61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Mse
    #44548
    érdekes döntés :)
    Mocsai Tomit nem irigylem a szituáció miatt,mert gondolom a ffi válogatott új szakmai igazgatója tesz ez irányba is lépéseket :DDD (Nagy Laci vajon örül a döntésnek, ez is egy a sok közül amiért -állítólag- harcolt a válogatott háza táján?! )
  • handbold
    #44547
    Régebb óta olvasom az SG fórumot, de csak most regisztráltam. Más fórumokon sok hülyeséget olvas az ember, ezért lehet még arra is úgy reagál, amiben adott esetben nincs is irigység. Ezért bocs, ha valakit megbántottam volna, csak mostanában elég sok érdekes hozzászólást olvasok itt-ott. Remélem azért nem rontottam el a fórum hangulatot
  • Breki33
    #44546
    Nem csak kapitánykérdés

    A férfiszakágat érintő sorsfordító döntéseket hozhat, új utat jelölhet ki szerdai ülésén a Magyar Kézilabda-szövetség elnöksége, amelynek a válogatott szégyenletes Eb-eredménye után s éppen emiatt óriási a felelőssége. Elképzelhető, hogy szerdától a Mocsai, Csoknyai kettős irányítja a válogatottat – csak az a kérdés, meddig.

    http://www.nemzetisport.hu/kezilabda/nem-csak-kapitanykerdes-2018927/
  • Duby
    #44545
    Szeva Handbold!

    Az én esetemben teljesen igazad van: irigykedem. Ha te hétről hétre ki tudsz menni ETO meccsre, akkor irigykedem rád.
    Ezért nagyon de nagyon szívesen vennék (de persze a többiek is) minden meccsről ahol kint vagy bármiféle beszámolót, pár mondatot az aznapi tapasztalataidról, miket láttál/hallottál a pályán, és azon kívül. (Főleg Görbe hogy viseli szegény?)
    Előre is köszi!
  • Isthy
    #44544
    Pontosan úgy van, ahogy írod. A felmerült gondokról ETO szurkolók írtak, nem más csapatok szurkolói. Itt egyik topiktársunk azon beírások kapcsán írt 1-2 sort. Persze nyilvánvaló, hogy még az ETO szurkolók infói is lehetnek kérdésesek.
    Egyébként vannak itt olyan nem ETO szurkolók, akiknek vannak információik bizonyos dolgokról csak nem verik nagy dobra. Mert nem ide tartozik és ennyi...
  • Isthy
    #44543
    Néhány szó tőlem is:
    Azt gondolom, ha egy fórumra bejelentkezel és azzal kezded a beírásodat, hogy irigykedőknek nevezed az oda rendszeresen hozzászólókat, az igen érdekes belépő... Az ilyen megnyilvánulások itt nem voltak jellemzőek az elmúlt 6 évben, ezért váltott ki reakciót a topik látogatóiból.
    Ahogy a többiek is említették már előttem, itt pont az volt a jellemző, hogy többször is együtt szurkoltunk a másik csapatának a győzelméért nk-i meccseken és egy jó közösséget sikerült kialakítanunk. Erre kiváló példa volt, amit az előttem szóló Breki is említett, amikor a Fradi EHF kupa győzelméért egy topiktalálkozó keretében mindenki együtt szurkolt a Népligetben. De, hogy az általad említett tavalyi BL döntőhöz kapcsolódjak, innen velem együtt többen is ott szurkoltak (nem öltönyösként, hanem hanggal) a helyszínen, a veszprémi Arénában az ETO BL győzelméért. Mondhatnék még számtalan más példát is, de csak magamról szólva, én az elmúlt 3 évben 7 BL meccsen szurkoltam Győrben az ETO-nak. Pedig Győr és Kiskőrös nem éppen szomszéd városok és gondolom a nick képemből kitalálható, hogy alapvetően nem ETO szurkoló vagyok.
    Mindezek fényében igencsak elgondolkodtató a megállapításod és ezért teljesen érthető, hogy reagáltak rá és sztem egyáltalán nem letámadólag.
  • Isthy
    #44542
    Azt gondolom, ha egy fórumra bejelentkezel és azzal kezded a beírásodat, hogy irigykedőknek nevezed az oda rendszeresen hozzászólókat, az igen érdekes belépő... Az ilyen megnyilvánulások itt nem voltak jellemzőek az elmúlt 6 évben, ezért váltott ki reakciót a topik látogatóiból.
    Ahogy a többiek is említették már előttem, itt pont az volt a jellemző, hogy többször is együtt szurkoltunk a másik csapatának a győzelméért nk-i meccseken és egy jó közösséget sikerült kialakítanunk. Erre kiváló példa volt, amit az előttem szóló Breki is említett, amikor a Fradi EHF kupa győzelméért egy topiktalálkozó keretében mindenki együtt szurkolt a Népligetben. De, hogy az általad említett tavalyi BL döntőhöz kapcsolódjak, innen velem együtt többen is ott szurkoltak (nem öltönyösként, hanem hanggal) a helyszínen, a veszprémi Arénában az ETO BL győzelméért. Mondhatnék még számtalan más példát is, de csak magamról szólva, én az elmúlt 3 évben 7 BL meccsen szurkoltam Győrben az ETO-nak. Pedig Győr és Kiskőrös nem éppen szomszéd városok és gondolom a nick képemből kitalálható, hogy alapvetően nem ETO szurkoló vagyok.
    Mindezek fényében igencsak elgondolkodtató a megállapításod és ezért teljesen érthető, hogy reagáltak rá és sztem egyáltalán nem letámadólag.
  • Breki33
    #44541
    Semmi letámadás nem volt ebben.

