlás árán. De az is lehet Kati mást mondott és kell nekik kapus a nyártól. Bár ez utóbbi igencsak meglepő lenne. De ugye hölgyeknél semmi sem lehetetlen Nincsenek infóim nekem sem, de valószínű, hogy Ginnel egyeztettek erről a Lunde dologról. Azután lehet az egésznek csak a füstje nagy. Kell a cirkusz a népnek, legyen min tereferélni Sztem 3-4 hét múlva okosabbak leszünk.

    Ibi visszatérésének örülök és sztem a módját is jól választotta meg. Nyárra kiderül, hogy van-e jövője komolyabb szinten is.
  • Gabess8
    #44445
    Részemről semmi meglepő nincs benne, nyilván keresik Kati utódját. Én úgy tudom, hogy a legutolsó dátum 2011 májusa, addig van talán szerződése, de lehet én emlékszek rosszul és idén május, a cikkből ez a valószínűbb.
  • Mse
    #44444
    mit szóltok a Haraldsen-es hírhez?
    Isthy, tudsz valamit Katiról, befejezi? (valahogy nekem ez ugrik be arról,hogy egy másik világklasszissal tárgyalnak!)
  • Isthy
    #44443
    Pontosan ma 1 éve történt az a borzalmas esemény...

    RIP Marian Cozma


    PS:
    Írhatnám, hogy felfoghatatlan, mert tényleg így van. De "azokkal" kapcsolatban sajnos már semmi sem az...
  • Isthy
    #44442
    Leipzig-Larvik 20-23 (10-11)

    A Larvik többször elment 3 góllal, de a németek mindig kiegyenlítettek. 20-21-nél az utolsó 2 percet azután már nem bírták. Mindkét oldalon jó védekezést és jó kapusteljesítményeket láthattunk. Masszív csapat a Lipcse, otthon mindenkire veszélyes, komolyan kell venni őket.
  • Gabess8
    #44441
    Így van én is ott szoktam informálódni, vagy itt. "Szegény" műsor újságoknak nehéz lenne lekövetni az ép aktuális gazdasági helyzetet, mert ugyebár ezen is múlik...
  • Gabess8
    #44440
    Alapvetően jól fújtak szerintem, de egy-két érdekes ítéletük volt ami inkább a Győrt sújtotta, mintha túl gyors lett volna nekik a találkozó irama. Láttam már egy két meccset, de ez tényleg nagyon gyors volt, nem is tudnék hirtelen csapatot mondani aki még ilyen brutális tempóban játszik.
  • Gabess8
    #44439
    Én ezzel nem értek egyet, szerintem jól dolgozott Konkoly, egyébként szerintem ha 2 perccel tovább tart a derbi nem biztos, hogy megvan.
  • Breki33
    #44438
    Azért a bírók is furák voltak szerintem.

    Amit láttam abból Kati védésein és két szép Mravikova gólok kívül az maradt meg hogy Görbe a földön fekve ülve stb hogy néz a játékvezetőkre az adott ítéletek után. Gondolom nem kell mondani milyen nézés volt ez.
  • Breki33
    #44437
    Igen régen megszoktam hogy SZT mindig akkurátusan beírta :-)

    De tiis megteszitek

    Ezt csak azért írtam, hogy tudd hogy amikor ezeket írod lehet hogy úgy tűnik senkise reagál, de tud, hogy szívesen olvassuk itt ezeket a beszámolókat- szerintem a többiek nevében is beszélhetek.

    Én 19-es Flatron moncsin néztem elég közelről, gondolom laptopon kisebb de lcd-n kijelzőn jobb a minőség.
  • Duby
    #44436
    Az utolsó 5 perc döcögőssége szerintem Konkoly mester hibás időkérésének volt köszönhető. Megakasztotta saját csapata lendületét, a Krim meg összeszedhette magát. Erre érdemes lesz a jövőben odafigyelni, mert ez aránylag nagy hiba volt.
    Ettől függetlenül hatalmas küzdelem volt, az ETO nem technikai ill erőnléti fölénnyel tudott győzni, hanem a szívvel és az idegekkel.
  • Isthy
    #44435
    Igaz, mulasztottunk, hogy a héten kimaradt a műsorbeírásunk. De a jövőben nem fog sűrűn előfordulni

    Ma este az Alföld TV internetes oldalán 20.35-től megtekinthető a DVSC tegnapi Buducnost elleni meccse.

    Szivesen beírom az összefoglalókat, ha látom a meccseket. Más is meg szokta tenni, ezért vagyunk közösség. Ma pl. délután 3-tól lesz az ehftv.com-on a Lipcse-Larvik meccs, az ETO csoportjának másik meccse. Sztem érdemes megnézni.
    Nálam a laptopon teljes képernyőn jó szokott lenni a minőség. Persze ha TV-re kirakod akkor lehet, hogy nem olyan jó.
  • Breki33
    #44434
    Igazából kinagyítva nem volt túl jó a minőség, de ez azért érdekelt.
  • Breki33
    #44433
    Igazad van csak korábban megszoktam, hogy a Győr meccsei vasárnap vannak, meg azt is, hogy itt valaki mindig beírja a hétvégi műsort.

    Egyébként külön köszi a mecsekről szóló rövid beszámolókat
    mint pl a #44419, én és gondolom sokan örömmel olvassuk akkor is ha esetleg nem reagálunk rá.
  • Isthy
    #44432
    Látom csak a feltámadásra voltál kíváncsi

    Igen, Gin komoly részt vállalt belőle (a 2. félidőben közel 50 %-al védett), de elöl is eredményesnek kellet lenni.
  • Isthy
    #44431
    A napi tv műsorokat érdemes interneten nézni. Az újságok általában 1-2 héttel korábban készülnek és így a változások kimaradnak belőlük. Én a port.hu-n szoktam megnézni mindig a műsort.
    Már most mondom, hogy jövő szombaton délután 2 BL meccs lesz a Viasat3-on, de az újságokban csak az egyik van írva. A Larvik-Győr 14.10-től és Veszprém-Cmabery 16.55-től.
  • Isthy
    #44430
    A tegnapi női bajnoki meccsen:

    Vásárhely-Hunnia 42-19 (17-9)

    Ezzel kialakult a brutálisan sűrű középmezőny. A 6. Siófok és a 10. Vásárhely között mindössze 2 pont van a táblázaton.
  • Isthy
    #44429
    A BL-ben:

    Hypo-Valcea 26-31 (13-18)

    Szinte végig uralták a meccset a románok és simán nyertek. Ahogy korábban is mondtam, ez a Hypo már nyomaiban sem emlékeztet a 2 évvel ezelőttire.