61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • kaloz174
    #44628
    Visszavont óvás

    "Az óvásunkat kizárólag azért nyújtottuk be, mert a kézilabdázás szabálykönyve semmilyen más lehetõséget nem nyújt arra, hogy hivatalosan fel tudjuk hívni a figyelmet a játékvezetõi tévedésekre. Óvásunkkal arra is rá akartunk mutatni, hogy a szabálykönyv nem egyértelmûen tisztázza a játékvezetõi tévedések következményeit. Nincs arra hivatott fórum, ahol az ilyen mulasztások a nyilvánosságra kerülhetnének, illetve ahol a szabálykönyv egyértelmû elõírásai alapján nyilvános döntések születnének.

    Óvásunkkal az MKSZ tisztségviselõinek és a kézilabdás közvéleménynek a figyelmét szerettük volna ráirányítani erre a helyzetre. Mivel nem a mérkõzés újrajátszását akartuk elérni, ezért az óvástól elállunk."

    Tiszteletre és figyelemre méltó törekvés.
    Volt egyszer egy eset, amikor nem hagyták annyiban... Pedig volt valaki, akinek az emléke kedvéért legalább megtehették volna.
  • kaloz174
    #44627
    Csak te lehetsz ilyen naív, szerintem, hogy ezt komolyan gondolod.
  • handbold
    #44626
    Ha elolvasod a korábbi hsz-em, épp írtam, hogy egyrészt állami pénzből, másrészt szponzoroktól kapja a pénzt. Ebben a gazdasági helyzetben ki az aki feleslegesen szórja a pénzt szponzorációra? Sajnos nem sokam, akkor teheti meg egy gazdasági társaság ha jól megy. Ha elveszti tegyük fel fele ügyfelét, akkor máris nem tud szponzorálni. És akkor Sinka a hibás?
    Én nem védem, csak szerintem mindegyik oldalnak adjuk meg az esélyt, hogy elmondhassa mi is van a dolgok mögött. Nem kell egyszerre pálcát törni mindenki felett.
    A fölösleges pénzszórás is érdekes megközelítés, mert pont azért nem tudnak önálló, klub nélküli kapitányt mert nincs pénz. Akkor lenne pénzszórás ha a pénztelenség ellenére ilyet alkalmaznának.

    Szerintem. Lehet nincs igazam.
  • Gabess8
    #44625
    Én pedig szidok is és bírálok is! Azért az önkormányzatokat ne keverjük ide az egy nagyon más helyzet, csupán annyi összefüggés van, hogy pénz ott sincs.
    Nem néztem utána, aki tudja nyugodtan javítson ki, de szerintem nem csak állami pénzből gazdálkodik az mksz, sőt abban sem vagyok biztos, hogy a nagyobb rész az állami támogatás.
    Mit csináljon, mondjuk gazdálkodjon okosan, legyen pénz akkor is amikor nehéz időszak van, netalán ki kell húzni egy klubot átmenetileg a bajból!!! A szponzor pedig oda ad pénzt ahol látja, hogy van értelme, nem oda ahol fejetlenül tömik a zsebeket. Amennyiben jól tudom akkor az Astra-Zeneca is ezért lépett ki a Dunaferr mellől, a gazdasági helyzet csak alibi volt.
  • handbold
    #44624
    Szerintem nem használják fejetlenül a pénzeket (azt a keveset), ha így lenne, szerintem már bezárhattuk volna a boltot.

    Ez nem neked szól, de azt se értem miért már jó ideje Sinkát szidja mindenki? Pár hónapja még egy Kiss István nevű egyén volt az MKSZ elnöke és nem Sinka. Talán a nagypoltikai változás hoz a kézilabda finanszírozásban is valamilyen fellendülést, mert most gödörben vagyunk az tény.
  • kaloz174
    #44623
    Elég egysíkúnak gondolom a véleményedet, de mindenkinek megvan a magáé.
    Különben pedig nem szidok: bírálok. Merthogy a pénzzel, a lehetőségekkel máshogy is lehet gazdálkodni, mint fejetlenül használni őket. Számtalan, az életből vett példa bizonyítja mindezt.
  • handbold
    #44622
    A végeredmény szempontjából írtam, hogy mindegy hogy játsszák az MK-t, persze a többi szempontból nem mindegy.

