61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #44668
    Győri Audi ETO-Larvik HK 28-23 (14-11)

    Gratulálok az ETO-s lányoknak a győzelemhez!

    Az első 15 percben sok volt a hiba és gyenge a védekezés Katival együtt. Azután Gin is összekapta magát és a védelem is. Elöl is jobban ment a szekér és sikerült fordítani. A 2. félidő elején még kapaszkodtak a norvégok, de utána beindult az ETO henger. Gin pazar volt hátul a védekezéssel együtt és elöl is mindenki jól teljesített. Mi indítottuk le a norvégokat, ami elég ritka mostanában. Nagy örömmel konstatáltam Vérten Orsi mosolyát a meccs vége felé, még sok ilyet szeretnék látni
    A végén 9 gólnál kicsit leengedtek a lányok, így jöhetett közelebb a Larvik, de egy esetleges összesítésben így is az ETO a jobb. Tény, hogy Tonje kiesése komoly hátrány volt a Larviknak, elsősorban védekezésben, de nálunk meg nincs Görbe. Nem akarok kiemelni senkit, mindenki hozzátette a magáét, igazi csapatmunka volt.

    SZÉP VOLT LÁNYOK!!!
  • Breki33
    #44667
    Hát az elején nem hittem volna, hogy ilyen simán meglesz

    BRAVO GYŐR !!!
  • Isthy
    #44666
    A mai első női BL meccsen:

    Dinamo Volgograd-Oltchim Valcea 32-32 (15-15)

    Ezzel a románok már biztos elődöntősek.
  • Isthy
    #44665
    Köszi!

    Biztosan lesz ismétlés, meg fogom nézni.

    Ha már a közvetítéseknél tartunk, a hétvégi "menü":

    Váci NKSE – DVSC-KORVEX
    Női NB I., 19. forduló - Vác
    RTL Klub 2010.03.06. 12:50

    Győri Audi ETO KC – Larvik HK (norvég)
    Női Bajnokok Ligája, Középdöntő, 1. csoport, 4. forduló - Győr
    Viasat3 2010.03.06. 14:00

    KS Vive Targi Kielce (lengyel) – MKB Veszprém KC
    Férfi Bajnokok Ligája, B-csoport, 10. forduló - Kielce
    Viasat3 2010.03.06. 16:00

    Alcoa FKC - Siófok KC
    Női NB I., 19.forduló
    cunder.hu 2010.03.06. 16:50

    Pick Szeged – HCM Constanta (román)
    Férfi Bajnokok Ligája, A-csoport, 10. forduló - Szeged
    Viasat3 2010.03.07. 17:15
  • Isthy
    #44664
    Azt az "emberfajtát" itt inkább ne is emlegessük...

    Ha lesz beszámoló azt nagyon megköszönjük
  • Isthy
    #44663
    Jaja, pár beszólás erejéig
  • kaloz174
    #44662
    Az akarat diadala volt, azt gondolom, ez a meccs, megint.
    Nagyon érezhető volt a csajokon, hogy borzasztóan szeretnének nyerni. Ha azt mondom neked, hogy Boki nem rohant le, mint máskor, hanem sokszor vállalt aktív szerepet a védekezésben is, az jelez valamit, azt hiszem. (Egyébként is láthatóan nagyon űzte-hajtotta a csapatot, pályán belül.)
    Azért a nagy akarásnak volt annyi böjtje, hogy sok ziccer kimaradt. Azt az egyszerű dolgot sem sikerült egész meccs alatt észrevenni, hogy Wolfot nem szabad hagyni szabadon lövöldözni. (Ezt nem értettük, ott a háló mögött, vlahogy.) Bezzeg a Vásárhely kiállt Bokira, miután látszott, hogy igencsak nagy kedvvel játszik.
    A kapusok most nem nyújtottak kiemelkedőt, sajnos. Azért volt pár hasznos védésük, ami egy ilyen eredménynél sokat számított.
    Szélen Erdősi Ildi helyett Ivett jött be később. Most nagyon hasznosan játszott. Detti hozta a tőle mostanában szerencsére megszokott jó és eredményes formát.
    A Vásárhely szívós ellenfélnek bizonyult, de ez nem volt meglepő. Többen tartottunk a meccstől, ez be is jött. Bár azért csalódás lett volna, ha nem sikerül nyerni.
    A végén egy elégedett csapat jött pacsizni, jó volt látni őket.
    A vásárhelyi csapat kissé csalódottnak tűnt, ők nem is mentek oda a szurkolóikhoz.

