Kézi és az Olimpia

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#40420
ma már jobb teljesitményt nyújtott eddig a Gyõr, de a gépezet még eléggé szaggatottan mûködik, igaz az ellenfelek se csillognak/villognak...
#40418
Vértennel és Rotissal is túl rövidnek tünik...egy Bl-ben jól szereplõ csapatnak teljes kettõs garniturával kell birnia...a Gyõrnek még teljes elsõ sincs (jobbátlövõ??? s Vértenig balszélsõ?).
kaloz174
#40417
Szerintem az ETO esetében sokat jelent majd Vérten Orsi csapatba kerülése. Rotisról még nem lehet tudni, mire lesz képes.

A Dunaferr esetében lehet tudni az okokat. Csak a csapatvezetési és gazdálkodási módszereket nem lehet megérteni, semmiképpen. <#levele>

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

#40416
háát, nekem nagyon rövidnek tünik mindkét csapat kispadja....ez így nemzetközi idény elõtt nem túl biztató...az hogy a Dunaferrr gyengült, ismert az ok, de a Gyõr miért?
kaloz174
#40415
Jövõ szerdán már bajnoki!😊

Egészen jót játszottunk az ETO ellen. Nem lett volna hátrány ennek a kivéreztetett csapatnak gyõzni ma. De még így is dícséret illeti õket.<#worship>
Berni jól megszórta volt csapatát.😊
Megfigyeltem: az olimpiát megjárt játékosok még nem tudtak újra igazán felpörögni. Ez szinte mindenkire jellemzõ volt.

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

#40414
hát velem sajnos nem 😞( majd a bajnokságban, talán 😊

Mindegy, hogy mekkora embernek érzed magad, hogy mit értél el, a temetési meneted hosszát az időjárás határozza meg. Nyugodj békében Pinokkió!

kaloz174
#40413
+gy!😊

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

kaloz174
#40412
Na a csend, de remélem, azért többen gondoljátok, hogy holnap Újvárosban találkozunk. <#wink>

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

Isthy
#40411
Kicsit OFF, de:

A folytatásról...

Az utolsó mondat utolsó szavai kicsit reményt keltõek.

DUNAFERR FOREVER!!!

Isthy
#40410
Csatlakozom és gratulálok én is és nagyon köszönöm, hogy a munkáiddal lehetõvé teszed kedvenc sportágunk nagyszerû pillanatainak megörökítését! <#taps><#worship>

Kívánom, hogy még nagyon sokáig folytathasd hasonló szinvonalon ezt a nagyszerû munkát!

DUNAFERR FOREVER!!!

#40409
Bár már megtettem, de csatlakozom Dubyhoz és itt is gratulálok Viktor!!!
Nagyon köszönjük, remélem lesz alkalmam megtekinteni a kiállítást!
Duby
#40408
Egy kiállítás képei

Az elismerés és nagyrabecsülés kifejezésébõl sosem lehet elég, ezért gratulálok itt is.

Nagy ember vagy, V-Man! <#taps><#worship>

Sztori szemle (http://sztoriszemle.wordpress.com)

#40407
A Kulcsár Anita Emléktorna végleges menetrendje

szeptember 5. péntek
17:30 Gyõri Audi ETO KC- Dunaferr NK
19:15 Lada Togliatti - CS Oltchim Valcea

szeptember 6. szombat
14:30 Gyõri Audi ETO KC- CS Oltchim Valcea
16.00 Dunaferr NK - Lada Togliatti
17:45 Gyõri Audi ETO KC - Lada Togliatti
19:15 Dunaferr NK- CS Oltchim Valcea

A jegyárakon is faragtak, tanulva a múlt heti gyõri érdektelenségbõl. Péntekre 2500 ft, szombatra a négy mérkõzésre 2500 ft, péntek-szombatra 3000 ft.
Anitáról csak a csarnokban emlékeznek meg, nem kaptak engedélyt a repülõs akcióra...ha kértek egyáltalán...

Isthy
#40406
Most már hivatalos

Isten hozott újra itthon Eszti!

DUNAFERR FOREVER!!!

Isthy
#40405
Arra a kérdésre, hogy a válogatottban már a decemberi Európa-bajnokságon sem láthatjuk, Pigniczki egyértelmû nemmel válaszolt, majd hozzáfûzte: „Komolyan gondoltam, amikor az olimpia után bejelentettem, hogy Pekingben viseltem utoljára a címeres mezt.”