    Én nem szidom Sinkáékat, ők is az államtól és a szponzoroktól szerzik a pénzt. Ha azok nem adnak akkor mit csináljon? Ez olyan, mintha az önkormányzatra haragudnánk, hogy ugyan miért nincs elég pénze? Ő is a központi költségvetéstől kapja, mint ahogy az MKSZ is állami pénzből él. Ha valakire lehet haragudni, az a kormány, meg mindenki aki ebben a hatalomban részt vesz/vett. A sportág helyzetére kivetíthető amit itt műveltek 8 éven át.

    ui: valóban nem minden a pénzen múlik, de 2010-en írunk és fokozottan igaz a mondás: "kispénz kis kézi, nagy pénz nagy kézi"
  • kaloz174
    #44621
    Mindegy? Nem csak az lehetett volna a "végeredmény", hogy ki nyeri ebben az évben a kupát...
    Pontosan ezt a csőlátó szemléletet kellene elfelejteni azoknak, akik a sportág menedzserei - lennének.
    Sinkáékat pedig hadd ne sajnáljam. Pont az ETO példája is mutatja, hogy lehet akkor is eredményesen dolgozni, ha úgy általában a feltételek nem a legkedvezőbbek. Nem minden a pénzen múlik.
  • handbold
    #44620
    A BL-ben, az EB-n, VB-n a győztesek vagy kapnak kiemelést, vagy automatikusan indulhatnak a következőn, vagy az országukból indulhat egy újabb csapat a sorozatban. Versenytől függ, azonban a győztesnek mindig jár valamilyen kedvezmény. Ez nem az MKSZ és a Győr kivételezése, ez mindig így volt, akkor is amikor a Dunaferr nyerte az MK-kat.
    A licitálással én sem értek egyet, viszont ez van. A pénz nagy úr, az MKSZ-nél is. Lehet szidni Sinkáékat, viszont az ország nagyon súlyos helyzetben van. Semmire sincs pénz, akkor miért pont a kézilabdára lenne? :s
    Egyébként abból a szempontból igaz, hogy egy olyan helyen jó lett volna ahol esetleg nem volt még, viszont a végeredmény szempontjából mindegy, akkor is az ETO nyerte volna a sorozatot.
  • kaloz174
    #44619
    Amikor megjelent a sorsolás, először úgy volt (a handball.hu híre is azt tartalmazta, emlékeim szerint egy ideig), az Újváros a pályaválasztó.
    Már nem emlékszem a pontos részletekre, de akkor úgy jött le, hogy az ETO - kiemelt csapatként - mindenképpen pályaválasztó kellett, hogy legyen.
    Ez, természetesen, csak elhanyagolható szempont, a kupa-sorozat lebonyolításával kapcsolatos, alábbiakban leírt ellenvetések, szempontok mellett. Leginkább arra volt jó, hogy a már meglévő ellenérzéseimet tovább fokozza.
  • Andreeew
    #44618
    "A sorsolás során a tavalyi bajnokság első, illetve második helyezettje (a Győri Audi ETO KC, ill. az FTC-RightPhone) kiemelést kapott, azaz semmiképp sem kerülhetett össze.

    A negyeddöntők hivatalos játéknapja 2010. január 27. , az azonos osztályban szereplő csapatok esetében a sorsolás szerint elöl álló csapatot illeti meg a pályaválasztói jog, ellenkező esetben az alacsonyabb osztályban játszó csapat otthonában játsszák a mérkőzéseket."
    (handball.hu)

    Szerintem ezzel nincs különösebb gond.
  • kaloz174
    #44617
    Cunder Hírlevél
    "Kedves Kézilabda Rajongó!

    Heti műsorunk szerdán indul a Nemzeti Bajnokság 19. fordulójából két mérkőzéssel. Győrből jelentkezünk, ahol a vasárnapi Magyar Kupa döntő után most bajnoki fordulóban csap össze a Győri Audi ETO KC és az FTC-Rightphone csapata. A felnőtt csapatok mérkőzésén kívül az ifjúsági együttesek találkozóját is közvetítjük kora délután. Ismétlések csütörtökön.

    Pénteken Dunaújvárosba látogat a Magyar Kupa dobogójáról kevéssel lemaradó ASA-Consolis-HNKC SE csapata. A találkozót 18 órától kezdődően nézheted nálunk, mely izgalmasnak ígérkezik a bajnoki alapszakasz sorrendjének alakulása szempontjából is.

    Szombaton délután a fehérvári lányok fogadják a Siófok KC alakulatát, a 19. forduló ezen találkozójával zárjuk heti műsorunkat.