    Ennyit most. Remélhetőleg a Cunder ismételni fog.

    A gratuláció az újvárosi csapat felé azonban mindenképpen megérdemelt, szerintem.
  • Táncos ETO
    #44661
    Igyekszem, de nem ígérek semmit! :) Az a politikusok kenyere..
  • Táncos ETO
    #44660
    * talán helyesebb fórumon.. :)
  • Táncos ETO
    #44659
    Néha azért felbukkan az indexes győri fórumba.. :)
  • Breki33
    #44658
    És mi van Hege-vel?

    Őt máshol sem látom írni.
  • Isthy
    #44657
    Kár, hogy kevés időd jut rá... Pedig nagyon hiányoznak a győri meccsekről a helyszíni beszámolók. Az mégiscsak más, mint amit a tv-ben láthatunk. De remélem lesz ez még így se!
  • Isthy
    #44656
    Nem szerveznék tüntetést, hogy nem EU konform a dolog Ha rajtam múlna találnék nekik megfelelő elrettentő erejű büntetést. Az biztos nem állná ki az EU konformság próbáját...
  • Isthy
    #44655
    Huhh, mennyit kellett olvasnom Kicsit nem vagyok itt és micsoda "élet" zajlik a topikban

    Dunaújvárosi NKKSE-Hódmezővásárhely 36-34 (19-17)

    Gratulálok a csapatnak a mai győzelemhez!

    Nagyon kellett ez a győzelem az esetleges 8-ba kerüléshez. De kellene még a jövő héten Veszprémben is. Ahogy látom a védekezés sajnos még mindig maradt a régi, de most elöl sikerült kompenzálni Detti és Boki vezetésével. Remélem "helyszíni tudósítónk" majd beszámol nekünk a szokott módon.
  • Táncos ETO
    #44654
    Köszönöm, én is örülök, hogy itt lehetek. :)
    Sajnos kevesebb idő jut már fórumozásra, kézire is, de azért igyekszem követni az eseményeket (s így közben Benneteket is olvaslak) és ahol tudok, személyesen is ott vagyok.
  • Gabess8
    #44653
    Egykét estben nem nagyon érdekelne, hogy EU konform e... de lehet sőt biztos volna visszatartó hatása...
  • Gabess8
    #44652
    Valóban csak akkor van értelme ha hisznek benne! Lehet, hogy azt mondják egymással megtudják beszélni, de én állítom, hogy nem.
  • Andreeew
    #44651
    Az lenne a jó, ha már serdülő/ifi korban foglalkoznának a játékosokkal, hogy mire profik lesznek már tényleg ösztönösen tudják hogyan kell kezelni a különböző lélektani helyzeteket a meccsek során.
    Nem tudom milyen költségekkel jár ez, de talán havonta pár óra nem olyan megfizethetetlen. Hosszútávon biztosan megtérülne.
    Persze amíg a legtöbb csapat napról-napra él, addig ez a dolog eléggé a végén lesz a megoldandó problémák listáján.
    Mondjuk azon is meglepődnék ha az ETO-nál foglalkoznának ezzel...
  • Mse
    #44650
    sajnos manapság elenyésző az elrettentő hatása a büntetéseknek... sok összetevője van, de amíg a bv intézetben valaki úgy él mint kiskirály, nem is lesz soha... vissza lehetne hozni a régi gyakorlatot, befalazni az elítéltet, aztán akkor falat bontani mikor lejárt az (büntetési) ideje :) bár gyanítom ez nem lenne EU konform :D
  • Mse
    #44649
    szia :)
  • kaloz174
    #44648
    Jó lenne, ha minél előbb pont kerülne a végére. Természetesen úgy, hogy legalább az elrettentést elérje az ítélet.
  • kaloz174
    #44647
    Nem kellett nekem senkit tájékoztatni. Azért, mert nem a handball.hu-n ismert neveden regisztráltál, magadat nem tudtad megtagadni.
    De ez több szót nem érdemel már.
  • handbold
    #44646
    Egyrészt eszem ágában nincs a kedves újvárosiakat zaklatni, úgy tudom ez nem Újváros topik, de lehet tévedek. Másrészt nem zaklattam senkit, legalábbis olvasd végig a hsz-eimet. (látom Kalóz már kellőképpen tájékoztatott téged)
    Úgy látom ide csak az írhat, aki mindig mindennel egyetért, kakukktojás vagyok akkor talán. Így inkább elköszönnék, és meghagyom az idilli fórumhangulatot, nem akarok a főgonosz lenni, annak ellenére hogy páran annak akarnak beállítani(üdvözletem nekik). Sziasztok!
  • Mse
    #44645
    hétvégén jó kis meccsek lesznek, deportáltam pár drukkert a Larvik elleni meccsre, remélem jó kis élményben lesz részük. :)

