61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • kaloz174
    #59984
    Ezen nem lepődtem meg. Igaz, pár részletet nem ismersz...De nem érdekes.
  • Gabess8
    #59983
    Teljesen egyet értek Isthy #59982 véleményével.
  • Isthy
    #59982
    Esetleg megneveznéd ezeket az ilyen profi klubokat? Mert én nem nagyon látok ilyeneket sem itthon, sem külföldön. A szurkolókhoz viszonyulás kérdése nem éppen magas szintű szinte sehol sem, főleg itthon. Majd fejlődni fognak ebben is biztosan, persze azért csak egy bizonyos határig.

    A szurkolók szurkolhatnak, elmondhatják a véleményüket úton-útfélen, még "észt is oszthatnak" az illetékesek felé, sőt hangoskodva elvárásokat is támaszthatnak, a felelősségük viszont NULLA. Így csupa nagy betűvel.
    A szakmai stábok, csapatvezetések a döntések letéteményesei, ők felelősek minden és mindenki felé. Komolyabb rálátásuk is van sok dologra, ennek fényében hoznak döntéseket, amikkel lehet egyetérteni és lehet kritizálni. Mind a csapat kerete, mind a kommunikáció és egyéb tekintetében. Nyilván minden dolgon lehet javítani és fejlődni, valószínűleg ők is ezt akarják. Azért a szakmai dolgokban lehet, hogy ők prominensebbek nálunk, én pl. simán elfogadom, hogy kell biztosítéknak egy tapasztaltabb rutinosabb kapus is a jelenlegiek mellé. Még amikor Ogu visszatér, sem árt, ha van egy ilyen is a talonban a jövő idény végéig. A két mostani fiatallal - meg netán egy még fiatalabbal - talán tényleg ne vágjunk neki a jövő idénynek a bajnokságban és a nk-i kupában. Akár még egyikükkel is bármi történhet, felelősen illik gondolkodnia a stábnak. Ogu sztem érdemben decembernél hamarabb nem lesz, addig sok meccs lemegy és láthatjuk, hogy a fiataljaink elég hullámzóak, ami persze nem is meglepetés.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2017.03.30. 11:16:23
  • kaloz174
    #59981
    Szerintem egy profi klubnál ez nem így van. Sajnos, a Kohász jelenleg nem ilyen.
  • Gabess8
    #59980
    "Fel kellene már fogni, hogy a szurkolók nem tapsológépek!"
    Na akkor én most nagyon nem leszek szimpatikus neked. De a szurkoló ebből a szempontból tapsológép vagy még annyi sem..., véleménye a kutyát nem érdekli.
  • Isthy
    #59979
    Már ki is derült hol folytatja Tomori.
  • kaloz174
    #59978
    A hírek szerint jön. Valamilyen akciós ajánlat lehet... Számomra nagyon nem szimpatikus ötlet. Rendszerint látom az utánpótlás kapusokat. Simán be lehetne őket építeni.
    Tomasevic jelenleg nincs játékban. Senkinek nem lehet fogalma, mire képes. Nem emlékszem, hogy a Fradiban túl maradandót alkotott volna. Mire beépülne, remélhetőleg Ogu is teljes értékű lesz. Ezért nem értem, miért kellene vele hosszú távú szerződést kötni.
    Volt 1x egy Knezovic eset. Pedig Sanela nem is ismeretlenül tért vissza!
    Mellesleg talán meg kellett volna tartani Tréfit...
    (A kommunikáció pedig megint gyalázatos. Fel kellene már fogni, hogy a szurkolók nem tapsológépek!)
  • Isthy
    #59977
    Nocsak, Tomori sorsa úgy látszik eldőlt. Sztem nem sokan lesznek akik kitalálnák, hogy hol folytatja Én sem találtam volna el Talán ez is nemsokára nyilvánosságra kerül.
  • Isthy
    #59976
    Elvileg a jövő héten hivatalosan megkapod a választ
  • primavis
    #59975
    Akkor megy Tomasevics a Dunaferrhez vagy sem?
  • Isthy
    #59974
    Mindkét férfi csapatunk nyert idegenben a BL-ben, igazolva a papírformát. Bár a szegediek dolgát a gyalázatos kezdés (4-10) igencsak megnehezítette.

    Ez is egy kézilabdás világ
  • Isthy
    #59973
    A frissített tegnapi cikkből:
    "A balszélső utóbb elárulta, nincs komolyabb sérülésről szó, „csak” medvepuszit kapott."
