61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • kaloz174
    #44748
    Azt nem is kérdeztem, a meccs előtt mit gondoltál a tegnapi várható eredményről?
  • kaloz174
    #44747
    Az, hogy a 8-ban leszünk-e, már nem annyira rajtunk múlik. Tény: a Loki elleni pontszerzés segítene, de ennek esélye elég kicsi, azt gondolom.
  • Mse
    #44746
    nem jósolgatok, de annak nem sok esélyét látom, hogy a Fehérvár győzzön a Veszprémi Arénában, arra meg még kevesebbet hogy a Győr ellen nyerjenek :)
    A Vásárhely sem hiszem, hogy Debrecenben nyer, azért addigra összeszedik magukat a Lokisták :) ( a szép az lenne, ha a tőlünk elszenvedett vereséget kellene feledtetniük otthon :D)

    én optimista vagyok :)
  • Isthy
    #44745
    Köszönöm mindkettőtöknek a véleményeket!

    Ha nem kezdünk valamit a védekezésünkkel, akkor nem leszünk a 8-ban. Ha megcsináljuk azt, amit az MK-ban a 2. félidőben, akkor ismét lehet sanszunk a Loki ellen. A Loki most nincs jó passzban, de a pontszerzéshez mindenkinek a maximumot kell nyújtani. A sorsunk már csak kisebb részben van a mi kezünkben.

    Kell a bravúr, HAJRÁ ÚJVÁROS!!!
  • kaloz174
    #44744
    helyesebben: jósolgatni:)))
  • kaloz174
    #44743
    Belegondolva az egészbe, a Veszprém viszont elég jól védekezett. Ehhez hozzájárult, úgy gondolom, relatív lassúságunk.
    Ez azért volt csalódás, mert egyrészt, úgy tudom, nem erre készültünk, másrészt eddig azért ennél gyorsabbak voltunk. Kellett volna a kispadról valamiféle ösztönző elgondolás, utasítás; közbeavatkozás.

    ps: ne tessék jósolni , szerintem sajnos már nem tőlünk függ elsősorban, mi lesz.
  • Mse
    #44742
    Veszeli akkor élt igazán mikor Sári Barbi "állítólag" emberfogással kivette...
    hihetetlen mennyire nem megy a védekezés, sajnos Boki néha elmozizott, csere helyett! :(
    Detti megint a hátán vitte a csapatot, lassan nincsenek rá szavak... Ivett és Gabó dicsérhető még... kellene Kiss Szilárd hogy összerakja a védekezést, mert az nagyon nem megy :(

    1 pontot nyertünk, meglesz az!!!!

    hajrá csajok és nagyasszonyok :)
  • kaloz174
    #44741
    A Hírlap tudosítója így látta a helyszínen.
  • kaloz174
    #44740
    Nagyon bíztam benne, hogy ezt a Veszprémet otthon is verni tudjuk. Sajnos azonban valamiért az elején átvettük az ő lassúbb játékukat, amit nem értettem. Ennek ellenére a meccs elején inkább mi vezettünk, de akkor, amikor ezt az előnyt növelni kellett volna, megtorpant a csapat.
    Ehhez hozzájárult, gondolom, hogy Detti emberfogással kivették a játékból, na és erre valahogy nem készültünk fel. Igaz, Veszeli átlövéseire számítottunk, mégsem védekeztünk ellene az elején elég hatásosan. (Később kapott egy embert, de így is lőtt 11-t, sajnos.)
    Tény: a védekezés, valamint a kapusteljesítmény sem volt megfelelő, így a Veszprém az utolsó 10 percben megfordította az állást, ha jól emlékszem, -3-mal fordultunk.
    A második félidőben is a hazai csapat kezdett jobban, sajnos. Aztán fokozatosan sikerült felzárkózni, köszönhetően pár indulásból szerzett gólnak. Meg is fordítottuk az eredményt, viszont pár újabb hiba elég volt hozzá, hogy a Veszprém kiegyenlítsen, még vezettek is, amikor a csapat egy nagy hajrával (2 perc volt vissza és 2 gól hátrányunk volt) kiegyenlített.
    Ennek alapján azt mondom: nyertünk 1 pontot. Bár nyerni kellett volna, ez mégis esélyt ad a folytatásra, nézve a többi eredményt.
    Ez van. Izgulhatunk tovább.
  • Isthy
    #44739
    Sajnos nem sok... Nagy bravúr kellene hozzá! Először fogadjuk a Lokit, majd megyünk Békéscsabára. De bármi megtörténhet, egyszer már megtréfáltuk a Lokit