Tehát Pigát illetõen sajnos nem tévedtem...

DUNAFERR FOREVER!!!

Duby
#40404
Kösz.
Úgy érzem, sajnos csak idõ kérdése, és oda jutunk, ahova a Krim, és fõleg a szlovén bajnokság.

Sorry a pesszimizmusért, de annyira elmegy a kedvem már az egész kézilabdától is ...

Sztori szemle (http://sztoriszemle.wordpress.com)

Isthy
#40403
Köszi ezt is! <#worship>

Sajnos én úgy érzem, hogy a Dunaferrnek esélye sem lesz a Podgoricával játszani a BL-ben. Pedig milyen jó lenne...
Én úgy gondolom, hogy Regional Ligát megnyerni a Hyponak van messze a legnagyobb esélye. Utánuk végez majd a Podravka és a Buducnost.

DUNAFERR FOREVER!!!

#40402
Akkor a szombati meccsekrõl:

Buducnost-Fehérép 30-29 (13-12)
A Fehérépben nem játszott az elõzõ napon térdsérülést szerzõ Triscsuk. Õt pihentették, talán a bajnokság kezdetéigfelépül. Az egész mérkõzésre jellemzõ volt, hogy a csapatok fej-fej mellett haladtak. A 2. félidõ közepén tudott a Podgorica 3 góllal meglépni, de a végét szorossá tette a Fehérvár. A meccs elején a Fehérvár betörésekkel próbálkozott Siti révén elõször több majd kevesebb szerencsével. Az FKC-ban jó teljesítményt nyújtottak az átlövõk (Laima és Mira). A jobb szélen a sérüléséig (2. fi. eleje) jól szerepelt Varga Kata is. Az FKC az egész meccsen küzdött, harcolt akarták a gyõzelmet, de sajnos nem sikerült nyerniük.
A Buducnost az elõzõ két meccsükhöz képest visszafogodtabb teljesítményt nyújtottak. Az elsõ félidõben Gabca csak védekezett a 2. félidõben már a támadásban is részt vett. A jobbátlövõ Bulatovic a jobbszélsõ Radicevic és az irányító Radovic játszott jól. A Podgorica gyengébb teljesítménye is elég volt a gyõzelemhez.

Podravka-Krim 36-30 (23-14)
A bemelegítésen részt vett, de a meccsen nem játszott Dokic.
A meccset a Krim harcossan kezdte, de csak 10 percig tartották a lépést a hazaiakkal. Ekkor lépést váltottak a kaproncaiak és labdaszerzésekbõl és a jobbszélsõ Todorovska kontráinak köszönhetõen a félidõ végére 9 gólra tornászták az elõnyüket. A 2. félidõben visszafogodtabban játszott a Podravka ezt megérezték a vendégek és próbáltak hátrányukból faragni, de 5 gólon belülre nem kerültek. A mérkõzés végén a Kapronca már csak a fiataljait szerepeltett, ezért úszták meg a ljubljanaiak a csúfos vereséget.
A Krimben Tréfi kb 25-30 percet játszott, a 2. fi.-ben volt pár szép védése. Mörtel a 2. félidõ utolsó 20 percében játszott a lõtt 3 gólt és lõtt kettõt 7 méteresbõl.

A torna végeredménye:
1. Podravka
2. Buducnost
3. Fehérép
4. Krim

Ezt tükrözte a mutatott játék.
A Podravkával komolyan kell számolni a BL selejtezõjében. A Paula-Zebic(Lovrak)-Franic(Bulath)-Tatari-Dokic(Palcic)-Penezic-Gace összetételû csapattal élég komoly játékerõt képviselnek.
A Buducnostnak is van esélye a BL-ben a csoportban 2. továbbjutó helyért lesznek harcban remélem a Dferr-el, de valószínübb, hogy az FKC-val. A védekezésük nagyon masszív, szinte átlõhetetlen. Van egy nagyon jó jobbátlövõjük (Bulatovic) és egy jó jobbszélsõjük (Radicevic). Nekik és a Podravkának is nagyon jó esélye van a Regionál liga megnyerésére. A Podravkának kicsit nehezebb a dolga mert neki a horvát bajnokságban az alapszakaszban is szerepelniük kell, míg a Buducnost csak a rájátszásban kapcsolódik be a bojnokságukban.
A Fehérép valószínüleg a bajnokság 2-5. helyéért lesz harban a Lokival, Fradival, Dferr-el. Az EHF kupa beli szereplésük attól függ mikor találkoznak a BL selejtezõbõl kiesõ csapatokkal.
A Krim nagyon átalakult, megfiataladott. A szlovén bajnokságot és kupát megnyerik és ennyi lesz a dicsõség listájuk. Azt kell jósolnom, hogy a BL csoportban még a KEK szereplést érõ 3. helyet sem érik el.