    Pont arról beszéltem, hogy ez a vmelyik csapatnak irigykednie kéne a másikra nem kell ide.........

    Szerintem pl az itteni Dunaújvárosi drukkerek közül senkise irigyli a Győr sikereit sőt inkább szurkol neki, inkább csak azt sajnálják, hogy az ő csapatuk az ismert körülmények miatt ilyen helyzetbe került.

    Akikről meg beszéltem, hogy erről írtak pont győr szurkolók.
    Talán érdemes lenne elolvasnod.

    Szval irigykedésről itt szó sincs látszik, hogy nem ismered jobban az itteni emberkéket, ha ezt gondolod.
    Én szurkoltam itteni Vasas ás Dunaújváros drukkerekkel együtt Fradi nemzetközi kupadöntőn a Fradi sikeréért és szó sem volt ilyesmiről !

    Az meg természetes ha mindenki azt szeretné, hogy a kedvenc csapatánál jól menjenek a dolgok.
  • handbold
    #44540
    Érdekes, hogy letámadtatok. Nem gondolom, hogy a Győrnek bármi miatt is irigykedésre lenne oka akár a Fradi, akár a Dunaújváros tekintetében. Én először is az anyagiakra gondoltam, mikor azt mondtam, hogy irigykedést vélek felfedezni a hozzászólásokban.
    Szerintem sem egy Fradi de egy Újvárosi szurkoló sem lát úgy bele a Győr dolgaiba, mint ahogy gondolja. Más dolog, hogy mit irkálnak a fórumokon, nem biztos, hogy mindent el kell hinni. A Győrnek hatszor volt lehetősége kupát nyerni, addig el is kell jutni, szerintem ott nem azzal volt a gond, hogy valami baj van a közösséggel. A Bl döntő is egy gólon múlt, az is amiatt lehetett? Kétlem.
  • SomogyiG
    #44539
    T. Handbold!
    Valamit tisztázni kellene, mielőtt irigységről beszélnél. Ezen a fórumon (ahogy a többin is) meglehetősen heterogén a látogatók összetétele. Van itt szurkoló (remélem, nem csak volt) a szebb napokat látott Vasas táborából, és a közelmúlt sikercsapatainak szurkolói közül is nem egy. Gondolok itt a Dunaferre, vagy az FTC-re. Mindannyian elmondhatjuk, hogy nem kevesebb sikert értek el csapataink, mint a Győr. A valóság inkább az, hogy az ETO még egy darabig mögöttünk fog járni a hazai bajnoki ill. hazai és nemzetközi kupaeredmények tekintetében.
    Ha irigységről beszélünk, akkor ez inkább fordított lehet, mert mi már jártunk ott, ahová a Győr szeretne eljutni - nemzetközi szinten szurkolok is nekik, hogy elérjék az álmaikat.
    De tessenek már megtanulni az eredményeket is a helyükön kezelni.
  • Breki33
    #44538
    Ez a fórum szerintem pont arról híres, hogy különböző csapatok drukkerei jól megférnek egymással viták nélkül nemzetközi kupákban a magyar csapatoknak szorítva.

