Kézi és az Olimpia
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Elõször is köszönet a Lányoknak a nagyszerû küzdésért, az örömteli pillanatokért, a sikeres szereplésért. Gratulálok! És sajnálom, h elvették Tõlük a bronzérem megszerzésének lehetõségét.
És nagy köszönet és tisztelet azoknak is akik kint szurkoltak a mieinknek.
Kis csalódottságot érzek a Játékok után. És elsõsorban azért, mert úgy érzem egyre kevésbé szól, szólhat ez az egész arról amirõl kellene. Jó lenne ezt a folyamatot még idõben megállítani, és hagyni, h a sportolók és ne a sportdiplomáciák nyerjenek...
Mindegy, hogy mekkora embernek érzed magad, hogy mit értél el, a temetési meneted hosszát az időjárás határozza meg. Nyugodj békében Pinokkió!
Igaz kellett volna keresnem rá pár napra rá, hogy leadhassa a handball.hu az interjút,hogy az aláírt szerzõdés után menjen le a nyilatkozat, de mivel az NS-en megjelent, így ildy úgy döntött,hogy így már nem hír ha hasonló tartalom megjelent korábban.
Lehet nem jött össze odakint a szerzõdés, vagy nem tetszett neki, vagy az egész kamu volt 😄D én már semmin nem lepõdnék meg 😊)
de örülök neki, legalább Magyarországon játszik. pussz
Mindegy, hogy mekkora embernek érzed magad, hogy mit értél el, a temetési meneted hosszát az időjárás határozza meg. Nyugodj békében Pinokkió!
DUNAFERR FOREVER!!!
MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!
Üdv. itthon a nagyszerû sportembereknek, bajnokoknak! <#wave>#wave><#worship>#worship><#mf1>#mf1>
Viszont kicsit vicces, hogy úgy zajlik a velük való találkozók szervezése, hogy csak közvetlenül a programok elõtt lehet tudni az idópontokról is.
Vidéki ember, elfoglalt sportbarát ne is álmodozzon arról, hogy találkozhat velük.
Az ország teli van öntelt, tehetségtelen (sport)vezetõkkel. <#levele>#levele> Nem a pénztelenség a legnagyobb gondunk.
MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!
MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!
Olvasgatom, hogy nyilatkoznak többen: most aztán pihenés. Van, aki hetekre, van, aki hónapokra lazítást tervez.
A kézisek ezt nem tehetik meg. Hétvégén már kupa Gyõrben, ha jól emlékszem, utána pedig az Emléktorna Újvárosban.
Szinte napokon belül indul a bajnokság...
Menetrend
MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!
Mindegy, hogy mekkora embernek érzed magad, hogy mit értél el, a temetési meneted hosszát az időjárás határozza meg. Nyugodj békében Pinokkió!
Mindegy, hogy mekkora embernek érzed magad, hogy mit értél el, a temetési meneted hosszát az időjárás határozza meg. Nyugodj békében Pinokkió!
Trefilov nyilatkozatának megítélésében maximálisan egyetértünk.
A 2 orosz bíró nem volt más, csak eszköz az IHF kezében. Õket jelölték ki a feladatra.
DUNAFERR FOREVER!!!
Viszont nekem nagyon szimpatikus Trefilov nyilatkozata a handball.hu-n !!
Korrekt, és tisztességes!
Az orosz bíróknak meg, <#eplus2>#eplus2><#violent>#violent><#levele>#levele>!!
Bár szerintem õk csak eszközei voltak, egy gusztustalan játéknak!!!!
1. helyért:
Budapest Bank FTC - DVSC-Aquaticum 36-35
3. helyért:
Sparvägen Stockholm - Fehérép Alcoa 26-25
5. helyért:
Hypo Niederösterreich - Siófok KC 43-23
MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!