    Részletes kezdési időpontok a Műsorban. http://www.cunder.hu/hu/musor/

    A mérkőzésekhez jó szórakozást, szurkolást kívánunk!
    Üdvözlettel,

    A Cunder.hu csapata


    Élő közvetítések

    2010. március 3. szerda

    14 órától Győri Audi ETO KC - FTC-Rightphone Nemzeti Bajnokság I.osztály 19.forduló - női, ifjúsági
    16 órától Győri Audi ETO KC - FTC-Rightphone - Nemzeti Bajnokság I.osztály 19.forduló - női, felnőtt

    2010. március 5. péntek
    18 órától Dunaújvárosi NKKSE - ASA-Consolis-HNKC SE - Nemzeti Bajnokság I.osztály 19.forduló - női, felnőtt

    2010. március 6. szombat
    17 órától Alcoa Fehérvár KC - Siófok KC - Nemzeti Bajnokság I.osztály 19.forduló - női, felnőtt"
  • Isthy
    #44616
    Takarítani kellene alfától omegáig. Minden szinten a sportágban és a körülvevő környezetben is (értem ezalatt a városi és országos vezetőket is). Nem biztos, hogy mindenkinek mennie kellene, de nagyon sokan megélnek a sportból illetve annak nem segítéséből. Mondjuk például nálunk a lehetséges szponzorok (városi illetve helyi cégek és külföldi befektetők) pénzei nem a városi sport támogatására fordítódnak, hanem a vezetők és képviselők zsebeibe vándorolnak. De mondhatnánk még sok mást is... Amíg nem lesz ezekben komoly változás, ahogy írod a gazdasági és a társadalmi környezetben, majd ezáltal a sportban is, addig teljesen felesleges hiú ábrándokat kergetni, meg jobb folytatásban bízni. Csatlakozom hozzád, nem tudok én sem optimista lenni.
  • Isthy
    #44615
    A műsor 95 %-a a semmitérő falábúakról szólt... Mai magyar értékrendi valóság... Sikerült 2,5 percet áldozniuk Görbére. A sérüléséről és a rehabjáról szólt a riport. Elvileg 4-5 hét múlva léphet pályára, tehát a remélt BL elődöntőben már játszhat.
  • kaloz174
    #44614
    Bocs az offért: Ez egyáltalán nem kézi... Viszont egy megható történet.
    Egy 12 éves kislány mentette meg egy szigetcsoport lakóit.
  • Gabess8
    #44613
    Természetesen tudom mi kellene egy jó bajnoksághoz, illetve kupához. Legelőször is végre kellene egy olyan kormány amely támogatja a sportot, ha nem is pénzel, persze azzal is, de legalább nem áll a támogató cégek útjába hagyja őket élni.
    Másodsorban az egész mksz vezérkart picsán kellene rúgni, ide értve a klubok vezetőit is (ha jól tudom egy két ember benne van) helyükre olyanokat ültetni akik nem csak zsebet tömni akarnak, hanem dolgozni is!
    Az pedig, hogy az említtet klubok esetleg meg tudjanak erősödni ebben a gazdasági helyzetben egyenlőre elképzelhetetlen!
    A másik, igen túléltek egy két évet, de attól tartok, hogy a kőkemény sötét év, az ettől az évtől indul és nem tartom valószínűnek, hogy eben az évben véget ér, így pedig nehéz lesz a leendő támogatóknak zsebbe nyúlni!
    Én alapjában optimista természetű ember vagyok, de a gazdaság állapotát és a kézilabdát tekintve rövid távon nem vagyok az. Már többször leírtam itt is, ahhoz, hogy a kézilabda ismét fejlődjön az egészet az alapoktól kell újra felépíteni, természetesen ehhez megfelelő gazdasági környezet szükséges!
  • kaloz174
    #44612
    Ha jól értelmeztem a kiírást, az ETO-t, talán mint tavalyi győztest? kiemelték. Így kaphattuk meg mi őket - micsoda kitüntetés - na és ők lehettek a pályaválasztók is.
  • kaloz174
    #44611
    Szerintem teljesen igazad van. Andreeew volt a címzett, term.:) Bocs !
  • Isthy
    #44610
    Kecskeméten biztos, hogy megtelne a csarnok, Veszprém már fogósabb kérdés.
  • Isthy
    #44609
    Sztem ezt nem nekem szántad, annak ellenére, hogy az én üzenetemre írtad válaszként

    Egyébként egyetértek azzal amit írtál, sajnos ide jutottunk...
  • Mse
    #44608
    szerintem megtelne a csarnok, a veszprém (barabás) meccseire is egyre többen járnak.
  • Mse
    #44607
    mi nem, de a csapatok vezetői le tudnák, csak itt jön vissza a kalóz által írt, sajnos a legtöbben még ma is a kézilabdából (jól) élnek és nem a kézilabdáért... addig pedig hiába jönnek vissza a csapatokhoz pénzek akár a kupából, akár a közvetítésekből, nem odamegy ahova kellene.

