Kézi és az Olimpia
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
A Dunaferr esetében lehet tudni az okokat. Csak a csapatvezetési és gazdálkodási módszereket nem lehet megérteni, semmiképpen. <#levele>#levele>
MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!
Egészen jót játszottunk az ETO ellen. Nem lett volna hátrány ennek a kivéreztetett csapatnak gyõzni ma. De még így is dícséret illeti õket.<#worship>#worship>
Berni jól megszórta volt csapatát.😊
Megfigyeltem: az olimpiát megjárt játékosok még nem tudtak újra igazán felpörögni. Ez szinte mindenkire jellemzõ volt.
MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!
Mindegy, hogy mekkora embernek érzed magad, hogy mit értél el, a temetési meneted hosszát az időjárás határozza meg. Nyugodj békében Pinokkió!
MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!
DUNAFERR FOREVER!!!
Kívánom, hogy még nagyon sokáig folytathasd hasonló szinvonalon ezt a nagyszerû munkát!
DUNAFERR FOREVER!!!
Nagyon köszönjük, remélem lesz alkalmam megtekinteni a kiállítást!
Az elismerés és nagyrabecsülés kifejezésébõl sosem lehet elég, ezért gratulálok itt is.
Nagy ember vagy, V-Man! <#taps>#taps><#worship>#worship>
Sztori szemle (http://sztoriszemle.wordpress.com)
szeptember 5. péntek
17:30 Gyõri Audi ETO KC- Dunaferr NK
19:15 Lada Togliatti - CS Oltchim Valcea
szeptember 6. szombat
14:30 Gyõri Audi ETO KC- CS Oltchim Valcea
16.00 Dunaferr NK - Lada Togliatti
17:45 Gyõri Audi ETO KC - Lada Togliatti
19:15 Dunaferr NK- CS Oltchim Valcea
A jegyárakon is faragtak, tanulva a múlt heti gyõri érdektelenségbõl. Péntekre 2500 ft, szombatra a négy mérkõzésre 2500 ft, péntek-szombatra 3000 ft.
Anitáról csak a csarnokban emlékeznek meg, nem kaptak engedélyt a repülõs akcióra...ha kértek egyáltalán...
DUNAFERR FOREVER!!!
Tehát Pigát illetõen sajnos nem tévedtem...
DUNAFERR FOREVER!!!
Úgy érzem, sajnos csak idõ kérdése, és oda jutunk, ahova a Krim, és fõleg a szlovén bajnokság.
Sorry a pesszimizmusért, de annyira elmegy a kedvem már az egész kézilabdától is ...
Sztori szemle (http://sztoriszemle.wordpress.com)
Sajnos én úgy érzem, hogy a Dunaferrnek esélye sem lesz a Podgoricával játszani a BL-ben. Pedig milyen jó lenne...
Én úgy gondolom, hogy Regional Ligát megnyerni a Hyponak van messze a legnagyobb esélye. Utánuk végez majd a Podravka és a Buducnost.
DUNAFERR FOREVER!!!
Buducnost-Fehérép 30-29 (13-12)
A Fehérépben nem játszott az elõzõ napon térdsérülést szerzõ Triscsuk. Õt pihentették, talán a bajnokság kezdetéigfelépül. Az egész mérkõzésre jellemzõ volt, hogy a csapatok fej-fej mellett haladtak. A 2. félidõ közepén tudott a Podgorica 3 góllal meglépni, de a végét szorossá tette a Fehérvár. A meccs elején a Fehérvár betörésekkel próbálkozott Siti révén elõször több majd kevesebb szerencsével. Az FKC-ban jó teljesítményt nyújtottak az átlövõk (Laima és Mira). A jobb szélen a sérüléséig (2. fi. eleje) jól szerepelt Varga Kata is. Az FKC az egész meccsen küzdött, harcolt akarták a gyõzelmet, de sajnos nem sikerült nyerniük.
A Buducnost az elõzõ két meccsükhöz képest visszafogodtabb teljesítményt nyújtottak. Az elsõ félidõben Gabca csak védekezett a 2. félidõben már a támadásban is részt vett. A jobbátlövõ Bulatovic a jobbszélsõ Radicevic és az irányító Radovic játszott jól. A Podgorica gyengébb teljesítménye is elég volt a gyõzelemhez.
Podravka-Krim 36-30 (23-14)
A bemelegítésen részt vett, de a meccsen nem játszott Dokic.
A meccset a Krim harcossan kezdte, de csak 10 percig tartották a lépést a hazaiakkal. Ekkor lépést váltottak a kaproncaiak és labdaszerzésekbõl és a jobbszélsõ Todorovska kontráinak köszönhetõen a félidõ végére 9 gólra tornászták az elõnyüket. A 2. félidõben visszafogodtabban játszott a Podravka ezt megérezték a vendégek és próbáltak hátrányukból faragni, de 5 gólon belülre nem kerültek. A mérkõzés végén a Kapronca már csak a fiataljait szerepeltett, ezért úszták meg a ljubljanaiak a csúfos vereséget.