A kupát végül a Fradi nyerte. A Hypo nélkülözte sok játékosát, így õk szerintem csak egy jót edzettek nálunk. Jellemzõ módon NA mégcsak fel sem emelte a hangját. <#smile>#smile> A svédek tegnap mérsékelt teljesítményt nyújtottak, de ma a Fehérép ellen kitettek magukért, valamint feltûnt, hogy elég durván védekeznek. A Fehérép, autentikus forrásom szerint<#vigyor2>#vigyor2>, már a soraiban tudhatja Siti Esztert is, akivel nyilván sokat erõsödtek, ennek ellenére még nem meggyõzõek. (Csak ma láttam õket.) Djeric jobb volt a kapuban, mint Petróczi, az új igazolás.
Nagy csatát hozott a döntõ. A Fradi nagyon lendületes játékot mutatott, a Loki védekezése viszont sokszor nem volt az igazi. Annak ellenére, hogy a Loki tudhat soraiban tapasztaltabb játékosokat, a Fradi összjátéka, támadás-vezetése sokkal gördülékenyebb volt.
Szucsánszki jól irányított, Zácsik igazán szép klasszikus átlövés gólokat szerzett, Berta Melinda szinte szárnyalt a szélen. Egyedül a kapus poszt volt a gyengéjük, de Lajos szerint ez is rövidesen megoldódik, mert "jönnek kapusok is".
A Lokiban szintén jól játszottak az új emberek, Uhrakova, Crap, Sinkarenkó, Soós Viki, de ma a kapusaik éppúgy keveset találkoztak a labdával, mint az ellenfélé. Így alakult ki a döntetlen körüli állás az utolsó percekre. Már drukkoltam, hogy legyen hosszabbítás, de a Fradinak az izgalmas hajrában 1 góllal sikerült többet dobnia, így megnyerte a Siófok kupát, annak ellenére, hogy az elõzetes várakozások inkább a Loki sikere mellett szóltak. Ezúton is grat. nekik. <#taps>#taps>
Azt gondolom, a látottak alapján, hogy nagy versenyfutás várható a bajnokságban a 2. helytõl lefelé.
Végül is a rendezõk minden dícséretet megérdemelnek. Gondolom az olimpia miatt viszonylag kevés vendégszurkoló érkezett, így nem is volt semmi gond a lebonyolítással. (Tartottam tõle, mert ez a csarnok inkább csak egy nagyobb tornaterem.)
MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!
Ha belegondolok azt kell mondjam vizes nemzet lettünk Pekingben. A 10 érmünkbõl 8 vizes sportágban született.
DUNAFERR FOREVER!!!
Magyar-amerikai olimpiai bajnok
Az utolsó kérdésre adott válaszában tökéltesen megfogalmazza azt aminek a következményei többek között a sportban is jól érzékelhetõk itthon...
DUNAFERR FOREVER!!!
Egyértelmûen állást foglalt abban, hogy a jv.-õk befolyásolták a mérkõzést és elmesélte, hogy volt egy bizonyos érdekes óvás visszavonási ügy is ami bizony következménnyel járt.
Valamint elmondta, hogy jó lenne, ha a sportdiplomáciánk felébredne. Mindenhol legyenek ott és képviseljék a magyar érdekeket.
Olimpiai stúdió
A tegnap esti 21:56-os mûsor linkjére kattints és annak a második felében volt.
DUNAFERR FOREVER!!!
"Tisztelt Emberek, Mindenki!