  • Andreeew
    #44606
    Ez a licitálgatás valóban egy rossz vicc. Legalább annyit kiköthetnének, hogy egymás után kétszer ne lehessen ugyanott rendezni.
    Semleges helyszín lenne az igaz. Kecskemét vagy Veszprém nem lenne rossz helyszín. Kérdés mennyien mennének ki a meccsekre.
    Ezt a kiemelést hogy érted?
  • Andreeew
    #44605
    Valóban igen rossz helyzetben van most a kézi, de ha azt nézzük, hogy a csapatok úgy-ahogy átvészelték az elmúlt igencsak sötét éveket, akkor talán bízhatunk egy jobb folytatásban...
    Viszont az mksz-t sajna nem tudjuk leváltani...
  • kaloz174
    #44604
    A Magyar Kupáról az a véleményem, hogy nem bevételi forrásként kellene kezelni, hanem a magyar kézilabda népszerűsítésére kellene a sorozatot, felhasználni.
    Pl. a döntőt - a Szövetség határozott támogatásával - olyan településen kellene rendezni, ahol a kézilabdának kiemelkedő az utánpótlás bázisa. (Ez egy ötlet.)
    Azt a módszert, amit most alkalmaznak a döntő helyszínének kijelülésére, nagyon unszimpatikusnak, sportidegennek tartom. (Ebben az évben reménykedtem, hogy legalább a Békéscsaba kapja meg a rendezés jogát, de még ez sem valósulhatott meg.)
    Azt pedig, hogy kiemelik az egyébként is legjobb helyzetben lévő csapatot, jelen esetben az ETO-t, elkeserítően viccesnek, szinte csúfolódásnak gondoltam.

    Jelenlegi formájában a kupa számomra, mint ahogy írtam is, elvesztette rangját. (Igaz, én csak egy szurkoló vagyok, így véleményem nem számít. A Szövetség néven jegyzet utazási irodának biztosan nem.)
  • kaloz174
    #44603
    Így helyesebb:
    Ehhez képest egyébként tegnap hallottam valakit, szintén pofátlan optimizmussal nyilatkozni. = Ehhez képest egyébként tegnap hallottam valakit, pofátlan optimizmussal nyilatkozni.
  • kaloz174
    #44602
    Azt kell, hogy mondjam, hogy optimizmusod a magyar kézilabda helyzetét tekintve megalapozatlan, véleményem szerint.
    Bár jobban szeretném, ha az ellenkezőjéről tudnál bennünket meggyőzni, a tények azonban mást mondanak. Egyrészt utalnék az Isthy által leírtakra. Ő az élmezőnyt érintette. Én viszont az utóbbi években kényszerű tanúja vagyok annak, hogy egyre csökken a csapatok, így az igazolt játékosok száma a sportágban. Az utánpótlásra nincs keret, nincsenek megszállott szervezők. Akik még kitartanak, azok munkáját kevés helyen becsülik. Ennek következményeit nem kell ecsetelnem, gondolom. Az egész rendszer megújításra szorulna(MKSZ?), és nem csak felületi kezelésre lenne szükség.
    (Ehhez képest egyébként tegnap hallottam valakit, szintén pofátlan optimizmussal nyilatkozni. Az illető nem volt más, mint a legendás Vasas mai edzője. Aki partner volt a Vasas első osztályú csapatának ellehetetlenítésében. Még ma is sokan élnek a kézilabdá - ból, sajnos.)
  • Isthy
    #44601
    Köszi!

    Akkor 7-től 2 csatornát kell néznem a kézi miatt (Duna, Sportklub)
  • Isthy
    #44600
    A pénzből részesednek a résztvevő csapatok is. De ő alapvetően nem erre gondolt, hanem az MKSZ nem elsősorban a sportágat menedzselő tevékenységére.

    Az lehet, hogy régen sem volt több, csak az a 4-5 (Cornexi, Dunaferr, Debrecen, ETO, Fradi) rendszeresen részt vett a kül. nk-i kupák végküzdelmeiben. Ez az értékmérő. Mára igencsak messze kerültünk ettől... Mondjuk ebben, az országban uralkodó "környezet" is komoly szerepet játszik, a szövetséggel karöltve.
  • Andreeew
    #44599
    A kupadöntős liciten befolyt pénz nem megy vissza a résztvevő csapatokhoz?