    Mai eredmények:

    Veszprém-Dunaújváros 36-36 (19-17)
    FTC-Hunnia 51-20 (22-11)
    Vásárhely-Fehérép 38-32 (19-17)

    A mai meccs eredményét elnézve a védekezésünk még mindig maradt a régi szinten... Még szerencse, hogy elöl valamennyire tudjuk tartani az eredményt. Nagyon kíváncsian várom a helyszíni beszámolókat. Sajnos most mennem kell névnapozni, így nem tudom megvárni, de holnap érdeklődve fogom olvasni őket.

  • primavis
    #44738
    milyen esélye van a Dunaújvárosnak a 8-között maradásra? kivel játszanak még a debrecenen kivül? mi az utolsó két forduló sorsolása?
  • Isthy
    #44737
    Gratulálok az ETO-nak a 4-be jutáshoz!

    Katasztrofális támadójátékkal sikerült 1 pontot menteni egy igencsak közepes Krim ellen. Ilyen gyalázatos támadójátékot nem is tudom láttam-e valaha az ETO-tól... Szerencsére voltak 3-4-en akik nagyon akarták a BL 4-be jutást. Remélem ezzel letudták idénre a rossz meccsüket a BL-ben.
  • primavis
    #44736
    no nem csodálkozom a siófoki gyenge játékon, mert ma sem volt sokkal jobb! 18 hibát ekövetni nem semmi! Kovacsics és Tomori vezettek ebben! Még szerencse, hogy Pálinger, Spiridon és Bradeanu húzta a csapatot, Vérten meg feljavult a végére. Hornyák,Amorim és Mravikova küzdöttek, de ők is sok hibával.
    nekem úgy tünt, hogy mintha jobban szerettek volna a Valceaval találkozni az elődöntőben, mint a Viborggal! Sikerült!
  • Táncos ETO
    #44735
    Lehet Németh Andrást szeretni vagy nem szeretni (én az utóbbiak táborát gyarapítom), de amit a kézilabdáról tud, azt el kell ismerni. Kivételes edző.
  • kaloz174
    #44734
    Érdi hírek

    Na és a hozzászólások is elég érdekesek!
    Mindenesetre nem egészen világos, mi is történt. Helinek term. külön szorítok.
  • kaloz174
    #44733
    Berni kiváló játéka számomra külön öröm, talán nem is kell mondanom.
  • Isthy
    #44732
    Békéscsaba-Vác 32-33 (15-18)