Én is így érzek, amit már leírtatok elõttem. Mélységesen felvagyok háborodva, hogy ilyen megtörténhetett! Amit mûveltek az orosz bírók, és a nemzetközi(koreai) sportdiplomácia együttesen az hányingert keltõ! Remélem hogy a "kedves" olimpiai bizottságunk tudja a dolgát, és legalább akkora botrányt csinál ebbõl, mint a koreaiak. Bár el lehet gondolkodni hol van az oly sokat emlegetett sportdiplomáciánk! Ha annyira jóban vagyunk mindenkivel mint ahogy Schmitt Pálék állítják, akkor ez ma nem történt volna meg!! Nem elég ám mindenkihez simulgatni egy-két odadobott alelnöki és bizottsági posztért! Nem meghunyászkodni kell ám kényes szituációkban, hanem lecsapni az asztalra keményen, ahogy tenné egy amerikai,orosz, vagy láss csodát, épp egy koreai vezetõség. Én sajnos ebben is látom a hibát, hogy ilyen esetekben elmarad a tiltakozás. De persze mit is várhatunk amikor Schmitt Pál még a magyar sportolók mellett sem állt ki a múltban sem. Ha ezt nem teszi szóvá a MOB akkor teljesen alkalmatlanok arra hogy a sportéletünket kordinálják! Egy kicsivel kevesebb politikával kellene foglalkoznia az elnök úrnak, és a fölös energiáit inkább a MAGYAR sportolók képviseletére fordítani!! Ha erre pedig képtelen a sportdiplomáciánk "vezetõje" akkor MONDJON LE! Várom a tiltakozást tõlük is, amit azt hiszem minden tisztességes magyar ember nevében meg kell tenniük, hiszen a MOB lényegében minket SZURKOLÓKAT is kell hogy képviseljen, és kell hogy a hangunkat hallassa a világban is!
Tisztelettel egy pártatlan sportrajongó!
T. Gyuri "
többi levél
http://www.telesport.hu/ilyen-nincs-es-megis-van
A riporter háromszor is rákérdezett, de lehet másik riportra gondolsz
Mi történt Vajda Attilával?
Ághassi Attila (Peking) - [email protected]
2008. augusztus 23., szombat 16:08 | Frissítve: 22 órája
A kenus Vajda Attila ezer méteres sikere után a pontszerzés reális lett volna, az érem álom, a kilencedik hely csalódás. Edzõje, Vécsi Viktor megértést kért, tanítványa nem adta fel a távot, nem mulatott aranya után, fegyelmezetten, példamutatóan készült. Egyszerûen sokat kivett belõle a pénteki diadal.
http://sportgeza.hu/2008/peking/mi_tortent_vajda_attilaval_/
DUNAFERR FOREVER!!!
DUNAFERR FOREVER!!!
SZÉP VOLT FIÚK!!!
na és az a zászló 😄DDD
(nem tudom ki intézte el, hogy ennyi magyar szurkoló bent lehessen a meccsen, de köszönet neki(k)!)
Mindegy, hogy mekkora embernek érzed magad, hogy mit értél el, a temetési meneted hosszát az időjárás határozza meg. Nyugodj békében Pinokkió!
A másik titok, hogy akét fõleg védekzõ (és igy ki is pontozódott) Varga tamáson és Hosnyánszkin kivül minden mezõnyjátékosunk lõtt gólt!
A harmadik, Szecska magáratalálása.
EZ GYÖNYÖRÛ VOLT FIÚK!!! GRATULÁLOK!!! <#taps>#taps><#taps>#taps><#taps>#taps>
Micsoda játékkal!!!
HÉT akciógólt lõttünk!!! Egy olimpiai döntõben!!!
Az amerikaiak 2 negyeden keresztül bírták a tempót, utána egyértelmû lett a gyõztes kiléte.
KÖSZÖNJÜK!!! <#worship>#worship><#worship>#worship><#worship>#worship>
DUNAFERR FOREVER!!!
Az olimpia - és az utóbbi 4 év - legnagyobb játékával, Sidney és Athén után harmadszor is: OLIMPIAI BAJNOK A MAGYAR FÉRFI VÍZILABDAVÁLOGATOTT!!! <#taps>#taps><#taps>#taps><#taps>#taps>
Szép volt fiúk, köszönjük! <#worship>#worship><#worship>#worship><#worship>#worship><#worship>#worship><#worship>#worship>
Sztori szemle (http://sztoriszemle.wordpress.com)
A bíróktól félek a legjobban. <#szomoru1>#szomoru1>
Sztori szemle (http://sztoriszemle.wordpress.com)
Rengeteg nyilatkozatot, véleményt hallottam már, amik fõleg arról szóltak, hogy általánossságban szólva sportolóink egy közös élménnyel szembesültek: hogy hihetetlenül elhúzott mellettünk a világ. A "profi" sportvilágunk is enyhén szólva korszerûtlen is. Korszerûtlenek a létesítményeink, a lehetõségünk, az eszközeink, és már korszerûtlen az edzésmódszerünk, edzésmunkánk, szakmai irányításunk is elavult.
