61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #44910
    Ha jól olvastam az előbb, ma játszottak Koppenhágában és 33-31-re nyertek idegenben.

    Az előbb néztem meg felvételről a Veszprém meccsét, miután hazaértem. Hogy finoman fogalmazzak elég gyatra meccs volt. Ilyen impotens, elképzelés nélküli támadójátékot nem is tudom láttam-e valaha a Veszprémtől. Szerencsére az ellenfél nem volt világverő csapat, így most ez a kevés is elég volt a győzelemhez. Remélem ezzel idénre letudták a szar meccsüket a BL-ben.
  • Breki33
    #44909
    Ezt próbálta valaki?

    http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1269725073&no=1
  • kaloz174
    #44908
    Így van, teljesen egyetértünk.
    Ennek ellenére örülök, hogy ez a gárda (nem akármilyen képviselői a magyar kézilabdának) rangosabb meccseket vívhat a továbbiakban.
    Elismerve, hogy akár a Vásárhely, akár a Veszprém is jó teljesítményt nyújtott. A Veszprém már nyert helyzetben bukott a nagyon változó formát mutató Fehérvár ellen.
    Folyt. köv. Innentől már tényleg nincs tét. Jutalomjáték következik. (Számomra biztosan. ) Jó lenne, ha egy kis pihenéssel sikerülne újra feltöltődni a következő meccsekre.

    Előtte és közben majd szurkolunk a magyaroknak a nk. meccseken. Először is a válogatottnak.
  • primavis
    #44907
    Megúszta! Sőt ellentétben a zágrábiak többségével (Balic, Valcic,Skof, stb) még jól is játszott. Az elején nehezen találták meg és pár ziccert is rontott, de lőtt 5 gólt és a védekezésben is jó volt. A két csapat közti különbséget a cserepad és a kapusok adták. Nagy Laci mig benn volt, főleg védekezésben tünt ki (élveztem amikor a Gyulát terelgette!). A visszavágó, akár a Montpelliernek is, csak formalitás lesz. Mit játszott a Kiel?
  • Gabess8
    #44906
    Igen hajszálon múlt, de sikerült innentől kezdve gyakorlatilag nincs tétje számunkra a bajnokságnak, illetve egy-két csapat számára talán van, az összes többi számára nincs, lehet nyugodtan játszani, gyakorolni.
    Gratulálok a csapatnak a középházhoz!

    Gyakorlatilag röhögő görcsöt kaptam nézve a lebonyolítási rendszert, hogy mi értelem van a Play Off rendszernek, jó persze tudom valamilyen formában játszani kell a csapatoknak...
  • kaloz174
    #44905
    Akkor végre elhiszem:
    BENT VAGYUNK A KÖZÉPHÁZBAN!
  • Gabess8
    #44904
    Kösz! Ágit hallottam, csak nem gondoltam, hogy róla van szó.
  • Isthy
    #44903
    Mse!
    Gyuszkó nem semmi!
    Azért én ezt nagyon durván kockázatosnak érzem... Remélem megússza, szurkolok neki.
  • Isthy
    #44902
    Dettit megkereste az ETO (hogy miért azt ne tőlem kérdezd) és tárgyaltak vele, de Detti maradt a saját csapatánál, ahogy az várható is volt.

    Az Ági dolog itt OFF.
    De röviden: Szávay Ági tegnap 6-0 6-0-ra verte az ellenfelét Miamiben egy nagy versenyen. Ezt a tenisz szlengben biciklinek hívják. Mivel Mse és én is Ági szurkolók vagyunk, erről emlékeztünk meg 1-2 szóban egymás között.
    OFF vége
  • Isthy
    #44901
    Én kb. 5 pecet foglalkoztam ezzel a tárgyalással, több szót nem is vesztegetnék rá.