    A valami gond egyébként se innen indult el hanem Konkoly nyilatkozatából és az azzal kapcsolatos "jólértesült" hozzászólásokból a handball.hu-n.
  • kaloz174
    #44537
    üdv. neked!
    Na, ez érdekes. Kicsit vicces is. Ugyan már miért irigykednénk?
    Ha a Győr eredményes, az az egész magyar kézilabdasportnak csak jót tesz. (tenne) Ezért inkább szurkolunk, a nk. kupákban. (Nem akarok olyan csúnyát írni, mert méltatlan lenne ehhez a fórumhoz, hogy mindenki magából indul ki. Ezért ezt felejtsük is el. Inkább azt írom, hogy nem ismersz, nem ismerhetsz bennünket.)
    Eddig azonban valahogy nem sikerült a lehetőségeket, az optimálisnak beállított feltételek ellenére sem, igazán kihasználni, realizálni. Igen, a Győr nem eredménytelen. Azonban mégsem igazán eredményes.
    Ennek egyik oka lehet, ha a csapat nem igazán csapat. Ez azonban csak feltételezés, amit arra alapozva írok, amit többször hallani a csapat házatájáról, évekre visszamenőleg. Lehet azonban, hogy mindez nem jogos észrevétel. Csak rosszindulatú szóbeszéd. Nem is állítom, mert nincsenek róla hiteles információm. Jó lenne, ha az ETO ennek cáfolatát adná ennek végre egy kupagyőzelemmel.
    (Az meg nem vita tárgya, hogy Vanyus A. mindent megtesz a csapatáért.)
  • handbold
    #44536
    Nem tudom, ha nem olvastam volna erről a fórumokon, akkor nekem nem tűnt volna fel, hogy valami gond lenne a csapat és az edző között. Ha pedig van is, azt meg kell oldani, nem csak Győrben lehetséges ilyen, akárhol máshol előfordulhat ilyesmi.
  • Gabess8
    #44535
    Én nem azt írtam, hogy ne legyél elfogult, de nem ennyire. Igen elvileg más kérdés, te aki szerintem sokszor több meccset láttál már mint én, és fogsz is, sokall jobban tudod mint én, hogy a kettő között bizony van összefüggés.
    Egyébként szerintem ez legyen a legnagyobb gondunk!
  • Gabess8
    #44534
    Gondolom Győri vagy, vagy Győri érzelmű, ez egyébként teljesen rendben van. Az, hogy Vanyus Attila és a menedzsment többi tagja ezért rengeteget dolgozik abban biztos vagyok, de te nem érzed azt, vagy nem tudsz arról valamit, hogy a játékosok és Konkoly között valami nincs mostanában rendben, ezt én nem tudom, csak kérdezem, mert a nyilatkozatából és pár mostanában látott meccsből erre lehet következtetni?
  • handbold
    #44533
    A feltételek optimálisak, mind szakmai mind anyagilag, bár elhiszem, hogy irigykedtek, de a tisztességes munka meghozza a gyümölcsét. Az, hogy Győrben minden adott, nem az ölükbe hullott valami, hanem egy bizonyos Vanyus Attila reggeltől-estig való munkájának eredménye. Nagyon sok NBI-es csapat vezetőjének órákat adhatna szerintem.
    A másik pedig, szerintem a Győr nem egy eredménytelen csapat. Az egy dolog, hogy nem sikerült még kupát nyerni, de az összesben voltak már döntősök, nem is egyszer.
  • kaloz174
    #44532
    Győrben szinte mindig érezni egy ilyen jelenséget. Hogy ennek mi az oka, azt ők tudják. Viszont ez jelentősen hozzájárulhat egy csapat relatív eredménytelenségéhez, szerintem.
  • kaloz174
    #44531
    Egyrészt hogyne lennék már elfogult. Másrészt nagyon elegem van az így elveszített pontokból, na és ezt egyértelműen elvették tőlünk.
    Így nem tudok örülni az 1 pontnak, mivel győzelmet vettek el tőlünk, egy nem akármilyen kiélezett bajnokságban.
    A spori pedig megérdemli egy ilyen nyilvánvaló tévedés esetében a bírálatot. Függetlenül a Csapat teljesítményétől. Az egy más kérdés.
  • Gabess8
    #44530
    A pénz az jó ha van, de nem mindenre megoldás. Hogy Konkolynak fel kellene ráznia a csapatát, jó kérdés...
    Én egy dolgot vettem észere, már amennyi Győri meccset láttam, hogy valami szerintem nem úgy működik a játékosok és Konkoly között, mint nem is olyan régen, ezért a csapat sem úgy játszik mint kellene. Szerintem le kellene ülni és a fejekben rendet tenni, amennyiben ez még lehetséges, mert ez az út sehová nem vezet, legalábbis nem arra amerre a Győr menni szeretne!
  • Gabess8
    #44529
    "Vajon lehet-e ilyenkor óvni?"
    Szerintem ezt a kérdést csak felindultságodban írtad, egyébként nem tudom mi a pontos szabály, de szerintem nem lehet és jobb is így! Képzeld el, ha lehetne mivel járna, sosem lenne vége a bajnokságnak, egy idő után átláthatatlan lenne.
    Egyébként szerintem ne legyél ennyire elfogult, és örüljünk az egy pontnak, mert ahogy írtam is ezen a meccsen még ennyit sem érdemelt egyik fél sem, nem a sporint kell szidni, még akkor sem, ha nyilvánvaló hibás ítélet volt, de azt kell visszanézni mennyi ordító baromságot csináltak a csajok!
  • Isthy
    #44528
    Bizony! Ott kellene visszahozni a Fehérép ellen elveszett pontot. Remélem nagyasszonyaink egy hozzájuk méltó csarnokban ehhez illő teljesítménnyel rukkolnak ki és meg is oldják
  • Mse
    #44527
    én sem voltam annyira szomorú :)
    március 13-án érdekes meccs lesz :DD
  • Isthy
    #44526
    Milyen nagy divat lett ez dobálás mostanában
  • Isthy
    #44525
    Köszi a beszámolót!