    Igen, nyert a Vác Békéscsabán és sztem teljesen megérdemelten, egy egész jó mérkőzésen. Az 1. félidő egyértelműen az övék volt, uralták a játékot. A hazaiak kiváló védekezéséből semmi nem látszott és a kapusteljesítményük is "méltó" volt a védőmunkához. A Vác dinamikus támadójátéka ellen nem volt ellenszerük, elöl sem voltak elég határozottak a jól működő váci védelem ellen. A szünet után feljavultak elöl és hátul is, így sikerült 23-23-nál utolérni a vendégeket, de a vezetést nem sikerült átvenniük. A Vác újra ellépett 4 góllal, ugyan sikerült még visszajönniük, de végig futottak az eredmény után és ez végül felőrölte őket. Nyikolajenko vitte a csapatát - főleg a 2. félidőben - de egyedül kevés volt, mert a vendégeknél több jó teljesítmény volt. Sztem a Vácban sem csak egy vezér volt ma a pályán, de erről később. A vendégeknél mindkét kapus amikor kellett jól teljesített és sokat segített csapatán. Herr Orsi komoly szerepet vállalt az első félidő alakulásában, Juhásznak pedig a szünet után voltak nagy pillanatai. Uhrakova jól dolgozott a falban elöl és hátul is, valamint a 2 szélső is hozzátette a magáét. Vaszari az első, Baross pedig a második félidőben. Sopi kiválóan és eredményesen játszott és vezére volt a csapatának szokás szerint. Gondolom, most mindenhol az ő nagyszerűségét dícsérik, számomra azonban volt a pályán egy másik játékos, aki legalább annyit tett ezért a győzelemért, ő volt a másik vezér. Temes Bernadett ma szintén nagyon nagyot játszott, én külön gratulálok neki! Amellett, hogy kiválóan irányította a csapatát, gólratörően és kapura veszélyesen játszott. Rengeteg gólpasszt adott, szinte minden posztra. Bal és jobbszélre és beállóba is valamint Sopinak is. Arról nem beszélve, hogy nagyon sokszor lépett be a falba második beállóként Uhrakova mellé és ezzel kiváló kettős zárásokat adott Sopinak, aki szinte lubickolva élt is ezekkel. Mindezek mellett lőtt 6 gólt és pechére 4 kapufát is. Már az előző meccsen is nagyot játszott a Loki ellen és ma ismét kiválót nyújtott.
    Elnézve a Loki elleni és a mostani meccset azt kell mondjam NA igencsak jól összerakta és "megcsinálta" ezt a csapatot, sztem ők az esélyesek a 2. helyre. A rájátszás végén is sztem ők vívhatják majd a döntőt az ETO-val.
  • kaloz174
    #44731
    Nyert a Vác Csabán. Már nem az első végjáték, amelyiket a Csaba elveszít. Azt hiszem, amíg nem igazolnak olyan játékost, vagy játékosokat, akik mentálisan is erősek, lesz még ilyen gondjuk.
    Látszott most is, hogy nem volt, aki vezére legyen a gárdának, szemben a Váccal.
  • primavis
    #44730
    no a Vácnak sikerüt egy góllal nyerni Békéscsabán! Igaz, igencsak erős birói ellenszélben! Ez a páros látom hazai biróvá nőtte ki magát Csabán...akár diszpolgárok is lehetnek ott idővel!
  • Isthy
    #44729
    Most érten haza, máris prezentálom

    Dunaferr SE - MKB Veszprém
    Férfi NB I., Dunaújváros
    2010.03.12. 17:50 cunder.hu


    Mondi Békéscsabai ENK SE – Váci NKSE
    Női NB I., 20. forduló - Békéscsaba
    2010.03.12. 18:15 Sportklub

    RK Krim Mercator (szlovén) – Győri Audi ETO KC
    Női Bajnokok Ligája, Középdöntő, 1. csoport, 5. forduló - Ljubljana
    2010.03.13. 17:55 Viasat3

    Hódmezővásárhely - Fehérvár
    Női NB I., 20. forduló - Hódmezővásárhely
    2010.03.13. 17:50 cunder.hu
  • Breki33
    #44728
    Hétvégi műsort kérhetnék?
  • kaloz174
    #44727
    Mai műsor a Cunderen:

    2010-03-12, Péntek

    17:50

    Dunaferr SE - MKB Veszprém KC
    Nemzeti Bajnokság I.osztály 24.forduló - felnőtt, férfi
  • kaloz174
    #44726
    Off:
    Menetrend "postázva".