A torna gólkirálynõje: Kristina Franic (Podravka)
A torna legjobb játékosa: Miranda Tatari (Podravka)
A torna legjobb kapusa: Paula Ungureanu (Podravka)

Az utóbbihoz semmi kétség nem fért. A Kapronca nagyon jól járt vele.

Hajrá Magyar Kézilabda!

Isthy
#40401
Köszönünk mindent és sok sikert Franciaországban Piga! <#taps><#worship>

DUNAFERR FOREVER!!!

Isthy
#40400
Köszi a beszámolót! <#worship>

A tegnapi 2 meccsrõl is lehetne kérnem ilyet? <#wink>

DUNAFERR FOREVER!!!

Isthy
#40399
Szerintem is, de õk nem "szövetségi emberek", így várható volt.

DUNAFERR FOREVER!!!

kaloz174
#40398
Köszi a beszámolót! <#worship>
Vegyes érzésekkel olvastam, természetesen.
Egyrészt nagyon szurkolok, hogy a "magyarok" lehetõséget kapjanak és éljenek is vele. Másrészt viszont nagyon fájó tudni, hogy már nem a mi csapatunkat erõsítik.

Képek? 😊

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

#40397
Sziasztok!
Egy kis összefoglaló a kaproncai torna tegnapi napjáról:

Podravka-Fehérép 39-31 (19-17)
A Fehérvár jól kezdett a házigazdák ellen. A fehérvári csapatot jól mozgatta Triscsuk és Siti. A szélsõk (Kovács, Vaszari) és a beállósok (Vijunate és Nikolic) és a jobbátlövõ Bernataviciute is jól játszott támadásban. A FKC hiányposztja a balátlövõ. Siti, Triscsuk és Emberovics játszott ezen a poszton. Talán Triscsuk volt a legjobb.
A 2. félidõre a hazaiaknál beállt Paula a kapuba és azt kell mondani ez eldöntötte a meccset. Megfogott 3 hetest és 4-5 ziccert, így simán nyerte a Podravaka a meccset. A meccsen a Podravkában nem játszott Dokic (arcsérülés), Penezic jobbátlövõ (lábsérülés) és Zebic balszélsõ.
Az elsõ félidõben a jobszélsõ Gace bokája egy szerencsétlen eséstõl kifordult, így õ sem folytatthatta a játékot.

Buducnost-Krim 31-21 (11-10)
3 magyar játékos(Triffa, Mörtel, Kindl) és 1 magyar edzõ(Zsiga) meccse.
Továbbá érdekesség, hogy Gabca a volt csapattársai ellen játszott elsõ alkalommal. A meccsen nem játszotta Krim legjobbja Bodnieva sérülés miatt. Oder pedig nem is volt a Krim keretében.
A Krim kerete gyökeresen átalakult. Rengeteg fiatal és új játékosuk van akiket, még nem tudtak a csapatba beépíteni. Ez az évük rá fog menni a csapatépítésre és a BL-nek is hamar búcsút fognak mondani.
Az 1. félidõben a csapatok rengeteg technikai hibával, de harcosan játszottak. A második félidõre a Buducnost védekezése feljavult és lerohanásból sok gólt szereztek. Gabca fõleg csak védekezésben játszott, de amikor támadhatott akkor legtöbbször gólt szerzett(3 gól).
Reni is jól játszott, de a társai nem keresték labdákkal és nem kapott sok lehetõséget. Tréfi csak a 2. félidõ végére állt be, védett pár ziccert, sajnos a vereségrõl nem Õ tehetett.