    Néztem a fiúk meccsét és bár veszítettek, le a kalappal előttük. Sérülésekkel küzdve, ifikkel teletűzdelve is volt esélyük a jelenleg jobb erőkből álló Tatabánya ellen. A keret szűkös volt a mai meccsen az ifikkel együtt is, alig tudott Vili cserélni, elfáradtak a fiúk. Így is megérdemlik a dícséretet az alapszakaszért.

    Szép volt fiúk!!!
  • kaloz174
    #44900
    Ebben van logika, el tudom fogadni. Meglátjuk.

    Láttam a fiúk meccsét. Kikaptak 1 góllal. Szerintem Vili eltaktikázta magát. Jó, szoros csata volt.
  • Isthy
    #44899
    Sztem Mátéfi most neki ad lehetőséget, hogy lássa személyesen is. Ha bizonyít marad, ha nem akkor lecseréli másra.
  • Gabess8
    #44898
    Ahogy olvasom most is sikerült lemaradnom, milyen biciklit osztott ki Ági és kinek?
    Na azt meg végkép nem vágom, hogy Detti tárgyalt az ETÓ -val, ő ugyan mit keresne ott, szerintem az ETÓ nak sincs rá szüksége.
    Na jó az egészet, úgy ahogy van nem vágom, ha kérhetem valaki fordítson, hátha megértem.
  • kaloz174
    #44897
    Ha valakit érdekelne:

    2010. március 26. 18:30
    Dunaferr-Tatabánya
  • kaloz174
    #44896
    Számomra leginkább Kovacsicz jelölése a fura. Bár lehet, hogy Eszti több infóval rendelkezik róla.
    Meglátjuk, hogy bizonyít-e.
  • kaloz174
    #44895
    Azért kicsit meglepett ez a dolog. Detti a csapat elnöke, végül is, igazi csapatkapitány. De nem törnék úgy pálcát, hogy ne ismerjem mindenki szempontjait, mégsem.
    Detti egyébként tényleg hasznára tudott volna lenni az ETO-nak, mi tudjuk. De lehet, hogy hasonló szerepet szántak volna neki, amiért annakidején Piga otthagyta a győrieket.

    off: Miért hiszi valaki, hogy 100x elmondva ugyanaz érdekesebb, vajon?
    Akkor is csak az ő véleménye. :) Több szót nem is érdemel.
  • Isthy
    #44894
    Detti tárgyalt az ETO-val, gondolom megkeresték. Sztem egyértelmű, hogy Detti nem ment volna Győrbe, van neki dolga Újvárosban bőven a csapattal.

    Persze "kedves jóakarónk" ismét "alkot" a fórumok hozzászólásaiban. Hiába, a vér nem válik vízzé
  • Isthy
    #44893
    OFF:
    Szvetának egy fél bicikli nem semmi lenne Sajnos az ES csak vasárnaptól közvetít, talán a neten valamelyik amcsi csatorna.
  • Isthy
    #44892
    A 18-as keret

    Igazából kb. ez volt várható. Annyira nem vitatkozom vele. Ki lesz a 2 kimaradó? Sztem egy kapus és egy beállós. Vagy talán még az egyik ballövő...

    Mátéfi gondolatai a kerettel kapcsolatban
  • kaloz174
    #44891
    Mindenképpen jóleső érzés, hogy a mai veszprémi meccsen bebizonyosodott; a kézilabda nem süllyedt le a foci szintjére, és győzött a sportszerűség.
  • kaloz174
    #44890
    OK:) valahol írták, hogy nem lőtt gólt. Ritka dolog ez mostanában. Féltem, hogy megsérült.
  • Mse
    #44889
    elég halvány volt, bár felállt fal ellen nagyon nem ment húzás neki -érthető is, hiszen a belső embereknek, beleértve a beállós Horváth Bettit eléggé ment a játék.
    A gyors kezdések meg nem csak rá épültek, mert azt gondolom az ellen is levideózhatta, így középen indultak és néha Azarit futtatták.