A Krimben Tréfi kb 25-30 percet játszott, a 2. fi.-ben volt pár szép védése. Mörtel a 2. félidõ utolsó 20 percében játszott a lõtt 3 gólt és lõtt kettõt 7 méteresbõl.
A torna végeredménye:
1. Podravka
2. Buducnost
3. Fehérép
4. Krim
Ezt tükrözte a mutatott játék.
A Podravkával komolyan kell számolni a BL selejtezõjében. A Paula-Zebic(Lovrak)-Franic(Bulath)-Tatari-Dokic(Palcic)-Penezic-Gace összetételû csapattal élég komoly játékerõt képviselnek.
A Buducnostnak is van esélye a BL-ben a csoportban 2. továbbjutó helyért lesznek harcban remélem a Dferr-el, de valószínübb, hogy az FKC-val. A védekezésük nagyon masszív, szinte átlõhetetlen. Van egy nagyon jó jobbátlövõjük (Bulatovic) és egy jó jobbszélsõjük (Radicevic). Nekik és a Podravkának is nagyon jó esélye van a Regionál liga megnyerésére. A Podravkának kicsit nehezebb a dolga mert neki a horvát bajnokságban az alapszakaszban is szerepelniük kell, míg a Buducnost csak a rájátszásban kapcsolódik be a bojnokságukban.
A Fehérép valószínüleg a bajnokság 2-5. helyéért lesz harban a Lokival, Fradival, Dferr-el. Az EHF kupa beli szereplésük attól függ mikor találkoznak a BL selejtezõbõl kiesõ csapatokkal.
A Krim nagyon átalakult, megfiataladott. A szlovén bajnokságot és kupát megnyerik és ennyi lesz a dicsõség listájuk. Azt kell jósolnom, hogy a BL csoportban még a KEK szereplést érõ 3. helyet sem érik el.
A torna gólkirálynõje: Kristina Franic (Podravka)
A torna legjobb játékosa: Miranda Tatari (Podravka)
A torna legjobb kapusa: Paula Ungureanu (Podravka)
Az utóbbihoz semmi kétség nem fért. A Kapronca nagyon jól járt vele.
Hajrá Magyar Kézilabda!
DUNAFERR FOREVER!!!
A tegnapi 2 meccsrõl is lehetne kérnem ilyet? <#wink>#wink>
DUNAFERR FOREVER!!!
Vegyes érzésekkel olvastam, természetesen.
Egyrészt nagyon szurkolok, hogy a "magyarok" lehetõséget kapjanak és éljenek is vele. Másrészt viszont nagyon fájó tudni, hogy már nem a mi csapatunkat erõsítik.
Képek? 😊
MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!
Egy kis összefoglaló a kaproncai torna tegnapi napjáról:
Podravka-Fehérép 39-31 (19-17)
A Fehérvár jól kezdett a házigazdák ellen. A fehérvári csapatot jól mozgatta Triscsuk és Siti. A szélsõk (Kovács, Vaszari) és a beállósok (Vijunate és Nikolic) és a jobbátlövõ Bernataviciute is jól játszott támadásban. A FKC hiányposztja a balátlövõ. Siti, Triscsuk és Emberovics játszott ezen a poszton. Talán Triscsuk volt a legjobb.
A 2. félidõre a hazaiaknál beállt Paula a kapuba és azt kell mondani ez eldöntötte a meccset. Megfogott 3 hetest és 4-5 ziccert, így simán nyerte a Podravaka a meccset. A meccsen a Podravkában nem játszott Dokic (arcsérülés), Penezic jobbátlövõ (lábsérülés) és Zebic balszélsõ.
Az elsõ félidõben a jobszélsõ Gace bokája egy szerencsétlen eséstõl kifordult, így õ sem folytatthatta a játékot.
Buducnost-Krim 31-21 (11-10)
3 magyar játékos(Triffa, Mörtel, Kindl) és 1 magyar edzõ(Zsiga) meccse.
Továbbá érdekesség, hogy Gabca a volt csapattársai ellen játszott elsõ alkalommal. A meccsen nem játszotta Krim legjobbja Bodnieva sérülés miatt. Oder pedig nem is volt a Krim keretében.
A Krim kerete gyökeresen átalakult. Rengeteg fiatal és új játékosuk van akiket, még nem tudtak a csapatba beépíteni. Ez az évük rá fog menni a csapatépítésre és a BL-nek is hamar búcsút fognak mondani.
Az 1. félidõben a csapatok rengeteg technikai hibával, de harcosan játszottak. A második félidõre a Buducnost védekezése feljavult és lerohanásból sok gólt szereztek. Gabca fõleg csak védekezésben játszott, de amikor támadhatott akkor legtöbbször gólt szerzett(3 gól).
Reni is jól játszott, de a társai nem keresték labdákkal és nem kapott sok lehetõséget. Tréfi csak a 2. félidõ végére állt be, védett pár ziccert, sajnos a vereségrõl nem Õ tehetett.