  • primavis
    #59972
    Az Érd helyre lett téve, Kár, hogy Nadine lesérült. Kiváncsi vagyok mi a baj? Az érdiek nem voltak egyáltalán figyelemmel arra, hogy a Fradira vár a románok elleni két mérkőzés s hogy ne okozzanak sérülést. .
  • Isthy
    #59971
    Nem vitatkozom veled
    Mi lesz itt, ha Kim sikeres lesz a válogatottal? A félisten prof és NEKA csapata beárazódhat mindenki számára nyilvánvalóan. Már KEB idején is kapott egy taslit a "félelmetes tudású szakembergárda", még egy újabb jóval kellemetlenebb lenne.
  • Gabess8
    #59970
    Igen nekem is ez jön le. Ráadásul szerintem a fiatalember 6x többet tud a sportágról mit Jani, ezt ő is látja szerintem.
  • Zóanagyvarázsló
    #59969
    Inkább féltékenységnek mondanám.
  • ToCsEk
    #59968
    fiatal ember :D látszik nem tiszteli nekem ez jön le
  • Isthy
    #59967
    U19-es EB selejtező kapcsán

    Lehet én gondolom rosszul, de sztem Jolly Joker Jánosunk fordítva ül a lovon. Egyrészt elég "érdekes" hangnemben beszél Kimről, másrészt a felnőtt válogatott előszobája az utánpótlás válogatott. Az utóbbi neveli az előbbinek a játékosokat.
  • Isthy
    #59966
    Nevezhetjük felkészülési edzőmeccsnek. A horvátok nem tanúsítottak nagy ellenállást. A mai jóval szorosabb lett.
  • primavis
    #59965
    A mai válogatott mérkőzés jól sikerült, de aggasztó a beállók gólképtelensége, megjátszhatatlansága. Biró, Klivinyi és Görbicz nem éppen élete formájában játszott, viszont Pálos-Bognár kellemes meglepetés volt.
  • kaloz174
    #59964
    Szép, tanulságos, egyben szomorú történet...
  • kaloz174
    #59963
    Amiket írsz, teljesen egybecseng azokkal, amiket én a helyzet külső szemlélőjeként, laikusként gondolok. (Azt olvastam, hogy az a feltételezés, hogy így megszerzett pénz 60 % körül van, új építkezések esetében, míg felújításoknál ezt csak 20 %-ra teszik. Gondolom, ezért érte meg inkább új kollégiumot építeni, miközben több, valaha ugyanilyen célra használt ingatlan üresen áll.)
    A Gropius nevű egykori nk.építőipari cégről van szó, egyébként. Igen, még mielőtt teljesen bedőlt volna, kiszállt belőle a jelenlegi klubtulaj, előtte 1 évvel. Nem tudom, mennyi az, amekkora összeget eddig felhasználtak, de amikor a város független polgármestere nem volt hajlandó jelentős összeg fejében "megvenni" a létesítményeket (amiknek létrehozását nem a város kezdeményezte, igaz, már valamennyivel hozzájárult), akkor, gondolom, a kapcsolatok révén + 2 milliárdot "újítottak" a további építkezésekre a nagy költségvetésből...Tehát gyakorlatilag állami forrásból. Ennek kapcsán vetődött fel bennem ez "tulajdonjog"-gal kapcsolatos kérdés.
  • Gabess8
    #59962
    Azt íród létesítmények hoz létre, tehát építkezik. Tehát ha ügyesen pofátlanul csinálja akkor annyit lop el a TAO -és, egyéb állami esetleg helyi forrásokból amennyit nem szégyell. Ugyanis különböző trükkökkel, mahinációkkal, iszonyat lóvékat zsebre tud tenni, gondolom van jó helyen ismerőse is.
    Idén és jövőre az építőipar remek biznisz, bizonyos köröknek, ha ezt sikerül a sporttal összekapcsolni...aranybánya.
    A tulajdon jog szerintem most mellékes, azt majd próbálja szerződésekkel úgy alakítani, neki legyen jó, ha ügyes idejében kiszáll belőlük.
    Kérdés, egykor valóban csődbe ment, vagy csődbe vitte a céget...,
  • kaloz174
    #59961
    A siófoki hírek kapcsán lenne egy kérdésem. Van ugye egy beszármazott üzletember (egykori csődbe ment építési vállakozó) által megvásárolt kézilabda klub. Amelyik nagy lendülettel, de egyértelműen költségvetési források igénybevételével, fokozatosan elbirtokolva a városi sport- és szabadidő központot, létesítményeket hoz létre.