    de azért mindenre nem volt időm figyelni :)))
  • kaloz174
    #44888
    Rapatyi nyilatkozta egyébként meccs előtt, hogy "mind a 9 játékosom egészséges"...
    Azért ez sokmindent megmagyaráz.
  • Mse
    #44887
    OFF
    szurkoljunk, hogy a következő meccsen is legalább egy fél biciklit kiosszon! :))) és lássuk is :D
  • kaloz174
    #44886
    Szinte biztosra vettem, hogy a Veszprém bejut. A Fehérvár nagyon összekapta magát.
    Mi volt Melivel?
  • Isthy
    #44885
    Akkor ezért volt a gyors kérdés a telón a meccs után. Szerencsére gyorsan tudtam válaszolni, így nem kellett sokáig kétségek között őrlődnöd
  • Isthy
    #44884
    És mit csináltak a diákok? Önképzés volt nekik?

    OFF:
    Azért azt nem gondoltam volna, hogy Ági ma kioszt egy biciklit. Jó lett volna látni ezt, hogy tudjuk hogyan is történt.
  • Mse
    #44883
    megmondom őszintén jobban örültem volna, ha itt vendégeskednek ebben a csodás arénában a kedvenceim és nem egy tornateremben. (bocs kalóz ;))

    túléltem, de mivel nem tudtam pontosan kinek hány pontja volt, a végén kicsit megijedtem, hogy most mivan, mivan. :)
  • Isthy
    #44882
    Úgy tűnik egész jól túlélte a hármas skizo állapotot

    Neked elég kényelmes lesz az 5-8. helyért folyó rájátszás meccsrejárás, nem kell átutaznod az országot
  • Mse
    #44881
    leléptem a 2 utolsó órámról :)
  • Isthy
    #44880
    Köszi a beszámolót!

    Kapósak a volt újvárosi hölgyek
  • kaloz174
    #44879
    Kevesen találták el a veszprémi eredményt a tippversenyben. Lucának azonban sikerült.
  • kaloz174
    #44878
    Végül mégis sikerült elmenned a meccsre? Nagyon helyes! Közben nem volt semmi, hogy meg kellett osztanod magad a szurkolásban.
    De jól csináltad, dicséret érte. Mint ahogy a beszámolóért is.
  • Mse
    #44877
    Ahogy én láttam a helyszínen (ha valakit érdekel :)

    Nagyon sajnálom a Veszprémet, mert egy félidőnyi előnyt adott a Fehérépnek. (talán görcsösek voltak a nagy tét miatt?!)
    Az első félidőben nulla volt a védekezés, és a kapus teljesítmény is hagyott kívánni valót maga után–bár a Fehérvár lövői: Laima, Tilinger és Németh Kriszta betartották az edzői utasításokat, leginkább a felsőpipába lövögették a góljaikat, ahova Hoffmannak esélye sem volt odaérni. (persze ehhez kellett az is, hogy nem léptek ki az ex-Beton védői, illetve hogy süljön a keze a fehérváriaknak!) Lengyel Edit sajnos sérülése miatt nem játszhatott.

    Ehhez jött, h. sajnos nem csak rosszul, de lassan is zártak vissza a hazaiak, ebből is sok gólt kaptak. Támadásban elképzelés nélkül, csak tologatták a labdát a veszprémiek, Veszeli gyámoltalanul játszott, kapura szinte veszélytelenül játszott, hetest is hibázott. Ábrahám és a szélsők dobtak gólokat, és még Smidéliuszban volt meg a gólveszély. Le is cserélte Gyurka Veszelit, Mocsai Dorottya állt be a helyére, de ő sem vált be igazán.
    Az ellenfélnél Laima az első félidőben egy fault után le kellett üljön, mert a már amúgy is sérült –bekötözött ujját- igencsak fájlalta, de a félidő végére rendbe tették, és a második félidőben jött vissza.
    Az első félidőben leginkább 7-8 gól volt a különbség, ha sikerült a Barabásnak betalálnia, jött a gyors válasz, ezzel rendre letörték a veszprémieket –ahogy csillant volna a remény.
    Tilinger nagyon jól játszott, tényleg helye lenne a bő keretben. (Professzor, tudják a fehérváriak a megoldást az emberkifogás ellen is, legalábbis ma már tudták ;)
    Németh is megtáltosodott a volt csapata ellen.