Fehérép-Krim 32-30 (16-12)
Az elsõ félidõt jól kezdte a Fehérvár. A Krim csak az elsõ 5 percben tartotta a lépést. Mörtel és Tréfi kb. eddig játszottak. Az FKC védekezése jól mûködött, ennél fogva lerohanásokból is többször voltak eredményesek. A második félidõt jól kezdte a Krim, hamar kiegyenlítettek, majd sokáig fej-fej mellett mentek a csapatok. A hajrá a Fehérvárnak sikerült jobban és így megérdemelten nyerte a meccset. Mindent összevetve egy jó küzdelmes mérkõzés volt.

Podravka-Buducnost 38-31 (19-18)
A csapatok délelõtti játékát nézve a torna derbijének ígérkezett a meccs. Szerencsére nem kellett csalódni benne.
A mérkõzést a Buducnost kezdte jobban. A védekezésük nagyon jól mûködött. A horvát átlövõk (Franic, Tatari, Pasicnik, Bulath) csak szenvedtek a montenegróiak védekezõ falával. A Kindl-Bulatovic 3-as védõket nem tudták sem átlõni, sem a beálló Palcic-ot megjátszani. A szerzett labdákból a podgoricai szélsõk és az orosz beálló Mocsalina lerohanta a horvátokat.
A 2. félidõre Paula ismét beállt a horvátokhoz és ismét eldöntötte a meccset. A montenegróiak a végére elfáradtak és a játék képe alapján nem várható nagy arányú vereséget szenvedtek.
A meccs, BL mccseknek megfelelõ színvonalat hozott.

A Buducnosttal is számolni kell a BL-ben. A védekezésük masszív. 2 remek és gyors szélsõvel rendelkeznek. Beállóban Mocsalina, hozza a Ladá-ban nyújtott klasszisát és jobbátlövõben Bulatovic remekel. Ha jól sikerül a felkészülésük, akkor borsot törhetnek az FCK és a Hypo orra alá és nyílttá válhat a továbbjutás a BL B csoportjában.

A Podravka a mutatott játéka és a játékoskerete alapján szintén a BL-be várható. Nekik selejtezõt kell játszaniuk Spanyolországban az Itxako és a Lipcse ellen. Ami nem lehetetlen feladat.

Hajrá Magyar Kézilabda!

kaloz174
#40396
Ha ez így van, akkor ez teljesen igazságtalan - szerintem.<#levele>

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

Isthy
#40395
Ha a kézis szakvezetõkre gondoltál, akkor Hajdú kapott, de Konkoly Csaba és Imre Vilmos nem.

Itt a teljes névsor

DUNAFERR FOREVER!!!

Isthy
#40394
Igen, sztem mi az EHF-ben fogjuk folytatni. Igazából a mostani kerettel az inkább nekünk való. Sajnos...

DUNAFERR FOREVER!!!

kaloz174
#40393
<#eljen><#vigyor2>

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

kaloz174
#40392
Én is grat. nekik, szívbõl. <#taps> Valamint az egész csapatnak. <#worship>
A szakvezetõk is kaptak<#eljen> vajon kitûntetést? Remélem. <#wink>

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

kaloz174
#40391
Tulajdonképpen - a Dunaferr NK-nál történtek miatt - kevés a jelentõsége mindennek, ami a továbbjutást illeti. Sajnos. <#schmoll2>

Pedig mennyire feldobott sokakat - tapasztalatom szerint - hogy újra BL-meccsek lesznek Újvárosban. Délibáb volt. <#shakehead><#gun>

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

Isthy
#40390
Gratulálok Ginnek és Pigának a Magyar Köztársaság címerével ékesített aranygyûrûhöz! <#taps><#worship>

DUNAFERR FOREVER!!!

Isthy
#40389
BL selejtezõ

Mégis bejött az ami várható volt. Meggyõzõdésem, hogy nagyon jól tudták õk, hogy hol és miként kell eredményesen ösztönözni a rendezés érdekében. "Fáradozásaik" eredményre vezettek...

DUNAFERR FOREVER!!!

Isthy
#40388
Miben nem vagyok következetes? Csak úgy okulásul <#wink>

DUNAFERR FOREVER!!!

kaloz174
#40387
Nem vagy következetes most. <#wink> De egyetértünk.
(De hogy Pigával mi lesz??...)

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

Isthy
#40386
Pont ezt olvastam és néztem én is az elõbb. Én még az EB-ben bíztam, a továbbiakban már nem nagyon. Most már nagyon úgy fest már az EB-n sem lesz... Dettinek sztem ez volt az utolsó világversenye, mint ahogy Pigának is... De jó lenne, ha tévednék...