Ez az olimpia inkább az elavultságunkkal való szembesülésrõl szól. Csak ezt ki hogy magyarázza, meg ebben ki hogy fogja vállalni a felelõsségét.
Sztori szemle (http://sztoriszemle.wordpress.com)
melesleg ez az olimpia pont errõl a maygar sportolói mentalitásról szól: kimegy sérülten s egy szám után feladja (Zsivótczki), féltávnál feladja mert nem birja tempót (Gercsák), unja az egészet és legjobb lovasként leesik a lóról (Balogh), rosszul vív és tovább nem is érdekli (Vörös), de sorolhatnám a többi betlizõt is, csak az éremért kienõket emlitve (Hiling&Varga,Kõvágó, boxolók, birkozók, judózók, céllövõk, vivók egész sorát is). Azonos magatártás, hozzállás. Véletlen?
Jól lehetett látni, hogy Katinál 250 után görcsössé vált a lapátolás, nem volt dinamikája, látszott, hogy megtört az ütem, a lendület, a tempó, ment volna még, csak erõ nem volt. Aztán hogy a végén már úgy érezte nem tud odaérni és beletörõdött, az megeshet. Dehogy ne akarta volna, feladta volna idõ elõtt akár Õ, akár más kajakozónk, ezt kizártnak tartom.
Ma, tegnap, itt és most (Pekingben) ennyie tellett. Sajnos..
Per aspera ad astra - Küzdelmeken át a csillagokig
DUNAFERR FOREVER!!!
Egy percig sem volt kétséges a dolog, leiskolázták az oroszokat. Már az elején elléptek és az oroszoknak esélyük sem volt. Végig 7-9 góllal vezettek, egyszer tudtak az oroszok 5-re feljönni a félidõ végére, de utána rögtön újra elléptek a skandinávok a szünet után. Ha a végén nem kerülnek kettõs hátrányba a norvégok megmaradt volna közte a 10 gól és a megalázó vereség az oroszoknak.
DUNAFERR FOREVER!!!
de Janics Nati-Kovács Kati páros fantasztikus, szép volt csajok!!!
Kati abbahagyja?
Mindegy, hogy mekkora embernek érzed magad, hogy mit értél el, a temetési meneted hosszát az időjárás határozza meg. Nyugodj békében Pinokkió!
DUNAFERR FOREVER!!!
Kati az egyesbeli csalódás után hatalmas tartásról tett tanubizonyságot és összekapta magát a párosra. Le a kalappal elõtte! <#worship>#worship><#worship>#worship><#worship>#worship> Nagyon sajnálom, hogy egyéniben nem tudott olimpiai bajnok lenni és sajnos már nem is lesz. Azzal lett volna teljes a csodálatos pályafutása...
DUNAFERR FOREVER!!!
MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!
2008. augusztus 23. 10:44
"Sokat tanultunk az olimpián"
Mint arról már korábban beszámoltunk, minõsíthetetlen játékvezetés mellett a negyedik helyet szerezte meg a magyar nõi kézilabda-válogatott a pekingi olimpián, miután a bronzmérkõzésen ötgólos vereséget szenvedett a Koreai Köztársaságtól.
A látottak olvasóinkat is mélyéségesen felháborították, s szinte percek alatt e-mail-ek tömkelege ársztotta el szerkesztõségünket.
Görbicz Anita így értékelte a történteket:
"Úgy érzem, hogy a bírók döntõen befolyásolták a mérkõzést. Nem tudom pontosan, de mi kb. nyolcszor voltunk kiállítva, a koreaiak meg talán kétszer. Ha 27-27-nél, amikor eléggé elakadtunk, tudunk egy gólt dobni, szerintem nyerhettünk volna. Szép lett volna bronzzal befejezni, de az elõdöntõ jó teljesítmény ettõl a csapattól. Sokat tanultunk az olimpián, például láttuk, hogy kevés, ha egy-egy meccsen csak egy-két ember nyújt kiemelkedõt.