Kézi és az Olimpia

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Duby
#40270
Hát, a mai kajak-kenu versenyekben akkor 1 arany, 1 ezüst és 1 bronz.
Legalább a "becsületgólunk" megvan.

Sztori szemle (http://sztoriszemle.wordpress.com)

Duby
#40269
Nemsokára kezdenek a Kemény-legények is, na ott fogok ideggörcsöt kapni... <#hehe>

Sztori szemle (http://sztoriszemle.wordpress.com)

Duby
#40268
Jah, mármint Kammerer és Kucsera?
Rájuk is az elõzõ mondásom érvényes... <#wink>

Sztori szemle (http://sztoriszemle.wordpress.com)

#40267
az üzbég is ezt csinálta Vajda számánál, ugyebár?
Duby
#40266
Háát.
Én nem vagyok az - nem is lehetek -, õk lehet, hogy igen.
De akkor is szép volt, köszönjük. <#taps>


Nõi kajak 4-es, 500 m - EZÜST ÉREM
Kovács Katalin, Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Janics Natasa

Sztori szemle (http://sztoriszemle.wordpress.com)

#40265
próba szerencse, kamikaze taktika volt...
kaloz174
#40264
Na, akkor az elsõ csalódás?😞

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

kaloz174
#40263


Grat. neki és gyors gyógyulást!

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

kaloz174
#40262
Most pl. végre magyar himnusz Pekingben! <#worship><#eljen>

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

Duby
#40261
Most "szétONoljuk" ezt a topikot asszem! <#wink>
Jön itt még mindenféle történés! <#nezze>

Sztori szemle (http://sztoriszemle.wordpress.com)

kaloz174
#40260
Gratulál<#worship>ok Vajda Attilának. Történelmi gyõzelem ez! <#taps><#eljen>

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

kaloz174
#40259
Az biztos, hogy nem most kell feltalálni a spanyol viaszt, mert az oroszok ellen is ez volt a bukás egyik oka.

Remélem, Piga és Rita nagyobb szerepet kap ellenük, mert mozgékonyságban, fürgeségben õk jobbak.
Egyébként Kicsi tegnap nagyon jól elmondta a lehetséges taktikát. Hallgatni kellene rá.

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

kaloz174
#40258
Biztos vagyok benne, hogy most mindenki Kolonics Gyurira gondol! <#worship><#sir>

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

Duby
#40257
1 aranyérem:
Vajda Attila férfi kenu 1, 1000 m <#eljen><#worship><#taps>

Sztori szemle (http://sztoriszemle.wordpress.com)

Duby
#40256
Gratulálok, Vérten Orsi, az abszolút jogos címhez! Jobbulást!

Sztori szemle (http://sztoriszemle.wordpress.com)

Duby
#40255
Szerintem Korea ellen egy nem túlbonyolított taktikával jó eséllyel felvehetjük a versenyt. Védekezésben igyekezni kéne õket szélre szorítani, elõl meg zárni és átlõni, lehetõleg pontosan a felsõ sarkokat lõve. Egyéb flikkflakk felesleges, itt a kevesebb, több.
Norvégia ellen nem hiszem, hogy bárki nyerõ taktikát tudna kitalálni, fõleg így.

Olimpiai nõi All Star (by Kossuth Rádió, most):
Lunde - Vérten, Postnova, Oh, Lybekk, Bliznova, Meier.

Sztori szemle (http://sztoriszemle.wordpress.com)

kaloz174
#40254
A magyar csapat(teljes) sikertelenségét is nehezen viseli az ember, de ezt még fokozza a riporterek bénasága, okoskodása. (Ahelyett, hogy közvetítenének!)

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

kaloz174
#40253
"Kilátásaink enyhén szólva nem biztóak." Kilátásaink enyhén szólva nem biztatóak.

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

kaloz174
#40252
Hajdu szerint Dettit azért nem küldte be Görbe helyett, mert minden figura, taktika Görbére épül. (Ez így önmagában is hiba.)
Akkor most ott tartunk, hogy nincs balszélsõnk, (vagyis inkább nincs igazi balszélsõnk, mert abban biztos vagyok, hogy Piga mindent meg fog tenni), valamint Detti, aki helyettesíthetné az irányítót, nincs igazán felkészítve erre. (Hajdu szavai alapján)

Kilátásaink enyhén szólva nem biztóak.

ps: Vincze Meli csomagolj!!!😊

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

kaloz174
#40251
Szeretném én is azt az érmet, de nem mindenáron:
Vérten nem játszhat, Görbicz sem egészséges