    tőletek meg várom majd a részletes beszámolókat a női meccsekről! :)
  • Mse
    #44644
    hamarosan tárgyalják az ügyet...
  • Mse
    #44643
    van szerencsém ismerni a cikkben szereplő sportpszichológusok némelyikét, meséltek néhány érdekes estet, DE amíg a sportolók nem hisznek, bíznak egy pszichológusban addig úgysem változik semmi. ez teljesen olyan mint egy alkoholista, ha nem ismeri fel/be hogy neki szüksége van segítségre, küldheted ezeregy rehabra, úgysem eredményes.

    kézilabda válogatottból is sokan nyilatkozták, egymással meg tudják beszélni a dolgaikat nincs szükség pszichológusra...ha most gonosz lennék azt írnám: láttuk hogy megbeszélték NA kapitánykodásának végefelé, sok jó sült ki belőle :))

  • Mse
    #44642
    kicsi csillag, handball.hu-ról átjöttél ide zaklatni az újvárosi drukkereket? :DDDDD
  • Gabess8
    #44641
    Amennyiben 99-óta figyeled az eseményeket, amikor még tényleg merőben más volt a helyzet, akkor tényleg nem értelek, vagy lehet mégis. Szerintem is ott lehet a "probléma" hogy fiatal vagy még, ezért másképpen látod a dolgokat, ez szerintem idővel majd változni fog ahogy egyre érettebb vagy és jobban érted a dolgok működését. Természetesen ezzel nem bántani akarlak.
    "Egyébként mint láttam, te is Újvárosi szurkoló vagy, így a naivságot először magatokban kellene keresni szerintem"
    Egyébként én is az vagyok és szerintem azt hagyjuk melyikünkben kellene keresni a naivságot az itt megformált vélemények alapján...
  • Gabess8
    #44640
    Jó a cím, csupán egy problémám van vele pszichológus nem azért kell mert valakik dilisek, inkább azért, hogy ne legyen az, csak ebben az országban sokan már a szó hallatán is megijednek, nekik ugyan minek??? Pedig szerintem sokszor nem ártan átbeszélni a dolgokat, lehet sokat segítene, persze ehhez tényleg jó szakemberre van szükség.
  • Andreeew
    #44639
    Talán nem off.

    Nincs problémánk, nem vagyunk mi dilisek
  • handbold
    #44638
    Érdekes amit írsz. Megpróbálok reagálni.
    Igen, fiatal vagyok. Azonban szerintem az nem ok arra, hogy ne lehessen véleményem valamiről, mivel egyetemen tanulok, ezért érezhetem magam annyira képzettnek, hogy véleményt mondhassak a dologról, dolgokról. Nincs gond azzal, amit írtak az előtted szólók, mondtam értem. Azonban nekem más a véleményem. A naivságról annyit, hogy abszolút nem vagyok az, nem dőlök be mindennek. Egyébként mint láttam, te is Újvárosi szurkoló vagy, így a naivságot először magatokban kellene keresni szerintem, mert ez nagyon jellemző rátok az utóbbi pár hónapban-> ezt abszolút nem bántásnak szánom, csak mielőtt naiv-nak nevezel, gondolj abba bele, hogy naivan hányszor hittetek ti is Böbe hazugságainak? (erről többet nem szeretnék beszélni, mert nincs bajom az újvárosiakkal!)

    Mivel fiatal vagyok, így alapból nem lehet sok-sok éves tapasztalatom a kézilabdát illetően. Tudom azonban, hogy aki itt sok éves tapasztalatról beszél sem követi a kézilabdát nálam sokkal korábban, sőt. Én a 99-es vb óta figyelem a történéseket, és alkotok véleményt.
    Nem gondolom, hogy a szövetség erénye a nagy sikerek, mert abszolút nem. Viszont, akkor az ország egy teljesen más helyzetben volt, ez nagyo badarság lenne letagadni. És most is más a helyzet. Én erre utaltam korábban is. Akkor naivság a te részedről is, ha azt gondolod, hogy mondjuk az MKSZ-nél teljesen adottak a feltételek mindenhez. Nem hinném. Félre ne érts, én nem védem őket, csak zavar hogy azt gondolják sokan, hogy az MKSZ úszik a pénzben és a magyar kézi meg itt tart ahol.