    A második félidőben egész más felfogásban lépett pályára a Veszprém. Veszeli egymás után szórta a gólokat, végre kidolgozott helyzeteket teremtettek neki a társak, és bátran el is vállalta. Gertsmár is feljavult –labdát lopott, heteseket értékesített.
    A védekezés is kezdett összeállni, Tilingert emberfogással próbálták kifogni – sikeresebben mint az első félidőben, de ha labdát szereztek a veszprémiek, gyorsan el is adták, vagy ajtó-ablak ziccert hagytak ki, így csak 1 gólra sikerült megközelíteni a Fehérvárt.
    Többször is volt esélye a Vp-nek feljönni egálra, remekül hajráztak, de ez is kevés volt.

    Mindkét csapatnak szurkoltam, szerettem volna őket középházban, de csak az egyiknek sikerült. (de természetesen álszentség lenne azt mondanom, hogy a döntetlennek örültem volna! mert első a Dunaújváros!)
    A Veszprémtől újoncként szép teljesítmény volt ez így is, jövőre jobb lesz!!! Barabás úrnak nagy köszönet hogy felépítette ezt a csapatot, csak így tovább!)

    A Fehérvárnak pedig gratulálok, megérdemelten győztek!

    A hangulat is jó volt, mind a veszprémi, mind a fehérvári drukkerek beszereztek pár extradobot és szurkolót. :)
    a veszprémieknek nem kisebb nevek, mint Vujin, Sesum, Perez, Terzic, Gulyás szurkolt a lelátón. (utóbbinak tudja a női csapathoz kötődését, aki látta a sportklubos kézimagazint :D)

  • Isthy
    #44876
    Igen, ez így van.

    Nagyon kíváncsi vagyok Mse beszámolójára a veszprémi meccsről. Bár nekem a telefonban mondott pár dolgot, de itt majd gondolom bővebben elemez.
  • kaloz174
    #44875
    Ennek ellenére, az eredményt tekintve, ez rendben van, szerintem. Csak hogy ne értsek már egyet a handball.hu címadásával. :)
  • kaloz174
    #44874
    Igen, valahogy nem pörgött a csapat, pedig gondoltam hogy, jó lenne meccs közben szoros eredmény...
  • Isthy
    #44873
    Békéscsaba-Dunaújváros 31-23 (16-13)
    Veszprém-Fehérép 32-34 (13-20)

    Ez azt jelenti, hogy ha a Vásárhely nem szerez pontot Debrecenben, akkor:

    6. Siófok
    7. Fehérép
    8. Dunaújváros
    9. Veszprém
    10. Vásárhely

    Elég gyenge meccset játszottunk Csabán, mindkét csapat sokat hibázott és a szinvonal nem verdeste az eget. Hoztuk a szokásos formánkat, a Csaba végig biztosan vezetve nyert. Valamit csinálni kell a védekezéssel, mert így nem leszünk versenyképesek a rájátszásban egy jobb helyezésért.

    HAJRÁ ÚJVÁROS!!!
  • Gabess8
    #44872
    Ahhoz képest elég jól sikerült, s mi lett volna ha nem csak 1 perced van rá?
  • Isthy
    #44871
    Ezt úgy beburkoltad, hogy halvány fogalmam sincs mire akartál célozni

    Nemsokára kezdődnek a számunkra sorsdöntő meccsek.

    HAJRÁ ÚJVÁROS!!!