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

Duby
#40250
Amúgy, ha tegnap gyõzünk, és a döntõbe jutunk, akkor meg mégjobban...
vagy mi. <#wink>

Sztori szemle (http://sztoriszemle.wordpress.com)

Duby
#40249
Úgy néz ki ma déltõl 28:28-ról mégiscsak folytatódik a Norvégia-Dél Korea szappanopera a hosszabbítással. Nem szólalt meg a duda, ebe tudott belekapaszkodni az irigylésreméltó koreai sportdiplomácia.
<#lama> IHF. <#hehe>

Sztori szemle (http://sztoriszemle.wordpress.com)

kaloz174
#40248
Így van. Több figyelemre méltó, megszívlelendõ dolgot is mondott. Jó lett volna, ha hallották volna - illetékes helyeken is.

(Úgy tudom, van videótár.)

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

Isthy
#40247
Méghozzá tökéletesen, minden szavával egyetértek. Ajánlom mindenkinek, hogy nézze majd vissza a mûsor elsõ 20 percét amiben sok mindenrõl beszélt. Legalábbis remélem vissza lehet majd nézni a neten.

DUNAFERR FOREVER!!!

kaloz174
#40246

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

kaloz174
#40245
Kicsi sem értette, mint ahogy annyian, hogy Detti miért kapott - újra - kevés lehetõséget.
Pedig ha valaki, akkor õ bizonyított az elõzõ meccsen.

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

kaloz174
#40244
Duna TV-n Siti Bea értékel.

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

#40243
legyen igazad, fogjuk erre.

Mindegy, hogy mekkora embernek érzed magad, hogy mit értél el, a temetési meneted hosszát az időjárás határozza meg. Nyugodj békében Pinokkió!

Isthy
#40242
Igen, ez tényleg jó eredmény a mostani csapattól, csak az egyetlen gond vele, hogy a sportág ezzel nem jár igazán jól... Mert az "illetékeseknek" megint lesz mivel takarózni, hogy milyen jó eredményt értünk el, nincs itt semmi probléma... Pedig van rengeteg...

DUNAFERR FOREVER!!!

#40241
amint olvashatod, Görbe sem volt megelégedve velük...az oroszok is csak egy hetessel többet értékesitettek mint a lányok (9-bõl 5-öt, mig nálunk 9-4).
Isthy
#40240
Azt kell mondjam nagyon nagy lehetõség úszott el ma... A gyengébben játszó orosz csapat ellen egy közepesen jó támadójátékkal nyerhettünk volna. Nem is emlékszem mikor láttam az oroszokat ilyen gyengén muzsikálni.

A védekezésünk, fõleg a 2. félidõben, már jó volt. Kivéve a kipattanók... Gin 5-ször védett úgy, hogy a kipattanóból utána gólt kaptunk... Gin hozta magát a meccsen, sajnos ez most kevésnek bizonyult, mert elöl...
Támadásban rengeteget rontottunk, technikai hibák halmaza, ráadásul emberelõnyökben többször is... Négy kihagyott 7-es... Mindent középen erõltettünk, a széleket sokkal többször kellett volna foglalkoztatni. Nem húztuk szét a falat rendesen, középen birkóztunk a nálunk sokkal erõsebbekkel...

Sajnos bejött amirõl az olimpia elõtt beszéltem és háborogtam. Minek kell nekünk állandóan egy balszélsõvel menni a világversenyekre? Ma meg is látszott ennek a balfogásnak az eredménye... Piga került a helyére, de a többiek nem is foglalkoztak vele, hogy ott van. Akkor minek volt ott, ha nem használjuk? A 2. félidõben 20 percen keresztül a középsõ embereink csak benn dulakodtak és nem is adtak labdát neki, pedig rengetegszer állt tisztán úgy, hogy 3-4 m-es körzetében senki nem volt. A B2-eseink elfelejtették, hogy balra is lehetne passzolni az üres Pigának (Turey állandóan fellépett befelé), ehelyett közép felé másztak bele a falba. Amikor az 50. percben Detti került pályára és B2-esbe egybõl megjátszotta õt és gólt is dobott. Mi a francnak van ott a szakértõ kapitányunk, ha nem azért, hogy ezt észrevegye és megjátszassa? Ha már nem vitt ki 2 balszélsõt... Nem is minõsíteném...

Orsinak mihamarabbi teljes gyógyulást kívánok!