    Nem vagyok szomorú, hogy a Vác nyert, jó ez így nekünk.
  • Mse
    #44524
    nem tudom, lehet, bár szinte hazai hangulatot csináltak a drukkereik, nagyon lelkesek voltak, a végén még meg is dobálták a váciakat...csokival ;))))
  • kaloz174
    #44523
    Na igen.:) Reni jó nevelést kapott...
  • kaloz174
    #44522
    Nagyon szépen köszi a beszámolót! Örülök, hogy a segítségével képet alkothattunk erről a meccsről is.
    Van egy másik is, kagye oldalán. Abból az jött le nekem, hogy mintha a váciakat is nyomasztotta volna az Aréna. Legalábbis így értelmeztem. Ez annakidején, 1 éve, a siófokiakkal is így történt.
  • Mse
    #44521
    fura, a jegyzőkönyv szerint csak 2 gólja van Lulunak, pedig én többre emlékszem, bár a hetesek nagy részét is ő harcolta ki.

    Herr Orsit elfelejtettem megemlíteni, ő is jól védett. Bár sokszor a veszprémiek tették naggyá, szélsőink rendre belelőtték a labdát, ahelyett, hogy ellőtték volna a lába alatt, amit rendre "felemelt" :)
  • Mse
    #44520
    jó meccs volt, az elején a Veszprém jól tartotta magát, a váciak első gólja 6. percben esett. Veszprémiek közül Smidéliusz Juli lőtte szépen át a vendégeket a meccs első felében, de utána visszaesett a teljesítménye, sajnos a védekezésünk is gyengébb lett a meccs előrehaladtával, bár Lengyel Edit jól védte a kapunkat, rengeteg bravúrt mutatott be, de a második félidőre ő is elfáradt és Hoffmann Kittinek nem ment annyira.
    Veszeli gyenge volt. Ábrahám és Gerstmár helyenként jó, utóbbiban a legszimpatikusabb, hogy az 50. percben is űzte a csapatát a kispadról, mikor éppen védekezett a csapat és ő a padon ült.

    a váciaknál Tóth lövöldözte a gólokat, és esett-kelt, reklamált -ezért is kapta az egyik 2 percét-, összességében eredménnyel. :)
    vendégek egyébként feltűnően sokat reklamáltak, nem csak a pályán, de még a kispadon ülve is osztották a játékosok a bírót :) persze a bíró meg leállt magyarázni -illetve, közben ment a meccs, csak ő nem azzal volt elfoglalva :)))
    Uhrakova a csapat lelke szerintem, hihetetlen amit támadásban -védekezésben produkál, számtalan betörésből, egy-egyből lőtt gólt, remek passzokat osztott mikor épp nem a falban volt, remekül sáncolt.

    megérdemelten nyert a váci csapat, bár a különbség szerintem most kevesebb volt a csapat között, mint amit az eredmény mutat.
  • primavis
    #44519
    a mai nap jó volt!
    nyert a valcea is 27-26-ra, a viborgból Varzarut a második félidő elején pirosal kiállitották (túlzott télet volt), s Mónika nem igazan tudta helyettesiteni, igaz lőtt egy vagy két gólt.
    A szeged ha jobban is játszik, akkor is bajban lett volna, mivel a konstanca döntetlent játszott idegenben a spanyolokkal.
  • kaloz174
    #44518
    Közben egy eredmény:

    Veszprém - VNKSE 27-34.