    1. Miért éri ez meg neki?
    2. Ha elkészülnek ezek a létesítmények, kié lesz a tulajdonjog? Mert nyilván a fenntartás szempontjából ez egyáltalán nem mindegy.
  • Isthy
    #59960
    A férfi BL-ben is megvannak az ellenfelek:

    Veszprém-Zágráb
    Szeged-Silkeborg
  • Isthy
    #59959
    Az ETO végül csak 1 góllal nyert Larvikban, de igazából ezt a meccset 6-7 góllal is nyerhette volna. Kihagytak 3 büntetőt, lőttek 8-9 kapufát és voltak elöl technikai hibák is rendesen. Persze igazából jelentősége nincs a győzelem arányának, legfeljebb a hibákból lehet okulni a továbbiakra.
  • primavis
    #59958
    Sem az Esbjerg, sem Laura nem erőltetik meg magukat! Minden labdát belevágnak Paulába (nem veszik észre, hogy neki fent kell lőni, vagy pattintva), így a Fradi készülhet Bukarestbe! De fogadni mernék, hogy ha elsők lennének, akkor a románok csak lézengenének a pályán, annyira vágynak a ferencvárosiakra! A román médiából is ez jött le.
  • Isthy
    #59957
    Bár a női kéziben semmi sem lehetetlen, de azt hiszem a Fradi készülhet a románok ellen.
  • primavis
    #59956
    Az érdi lufi kipukkadni látszik (ma Érd-Kisvárda 20-20!)
  • primavis
    #59955
    Ezzel meg van a 3. hely.
  • Isthy
    #59954
    A veszprémiek a 2. félidő első negyedórájában nyerték meg a meccset, amikor -1-ről +4-re fordítottak. A szünet után a németek nem tudtak gyors gólokat szerezni, Alilovics sokat hozzátett, így a végére egészen sima lett.
  • Isthy
    #59953
    Reméljük, hogy igen. Mondjuk Laura egyből be is segíthet leendő csapatának.
  • primavis
    #59952
    De abba a másik dán csapatnak is lesz beleszólása!
  • Isthy
    #59951
    Ami lemaradt: a románok sztem a Fradit akarják majd nem a Vardart és ezért a 3. helyre törekedve fognak játszani.
  • Isthy
    #59950
    A dánok simán nyertek a szünet utáni jó játékukkal és a Vardar is úgy fest, hogy nyerni fog. A románok holnap az Esbjerg otthonában eldönthetik kivel akarnak játszani a negyeddöntőben.
  • primavis
    #59949
    Sem a Vardar sem a Midlj nem bízta a véletlenre a dolgokat, nem kombináltak. Tök mindegy, hogy a Fradi első vagy második, holnap a úgy is választhatják meg az ellenfelüket!
  • primavis
    #59948
    Azt nem bírja ki a Fradi, ha nincs kapus teljesitmény, a szélsők, s Pena és Szucsánszki, meg Snelder is gyengélkedik. Tiszta csoda, hogy nem rosszabb lett a végeredmény.
  • Isthy
    #59947
    A Bud 1 góllal győzött ugyan, de egyelőre nem előzte meg a Fradit. Ha netán "véletlenül" döntetlen lesz a Vardar meccse, akkor viszont meg fogja és a Fradi csak a 3. helyen végez a csoportban.
    Ma nagyon hiányzott elöl Zizi és Pena eredményes játéka. Hátul pedig Blanka nagyon visszaesett a szünet után, összesen 2 védése volt, mégsem cserélte Elek. Ha Szikora esetleg nem szállt volna be jól, akkor is legalább egy pár perces pihenő lehet visszahozta volna. Plusz nem Kovacsicsnak kellett volna kettesben Jaukovics ellen védekeznie, esélye sem volt, sorban lőtte mellőle a gólokat átlövésből a 2. félidőben.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2017.03.11. 16:43:22
  • Gabess8
    #59946
    Hát szerintem is belefér abba a koncepcióba ami még az Isthy által is említett cikkben volt, de lehet riport is volt belőle. Ha azt tartják szerintem renden van.
  • Isthy
    #59945
    A szegedieknek gratulálok a győzelmükhöz!
    Ezzel nagy valószínűséggel a 3. helyen végeznek a csoportban. Persze lehetnek még másodikok és negyedikek is.