Dettit miért hozta le olyan korán és miért csak a végén küldte be újra? Amikor pályán volt, jól teljesített és gólokat szerzett, jó passzokat adott.

Óriási lehetõséget hagytunk kihasználatlanul, nem tudom mikor lesz legközelebb ilyen. Sztem nem a közeljövõben...

A küzdésért és a hajtásért dicséret illeti a csapatot, de ma valahogy nem ment a támadójáték. Talán mentális okokból is...

Nagyon nehéz lesz ezek után a bronzmeccs... Fõleg, hogy a koreaiakkal kell játszanunk...

DUNAFERR FOREVER!!!

#40239
valóban bravúr, hogy 3 vereséggel, és 1 döntetlennel éremért játszunk, de az egyedüli bravúros eredmény a románok ellen volt...

és sajnos az MKSZtõl a te megfogalmazásod fogjuk olvasni, és még dícséret is járni fog Hajdúnak: "bravúros eredmény a 4 közéjutás"...

Mindegy, hogy mekkora embernek érzed magad, hogy mit értél el, a temetési meneted hosszát az időjárás határozza meg. Nyugodj békében Pinokkió!

#40238
a másik oldalon is ki lehetne emelni ilyen helyzeteket....majd ha belõjjük a heteseket, ziccereket, aztán lehet bírózni...

Mindegy, hogy mekkora embernek érzed magad, hogy mit értél el, a temetési meneted hosszát az időjárás határozza meg. Nyugodj békében Pinokkió!

Duby
#40237
Nagyon sajnálom a Csapatot.
Igaz nem sikerült olyan leleményesen játszani, mint a románok ellen, de mindent megtettek, amit csak ma tudtak. Nem voltak jó formában, görcsöltek, egy kicsit az ijedtség, az akarat görcsbe vonta a gárdát. Errõl szvsz nem tehetnek se õk, sem a vezetõk. Teljesen megértettem Hajdú mondatait az utolsó idõkérésnél.
Persze most jó magyar szokás szerint megint lehet vesézni, okosakat mondani, embereket leszólni, mindent jobban tudni. És egyidõben elfelejteni, hogy ettõl a válogatottól a legjobb 4-be kerülni bravúros eredmény, hogy a verejtékszagú felkészülés után az olimpián végülis igazi Csapattá lettek, és egymást inspirálva sikerült elõrefele menekülni és nem szétesni. Anélkül, hogy a többség büszke lenne rájuk, megint az elégedetlenkedéssel kell szembenézniük.
Pedig a nõi kézilabda jelen kétségbeejtõ helyzetéhez képest aránytalanul kedvezõ jelenség egy olimpiai bronzmeccsen való szereplés lehetõsége.

Sztori szemle (http://sztoriszemle.wordpress.com)

tesó07
#40236
Az nem jó,mert akkor min.1-2 hónap pihi..😞

RMCF

kaloz174
#40235
Ezt hallottam Vérten Orsival kapcsolatban:

"külsõ kereszt bokaszalag" <#szomoru1>

Mielõbbi gyógyulást neki.

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

kaloz174
#40234
Görbicz: Hibáztunk, hibáztam!
Szerintem ebben a cikkben a kulcsmondat: "Ezúttal nem sikerült elhinni, hogy tudunk nyerni. "

Ezt én is így éreztem, sajnos. Ennek ellenére ezt gondolom, mindenkinek lehet jobb és rosszabb napja. Én lehoztam volna kicsit pihenni Görbét, Dettinek több bizalmat szavaztam volna.

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

#40233
no, azért akadt! Görbe letaglózása (egyzserû szabaddobás), vagy Tomori lábfejére lépés ziccerben (az oroszoké a labda) stb. Szerintem a stilusuk az oroszoknak kedvezett, deezt észrekellett volna vegyék és változtassanak. Egyébként a brazilok ellen is ugyanezt csinálták: PIedade, DOs Santos Amarinei, stb. úgy ütötték le a mieinket mint Poljanova, Postnova vagy a többi....S amiért Tomori, Tóth megkaták a 2 percüket, õk semmit vagy alig. Jellemzõ a kiállitás: a mi durva csapatunk 14 perc, a szelid oroszok 12, s volt amikor kettõs emberelõnyben is voltak! No én nem kérnék többet belõlük...Igaz, eddig csak az ukrán birók biráskodtak normálisan, korektûl a mi mecseinken.
S ha megnézzük, hogy van magyar a biróküldõ bizottságban.....
#40232
szerintem semmi ellenszenves bíráskodás nem volt, egyedüli nagy "hibájuk", hogy a hetesnél nem állították meg az órát, de azt meg a szabályok megnegedik nekik... amúgy voltak hibás döntéseik, de ide is oda is, ezt most csak maguknak köszönhetik a csajok, vagy méginkább a kapitánynak...