    Remélem, Mse ott volt, így talán ír pár szót.
  • kaloz174
    #44517
    Győri gondok?
    Úgy tűnik, ott sem egyszerű, ahol a feltételek, állítólag, optimálisak.
    Legalábbis anyagilag.
    Ismerünk már hasonló történetet, de abban az esetben azért egy fantasztikus eredménylista is megelőzte azt a helyzetet.
    Nem egészen értem ezt az egészet, de nem is csoda. Lehet, olyanok sem, akik több infóval rendelkeznek.
    Remélem azért, hogy mindez leginkább arra való, hogy Konkoly Csaba felrázza csapatát.
  • kaloz174
    #44516
    Ma nem láttam semelyik meccset, de grat. a győzteseknek, csak így tovább, a nk. kupákban.
    Ahogy egyre közelebb a bajnokság vége, úgy fájnak egyre inkább az elveszített lehetőségek. Így ezt a jv- ítéletet nagyon nehezen tudom most elfogadni. Annál is inkább, mert egyértelműen kiderült, hogy műhiba. Vajon lehet-e ilyenkor óvni? Mert elég nagy a tét számunkra.
    Holnap én is megnézem újra, mazochista módon a meccset. Ismétlik du.
  • Breki33
    #44515
    Legyen mindig ilyen eredményes délutánunk.

    A győri meccset a 45. percig bírtam, hogy ne nézzem meg az eredményt.
  • Isthy
    #44514
    MKB Veszprém-RN Löwen 34-30 (17-12)

    Gratulálok a veszprémi fiúknak a győzelemhez!
    Tulajdonképpen végig vezetve, simán nyerték a meccset. A végén a 4 gólos győzelemért izgulni kellett, de sikerült. A 2. félidőben volt 2 kis hullámvölgy is, de belefért. Ekkor elöl mindent középen akartunk, hátul meg Gulyás védekezése kritikán aluli volt.

    Leipzig-ETO 21-23 (10-9)

    A gratuláció nekik is jár, még ha eléggé kiszenvedett volt ez a győzelem.
    Tulajdonképpen 3 játékos hozta le a meccset, Gin, Amorim és Bradeanu. Illetve Spiridon nyújtott még jobb teljesítményt. A lényeg a 2 pont, nagyon fontos volt ez a győzelem.

    Az újvárosi meccsről:

    Sajnos a védekezésünk ismét gyenge volt és a kapusteljesítmény is haloványra sikeredett. Ráadásul Szikora az ellenfélnél jól védett. Talán Pisák valamennyire dícsérhető. Sajnos elöl rengeteg ziccert elrontottunk, meg 3 büntetőt is, ezért elsősorban magunkat kell okolnunk az elvesztett pontért.
    A végén egyértelműen ellenünk ítéltek a jv-k. Meg kellett volna adniuk a gólt, mert még csak le sem ért BB lába, teljesen szabályos gólt dobott. Az pedig igen érdekes, hogy csak akkor fújtak mikor a labda már a halóba került. A szabaddobás a lehető legaljasabb ítélet volt, de mit is várhatnánk egy Andorkától... Ha nem adják meg a gólt, akkor 7-es vagy kifelé szabaddobás, de semmiképpen sem befelé szabaddobás. A végén többször visszalassították, egyértelmű belül védekezés volt.
    Mindettől függetlenül elsősorban magunknak köszönhetjük a pontvesztést a töménytelen kihagyott ziccer és a gyenge védekezés miatt. Nagyon nehéz lesz, de még megoldható a 8-ba kerülés, de ahhoz végre-valahára kezdeni kéne valamit a védekezéssel...
  • Breki33
    #44513
    Ezazzzzz szép volt fiúk !!!!!!!!!
  • kaloz174
    #44512
    Reméljük, kapunk beszámolót.:)
  • Isthy
    #44511
    A női BL-ben:

    Dinamo Volgograd-Hypo 27-21 (15-11)

    Gúnár a csapatát "továbbtolta" az első körből, hogy pofozógépek lehessenek...

    A férfi BL-ben:

    Csehovszki Medvegyi-Pick Szeged 39-30 (20-12)

    Mondhatnánk ez a realitás...
  • Isthy
    #44510
    Megnézem délután, kíváncsi vagyok a történésekre, mert ahogy olvasom, a sporik a végén "alkottak".

    Mse-nek jó napja lesz. Először egy férfi BL meccs, majd egy női bajnoki az Arénában. Minden bizonnyal nem fog unatkozni
  • Gabess8
    #44509
    Való igaz a végén szerintem is hetest kellett volna kapunk. Főleg a második félidőben izgalmas, fordulatos meccset láthatunk, ezzel le is írtam a pozitív dolgokat. Egy abszolút színvonaltalan, kritikán aluli, az általam látott mérkőzések közül az utóbbi évek leggyengébb meccsén szerintem igazságos döntetlen született.