    Szerintem ennyire nem gáz a helyzet. Vácott és Csabán egész jól mennek a dolgok. Ha utóbbiak igazolnának végre egy komoly irányítót meg egy jó lövőt akkor egész jó kis csapatuk lenne. Debrecenben is alakulgatnak a dolgok. Mondjuk ott az utóbbi években mindig alakulgatott valami, csak aztán valahogy sose lett belőle semmi. A fiatal Fradi is egyre jobb lesz, feltéve ha sikerül egyben tartani a csapatot.

    Ez már azért 4-5 komolyabb csapat, aminél több régen se volt.
  • Mse
    #44598
    nekem a honlap tetszik, bár olyan alapvető információt, hogy mennyibe kerül egy BL meccsre a jegy, nem sikerült megtalálnom. :S
    még jó hogy van ismerős aki megmondta :DD
  • Mse
    #44597
    aha, elvileg a duna tv-s sportarénában (ami 19kor kezdődik).
  • Isthy
    #44596
    Igen, Betti látványosan fejlődik az idén a Fradiban, Zizi mellett ő a másik húzóember. Ha így folytatja szép jövő elé néz.

    Ma este lesz a beszélgetés Görbével?
  • Isthy
    #44595
    Egyetértek. A jelenlegi körülmények között ezzel a szövetséggel nem sok jót várhatunk. Sztem már idén is ez a helyzet, az ETO-nak már csak a BL kihívás, a bajnokság és a kupa csak felkészülésnek, edzésnek jó számukra.
  • Táncos ETO
    #44594
    Csak az ETO! :)

    Új honlap, új kommunikációs stratégia, szar minőség. Kb. a jellemzői a megújult oldalnak..
  • Mse
    #44593
    az MK meccseiből csak részleteket láttam, azt is leginkább a Fradi-Győr döntőből, eszembe jutott Dajka Bettit látva, hogy nem Emberovics hanem ez a kislány oldja meg néha fantasztikusan Szani pótlását. Ha kell átlő, irányít, szerintem Kovacsics és Szani mellett ő lesz a 3. befutó a fiataloktól. csak így tovább!

    láttam valamelyik kereskedelmi csatorna hírműsorát, a macibedobálás kapcsán szó esett a női döntőről, bejátszás a csarnokból maci összeszedésről, győri csapat kommunikációs embere -apropó, én eddig azt hittem h. Cseszi tölti be ezt a posztot, tévedtem?- nyilatkozik, kórházi bejátszás stb. majd a blokk végén a hírolvasó csaj egy mondatot még hozzáfűz a hírhez, egyébként az ETO nyerte a MK-t a Fradi ellen... no comment :S



  • kaloz174
    #44592
    Ha a Szövetség nem csak a zsebét akarná tömni, hanem tényleg menedzselné is a sorozatot, akkor érdekesebb lehetne. De így számomra csak egy felejthető kézis esemény mindez.
    Az pedig, hogy mostanában valaki megközelítse a győri feltételeket, nem valószínű, lehetősége szinte semmi.
    Nem látom annak esélyeit, hogy bármelyik magyar csapat mellé a közeljövőben ölyan szponzorok állnának, akik biztosítják a bajnokság kiegyenlítettebbé tételét. A köv. szezonban a Győrnek a bajnokság csak edzéslehetőséget fog jelenteni.
    Ez van. Ez lesz, szerintem.
  • Andreeew
    #44591
    A Magyar Kupa értékét (is) az határozza meg, hogy milyen csapatokat kell érte legyőzni.
    Jó csapatok kellenek s rögtön jó lesz a kupa is és a bajnokság is. Jó csapatunk viszont jelenleg finoman szólva nem sok van. Elég csak megnézni hány csapatunk áll még a nemzetközi kupákban. Vácott, Debrecenben, Csabán és a Fradinál alakulgatnak a dolgok. Reméljük sikerül tovább erősödniük s akkor újra jó lehet a bajnokság és a kupa is.
  • Isthy
    #44590
    Gratulálok az MKB-nak a csoportelsőséghez és az ETO-nak a kupagyőzelemhez!

    Ennél többet nem tudok mondani, mert egyetlen meccset sem láttam a hétvégén. Ilyen is van néha
  • Gabess8
    #44589
    Ahogy íród, abszolút értéktelen érdektelen. Véletlen láttam belőle jó félidőnyit, hát mit mondjak az utolsó 5 percet kivéve semmit nem vesztettem volna ha nem látom...
    Csupán egyetlen dologban bízom, hogy valamikor lesz egy ember, egy csoport akinek érdeke lesz, hogy életet leheljen ebbe az egészbe, ide értve a bajnokságot is, mert hogy semmi értelme nincs, az egész csak azért van mert kötelező az biztos, elnézve a teljesítmények hát jaj...