    Hajrá Újváros!
  • Mse
    #44725
    teljesen mindegy mivel március végén még hideg van a tengerben fürdéshez mint írtam, meg azon a hétvégén amúgy is más dolgom van :) de azért köszi az infókat :)
  • primavis
    #44724
    no, ne éljétek belée a román tengerparti látványosságokba, mert a meccs az Buzauba lesz valószinüleg! Ugyanis Konstancának nincs megfelelő terme! Buzau meg nem igazán látványos vidék. alföldi kisváros.
  • Mse
    #44723
    Dunaújvárosban a vasútállomásról tudja valaki milyen busszal lehet eljutni a csarnokig? thx
  • Táncos ETO
    #44722
    Köszi mindkettőtöknek. 3 napja alig alszom, úgy látszik ezzel egyenes arányban csökken az agyi kapacitásom is. :)
  • Isthy
    #44721
    Így van. Méghozzá annak kapcsán amit a hozzászólásod elején írtál.
  • kaloz174
    #44720
    Isthy, szerintem, a 2 fiatal kapusra célzott.
  • Táncos ETO
    #44719
    "Ezek szerint a hallott információk mégiscsak igazak. Jó lenne, ha ez a dolog változna, mert lehet így nem sok jövőjük lesz."

    Komolyan nem értem..
  • Táncos ETO
    #44718
    Köszönöm!
  • Gabess8
    #44717
    Köszönjük szépen, az infót! Micsoda meglepetés ez nálam is működik!!!
  • kaloz174
    #44716
    Akit érdekel az tegnapi meccs:

    itt nézheti
  • Gabess8
    #44715
    Bízom benne, hogy rajtam se
  • kaloz174
    #44714
    Na és még annyit, ami talán azért nem jutott eszembe, mivel meccs elején tortént:
    Mint somogyi származású játékost, virágcsokorral köszöntötték Kovacsics Anikót, valamint mindenki kapott virágot, a nőnap alkalmából. Azt hiszem, ez kedves gesztus volt.
  • Isthy
    #44713
    Rajtam nem fog múlni a sörözés

    A péntek sajnos a meló miatt nem jó, ezért nem nagyon járunk a csajok meccseire sem Újvárosba... Szombaton este pedig Ildikó névnapon veszek részt
  • Mse
    #44712
    jó kis meccs volt, a kielcei szurkolók nagyon szimpatikusak, és jól szurkolnak, irigyeltem is tőlük pár dolgot pl. volt egy egész oldal lelátót betakaró zászlójuk amit kihúztak -nem tudom mutatta e a TV- a tapsikolójukkal koreot is csináltak, és bedobhatnak pénztárgépszalagot :) jól nézett ki :)
    ami meg külön jól esett, hogy amellett hogy többször éltették a csapatunkat, Marianról is megemlékeztek egy rigmussal.
    tényleg igaz a mondás, lengyel magyar jó barát :)
    bár nem sok esélyt látok rá - a Hamburg iszonyat erős csapat-, de örülnék, ha továbbjutnának és esetleg ismét játszhatnánk velük :)
  • Mse
    #44711
    :))) én is úgy gondolom, hogy továbbjutunk a negyeddöntőbe, de azért ennyire még ne tekintsünk előre, hogy már állítjuk a dobogót a főtéren ;)))

    viszont ha lesz alkalmatok jönni, kötelező a közös sörözés, hogy én is felköszönthesselek :)

    szombaton jöttök Vp-be?
    vagy pénteken a fiúk meccsére? elvileg mind a kettőn ott leszek, de nálam sosem lehet tudni :DDDD
  • Isthy
    #44710
    Köszi a beszámolót!
    Ezek szerint a hallott információk mégiscsak igazak. Jó lenne, ha ez a dolog változna, mert lehet így nem sok jövőjük lesz.
    Az ETO letudta a kötelező meccset és nekik a lényeg a szombati lesz. Gondolom ennek fényében játszottak ma, tartalékolva Ljubljanára. Remélem szombaton igazolják is ezt.
  • Isthy
    #44709
    A kifejezés egy mondjuk úgy, hogy "fórumozót" takar, aki nagyon "kedveli" az újvárosi csapatot és a szurkolóit