DUNAFERR FOREVER!!!

Isthy
#40385
Azok más idõk voltak... A mai "modern, európai Magyarországon" az már nem megy....

DUNAFERR FOREVER!!!

kaloz174
#40384

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

#40383
Nem sokat játszott Gödön sem, gondolom eleve második számú játékosnak jött. Nem baj, szeretem nézni a kispadot is😊

Duby
#40382
Igen, Újvárosban a legvakabb vágányra terelõdtek a dolgok, és azon futnak. Nem tudom mit lehetne tenni. <#nemtudom>

...pedig ezelõtt 10 évvel... <#falbav>

Sztori szemle (http://sztoriszemle.wordpress.com)

Isthy
#40381
Én már remélni sem nagyon tudom, hogy nálunk meg képesek lennének az illetékesek ilyen téren is megváltozni...

DUNAFERR FOREVER!!!

#40380
igen, hallottam róla, és örültem neki, épp ezért lenne jó Lajosnak ha addig nyújtózkodna, míg a takarója ér, bár ahogy hallom, van segítsége, hogy tudja hol a határ 😉)

Mindegy, hogy mekkora embernek érzed magad, hogy mit értél el, a temetési meneted hosszát az időjárás határozza meg. Nyugodj békében Pinokkió!

SomogyiG
#40379
Ez a szezon eddig nem az igérgetésekrõl szólt, s nagyon remélem, hogy ezután is így lesz!

A számítógép segít azon problémák megoldásában, amelyek nélküle be sem következtek volna.

Isthy
#40378
Asszem Pigának az ígérgetésekkel sajnos már van némi tapasztalata...

Más:

Interjúk az olimpiáról

Nem kicsit keltették fel a figyelmemet Gin második megszólalásában az ún. háttérrõl elmondott szavai... De sajnos akikre ez vonatkozna, azok továbbra sem hiszem, hogy megváltoznának...

DUNAFERR FOREVER!!!

#40377
csak nehogy Lajosotok másképp gondolja, és túlígérje magát 😊

Mindegy, hogy mekkora embernek érzed magad, hogy mit értél el, a temetési meneted hosszát az időjárás határozza meg. Nyugodj békében Pinokkió!

SomogyiG
#40376
Kizárt! Az õ igényei és a mi lehetõségeink között több dimenziónyi különbség van.

A számítógép segít azon problémák megoldásában, amelyek nélküle be sem következtek volna.

Isthy
#40375
Piga is csapatot keres magának... Vajon képbe jöttök? <#wink>

DUNAFERR FOREVER!!!

#40374
akkor csak aláírta 😄 gondolom a pénzhiány miatt jött el, reméljük a Fradiból nem távozik 1 hónap után ugyanilyen okokból!
én nagyon örülök neki, hogy így alakult.
csak egy kicsit Szádvárit sajnálom :S

Mindegy, hogy mekkora embernek érzed magad, hogy mit értél el, a temetési meneted hosszát az időjárás határozza meg. Nyugodj békében Pinokkió!

SomogyiG
#40373
Közel egy hónapig volt kint, aláírt szerzõdéssel. Közös megegyezéssel bontották fel, és hazajött. Csapatot keresett magának, így jöttünk képbe mi.

A számítógép segít azon problémák megoldásában, amelyek nélküle be sem következtek volna.

#40372
mikor az NS megírta, még nem volt aláírt szerzõdés! (ezekszerint nem is lett? vagy? ) az tuti, mert még csak akkor ment ki aláírni 😄DD

szerintem is jó helyen van a Fradiban 😄

Mindegy, hogy mekkora embernek érzed magad, hogy mit értél el, a temetési meneted hosszát az időjárás határozza meg. Nyugodj békében Pinokkió!

#40371
mintha olyant olvastam volna, hogy volt egy 2 éves szerzõdése a konstancaiakkal, vagy nem? Igaz, nem tudom, hogyan alkalmazkodott volna. Timurdzsinnal OK, neki vannak "rokonai" bõven (török, tatár, stb) a városban és környéken.-😊))
Fanni viszont jó helyen van a Fradinál, látom megnyerték a Siófok kupát, megverve a Debrecent is!