    Felelősségről: teljesen egyetértek veled, ebben az országban mindig-minden megcsinálható felelősségre vonás nélkül. Ezért tart minden ott ahol. Én remélem, hogy valami nagyon megváltozik ebben az országban, mert nem jó fele megyünk.

    Ennyi lenne a véleményem, remélem nem bántottalak meg vele, bár nem hiszem, hogy olyat mondtam volna.
    További szép napot!
  • Duby
    #44637
    Úgy érzem nagyon fiatal lehetsz. Legalábbis a kézilabda világában. Ezt az irreális naivitásodra alapozom. Kérlek, kicsit figyelmesebben olvasd el a témában előttem szólók írásait, és próbáld megérteni.
    Az itt jelenlévők sok-sok év/évtized tapasztalatot gyűjtöttek már a magyar (női)kézi világában. Nem a fotelből. Megjártuk mi már a legmélyebb poklokat, és a legszebb álmokat. Ismertük a nagyokat, a fiatalokat, az öregeket és napi tapasztalataink voltak a gyerekek lehetőségeiről is. Tehát a teljes szakmai palettán a válogatottól az utánpótláson át a szabadidős kéziig a lehető legteljesebben tisztában vagyunk az mksz "teljesítményével".
    Óriási tévhit azt gondolnod, hogy a szép idők bármennyire is a szövetségnek lettek volna köszönhetők. Az ő szerepük akkor is maximum a csapat/ok által kiharcolt diadalban való lubickolásra, büszke vállkihúzásra terjedt.
    Félre ne érts, nem bántani akarlak, és nem is mindenáron meggyőzni a tiéddel ellenkező véleményre. De mikor azt látom, hogy valaki ilyen szinten álomvilágban él, csak azt kérem, hogy kezdjen el érdemben utánanézni a dolgoknak, értelmezni az információkat, és gondolkodni.

    Ez elfogadhatatlan érv, hogy úgysincs pénz sehol, így egy akármilyen felelős beosztásban lévő szétteheti a karját, és megvonhatja a vállát. Itt az ideje ebben az országban végre a felelősséget is felvállalni, és nem csak a jogokat élvezni!!!
    Minden szinten.
  • handbold
    #44636
    A legkönnyebb szidni valakit, valamit. Biztos hogy történnek pénzszórások, rossz döntések, rossz elképzelések. Viszont, meg kellene nézni a másik oldalt is, amit elfelejtenek néhányan.
    Megjegyzem Sinka kb 15 éve van az MKSZ vezetőségében, abban a 15 évben voltunk csúcson is, úgy hogy az egészet az ő nyakukba varni elég érdekes, bár tény, ők a felelősek a sportág dolgaiért, de ők is kiszolgáltatottak.

    Szerintem ezzel nem hazudok, és nem mondok valótlant, jelezze aki ezzel nem ért egyet.
  • kaloz174
    #44635
    Ez jogos kérdés. Sajnos, az a tapasztalat, hogy ők inkább csak "kirakatnak" vannak ott sokszor.
  • Gabess8
    #44634
    Igen törekvésnek jó, hátha egyszer lesz ezekből valami!! Nekem egyébként az jutott eszembe oké a bírok nem vették észre, az is hiba, de mi a fenének van akkor elnök, három emberből valakinek csak kéne figyelnie, nem????
  • Gabess8
    #44633
    Erre nem tudok mit, (inkább nem akarok)írni, ha neked ennyi jött le...
  • Duby
    #44632
    ehh, nagyon kemény volt.
    Nem is írok többet, mert azóta is tele vagyok indulattal.

    Viszont Téged jó látni erre! Régóta nem voltál.
  • kaloz174
    #44631
    Megdöbbentő, megbocsáthatlan, elfogadhatatlan.
  • Táncos ETO
    #44630
    m1, Szíven szúrt ország, MOST!
  • handbold
    #44629
    Köszi a bókot, akkor CSAK én ilyen naiv vagyok.