Mindegy, hogy mekkora embernek érzed magad, hogy mit értél el, a temetési meneted hosszát az időjárás határozza meg. Nyugodj békében Pinokkió!

#40231
Szûcs? hány percet játszott, 5-öt????
egyszer nem zártak neki támadásban, inkább Görbének, akinek ma nem ment a lövés....eszement játék volt 😞 Hajdu megint nagyot alkotott...

Mindegy, hogy mekkora embernek érzed magad, hogy mit értél el, a temetési meneted hosszát az időjárás határozza meg. Nyugodj békében Pinokkió!

#40230
ja látom, a norvég-koreain is remkeltek a spanyolok! No, a teremtõ óvjon tõlük!
#40229
no, le merném fogadni, hogy a bronzmecset a spanyolok, valamivel jobb esetben a dánok vezetik majd!
komolyan nem értem, mi a franc bajuk van velünk ezeknek a marha biróknak? vagy direktiva, hogy az ellenfeleinknek kell nyerni?
kaloz174
#40228
Nem is értettem, miért hozta le Hajdu az elsõ félidõben - ezt sem.

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

kaloz174
#40227
Szerintem Piros ma csak közepes volt. Bár nem könnyû ilyen fizikai fölény mellett, az biztos.
Tóth Timin érzõdik, hogy nem teljesen egészséges. Görbe felkészülésének sem tett jót balesete.

Ma sokszor nem értettem a cseréket.

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

#40226
no meg Ferling is az aránylag jól teljsitõk közé sorolható
#40225
Igen, jó lett volna lehozni legalább pihentetni egy kicsit (a hajrára vagy következõ meccsre), de igazság szerint nem volt játékosunk, aki megfelelõ szinten tudta volna pótolni a pályán.

Gratulálok a lányoknak, egy jó meccsel végülis sikerülni fog a papírformánál elõkelõbb helyen végezni ( anegyedik hely már annak számít), és minden idegesítõ hiba és gyengébb egyéni teljesítmények ellenére szépen meghalni a ma elég tompa oroszok ellen! Az pedig külön élmény volt, hogy a második félidõben nagyon hosszú idõ után láttam épkézláb védekezést a magyar csapattól.
#40224
háát Pálinger, Kovacsiczt, Pignitzky, de Szamoranszki is jobb volt!
Kimondottan rossz Hornyák, Tomori és Görbicz (önmagához viszonyitva), gyenge Szûcs és Tóth.
kaloz174
#40223
Nem tudom. Valahogy mintha nem találta volna meg a szakvezetés most azt a taktikát, amit az oroszok ellen kellett volna játszani.
Az egész meccsen a kísérletezést éreztem, viszont nem láttam a világos elgondolásokat. Vérten Orsi - sorsszerû - sérülése aztán végképp megzavart bennünket. Pedig talán ennyire nem kellett volna, mert Detti passza után Piga bebizonyította, hogy igenis belövi a tiszta ziccereket szélrõl.
Kár volt az egészért, mert az oroszok velünk tartottak, ami a mérsékelt teljesítményt illeti.
A meccs nem volt egy nagy propagandája a sportágnak. Kicsit több hittel talán még esélyünk is lett volna a hústornyokkal szemben.

Orsinak mielõbbi gyógyulást kívánok. Nagyon fog hiányozni a bornzmeccsen, de remélem, addigra a csapat is feldolgozza, hogy nincs ott.

Korea viszont elég érdekesen bukott el a norvégok ellen. Abban a szakaszban, amit láttam, egyébként a norvégok jobbak voltak, tehát a végeredmény végül is igazságos.

A vizilabdás lányok teljesítményéhez: tény, a végén ellenünk fújtak a bírók. De az is tény, hogy nem szabadott volna az ellenfelet hagyni felállni. Nagyon számítottam az õ esetükben - legalább - a bronzra.

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

Breki33
#40222
Vérten Orsinak jobbulást !!!
Breki33
#40221
Fura ezt mondani, de a védekezésünk jó volt ha támadásban jobban játszunk megnyehettûk volna a meccset

Csak a ziccereket és heteseket belõjük már nyitott