Fehérép-Krim 32-30 (16-12)
Az elsõ félidõt jól kezdte a Fehérvár. A Krim csak az elsõ 5 percben tartotta a lépést. Mörtel és Tréfi kb. eddig játszottak. Az FKC védekezése jól mûködött, ennél fogva lerohanásokból is többször voltak eredményesek. A második félidõt jól kezdte a Krim, hamar kiegyenlítettek, majd sokáig fej-fej mellett mentek a csapatok. A hajrá a Fehérvárnak sikerült jobban és így megérdemelten nyerte a meccset. Mindent összevetve egy jó küzdelmes mérkõzés volt.
Podravka-Buducnost 38-31 (19-18)
A csapatok délelõtti játékát nézve a torna derbijének ígérkezett a meccs. Szerencsére nem kellett csalódni benne.
A mérkõzést a Buducnost kezdte jobban. A védekezésük nagyon jól mûködött. A horvát átlövõk (Franic, Tatari, Pasicnik, Bulath) csak szenvedtek a montenegróiak védekezõ falával. A Kindl-Bulatovic 3-as védõket nem tudták sem átlõni, sem a beálló Palcic-ot megjátszani. A szerzett labdákból a podgoricai szélsõk és az orosz beálló Mocsalina lerohanta a horvátokat.
A 2. félidõre Paula ismét beállt a horvátokhoz és ismét eldöntötte a meccset. A montenegróiak a végére elfáradtak és a játék képe alapján nem várható nagy arányú vereséget szenvedtek.
A meccs, BL mccseknek megfelelõ színvonalat hozott.
A Buducnosttal is számolni kell a BL-ben. A védekezésük masszív. 2 remek és gyors szélsõvel rendelkeznek. Beállóban Mocsalina, hozza a Ladá-ban nyújtott klasszisát és jobbátlövõben Bulatovic remekel. Ha jól sikerül a felkészülésük, akkor borsot törhetnek az FCK és a Hypo orra alá és nyílttá válhat a továbbjutás a BL B csoportjában.
A Podravka a mutatott játéka és a játékoskerete alapján szintén a BL-be várható. Nekik selejtezõt kell játszaniuk Spanyolországban az Itxako és a Lipcse ellen. Ami nem lehetetlen feladat.
Hajrá Magyar Kézilabda!
MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!
Itt a teljes névsor
DUNAFERR FOREVER!!!
DUNAFERR FOREVER!!!
MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!
A szakvezetõk is kaptak<#eljen>#eljen> vajon kitûntetést? Remélem. <#wink>#wink>
MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!
Pedig mennyire feldobott sokakat - tapasztalatom szerint - hogy újra BL-meccsek lesznek Újvárosban. Délibáb volt. <#shakehead>#shakehead><#gun>#gun>
MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!
DUNAFERR FOREVER!!!
Mégis bejött az ami várható volt. Meggyõzõdésem, hogy nagyon jól tudták õk, hogy hol és miként kell eredményesen ösztönözni a rendezés érdekében. "Fáradozásaik" eredményre vezettek...
DUNAFERR FOREVER!!!
(De hogy Pigával mi lesz??...)
MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!
DUNAFERR FOREVER!!!
DUNAFERR FOREVER!!!
MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!
...pedig ezelõtt 10 évvel... <#falbav>#falbav>
Sztori szemle (http://sztoriszemle.wordpress.com)
DUNAFERR FOREVER!!!
Mindegy, hogy mekkora embernek érzed magad, hogy mit értél el, a temetési meneted hosszát az időjárás határozza meg. Nyugodj békében Pinokkió!
A számítógép segít azon problémák megoldásában, amelyek nélküle be sem következtek volna.
Más:
Interjúk az olimpiáról
Nem kicsit keltették fel a figyelmemet Gin második megszólalásában az ún. háttérrõl elmondott szavai... De sajnos akikre ez vonatkozna, azok továbbra sem hiszem, hogy megváltoznának...
DUNAFERR FOREVER!!!
Mindegy, hogy mekkora embernek érzed magad, hogy mit értél el, a temetési meneted hosszát az időjárás határozza meg. Nyugodj békében Pinokkió!
A számítógép segít azon problémák megoldásában, amelyek nélküle be sem következtek volna.
én nagyon örülök neki, hogy így alakult.
csak egy kicsit Szádvárit sajnálom :S
Mindegy, hogy mekkora embernek érzed magad, hogy mit értél el, a temetési meneted hosszát az időjárás határozza meg. Nyugodj békében Pinokkió!
A számítógép segít azon problémák megoldásában, amelyek nélküle be sem következtek volna.
szerintem is jó helyen van a Fradiban 😄
Mindegy, hogy mekkora embernek érzed magad, hogy mit értél el, a temetési meneted hosszát az időjárás határozza meg. Nyugodj békében Pinokkió!
Fanni viszont jó helyen van a Fradinál, látom megnyerték a Siófok kupát, megverve a Debrecent is!
